Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) finest


finest
őstag

Van itt már valakinek Allianz kapcsolatok folyószámlája? Mindenféle jót ígérnek, ha nyitok folyószámlát a casco mellé. Megéri, mik a tapsztalatok?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#202) gaben válasza cocka (#200) üzenetére


gaben
aktív tag

:R

(#203) kew válasza cocka (#200) üzenetére


kew
senior tag

az első két kpfelvétel ingyenes. Most jövök CIB-től, megnyitottam a cibezz-emet, dombornyomott mastercarddal :) sőt még utas biztosítást is kötöttem :D épp kapóra jött, legalább nem a wizzairnél kötök 2 hétre 2x annyiéért, mint itt 1évre.

első benyomás pozitív, kedves aranyos volt az ügyintéző hölgyike :)

(#204) Ariadne válasza kew (#203) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem akarlak letörni, de a bankkártyák mellé kötött utasbiztosítások általában szinte semmit nem érnek. Azért nézd meg a részletes feltételeket is, pl. hogy poggyászra milyen feltételekkel és mekkora összegig vállalnak, és baleset esetén meddig térítik a szállítás, utazás meg az orvos költségeit, talán ez a kettő a leggyakoribb. Ideális esetben ez "bármeddig", na ezeknél nem hinném.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#205) Sethdobaloah válasza Ariadne (#204) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

most már elég barátságos.
25 misi a szállítási költség, 100% a holtest hazaszállítására, 9 misi a baleseti kórházi térítés.
Szóval van felső limit, de nem lesz sok önerőre szükséged az ziher.
A csomagot meg nehogy azt hidd, hogy akármilyen biztosítással könnyen, 100%-ra térítesz :)

...csak én vagyok helikopter?

(#206) Ariadne válasza Sethdobaloah (#205) üzenetére


Ariadne
őstag

Az tényleg elmegy, kérdés mennyiért. Mondjuk én viszonylag sűrűn utazom melóilag Európán belül, napi 750-ért szoktam kötni, ez már összeghatár nélküli betegségre meg balesetre, de még a hazatelefonálást meg az együttutazó extra költségeinek egy részét is térítik, poggyászra meg 150k/tárgy és max 300k. Bár igaz sosem adok fel csomagot, csak cabin size bőrönddel utazom, de tuti ami biztos. :D Pár éve ez volt nekem a legjobb, de érdemes átnyálazni a pszáf honlapján a termékösszehasonlító táblázatokat, lehet azóta van jobb is, abban minden benne van.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#207) kew válasza Ariadne (#204) üzenetére


kew
senior tag

itt vannak a feltételek, 4. oldalon vannak az ehhez a kártyához tartozó adatok.szvsz azért nem olyan rossz ez:)
3500 Ft / év, 60 napi kinttartozkodást enged egyszerre külföldön, majd ez újraindul, ha hazajövök és megint kimegyek.

[ Szerkesztve ]

(#208) Ariadne válasza kew (#207) üzenetére


Ariadne
őstag

Emberrablásnál váltságdíjra nem is térítenek, háááát... :P
Viccen kívül tényleg egész jó, régen ennél nagyságrendekkel rosszabbakat adtak, ezek szerint fejlődött a dolog az utóbbi pár évben.
Viszont nézem az új logót, ez az új dizájn nem jön be, a határozott sötétzöld sokkal jobb volt.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#209) cocka válasza kew (#203) üzenetére


cocka
veterán

az első két kpfelvétel ingyenes.

HA elektronikus kártyád van. De mivel neked dombor van, így csak 1.

(#210) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

és ha tudnád a mögöttes tartalmat wááááá
kék a levegőért, tengerért, zöld a természetért munkáért, narancs az anyámkínyjáért.. :)

btw a biztosítás magánútra érvényes :) szóval neked nem lenne jó

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#211) cocka válasza Sethdobaloah (#210) üzenetére


cocka
veterán

És az arculatváltásra miért volt feltétlenül szükség?

Nekem is jobban tetszett a zöld logó. Tudat alatt biztos imádom a sötétzöldet, ezért váltottam OTP-ről CIB-re. De ez most kissé kiábrándító. :D

A reklám meg a szokásos jópofaság. De csak egyszer lehet rá egy félmosolyt megereszteni. Aláírom, jó reklámot nehéz kitalálni.

(#212) Sethdobaloah válasza cocka (#211) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Az Intensa SP egységes arculatot csinált, így kapta a CIB is :)

TV-t nem nézek, így nem tudom milyen reklámot nyomnak éppen, csak a hivatalos brossúra ütött szíven ezzel a szöveggel :)

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#213) kew válasza cocka (#209) üzenetére


kew
senior tag

kondíciós listában is 1-et írnak, viszont telefonon is és most az ügyintéző hölgy is kettőt mondott. No majd kiderül :)

(#214) Sethdobaloah válasza kew (#213) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

akkor majd lesz mire hivatkozni, amikor beterhelik a másodikért a díjat ;)

viccet félretéve, az ügyintéző hibázott. A cibezz számlacsomagnak nem része a dombornyomott kártya, így arra a normál lakossági kondíciók érvényesek.

...csak én vagyok helikopter?

(#215) Füleske


Füleske
addikt

Szerintetek hogyan lehet ellopni olyan bankkártya adatait , amellyel csak atm - es kp. felvét történt ?
Velem ez esett most meg... :((

(#216) concret_hp válasza Füleske (#215) üzenetére


concret_hp
addikt

részletesebben mi történt?

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#217) Füleske válasza concret_hp (#216) üzenetére


Füleske
addikt

Felhívott a bank hogy ellopták a kártyaadataim és megpróbáltak visszaélni vele , ezért letiltották és új kártyát/pint küldenek.
A kártyát csak atm kp.felvételre használtam , semmi vásárlás , bolti se.

(#218) Sethdobaloah válasza Füleske (#217) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

ATM kártyabefogadója elé tesznek egy olvasót, amin átmegy a kártyád ügye használat előtt, plusz a billentyűzetet is felülragasztják, és loggolják a leütéseket is.
Ezt jellemzően OTP ATM-ekkel láttam még csak.

...csak én vagyok helikopter?

(#219) concret_hp válasza Füleske (#217) üzenetére


concret_hp
addikt

hm ez érdekes. mondjuk egy ideje a kártya nyílásánál általában van egy ilyen zöldessárgás világítás, pont az ilyenek miatt, hogy lássa az ember ha vna ott valami, persze nem biztos attól még hogy feltűnik ilyesmi.

de legalább szerencsédre nem keletkezett veszteséged, ha jól értem :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#220) kew


kew
senior tag

hogyha én pl svédországban fizetek majd a forint alapú mc kártyámmal, akkor azt honnan tudom, hogy mlyen árfolyamon váltják át nekem?
Van egy ilyen, de itt melyket kell nézni? :)
Az átváltás ilyenkor úgy néz ki, hogy SEK -> USD -> HUF ?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#221) mat- válasza kew (#220) üzenetére


mat-
csendes tag

deviza kereskedelmi árfolyamot kell nézned, nem valutát. de ott is buksz a vétel és eladási oldali különbségek miatt...

(#222) concret_hp válasza kew (#220) üzenetére


concret_hp
addikt

huh lehet hogy egy dodi is közbe lesz iktatva sajnos, ezt kérdezd meg a bankodnál sztem a biztonság kedvéért.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#223) cocka válasza kew (#220) üzenetére


cocka
veterán

Igen. Forint alapú MC-nél: SEK -> USD -> HUF

(#224) Ariadne válasza cocka (#223) üzenetére


Ariadne
őstag

Hmm, én úgy tudom, MC-nél EUR alapú az elszámolás általában, Visánál meg USD. Bankonként esetleg lehet eltérés, de ez a fő szabály.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#225) cocka válasza Ariadne (#224) üzenetére


cocka
veterán

Ezt rosszul tudod.

Mastercard az euró és dollár elszámolású!

Magyarán, ha eurozónán kívül fizetsz vele, akkor USD-ben számolnak el.

(#226) Sethdobaloah válasza cocka (#225) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

ezt megerősíthetem :)

...csak én vagyok helikopter?

(#227) cocka válasza Sethdobaloah (#226) üzenetére


cocka
veterán

ezt megerősíthetem

én meg tapasztalom. Viszont amit nem értek az az, hogy egyesek állítják, hogy Raiffeisennél lehet euró számlához euró alapú Visa Classicot kérni.

Na ez hogy van? A Visa elvileg csak USD-ben számol el nem? :F

(#228) concret_hp válasza cocka (#227) üzenetére


concret_hp
addikt

forintszámlához is lehet kérni nem? :)
elbeszélésből tom, hogy ez ugy megy, hogy a kártyát át lehet rendelni másik számlához. tehát a ft számládhoz csináltatsz egy kártyát, majd átrendeled az eurós számládhoz és lőn. hogy pontosan mi merre hogyan azt nemtom :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#229) cocka válasza concret_hp (#228) üzenetére


cocka
veterán

Hogyne lehetne.

Itt nem az a kérdés, hogy milyen kártyához milyen devizanemű számla tartozik, hanem az, hogy a Visa Classic hogy lehet euró elszámolású?

Magyar kártyáknál 3 féle elszámolási devizanem van: HUF, USD és EUR. Nagy általánosságban kijelenthető, hogy a (magyar MC kártyák) Mastercard (és társai) e 3 devizanemben számolnak el, a Visa (és társai) pedig HUF-ban és USD-ben. Olyanról nem tudok, hogy a Visa euró elszámolású lenne. Max. olyan országban, ahol amúgy is az alapvaluta az euró.

A kérdés az, hogy ha valakinek van egy euró számlája a raiffeisennél és hozzá Visa Classicot igényelt, akkor bejön-e ez a konverzió, hogyha euróban vásárol: EUR -> USD -> EUR

Ha más devizanemben vásárol pl. GBP-ben, akkor egyértelmű, hogy GBP -> USD -> EUR

Két eset lehetséges. A raiffeisen vagy hazudik ill. tévesen informál vagy tudhatnak valamit, mert azt erősen kétlem, hogy meg tudják határozni milyen elszámolású legyen egy kártya ill. nem gondolom, hogy az ő hatáskörükbe tartozik az elszámolási deviza meghatározása.

(#230) Ariadne válasza cocka (#229) üzenetére


Ariadne
őstag

Én viszont úgy tudom, hogy a bank meghatározhatja, hogy ő milyen devizanemben számol el a kártyakibocsátóval. Ezért lehetett, hogy pár éve, amikor a számlámat nyitottam és kártyát igényeltem, a CIB még dollárban számolt el az MC-vel is, euró zónán belül is. Emlékszem pontosan, mert igen nehezményeztem a dolgot...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#231) cocka válasza Ariadne (#230) üzenetére


cocka
veterán

Aha, de akkor valószínűleg csak az alapdevizákat határozhatja meg szabadon. Vagy EUR vagy USD.

Mert pl. GBP elszámolású kártyával én még nem találkoztam itthon. Értesítsetek, ha van. :)

Megszabadulnék a dupla konverziótól, elég azt egyszer is elvégezni. :)

(#232) mat- válasza cocka (#231) üzenetére


mat-
csendes tag

az biztos, hogy rafi visa classic + mögötte gbp számla esetén a font tranzakció sajna átesik az usd folyamaton. tehát hiába "fontos" a számla, közbeágyazódik a dollár...

(#233) cocka válasza mat- (#232) üzenetére


cocka
veterán

Persze ez azért van, mert a kártyatársaság csak euróban vagy dollárban tudja elszámolni a nem forint tranzakciókat.

De az nekem kicsit fura, hogy létezik euró alapú Visa Classic.

Mert elvileg alapesetben euró számlához igényelt Visa Classic (ami amúgy máshol dollár alapú szokik lenni) esetén így nézne ki a konverzió:

EUR -> USD -> EUR ami kérdéses: ha euró alapú a Visa Classicjuk, akkor ezesetben nincs is konverzió?

USD -> EUR itt meg akkor megint nincs?

GBP -> USD -> EUR és akkor itt meg GBP -> EUR ?

Szóval nekem ellentmondásos kicsit ez a konverzió téma. Nem tudtok olyasvkit, akinek van eurószámlához euró alapú Visa Classicja a Raiffeisennél?

(#234) Tomics


Tomics
addikt

Halihó!

Felvettek fősulira, ezért kellene nekem egy folyszámla/bankszámla.
Már 14 éves korom óta van OTP Junior (MAX), ezt szeretném lecserélni. Már számlalevelet se küldenek havonta, szóval ez így gáz...

Találtam egy jónak igérkező ERSTE bankosat. Ebben van valami buktató, csak én nem látom?
Vagy esetleg ajánlotok valami mást?

Jönne rá időnként diákhitel, ha lesz, ösztöndíj, szülők pénze szóval olyan havi szinten jönne rá pénz és biztos hogy nem csak 1x fogok kivenni róla. Bankfiókból ingyenes a pénzfelvétel?
Az is fontos hogy ne kelljen keresgélni adott bank ATMjét. Ebből a szempontból talán jobb az OTP, nem tudja vki hogy mennyit vonnak le náluk, érdemes náluk maradni?

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#235) Ariadne válasza cocka (#231) üzenetére


Ariadne
őstag

Igen, nekem is az rémlik, hogy csak EUR vagy USD lehet. Pár éve konkrétan USD-ben számolt el még a CIB MC kártyák után is, ez volt, amin felháborodtam kicsit. De azóta már rendesen EUR alapú az elszámolás.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#236) #54715584 válasza Tomics (#234) üzenetére


#54715584
törölt tag

ATM szempontjabol az OTP a legjobb...
nem probaltam mas bankot, igy csak OTP-rol tudok nyilatkozni, de ime par info

a junior szamla 24 eves korban jar le hivatalosan, kozben valthatsz, ha akarsz
en kivartam a valtast, kaptam 3 szamlat
a rendes bankszamlat, egy megtakaritasi szamlat + 1 szamlat az internetes vasarlasokhoz
van naluk sima bankkartyam, van dombornyomott a kulfoldi utazasokhoz es nemreg kaptam toluk egy AMEX kartyat (bar igazabol nem tudom miert, azt mondtak ez "jar"...)

nekem 2 penzfelvet ingyenes, a tobbi az fugg a felvett osszegtol, de 15-20e utan max 100 ft :)
viszont idegen ATM-bol mar 4-500 a penzfelvet dija... :Y

minden szamlan torteno mozgasrol kapok sms-t + a reggeli egyenleg sms

igy hirtelen ennyi...

(#237) Ariadne válasza Tomics (#234) üzenetére


Ariadne
őstag

Ajánlom az adott bankok honlapját felkeresni, és ott a részletes kondíciókat megnézni, pontosan fent van minden banknál minden adat. ;) Hasznos még a PSZÁF honlapján lévő összehasonlító táblázatokat megnézni folyószámlára és bankkártyára, ott összehasonlítani könnyebb őket, viszont nem mindig frissek az adatok.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#238) cocka válasza Tomics (#234) üzenetére


cocka
veterán

és biztos hogy nem csak 1x fogok kivenni róla

Nagyon egyszerű. Le kell szokni a pénzfelvételről. Vagy vásárolsz kártyával lehetőleg minél több helyen vagy ha ez nem megy, akkor kiveszel mittomén 10 ezret és költöd, ha már nem kell a maradék befizeted a számlára. Ennek 0 Ft a díja. Több száz db érme befizetése esetén van 2-3%-os jutalék.

Bankfiókból ingyenes a pénzfelvétel?

Egyáltalán nem. Sőt sokkal drágább, mint ATM-ből, bár ez is összegfüggő 100 ezres nagyságrendnél már lehet hogy drágább az ATM-ből. Persze attól is függ melyik bank melyik ATM-jéből. Ami fix díjas, ott gyanús, hogy az ATM lesz az olcsóbb. Milliókat úgy sem tudsz kivenni, csak bankfiókban. Ráadásul asszem 2 millió felett 2 munkanappal a kivétet megelőzően jelezni kell, hogy nagyobb összeget akarsz felvenni. Nem tudom ilyenkor a jutik hogy alakulnak de egy 5000 Ft legombolást simán el tudok képzelni.

De lássuk az OTP bank konkrétumait:

Készpénzfelvétel pénztárban, forintban (bankkártya nélkül): Junior csomag esetén: 0.6% de minimum 500 Ft
Bankkártyával: 50 Ft + 0.45% de maximum 2000 Ft mindez OTP ATM-ből: 20 Ft + 0.45% de maximum 500 Ft Idegen bankfiók vagy ATM-ből: fix 500 Ft.

ne kelljen keresgélni adott bank ATMjét

Mint említettem, szokjál le az ATM keresgélésről és a kis lóvécskát veszek ki (sokszor keveset) koncepcióról, mert ezzel ütemesen lehet szívni.

nem tudja vki hogy mennyit vonnak le náluk, érdemes náluk maradni?

lásd fentebb

(#239) cocka válasza #54715584 (#236) üzenetére


cocka
veterán

kozben valthatsz, ha akarsz en kivartam a valtast, kaptam 3 szamlat

Ezt csak akkor érdemes, ha jön jövedelem a számlára. Márpedig jelen helyzet szerint, ha nem jön se diákhitel, se semmi az OTP-s számládra és betöltöd a 24-et, automatikusan Tempóra raknak, amire ha nem jön semmi 599 Ft a havi számlavezetési díja és ezért még csak nagy kegyesen vezetik a számládat. Nincs benne a kártya díja, az OTPdirekt díja stb..

Amire téged átpakoltak az a régi Elektronikus számlacsomag, ilyen már nincs.

Ez úgy nézett ki, hogy kaptál egy Maestro bankkártyát a sima számlához, egy webkártyát (MasterCard papír :D ) a neteshez és egy megtakarításit bankkártya nélkül.

van dombornyomott a kulfoldi utazasokhoz

Ezt még pluszban igényelned kellett az elektronikus számlacsomaghoz, mert amúgy nem jár hozzá. Feltételek egyébként: 5 hónapos számlamúlt esetén 150 ezer Ft letét vagy ha ennyi nincs, akkor 60 ezer Ft jövedelemátutalás havonta. Ezzel azért jelentősen kiszórják azokat akik feltételek nélkül szeretnének dombornyomott kártyához jutni. (mert már van olyan bank ahol lehet ilyet :D ) Máshol se pénzbetét, se jövedelem nem kell, csak az éves kártyadíj, ami OTP-nél röpke 4000 Ft.

es nemreg kaptam toluk egy AMEX kartyat (bar igazabol nem tudom miert, azt mondtak ez "jar"...)

Ja ez hitelkártya. De vajon azt is elmondták mennyit kell fizetni, ha nem használod? Mert gondolom a hitelkeret mindig rendelkezésedre áll, ha vissza tudod fizetni mindig időben, akkor ok. De ha nem kellett nem hinném hogy kötelező volt elfogadni. Mindenesetre a hitelkártya mindig magában hordozza a kegyetlen lehúzás kockázatát, úgyhogy kb. kezeld úgy, mintha tüzes vasat fognál és próbálj tőle minél előbb szabadulni. Kp. felvétre ne használd, mert az veszettül drága vele. Vásárolni is csak annyit, amennyit később majd vissza tudsz fizetni. Ha meg nem használod, akkor minek? Mert hangzatos, hogy van AMEX kártyám is? :DDD

nekem 2 penzfelvet ingyenes, a tobbi az fugg a felvett osszegtol, de 15-20e utan max 100 ft

Azt elfelejtetted megírni, hogy ennek a havi díja 1300 Ft, kivonattal együtt pedig 1390.
Ja és 4 OTP ATM-es kp.felvét ingyenes nem 2. Bár ha nem a régi elektronikus csomagod van, hanem az új net, akkor csak 2. És a havi díj sem ennyi.

ATM-ből konkrétan 0.49% + 49 Ft vagyis 15 ezernél 123 Ft, 20 ezernél meg 147 Ft. Ez kicsit több, mint 100 Ft.

viszont idegen ATM-bol mar 4-500 a penzfelvet dija...

Helyesbítek: 750 Ft

minden szamlan torteno mozgasrol kapok sms-t + a reggeli egyenleg sms

Azért rendesek, mert az OTPdirekt havi díjat elengedik, de arról nem szól a fáma, hogy Elektronikus csomagban kifizettetik-e vajon a havi 150 Ft-os számla és kártyaforgalmi smsekhez tartozó kontrollüzenetek díját. Ezzel kapcsolatban azt találtam hogy 15 db számlakontroll üzenet benne van a számlavezetési díjban. A kártyakontroll üzenetek havi díjáról nem mond semmit, a további smsek díja pedig még ezen felül van darabonként: 23 Ft ha tés vagy, 26 Ft, ha pannonos és 20 Ft ha vodás.

Nekem meg ennyi. :U

[ Szerkesztve ]

(#240) Tomics válasza cocka (#238) üzenetére


Tomics
addikt

Köszi szépen ! :)
Akkor marad ez, egyenlőre jó.

PH! addikt since 2004

(#241) cocka


cocka
veterán

Most pedig hasonlítsuk össze a diákszámlacsomagokat: Amit ajánlok (CIB), amit kérdeztél: Erste és OTP.

Jogosultságok: Ersténél 14 és 26 év közötti diákigazolvánnyal rendelkező egyén nyithatja. Azt nem tudom, hogy közben ellenőrzik-e a jogosultság meglétét, de az is tuti, hogy sem az OTP-nél, sem a CIB-nél nem kell a diákszámla nyitáshoz fenntartáshoz sem először, sem míg diák vagy igazolni, hogy az vagy. Elég a korod is. CIB-nél 26 éves korig kérhető a cibezz.

Számlanyitás: mindháromnál 0 Ft
Nyitóösszeg: mindháromnál 0 Ft
Számlavezetési díj: mindháromnál 0 Ft

Eseti átutalás netbankban bankon belül:
Erste és CIB: 0 Ft,
az OTP-nél pedig: 0.1% de min. 110 Ft / max. 1100 Ft

Eseti átvezetés netbankban:
Erste és CIB: 0 Ft
(OTP-nél is valószínűleg 0, de Junior számla esetén nincs másik számla, amire át lehetne vezetni)

Eseti átutalás bankon kívülre (vagy bankközi átutalás) netbankban:
Erste: 20 Ft, CIB: 0 Ft, OTP: 0.1% de min. 180 Ft / max. 3000 Ft

Állandó átutalás bankon belülre netbankban:
Erste: 0 Ft, OTP: 55 Ft, CIB: 0 Ft

Állandó átutalás bankon kívülre netbankban:
Erste: 0 Ft, OTP: 110 Ft, CIB: 0 Ft

Beszedési megbízás bankon belül:
Erste: 25 Ft, OTP: 45 Ft (távszámlánál 0 Ft), CIB: 0 Ft

Beszedési megbízás bankon kívül:
Erste: 40 Ft, OTP: 45 Ft (távszámla 0), CIB: 0 Ft

Kp.felvét ATM-ekből:
Erste: sajátból az 1. díjmentes a többi 0.45% + 45 Ft, idegen ATM-nél: 1.1% + 300 Ft
OTP: sajátból 1 db díjmentes/hó a többi 0.45% + 20 Ft de max. 500 Ft, idegen ATM-ből 500 Ft,
CIB: havonta 2 (nem dombornyomottal) db díjmentes bármely belföldi ATM-ből a többi 100 Ft, idegen ATM-ből 250 Ft

Bankkártya éves díjai:
Erste: bármilyen kártya igényelhető elektronikus kártyák éves díja: 0 Ft, kivéve a dombornyomásmentes MC-t, aminek a díja 2500 Ft, a dombornyomottaké 4000 Ft, a Visa netes kártyáé 600 Ft.
CIB: bármilyen kártya igényelhető az elektronikus kártyák éves díja 1400 Ft, a CIBEZZ elektronikus kártyáké első évben 0, aztán 490 Ft, a dombornyomottak pedig 3500 Ft-ba kerülnek (ezekhez csak 1 ingyen kp. felvét jár bármely belföldi ATM-ből), az internetkártya éves díja: 0 Ft,
OTP: Junior számlához kizárólag Junior Visa Electron kártya igényelhető, aminek díja első évben 0, aztán 450 Ft. Dombornyomott és internetkártyát a juniorok nem igényelhetnek csak átszerződéssel.

SMS szolgáltatások havi vagy üzenetenkénti díjai:
Erste: kártyaforgalmi üzenetek havi és üzenetenkénti díja: 0 Ft, számlaforgalmi üzenetek havi díja: 200 Ft, az ilyen üzenetek díja pedig: 10 Ft/SMS.
OTP: Ha Junior Extra csomagban vagy, akkor 180 Ft/hó a kontroll üzenetek díja, darabdíj nincs (kivéve ha te küldöd az smst) Ha Junior Light csomagban vagy, akkor 0 Ft/hó és 11, 13 vagy 10 Ft egy-egy kontroll sms díja.
CIB: üzenetenkénti díj nincs, csak havi díj van: Számlaforgalmi üzenetek 200 Ft/hó, kártyaforgalmi üzenetek: 25 Ft/hó.

Netbank és telebank havi díja: mindháromnál 0 Ft

Számlakivonat díja: OTP: 0 Ft, Erste: 0, CIB: 100 Ft (de a netesről meg a megtakarításiról ingyen küldik)

WAP-os szolgáltatás csak OTP-nél és CIB-nél van, minden tranzakció díja ugyanannyi, mint a netbankos tranzakcióké.

Még annyit, hogy netes vásárlásokhoz az árfolyamokról: legjobbtól a legrosszabbig sorrendben: OTP, CIB, Erste

ATM lefedettség: (legjobbtól legrosszabbig) OTP, Erste, CIB

Egyéb kérdés? :DD

(#242) Tomics válasza cocka (#241) üzenetére


Tomics
addikt

Ez több mint kielégítő válasz :DDD
Respect :R :R :R

Még gondolkozom rajta :))

PH! addikt since 2004

(#243) Tomics válasza cocka (#241) üzenetére


Tomics
addikt

CIB mellett döntöttem, meggyőztél!

PH! addikt since 2004

(#244) Ariadne válasza Tomics (#243) üzenetére


Ariadne
őstag

Egy ellenérv: az új logójuk baromi ronda lett. :D Hálistennek legfeljebb a honlapon meg a tévében látja az ember, mert bankfiókba szinte sosem kell bemenni. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#245) REDeath


REDeath
őstag

van érdembeli különbség a VISA Electron és Maestro kártyák közt? vagy teljesen mind1... sejtem mindkettőt ugyanannyi helyen fogadják el, de valami mégis kell legyen ha más a nevük :) Maestroval is lehet neten vásárolni nem?
egyetem miatt kell ősztől bankkártya, nekem még nemvolt és kivancsi vok:) am knh trambulin és otp junior közül lesz vmelyik, mind2 szinte tökugyanaz

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#246) REDeath válasza REDeath (#245) üzenetére


REDeath
őstag

hm hát mostmár megnéztem, maestroval nemlehet neten, nem mintha sűrűn vásárolnék neten szerintem

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#247) cocka válasza REDeath (#245) üzenetére


cocka
veterán

Nem ugyanaz. Az egyik a Visa kártyatársaság terméke a másik meg a Mastercardé.

A Maestro-t nem lehet internetes vásárlásra használni, a magyar Maestrokat csak online nem cnps tranzakciókra lehet használni. Cnps tranzakciókra nem lehet mivel nincs rajtuk CVC2 kód.

A Visa Electronok is csak online tranzakciókra jók, de egy cnps tranzakció végezhető vele, mivel van rajta CVV2 kód, ez pedig az internetes vásárlás.

A Visa Electronnak megfelelő kártya a dombornyomásmentes Mastercard. Azzal lehet neten is fizetni. A Maestroval nem, sőt a Mastercard Electronickal sem.

De inkább idézek magamtól (írtam vkinek egy másik fórumba):

K&H-s tarmbulin Maestro kártyám amin van a száma, egy 4jegyű kód és, hogy electronic use only (nem dombornyomott)

Ez a kártya azonkívül, hogy POS terminálon lehúzzák meg berakod az ATM-be a világon semmi másra nem jó. Az a 4 jegyű kód a kártyaszám első 4 jegye, amire neked szükséged van az a kártya hátoldalán lévő 3 jegyű cvc2 kód, ami a Maestroknál nincs jelen, ezért azt card not present tranzakcióknál nem lehet használni. Lásd lejjebb CNP

ELECTRONIC USE ONLY - Ez azt jelenti, hogy csak elektronikus használatra vagyis a kártya csak online elfogadói környezetben használható. Ezt úgy kell érteni, hogy a tranzakció pillanatában létesül kapcsolat a bankoddal pl. fedezetellenőrzés céljából. Ilyenkor mindig van egy engedélyeztetési folyamat, ami ha sikeres csak akkor teljesül a tranzakció. Ha nincs fedezet, akkor meghiúsul.

Két típusba lehet sorolni ezeket: online és offline tranzakciók illetve kártya jelen van és kártya nincs jelen (CNP-s tranzakció).

Online tranzakciónak minősül (ha a kártya jelen van) a POS terminálos kártyalehúzás és az ATM-es kp. felvét, de pl. a mobilegyenleg feltöltés is, ami ATM-en keresztül zajlik.
Ha a kártya nincs jelen erre csak egyetlen példa van: az internetes vásárlások, elfogadóhelyek. Ma már az internetes elfogadó helyek 95%-a beleértve a paypalt is ilyen "virtuális POS-eket" működtet, magyarán van engedélyeztetési folyamat a bank és a bolthálózat között. Az internetkártyákkal csak ilyen tranzakciók végezhetők.

Offline tranzakcióra példa (ha a kártya jelen van) az imprinteres lehúzás, amikor a dombornyomott kártyád száma, és a neved egy önátírós bizonylat segítségével rákerül egy másik bizonylatra és egyet kapsz te, egy meg marad a kereskedőnél, ezt kizárólag aláírással lehet jóváhagyni, PIN kódot itt soha sem kérnek. Itt nincs a tranzakció pillanatában engedélyeztetési folyamat és emiatt fedezetellenőrzés sincs, tehát az így beterhelt összeg akár mínuszba is viheti a számlád! Ebből következik, hogy elővigyázatosabban kell használni a dombornyomott kártyát, mivel a visszaélés kockázata is nagyobb, hiszen az offline tranzakciók csak dombornyomott kártyával hajthatók végre. Az ilyen tranzakció többnyire külföldön jellemző, itthon ritkán találkozni vele.

Már csak egy maradt: offline, ha a kártya nincs jelen. Talán az egyik legkockázatosabb tranzakciófajta, telefonon vagy faxon kérhetik a kártyaszámot, lejárati dátumot, CVC2 kódot, esetleg típust de az a kártyaszám első jegyéből általában már látszik. Ugyanezen adatokat bekérheti egy internetes űrlap is, de mivel itt nincs engedélyeztetés, ez inkább csak adatkérő lap. (ilyenből egyre kevesebb van a visszaélések miatt) Sőt gagyibb oldalak még CVC2 kódot sem kérnek. Típustól függetlenül valamennyi offline tranzakció kizárólag dombornyomott kártyával működik.

Tehát összegezve:

Elektronikus kártyák: csak elektronikus környezetben használhatóak, a tranzakció csak online történhet vagyis azonnal kapcsolat létesül a bank és a kereskedő között fedezetellenőrzés céljából. A számok a kártya síkjába vannak gravírozva és van rajtuk 3 jegyű CVC2 vagy CVV2 kód, ezek a CNP-s tranzakciókhoz kellenek, ami ma jellemzően az internetes vásárlás. Offline elfogadói környezetben nem használhatók, ezért biztonságosabbak. Alacsony éves és letiltási díj.

Íme az elektronikus típusok amiket elfogadnak neten:

Visa Electron - ha a kibocsátó bank engedélyezte rajta a cnps tr.-kat (lásd K&H)
dombornyomásmentes MasterCard - ezt elfogadják neten
Maestro vagy MasterCard Electronic - Egyiket se fogadják el neten, mivel nincs a hátoldalukon CVC2 kód.

Dombornyomott kártyák: Az online elfogadói környezet mellett offline is használhatóak, lásd imprinter, telefonos, faxos rendelés. Ez utóbbi kettőhöz kell a CVC2 kód. Az imprinter miatt van rajta a dombornyomás, hogy a kártyaszám, lejárat és a név gond nélkül átmásolható legyen a bizonylatra. Fedezet ellenőrzés csak offline helyen nincs, használatuk emiatt kockázatosabb. Magas éves és letiltási díj.

Típusok, bármelyiket elfogadják neten: Visa Classic - MasterCard Standard

Internetkártyák: Kizárólag internetes online cnps tranzakciókra lehet használni. Mágnescsík, chip és aláírósáv nincs, PIN kód sem tartozik hozzá. Típusok: Visa vagy MasterCard

(#248) REDeath


REDeath
őstag

akkor a k&h-s maestroval vagy otp-s junior maxos visaelectronnal járok jobban?
k&h annyiból kecsegtetőb hogy ha minden igaz havi kétszer vehetek le kp-t ingyenesen, és ha saját képet akarok a kártyára, aztis elengedik elvileg + kapok utasbiztosítást.

otp-nél nincs semi úgymond extra, a képért is fizetni kell 990-et asszem.

a lekötött betétekre pedig a kamat is kb ugyanannyi, nincs jelentős különbség. tehát a rendes betétre gondolok x hónapra, nem a folyószámlán lekötött pénzre

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#249) concret_hp válasza REDeath (#248) üzenetére


concret_hp
addikt

otp-t feljtsd el
inkább cib :) (visszaolvas látod hogy nem olyan rossz :) )

vagy fullba vagy sehogy :D

(#250) cocka válasza REDeath (#248) üzenetére


cocka
veterán

Hát igen. Az előző hsz.-em a kártyatípusokat rágta a szádba, az azelőtti meg az OTP-Erste-CIB dolgot hasonlítja össze.

Ami a kamatokat illeti: Ha milliárdokat tartasz a számládon, akkor értékelhető a 0.2%-os látra szóló kamat a lekötetlen betétekre. Az OTP-nél ez 100 ezerig 0%!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.