Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) g@bo válasza Oliverda (#100) üzenetére


g@bo
nagyúr

lehet, de nem is átlagfizetés...

(#102) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

"Igen, ingyenes belföldi korlátlan készpénzfelvétel bármely ATM-ből, ingyenes számlavezetés, ingyenes bankkártya és ingyenes eseti átutalás, valamint ingyenes csoportos beszedés szerepelnek a Citibank hosszú távon is ingyenesnek szánt, (tehát nem akciós) „0 Ft-os bankszámlák” nevű, tegnap megjelent termékében."

Micsoda gagyi, most ránéztem a honlapjukra és már 180ezerre emelték a feltételt, és a feltétel nem teljesülése esetén fizetendő 2500-at is 3500FT-ra. :)
Minek menjek én olyan bankhoz ahol félhavonta játszadoznak a számlavezetési díjakkal, MKB-nál vagyok kb. 2,5-3 éve azóta nem változtak a díjak. Lehet hogy nem hirdetnek csiricsáré akciókat, de legalább ritkábban változnak a feltételek.

[ Szerkesztve ]

(#103) Oliverda válasza Flashcash (#102) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez az info konkrétan hol található a honlapjukon belül?

Amúgy 2500 forintról szerintem nem volt szó sehol.

"Minek menjek én olyan bankhoz ahol félhavonta játszadoznak a számlavezetési díjakkal..."

Ez egy új csomag.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#104) g@bo válasza Oliverda (#103) üzenetére


g@bo
nagyúr

Díjak: Igénylés: Díjmentes
Ügyfélkapcsolat minimum 180 ezer forint nettó jövedelem átutalás esetén1: Díjmentes
Havi ügyfélkapcsolati díj minimum 180 ezer forint nettó jövedelem átutalás hiányában1: 2 500 forint
Lásd: Lakossági díjtáblázat

* os rész.

amúgy mekkora ákció. ingyen számla de csak "milliomosoknak", bravó. :C

nyuggernek nincs ingyé, szal? kicsit megvezetés.

(#105) Oliverda válasza g@bo (#104) üzenetére


Oliverda
félisten

9 A díjcsomag igénybevételének feltétele havi rendszeres, minimum 150 000 Ft egyösszegű bankon kívülről bármilyen jogcímen érkező jóváírás a Citibanknál vezetett folyószámlára. A Citibank a számlanyitás hónapján illetve díjcsomag módosítás esetén a díjcsomag igénybevételének első hónapján túl további egy hónap egyszeri türelmi időt biztosít, hogy a számlatulajdonos bankszámlájára beérkezzen az első, minimum havi 150 000 Ft egyösszegű átutalás. Amennyiben ez a számlanyitás hónapját követő hónap illetve díjcsomag módosítás esetén a díjcsomagban eltöltött második hónap utolsó munkanapjáig nem történik meg, a Bank a jelen Kamat- és Díjfeltételekben meghatározott Havi ügyfélkapcsolati díjat számít fel. Ez a rendelkezés irányadó a további hónapokban is, amennyiben a minimum 150 000 Ft egyösszegű bankon kívülről érkező jóváírás nem érkezik meg az Ügyfél Citibanknál vezetett folyószámlájára.

Legalul található. Szerintem még nem frissítétték a táblázatot.

Tehát ha 150 ezres fizetésed van akkor már milliomosnak számítasz?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#106) g@bo válasza Oliverda (#105) üzenetére


g@bo
nagyúr

150k * 12 = 1.8 milla, neked az mi? :F ;]

ne kockuljunk már, ez nem a pórnép olcsó dijcsomagja, na. :W

az átlagfizu meg nem 150k.

(#107) Flashcash válasza Oliverda (#103) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Úgy látom szerkesztgetik a honlapjukat. A számlacsomag leírásánál volt a 180, de most ugyanott visszaírták 150-re. A 3500FT-ot akkor fizeted ha nem teljesíted a feltételeket.

(#108) Oliverda válasza g@bo (#106) üzenetére


Oliverda
félisten

Valóban nem az, én nem is állítottam az ellenkezőjét sehol. A "pórnép" nyisson lakossági folyószámlát az OTP-nél. Viszont akiknek eléri vagy isten ne adja meg is haladja (biztos borzasztó ritka az ilyen :D) a havi 150 nettót a fizetése annak szvsz elég jó választás lehet. Ha jól látom havi 2 alkalommal még küldöldön is ingyenes a pénzfelvétel. Arról nem is beszélve, hogy milyen kényelmes tud lenni az ha nem kell egy bizonyos bank ATM-je után koslatnod azért hogy ne kelljen 500-700 forintot kifizetned egy készpénzfelvétel tranzakciós díjja gyanánt.

Flashcash: Én úgy látom hogy konkrétan ez a dolog még nincs is rajta a honlapjukon.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#109) Ariadne válasza Oliverda (#108) üzenetére


Ariadne
őstag

Csodák nincsenek. Gyanítom a kamataik alacsonyabbak a többiekénél például, vagy egyéb költségeik díja magasabb.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#110) Oliverda válasza Ariadne (#109) üzenetére


Oliverda
félisten

Kamat? Hát aki azért rak folyószámlára pénzt hogy azon kamatozzon azt nem nevezném éppen befektetési zseninek. :D Mire gondolsz egyéb költség alatt? Itt feketén-fehéren le van írva hogy abban az esetben ha legalább havi 1 alkalommal kapsz egy minimum 150 ezres átutalást akkor nincs számlavezetési díj, nem kell fizess a belföldi átutalásokért, és díjmentesen korlátlan számban vehetsz le róla készpénzt is bármelyik bank ATM-jében (satöbbi).

Amúgy elárulom hogy ez pl. az USA-ban már elég régóta így működik és ott szerintem még a havi egy átutalás sem kell ezekhez.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#111) Ariadne válasza Oliverda (#110) üzenetére


Ariadne
őstag

Tudom, volt már francia bankszámlám, ingyenes kpfelvéttel, kártyával, meg mindennel. :) Szóval pontosabban úgy értettem, hogy ebben az országban nincsenek csodák. :DDD még nem néztem meg a pontos feltételeket, de meg fogom nézni, nehezen tudom elhinni, hogy elindítanának valamit, amit ezer éve egyetlen itthoni bank sem tett meg. Tudom, pesszimista vagyok. :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#112) lesaux válasza Ariadne (#111) üzenetére


lesaux
veterán

Azt mondják, meg akarják duplázni az ügyfeleik számát. Ráérnek utána is árakat emelni -- ezt már csak én teszem hozzá. ;]

(#113) g@bo válasza Oliverda (#108) üzenetére


g@bo
nagyúr

Maradjunk annyiban, hogy ez a "0" Ft. azért nem az igazi, a bank nem a tömeges ügyfélszerzésre gyúr..... szal a verseny amit emlitenek, inkább a Dagobert bácsik elhalászására irányul.

(#114) Ariadne válasza g@bo (#113) üzenetére


Ariadne
őstag

Az igazi Dagobert bácsiknak nem havi 150 nettó jóváírás jön a számlájukra... ;) Szerintem egyszerűen a középréteget célozták meg, ha belegondoltok egy normál kétkeresős magyar háztartásnak azért simán van ennyi bevétele, sőt egyénileg is össze kell jöjjön sokaknak, mivel ekörül van a magyar átlagkereset emlékeim szerint. Szóval ügyfélszerzés, igen, de én biztos nem mennék át. Kpfelvét olcsósága nem vonz, mert alig veszek fel, számlavezetés így is olcsó, havi pár száz forintért meg nem fogok bankot váltani.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#115) g@bo válasza Ariadne (#114) üzenetére


g@bo
nagyúr

végülis, 2 fizetés lehet 150k.... :DDD szerintem ez reálisabb mint a 2*150k jövedelmű családmodell.

vagy itt mindenki fürdik a lóvéban? :F

" mivel ekörül van a magyar átlagkereset "

ez baromság... az átlag lehet ennyi, mert csányi keres havi 2 milliárdot, a szalagmunkás 60 ropit. azért 3 millió minimálbéres országában ne túlozzunk.

[ Szerkesztve ]

(#116) Ariadne válasza g@bo (#115) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát azért megnézem én azt, aki ma a fővárosban mondjuk megél tényleges minimálbér szintű jövedelemből. Én próbáltam, nem ment. A 3 millió minimálbéres sem annyit keres valójában, de ez az adórendszer (meg részben az emberek, meg a munkáltatók) hülyesége, és itt nem kell fizunak lennie ugyebár, csak jóváírásnak.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#117) lúzer


lúzer
veterán

utolsó hsz-ekhez:

és mi van ha a fizum 90k, átutaltatom, másnap kiveszem és átutalással befizetem?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#118) g@bo válasza lúzer (#117) üzenetére


g@bo
nagyúr

" minimum 150 000 Ft egyösszegű bankon kívülről érkező jóváírás "

na? kiestél. :DDD

(#119) g@bo válasza Ariadne (#116) üzenetére


g@bo
nagyúr

kormány elhiszi, mert a fővárosban is iszonyú sok a minimálbéres. torz ország.

vidéken pediglen a minimálbér nem is mindig kamu.

(#120) LOTR válasza Oliverda (#84) üzenetére


LOTR
addikt

pont ma hallgattam végig ezt az ajánlatot én is
gyakorlatilag amit levettem belőle az az, hogy ingyen van 3 évig egy dombornyomott kártya, amiről 100ezer Ft-ot lehet használni
ha nem ahsználom a kértyát akkor is ingyen van, ha meg amúgy nincs dombornyomott kártyám megspórolok vele évi 3-4-5ezer ft-ot is akár :D

5 max 10 percnél tovább nem beszéltem a sráccal, de van valami kisbetűs rész?
mert attól, hogy ha megrendelem, és csak porosodik a polcon, majd 3 év múlva lemondom nem vesztettem semmit
köszi

One Ring to rule them all

(#121) IppY válasza Oliverda (#108) üzenetére


IppY
tag

Oliverda! Vigyázz!

ATM készpénzfelvételi díj külföldön az első 2 tranzakció Díjmentes
További tranzakciók, tranzakciónként 1% min. 1500 Ft

:K

(#122) IppY


IppY
tag

Amúgy én is egy hete nézem és keresem a véleményeket más fórumokon is; nem találtam semmi trüköt.

Egy dolog van még, hogy (még egy hete így olvastam) a 'Citibank SMS Hírnök' szolgáltatás ingyenes, de csak egy évig. Utána azt hiszem 400 HUF/hó.

(#123) Ariadne válasza LOTR (#120) üzenetére


Ariadne
őstag

Ez a kártya kredit? Debitet nem lehet kérni mellé? Mert akkor az nem biznisz. Mert a 3 év után plusz ha használod is, és nem sikerül időben visszafizetni, akkortól már nincs ingyen. Legalábbis én nem tartom indokoltnak a kreditkártyát, csak ha valakinek rendszertelen összegű meg idejű a jövedelme (vállalkozó pl.), átlagos bérből fizetésből élőnek nem gyerebe. Szerintem. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#124) iXuf válasza Ariadne (#123) üzenetére


iXuf
tag

Átlagos (ill. alacsonyabb) bérből élőknek is megvan az előnye:
- A hitelkeret erejéig leköthető egy kisebb pénzösszeg, vagy a meglévő megtakarításokkal kedvezőbb lekötési kondíciók érhetők el
- Váratlan kiadás esetén (elromlik a hűtő, vagy az a k@cs@g providentes tv) nem szükséges a drága áruhitel vagy személyi kölcsön felvétele, a havi jövedelem erejéig gyakorlatilag ingyen hitel áll rendelkezésre.
Mindezek mellett természetesen nagyon észnél kell lenni és odafigyelni a hitel felhasználásánál és törlesztésénél, ami sok honfitársunkra nem igazán jellemző...
Mondjuk én is csak jártatom a számat...debitet használok :)

[ Szerkesztve ]

(#125) Ariadne válasza iXuf (#124) üzenetére


Ariadne
őstag

Erre van olcsóbb megoldás is, mint a hitelkártya: debit + folyószámlahitel ("mínuszba menés"). Ha nem használom, alig van költsége, és ha használom, akkor sincs túl magas kamata. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#126) iXuf válasza Ariadne (#125) üzenetére


iXuf
tag

Olcsóbb? Hitelkártya éves díja ha van = Debit kártya éves díjával.
A folyószla hitel rendelkezésre állási díja + a hiteldíj bármily alacsony is, mégis csak több, mint 0.

(#127) Ariadne válasza iXuf (#126) üzenetére


Ariadne
őstag

Viszont hitelkártyával pénzt felvenni iszonyú drága, és néha az is kell, no meg a folyószámlahitelt akkor fizetem vissza, amikor akarom, vagyis a 45 napon túl is lehet, akkor sem lesz egetverő a kamat.
Nekem ez a jobb. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#128) iXuf válasza Ariadne (#127) üzenetére


iXuf
tag

Kinek igényei szerint :)
No, pénzfelvételi díjakat nem is néztem...így már kissé más a leányzó fekvése...
Megoldás: társkártya asszonynak elektron, vagy debit....majd lehet kuncsorogni egy fröccsrevalóra :) De ez már tényleg csak szőrszálhasogatás.

(#129) LOTR válasza Ariadne (#123) üzenetére


LOTR
addikt

nem tudom mi a külkönbség a kredit és a debit kártya között, de ez csak egy hitelkártya amit 100e Ft-os hitelig lehet használni, és 51 napon belül visszafizetni a felhasznált értéket
nem tartozik hozzá folyószámla, a kártya 3 évig állítólag teljesen ingyenes (most hallottam olyat, hogy havi 250Ft a számlavezetési díj vagy mi, de ezt még meg kell kérdeznem hozzáértőbbektől is)
és így gyakorlatilag 3 évig ingyen van egy dombornyomott kártyám, amit pl tudok vinni magammal külföldre és akkor nem kell az itthoni bankkártyáimat vinni, mert ezt biztos elfogadják
igazából tényleg csak arra lennék kíváncsi, hogy jól értettem e az ajánlatot és, hogy van e valami el nem monodtt kisbetűs rész, mert ha nincs, akkor csináltatok egyet, legfeljebb jó lesz porfogónak, de ha szükség lesz rá, akkor meg kéznél van
kösz

mod
pénzfelvét - valóban nem arra találták ki, dehát valamit valamiért
azt meg alap dolgonak veszem, hogy az ember nem költ többet a hitelkártyával, mint amennyi pénze van kp vagy másik bankszámlákon - attól függetlenül, hogy sokaknál nem biztos, hogy így van

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#130) paramedic válasza LOTR (#129) üzenetére


paramedic
aktív tag

Debittel a befizetésed erejéig költhetsz, a credit az ún. hitelkártya.

(#131) dabadab válasza LOTR (#129) üzenetére


dabadab
titán

Ez kreditkartya, abban kulonbozik a debittol, hogy nem a sajat, hanem a bank penzet hasznalod.

"amit pl tudok vinni magammal külföldre és akkor nem kell az itthoni bankkártyáimat vinni, mert ezt biztos elfogadják"

Sajnos egyaltalan nem biztos, pl Ausztriaban eleg sok olyan hely van, ahol csak debit kartyat fogadnak el.

DRM is theft

(#132) Ariadne válasza LOTR (#129) üzenetére


Ariadne
őstag

Kredit vagy hitelkártya: a bank pénzét használod, 30-45-valahány napig díjmentesen, vagyis eddig az utolsó fillérig vissza kell fizetned a költést, különben az egész (!) összeg után 30-40%-os kamatokat (pontos összegét nem tudom, de nagyon magas) kell fizetned. Kpfelvét nagyon drága vele, mivel nem erre találták ki, hanem kártyás fizetésre.

Debit vagy terhelési kártya: saját jövedelmedből költesz, ha van hozzá folyószámla hitel, mínuszba is mehetsz, normál kamattal, kpfelvét olcsóbb jóval. Egy dombornyomottat mindenhol elfogadnak, én debittel járok Európában évek óta, és még sosem volt gondom. De, egyszer Párizsban fel akarták hívni a bankomat. Mondtam tessék csak. Otpben franciául beszélő embert úgysem találnak. :DDD Azóta mondjuk persze jól otthagytam az Otpt.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#133) LOTR


LOTR
addikt

kösz, ezek szerintem tudtam mi a különbség, csak a megnevezésükkel nem voltam tisztában
én azért még gondolkozok ezen a hitelkártyán, van esetleg olyan akinek van ilyenje?

One Ring to rule them all

(#134) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Amelyik oldal VeriSign-t használ az ugyem ninden valószínűség szerint megbízható netes vásárlásra?

I am having fun staying poor.

(#135) concret_hp válasza LOTR (#129) üzenetére


concret_hp
addikt

az ilyenre szvsz csak ráb@szni lehet, csináltass inkább dombornyomott kártyát, ha menő akarsz lenni :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#136) Drizzt válasza Drizzt (#134) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Asszem erről a vásárlási módról van szó.

I am having fun staying poor.

(#137) concret_hp válasza Drizzt (#136) üzenetére


concret_hp
addikt

nem nagyon vágom, hogy miről van szó, de ha arra vag ykíváncsi akkor a paypal és ehhez hasonló netes pénztárcák megbízhatók, csak egy csomóra nem lehet Mo-ról regelni.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#138) student


student
őstag

kicsit más témájú kérdésem van :

azt nem tudjátok lehet azt kérni hogy ne küldjenek a bankszámlámrol mindig havi értesítőt?
1.nem akarom hogy más megnézze
2. ugyis ebankolok tehát mindig látom a változásokat.

(#139) concret_hp válasza student (#138) üzenetére


concret_hp
addikt

lehet

vagy fullba vagy sehogy :D

(#140) student válasza concret_hp (#139) üzenetére


student
őstag

valóban, és fizetni kell azért havidíjat hogy ne küldjék. vicces.

(#141) Integra válasza student (#138) üzenetére


Integra
titán

miért?
bontogatják a borítékod?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#142) Integra válasza Ariadne (#132) üzenetére


Integra
titán

raffinál a debit kártyámra már alig várják hogy bankhitellel éljek...
aztán megtudtam, hogy ha hívnak újra az újabb személyi hitellel, hogy vegyem fel, akkor szépen megkérhetem őket hogy ne hívjanak többet hitellel, mert nem érdekel és akkor végre nem hívnak többet.
mert ha csak annyit mond az ember, hogy köszönöm nem érdekel, akkor ez után ugyanúgy hívnak legközelebb is. szóval ott kell legyen a mondatban, hogy kérem többet ne keressenek hitellel.
vicc.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#143) student válasza Integra (#141) üzenetére


student
őstag

nyocker. gangos ház 40% indián. még valamit kell hozzátennem?

[ Szerkesztve ]

(#144) Integra válasza student (#143) üzenetére


Integra
titán

komoly:(
szefdiszkont.hu
elég komoly postaládák kaphatók. legalább tudnád ha megdolgozzák a postaládát, mert nyoma lenne. de legalább nem tudnák kinyitni

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#145) luciferk válasza student (#143) üzenetére


luciferk
senior tag

Akkor abban a házban ritkán van csönd ;)

(#146) Integra


Integra
titán

szomorú körkép

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#147) LucifeI2


LucifeI2
őstag

Úgy adódott, hogy Amerikából kaptam egy csekket, és ha minden jól megy két hetente fog jönni egy újabb, amit itt váltok be Magyarországon. Nekem még nincs bankszámlám, de mivel apukámnak ugyan az a neve és a címe mint nekem, ezért az ő számláját használtuk.

Ez eddig mind szép és jó, de OTP-be azt mondták, hogy 45 napra zárolják ilyenkor a bankszámlát, ez azt jelenti addig apukám még a fizetését se tudja felvenni, meg semmilyen pénzt nem lehet felvenni róla. Most ha én két hetente kapok csekket és mindig lezárják 45 napra, akkor sose tudom felvenni a pénzt a számláról. :F Nem nagyon értettem, hogy ez miért szükséges, a nő aki OTP-be volt egy hárpia volt és 0 segítőkészséggel semmire nem adott értelmes választ, csak arra várt mikor megyünk már el... Az biztos nem fogok OTP-nél számlát nyitni ezek után.

De ez minden banknál így megy? Mindenhol 45 napra zárolják a számlát? Hol lenne érdemes számlát nyitni, ha elég sok ilyen küldföldi tranzakcióm lenne.

Dombornyomott kártyát is szeretnék csináltatni, internetes vásárlás céljából, ahhoz sem ártana egy két tipp vagy tanács melyiket érdemes. Nézegettem interneten, de annyi van, hogy egyelőre nem tudtam kiigazodni melyik lenne jó nekem. :B

(#148) cocka válasza LucifeI2 (#147) üzenetére


cocka
veterán

Hol lenne érdemes számlát nyitni, ha elég sok ilyen küldföldi tranzakcióm lenne.

Akkor talán érdemes lenne devizaszámlát nyitni valamelyik banknál és arra fogadni a dollárjaidat.

Dombornyomott kártyát is szeretnék csináltatni, internetes vásárlás céljából,

Nem sok értelme van, ha csak netes vásárláshoz kell. Inkább csináltass internetkártyát. 4 bank ad ilyet: OTP, CIB, Erste és MKB.

Én a magam részéről a CIB-et javaslom, mert az OTP-nél csak drága havidíjas számlacsomagokban adnak webkártyát, sima lakosságihoz vagy juniorhoz nem jár. Az Erste-nél meg feszt telefonálgatni kell a telebankba, hogy a kártya időzáras limitjét a vásárlás idejére feloldják. Gondolj bele, gyakori vásárlásoknál ez borzasztó idegesítő, ráadásul nem ingyenes. Nem mellesleg: az Erste devizaárfolyamai rettentő szarok!

MKB-nál díjcsomagtól függetlenül 600 Ft éves díjért adnak Visának megfelelő netkártyát. Minden csomaghoz kérhető.

CIB-nél 800 Ft éves díjért vagy 0 Ft-ért, díjcsomagtól függően. Mindegyikhez kérhető.

CIB, OTP és MKB mind külön kártyaszámlát ad a kártyákhoz, vásárlás előtt átvezeted az összeget a kártyaszámlára, aztán fizetsz.

Ha kifejezetten dombornyomott kártyára fáj a fogad, ahhoz általában kell nyitóösszeg (20-50-100-150 ezer Ft, banktól függően) vagy jövedelemigazolás vagy számlamúlt. CIB-nél 3 hónap után feltételek nélkül igényelhető, de az éves díja így is 3500 Ft, más banknál 4000 vagy 3000 Ft/év. Ha ellopják vagy visszaélnek vele és le kell tiltatnod a letiltási díj 5 vagy 10 ezer Ft/alkalom. A hitelkártyák még drágábbak: még magasabb éves díjuk van és rettentő sokba kerül a kp.felvét, amit természetesen még kamattal is megterhelnek. Magyarán a hitelkártyákat kifejezetten vásárlásokra találták ki azoknak, akiknek amúgy is van elég pénzük ahhoz, hogy az adott hónap vagy periódus végén a költött összeget vagy annak egy részét kamatmentesen visszafizessék.

Ezeken kívül vannak még elektronikus betéti kártyák is, amelyek internetes elfogadása kártyatípustól függ: A Maestro és Mastercard Electronic kártyákat egyáltalán nem fogadják el a külföldi website-ok. A dombornyomásmentes Mastercardot kibocsátó banktól függetlenül mindenhol elfogadják neten. A Visa Electron elfogadottsága pedig attól függ, hogy a kibocsátó bank engedélyezte-e a netes tranzakciókat a kártyán vagy sem.

(#149) concret_hp válasza LucifeI2 (#147) üzenetére


concret_hp
addikt

cibnél ingyé' van devizaszámla, ahogy levágtma még fiatal vagy 26 év alatt majdnme minden ingyé' van.

dombornyomott $-os visa kártya 15$/év.
csekkbeváltás enmtom hogy megy mert ahhoz még nem volt szerencsém :)

ha épp forintra van szükséged, netbankon át kb. 5 perc alatt lehet konvertálni dodit forintra.

mondjuk az árfolyamok nem a legjobbak, de legalább ezen felül nem is húznak le midnenféle címeken.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#150) cocka válasza concret_hp (#149) üzenetére


cocka
veterán

dombornyomott $-os visa kártya 15$/év.

Ami lényegesen olcsóbb, mint a forint alapú. Szerintem a 3500 Ft még csak köszönőviszonyban sincs a 15 dollárral.

Egyáltalán mi a jó francra szednek 3500 Ft-ot éves díj címén, mikor a sürgősségi kártyapótlásokra külön díjat szednek és az utas- és balesetbiztosításra is külön kell éves díjat fizetni. (3490 Ft CSUPÁN :DDD )

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.