Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Szevasztok.

Bankot szeretnék váltani ,Takszövös. voltam eddig.
Ami nekem lényeges lenne:
-Netbank használat ingyen
-Internetes vásárláshoz szükséges kártyát igényelhessek
Természetesen minél olcsóbb számlavezetési díj.
Zséfelvétel annyira nem lényeg...
Én CIB-nél néztem ki CIBEZZ számlacsomagot. (22éves vagyok)
Véleményetek? Esetleg más ajánlat?

üdv

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#1202) horvathd válasza FuckeR19 (#1201) üzenetére


horvathd
aktív tag

Legtöbben itt a Cib CIBEZZ vagy az MKB Student számlacsomagját szokták ajánlani.
Hasonlítsd össze a kettő kondíciós listáját, és válaszd ki, melyik a kedvezőbb számodra.

"The Kid just rages for a while."

(#1203) cocka válasza horvathd (#1202) üzenetére


cocka
veterán

Igen, mert az internetkártya erősen bekorlátozza a választási lehetőségeket.

OTP, CIB, MKB, Erste

Az OTP nem bank, tehát az kiesett. :D

CIB és MKB (ahogy írtad ;) )

Erste meg azért esett ki, mert hiába ad külön netkártyát ha hozzátartozó külön számla nincs és minden limitmódosításnál telebankot kell hívogatni, mert a limit időzáras.

Vagy ez változott? Internetkártyát használó erstések cáfolják meg, ha nem így van. :)

(#1204) Ariadne válasza cocka (#1203) üzenetére


Ariadne
őstag

A macerás és életszerűtlen limitmódosítást Ödönéknél úgy általában megerősíthetem. A bankban meg tudsz adni egy limitet ATM-re meg egy limitet vásárlásra, de módosítani véglegesen csak ugyanígy bankban tudod, az pedig két napot vesz igénybe. Telefonon csak ideiglenes limitmódosítást lehet, megadott időre. Agyrém... :W

mod: A Cibnél valahogy bármilyen módosítás megy egyetlen telefonnal, két perc alatt... :U Mondjuk Ödönék netbankjában nem néztem, hogy műxik az ideglenes/végleges limitmódosítás, életszerű lenne, hogy ott lehessen bármelyik azonnalra, valahogy mégis attól tartok, ott sem lehet...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1205) bozont


bozont
veterán

Sziasztok
Szüleim megkértek, nézzek utána a bankoknak hová lenn érdemes átmenni az OTP-től. Az ok, hogy eléggé lehúzzák az embert a különféle tranzakciókért, vásárláskor vagy ha csak az ATM-ből vesz fel pénzt az ember (sajnos nincs mindig lehetőség OTP-s automatát használni, mert nincs a közelben). Szóval melyik bank lenne a legjobb választás?
Internetes vásárlásra nem sokat használják, bár ha van egy jobb netbank az nem lenne rossz, már csak a könnyebb ügyintézés miatt. Nekem a Cib-nél van egy folyószámlám, nagyon elégedett vagyok a bankkal, de ez junior csomag, ami meg más egy kicsit ugye, több a kedvezmény.

(#1206) ludsimon


ludsimon
veterán

Először kételyeim voltak, hogy az OTP weboldalán keresztül kell fizetnem az MKB kártyámmal, de megpróbáltam, és nyertem!

Ingyen, és sikeresen megtörtént a kártyás vásárlás a kártyaszámmal!! Jött az SMS értesítés.
Elfogadta, valóban bejött amit itt írtatok.
Én nem hittem el, mert OTP oldalán más kártyával fizetni, kicsit abszurdnak gondoltam. :)
De a lényeg, sikerült!

Viszont az OTP Bank-al is vannak fejlemények!
Ebben a hónapban már nem 180Ft-ot vontak le OTP Direkt havidíjra, hanem 50Ft-al kevesebbet, 130Ft-ot, azért, mert lemondtam még a múlt hónapban a számlatörténet kipostázását.

Így jövök ki a legolcsóbban! Ezaaz, most így a tuti. :C

Ui.:
Amit nem tudtam elérni az MKB-nál az az, hogy 100.000Ft felett értesítsen a kártyás vásárlásokról. :D
Visszaáll másnap 0Ft-ra ez az értesítési korlát, de nem zavar...
Úgy is ingyen van.
A számlás értesítést pedig átállítottam 100eFt-ra, az nem állt át.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#1207) cocka válasza ludsimon (#1206) üzenetére


cocka
veterán

Én nem hittem el, mert OTP oldalán más kártyával fizetni, kicsit abszurdnak gondoltam.

Pedig oda is van írva, hogy csak Maestro kártyák esetén kell, hogy kizárólag OTP-s legyen a kártyád, egyéb esetben bármelyik banké lehet.

Ha csak az OTP által kibocsátott kártyákkal működne, akkor miért hívnák fel külön a figyelmet a Maestro kártyáknál a fentiekre?

Ez olyan mint a hagyományos OTP-s POS terminál, ott is tudnak fizetni a nem OTP-s kártyával rendelkező egyének. :D

(#1208) csibor válasza bozont (#1205) üzenetére


csibor
őstag

Esetleg KHB?Talán 600Ft havi díjat fizetek,ebben ingyenes kártya kibocsájtás,havi 4 ingyenes készpénz felvétel,valamint az internet bank teljesen ingyenes használata,mint korlátlan utalás.

(#1209) Ariadne válasza bozont (#1205) üzenetére


Ariadne
őstag

No most látom csak a kérdést. CIB online számláját meg lehet úszni havi 149 Ft számlavezetési díjjal, ha vagy rendszeres pénz megy rá vagy van legalább két átutalás, átvezetés havonta. Az idegen ATM kpfelvételt még megnézem, de részemről kedvelem őket.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1210) chungee válasza ludsimon (#1206) üzenetére


chungee
addikt

Nálam OTP direkt havidíj 250ft :@

(#1211) cocka válasza chungee (#1210) üzenetére


cocka
veterán

Junioros vagy?

(#1212) chungee válasza cocka (#1211) üzenetére


chungee
addikt

:N

(#1213) cocka válasza chungee (#1212) üzenetére


cocka
veterán

Akkor azért nem 130 és nem 180.

A havi díj: 99 Ft, a kontroll díj meg 150 és úgy tényleg kijön a 249 Ft.

Havi díj = szerződést kötsz bármely OTPdirekt szolgáltatásra.

Kontroll díj = a kiküldött kontroll üzenetek havi díja

[ Szerkesztve ]

(#1214) ludsimon válasza cocka (#1207) üzenetére


ludsimon
veterán

Rendben, most már láttam gyakorlatban is, és most már biztos vagyok a dologban. :D

undefined

(#1215) chungee válasza cocka (#1213) üzenetére


chungee
addikt

Kontroll díj = a kiküldött kontroll üzenetek havi díja

Ez az sms értesítés:F Akkor inkább lemondom.

(#1216) cocka válasza chungee (#1215) üzenetére


cocka
veterán

pontosan
kontroll üzenetek = számla- és kártyakontroll sms üzenetek havi díja ÉS ugye még ezenfelül van darabdíj is.

(#1217) BeriHampeR


BeriHampeR
aktív tag

Hello

Ukrán állampolgárságú ismerősőm melyik banknál nyithat számlát és igényelhet bankkártyát?

ui: interneten használható legyen.

(#1218) ludsimon válasza BeriHampeR (#1217) üzenetére


ludsimon
veterán

Magyarországon szeretne nyitni?

undefined

(#1219) chungee válasza BeriHampeR (#1217) üzenetére


chungee
addikt

MO-n bármelyik banknál nyithat. Érvényes sz.igazolvánnyal vagy ideiglenes tartózkódási engedéllyel vagy útlevélben érvényes Bevándorlási Hivatal által bejegyzett tartózkodásra jogosultsággal.

(#1220) Doom válasza Oliverda (#1154) üzenetére


Doom
aktív tag

Nem tudom, utánajártál-e már, de azért beírom ide.
A leírt esetet (és minden ilyen konverziós esetet) a lenti gondolatmenet alapján a legkönnyebb elképzelni:
- mim van - jelen esetben forint
- mit szeretnék - devizát, mivel devizaszámlára szeretnék utalni
- következésképpen vennem kell devizát forintért, tehát bármit csinálsz, mindenképpen deviza eladásin fogod kapni
- a bank az utalásnál leegyszerűsíti számodra ezt a dolgot, mert te csak utalsz, ő pedig egyúttal elad neked devizát, természetesen devizaeladásin

Ugyanaz a procedúra, mintha pénzváltóban váltanál, csak ott még kifizeted mellé a kp-felvét (ha nem ingyenes) és a kp befizetés költségeit is. De lehet, hogy néha még így is olcsóbb.
A devizaszámla nyitásával egy előnyöd lesz: tudod kontrollálni, hogy milyen áron veszel devizát (azaz mikor utalod a forintot a devizaszámlára), illetve, ha oda fizetnek neked eurót, mikor veszed le onnan - nyilván, mikor kedvező az árfolyam.
Érdemes viszont azt is nézni, hogy a devizaszámlák kamata jellemzően alacsonyabb mint a forintszámláké, tehát lehet, hogy a konverzión nyersz, de kamatot meg buksz.
Ha gyakran van szükséged devizára/valutára, akkor megérheti, de egyébként nem biztos.

(#1221) Retr0


Retr0
tag

Üdv,

Elegem lett az OTP-ből így bankot akarok váltani.
Nyáron töltöm be a 24et és így a junior kártyámat úgyis vissza kellene mondani.
CIB nél van 26éves korig kedvezmény és egész jól hangzik.

Egyéb érdmleges bank?
Jó lenne az ingyenes kártyadíj, minél olcsóbb banki tranzakciók és netes átutalási lehetőség. Továbbá jólenne, ha lehetne vele neten (ebay) vásárolni.
Néztem még az erste bankot. Jóval több fiókjuk és ATM jük van nálunk mint a cibnek. Ez sem utolsó dolog.

(#1222) ludsimon válasza Retr0 (#1221) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem úgy van, hogy 24 év után ha van papírod, hogy diák vagy, tanulsz még, akkor még maradhatsz Junior kategóriában?

Vagy mindenképp akkor vége a Juniornak?

undefined

(#1223) cocka válasza ludsimon (#1222) üzenetére


cocka
veterán

24 éves kort elérő ügyfeleinknek két évig még több banki szolgáltatás kedvezményes használatát kínáljuk.

A kedvezményeket abban az esetben veheti igénybe, ha

* jövedelmét, vagy
* ösztöndíját, vagy
* diákhitelét.

rendszeresen az OTP Banknál vezetett folyószámlájára utaltatja.

Amennyiben betölti a 24. évet és számlájára nem érkezik jövedelem-, ösztöndíj- vagy diákhitel jóváírás, akkor a mindenkori Tempó Számlacsomag díjtételei kerülnek felszámításra számláján.

A Lakossági Tempó Számlacsomag esetén kedvezményes csomagdíj kerül felszámításra az alábbi feltételek teljesülésekor:

- ha a havi vizsgálatot megelőző két hónapban (havi zárlati napot megelőző második hónap 16-a és havi zárlati napot megelőző 15-e között) legalább egyszer érkezett jövedelem a számlára, vagy ugyanebben az időszakban legalább havi átlag (napi záró egyenlegek átlaga) 150 000 Ft a látra szóló egyenleg, és

- ha a havi vizsgálatot megelőző két hónapban (havi zárlati napot megelőző második hónap 16-a és havi zárlati napot megelőző 15-e között) legalább 1 db élő (teljesült) csoportos beszedési megbízás (kivéve, OTP által folyósított hiteltörlesztés beszedése) történik a számlán, vagy ha a havi vizsgálatot megelőző két hónapban (havi zárlati napot megelőző második hónap 16-a és havi zárlati napot megelőző 15-e között) legalább 2 db kártyás vásárlás történik a számlán. A díjkedvezmény feltételét a Bank évente jogosult felülvizsgálni, A számlavezetési díjkedvezményt a mindenkori Hirdetmény tartalmazza. A feltételek nem teljesülésekor a Hirdetményben erre az esetre meghatározott csomagdíj kerül felszámításra.

A pontos díja pedig: a fenti esetben min. 279 Ft, egyéb esetben min. 559 Ft. Már csak az a kérdés, hogy kinek éri ez meg? :D Más bank feltétel nélkül adja 279-ért a számlát vagy még olcsóbban.

(#1224) ludsimon válasza cocka (#1223) üzenetére


ludsimon
veterán

Akkor azt hiszem csak az MKB-t tartom meg, remélem ott jó árfolyamok lesznek, mert ezek a szolgáltatások kellenek, ami most van.

SMS értesítés mindenről.

Vagy lehet CIB? :D
Na majd ha oda kerülök szépen kiirkálom a számomra fontos dolgokat.
Addig még szerencsére van időm. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#1225) Retr0 válasza ludsimon (#1222) üzenetére


Retr0
tag

Nem akarom meghosszabítani, mert megszopattak.
Miután zárolták a számlámat (szó nélkül) rá 2napra befizettem 10e ft-ot a számlámra, mert utalni akartam neten. Ezt simán engedték, de a pénzemet azóta se tudom visszaszerezni.
Közölték, hogy befizetni bármennyit betudok, de egy fillért se vehetek ki.

(#1226) ludsimon válasza Retr0 (#1225) üzenetére


ludsimon
veterán

"Miután zárolták a számlámat (szó nélkül)"

Azt hogy?
Valami előzménye 100%, hogy volt. Elmúltál 24?
Ha felmondod velük a szerződést, akkor amúgy minden filléredet visszakapod.

undefined

(#1227) Ariadne válasza Retr0 (#1225) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha eléged a korhatárt, egyszerűen áttesznek egy adott csomagba, emiatt nem zárolják. OTP-s voltam, és így is volt. Nem lehet, hogy a számlavezetési díjak vagy más miatt tartozásod volt a számlán?

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1228) Retr0


Retr0
tag

Édesapámnak volt 2gyorshajtása, azzal a kocsival, ami az én nevemen van és elfelejtett szólni. Nem fizette be és emiatt letiltotta az önkormányzat a számlát, anélkül, hogy értesítettek volna.
Szerintem minimum lett volna, egy értesítő a banktól.
Az utolsó csepp pedig az volt, hogy röhögve a szemembe mondták, hogy befizetni be lehet akármennyit de kivenni nem tudom amíg az önkormányzat vissza nem mondja a tiltást.
(ezt a héten intézem el velük)
Szóval nekem ez betett, gusztustalan dolognak tartom.

24 leszek nyáron, de a cibnél 26éves koromig kedvezményt kapok, szóval szerintem oda megyek át.

(#1229) Ariadne válasza Retr0 (#1228) üzenetére


Ariadne
őstag

No azért, ez egy teljesen más kérdés, kicsit ferdítetted a sztorit... :U Amennyire tudom, ez úgy megy, hogy először a rendőrök küldenek csekket, hogy fizesd be a közigazgatási bírságot, ha nincs befizetés, az önkormányzat adók módjára behajtja. Vagyis csak ki kell fizetned az összeget, amivel tartozol, erről szól az egész. Ha levél jön a rendőrségtől vagy bármilyen hatóságtól, azt a közhiedelemmel ellentétben erősen ajánlott átvenni, különben így lehet járni, ahogy veled történt... :U Lényeg, hogy nem a számlád van zárolva, csak a tartozást kell megfizetned. A banknak ehhez semmi köze, a kifizetetlen közigazgatási bírságnak annál inkább. Azt azért jó ha tudod, hogy egyrészt amíg nem fizeted ki, nem tudod megszüntetni a számlát, másrészt ha nem fizeted ki, előbb-utóbb kénytelen leszel leülni, mert átváltoztatják elzárásra...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1230) ludsimon válasza Ariadne (#1229) üzenetére


ludsimon
veterán

Hűha.
Nem játék ez!

undefined

(#1231) Doom válasza Ariadne (#1229) üzenetére


Doom
aktív tag

Az meg a másik, hogy ez nem bankfüggő, bármelyik banknál így jártál volna, ha kiderül, hogy van ott számlád.

(#1232) Ariadne válasza Doom (#1231) üzenetére


Ariadne
őstag

Bizony. Inkasszónál nem is lenne lehetősége a banknak előre szólni a számlatulajdonosnak, sőt kifejezetten tilos... És még ha tudja is előre a tulajdonos, akkor sincs lehetőség megtiltani az inkasszót, mivel épp ez a lényege a dolognak, hogy az adós akarata ellenére is leveszik a pénzt.

ludsimon: No igen, a tértivevényes leveleket érdemes mindig átvenni és figyelmesen elolvasni, mert sokkal rosszabb a végeredménye, ha valaki nem veszi át vagy kidobja a kukába. Ha valami adó módjára behajtható, annak a kifizetését elég nehéz elkerülni... :U

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1233) Retr0


Retr0
tag

Tisztában vagyok vele, hogy igazuk volt, mikor letiltották, ezt holnap el is rendezem és kifizetem.
A módszerük és a hozzáállásuk nem tetszik.
Talán jogom lett volna tudni, hogy a bankom mit csinál a számlámmal, még akkor is, ha utasították őket.

Megnéztem a korábban ajánlott MKB student kártyát, de az is 24éves korig van szóval én nyáron kiesek belőle úgyis.
Szóval a CIB nél ez az internetkártya mit takarna?
Eddig nem vásároltam az otp-s juniorommal közvetlenül netről, de a cibes internetessel tudnék?

(#1234) ludsimon válasza Retr0 (#1233) üzenetére


ludsimon
veterán

De nem erről van szó!

Ez nem bankfüggő, értsd már meg!!
Ott is ugyan úgy valamikor, valahogyan blokkolni fogják a vásárlásaidat.

undefined

(#1235) Ariadne válasza Retr0 (#1233) üzenetére


Ariadne
őstag

Javaslom, hogy keress rá a gugliban az "azonnali beszedési megbízás" vagy "azonnali inkasszó" kifejezésekre.

Joga van ebben az esetben az önkormányzatnak a ki nem fizetett bírság miatt egyetlen szó vagy értesítés nélkül levonni az összeget, ugyanis korábban már értesítést kaptál többféle módon is, de mivel ezek után sem fizettél, ezért ez tkp egyfajta "büntetés", így juthat hozzá az összeghez, amivel tartozol. Bármelyik banknál is vagy, mind ugyanígy járt volna el, ugyanis a bank nem értesíthet téged előre ilyen esetben, köteles szó nélkül teljesíteni, amit kérnek. Ilyen a végrehajtási eljárás, időben kell fizetni, azzal elkerülhető.

mod: CIBet mondjuk ettől függetlenül ajánlom, szerintem olcsóbb, mint az OTP. De ez persze attól is függ, mire használja az ember. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1236) Retr0


Retr0
tag

Én értem miről van szó.
A szóban forgó 2 büntetés 15 és 20e ft.
A számlámon kb 20e ft volt és utánna tettem rá még egy 10est mikor kiderült, hogy letiltották.
A pénz azóta is rajta van, nem vették le és ugye én sem férhetek hozzá.

Ha annyira le akarták volna venni, akkor levették volna az egészet a maradékot meg később, de nem ezt tették.
Most szerezzek 35e ftot, hogy aztán visszakapjam a 30amat.

Idióta egy rendszer és szerintem akkor is illett volna valami értesítőt küldeniük, vagy legalább szólni, hogy "hé paraszt ne fizesd be a pénzt, mert le van tiltva a számlád."

Engem ez dühített fel igazán és emiatt is (meg azért mert nemsokára lejár a juniorom) váltok bankot.

[ Szerkesztve ]

(#1237) Doom válasza Retr0 (#1236) üzenetére


Doom
aktív tag

Addig van zárolva a számlád, amíg nem lesz rajta annyi pénz, hogy be tudják hajtani az adósságot. Akkor miért is szólnának, hogy ne fizess be pénzt?

Mondjuk abban nem vagyok biztos, hogy nem kellene tájékoztatniuk a tényállásról. Lehet, hogy írásban teszik, és még nem érkezett meg az értesítő.

(#1238) Ariadne válasza Doom (#1237) üzenetére


Ariadne
őstag

A bank úgy tudom kifejezetten nem értesítheti. Magáról a bírságról pedig tudtommal kétszer kellett tértivevényes felszólítást kapnia, mielőtt egyáltalán végrehajtásra került volna, tehát hetekkel, hónapokkal ezelőtt. Ha nem veszi át vagy "nem kerestével" megy vissza, az ugyanolyan, mintha átvette volna. Sajnos nagyon-nagyon gyakran jönnek emberek azzal, hogy nem kaptak meg ilyesmi hivatalos iratokat, aztán szépen kiderül, hogy mégiscsak, ezért eléggé szkeptikus vagyok a kérdésben. Nem igazán van esély rá, hogy olyan nagy eljárási hibát vétettek volna, hogy egyet se kapjon...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1239) ludsimon válasza Ariadne (#1238) üzenetére


ludsimon
veterán

Főleg, hogy az is utólag derült ki, hogy nem a bank tiltotta le a számláját... :U

undefined

(#1240) Ariadne válasza ludsimon (#1239) üzenetére


Ariadne
őstag

Annyiban azért el tudom képzelni az OTP hibáját, hogy nem voltak képesek normálisan tájékoztatni arról, amikor rákérdezett a dolgokra, hogy kedves ügyfél, inkasszóról van szó, vagyis valami kifizetetlen tartozása lehet, nézzen utána. Pedig azért elvárható lenne szerintem, hogy elmagyarázzák, mi a helyzet. Nem feltétlenül kell azt mindenkinek tudnia, hogy mit is jelent ez, de a banknak tudnia kellene és tájékoztatni, ha már nála fialtatja a pénzét az ember... Előre ugye nem tud szólni, de ha már bemegy az ember és érdeklődik, akkor azért utólag elvárható, hogy elmeséljék, mi is ez. Tipikusan OTP ügyintéző viselkedés, hogy igazából nem is tudja, miről van szó és nem tud tájékoztatást adni, legalábbis nekem ez volt a tapasztalatom a náluk töltött évek alatt. :(

Na mit mondjak, most újabban az Erstével is kapcsolatban vagyok, hát hellyel-közzel felidézik az OTP-s időket... :U A CIB-re váltást még egy percig sem bántam meg. :D

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1241) Davey7


Davey7
senior tag

A napokban majd utalnom kell egy Euro alapú számlára közel 400EUR-t az én mkb student forint alapú számláról. Jobban járok utalással vagy pedig vegyem ki,váltassam át és úgy fizessem be a bankukba(erste)??? Akinek utalni kell ő azt mondta,hogy talán jobban járok a második módszerrel,szerintetek?
Ha utalok és a bankom vált akkor a főoldalon az aktuális eladási árfolyamot nézzem?

(#1242) Davey7


Davey7
senior tag

bocsi,dupla :F

[ Szerkesztve ]

(#1243) horvathd válasza Davey7 (#1241) üzenetére


horvathd
aktív tag

Szerintem mindenképpen sokkal olcsóbban jössz ki, ha kártyával kiveszel elég forintot, pénzváltónál átváltod euróra, és az Ersténél befizeted.

Így legfeljebb a pénzfelvétel párszáz forintos díja van, ha már kihasználtad az ingyenes lehetőségeket. Pénzváltónál jó eséllyel jobb árfolyamon váltják, mint a bankban. A befizetés pedig ingyenes.

Ezzel szemben van a devizaátutalás elég magas díja, bankonként változó, de elmondható, hogy a legtöbb helyen kb 1000 Ft (vagy valamilyen deviza) + valamennyi %-ba kerül ez a tranzakció, plusz 2-3 munkanapba kerül, amíg átér a pénz.

"The Kid just rages for a while."

(#1244) Flashcash válasza Davey7 (#1241) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Egyértelműen a 2. módszer az olcsóbb.
-75FT vagy ingyen van az ATM kp. felvét költsége
-valutaváltónál átváltod majd befizeted.

Deviza átutalások általában 1000-2000FT-nál kezdődnek összegtől függetlenül.

(#1245) odrif


odrif
MODERÁTOR

Sziasztok

Így az eddigi díjmentes szolgáltatásaim után mikor kell fizetnem?

*A díjmentességet a Bank a 2010. évi infláció közzétételét követő 2. hónap első napjáig biztosítja.

Köszi

20 éve a Prohardveren

(#1246) Shy


Shy
tag

Sziasztok!

Van valakinek infója hogy az OTP a Net számlacsomagba az utalásokért mától sarcol , vagy maradt az ingyenesség?

Köszi

Kell, vagy rakom el?!

(#1247) odrif válasza Shy (#1246) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

A hirdetményben az általam fent idézett szöveg található.
Én is erre keresem a választ.

20 éve a Prohardveren

(#1248) Shy válasza odrif (#1247) üzenetére


Shy
tag

Megkérdeztem egy call centeres rabszolgájukat, és jelen pillanatban díjmentes, de csak ezt a hirdetményt tudta felolvasni, magyarul bármikor változtathatnak ezen.
Ha az infláció kedvezőtlenül alakul akkor fizetős lehet... :C :W

Érdemes lenne valami kevésbé szarrágó bankhoz átmenni, ahol legalább ilyen netbank létezik

[ Szerkesztve ]

Kell, vagy rakom el?!

(#1249) cocka válasza Shy (#1248) üzenetére


cocka
veterán

ahol legalább ilyen netbank létezik

Azt úgy hívják, hogy cib vagy mkb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.