Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) sgx válasza cocka (#749) üzenetére


sgx
tag

Meg mindig nem tiszta minden...

A szamlafigyelo szolgaltatas megis tartalmazza a kartyafigyelot, hiszen 1 nappal kesobb kapok rola sms-t ha vasaroltam...nekem az nem letszukseglet h a kartyaval vasarlas utan egybol kapjak sms-t, eleg 1 nappal kesobb...most is igy van otp-nel...

A masik ami nem tiszta...1 vagy 2 fizikai kartyat kapok ebben a csomagban? Az internetkartya lesz mastercard unembossed tipusu kartya vagy lesz kulon egy internetkartya es egy maestro unembossed tipusu kartya amivel itthon tudok fizetni?

(#752) Ariadne válasza sgx (#751) üzenetére


Ariadne
őstag

Na én mindkét sms szolgáltatást használom. Az egyik azonnal szól, ha a kártyámat használom, eddig kivétel nélkül azonnal jött az sms, még alá sem írtam a vásárlásnál a cetlit, vagy még el sem tettem a pénzt az automatánál, és már hallom a csipogást.

Vásárlásnál jön elő, hogy kétszer kapok smst ugyanarról, és ez sokakat idegesít. Egyszer kapok egyet arról, hogy használtam a kártyámat, aztán egy vagy több nap múlva, sokszor éjjel (bankok akkor végzik el az egymás közti tranzakciókat) kapok egy másikat ugyanarról az összegről az egyenlegemmel, ami jelzi, hogy akkor ment el a pénz ténylegesen a másik félhez. Persze ettől még a vásárlástól kezdve nem tudom használni, mert zárolva van (netbankban látszik is, hogy milyen összegek vannak zárolva, amit még nem utaltak el).

Van, akinek ez túl bonyolult vagy nem érdekli ilyen részletesen, nekem megfelel. De az tény, hogy a bankkártya használati smsben nincs benne az egyenleg, az tényleg csak szól, hogy hahó, használtak x ft erejéig. De ez akkor pont jó, ha éppen neadjisten nem én vagyok, aki használtam, hanem ellopták a kártyát...

Ja és limitet állítani nagyon egyszerű, neten vagy telefonon is bármikor. Tehát ha neadjisten ellopnák a kártyát, de a telefonom megvan, akkor hallom az smst, hívom a bankot és leveszem 0-ra a kpfelvét meg vásárlás keretet, innentől max. csíkot szívhat a kártyával, de pénzt nem tud felvenni róla. ;]

mod: Netbanki átutalások ingyenesek, ez nagyon jó, és neten/telefonon eddig még mindent sikerült elintéznem, még új kártyát is lehet így rendelni.

mod2: A számlafigyelő akkor talán elég lesz neked, abban benne van, amit a kártyafigyelő ad, csak nem fogod tudni, ha valaki elcsórta és épp fizet vele valahol, csak pár nap múlva.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#753) cocka válasza Ariadne (#752) üzenetére


cocka
veterán

de pénzt nem tud felvenni róla.

Pénzt amúgy sem tud felvenni róla, mert ha vásárlás után lopták el, akkor nagy valószínűséggel nem kellett hozzá pin kód a vásárláskor.

A masik ami nem tiszta...1 vagy 2 fizikai kartyat kapok ebben a csomagban? Az internetkartya lesz mastercard unembossed tipusu kartya vagy lesz kulon egy internetkartya es egy maestro unembossed tipusu kartya amivel itthon tudok fizetni?

Két kártyát kapsz. Az egyik az internetkártya a másik az Mastercard unembossed (de végül is azt kérsz amit akarsz, Maestrot nem adnak).

Az internetkártyán csak pár dolog szerepel, a bank neve, meg hogy ez egy internetkártya és csak netes fizetésre használható, a kártyaszám, a lejárat, a 3 jegyű kód és az MC logó. A név azért nem, mert az egyértelmű, hogy a számlatulaj neve. :)

[ Szerkesztve ]

(#754) Ariadne válasza cocka (#753) üzenetére


Ariadne
őstag

Mindegy, mikor lopták el, akkor sem tud sem pénzt felvenni, sem vásárolni vele, mégsem kell letiltatnom, csak ha már tuti a dolog. Pl. ha nem találom a kártyámat, és úgy gondolom, hogy ellopták, leveszem 0ra a limiteket, és keresem, és csak akkor kell letiltatnom, ha már biztos vagyok benne, hogy nem én kevertem el, és van egy esély, ha elvesztettem és megtalálták, hogy visszakapjam letiltatás nélkül. :)

Pint meg csak ATM-hez kérnek a cibes kártyák, vásárláshoz nem, szóval vásárlással leszívhatja simán valaki a lopott kártyát.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#755) sgx válasza cocka (#753) üzenetére


sgx
tag

Lenne meg egy remelhetoleg utolso kerdesem :)

Ha az internetkartyamat ellopjak akkor abban az esetben tudjak hasznalni csak ha az elkulonitett kartyaszamlara tettem penzt? aki ellopta az nem tud az internetkartyarol az elkulonitett kartyaszamlara tenni penzt, ugye?
Ha a fokartyat ellopjak akkor pin kod kell ahhoz h tudjanak vele fizetni vagy eleg egy alairas?

Osszefoglalva: Az internetkartya vegulis az elkulonitett kartyaszamla fizikai kartyaja, amirol az informaciokat akkor kell hasznalnom amikor interneten akarok vasarolni. A fokartya - pl Unembossed - meg az a kartya amit fizikaliag hasznalok akkor mikor leveszek rola penzt, vasarolok egy tescoban stb.
Vegulis az internetkartya elkulonitett kartyaszamlajara a fokartyarol teszem a penzt, ugye? Es az internetkartya a virtualis elkulonitett kartyaszamla azon adatait tartalmazza ami az internetvasarlashoz szukseges?

(#756) cocka válasza sgx (#755) üzenetére


cocka
veterán

1. igen

aki ellopta az nem tud az internetkartyarol az elkulonitett kartyaszamlara tenni penzt, ugye?

A kérdés értelmetlen. Kártyáról számlára? Aki lop az tudomásom szerint pénzt vagy értéket képviselő vagyontárgyat vesz el, tehát annak mi értelme lenne hogy a tolvaj feltölti a számládat pénzzel? :DD

Az internetkártyához van egy elkülönített kártyaszámla, ezek összetartoznak. Ez a számla arra van, hogy a rendes számládról átvezethetsz oda pénzt, amit kizárólag az internetkártyával tudsz elkölteni róla vagy visszavezeted a sima számládra.

3. Elég aláírás. De ez sok mindentől függ. Cibes kártyáknál általában elég aláírás. PIN köteles kártyák szoktak lépten-nyomon pin kódot kérni pl. az összes Maestro meg az OTP dombornyomott kártyái, aztán hogy bevezették a chipeket, most kavarás van ezerrel. Cib kártyáin nincs chip. Ha mindenképp fontos, hogy külföldön biztosan tudj vele fizetni, akkor tudom ajánlani az OTP és a K&H kártyái közül vmelyik dombornyomottat, éves díj kb. 4000-4400 Ft. :DDD

A fokartya - pl Unembossed - meg az a kartya amit fizikaliag hasznalok akkor mikor leveszek rola penzt, vasarolok egy tescoban stb.

És esetleg az interneten is.

utolsó kettőre igen.

(#757) Chaser válasza macikos (#712) üzenetére


Chaser
titán

Nekem cc 1 hónapba telt, amíg megszabadultam tőlük. 4x voltam bent, negyedszerre is le akartak koptatni...először ugye tranzakció folyamatban léte miatt nem tudtak zárni, menjek vissza jövő héten..ok. Visszamegyek, még most se jó, 2 hét múlva menjek. Ok. Harmadszorra nem tudott belépni a nő a lezáró sw-be, fél órát ültem, hiba volt a matrixban. Ok. Közöltem vele még1x visszajövök, de többet nem. Negyedszerre mi fogad? Akihez osztott a gép nem illetékes ez ügyben:D Akkor kicsit felemeltem a hangomat, az volt a szerencséje megláttam a múltkori nőt, mondom akkor cseréljenek helyet:D Hirtelen akihez kaptam sorszámot az is értett hozzá:) De qrva lassú volt, nem akarta elfogadni a kilépést a gép :F Végül valahogy megcsinálta, de odasúgta lehet nem lett jó, ha valami gond van vigyem a papírokat...azóta se jött tőlük levél, még záróegyenleg se:D

Én ajánlom mindenkinek a K&H elektronikus számlacsomagot:
4 ingyenes kp felvét saját automatából, idegenből se sok, de passzolom
Korlátlan utalás belföldi bankokba ingyenesen
Első kártya ingyenes, díja sincs első évben, úgy emlékszem utána se
600ft havonta

Voltam az ersté-nél, volt pár hétig egy ingyenes számlacsomaguk, 100k legyen a számlán ez volt a feltétel, mára ezt 3M-re emelték. Kérdeztem a csajszitól milyen csomagot tud ajánlani olyan tudással mint a K&H elektronikus, hát 600ft-ért semmilyet, el se akarta hinni, hogy az utalás is ingyé' van:)

szerk: Semmilyen feltételhez nincs kötve a csomag, nem kell eseti vagy rendszeres utalási megbízást teljesíteni, nem kell x huf a számlán legyen, netbankjuk is jó, könnyen kezelhető.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#758) sgx válasza cocka (#756) üzenetére


sgx
tag

Ok, koszonom. Nincs tobb kerdes. CIB lesz, online szamlacsomaggal es Mastercard Unembosseddel ;)

(#759) Voca válasza Chaser (#757) üzenetére


Voca
csendes tag

Ez egészen jól hangzik. :)

Nekem is meg kéne már lassan csináltatni az első bankkártyámat.
Elég gáz hogy havonta akár egy tucat átutalást végzek anyám kártyájával.
Ezek a körülmények között kéne találni valami ideális kártyát:
-Diák vagyok
-3hónap múlva 18
-Netbank fontos
-Kártyát külföldön nem akarom használni viszont neten tudjak vele vásárolni.
-Pénzmozgásról sms nem kell
-Viszonylag olcsó "fenntartási" díj
-Havi pár darab ingyen (vagy olcsó)pénz felvét Saját ATM-ből.
-Ne legyen kötelező fix pénzmozgás

Tudnátok ezek mellé ajánlani valamit? :)

Előre is köszi! :R

(#760) cocka válasza Voca (#759) üzenetére


cocka
veterán

Cibezz :DD

(#761) mzsombor válasza Voca (#759) üzenetére


mzsombor
tag

MKB Student számlacsomag. Megvan öt éve, banki költséget még nem fizettem. Ingyen számlavezetés, ingyen netbank, kártyának sincs éves díja (nem csak első évben nincs!), Visa Electront adnak hozzá, neten is és külföldön is vásároltam már vele sokszor, havi két kp-felvétel bármilyen automatából ingyenes, utalni netbankról ingyen lehet, kártyás vásárlásokról sms ingyenes, netbank aláírójelszavának kiküldése is ingyenes (nem úgy mint az otp-nél)... stb. Nézz utána. ;)

[ Szerkesztve ]

(#762) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Mi történik akkor, ha fedezet nélkül próbálok vásárolni cibezz kártyámmal?
Nem enged vásárolni, vagy hitelkeretet használ?

(#763) perzeus


perzeus
tag

Sziasztok!

Tanács kellene.
Maradt a nyaralásomból euróm. Ezzel nincs is baj. De...
Az egyik 20 Eurósomból hiányzik egy kis darab, magyarul sérült a pénz.
Eddig 3 bankban voltam, és egyik sem akarta bevenni.
A bank nem azért van, hogy bevegye a sérült pénzt is?
Hmmmmm.....

Gábor

(#764) horvathd válasza perzeus (#763) üzenetére


horvathd
aktív tag

Próbáld meg egy pénzváltónál beváltani, esetleg ha belemennek kicserélni.

"The Kid just rages for a while."

(#765) perzeus válasza horvathd (#764) üzenetére


perzeus
tag

Ott kezdtem....Ők küldtek bankba....

Gábor

(#766) horvathd válasza perzeus (#765) üzenetére


horvathd
aktív tag

Elvileg az OTP-ben kicserélik: [link]

"The Kid just rages for a while."

(#767) perzeus válasza horvathd (#766) üzenetére


perzeus
tag

Köszi, megpróbálom....

Gábor

(#768) Ariadne válasza #41635072 (#762) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha van folyószámla hiteled, akkor tudsz mínuszba menni (évente 2500 vagymi a díja, ha nem használod, ha használod, akkor naponta számolja a kamatot, éves 25% körül, vagyis olcsóbb bármilyen személyi kölcsönnél, ha keresel, megéri biztonsági tartaléknak), ha nincs ilyen, akkor nem, visszadobja a kártyát, nem tudsz fizetni vele.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#769) kraftxld válasza Ariadne (#768) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Érdekes, hogy nekem pl a számlám nem tudott minuszba menni mikor 19999Ft volt egyszer rajta, és 20 ezret szerettem volna kivenni, de bezzeg mikor 400Ft volt az egyenlegem, simán lekapták minuszba az évi 5 ezres kártyadíjat :Y

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#770) Bubee82 válasza kraftxld (#769) üzenetére


Bubee82
őstag

Szánalmas :(

Más:

CIB-es ügyem elintézve személyesen. Aláírási kódszóért bizony szólnom kellett :F Abban a hitben volt a csaj h én azt megadtam :F Mondom lehet h valaki megadta, de nem én voltam :) Ez nem tetszett. Ez a hanyagság jele. Hozzáteszem számlanyitáskor eléggé el volt varázsolva a csaj. Nem vette túl komolyan a munkát. A másik ami nem tetszett a mostani alkalommal, h az aláírási kódszó kezelése nem volt túl bizalmas. Írjam le papírra és ő beüti a gépbe :F Azért ez kissé furcsa. A belépési jelszómat ellenben úgy tudtam megadni h nem láthatta, hanem a terminálnál én vittem be a gépbe :U

Na mindegy. Kissé döcögősen indult a dolog. Remélem ennek ellenére megérte átlépni az OTP-től. Bár azt még meg is kell szüntetni. Már előre várom h velem mi lesz ott :( :D

[ Szerkesztve ]

(#771) cocka válasza Bubee82 (#770) üzenetére


cocka
veterán

Nekem ugyanez volt, mondjam meg a kódot. LOL

Írtam is pár hsz.-szel feljebb. :)

(#772) Bubee82 válasza cocka (#771) üzenetére


Bubee82
őstag

Átsiklottam felette :)

[ Szerkesztve ]

(#773) Ariadne válasza kraftxld (#769) üzenetére


Ariadne
őstag

Ez azért van, mert a kártya díja meg a számlavezetésé egy fizetési kötelezettség, aminek a kifizetésére kötelezettséget vállaltál, amikor megnyitottad a számlát. A kondíciós listában is benne van a "kényszerhitel" díja, ezt fizeted ilyenkor, ha tartozol nekik. Viszont mivel egyébként nincs a számládon pénz, ezért te kivenni róla nem tudsz.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#774) sgx válasza Bubee82 (#770) üzenetére


sgx
tag

Tegnap en is nyitottam a CIB-nel egy szalmat, ugyanez volt...A belepesi jelszot terminalnal kellett megadnom, amivel az ugyfelszolgalatot tudom elerni azt a telefonba, de a kodszot egy papirra kellett leirnom...
Viszont az ugyintezo kedves volt, es az egesz procedura viszonylag porgosen zajlott. Ma megyek vissza, mert matol van egy uj kedvezmenyuk h ha 1 evig havi 10k-t megtakaritasira teszek akkor jovo ev vegen jovairnak 10k-t...

Ja es holnap nekem is irany OTP, h megszuntessem azt a szamlat...na attol en is jobban felek mint a CIB-es szamlanyitastol...

(#775) Bubee82 válasza sgx (#774) üzenetére


Bubee82
őstag

Tegnap en is nyitottam a CIB-nel egy szalmat

Megbontottál egy bála szalmát? ;] :DDD Nem is tudtam h szalma bizniszben is nyomul a CIB ;] :D

Amúgy meg embere válogatja. Egy cég, különböző emberek. Volt egy ilyen "laza" napja és megfeledkezett egy "abszolút lényegtelen" dologról :U ;]

(#776) Ariadne válasza sgx (#774) üzenetére


Ariadne
őstag

Mármint 5k-t írnak jóvá klikk. ;)
Most nézem, ha ez az, ami korábban a megtakarítási számlájuk volt, akkor jó dolog. Nekem bejött, hogy a havi min. 10k befizetést kéri a lekötésekhez hasonló kamathoz, így nincs lekötve a pénz, bármikor hozzáférhetek a kamat megszűnése nélkül (ami betét feltörésnél van ugye), és ösztönöz, hogy megtakarítsak.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#777) Bubee82 válasza Ariadne (#776) üzenetére


Bubee82
őstag

Hm, erre lehet én is benevezek. Végre valami értelmes szolgáltatás :U

(#778) Ariadne válasza Bubee82 (#777) üzenetére


Ariadne
őstag

Egyetlen hátránya, hogy a szokásosnál valamivel többet fizetsz, ha ki akarod venni a pénzt közvetlenül erről a számláról, a hozzá járó kártyával a fizetés sem ingyenes kivételesen, ezért talán érdemesebb átutalni a rendes számlájára az embernek, és onnan felhasználni. De ezzel együtt se rossz dolog, úgy két éve végigvizitáltam minden bank ilyesmi megtakarításiját, és akkor is ez tetszett.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#779) Bubee82 válasza Ariadne (#778) üzenetére


Bubee82
őstag

Gyakorlatilag felfogható olyasmiként, mint az internetkártya.

És mivel az online számlacsomagban az átvezetések a számlák között ingyenesek, ezért tulajdonképpen nincs semmi probléma. Én biztos nem használnám fel a kártyát közvetlenül. Na meg ahhoz is jó, h lehessen egy állandó átvezetés a főszámláról, ami (online csomag esetén) a számla havidíjának akcióssá válásához is hozzájárul (amennyiben van még egy megbízás mellette).

(#780) Ariadne válasza Bubee82 (#779) üzenetére


Ariadne
őstag

Ühüm, itt vannak a kondíciók klikk, netbankból saját számlára itt is ingyenes. Viszont ezzel talán nincs meg az egy átutalás, mert ez átvezetésnek számít, ha saját számlák között megy, és talán - nem biztos - ez nem elég.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#781) Bubee82 válasza Ariadne (#780) üzenetére


Bubee82
őstag

Ejha. Na fene :) Végülis nekem mindegy, mert a fizetésem ide jön, illetőleg 1 db rendszeres átutalási megbízásom is van, meg lesz mellé még másik is.

Mondjuk igazán belevehetnék az átvezetést is ebbe az akciós dologba :U

[ Szerkesztve ]

(#782) Ariadne válasza Bubee82 (#781) üzenetére


Ariadne
őstag

De ebben nem vagyok biztos, kérdezz rá. :B

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#783) Bubee82 válasza Ariadne (#782) üzenetére


Bubee82
őstag

;)

(#784) Ariadne válasza Ariadne (#776) üzenetére


Ariadne
őstag

Illetve most nézem pontosan, hogy is van ez.

Amennyiben 2010-ben minden hónapban megtakarít legalább 10 ezer forintot CIB Malacpersely számláján, és 2010. egyik hónapjában sem csökkenti megtakarításait Malacpersely számláján, 2010. decemberében a CIB Bank 5000 forinttal jutalmazza takarékosságát.
Amennyiben CIB folyószámlát is nyit Malacpersely számlája mellé, vagy már rendelkezik CIB folyószámlával, és amennyiben 2010-ben minden hónapban érkezik legalább 50 ezer forint jóváírás folyószámlájára, a CIB Bank 2010. decemberben újabb 5000 forintot helyez el CIB Malacpersely számláján. A jóváírás másik feltétele CIB Malacpersely számlával való rendelkezés.

Na de mit jelent a "nem csökkenti a megtakarításait"? Elég, ha mindig legalább 10-et utal az ember, vagy nem is lehet kivenni? Mert ha feltétel, hogy ne vegyen ki az ember, az azért már szűkebb mozgástér. Bár a kamat így is 7% 5 millióig (annál többet nem érdemes itt tartani). Rá fogok kérdezni náluk... :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#785) Bubee82 válasza Ariadne (#784) üzenetére


Bubee82
őstag

Szerintem ez egyértelműen azt jelenti h nem nyúlhatsz hozzá, ha szeretnél egy kis ingyen zsebpénzt :) Ergo - látszólagosan - lekötöd :)

(#786) sgx válasza Ariadne (#784) üzenetére


sgx
tag

Mondtam en h 10k a jovairas...dolgozo ember ugyis bankszamlara kapja a fizeteset, tehat a 2.kriteriumnak is eleget tesz ;)

(#787) Ariadne válasza sgx (#786) üzenetére


Ariadne
őstag

Persze, csak ez annyit jelent, hogy a megtakarításiról nem is vehetsz le egy évig. Akkor viszont már nem tudom, megéri-e ez inkább, mint egy normál lekötés egy normál folyószámlán (mennyiket adnak most arra?). Most konkrétan az akció mármint, mert egyébként a megtak számla szerintem pont arra jó, ha úgy akarsz gyűjteni, hogy _nem_ kötöd le a pénzt, én erre használom.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#788) sgx válasza Ariadne (#787) üzenetére


sgx
tag

Valoban, ha 1 even belul leveszek rola, akkor bukom a +10ezret...de nem all szandekomban levenni, remelem nem kerulok olyan helyzetbe h szuksegem legyen ra...
Eleve ad 7%-ot kamatot, +10ezret ev vegen...ez sztem tobbet er mint egy normal lekotes, mert 13-14%-ot sehol nem fogsz kapni a lekoteseid utan...

(#789) horvathd válasza sgx (#788) üzenetére


horvathd
aktív tag

Az a 7% nem fix. Minden hónapban megváltoztatják, az tájékoztató [link] lábjegyzete szerint is az első évben 6%-os kamattal számolnak.

"The Kid just rages for a while."

(#790) Ariadne válasza horvathd (#789) üzenetére


Ariadne
őstag

Ez az ábrára vonatkozó megjegyzés... :U Hosszabb ideje van ilyenem, és 7% körül van évek óta a kamat, nem szokták változtatni, csak amikor egyébként is változnak a kondíciók.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#791) sgx válasza horvathd (#789) üzenetére


sgx
tag

En ezt ugy ertelmeztem, h azert szamolnak 6%-os kamattal, mert beleszamoltak a 20%-os kamatadot, tehat a netto kamatot szamoltak...h mi lesz a kovetkezo evekben azt szerintem senki se tudja, lehet utana is 6-7% lesz a megtakaritasra a kamat, de lehet h csak 2-3%...

(#792) Ariadne válasza sgx (#791) üzenetére


Ariadne
őstag

Szerintem is. Meg mondom, ekörül van évek óta a kamat, mindig úgy csinálják, hogy azért megérje beletenni. :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#793) horvathd válasza Ariadne (#790) üzenetére


horvathd
aktív tag

Nekem CIBEZZ Megtakarítási számlám van, ami csak a havi kötelező megtakarításban tér el. Ott például júliusban és augusztusban 9% volt a prémium kamat. Ez csökkent le 7%-ra, ahogy az MNB alapkamat csökkent. Mivel további kamatcsökkentést várnak, a 7% is csökkenni fog jövőre.

"The Kid just rages for a while."

(#794) Ariadne válasza horvathd (#793) üzenetére


Ariadne
őstag

Persze, de minden más kamat is hasonló irányban változik, ahogy ez is. Úgy számolják mindig, hogy a rendes lekötéshez képest épp megérje ide betenni, ez a tapasztalatom. Kőbe vésett kamatokkal nem léteznek számlák...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#795) horvathd válasza Ariadne (#794) üzenetére


horvathd
aktív tag

Én csak azt mondom, hogy ez a bruttó 7%-os kamat egyáltalán nem biztos, hogy pár hónap múlva is ennyi lesz, hanem kevesebb.

"The Kid just rages for a while."

(#796) Ariadne válasza horvathd (#795) üzenetére


Ariadne
őstag

Igen, de csak ugyanúgy, ahogy a többi kamat is, a jegybanki alapkamattól függően mindig módosítgatnak a bankok... Szóval szerintem senki nem gondolta, hogy ez örökké pont ekkora marad, de azért a bank ügyel rá, hogy mindig épp ennyire érje meg beletenni.

És lehet, hogy rég néztem, mennyi volt, de tényleg 7-re emlékszem amikor utoljára néztem... :)

mod: Közben épp kisvállalati számla kiválasztásán molyolok, amiről úgy 200 hsz-szel ezelőtt beszéltünk itt, egyelőre Erste és K&H van versenyben, CIB rövid úton kiesett, bármennyire kedvelem is őket. :(

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#797) horvathd válasza Ariadne (#796) üzenetére


horvathd
aktív tag

Igazából szerintem még jobban megéri CIBEZZ vagy Online számlacsomag mellett ingyenes eBroker értékpapírszámlát nyitni, és ott a megtakarítást Hozamgarantált vagy Pénzpiaci alapba rakni. Egyedüli plusz költség a 100 Ft-os visszaváltási díj, de még így is jobban jársz ha nagy összegnél, mert ha ki kell venni egy részét, nem veszted el a teljes összeg után járó kamatot, ami jóval több tud lenni mint 100 Ft.

"The Kid just rages for a while."

(#798) Bubee82 válasza horvathd (#797) üzenetére


Bubee82
őstag

Úgy látszik ez a mai nap a jó tippek napja :)

Te használod ezt az eBroker-t? Mi a véleményed róla?

(#799) horvathd válasza Bubee82 (#798) üzenetére


horvathd
aktív tag

Én meg vagyok elégedve, igaz tőzsdézésre nem használom, csak befektetési jegyeket, állampapírokat vettem. Nekem az tetszik benne, hogy sokkal jobban áttekinthető mint a CIB internetbank befektetési része, és sokkal könnyebben elérhetők benne az egyes árfolyamok.
Alapesetben a tőzsdei árfolyamok 15 perccel késleltetettek, de külön havidíjért azonnali adatok is elérhetők.

"The Kid just rages for a while."

(#800) horvathd válasza Ariadne (#796) üzenetére


horvathd
aktív tag

Közben épp kisvállalati számla kiválasztásán molyolok, amiről úgy 200 hsz-szel ezelőtt beszéltünk itt, egyelőre Erste és K&H van versenyben, CIB rövid úton kiesett, bármennyire kedvelem is őket.

Esetleg a Raiffeisen új átalánydíjas számláit megnézhetnéd: [link]

"The Kid just rages for a while."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.