Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#352) Flashcash válasza Kalandor (#351) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

szitibank

Csak akkor válaszd ha legalább 180 nettód van, mert erősen szeretnek változtatni a feltételeken, és akkor már nem éri meg.
Én MKB-s vagyok, ami közepesen drága, de nem szeretem a gagyibankokat, meg a sorbanállást sem.

[ Szerkesztve ]

(#353) Flashcash válasza Padam (#348) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

28 éves korig ezzel az MKB csomaggal el lehet lenni és a feltételeidnek is megfelel: MKB Karrier

95FT ingyen bankkártya (ebay paypal megy vele), netbank, telebank, havi 2 atm kp. felvétel ingyenes idegen automatákból is.

[ Szerkesztve ]

(#355) Flashcash válasza Kalandor (#354) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem rossz a CIB és ezzel a feltétellel 149FT az online számlacsomag:
". Legalább havi 50 000 Ft, egyösszegű jövedelemátutalás a CIB Online Magánszámlára,
2. Minimum 2 db megbízás tetszőlegesen kombinálva az alábbiak közül
- csoportos beszedési megbízásra vonatkozó felhatalmazás vagy
- minimum 1000 Ft állandó átutalási megbízás teljesítése vagy
- CIB Internet Bankon megadott, minimum 1000 Ft eseti átutalási megbízás teljesítése."

A kp befizetés nem tetszik náluk. Csak néztem, hogy nekem kell az ügyintéző helyett kitöltenem az adatlapot, csak tudnám hogy akkor ő minek ül ott. :))

Netbankjuk kedvezményt ad pl. az eboltban, hazpatika.comon. A netbank jelszókezelésük gagyi. (nem előre generált kódokat kapsz lezárt borítékban)

[ Szerkesztve ]

(#356) cocka válasza Kalandor (#354) üzenetére


cocka
veterán

Lehet jobban jársz, főleg ha azt veszed, hogy az MKB sima lakosságijában pl. 180 Ft/hó a netbank. Ami eléggé odabasz.

Szóval tényleg csak 28 éves korig érdemes maradni. :D

Míg pl. CIB-nél mindenkinek 0 Ft a netbank. Nem utolsó szempont. Ha az irányba megyünk, hogy mindenki a neten intézze a pénzügyeit, akkor a netbank használatának illene 0 Ft-nak lennie mindenhol.

Magát a számlavezetési díjat se értem. Minek az? Ez kb. olyan mint a levegővételi díj vagy parkolási díj. Fizess a semmiért. Jó üzlet, át kell ülni a pénzbeszedési oldalra és mindjárt a te arcod nem fog tetszeni másoknak. :DDDD

(#357) cocka válasza Flashcash (#355) üzenetére


cocka
veterán

Csak néztem, hogy nekem kell az ügyintéző helyett kitöltenem az adatlapot, csak tudnám hogy akkor ő minek ül ott.

Először a cibnél használtam a kp.befizetés opciót és mikor az otpnél is befizettem egyszer így csak lestem, hogy csak kérdeznek, mennyit, milyen számlára stb.. odaadtam a lét, megszámolta, aláírtam, viszonlátás.

A cibnél meg okoskodott ott egy nyanya, mondom nem tudom mennyi apró van nálam, mindet befizetném, számolja már át, ha kérhetem. (mivelhogy úgy is át kell számolnia) Erre lehurrog a drága, hogy számoljam át magamnak és írjam a papírra. Utána nagy nehezen átszámoltam azt a rahedli aprót és beírtam, majd elveszi a papírt és elkezdi megszámolni. Na mondom ezér számoltam át bazmeg? :C

(#358) stangli


stangli
senior tag

Akciós bankbetétek, amíg még magasabbak... mert amint látjuk havonta/hetente változtatják akciós betétüket:

maximálisan elérhető éves kamat:

és az összességében a kínálat:

[ Szerkesztve ]

(#360) Ariadne válasza Kalandor (#359) üzenetére


Ariadne
őstag

Nálam CIB vált be. Ha van havi két állandó átutalás, akkor 149/hó a számlavezetés online csomagban, havi 1 kivét bármilyen automatából ingyenes, netkártyát is adnak hozzá. Minden kártyának külön lehet állítani a kpfelvét és vásárlási limitjét, akár telefonon egy perc alatt, akár netbankból. De lehet elkülönített kártyaszámlát is beállítani hozzá, amikor a kártyádnak van egy virtuális saját számlája, amire át kell tenned a pénzt (ingyenes), mielőtt fizetni tudnál vele. középen az online csomag, bankkártyák, kártyaszámla.
Ja és netbankon át bankközi GIRO átutalás is ingyenes... (Társ)kártyaigénylés meg egyszerűen netbankon vagy telefonon is megy.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#361) cocka válasza Kalandor (#359) üzenetére


cocka
veterán

Az erste netbankja milyen? Tűrhető?

Mondjuk én is cibhez vagyok szokva, (meg otphez voltam), azok mindenben megfelelnek.

(#363) fokukac válasza Kalandor (#362) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nem kell, hogy állandó legyen. Nekem sem állandó. Hol ide, hol oda. ha megvan a kettő utalás vagy inkasszó, és megy a számlára legalább havi 50 ezer ft jövedelem, akkor már benne vagy a kedvezményes csomagban. nekem is ilyen van már lassan 2 éve.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#365) fokukac válasza Kalandor (#364) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hát, akkor ez esetben Neked nincs szükséged online számlacsomagra... :)
de attól még nyithatsz hagyományos, cib classic magánszámlát.
valami 220 ft volt a havidíja, és ugyanúgy használhatsz hozzá netbankot ingyen, igaz, nem ingyen van az utalás, hanem 60 ft...

havi egy pénzfelvétel van ingyen, bármelyik magyarországi bank automatájából.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#367) fokukac


fokukac
nagyúr

hümm. most vettem észre, hogy a raiffeisen tovább indult az otépésedés rögös útján.

220-ról 320-ra emelték a mindennapok számlacsomag havi díját.

Százalékban kifejezve ez erősen ótépés húzás volt.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#368) fokukac


fokukac
nagyúr

Sziasztok.

AXA banknál van valaki?
lekötetlenül is magas kamatot adnak, és gyakorlatilag ingyen van a számla, az utalás...
szinte már hihetetlen, kíváncsi vagyok, ez tényleg igaz-e?

[link]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#369) cocka válasza fokukac (#368) üzenetére


cocka
veterán

Ja ők voltak anno Első lakáshitel bank. A gáz ott van, hogy netbankkal együtt 6800 Ft-ot kell számlanyitáskor betolni, ez még hagyján. Ha egyetlen egyszer kp.-t veszel fel, az annyiba kerül, mint máshol a számlavezetési díj.

Ezért nem éri meg a Raiffeisen alapszámla sem. Felveszed a pénzed + 220 Ft felvétdíj és ugyanott vagy, mintha 220 Ft-ot levonnának számlavezetési díjra és még valami minimális %-ot felvétre.

Sőt az összes alapszámla ilyen. Számlavezetés: 0 Ft, cserébe 1 átutalás, 1 felvét, ne adj isten a kártyás vásárlás is olyan díjakba kerül, hogy ihaj. Inkább javaslok egy olyan számlát, ahol olcsó a számlavezetési és cserébe olcsóak a tranzakciós díjak is. Vagy online csomagot, ahol drágább számlavezetésihez egy csomó tranzakció 0 Ft. El kell dönteni végül is, hogy mi a fontos.

(#370) tildy válasza cocka (#369) üzenetére


tildy
nagyúr

Raiffeisennél 200 ft körüli a számlavezetési díj a mindennapok számlacosmag esetén, ezért két kp felvét ingyen van.
A fene, kukacnak igaza van. Azt hiszem szétnézek a cib háza táján...

A bázisszámla tényleg drágább. És ott nincs ingyen kp felvét.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#371) fokukac válasza cocka (#369) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem olvastad el. egyszeri számlanyitási díj van, amiben benne van a bankkártya díja is.
Nincs havi díj, az utalás ingyen van.

De nem ez a lényeg, hanem, hogy 7,5% a lekötetlen kamat, ha pedig 500.000 Ft fölötti a betéted, akkor 9% a teljes összegre (jegybanki alapkamat plusz fél százalék)

szerintem teljesen korrekt, ha ez igaz...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#372) tildy válasza fokukac (#371) üzenetére


tildy
nagyúr

Kp felvét viszont nincs ingyen. Egy sem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#373) fokukac válasza tildy (#372) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem tudom, nekem kurvára nincs szükségem kp-ra. havi 10-20 ezer ft, és csókolom.
Viszont a 9% kamat, lekötetlenül, az már igen. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#374) cocka válasza fokukac (#371) üzenetére


cocka
veterán

Ha már itt tartunk, te meg azt nem olvastad el, hogy én mit írtam. Külön bekezdésben kezdődik amit a raiffeisenes alapszámláról írtam.

Ezt a 9%-ot nekem a cib is megadja a látra szóló egyenlegre. Elég egy megtakarításit nyitni. :) Csak pénzem nincs hozzá elég.

Havi szinten kéne 9%-ot adniuk, akkor lenne is értelme, nem éves szinten. Mellesleg ez régebben 10% volt. Válság van, egy százalékot csippantsunk már le. Plusz kamatadó. Azt röhögöm mikor adnak 3-4 Ft-nyi kamatot és abból lejön 0.6 meg 0.8 Ftnyi kamatadó, amit véresen komolyan vesznek. Nevetséges!

Egy bizonyos forgalom alatt én teljesen etikátlannak tartom a kamatadó vonogatását. Aki kap 4 Ft kamatadót, az ne adjon már 1-et az államnak ebből. :DDD

(#375) cocka válasza fokukac (#373) üzenetére


cocka
veterán

Alapvetően nekem sincs, de mondanék egy-két példát, ahol nem fogadnak el kártyát.

Fénymásoló szalonokban, olcsóbb számtech boltokban (ha lenne kártyás fizetés, az megdobná az összeget), fodrásznál, pékségekben.

Hajlandó lettem végre tudomásul venni, hogy nem lehet mindenhol kártyával fizetni, pedig nagyon nem tetszik. Hogy mást ne mondjak: posta.

De ami még felháborítóbb és teljesen értetlenül állok a dolog előtt: webáruházak közül nagyon sokan még mindig ott tartanak, hogy vagy futárszolgálat vagy posta szállít utánvéttel. Az összeget átutalással, netán bankkártyával a neten kifizetni nem lehet. Elég gáz!

Khm.. aki nagyon nem kíván OTP-ékkel, K&H-ékkal, CIB-ékkel szerződést kötni virtuális pos ügyében, az miért nem biztosít legalább paypalos fizetést a honlapján? Na mindegy ez csak ilyen költői kérdés volt. De ha válaszoltok nem haragszom meg. :D

(#376) tildy válasza fokukac (#373) üzenetére


tildy
nagyúr

no , én viszont utálok magamnál kp-t hordani, ezért többször kell kivennem, vagy otthon tárolgatnom . Vannak olyan szituk, amiket nem tudok megoldani kp nélkül (bár lehet megbeszélem, hogy lehessen , pl. doki ) , albérletet szintén kp-ban fizetem. Szóval havi két felvét minimum megvan, mindig.
A maradékot meg lekötöm 10% kamatra. Jó lenne ez amúgy, ha mittudomén 2-300 Ftos havidíjjért lenne benne kpfelvét is.
De ha sokat kekeckedik a raffi meggondolom, hogy átmenjek az axahoz.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#377) Ariadne válasza tildy (#376) üzenetére


Ariadne
őstag

CIB elektronikus számlánál 149/hó a számlavezetés, ha van legalább két rendszeres átutalásod (lehet családból valakié is :) ). Nálam az is bejön, hogy van egy megtakarítási számlájuk (családi megtakarítási program), ami lekötés nélkül is egész jó kamatokat hoz úgy 5 millióig, szóval ilyen egy éven belüli gyűjtésre bevált. A jó kamat feltétele, hogy havi min. 10k-t utaljon rá az ember, ezzel egyrészt megvan az alacsony számlavezetési díjhoz az egyik átutalás, másrészt ösztönöz arra, hogy spóroljak. :) És netbankban bárkinek bárhova bármennyit ingyen lehet utalni. 1 kp felvét ingyenes/hó, utána 100 Ft/db, más banknál a százalékosan számított kpfelvéthez képest ez akkor olcsóbb is lehet, ha nagyobb összeget veszel ki egyszerre. Én nem használok kp-t, ha nem muszáj, szóval nekem jó, persze nem mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#378) Integra


Integra
titán

hejj, végre sikerült elérnem, hogy ősök leléptek az otp-től, hogy ezt is megértem... :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#379) tildy válasza Ariadne (#377) üzenetére


tildy
nagyúr

Megtakarítási számlára át kell mindig mozgatni a pénzt ?
Integra: ja, több ismerősnél is észrevettem, nehéz rávenni az ősöket , hogy lépjenek le az otptől....

Raiffeisennél vigyázzatok, eddig énis elégedett voltam maximálisan velük, de a minap letiltották a direkt azonosítóm. Kiderült azért , mert mióta náluk van a számlám, 15ször rosszul adtam meg a direkt pint (fejből próbáltam sokszor, a 15 alkalmat 3 év alatt gyűjtöttem össze ) ,ezért fullra letiltották az azonosítóm. Sehol nem írják, sem ászfben, sem máshol. 250 Ft újracsináltatni.

Ezen kívűl max annyi problémám volt, hogy majd duplája már a számlavezetési díj, persze nem nagyon hirdették , hogy emelik de mással ,pl. az előrekamatozó betéttel elégedett voltam.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#380) Integra válasza Kalandor (#359) üzenetére


Integra
titán

én raffi lendület csomagban vagyok. teljesen jó.
vannak olcsóbbak is, de a szolgáltatás színvonala, az online banking, nemzetközi transzfer, ebay, paypal, minden zsír
viszont sms értesítők fizetősek lettek..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#381) concret_hp válasza tildy (#379) üzenetére


concret_hp
addikt

be lehet állítani automatára, de én havi 2K-ra emlékszem mint minimum, szóval kb. bármennyi lehet.

Integra: ezek nagy események az ember életében :) :R apám is egy fél éve körül nyitott másik számlát... :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#382) Ariadne válasza tildy (#379) üzenetére


Ariadne
őstag

A saját számlák között ingyenes az átvezetés, mármint folyóról megtakarításira, persze visszafele már nem. Biztos, hogy 10k a havi kötelező. De van a megtak-hoz külön kártya, ingyen adják, viszont kpfelvét sőt fizetés is kerül vele némi pénzbe, szóval szerintem levenni a megtakról a normál számlára áttétellel lehet, annak van valamennyi költsége, de nem vészes.

Hehe, épp múlt héten döntöttem és végre nagy boldogan megszüntettem az évek óta nem használt otp-s számlámat. Három nap után sikerült(!), addig nem hagyta a rendszer (!), de nagyon örültem neki. Remélem nem örvendeztetnek meg még utólag valami kis összeggel pár hónap múlva... :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#383) fokukac válasza Integra (#378) üzenetére


fokukac
nagyúr

és szegény otp-részvényesek, mint én? velünk mi lesz?
ránk nem gondolsZ? :P

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#384) cocka válasza Ariadne (#382) üzenetére


cocka
veterán

30 nap a felmondási idő, nekem ezt mondták anno. És már rég nem létezett a számla, a kivonat azért még jött a következő hónapban.

Ha évek óta nem használtad, akkor gondolom szorgalmasan vonogatták róla a számlavezetési díjakat és már mínuszban volt. Gondolom netbank is volt hozzá, talán annak is van havi díja.

(#385) Ariadne válasza cocka (#384) üzenetére


Ariadne
őstag

30 nap, amíg végleg lezárják, de az elszámolás már megtörtént, levonták az utolsó havi díjakat is, így nullás kell legyen a vége. Ezer éve nem használtam, de annyi eszem azért volt, hogy a számlavezetésre valót tegyek rá mindig, így nem volt mínuszban. ;)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#386) concret_hp válasza Ariadne (#382) üzenetére


concret_hp
addikt

hm hát akko' nekem valami más van :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#387) Integra válasza concret_hp (#381) üzenetére


Integra
titán

jaja, nagyok ám:)
vittek mindent, cégestül, egy ft se maradt az otp-nél, soha többet abból a fertőből..
csak azért nagyok, mert ahogy a te vagy én szüleim is, ott kezdték, mert akkoriban csak az volt és egyszerűen nem volt idejük ezzel foglalkozni, utána járni etc..
ma már meg a megbízott bank intéz mindent, csak alá kell írni a meghatalmazást hozzá.
private bankink rulez :K

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#388) dabadab


dabadab
titán

Keresek egy olyan bankot, ami kb tudja a kovetkezoket:
1. Normalis, gyors, nem lehalo netbank, amihez nem kell se programot telepiteni, nem akar javat futtatni, meg semmi ilyesmi.
2. Netes vasarlashoz virtualis kartya kulon szamlaval.
3. Ne legyen draga (kp felvetel nem erdekel).

Momentan ott tartok, hogy amit megneztem, azok nagyresze az elso pontnal elverzni latszott (OTP (lassu es megbizhatatlan), Raiffeisen (megbizhatatlan), CIB (Java), Axa (kulon program), Citi ("nem tamogatott bongeszo")) a BB meg a masodiknal.

Van vkinek vmi javaslata? :F

DRM is theft

(#389) cocka válasza dabadab (#388) üzenetére


cocka
veterán

A 2. pont miatt összesen 4 bank jöhet szóba:

OTP, CIB, Erste, MKB

A java amúgy miért nem jó?

Úgy hallottam az ersténél nagyon sok mindent nem lehet elintézni netbankon ezért kötelező hozzá telebankot is igényelni, a netkártyás megoldáshoz meg főleg mivel azzal emeled a hozzátartozó számlán lévő limitet, ami állandóan 1 Ft. Ergo minden vásárlást egy telefonhívással kell kezdened. -> Macerás.

Az OTP tényleg drága. Akkor maradt a CIB és az MKB. Szerintem az MKB is drága.

Mikor CIBék egyesültek az IEB-bel volt kb. 1 hónapnyi fennakadás, de aztán kijavítgatták a hibákat és most már nincs okom panaszra.

Amúgy már van mobiCIB is vagy mi a rák. Mondjuk nekem nem javaképes a telefonom és net sincs rajta, szóval nem tudom megmondani, hogy mennyire jó vagy nem.

(#390) dabadab válasza cocka (#389) üzenetére


dabadab
titán

Koszi, akkor ugy tunik, hogy meg kell baratkoznom evvel a javas dologgal.
(Az MKB-nak tenyleg nagyon vicces arai vannak.)

DRM is theft

(#391) fokukac


fokukac
nagyúr

Újfent kezd a bögyömben lenni a raiffeisen.

Lejár májusban a bankkártyám, ezért most felhívtam őket, hogy mi a teendő, ilyenkor? Pozitív, hogy az új kártya elkészült, már ott van a fiókban. Negatív, hogy a fiókban való átvételnek külön 2000 ft-os díja van. Mondtam, hogy akkor küldjék ki, erre azt a választ kaptam, hogy azt már nem lehet, csak azt állíthatják be, hogy majd legközelebb (3 év múlva) kiküldik. Tehát, már nincs mit tenni, azt a 2000 Ft-ot már buktam, de ha nagyon akarok, tehetek panaszt.

Ugyanezt lejátszottam 2 hónapja a cibbel is, akkor én nyertem. Kíváncsi vagyok, mi lesz most. Bár igazából most már hajlok arra, hogy megszűntetem az egész rafis számlát, és átviszem a lóvét az Axa bankba, ott ingyen kapom ugyanezt...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#392) cocka válasza fokukac (#391) üzenetére


cocka
veterán

Várjuk az axás beszámolóidat is. Kíváncsi vagyok.

(#393) fokukac válasza cocka (#392) üzenetére


fokukac
nagyúr

Azt hiszem, megtaláltam a legjobb megoldást.
Időközben munkahelyet váltottam, és elkezdtem dolgozni az egyik banknál, ahol dolgozói csomagban minden kondíció kedvező, szóval axát nem nyitok, a rafit meg megszüntetem. Így jártam :)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#394) Ariadne


Ariadne
őstag

Nos egy jó tapasztalat, megint Cib. Reszketve vártam a kamatfordulós levelet CHF-es lakáshitelnél, és legnagyobb meglepetésemre se a kezelési költség, se a kamat nem növekedett. Minden maradt a régiben, előre meg is adják egy évre a pontos havi fizetendőket (CHF-ben persze). Teccik, csak maradjon meg ez a jó szokásuk.

Egy gondom viszont van velük, nem tudom, másnak más banknál milyen tapasztalata van. Dombornyomott kártyánál ha - főleg szállodában - garanciának adja az ember a kártyáját, valamennyit le szoktak blokkolni a kártyán. Nem vonják le, csak akkor, ha nem fizetem ki a számlát, mielőtt elutaznék. Ez szokásos, viszont az elmúlt évben a szállodák túlnyomó többségénél egyszerűen képtelenek voltak fizetéskor törölni a blokkolást, így várhattam két hetet, míg automatikusan felszabadították... Szállodákat (mind más és nem kicsi) zaklattam folyamatosan, ötször utánanéztek, és ők elküldték a törlést, bank meg sosem látott ebből semmit. :( Egyedül ott működik a dolog, ahol a szemem előtt a terminálon nullázza ki a blokkolást, akkor azonnal leveszik, de a legtöbb helyen ez nem megy... :O Én meg itt ülök a két fél között, szívok, és nem tudom kideríteni, melyiket szidjam, melyik a hibás. :W

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#395) Flashcash válasza Ariadne (#394) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Szerintem a nemzetközi tranzakciókkal vannak gondjaik, nem konkrétan a szállodákkal.

Kollégám ugyanígy járt norvég benzinkutas tankolással, norvég ATM-el mint te. Ha nem lett volna a számláján a szükséges pénz 2X-ese akkor hoppon maradt volna külföldön. A pénzét pedig több hetes sz@rakodás után kapta vissza.

[ Szerkesztve ]

(#396) Ariadne válasza Flashcash (#395) üzenetére


Ariadne
őstag

A dolog furcsasága az, hogy amikor beterhelik, illetve egyébként ha külföldön vásárolok ugyanazzal a kártyával, gond nélkül két másodperc múlva jön az sms is, hogy megtörtént a tranzakció. Akkor is, ha a szemem előtt a terminálon törlik. Viszont amikor ez nem megy (nem tudják/akarják?), akkor marad a két hét, amíg feloldják. Pedig EU-n belüli országkról van szó, és mindenféléről. :( Jó lenne kideríteni, hogy ez bankfüggő-e.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#397) fokukac válasza Ariadne (#396) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hello, eddigi tapasztalataim alapján ez így működik a magyar bankoknál.
OTP, RAiffeisen, CIB
az elszámoló nem tudja/vagy a bank nem tudja/ nem akarja visszarakni az összeget.
Ez bármilyen bérlésnél nagyon nagy szívás. Két hete béreltünk San FRancisco-ban 3 biciklit, valami 15 ezer ft-nyi költsége lett volna, de a k....ök beraktak rá egy laza 125 ezres zárolást a barátom számlájára. még azóta sem jött vissza, momentán alig van pénzük, emiatt.

alapeset az, hogy amikor a kártyát használod, akkor zárolnak egy összeget a számlán. Alapesetben minden zárolásnak van egy érvényessége, 2 és 4 hét közötti, amíg az elszámoló lehívhatja az összeget. Ha lehívja, akkor a kártyatársaság az adott napon elszámolja, a bank pedig lekönyveli az adott napi árfolyamon a tételt. Ha nem hívják le, akkor ottmarad a zárolás, majd amikor letelik a 2-4 hét, visszajön az összeg a számlára. A RAiffeisennél szoktam látni, hogy mi a zárolás határideje. Az OTP-nél nem láttam anno.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#398) Ariadne válasza fokukac (#397) üzenetére


Ariadne
őstag

Igen, Cibnél is látszik, meg meg is tudják mondani telefonon is. Tuti ami biztosra mindig ellenőrzöm, hogy tényleg csak zárolták, nehogy véletlenül le is vonják izibe'. Napra pontosan 2 hét után felszabadul, de tavaly decemberben nekem is csak a vállalkozó rugalmasságán múlt, hogy egy ilyen húzás miatt nem maradtunk fűtés nélkül. :(

Pedig ha azon a nyomorult terminálon oldja fel, azonnal működik a dolog, mégis még egy Hilton is képtelen erre. :((( Mivel a szállodák mindenre megesküdnek, hogy elküldték a kártyatársasághoz a törlést, a cib is, hogy nem lát semmit, ezért el tudom képzelni azt is, hogy a kártyatársaság lehet a hunyó valamiért. :F

A cib egyébként azt mondta, hogy ilyenkor faxot érdemes küldetni az adott szolgáltatóval. Ha legalább a számot ráírnák a kártyára ugye, de nem, nekem kell telefonon kideríteni tőlük. Mindenesetre ha a tranzakciót azonosítva pecséttel miegymással ellátott papírba beleírják, hogy nem tartozik, töröljék, és ezt elfaxolják, állítja a bank, hogy azonnal törlik. Na ezt a megoldást még nem próbáltam, de muszáj lesz sajna... Mondjuk Kínából pl. biztos érdekes lenne ez a megoldás, szerencse, hogy nem járok arra. :DDD

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#399) fokukac válasza Ariadne (#398) üzenetére


fokukac
nagyúr

2005-ben Londonban jártam, és a hotel ledepozitolt 60 ezerrel egy olyan szállásért, amit a cégem amúgy előre kifizetett. Akkor láttam először ilyet, a hotelben azt ígérték, hogy visszarakják a pénzt, ha kicsekkoltam. Ehhez képest nem rakták vissza. Be is mentem az otp-be, hogy mi van, és az ügyintéző közölte, hogy nincs a számlámon a pénz. Kicsit morcos voltam, írtam reklamáló levelet, meg minden, de aztán egy másik otp fiókban egy másik ügyintéző megtalálta azt a menüpontot, ahol a zárolások vannak... Vicces volt, akkor kereken egy hónap után kaptam vissza a zsét.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#400) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Valamiféle "ifjúsági" kártyát szeretnék. Ti melyik bankot ajánlanátok erre a célra?
Eddig csak az otp honlapját nézegettem, ott lehet online igényelni. Ez azt jelenti, hogy postán ki is küldik a kártyát, vagy azért be kell fáradni egy fiókjukba? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.