Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Ariadne válasza horvathd (#800) üzenetére


Ariadne
őstag

Az eddigiek alapján a Rafi ügyintézéséről jót még nem hallottam, rosszat annál inkább, szóval nem akarok hozzájuk menni. :N Ez a csomag egyébként jó ötlet, de csak annak, akinek már megvan régebben a cége és pontosan tudja saccolni, mennyi lesz az annyi, ez nálam még nem áll. :) A limiten túl ugyanis iszonyatos összegeket kér...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#802) #41635072


#41635072
törölt tag

Én már csak azt nem értem, hogy miért 32Ft kamatot kaptam 50kilónyi betétre cibezz megtakarítási számlával. Elvileg 7% a kamat.
50.000*7%=3500Ft
3500/12=291,6Ft - 20% kamatadó: 233,28Ft :U

(#803) Ariadne válasza #41635072 (#802) üzenetére


Ariadne
őstag

Utaltál rá 10k-t az adott hónapban, és nem vettél ki róla?

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#804) horvathd válasza #41635072 (#802) üzenetére


horvathd
aktív tag

A 32 Ft megfelel az 1%-os kamatnak, valószínűleg valamilyen terhelés volt a számlán.
A Cibezz megtakarítási számlára csak 2000 Ft-ot kell utalni havonta, de ha csak ez maradt volna el, akkor 3% lett volna a kamat.

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#805) #41635072 válasza horvathd (#804) üzenetére


#41635072
törölt tag

Megtörtént az utalás, és kamatként is 7% van kiírva a netbankban.
Terhelés természetesen nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#806) horvathd válasza #41635072 (#805) üzenetére


horvathd
aktív tag

A kamat mindig a maximumot mutatja a netbankban, azt nézd meg, hogy a kivonaton hány százalék szerepel.

"The Kid just rages for a while."

(#807) #41635072 válasza horvathd (#806) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nincs megjelenítendő adat...

(#808) horvathd válasza #41635072 (#807) üzenetére


horvathd
aktív tag

Elvileg a Számlainfó -> Kivonat menüpont alatt minden számlához tartozó utolsó 6 havi kivonatot meg tudsz nézni. Itt nem találod amit keresel?

"The Kid just rages for a while."

(#809) #41635072 válasza horvathd (#808) üzenetére


#41635072
törölt tag

Igen, itt írta ezt.
A számlatörténetért fizetni kell egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#810) horvathd válasza #41635072 (#809) üzenetére


horvathd
aktív tag

Talán azért kell, hogy postán kiküldjék a kivonatot (ezt meg tudod nézni a kondícióknál), de az online lekérdezés ingyenes.

"The Kid just rages for a while."

(#811) #41635072 válasza horvathd (#810) üzenetére


#41635072
törölt tag

Persze, történt egy terhelés, mivel kezdetekkor a bankos bácsi a megtakarytási számlára utalta az összes befizetett kézpénzt, és utána úgylátszik onnan utalt a folyószámlára. :W

(#812) horvathd válasza #41635072 (#811) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ez kellemetlen, de legalább kiderült.

"The Kid just rages for a while."

(#814) Bubee82


Bubee82
őstag

Nah, megjött a fő és a zinternetkari is :K Most már csak az OTP-t kell leráznom :( ;]

(#815) Szólista válasza Bubee82 (#814) üzenetére


Szólista
senior tag

Szia!

A CIB-nél nyitottál folyószámlát ha jól emlékszem.Mennyi idő alatt jöttek meg a kártyák?

Nem vagyok normális. Na és?!

(#816) Bubee82 válasza Szólista (#815) üzenetére


Bubee82
őstag

Háj!

Igen, a CIB-nél. November 23-án nyitottam és a rákövetkező hétfőre meg is jött (10 napon belülre mondták). Az internet kártya pedig 2 napra rá.

Egyébként a kártya pin kódja előbb ért ide, mint maga a kártya.

(#817) Szólista válasza Bubee82 (#816) üzenetére


Szólista
senior tag

Köszönöm a gyors választ. :R

Nem vagyok normális. Na és?!

(#818) Ariadne


Ariadne
őstag

Na az Erstétől az eszem megáll. Ma reggel mentem számlát nyitni, odaadok minden szükséges papírt, erre közlik, hogy a bankszámlanyitás 1,5-2 óra (!), ezért megkértek, hogy menjek vissza délután aláírni a papírokat, akkorra kész lesz. Mondom a részleteket, hogy milyen kártyát akarok, meg ilyenek, azt mikor beszéljük meg? Hát majd ha visszajövök. Persze négyig vannak nyitva, eddig még sosem volt olyan munkahelyem, ahonnan négy előtt oda tudtam volna érni bankba, most sincs... Szóval holnap reggel megint egy kör. :W Költői kérdés: A CIB-nél ez miért ment egy negyedóra alatt?

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#819) Bubee82 válasza Ariadne (#818) üzenetére


Bubee82
őstag

:F :(

Mondjuk nekem az Erste-nél annyi pozitívum volt, h amikor megszűntettem a számlámat, csak megkérdezték h miért, aztán csinálták a dolgot. Az egész volt kb. negyed óra. Amikor a mnyp-t intéztem, az se került sok időbe :U

[ Szerkesztve ]

(#820) Bubee82


Bubee82
őstag

Amúgy a CIB-es internet kártyával külföldi tranzakciókat is lehet végezni (internetes vásárlás)? Ergo dombornyomott kártyaként is tud funkcionálni?

[ Szerkesztve ]

(#821) cocka válasza Bubee82 (#820) üzenetére


cocka
veterán

Persze, azt használom. Külföldihez csak azt, belföldinél (pl. máv e-ticket) meg a főkártyát.

Amúgy meg ahhoz a világon semmi közük, hogy miért szünteted meg a számlát.

(#822) horvathd válasza Bubee82 (#820) üzenetére


horvathd
aktív tag

Dombornyomottként nem, mert nincs dombornyomása. :D

Azonban igen, lehet vele külföldi oldalakon is fizetni vele, bár nem tudom, hogy van-e olyan amivel csak Magyarországon lehetne.

"The Kid just rages for a while."

(#823) Ariadne válasza cocka (#821) üzenetére


Ariadne
őstag

OTP is megkérdezte, mikor megszüntettem, én meg elmondtam. ;] Röviden: kritikán aluli minőségű szolgáltatás, nulla tájékoztatási színvonal és hozzáértés, mindez drágán. Úgy kellett nekik, minek kérdezték. :D

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#824) Bubee82


Bubee82
őstag

Kösz :R

Cocka

Hja, tudom h semmi közük. Egy fiatal csaj volt, aztán gondolom magán szempontból érdekelte h miért :D

Horvathd

Najó persze, de azért érted mit akartam kérdezni :D ;)

Ariadne

:))

[ Szerkesztve ]

(#825) cocka válasza Ariadne (#823) üzenetére


cocka
veterán

Tudom tőlem is. De én nem szaroztam vele, amikor megkérdezték azt mondtam, hogy mert már nincs rá szükségem. Ha meg tovább érdeklődnek akkor hazudok egy sort ennyi.

bár nem tudom, hogy van-e olyan amivel csak Magyarországon lehetne.

Van. Miután a magyar online fizetőhelyek 95%-a OTP-s, ezért pl. az OTP-s Maestrokat csak ott lehet használni, más Maestrot nem. Visa Electront meg vagy igen vagy nem, nem esetén valószínűleg átmegy az OTP online fizetőrendszerén az OTP-s visa electron, egyéb esetben elutasítva marad.

[ Szerkesztve ]

(#826) #41635072 válasza Bubee82 (#820) üzenetére


#41635072
törölt tag

Én cibezz Mastercard Unembossed kártyával is minden gond nélkül fégrehajtok külföldi tranzakciókat.

(#827) #41635072


#41635072
törölt tag

Takarékszövetkezetet kerülje mindenki nagy ívből.
Faternak náluk van számlája ősidők óta, mert itt vidéken csak ez van, és már 3. napja várom az utalt öszeget...

(#828) cocka válasza #41635072 (#827) üzenetére


cocka
veterán

Itt meg bank is van meg takarékszövetkezet is, de az egyik bankot választottam. :D

Hát meg szerintem evidens is, hogy ha az ember folyószámlát akar, akkor azt bankban szokás nyitni, ha lehetőség van rá.

(#829) Ariadne válasza cocka (#828) üzenetére


Ariadne
őstag

A takszövök is ugyanolyan bankok jogilag, mint a "normál" bankok, a szabályok azonosak rájuk is, ha jól tudom. De persze ettől még én sem tenném a pénzem takszövbe, horribilis költségei voltak az egyiknek, amiről tudok.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#830) #41635072 válasza cocka (#828) üzenetére


#41635072
törölt tag

Jójó, de ezt mondhatod egy 54 éves embernek akinek csak arra kell, hogy arra utalják a fizetését. :D De azért azt hittem gyorsabb, mint a posta. :D

(#831) dragonfx


dragonfx
veterán

otp.s vgyok mire váltsak kisebb éves/havi díj ellenében??
sokat használóm vásárlásra és néha pénzkivétre.
ingyenesnek kéne lennie a jelenleginl is de mégsem az.
ja és pénzem nem oda jön.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#832) cocka válasza dragonfx (#831) üzenetére


cocka
veterán

Csak vásárlásra kiváló a raiffeisen bázis számla, de tényleg CSAK ÉS KIZÁRÓLAG vásárlásra, mert bár a befizetés ingyen van a számlára, de horribilis összegeket kell kiköhögni felvétért, átutalásért, kifizetésért, smsekért, ami tűrhető egyedül az a kártyadíj, kb. 1500 Ft. Tehát tényleg csak akkor éri meg ha semmi másra nem használod a számlát csak arra hogy kártyával vásárolj, mert akkor így 1500 évente.

A netbank meg amúgy is ingyen van. :) Talán már a 2000 Ft-os egyszeri díjat is eltörölték.

[ Szerkesztve ]

(#833) Davey7


Davey7
senior tag

Azt szeretném megkérdezni,hogy nekem milyen számlát/hol lenne érdemes nyitni?
21éves egyetemista vagyok,nincs állandó keresetem( :O ),csak néha egy kis ösztöndíj.
Nyáron tervezek külföldre menni,és szeretnék mostanában az internetről többször is vásárolni.

Azt tanácsolták,hogy egy külön számla jó ezekre,mert 1-2 ismerőst már megpróbáltak így lehúzni...

Most egy k&h trambulinos maestro kártyám van.
Mi lenne nekem a legjobb lehetőség?

(#834) cocka válasza Davey7 (#833) üzenetére


cocka
veterán

Mi lenne nekem a legjobb lehetőség?

A trambulinos kártyádat a kukába dobni. :D

Külföldön akarsz kártyával fizetni? Mert ha igen, akkor attól függően hogy hova mész Visa Classic vagy MC az alábbi bankok vmelyikétől: K&H, FHB vagy OTP. K&H-nál asszem 20 rugót kell betolni és a szerencsejátékot a kártyáikkal el lehet felejteni. Azért írtam ezt a hármat, mert jelenleg csak ez a 3 ad chipes bankkártyát és leginkább ez illetve a dombornyomás növeli az esélyét annak, hogy bárhol fizetni tudj vele.

Internetkártya van az alábbi bankoknál: Erste, CIB, MKB, OTP.

Az Erstének nem tudom van-e külön számlája a netkártyához, de az biztos, hogy a kártyához 1 Ft-os limit tartozik (ezért valószínűleg nincs), amit időlegesen (ha jól értettem) kizárólag telefonon lehet módosítani minden vásárlás előtt, tehát gyakorlatilag így minden vásárlásnak díja van, kivéve ha a telebank hívása ingyenes. Mindenesetre engem valahogy nem inspirálna netes vásárlásra, ha minden vásárlás előtt telefonálgatnom kellene.

Szóval a lényeg az, hogy nincs túl sok választásod, ha online pókert meg egyebeket akarsz játszani, külföldön vásárolgatni meg még külföldi oldalakon is vásárolgatni lehetőleg úgy, hogy minél kevesebb falba ütközz fizetésekkor, akkor ez esetben kizárólag az OTP javasolt, USA-ba és póker site-okra meg a világ egyéb pontjaira Visa Classic, Európába meg Mastercard. De ez a legeslegdrágább megoldás és nyilván nem akarsz minden szolgáltatást. Azonkívül kell a kártyaigényléshez 300 ezer vagy meglévő ügyfélnek 150 ezer nyitóösszeg vagy min. 60 ezer Ft jövedelemátutalás és van bonitásvizsgálat is, szal. gáz. Nem beszélve arról hogy a két kártya fenntartása, legutóbbi emlékeim szerint évi 8800 Ft lenne és akkor még a havi díjat bele se számoltam. :DDD

(#835) ludsimon


ludsimon
veterán

Sziasztok!

Ma végre sikerült elintéznem a dolgot, köszönöm a segítséget!!!

MKB Student lett, mobilbankár-al, netbankár-al.

Nagyon kedves ügyintéző hölgy volt, egy nagyon kulturált helyen!
Az Árkádban voltunk, Örs Vezér tere.
Komolyan, az OTP után mintha 20 évet ugrottam volna pluszban!
Több ügyintéző, így nincs sorbanállás, oda kell menni a géphez, megadni neki, hogy mit akarsz, és ad egy sorszámot.
De nem kellett 2 percnél többet várni.

Szóval, azt mondta az ügyintéző, hogy 10 munkanap, szerinte jövőre lesz meg a kártya.

Ha megjött szépen regisztrálom a paypal-ra, és átutalom az OTP Junior Max-ról a pénzem.

Ahhoz, hogy megszüntessem az Otp-set, mit kell vinnem a bank fiókba?

undefined

(#836) cocka válasza ludsimon (#835) üzenetére


cocka
veterán

Bankkártya és személyi. E kettő elengedhetetlen, én vittem még a szerződést meg a járulékos papírokat, OTPdirekt szerződés meg ilyenek.

(#837) ludsimon válasza cocka (#836) üzenetére


ludsimon
veterán

Ok, ha megjön az MKB akkor viszek mindent, és felmondok.

undefined

(#838) ludsimon


ludsimon
veterán

Még egy kérdés.

Felnőtt, kereső embernek melyik bankot ajánljátok?
Ki melyiknél van?

undefined

(#839) cocka válasza ludsimon (#838) üzenetére


cocka
veterán

Nem néztél még a bankkartya vagy bankvaltas.hu-n?

Szerintem cib, mások szerint meg nem cib. Ennyi. :)

(#840) dabadab válasza ludsimon (#838) üzenetére


dabadab
titán

Havi legalább 150k-s nettónál Citibankot, ingyen van minden. Az elektronikus rendszerük kicsit agyhalott, nincs netes vásárlókártyájuk az eurót meg botrányos árfolyamon váltják ,más negatívumot nem tudok mondani :)

Egyébként a CIB se rossz, mondjuk a netbankjuk (Java alapú, viszont nagyon okos) tokenes azonosítása szerintem nem a legjobb megoldás, meg nincs Maestro kártyájuk, a készpénzfelvétel csak bizonyos korlátok között van ingyen (belföldön havonta egyszer (v kétszer?), külföldön egyszer se) és 150 Ft-ból meg lehet úszni a havidíjat.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#841) ludsimon


ludsimon
veterán

Köszönöm a segítségeteket!!!

Akkor pontosítok egy kicsit.
-100k nettó alatt kereső
-havi rendszeres átutalások
-havi 3-5 kp felvét
-bevásárlás alkalmával való fizetés

-fapados, nem kell internetes elérés
-sms értesítés jóváírásokról

Otp-nél van most.

Akkor így is Cib?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#842) ludsimon


ludsimon
veterán

Még egy kérdés, Mkb bankosok felé!

Volt olyan beállítás az otp-ben, hogy külön jóváírásokról, külön terhelésekről lehetett kérni értesítést.
Namost, nekem azt mondta az ügyintéző hölgy, hogy ingyen van a szolgáltatás, ezért megköti rá (gondolom a havi díjra gondolt)..
Persze, de gondolom a kiküldés ára meg az én pénztárcámat terheli..

A kérdés a következő:
Nem lehet a netbankár beállításaiban kikapcsolni a terhelésekről való értesítést?

Mert véleményem szerint teljesen haszontalan..
Meg amúgy se lenne olyan sok pénz a számlámon, hogy úgy védeni kellene.
Most a spórolás a szempont.

undefined

(#843) cocka válasza ludsimon (#841) üzenetére


cocka
veterán

Hát most ha emlékeim nem csalnak, akkor ha 50k felett keresés és van 2 átutalás vagy csoportos beszedési akkor csak 149 a havi díj és cserébe minden ingyen van, kivéve a papír alapú számlakivonatot. De ha ezek a feltételek nem teljesülnek, akkor 549.

A sima lakossági 249 és ha jóváírásokról kell neki sms az 200 Ft/hó + 19 Ft/sms. Szal. összesen kb. 449 + ahány jóváírás jön annyiszor 19 meg még kártyadíj meg classicban az átutalásokért is fizetni kell, de asszem vmi nevetségesen kevés összeg kb. 60 Ft.

Ha rendszeresen átutal, akkor nem érdemes kihagyni a netbankot már csak azért sem, mert netbankban tizedannyiba kerül egy átutalás mint egyébként. Asszem pénztárban alapjáraton 400 Ft! Ez a 60-hoz képest rengeteg. Az online számla lényege meg egyébként is az, hogy mindent a neten intézel, ha mégse, akkor fizetni kell nem keveset.

(#844) ludsimon válasza cocka (#843) üzenetére


ludsimon
veterán

Rendben, köszönöm a segítséget!

Erre valaki? :U

[ Szerkesztve ]

undefined

(#845) horvathd válasza ludsimon (#844) üzenetére


horvathd
aktív tag

Szerintem leggyorsabban úgy kapsz választ, ha felhívod a telefonos ügyfélszolgálatot. Ha interneten nem is lehet módosítani, ők egyből meg tudják csinálni.

"The Kid just rages for a while."

(#846) ludsimon válasza horvathd (#845) üzenetére


ludsimon
veterán

Rendben, ha megjött a bankkártya akkor telefonálok, addig úgy se használom.
Köszi!

undefined

(#847) Flashcash válasza ludsimon (#844) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nyugodtan megtarthatod a terhelésekről az értesítést, szerintem hasznos, meg én egyenleginfónak is szoktam használni.

Nekem havi 20-30 terhelés van a számláról, az sms-ek díjmentesek, soha nem számláztak még érte semmit.

De ha ki akarod kapcsolni azt is megteheted.
Szolgáltatások/Mobilbankár szerződéskezelés
Itt értelemszerűen kiválasztod a számlát vagy kártyaőrnél az adott bankkártyára vonatkozó almenüt, az alatt pedig ezt kell beállítanod. "Értesítést kérek kártyával történő vásárlásról, amennyiben az összeg 0 HUF felett van. ##
Az üzenet tartalmazza-e az egyenleget? ##"

(#848) Flashcash válasza dabadab (#840) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ez jobb mint a Citi: [link]

(#849) horvathd válasza ludsimon (#846) üzenetére


horvathd
aktív tag

Egyébként meg ahogy nézem a NetBANKár demóját, ott is lehet.

Szolgáltatások -> MobilBANKár szerződéskezelés
Itt külön-külön tudsz beállítani SMS típusokat, limiteket az egyes számlákhoz, kártyákhoz.

"The Kid just rages for a while."

(#850) ludsimon válasza Flashcash (#847) üzenetére


ludsimon
veterán

Csak engem az tud marhára idegesíteni, ha vásárolok valahol, vagy felveszek pénzt és rögtön jön az sms, mintha hülye lennék, és nem tudnám, hogy mikor, mennyit vettem fel...

Más:
Pedig ha jól emlékszem van ennek is díja!
Emlékeim szerint 10Ft/SMS

Érdekes lenne, ha pont Magyarországon lenne ingyenes egy szolgáltatás. :D

Havi szinten, úgy 20-40 terhelésem van, szóval az már nem kis összeg, ha évben nézzük...

[ Szerkesztve ]

undefined

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.