Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) cocka válasza Flashcash (#1599) üzenetére


cocka
veterán

Nálam ott van kiütve a biztosíték MKB-hoz menetel ügyében, hogy normál számlánál havidíjas a netbank, méghozzá nem is olcsó: 180 Ft az egy vagyon havonta! Az infó csomagos netbank ingyenes, de ott meg nem tudsz neten át utalni.

K&H-t ugyanezért golyóztam ki, meg ott vannak más "érdekességek" is ami miatt nem bejövős. :D Az OTP meg nem bank. :DDD

Emesés banknál meg ha 5k alatt van az egyenleged, akkor extra díjat számolnak fel a minimális forgalomért. (mellesleg hozzáteszem, lehet valaki úgy is milliomos, hogy mindig csak egy minimális összeget tol be a számlájára, így a forgalom kevésnek tűnhet de mindig van utánpótlás. :D

(#1602) RootRulez


RootRulez
félisten

Újabb kérdés!

Egy nyugdíjasnak mit tudtok ajánlani, MKB-nál rémlik valami havi 95Ft-os számlavezetési díjas dolog...

═════════════════════════════════════════

(#1603) besfsf válasza kew (#170) üzenetére


besfsf
újonc

nem használható mindenhol. ha bemész egy lidlbe németországban a cibezz master card kártyáddal bizony kenyér és tej nélkül jössz ki onnan,

az otp junior visa kártyával ugyancsak nem fizethetsz a németeknél viszont lengyelországban elfogadják.

válasz a múltba csak két évet késett :DD

(#1604) RootRulez válasza besfsf (#1603) üzenetére


RootRulez
félisten

két éve még lehet elfogadták. :))

═════════════════════════════════════════

(#1605) ludsimon válasza Flashcash (#1596) üzenetére


ludsimon
veterán

Jól látom, hogy az Erste on-line a legolcsóbb most?
Mert akkor anyunak megmondom van jobb az OTP-nél, hátha még is vált.

Öcsém 14 éves és most szóltak, hogy megkötötték neki az OTP Junior-t. :W
Remek, én pár hónapja léptem ki a Max-ból erre most ismét + egy szaros lehúzós OTP a családban. :W

undefined

(#1606) kraftxld


kraftxld
nagyúr

[link]
Na, kicsit elszallt az agyam ettol a cikktol, pedig hibatlan otlet, felenk is mindenki hasznalja, es INGYEN van, bar mar nem is emlekszem amugy mikor volt utoljara jelentosebb mennyisegu kp (tobb mint 5000HUF-nak megfelelo) a penztarcamban.
Ezzel a modszerrel tok egyszeru a kivetel, nem kell ATM-et keresni sem. De ebben sincs osszefogas :(
Bar az lehet a kulonbseg, hogy itt nem a bankok uzemeltetik a terminalokat hanem fuggetlen cegek, es verseny van, senki nem teheti meg, hogy elkezd ossze vissza penzt kerni mindenert, mert atmennek a konkurenciahoz. Na mindegy....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1607) RootRulez


RootRulez
félisten

A korábban említett nyugdíjas bement a K&H-hoz és megkérdezte, van-e valami neki kitalált konstrukció. Erre az orra alá dugtak egy majdnem 2x olyan drága számlavezetési lehetőséget... (ha havi 150K, van rajta, akkor ingyen) Na most elvágta nálam is magát a K&H, amint találok egy jót, megyek is oda...

═════════════════════════════════════════

(#1608) cocka válasza RootRulez (#1607) üzenetére


cocka
veterán

Nálam már azzal elvágta, hogy végigolvastam a kondíciós listát. OTP 2.0 :D

(#1609) RootRulez válasza cocka (#1608) üzenetére


RootRulez
félisten

szóval nem tudom mi legyen... Nézelődök...

═════════════════════════════════════════

(#1610) #02683648


#02683648
törölt tag

Üdv,

Nem tudom volt e már téma, mert keresőben nem nagyon találtam (v. lehet h van rá külön topic...), engem deviza számla (€-ban) érdekelne + € alapú lehetőleg mastercard márkájú bankkártya. Pár estét már eltöltöttem a különböző banki honlapok tanulmányozásával, de gondoltam itt is megkérdezem, h személyes tapasztalatok szerint ki mit ajánlana (havi számla díj, kártya díj, külföldi pénzfelvét atm-ből a díjak közül a fontosabb szempontok, pl. átutalás nem lesz róla). A személyes tapasztalat inkább a külföldi használhatóság terén érdekelne, mert a sima dombornyomású unicredit kártyát több ilyen chipes rendszerű helyen már nem tudtam használni külföldön, mert egyszerűen nem volt hol lehúzni :D
Talán a pókerező emberek tudnának esetleg segíteni, más okból nyilván annyira nem elterjedt a devizaszámla kis hazánkban.

Nem néztem vissza, h volt e, de a Ft számlában az unicredit egyébként most behozott egy új konstrukciót, ahol már 75e havi jövedelemátutalásnál 275 Ft a számladíj + utalás, csoportos beszedés ingyenes + bankkártya első éves díja ingyenes (_dombornyomású_ is), emellett a korlátlan saját atm használat mellett 2 első atm használat mindenhol ingyenes. 150e-nél pedig 0 ft a számladíj, mint a többi ilyen konstrukciót kínáló helyen. Én egyelőre emiatt nem megyek el az unicredittől, mondjuk ennél is van olcsóbb asszem, pl. allianz bank, de sztem a nagyobbak között annyira nem rossz ajánlat (nem reklámnak szántam ofkoz :DDD )

(#1611) ludsimon


ludsimon
veterán

Emelem kalapom az MKB Bank előtt.

Tegnapi nap utaltak pénzt OTP-ből, és 1 perce most érkezett meg a számlámra!!! :R

OTP-nél idegen bankból mindig, kivétel nélkül 2 munkanap kellett, hogy megkapjam, hétvégén soha nem kaptam OTP-től pénzt.

undefined

(#1612) Flashcash válasza ludsimon (#1611) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Szombati jóváírás mindig is volt az MKB-nál.

(#1613) Flashcash válasza RootRulez (#1609) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nyugdíjas csomagból biztosan találsz megfelelőt.
Általában 1db. ingyen kp. felvét is jár hozzájuk.

CIB
ERSTE

Ez csak két link, lehet hogy máshol találsz jobbat, mert nem igazán néztem körül ebben a témában.

(#1614) #02683648 válasza ludsimon (#1611) üzenetére


#02683648
törölt tag

Nem vagyok a téma szakértője technikai oldalról (sem), de tudtommal a GIRO sima (nem valós idejű) batch feldolgozó rendszere napi 1x éjszakánként nyomja át az átutalási megbízásokat. Szombati jóváírás nem minden banknál van, de én eddig az összes _valódi_ banknál ahol bankoltam megkaptam ennek megfelelően a bejövő átutalást 1 munkanap alatt.
Ha az otp bank úgy döntött, h az ügyfelek pénzét még 1 munkanapig óhajtják használni, az őket minősíti (mármint az OTP-t, bár némelyik ügyfélen is néha elgondolkodok, amikor nagy mellénnyel ismételgetik, h úgysincs jobb az ótépénél)
Mondjuk amit néztem h bizarr módon -legalábbis a meghirdetett díjak, feltételek alapján- deviza számla/kártya vezetése terén nem annyira gázosak mint amennyire hírhedten sz*r és lehúzós a forint számlavezetésük. Persze a kamatok jó ótépés szokás szerint ott is komikusan alacsonyak, biztos ami biztos :D

(#1615) ludsimon válasza #02683648 (#1614) üzenetére


ludsimon
veterán

Sajnos nagymellényű illetőnek mondhatod, hogy drága és ezért szar, kiröhög.
Az sok ember sajnos annyira primitív, hogy nem azzal példálózik, hogy 'én átolvastam az összes bank kondíciós listáit', hanem idióta módjára azzal, hogy 'az otp-nél van az anyám, meg mindenki a családban és akit ismerek az is'. :U

Vagyis kiderült, hogy hülyék között nevelkedett fel. :D

undefined

(#1616) ludsimon válasza cocka (#1593) üzenetére


ludsimon
veterán

"így marad az erste. De
olvastam már arról is hogy ott is
kb. vetekszik az ügyintézők
tudása, hozzáállása az otpével.
"

Erről írnál részletesebben?

undefined

(#1617) cocka válasza ludsimon (#1616) üzenetére


cocka
veterán

Ó még régebben olvastam az index fórumán vmelyik topicban, hogy valakinek meggyűlt vele a baja. :D

(#1618) #02683648 válasza ludsimon (#1616) üzenetére


#02683648
törölt tag

A bankolást nem tudom mondjuk, de régebben volt nekem ilyen netes befektetési alapos marhaság amit az erste befektetési zrt üzemeltetett és erste bank fiókokban lehetett intézni. Ott bizony volt, h nekem kellett elmagyarázni az ügyintézőnek, hogy pontosan hogyan, mit, hol csináljon :DDD

(#1619) Flashcash válasza ludsimon (#1616) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Erste ügyintézők saját és egy kollégám tapasztalata:
-Számlakivonattal mentünk a bankba valamit átállítgatni (talán netbank, már nem emlékszem), csak hogy könnyebb legyen a számla beazonosítása. Az ügyintéző elfelejtette a személyit elkérni, így gyakorlatilag egy postaládából kivehető számlakivonattal azonosítás nélkül végzett műveleteket a számlánkon.

-Kollégám tapasztalata: Erste pénzbefizetés néhányszezezerFT értékben papíron megadott számlaszámra. A pénztáros elgépelte a számot, és ez csak a befizetés elindítása után derült ki. De nembaj, mondták hogy pár héten belül visszaszerzik a pénzt, így kölcsön kellett kérni gyorsan többhelyről pótolni az átmenetileg elveszett pénzt.

Kollégám2: Új számlanyitás, első bankkártya elkészítése. Kollégámtól kérdezik, hogy bemenne átvenni a kártyát vagy postán kéri. Kollégám mondta, hogy be tud menni érte nem gond. Az ügyintéző természetesen azt elfelejtette közölni, hogy a személyes átvételért pótdíjat számolnak fel. (1-2 ezerFT, nem tudom konkrétan mennyi, ez már csak utólag derült ki a számlakivonatról)

[ Szerkesztve ]

(#1620) Ariadne válasza ludsimon (#1616) üzenetére


Ariadne
őstag

Cibhez képest rettentő sok idétlen dolguk van, nehézkesek és lassúak, egy csomó dologért be kell menni a fiókba, nem lehet telefonon intézni. Igaz ez céges számla, de nem hiszem, hogy magánszemélynél is nagyon más lenne a rendszerük. :(

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1621) cocka válasza Ariadne (#1620) üzenetére


cocka
veterán

Mellesleg a cibnél is ülnek dilettánsok, de legalább annyi eszük van, hogy ha fejből nem is tudják, kinyomtatják a díjtáblázatot és odaadják neked. :D

Most hogy így leírtátok, hogy milyen az erste, eggyel több ok, hogy ne őket válasszam. Maradok a cibnél. :D

[ Szerkesztve ]

(#1622) ludsimon


ludsimon
veterán

Akkor most egy felnőttnek, jelen esetben az anyukámnak 100k havi alatt melyik a legértelmesebb bank? :DDD

Egyedül a számla jóváírásokról kell neki értesítés, a többiről nem, netbank ha nem is, de rendszeres megbízott átutalás kell neki lehetőleg ne drágán.

undefined

(#1623) sagesz93


sagesz93
addikt

Hali!
Szeretnék bankszámlát nyitni, és el is jutottam odáig, hogy igényeltem neten egy cibezz számlacsomagot...
De ahogy most így olvasgatom a topikot, az mkb student csomagja jobbnak tűnik.
Ami nekem kell, az egy netkártya leginkább paypalhoz, jó netbank,havi 1-2x atm pénzfelvétel, ha lehet mindezt ingyen.
17 éves vagyok.
Akkor melyik lenne nekem a jobb?
:R

(#1624) #02683648 válasza ludsimon (#1622) üzenetére


#02683648
törölt tag

Nem akarok reklámozni, unicredit banknál van most az h 75e havi átutalás felett 275 a havi számladíj, netbankon minden utalás ingyenes, bankkártya első évre ingyenes (dombornyomású is), ATM-ből havi első 2 kp felvét ingyenes mindenhonnan, utána korlátlan saját automatákból (Bp-n sok helyen van, Bp-n kívül sajnos nem annyira). Bónusz számlacsomag.
SMS értesítés viszont pénzbe kerül, nem tudom most pontosan mennyi, minimum 25 Ft/sms, nekem nincs is, halál fizet ilyenért ha nem átalánydíjas. Posta elektronikus számlánál van olyan h 230 ft számladíjért van benne korlátlan sms értesítés ingyenesen minden számla és kártya forgalomról - kártya is ingyenes - de az ATM felvét az a sima erste bank folyószámlás díjazással megy = lehúznak

(#1625) Flashcash válasza #02683648 (#1624) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Azért az Unicredithez berakom a *-ozott részt is.

"2 A díjat a bank akció keretében nyújtja, mely akció visszavonásig érvényes. A számlacsomag normál havi díja 999 forint, amelyből az akció érvényességi idején kívül 999 forintot vagy 500 forintot ír jóvá a bank a jóváírási feltételek teljesülése esetén.
3 Az akció visszavonásig érvényes, és az UniCredit Csoport díjmentes köréhez tartozó tagbankjainak országaiban található bankautomatáin lakossági és vállalati UniCredit betéti bankkártyákkal kezdeményezett készpénzfelvételi tranzakciókra vonatkozik. "

(#1626) #02683648 válasza Flashcash (#1625) üzenetére


#02683648
törölt tag

Jah, az uc kondíciós listája tele van ilyen baromságokkal. Direkt rákérdeztem több fiókban, olyan helyen is ahol máshonnan ismerem az illetőt, h ez mégis micsoda: alapvetően jogszabályi okok miatt döntöttek így h ilyen konstrukcióban nyomják ezt.
Az ingyenes kp. felvét saját atmnél 2008 január óta van (azóta van náluk számlám), azóta "akciós" legalábbis a csillagozott szöveg szerint. Arra a kérdésre, h most limitált időben e a kedvezményes számlavezetés (pl. az fhb-nál az első 3 hónap ingyenes, de _deklaráltan_ csak az első 3 hónap ingyenes) az a válasz érkezett, h visszavonásig van.

(#1627) Flashcash válasza #02683648 (#1626) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Szerintem is jó ez az unicredit csomag, de régebben amikor volt náluk privát plusz számlám elég sokat változtattak meg emeltek, ezért írtam itt is a * részt.

Talán ez tényleg így marad még egy jó darabig. Egyébként szerintem 75000-es limittel még 500FT-ért is elég jó ajánlat ennyi ingyen kp. felvéttel.

(#1628) #02683648 válasza Flashcash (#1627) üzenetére


#02683648
törölt tag

Igen, én is fontolgattam h otthagyom őket aug. végén mert 2009 január és 2010 január között 2 lépesben 250-ről 410-re emelték a számladíjat, meg sakkozgattak, aztán e miatt a csomag miatt maradok egyelőre.
Ami viszont az egyik unicredit fióki munkatárs által is elismerten (!) übergáz náluk a komikusan rossz deviza eladási árfolyamok amiket bankkártyás vásárlás esetén felszámolnak. Idén jó párszor volt h a déli pályaudvaron található, so genannte jolly joker pénzváltó _valuta_ eladási árfolyama 7-8 forinttal kedvezőbb volt adott napon mint az uc _deviza_ eladási árfolyama. Már említett fióki munkatárs mondta nekem anno h ebay-re neki van egy teljesen külön Ft számlája egy másik banknál ahonnan a dolláros és fontos tranzakciók mennek mert még így is megéri neki (+számladííjal együtt) az árfolyam miatt. Euróra meg ezért akarok egy külön deviza számlát h legalább ott ne legyen váltogatás.

(#1629) Flashcash válasza #02683648 (#1628) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az unicredit egy tipikus hitelbank. Emiatt a devizaárfolyamaikat mesterségesen rossz szinten tartják, így extra profitot könyvelhetnek el a devizahiteleseik után.

Azaz nem a számlaszolgáltatás miatt vannak elsősorban itt, hanem a hitelezésért, azt a szűk ügyfélkört aki rendszeresen devizában vásárol elbukják, de ez elenyésző arány.

(#1630) #02683648 válasza Flashcash (#1629) üzenetére


#02683648
törölt tag

Jó mondjuk ez valóban megindokolná, márha tényleg a publikált deviza vételi/eladási árfolyamon történik a hitelezés is. Csak pl. az FHB-nál meg még 1-2 másik banknál van külön hitelezési és deviza árfolyam is (időnként utóbbi még kártyás vásárlási és utalási árfolyamokká ketté van bontva, mint pl. a fenti FHB-nél is), de ezek szerint akkor az unicreditnél nincs.

(#1631) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Interneten keresztüli vásárlásra és arra, hogy külföldről tudjak hazautalni melyik netes bankkártya a legolcsóbb melyik bankszámlával?
A számlára sosem érkezne pénz csak amikor vásárolok/ráutalok külföldről, tehát végülis csak arra kéne, hogy külföldre és külföldről tudjak utalni pénzt (EUR és USD).
Mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#1632) fLeSs válasza fLeSs (#1631) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Időközben nézelődtem, mondjuk nem jutottam sokkal előrébb csak már konkretizálni tudom, hogy mit akarok. :D
Szal EUR alapú számlát akarok nyitni (jobb lenne, ha több devizanemet tarthatnék rajta egyszerre, de az EUR az elsődleges) amit arra használnék, hogy neten vásároljak illetve hogy külföldi bankszámlámról pénzt (EUR-t) utaljak haza.
Nem akarom, hogy a bank a konvertálgatásomból meggazdagodjon ugyanis átgondoltam a dolgot és valszeg elég sokat buknék ezen.
Ha a másik itthoni számlámról EUR-t utalnék egy forintos számlára akkor történne egy konverzió, majd ha ezt a pénzt EUR-ban akarnám továbbküldeni akkor megint konvertálnának, ráadásul ahogy olvastam ha ezt VISA kártyával csinálom akkor ott van még1 konverzió mert az USD alapú (de lehet, hogy félreértelmeztem), szal a Mastercard jobb lenne.

Javaslat?

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#1633) Flashcash válasza fLeSs (#1632) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Elég nehéz kihámozni mit szeretnél pontosan, meg nagy az összevisszaság. :)

-Gondolom van egy külföldi bevételi forrásod / munkahely stb. mindegy.

Magyarországon emiatt szeretnél nyitni egy devizaszámlát, és a devizában beérkező pénzek elköltéséhez egy devizaszámlához kapcsolódó bankkártyát amivel pl. neten tudsz vásárolgatni?

Mit kell megnézned a bankoknál ehhez:
-milyen deviza eladási és vételi árfolyamokat alkalmaz a bank ha esetleg mégis FT konverzióra lenne szükséged
-mekkora a devizaszámla vezetésének a havidíja (pl. az OTP elég jó a fenti két tételben)
-a külföld amit írtál elég tág fogalom, ha esetleg euroövezeti bankszámlára szeretnél utalni rendszeresen akkor érdemes SEPA átutalást alkalmazni (korábban írtam róla), ha nem akkor sima nemzetközi átutalás játszik (ennek a díjtételeit is ellenőrizni kell)
-deviza számlához kapcsolódó bankkártya éves díja (általában drágább mint a FT számlához kapcsolódó bankkártya)
-az adott visa electron/visa/mastercard bankkártya engedélyezve legyen netes vásárlásra
-deviza pénztári kifizetés kondiciói (ha előfordulhat nálad ilyen tranzakció)
-rövidtávú deviza betétlekötés kamatai (ha előfordulhat nálad ilyen tranzakció)

"ráadásul ahogy olvastam ha ezt VISA kártyával csinálom akkor ott van még1 konverzió mert az USD alapú (de lehet, hogy félreértelmeztem), szal a Mastercard jobb lenne."
Bankkártyával utalni nem tudsz, csak vásárolni. A Mastercard eur övezetben eur alapú, így nem történik majd konverzió. Egyéb helyeken meg USD alapú így eur/usd/vásárlás devizaneme konverzió lesz nálad egy eur számlához kapcsolódó bankkártyával.

Összefoglalva, neked kell tudnod mi fontos neked a fentiekből és a kiválasztott szolgáltatások kondicióit összehasonlítani a 10-15 ismertebb bank kondiciós listái alapján. :)

(#1634) fLeSs válasza Flashcash (#1633) üzenetére


fLeSs
nagyúr

"-Gondolom van egy külföldi bevételi forrásod / munkahely stb. mindegy."

Igen

"Magyarországon emiatt szeretnél nyitni egy devizaszámlát, "

Igen

"és a devizában beérkező pénzek elköltéséhez egy devizaszámlához kapcsolódó bankkártyát amivel pl. neten tudsz vásárolgatni?"

Nem hiszem, hogy vásárolgatnék. Csak azért kell a bankkártya, mert anélkül nemtok külföldre utalni. Pontosabban tudok (a hozamplázából), de az macerás és drága.

szerk: igazából igazad van, mert ha úgy veszem akkor a külföldre utalás alatt vásárlást értettem.

Leírom szimplán a szitut, hogy mi is a lényeg:

külföldi számláim <-> közbülső devizaszámla <-> erste hozamplázás számlám

Szal a közbülső számla csak azért kell, hogy a külföldi számláim és az Erste hozamplázás számlám között tudjak ide-oda utalni, 99%-ban eurót. Na jó, elképzelhető, hogy a közbülső devizaszámlával vásárolnék ezt-azt, de nem ez a jellemző.

A hozamplázás számlán van Ft, EUR és USD is (mivel ez végülis egy értékpapírszámla), de 99%-ban EUR menne ki és jönne be (főleg jönne :D).

Tehát, ha jól sejtem akkor nekem egy EUR alapú deviza folyószámla kell. Emellé pedig egy kártya amivel neten keresztül tudom intézni az utalásokat.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#1635) Flashcash válasza Flashcash (#1633) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

(#1636) Flashcash válasza fLeSs (#1634) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

"Nem hiszem, hogy vásárolgatnék. Csak azért kell a bankkártya, mert anélkül nemtok külföldre utalni. Pontosabban tudok (a hozamplázából), de az macerás és drága."

Ez érdekes, milyen rendszerrel fizetsz bankkártyával külföldi bankszámlára és mekkora díjtételekkel? pl. 10/100/1000ezerFT-nál

(#1637) FehérHolló válasza fLeSs (#1634) üzenetére


FehérHolló
veterán

Én buta vagyok, kicsi és tapasztalatlan, de miért nem jó egy EUR al-devizaszámla?

Gondolom, a hozamplázának is van egy főszámlája, az alá valószínűleg tudnál nyitni egy EUR-os devizát alszámlaként. A hozamplázás és az EUR deviza között meg konvertálás nélkül tudnád dobálni össze-vissza az EUR-t.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#1638) fLeSs válasza Flashcash (#1636) üzenetére


fLeSs
nagyúr

utólag szerkesztettem a hsz-t és belefűztem ezt: '"szerk: igazából igazad van, mert ha úgy veszem akkor a külföldre utalás alatt vásárlást értettem."

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#1639) fLeSs válasza FehérHolló (#1637) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A hozamplázás számla egy értékpapírszámla, azalá nem lehet nyitni semmilyen más számlát, azon a befektetéseim vannak.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#1640) FehérHolló válasza fLeSs (#1639) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ez tiszta, de azt hittem, hogy afölött van egy főszámla.

Skynet is real. It's called Google.

(#1641) fLeSs válasza FehérHolló (#1640) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nincs, az egy önmagában álló számla, nem folyószámla, szóval nem tudok vele pl. boltban vásárolni vagy csak úgy ide-oda utalgatni (pontosabban utalgatni tudok, de drága és írásos kérelmet kell benyújtani hozzá, ezért írtam hogy macerás). Azon befektetési alapok és deviza van. Olyan, mint egy brókerszámla csak részvények helyett befektetési alapokkal tudok "kereskedni".

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#1642) Flashcash válasza fLeSs (#1638) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Értem mit írtál ettől függetlenül kérdeztem, hogy mivel használod a bankkártyát külföldre. :)

Elolvasva a hozampláza kondiciós listáját, eleve nem is tudsz csak erste devizaszámlára utalni normális kondiciókkal, innentől kezdve deviza átutaláshoz nem érdemes semmilyen más magyar banknál számlát nyitnod.

II. Költségek
1) Átutalási költség

B) Deviza esetében:
Az átutalandó összeg 0,15%-a + az átutalásban résztvevő külső szolgáltató által felszámított díj minimum 2.500 Ft
Utalás ERSTE BANK HUNGARY NYRT-nél vezetett számlára 100 Ft
Utalás VIBER-ben 15.000 Ft

(#1643) fLeSs válasza Flashcash (#1642) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Én is erre a következtetésre jutottam.
Már csak abban segíts, hogy az Ersténél az Online bankszámlát válasszal ami Ft alapú de lehet kérni mellé VISA virtuális kártyát vagy Nemzetközi számlát nyissak ami mellé MC Standardot vagy MC Devizát igényelhetek? :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#1644) #02683648 válasza fLeSs (#1643) üzenetére


#02683648
törölt tag

Hát azt neked kell eldönteni, h Ft-ban vagy €-ban akarod e elhasználni a bejövő pénzt (akár levásárolni, akár továbbutalni)

Erste banknál csak arra kell vigyázni, h a devizaszámlára a pénztári készpénzbefizetésért díjat vonnak le, én is ezért nem foglalkoztam velük (ld. lentebbi kommentem devizaszámla ügyében). Ahogy nézem neked ilyen nem lesz, tehát ez nem számít.

(#1645) fLeSs válasza #02683648 (#1644) üzenetére


fLeSs
nagyúr

És te végülis a pókerezéshez milyen számlát nyitsz?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#1646) #02683648 válasza fLeSs (#1645) üzenetére


#02683648
törölt tag

Nekem nem pókerre kell, csak azért írtam h leginkább ezen a fórumon olyan emberek fordulnak elő akik tudnak erről vmit első kézből (i.e. akik pókereznek)

Hát még nem döntöttem el, ami összefoglalóan kb kiderítettem eddig:
- Unicredit: számla díj 199 Ft + 15 Ft/tétel (összesen átlag cca. 1 euró/hó), kártya díj dombornyomott 4000 Ft, ingyenes ATM felvét külföldön unicredit atm-eknél devizaszámlára is érvényes. Viszont nem chipes a bankkártya
- Erste: ld. lent
- OTP: ld. lent, deviza számlára annyira nem gázosak díjak szempontjából mint a Ft, kivéve kamat, magyarországiaknak lehet érdekes, h Bp. V. kerben van egy automatájuk ami €-t ad ki, és ez itthoni Ft-s otp-s pénzfelvét díjjal működik (azaz jóval olcsóbbra jön ki mintha pénztárból venne ki pénzt az ember)
- Raiffeisen: horririsztikus 7,3€-s fixdíja van a külföldi kp felvétnek összegtől függetlenül, tehát számomra felejtős
- Budapest Bank: deviza számlához NINCS kártya, a fiókos ügyintéző is kb szégyenkezve ismerte be :DDD
- Még van az Allianz bank, az Allianz biztosító banki része, az azért lehet jó, mert pénzfelvét díj külföldön sincs devizaszámlára sem + elvileg fix 500 Ft az EU országokba menő €-s SEPA rendszerű utalás (netbankon keresztül). Visa kártyát adnak ki, de eurós tranzakciókat a honlap szerint euróban számolja el (pár éve a visa is elkezdte ezt, de nem minden bank visa kártyája működik így). Számla díj 319 Ft/hó.
- FHB: szintén 1 € a számladíj, pozitívum h van chipes bankkártya dombornyomottra és nem dombornyomott mastercardra (utóbbi elvileg jó netes vásárlásra és kevesebb mint fele annyi mint a hagyományos dombornyomott)

Kb ennyit tudok egyelőre, döntés majd most lesz most nem értem rá egyelőre ezzel foglalkozni...

(#1647) Flashcash válasza fLeSs (#1643) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az online számlacsomag mellé igényelsz egy nemzetközi (deviza) számlát és a devizaszámla mellé igényelsz egy bankkártyát.

Mivel nem írtad le pontosan mire kell így csak találgatni lehet.

Ha euroövezeti bankszámlára fizetsz bankkártyával és nagy a számlaforgalmad és eur-ban vezeted a számlát akkor a 0 konverzió miatt lehet megéri a mastercardot választani. Lásd amit korábban írtam. Más esetekben a VISA virtuális kártya is elég lesz.

Nem írtad, hogy bankkártyával hogyan töltesz külföldi bankszámlát, általában valamilyen netes szolgáltatással pl. paypal szokták kombinálni és arról továbbutalni egy külföldi számlára, de ennek van kb. 2-3% jutaléka. Emiatt nagyobb összegeknél már nem biztos, hogy a bankkártyás fizetés a jobb, hanem egy egyszerű nemzetközi utalás is szóbajöhet.

(#1648) #02683648 válasza Flashcash (#1647) üzenetére


#02683648
törölt tag

Annyit tennék meg hozza hogy hozamplaza mellé én anno posta elektronikus számlát használtam. Ezt is az erste bank üzemelteti tehát kedvezményesen lehet rá utalni a hp-ből, viszont az össz díja havi 230 Ft (kártyadíj sincs) + 30 Ft/utalás onnan bármilyen magyar számlára. Hátrány h csak postán macerasan nyitható és csak Ft ban.

(#1649) venember83


venember83
nagyúr

No, akkor próbálkozzunk itt, hátha vannak banki ügyekben rendkívül tájékozott fórumtársak.

Román állampolgárként nyitnom kellene egy folyószámlát Magyarországon. Ez a számla kizárólag az erre utalt pénz felvételére lenne használva, esetleg kéne még netbank, hogy otthonról is tudjam ellenőrizni az egyenlegem. Nem fizetnék a bankszámláról különböző szolgáltatóknak számlákat, nem utalnék más bankszámlára. Hova is kellene menjek? CIB, K&H, OTP, FHB? Lehetőleg valami olcsó és jó verzió érdekelne, mint leírtam, sok szolgáltatásra nem lenne szükségem. Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#1650) Flashcash válasza venember83 (#1649) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Havi 75ezerFT beérkező pénz esetén: [link]

Havi 120ezerFT beérkező fizetés esetén: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.