Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Ariadne válasza Oliverda (#1150) üzenetére


Ariadne
őstag

Eddig kártyás _vásárlásról_ volt szó, az utalás egészen más tészta. A választ nem tudom, de tetszőlegesen kiválasztott banknak az adott számlákra vonatkozó kondíciós listája segíthet. CIB-nél pl. PÉNZTÁRI DEVIZA ÁRFOLYAM - készpénz számlára történő befizetése, ill. számláról felvétele, számlák közötti konverzió CIB-nél számlát vezető ügyfelek részére, bankszámláról történő devizautalás vagy bankszámlára érkező deviza jóváírása.

Ha más pénznemben szeretnél kártyával fizetni, az nem éri meg, hogy tartasz egy devizaszámlát csak erre, ráutalgatsz forintot, és abból fizetsz. Netkártya, paypal, ezek jóval olcsóbbak. De más topiklakók majd javítanak vagy helyeselnek, mert nem számoltam utána pontosan.

mod: Fontos a bankkártya és a bankszámla kondíciókat is megnézni mindenhol, és a teljes listát, mert sokszor más címeken, de hasonló összeget lenyúlnak havonta. Ja és hasznos olvasmány: klikk, főlega "Mélyebben" menüben lévő dolgok.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1152) Khelben válasza Ariadne (#1149) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mikor bejött ez a huzavona, végignéztem a többi bank netes számlacsomagját, messze az otp a legolcsóbb, ha minden költséget beleszámolok.

(#1153) Ariadne válasza Khelben (#1152) üzenetére


Ariadne
őstag

Attól függ, mire használod, általánosságban nem lehet ilyet állítani. Pár éve én is kiszámoltam, és nekem CIB és K&H jöttek ki legolcsóbbnak. ;)

mod: Mármint komplett banknál. Az önmagában semmit nem jelent, ha egy helyen a netbank olcsóbb, mint máshol, ha pl. a kártyához kapcsolódó vagy a folyószámla költségek pedig magasak. Hogy az OTP-s ügyintézők tudását és munkamorálját ne is említsük...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1154) Oliverda válasza Ariadne (#1151) üzenetére


Oliverda
félisten

Kicsit félreértettük egymást. Tehát lenne egy forint alapú akármilyen folyószámla. Mellé ugyanennél a banknál nyitnék egy devizaszámlát is. Nyilván kényelmesebb lenne csak simán elutalni forintban a devizaszámlára mint elmenni egy pénzváltóba, beváltani mondjuk dollárra a forintot aztán azzal beszambázni az adott bankba és befizetni a számlára. Már csak az a kérdés hogy ilyen esetekben milyen árakkal váltanak. Majd még kikérdezem a kiszemelt bankokat ez ügyben. Amúgy "vicces" hogy jópár pénzváltó olcsóbban adja a valutát mint a legtöbb bank a devizát. 1000 dollárnál már 2 forint sem jelent éppen olyan keveset.

"Ha más pénznemben szeretnél kártyával fizetni, az nem éri meg, hogy tartasz egy devizaszámlát csak erre, ráutalgatsz forintot, és abból fizetsz."

Ahogy néztem jópár banknál potom pénzért lehet devizaszámlát nyitni (pontosabban ez leginkább ingyenes) és vezettetni. Van ahol ingyenes de még az OTP-nél is csak valami 110 forint/hó. Amúgy a PayPal baromi rosszul konvertál (már ha ráhagyod a váltást), magyarul drága. Amennyiben forint számlád van és úgy állítod be hogy a bankod végezze el a konverziót akkor pedig könnyen lehet hogy többe fog kerülni a tranzakciód mint amennyit az elején kiszámoltál. Ez azért van mert a könyvelési nap az mindig egy 1-2-3 nappal későbbi időpont. Tehát ha mondjuk fizettél hétfőn 1000 dollárt 193 forintos árfolyammal és mondjuk szerdán könyvelik azt el és addigra a dollár felmegy (vagy a forint le) 196-ra akkor végül nem 193.000 forintot vonnak le hanem 196.000-t. Természetesen ugyanez fordítva is igaz. Nyilván ez egy devizaszámlánál nem fordulhat elő ha a számla pénzneme és a pénznem amiben fizettél megegyezik. Ergo jobban kiszámítható az egész tranzakció. A PayPal-t már elég jól ismerem. ;)

Pont azt az oldalt nyálazom tegnap óta.:D

Khelben:

Ezt és ezt esetleg nézted?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1155) Khelben válasza Ariadne (#1153) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezt mondom, hogy minden költséget beleszámoltam. Én csak netes átutalásra és kártyás vásárlásra használom, egy hónapban 2-3 alkalommal veszek fel kp-t. Azt lehet mondani, hogy az 500 forintos számlavezetési díjon felül szinte semmit nem fizetek. Ebben benne van a telefonos meg a netbank is.
OTP-s ügyintézőt az elmúlt ~10 évben, mióta ott van a számlám, nem láttam, mindent megoldottam neten vagy telefonon, gond nélkül.

(#1156) cocka válasza Khelben (#1155) üzenetére


cocka
veterán

500 Ft a feltételek betartása mellett. A cib is hasonló feltételeket szab csak ott 149 Ft a kedvezményes számlavezetési díj. Azt megnézted már?

[ Szerkesztve ]

(#1157) Khelben válasza Oliverda (#1154) üzenetére


Khelben
nagyúr

budapest bank nincs felénk ráadásul van éves kártyadíj, a k&hnál meg drágább a havidíj (otp-nél 499)

(#1158) Khelben válasza cocka (#1156) üzenetére


Khelben
nagyúr

cibnél is van éves kártyadíj és csak egy ingyenes készpénzfelvételt ad, plusz nem ad külön webkártyát és számlát.

[ Szerkesztve ]

(#1159) Oliverda válasza Khelben (#1157) üzenetére


Oliverda
félisten

Mit ad az OTP 500ért? Mert azt tudom hogy 1300ért kb annyit ad mint a K&H 650ért...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1160) Khelben válasza Oliverda (#1159) üzenetére


Khelben
nagyúr

A netes számlacsomag havidíja 499, ebben van egy webes kártya külön számlával, egy visa electron bankkártya, telebank és netbank, havi 2 ingyenes kp felvétel.

(#1161) Oliverda válasza Khelben (#1160) üzenetére


Oliverda
félisten

Jah, de akkor hozzájuk kell utaltatni még a kutyák, macskák fizetését is plusz beszedési megbízást, azt hiszem. Amúgy 1200 forint annak a csomagnak a havi díja alap esetben.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1162) cocka válasza Khelben (#1158) üzenetére


cocka
veterán

Ja van éves kártyadíj (de valamennyi bank lakossági csomagja közt ők adják a kártyát a legolcsóbban), de én a bankok helyében nem arra verném a mellem, hogy igen van 0 Ft-os bankkártya. Sokkal szívesebben venném a feltételek nélküli 0 Ft-os bankszámlát és akkor akár 2-3 ezret is kifizetnék a kártyára évente.

Ad külön internetkártyát és számlát. Van nekem és használom. Szóval nem tudom miről beszélsz. :D

(#1163) Khelben válasza Oliverda (#1161) üzenetére


Khelben
nagyúr

Csak egy fizetést kell a számlára utaltatni, aminek nincs összeghatára. Beszedési megbízást nem kell adni.

(#1164) Khelben válasza cocka (#1162) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor a bankszámlaválasztó weboldal tudja rosszul.

(#1165) ludsimon


ludsimon
veterán

Én már mindent leírtam az OTP-ről, és azt is, hogy én amire használom, arra egyenlőre nincs jobb!
[link]

Havi 2 belföldi ingyen KP felvét
Illetve a fenti árak mellett ingyen SMS értesítés, mind a számláról, mind a kártyáról.
Körülnéztem, és ha nem utal át valaki, szóval csak "kap pénzt" arra az OTP a legjobb, viszont ha valaki át is utal OTPDirekten keresztül, akkor ezen árak mellett tud:

Nagyjából ennyi, szerintem mindenki a saját felhasználási szokásaihoz szabja, ha valaki sokat vesz fel pénzt, és sokat utal át (terhelés) Direkten, annak valóban nem jó választás az OTP.

undefined

(#1166) Khelben válasza ludsimon (#1165) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha sokat utalsz át Direkten, akkor más számlacsomagot kell választani, pont most részleteztem.

(#1167) ludsimon válasza Khelben (#1166) üzenetére


ludsimon
veterán

Ami drágább, és akkor egy másik bank már lehet jobb ajánlatokkal tud szolgálni számomra.

undefined

(#1168) Oliverda válasza ludsimon (#1165) üzenetére


Oliverda
félisten

Majd ha már nem leszel "junior" akkor más lesz a véleményed. ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1169) ludsimon válasza Oliverda (#1168) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez igaz!
De amíg nem pár hét van a 24-ig, addig az egész nem érdekel.

Ennek utánajártam, eddig a legolcsóbb kombó számomra a:

OTP, minden SMS értesítés be, 167,5Ft/hó
MKB, terhelésekre (átutalásokra), minden SMS ki, 0Ft/hó

undefined

(#1170) Khelben válasza ludsimon (#1167) üzenetére


Khelben
nagyúr

mi drágább? szerintem egyetlen olcsóbb megoldást se láttam, max olyat, ami ugyanannyiba kerül.

(#1171) ludsimon válasza Khelben (#1170) üzenetére


ludsimon
veterán

Rendben, ebbe nem megyek bele, mert valóban nem jártam utána a 'normál' számlacsomag mennyibe kerül. Én csak a Junior-t néztem.

undefined

(#1172) Khelben válasza ludsimon (#1171) üzenetére


Khelben
nagyúr

Úgy értem, a netesből nem találtam olcsóbbat. Nyilván drágább, mint a normál, mert ad extra szolgáltatásokat.

(#1173) Oliverda válasza Khelben (#1172) üzenetére


Oliverda
félisten

A Citibank féle 0 forintos számla olcsóbb csak legyen havi 150K-s fizetésed hozzá.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1174) Khelben válasza Oliverda (#1173) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezzel egyetlen bajom van, hogy a legközelebbi citibank 100 km-re van tőlem. De amúgy nem rossz, elolvasgatom ezeket a visszatérítéseket.

(#1175) Oliverda válasza Khelben (#1174) üzenetére


Oliverda
félisten

Telefonon meg neten el lehet intézni szinte mindent. Egyedül pénz befizetés az ami így kissé bonyolultabb lehet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1176) Khelben válasza Oliverda (#1175) üzenetére


Khelben
nagyúr

Visszatérítések csak hitelkártyához vannak... Akkor megint ugyanott vagyok, hogy havi 499 vagy havi 0 ft, de innen 100 km-re. Annyit viszont nekem nem ér, ha egy évben csak egyszer kell bemenni, már elbuktam amit megspóroltam.
Külön netes számláról meg nem írnak.

[ Szerkesztve ]

(#1177) Oliverda válasza Khelben (#1176) üzenetére


Oliverda
félisten

Milyen visszatérítésekre gondolsz?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1178) Khelben válasza Oliverda (#1177) üzenetére


Khelben
nagyúr

pl a t-homeos számlákból 10%, de csak hitelkártyával, ott meg mindig figyelni kell, hogy ne csússz le a kamatmentes időszakról. Egyszer volt egy ilyenem, nem érte meg a plusz kamatot a sok macera.

(#1179) odrif


odrif
MODERÁTOR

Otp Net számlacsomagom van.
3500 ft-t vont le a bank ebben a hónapban.
Ebből összegzett elszámolás feladása 1300 ft, üzenetdij 850 ft, többi meg mindenféle készpénzfelvétel dija.
Akkor melyik bankot ajánlanátok ebben az esetben?
Jo lenne ha lenne webkártyája is.

20 éve a Prohardveren

(#1180) Flashcash válasza odrif (#1179) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Kevés az infó. Ahhoz, hogy jobb számlacsomagot találj nem árt összeírni, hogy mire ment el ez a 3500FT?

-Jövedelmed érkezik a számlára? Ha igen mennyi? (0FT-os és egyéb kedvezményes szla. csomagok miatt fontos)
-ATM kp. felvétel száma havonta?
-Netes utalások száma?
-SMS díj miből jött össze, bankkártya kártyaőr SMS-ekből, vagy használsz valami egyéb spec. SMS értesítőt?
-Bankkártya igény? (visa electron elég-e vagy dombor kell)

(#1181) Khelben válasza odrif (#1179) üzenetére


Khelben
nagyúr

Gondolom, igénybevetted ezeket a szolgáltatásokat, ha levontak érte. Nekem is netes számlacsomagom van és a 499 Ft havidíjon kívül semmit nem vonnak.

(#1182) Ariadne válasza Khelben (#1181) üzenetére


Ariadne
őstag

CIB Online számlánál (ha megy rá min. 50k jövedelem és van két csoportos beszedési vagy egyszerűen rendszeres/egyedi átutalás): havi 149 Ft számlavezetés, 100 Ft/db kpkivét, ingyenes átutalás neten, ingyenes számlakivonat. Sms szolgáltatást igaz most változtatták, eddig csak havidíja volt, most már 19 Ft/sms, havidíj pedig a bankkártya használat figyelése 50 Ft/hó, számlafigyelés 200/hó (ez az utóbbi mondjuk engem nem érdekel, úgyis meg tudom nézni bármikor).

Vagyis egy kpkivéttel (havi 1 ingyenes) 149 Ft-ból is meg lehet úszni egy hónapban. :)

mod: Most nézem, okos dolog, hogy az sms szolgáltatásnál meg lehet határozni, milyen limit felett küldjön értesítést, és így nem kell egy kétezer forintos kártyás fizetés vagy átutalt ezer forint után 19 Ft-ot fizetni sms-ért... De egyre inkább szükségtelennek látom ezt a dolgot, csak mindig teleszemetelte a telefonomat, amíg olcsó volt. :D

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1183) Khelben válasza Ariadne (#1182) üzenetére


Khelben
nagyúr

És mennyi az éves kártyadíja a sima meg a webes kártyának?

(#1184) Ariadne válasza Khelben (#1183) üzenetére


Ariadne
őstag

Netkártya ingyenesen jár, nem dombor VISA Electron/MC Unembossed/Cirrus Maestro 1500/év, Cibezznél Visa Electron/MC Unembossed 500, dombor MC pedig 3500/év. És ez utóbbinál nincs kártyahasználati darabszám limit, ami sok banknál igen, és nekem ez nem tetszett.

mod: Többi CIB kártyánál sincs ilyen darabszám limit.

Ja viszont most találtam, ha utalni akar az ember forintszámláról Európán belül, állítólag a SEPA utalás relatíve olcsó. Bár igaz elég ritka, hogy ne legyen más lehetősége az embernek...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1185) Shy


Shy
tag

Sziasztok!

Segítsetek nekem, az OTP-nél Net Számlacsomagba vagyok. Vaterán szerettem volna beregisztrálni aminek a feltétele hogy küldök nekik 100 forintot. Én azt gondoltam a Netes számlámról küldöm a százast, nem a "rendes" folyómról mert oda megy a munkabéremtől kezdve az egész életem, és nem kavarnám bele a vaterát is, nehogy önkényesen húzogassanak onnan pénzt. Ami a lényeg nem engedi hogy a netes folyóról utaljak pénzt más banki folyóra, amit a telefonos ügyfélszolgálat is megerősített. Amikor megkérdeztem akkor a netes folyónak mégis mi a lópikula értelme van azt a választ kaptam, ha vásárlok neten keresztül ezt adom meg és nem tudnak leminuszolni így. Tehát van egy folyóm amit nem tudok olyan helyre beregelni ahol utalni is szükséges.

Ilyenkor mi a pöcs van? :O :o :((( :(( :W

Kell, vagy rakom el?!

(#1186) cocka válasza Shy (#1185) üzenetére


cocka
veterán

Váltás cibre. Szerintem itt a cibnél úgy van, hogy ha megadod a netkártya mögötti számlaszámot, arra is megérkezik a lóvé. De kipróbálhatjuk. Utalj 50 Ft-ot. :D

(#1187) Shy válasza cocka (#1186) üzenetére


Shy
tag

A lové az megérkezik a netkártyára szerintem, itt az a gond nem lehet róla utalni, és nem értem miért. Azt hittem ez egy mezei folyószámlaszám, erre kiderült ki van herélve. Ja és persze ottvan az opciók között hogy utalás, csak ha megpróbálod kiírja nem vagy rá jogosult.

wtf?

Gyakorlatilag ez tényleg kizárólag arra jó hogy ha vásárolsz neten, erre rárakod az összeget és vihetik róla a casht, kárt nem tudnak okozni. De ennyi és semmi több.

Az OTP-vel nem baszik ki senki!!!

[ Szerkesztve ]

Kell, vagy rakom el?!

(#1188) cocka válasza Shy (#1187) üzenetére


cocka
veterán

Nyugi ezt cibnél se lehet. Viszont nem értem miért nem vezeted át a normál számládra és onnan utalod. Átvezetni minden irányba lehet viszont.

(#1189) Ariadne válasza Shy (#1187) üzenetére


Ariadne
őstag

Ezt csak halkan mondom, mert most nem tudom ellenőrizni, de én úgy tudtam, hogy az elkülönített kártyaszámla (ez a neve) mindenhol csak és kizárólag arra van, hogy arra utalva tudj vásárolni a netkártyával és pont, utalásra nem jó... Miért kellene, hogy teljesértékű számla legyen, hiszen nem is arra van kitalálva, nyilván nem ad ingyen egy újabb teljesértékű számlát a bank. :U

De ne így legyen... :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1190) cocka válasza Ariadne (#1189) üzenetére


cocka
veterán

Miért ne adna? Csak legyen hozzá megtakarításod vagy akarj hozzá még egy bankkártyát. :)

(#1191) Ariadne válasza cocka (#1190) üzenetére


Ariadne
őstag

No ez az, ellentmondana a pénzéhes üzletpolitikájuknak, hogy egy teljesértékű számlát adjanak kb. ingyen a kis netkártyánk alá...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1192) horvathd válasza cocka (#1190) üzenetére


horvathd
aktív tag

CIBnél a Malacpersely számlával gyakorlatilag ingyen kapsz egy teljesértékű számlát, amihez ingyen Mastercard Electronic kártyát is lehet kérni

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#1193) Ariadne válasza horvathd (#1192) üzenetére


Ariadne
őstag

Viszont utalni róla drága, pénzt felvenni róla drága, és még a kártyás fizetés is pénzbe kerül vele. Legalábbis a régi szabályai szerint így volt, most a változások óta nem néztem, mennyiben módosult.
Egyébként nagyon jó megtakarítási módnak tartom, ez a havi minimum átutaláshoz (spóroláshoz) kötött magasabb kamat nekem bejött, amikor gyűjteni kell és még kevés van. Ha meg nem használom, nem kerül semmibe. Persze hosszú távra meg nagy összegeknél nem az igazi, de nem is arra van. Egy ablakcserére, lakásfelújításra gyűjteni pont jó. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1194) chungee


chungee
addikt

OTP direkt szlám van. Mit jelentenek ezek:F

Zárolás kezdete: 2010.02.01.
Zárolás vége: 2010.02.13.
Zárolások összesen 547 HUF

(#1195) chungee


chungee
addikt

Most nézem KP befizetésért is fizetni kell:F 3.800 ft-ot lett befizetve, erre 53 ft-ot vonnak le. Ez mi már!?

(#1196) Khelben válasza chungee (#1195) üzenetére


Khelben
nagyúr

A kondíciókban le van írva, hogy mi mennyibe kerül.
Zárolást olyankor kapsz, ha fizetsz valahol és az otp később számol el azzal a céggel. Ilyenkor 1-2 napig nem levonja hanem zárolja azt az összeget.

(#1197) Ariadne válasza chungee (#1195) üzenetére


Ariadne
őstag

Kondíciós lista a költségekkelitt. A kp befizetés fiókban egyébként díjmentes, szóval valami másért vonhatták le azt a pénzt. De megsúgom, hogy ha felhívod a bankod, vagy bemész, meg tudják mondani, hogy milyen jogcímen vonták le azt az 53 Ft-ot.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1198) chungee válasza Ariadne (#1197) üzenetére


chungee
addikt

Hmmm.. látom nem érdemes Lakossági alap számlacsomagnál lenni. Nemtom miért raktak be engemet oda. Ott minden drágább (talán azért). :( Hogy ha Forint folyószámla csomagra akarok váltani. Kell vmi feltétele:F

(#1199) Ariadne válasza chungee (#1198) üzenetére


Ariadne
őstag

Lakossági alap, meg forint folyószámla csomag? :F Tempó, Prémium és Net csomagok vannak, nem tudom, melyikben vagy és melyikbe lépnél. A netes csomagnál van valami feltétele, hogy az olcsóbb számlavezetést kapd, de nem írták bele persze, micsoda, gondolom valamennyi jövedelem érkezése és/vagy átutalás.
De úgy alapvetően az OTP drága, csomagtól függetlenül. CIB-nél 150 Ft-os számlavezetés is van... :U

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1200) Oliverda válasza Ariadne (#1197) üzenetére


Oliverda
félisten

Az OTP féle Alap Számlacsomagnál a számlára történő bankfióki befizetés bizony díjköteles.

Egy vicc az egész. :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.