Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Flashcash válasza zoli03 (#1898) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Hülye az ügyintéző. Sajnos bármelyik bankban összefuthatsz ilyennel.
Pontosan melyik bankfiók egyébként? Vidéken van?

Én pl. tegnap kötöttem le 8,5%.os kamatra egy betétet az Erste bankban. A betét feltétele, hogy a november 30. számlaegyenlegedhez képest, csak új forrás köthető le benne.

A betétlekötés 20 percig tartott. Az ügyintéző a fentieket nem volt képes értelmezni. Ezért betelefonált a központba, ahol adtak neki egy elérést egy kalkulátorhoz, amibe beírta az ügyfélszámom és a kalkulátor kidobta neki, hogy összesen mennyi pénzt szabad neki lekötnie. A bank már felkészült volt, gondolom azért készítették el ezt a kalkulátort, mert nem nézik ki az átlag ügyintézőjükből, hogy ilyen bonyolult műveleteket megbízhatóan kis hibaaránnyal el tudnak végezni.

Unicreditnél volt még olyan élményem, hogy a válság közepén volt nekik 11% kamatra olyan betétjük, amit rugalmasan bármikor felbonthattál, időarányosan akkor is kifizették a kamatot.

-Na ezt pl. csak a második fiőkban sikerült lekötni, mert az elsőben több ügyintéző állította, hogy ilyen betét márpedig nem létezhet. :))

[ Szerkesztve ]

(#1902) zoli03


zoli03
őstag

#1900 dhr: persze megnéztem a számla megnyitása előtt a kondíciós listát, ott sincs semmi ilyenről szó.

#1901 Flashcash: Pápán az MKB fiókja. Két ügyintézőt láttam eddig a bankban. Egyik ügyfélreferens, Ő csinálta a számlámat, a másik pénzügyi tanácsadó, nála általában van másik ember. De ha nem lenne, akkor is ahhoz kéne mennem, aki ezt az állandó átutalást erőlteti, mert ahogy belépek, már egyből szól, hogy menjek hozzá. Legalább nincs sorbaállás. Egyébként amikor csinálta a számlámat, utána felhívott egy órával, hogy menjek vissza, ha tudok, mert bankkártyát elfelejtett igényelni. Akkor lehet inkább Győrben kéne intéznem, ha kell valamit, úgyis oda járok iskolába.

(#1903) brainman


brainman
tag

Sziasztok

Ausztriai számlanyitásban van valakinek tapasztalata?? / havi dij, internet bank, kártya, kamatok /

Van nálunk is, pl oberbank, de az földrajzilag itt van, nem biztos hogy előnyös.

[ Szerkesztve ]

(#1904) #02683648 válasza brainman (#1903) üzenetére


#02683648
törölt tag

Ez jó kérdés, én is keresgéltem, nekem olyan számla kellett volna, amivel az €-zóna tagállamokon belül euróban mindenhol alacsony díjjal lehet kp-t felvenni (a szlovénoknál ahol ugye szintén euró van, csomó ilyen van, h eurozónán belül 0, v. vmi minimális összeg, azon kívül meg a szokásos 3 euró, pl. az unicredit ott olyan, h a minden unicredit automatás ingyenes kp. felvét felett van a fenti cucc)

Legtöbb bank oldalán nincs is kondíciós lista, amelyiknél találtam, a Bawag-PSK ott jóval drágább árak voltak, mint mondjuk Szlovéniában, v. Németországban. De mondjuk nem is kerestem sokáig. Ha vkinek van bővebb infója, engem is érdekelne.

(#1905) bobsys válasza brainman (#1903) üzenetére


bobsys
addikt

Osztrak Erste honlapjara felmesz es megnezed. Ha nem talalod lehet nekik emailt kuldeni. Valaszolnak. Ha surgos akkor meg telefon.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1906) bobsys válasza Flashcash (#1901) üzenetére


bobsys
addikt

Na ezt pl. csak a második fiőkban sikerült lekötni, mert az elsőben több ügyintéző állította, hogy ilyen betét márpedig nem létezhet

Hehe. Unicreditnel tenyleg vannak ilyen elvetemult kepessegu ugyintezok, de nem kell abba a fiokba menni tobbet pl. Vaci ut. A Mamutban viszont teljesen profi csapat dolgozik, porgetik az ugyfeleket es kepben vannak a dolgokkal.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1907) waikikid


waikikid
csendes tag

az erstenél egy nap csak 5x lehet vásárolni kártyával? nekem 5 után elutasítja a vásárlást boltokban :S ilyen csak ennél van?

(#1908) Flashcash válasza waikikid (#1907) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Minden bankkártyához beállítanak alaplimiteket a következők szerint:
-napi max. vásárlások száma pl.: 5db
-napi max. vásárlások összege pl. 100ezerFT
-napi max. ATM kp. felvételek száma pl.: 5db
-napi ATM kp. fevételek összege pl. 100ezerFT

A jobb bankoknál ezek a limitek a netbankon keresztül bármikor rugalmasan módosíthatóak.
pl.:
-beállíthatsz úgy egy kártyát, hogy csak atm kp. felvétel legyen rajta engedélyezve, míg a vásárlás le van tiltva
-beállíthatod, hogy neked egy nap 10 vásárlásra van szükséged
-vagy felviheted az egy tranzakcióban ATM-el felvehető kp. mennyiséget 200ezerFT-ra
stb.

Ha a netbankban nem találsz ilyen opciót, akkor be kell menni egy fiókba és ügyintézőn keresztül kérheted a limitmódosítást a kártyádhoz, mind a darabszámra, mind az összegre vonatkozóan. (nem tudom, hogy díjat számítanak-e fel érte, nekem netbankon keresztül ingyenes)

[ Szerkesztve ]

(#1909) Bacardi16


Bacardi16
tag

Sziasztok!
Én azt szeretném kérdezni hogy az ATM-nél borítékos befizetésnél mennyi a legkisebb összeg amit be lehet fizetni?

(#1910) cocka válasza Flashcash (#1908) üzenetére


cocka
veterán

Egyébként mi a véleményed arról, hogy a cibnél pl. nem lehet a darabszámot beállítani? Meg halvány emlékeim szerint az otpnél sem.

Mondjuk kis tételeket több helyen vásárolgatva simán összejöhet az alapbeállításként megadott 5 db, de én úgy gondolom, hogy talán az összeglimit fontosabb, mint a darabszám.

(#1911) waikikid


waikikid
csendes tag

erstenél nem lehet állandó jelleggel megemelni a napi 5 vásárlási limitet csak be lehet telefonálni h emeljék meg az napra... a cibnél azt mondták korlátlan :)

(#1912) horvathd válasza cocka (#1910) üzenetére


horvathd
aktív tag

A Bankkártya.hu alapján a CIB-nél nincs darabszám limit a kártyákon [link]. Lehet azonban, hogy már nem érvényes az amit itt írnak.

"The Kid just rages for a while."

(#1913) Flashcash válasza cocka (#1910) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Teljesen a banktól függ ki mit állít be. Gondolom ők a darabszámmal nem is foglalkoztak, hanem az összeglimiten keresztül kezelik.

(#1914) #02683648 válasza Bacardi16 (#1909) üzenetére


#02683648
törölt tag

Melyik banknál?

(#1915) Bacardi16 válasza #02683648 (#1914) üzenetére


Bacardi16
tag

Cib banknál van Cibezz számlacsomagom.

(#1916) #02683648 válasza Bacardi16 (#1915) üzenetére


#02683648
törölt tag

itt a bankkártyás kondícióknál nincs? v a mellette lévő menüben a számla kondícióknál?

[ Szerkesztve ]

(#1917) Bacardi16 válasza #02683648 (#1916) üzenetére


Bacardi16
tag

Nem, az nincs leírva. :S

(#1918) waikikid


waikikid
csendes tag

melyik a jobb ha egy kártyához több számla kapcsolható pl forint, euro, mint pl unicredit, vagy ha a devizaszámlához külön euró alapú kártya jár mint a cibben. ?

(#1919) cocka válasza waikikid (#1918) üzenetére


cocka
veterán

Egyértelműen ez utóbbi.

Mellesleg egy kártyához hogy rendelhető több számla? Elmesélnéd? Valahogy nem tudom elképzelni ezt az egészet. A kártya "magától dönti el" mikor melyik számlát terhelje? Vagy ha euróban vásárolsz, akkor az eurós számláról vonnak, ha forintban akkor meg a forintról?

És mi újság az atmnél? Kiválaszhatod melyik számláról akarsz lóvét kivenni? Netán kiválaszthatod a devizát is? Mert az euró számláról is vehetsz fel forintban, főleg ha az atm (ahogy a magyar atmek túlnyomó többsége) nem képes eurót adni.

(#1920) waikikid válasza cocka (#1919) üzenetére


waikikid
csendes tag

ezt irták unicreditből:
Az UniCredit Bank által kibocsátott kártyák mögé több számlát is beállíthat.
A kártya mögötti számlákat, illetve azok sorrendjét Ön választhatja meg.
Az új számla kártya mögé való beállítását Bankfiókjainkban kérheti, vagy telefonos ügyfélszolgálatunkon, amennyiben be tudja magát Telefonbankon keresztül azonosítani, és a nevezett számlák fölött rendelkezési joga van a Telefonbankos rendszerben.

vagy a raiffesisennél:
amennyiben bankkártyájához rendelt számlaszámát szeretné megváltoztatni, vagyis "áttenni" a kártyáját a Forint alapú számláról az EUR számlára, úgy kérjük keresse fel bankunkat személyesen fiókirodánkban, vagy amennyiben rendelkezik az azonosításhoz szükséges nyolcjegyű direkt azonosítóval valamint négyjegyű Direkt PIN kóddal, hívja telefonos ügyfélszolgálatunkat a 06-40-48-48-48-as ( vagy külföldről a +36-1-4848484-es ) telefonszámon.
A számlaátállítás egyszeri díja 520 Forint.

(#1921) cocka válasza waikikid (#1920) üzenetére


cocka
veterán

A Raiffeisennél elég egyértelmű, még a nevében is benne van. (áttétel)

Van egy kártyád x számlaszámhoz rendelve, a számla devizaneme HUF. Ugyanazt a kártyát adott időponttól y számlaszámhoz rendelik, ahol a számla devizaneme EUR. Ez világos.

Az unicreditest nem értem továbbra se.

(#1922) brainman


brainman
tag

sziasztok

a citi bankról tudtok valamit mondani? nem a 0 forintos számláról, citicontrol ( 400 ft / hó ).

a neten nem sok jót olvasok róluk... alacsony kamatok, fura deviza árfolyam, néhol érdekes dijak.

van pozitivum is?

(#1923) cocka válasza brainman (#1922) üzenetére


cocka
veterán

Nekem elég volt annyi, hogy elolvassam a kondíciós listát, megnézzem az árfolyamaikat és összehasonlítsam a többi bankéval, majd rájöjjek, hogy soha a büdös életben nem leszek citibankos. Abszolút nem szimpatikus egy szálat se.

(#1924) brainman válasza cocka (#1923) üzenetére


brainman
tag

hát igen........... de ha kanadai dollár dev számlát szeretnék, nincs nagy banki felhozatal. esetleg otp.

(#1925) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Ma jött meg az OTP-től a lejárt kártyám helyett az új. Visa electron volt eddig, ez most Mastercard Online. A Visa electront az OTP beszüntette.

Ezt a típust annyira nem ismerem, meg tudjátok mondani, hogy mi a különbség? Ha ez valamivel rosszabb, akkor miben rosszabb? Azért lenne ez fontos, mert amíg nem aktiválom, addig nem vonák le a díját, és akkor ha szükséges kérek másikat.

(#1926) cocka válasza DeFranco (#1925) üzenetére


cocka
veterán

Ugyanazt tudja, mint a visa electron. Legalább is a visa electron otps verziójára ez igaz.

(#1927) DeFranco válasza cocka (#1926) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Belföldön/külföldön/neten/boltban mindenhol?

(#1928) cocka válasza DeFranco (#1927) üzenetére


cocka
veterán

Belföldön mindenhol, kivéve ahol nem lehet kártyával fizetni, neten nyilván mindenhol, külföldön viszont ott nem ahol még divatban van az imprinteres elfogadás. Mondjuk pl. USA-ban a sarki vegyes. :D

(#1929) #02683648 válasza cocka (#1921) üzenetére


#02683648
törölt tag

Az unicredit eléggé vicces. Ott úgy működik vhogy h az euro számlát hozzárendeled az EUR alapú tranzakciókhoz, a HUF számlát meg minden máshoz (gondolom ha lenne pl. USD, GBP, stb. akkor lehetne bővíteni), ekkor ugye ennek megfelelően terhelődik.
DE! az ATM kivétkor kijelzett vagy SMS-ben kijelzett még rendelkezésre álló egyenleget az _összes_ számlát összevéve forintban mutatja, a devizaszámlák (látraszóló) egyenlegét a saját (sz-r) árfolyamukon forintra átszámítva. Amíg vki nem törődik ezzel addig nincs is gond, de volt olyan aki a kiírást félreértve forintban felvett 1000 €-t a devizaszámláról a unicredit "kiváló" árfolyamain... :Y :Y
Ha vki kéri, akkor a devizaszámlához is kérhető külön kártya de + kártyadíjért. Ez esetben semmi ilyesmi nincs.

(#1930) cocka válasza #02683648 (#1929) üzenetére


cocka
veterán

Na ez utóbbi korrekt. De mondjuk inkább kifizetem az éves kártya díjat (főleg ha ÉVENTE az egy évre szóló díjat vonják le, nem variálnak vele összevissza, hogy két évet előre meg ilyen marhaságok), minthogy számlavezetési díjat fizessek egy devizaszámláért. (bár nekem nincs szükségem devizaszámlára, illetve amilyenre szükség lenne olyat úgy se tudnak kínálni) Ahogy ugye pl. otpéknél megy ez.

Olyanra lett volna még korábban szükségem, hogy két normál folyószámla egymás mellett. Kártya se kellett volna hozzá, csak egy másik folyószámla ugyanannál a banknál. Közölték, hogy ezt nem lehet. Vagy nyitok egy devizaszámlát vagy egy megtakarításit. Ennyi volt az opció.

Az unicredit helyében én ezt az EUR+HUF=HUF hülyeséget úgy módosítanám, hogy akinek devizaszámla kell az rendeljen hozzá külön bankkártyát ha erre van igénye, egyébként a két számla külön lenne választva(deviza és forint), másfelől viszont a 2 számla egy kártya nem egy rossz dolog, de nem ilyen kombinációban, ahogy unicrediték csinálják.

Úgy lenne jó hogy 2 számlád van mindkettő forint, de csak az egyikhez tudsz hozzáférni a bankkártyával, ha a másikhoz is hozzá akarsz, ahhoz másik bankkártya kéne. Nekem egy időben ez utóbbira lett volna szükségem. Már nincs.

Egyébként meg mivel cibes vagyok, az internetkártyához rendelt számla is felfogható egy másik számlának.

[ Szerkesztve ]

(#1931) #02683648 válasza cocka (#1930) üzenetére


#02683648
törölt tag

Évente az 1 éves díjat vonják le, ha külön kártyát kérsz, de számlavezetési díj is van a devizaszámlára ígyis úgyis

Ahogy ugye pl. otpéknél megy ez.

A zótépé ebben (is) LOL megoldást használ: rákérdeztem, h ott csak devizaszámlát lehet e nyitni. Mondja igen ennyi és ennyi stb. Mondom az internetbank mennyibe kerül hozzá (külön LOL h egyáltalán van bank ahol még pénzbe kerül)? Aszondja, NEM LEHETSÉGES h csak devizaszámlához netbankot igényeljen vki mert "nem lehet az a vezérszámla" ----» tessék mellé HUF számlát is nyitni (599-ért - na persze...). Természetesen nem lett üzlet...

(#1932) taylorp


taylorp
senior tag

Sziasztok!
Melyik pénzintézetnél lehet a legolcsóbb a lakssági folyószámla vezetési és az éves kártyahasználati díj dombornyomott kártya esetén?

Ez kizárt dolog, mer nemtudom. XBOX Gamertag:taylorp79

(#1933) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Devizaszámlát, nem érdemes már CIB Banknál nyitni, tavaly szeptember óta 100 forintos havi díja van.
Érdekes módon tájékoztatást nem tudtak a bevezetéskor adni, így most szépen összegyűlött.

(#1934) #02683648


#02683648
törölt tag

Fugyulim felszólít :DDD

A "kiváló" unicredit bank január 1.-jén megszüntette azt a szolgáltatását h dombornyomású bankkártyákra kártyás vásárlás esetén ingyenesen küldött SMS-t a tranzakcióról. Jan 1-től ezek az SMS-ek már 30 Ft-ba kerülnek darabonként...
Én is úgy vettem észre h január hónapra be volt terhelve vmi kártyainformációs díj címén az elvégzett tranzakciószám X 30 Ft. Szóval ha vki nem akar részesülni az unicredit legújabb lehúzásából, akkor gyorsan mondja le ezt a szolgáltatást (ha be volt korábban kapcsolva)

(#1935) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

Sziasztok,

akinek Raiffeisen bankkártyája van elárulná, hogy milyen adatok szerepelnek a vásárlások után kapott SMSben? Anno az OTPnél benne volt a vásárlás helye, összege, ideje, valamint h mennyi a felhasználható keret. Most K&Hnál vagyok, itt azonban csak a vásárlás helye, összege, ideje van, valamint a kártyabirtokos neve, aminek nem sok értelmét látom, hisz tudom, hogy az én nevem szerepel a kártyán :D A kérdés lényege tehát, hogy náluk szerepel-e a maradék felhasználható összeg az SMSben?

Mindennapok Számlacsomagot néztem ki magamnak, erről vélemény? Esetleg valami jobb? Általában 1x szoktam pénzt felvenni (ezt jó lenne bármilyen ATMből, mert valamelyik este bejártam a várost, mire találtam működő KH ATMet :((( ), ahol csak tudok, ott kártyával fizetek, a netbankban néha-néha utalok. Jah és szeretnék saját képes kártyát :B

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1936) horvathd válasza mukibuci (#1935) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ha jól emlékszem akkor a Raiffeisen sem küldi az megmaradó egyenleget.

Ha van havi 120 eFt jóváírás a számlán akkor a Díjnullázó számlacsomag éri meg.

"The Kid just rages for a while."

(#1937) mukibuci válasza horvathd (#1936) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Közben gugli barátom csak megenyhült és segített rajtam :D

Példa Kártyainfó üzenetre:
Sikeres vásárlás 5241830000077776 számú kártya, 12.645 HUF, Új egyenleg: 98.632,24 HUF 10-05-14 11:00:55 35493817 CBA>VÁC HU

Tehát náluk szerepel az új egyenleg is az SMSben.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1938) Oracle


Oracle
senior tag

Üdv!

Bankot szeretnék váltani az otp-ből elegem van hogy mindenért pénzt von le!

Axa bankkal van valakinek tapasztalata, ajánlata kedvező szinte minden ingyen van csak nincs tényleges bankfiókja és automatája kp-vel nem foglalkoznak de ezek nekem nem lényegesek ritkán veszek fel atm-ből pénzt. Van netes felülete tudok utalni stb szintén ingyen. Kérdés mennyire megbízható nemfog-e csődbe menni stb :D

[ Szerkesztve ]

(#1939) cocka válasza Oracle (#1938) üzenetére


cocka
veterán

Csődbe talán nem megy, mert nem a banki szolgáltatásaikból élnek meg elsősorban (gondolom én), hanem az egyebekből.

Egyébként az valószínűleg gyakrabban fordul elő, hogy az ember kézbe kapja a lóvét és banki átutalással kéne teljesítgetni a fizetnivalókat számláról.

Szóval nekem nem az ATM-ek hiánya okozná a nagyobb gondot, hanem az hogy nincs pénztár, ahova be lehet fizetni a lóvét a számládra.

(#1940) Oracle válasza cocka (#1939) üzenetére


Oracle
senior tag

Nálam ez nem gond mert utalják a fizetést, a netes felületén az axa-nk eltudom intézni az utalásaimat egyéb befizetéseimet szóval nekem nem nagy baj hogy nincs pénztára. Vannak olyan automaták amikből 50ft-ért lehet pénzt fel venni és szerencsére nagyon ritkán kell kivennem pénzt. De jó lenne olyan akinek van tapasztalata velük, mert egyenlőre nem merek számlát nyitni náluk :F

(#1941) m@tthew


m@tthew
csendes tag

Üdv!

Kérnék egy kis segítséget a választáshoz.
- 18 éves vagyok
- Vaterás, Hardveraprós átutalások (havi 1-2)
- Később talán paypal
- Sms értesítő nem kell

Amiket néztem:
- Cibezz
- Mkb student
- Otp Junior (ISIC)

Ahogy látom az Otp-t mindenki szidja.
A kondíciós listákat végignéztem, de nem teljesen tiszta a dolog. Főleg az Otp írogat össze-vissza mindent, hogy végképp ne értsem. :O
Tehát jó lenne ha feltudnátok vázolni nekem a költségeket.

:R

(#1942) cocka válasza m@tthew (#1941) üzenetére


cocka
veterán

Szavazásra bocsátás esetén: cibezz.

Egyéb esetben, most alkalmatlan vagyok a válaszadásra.

(#1943) #02683648 válasza m@tthew (#1941) üzenetére


#02683648
törölt tag

Üdv,

OTP-nél a költségek:
- számla díj: 0 ami tartalmazza a kártyadíjat is (24 évig)
- MCO ISIC Juniornál ír olyat hogy ISIC tagdíj 100 Ft/hó (ez nem tudom mi a franc) - ???
- Csak OTP-s automatáknál érdemes vele felvenni pénzt mert különben 530 Ft (!)
- Első 1 db. készpénzfelvétel ingyenes OTP automatáknál minden hónapban utána 25Ft + 0.45%
- Március 1-től érvényes kondíciós lista azt írja h átutalás díj neten bankon belül 0.1% min 122 Ft, bankon kívül 0.1% min. 204 Ft. (ez elég durva...)

Én szokás szerint nem ajánlom... :DDD

Érdemes még a K+H vagy Raiffeisent megnézni neki vannak ilyen diák csomagjai, azt nem tudom h milyenek
[link]
[link]

(#1944) concret_hp válasza cocka (#1942) üzenetére


concret_hp
addikt

jah elég egyértelmű főleg így az otp-s költségeket megnézve :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1945) cocka válasza concret_hp (#1944) üzenetére


cocka
veterán

Nálam eleve csak ez jöhet szóba, mert 26-ot már betöltöttem és nincs még egy ilyen kedvező csomag ilyen korúaknak, persze az igazsághoz hozzátartozik, hogy nappalis vagyok. De a többi banknál hiába vagy nappalis ha 26-ot betöltötted, márpedig én betöltöttem, akkor bukta. Marad a fostaliga lakossági gágyizmus.

(#1946) #02683648 válasza cocka (#1945) üzenetére


#02683648
törölt tag

wow, ezt nem is tudtam.

amit írnak a honlapjukon az alapján én is a cibet javasolnám a lentebbi kérdező kollégának

[ Szerkesztve ]

(#1947) m@tthew


m@tthew
csendes tag

Kösz mindenkinek!

Akkor cibezz lesz.

(#1948) waikikid


waikikid
csendes tag

Euro devizaszámla a Raiffeisennél jobb mint a Cibnél? azért mert Rai ingyen van a számlavezetés és a deviza vétel/eladás között alig van különbség.

(#1949) #02683648 válasza waikikid (#1948) üzenetére


#02683648
törölt tag

Arra figyelj, h ha a devizaszámlához deviza alapú bankkártyát is akarsz, akkor a Rainál több vmivel a kártyadíj, és (ami durva) külföldi pénzfelvétel 7,65 euró (!!!!)
A CIBnél jelenleg 12 euró a kártyadíj és 4 euró a külföldi pénzfelvétel.
Ha csak devizabetét elhelyezésére kell a számla akkor nemszóltam (akkor a pénztári pénzfelvét díját hasonlítsd össze, meg h nincs e valamelyiknél olyan g*ciség mint az ersténél h "pénzbefizetési díj" [LOL!])

[ Szerkesztve ]

(#1950) kew


kew
senior tag

Sziasztok,

Lassan rákényszerülök kiváltani az egyéni vállalkozóit, hozzá egy üzleti számlát. Cibnél gondoltam, mivel ott van a lakossági folyószámlám is.

Az üzletire euróban érkezne majd egy havi fix, a kérdés, hogy érdemes lenne ezért deviza számlát nyitni? Ebből ugye adózok forintban, kiveszek belőle forintban, stb. Egyszerűbb lenne, ha forint számlát nyitnék, és a pénz beérkeztekor hagyni, hogy a bank átváltsa nekem, vagy jobb ilyen esetben euroban tartani? Ha abból kiveszek, utalok (forintban), ugyanúgy járok, mintha már beérkezéskor átváltották volna?
Vagy a deviza számlának végülis csak akkor lenne értelme, ha az adott pénznemben fizetnék is, és kihagynám a konverziót?

köfi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.