Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) MasterMark válasza HdRew (#17550) üzenetére


MasterMark
titán

A régi, vagy az új OTP-s?

Switch Tax

(#17552) axioma válasza HdRew (#17550) üzenetére


axioma
veterán

Nyilvan nem emlitik, mert szerintuk eletszerutlen a 15 vasarlasnal tobb, azert is szurnek ra. Igazi boltban valoban nehezebb, mondom egyszer volt sok eve, de en meg akkor is osszehoztam, igaz mindig mindenhol kisebb osszeget is kartyaval fizetek (az a mobilom mellett van, a kp a taskam melyen levo penztarcaban).
Az nem tetszik hogy nem kombinaltan nezik: csak akkor szamit a darabszam, ha a napi koltes x ft felett is van. Az nem eletszeru, hogy ellopott kartyaval 20-50e alatti csalast kovetnek el...

(#17553) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Tegnap a Tescoban a önkiszolgálós kasszában fizettem 6000ft körül, odatartom a kártyát, aztán elkezdtem pakolni a cuccokat a szatyorba, erre elkezdett vonyítani a gép, h tegyem vissza az árut. Akkor nézem, hogy a terminál PIN kódot kért... én meg WTF?! 15k a határ...

The Truth is out there...

(#17554) axioma válasza Lackooo84 (#17553) üzenetére


axioma
veterán

darabszam es/vagy osszegszam atlepesekor (a legutobbi pin kodos hasznalattol szamitva) tobb kartya is ker - ugyhogy nem szabad me'g full elfelejteni a pin kodokat... en is jartam igy, szerencsere csak altalam felismerheto formaban el van tarolva a mobilomban biztos ami biztos

(#17555) István89 válasza Lackooo84 (#17553) üzenetére


István89
tag

PSD2 hozománya ez is. 5 vásárlás vagy egy bizonyos összegű kis összegű vásárlás után kérni fogja akkor is a PIN kódot, ha 15k alatt maradsz.

Ezt elvileg a bankok maguk dönthették el, hogy melyik opciót vezetik be az ügyfeleiknél.

#17554 axioma

Gpay vagy Apay esetén el is lehet felejteni. (kis túlzással) :)

[ Szerkesztve ]

(#17556) HdRew válasza MasterMark (#17551) üzenetére


HdRew
őstag

A régi, ahogy nézem most lehetett valami frissítés, de nekem nem dobta fel a teló. (iOS)
De ahogy informálódtam róla, valami olyasmi lehet, mint a rafinál, hogy már az OTP is listázza a kiadásait a felhasználónak.

#17552axioma

Oh értem, így már világos. Köszi a sok infót!

(#17557) .tnm


.tnm
addikt

Gránit netbank-ba jött értesítő:

Kedves Ügyfelünk!

Ezúton szeretnénk tájékoztatni, hogy az Európai Unió erős ügyfél-hitelesítést előíró (PSD2)* irányelve alapján az Európai Unió határain belül működő kereskedőknél illetve szolgáltatóknál történő internetes bankkártyás fizetések - biztonsági okokból - 2021. január 1. napjától csak kétlépcsős azonosítást követően mennek végbe. Ettől az időponttól az online fizetésekre adott megbízások már csak abban az esetben kerülhetnek végrehajtásra, amennyiben Ön, mint kártyabirtokos a bankkártya adatok megadását követően egyedi azonosítással is megerősíti fizetési szándékát.

2021. január 1. napjától az internetes bankkártyás fizetés kártyabirtokos által történő hitelesítése az alábbi módok valamelyikén történhet a bankkártya - kereskedő által elvárt - adatainak megadását követően:

- GRÁNIT eBank mobilbanki applikációval rendelkező kártyabirtokosaink esetén biometrikus ügyfélazonosítással.
- GRÁNIT eBank mobilbanki applikációval nem rendelkező kártyabirtokosaink esetén
a fizetés hitelesítéséhez SMS-ben küldött egyszer használatos kód
és a GRÁNIT NetBank szolgáltatásban beállított online vásárláshoz szükséges jelszó megadásával.

Az online (interneten) történő bankkártyás fizetések biztonságának növelése érdekében figyelmébe ajánljuk a GRÁNIT eBank mobilbanki applikációban elérhető egyedi biztonsági megoldásokat: a bankkártya időleges zárolását és feloldását a GRÁNIT Lock funkcióval, továbbá a bankkártya limitek (ezen belül az online limit) egy érintéssel való szabályozását. Részletes információk: https://granitbank.hu/ebank/
Az internetes bankkártyás fizetési folyamat további részleteiről és az online fizetéshez szükséges jelszó rögzítésének módjáról hamarosan újabb tájékoztatást küldünk Önnek. A 2021. január 1. napjától érvényes új, biztonságosabb jóváhagyási folyamatról az alábbi, folyamatosan frissülő weboldalunkon is tájékozódhat: https://granitbank.hu/psd2

Üdvözlettel: GRÁNIT Bank

* Az (EU) 2015/2366 európai parlamenti és tanácsi irányelvnek az erős ügyfélhitelesítésre, valamint a közös és biztonságos nyílt kommunikációs standardokra vonatkozó szabályozástechnikai standardok tekintetében történő kiegészítéséről szóló 2017. november 27-i (EU) 2018/389 felhatalmazáson alapuló bizottsági rendelet. A szolgáltatás részletes feltételeit a Bankkártya Szolgáltatások Általános Szerződési Feltételei és az Elektronikus Bankszolgáltatások Általános Szerződési Feltételei tartalmazza.

Én még nem látom, hol lehetne netbank-ban jelszót kérni a netes vásárláshoz. :U

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#17558) merqree válasza .tnm (#17557) üzenetére


merqree
őstag

Nem-e lehet-e esetleg-e :D , hogy a költő arra gondolt, hogy az a jelszó kell, amivel a NETbank-ban belépsz.

[ Szerkesztve ]

(#17559) sopruk válasza .tnm (#17557) üzenetére


sopruk
aktív tag

Én arra gondolok, hogy még fejlesztés alatt van a dolog :), azért irja ezt a levél vége felé:
Az internetes bankkártyás fizetési folyamat további részleteiről és az online fizetéshez szükséges jelszó rögzítésének módjáról hamarosan újabb tájékoztatást küldünk Önnek.

[ Szerkesztve ]

(#17560) MasterMark


MasterMark
titán

Most jött meg a gránitos MOST kártyám, de az appban még mindig csak egy fehér képet látok a kártyáknál.

Azt mondta a telefonos ügyintéző, hogy csak az aktiválás után fog bekerülni +2 nap. Én azt hittem már az elejétől kezdve látni fogom az ebankban.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#17561) kaszaking válasza MasterMark (#17560) üzenetére


kaszaking
tag

Írj egy szabad formátumú levelet a banknak a kártya számával a netbankba . Akkor aktiválják és látni fogod a kártyát.
Én írtam nekik 10 percen belül aktiválták és meg is jelent az appban

[ Szerkesztve ]

(#17562) sopruk válasza MasterMark (#17560) üzenetére


sopruk
aktív tag

Úgy emlékszem, majd csak aktiválás után jelenik meg az appban...
De ott csak egy minta kártyát fogsz látni.
A kártyának csak az utolsó 4 számjegye lesz feltüntetve egy külön sorban. A limiteket fogod tudni ott állítani...

(#17563) MasterMark válasza kaszaking (#17561) üzenetére


MasterMark
titán

Ott telefonon beaktiváltattam ha már felhívtam. Még mindig nem látszik, de akkor várok két napot.

Switch Tax

(#17564) MasterMark válasza sopruk (#17562) üzenetére


MasterMark
titán

Meg is jelent, tényleg csak a limitek vannak. Azt hittem többminden lesz itt.

Switch Tax

(#17565) sopruk válasza MasterMark (#17564) üzenetére


sopruk
aktív tag

Nekem is csalódás volt a Revolut és TransferWise után, ahol látszik a kártya minden adata, még a pin kódot is meg lehet nézni...

(#17566) István89 válasza MasterMark (#17564) üzenetére


István89
tag

:D

Idővel talán sikerül lemásolni a fintech cégek ötleteit. Pl a PIN kód lekérése nem tudom miért olyan nagy cucc. A K&H banknak is sikerült.

(#17567) HoppMaster


HoppMaster
aktív tag

Én az Erste Bankot szeretném kiiktatni végre teljes mértékben, sokáig használtam, de most lett elegem belőlük.
Gondoltam megcsinálom a TW vagyis megigénylem a TW fizikai kártyáját, de mivel oda nem lehetséges a direkt kp feltét így úgy érzem zsákutcába kerültem.
Most pon ezért írok, ide, hogyan tudnám optimalizálni a pénzügyem.

(#17568) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Ez érdekes, fizettem a jófogáson ott push üzenetre koppintva jóvá tudtam hagyni a vásárlást, de a tetves telekomnál mindig 8 jegyű kódot kell beírni az is pushban jön. Ja és mindkettő simple-n keresztül ment. Amúgy CIB app.

The Truth is out there...

(#17569) sajtos365 válasza HoppMaster (#17567) üzenetére


sajtos365
tag

A TW számlád a Barionról fel tudod tölteni, a Barionra pedig CIB-nél kp-ben tudsz befizetni.

(#17570) HoppMaster válasza sajtos365 (#17569) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Most számolgattam CIB nem jó nekem.

(#17571) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Mi a szar van a CIB appal??? Kezdőlapnak az utalás jön be meg ilyenek, már délután is szarakodott, nem töltött be stb....

The Truth is out there...

(#17572) axioma válasza Lackooo84 (#17571) üzenetére


axioma
veterán

Eltuntek a szamlaim... vicceskednek. Mondjuk ha a 700e tartozas is semmis, akkor kiegyeztunk:)

(#17573) UHHH


UHHH
senior tag

CIB: Kiírja, hogy 3 függő tételem van. Megnézem, ezek valami júliusi meg hasonló antik utalások voltak, melyek teljesültek (remélem, meg a számlatörténetben is látszik). Közben meg itt írja, hogy függőben vannak. Ne már. Azért jöttem a CIB-hez, mert az előző bankom egy hulladék volt internetbankilag, erre megint így járok. Nemrég ki is tiltott a CIB, amikor valami központi hibája volt, persze az ügyintéző telefonon azt mondta, hogy be kell mennem a fiókba, hogy ezt megfixáljam. Végül sikerült elintézni távolról. Így legalább a bankfiókba még nem kellett bemennem egyszer sem, ez is valami.

A régi banknál (dárágájá drúzjá) amikor megváltoztattam SZEMÉLYESEN (csak így lehet) a bankkártya limitemet, akkor mondták, hogy ez 500 Ft-ba került. Mondtam nekik, hogy máshol ez netbankban ingyen van. Amikor kérdeztem, hogy esetleg fejlesztik-e a webes/mobilos appot, akkor mondták, hogy nem nagyon tervezik.

Van normális bank egyáltalán idehaza? Ahova nem kell bemenni, s nem mutat állandóan hülyeségeket a netbank.

A KH-tól is herótom van, október óta hívnak vissza éppen, pedig már reklamáltam, hogy leszarják a visszahívási kérelmemet, de nem történt semmi azóta sem.

Bezzeg a Revolut... Amikor UK-ban még a buszsofőr is kérdezte anno, hogy wow, ez meg mi? Mondtam neki, hogy nemsokára befut és majd több ilyet lát használatban. Na, azzal nem volt soha problémám...
#cserekereskedelem #aranyrúd

-

(#17574) sifarr válasza axioma (#17572) üzenetére


sifarr
senior tag

Nálam minden rendben működött tegnap többször is. Igaz, nem este 10 után léptem be.
Ma reggel is néztem, minden jó volt.
Nem értem, nálad/nálatok (+Lackooo84, UHHH) mi történhetett. :F

(#17575) axioma válasza sifarr (#17574) üzenetére


axioma
veterán

Ugy 2-3 oraval kesobb mar jo volt. Korabban nem neztem csak amikor a hsz-t irtam. Igen, engem is mashova dobott be mint szokott, es a szamlaim lekerdezesere piros uzenet alul hogy hiba... vagy nincs talalat... vagy ilyesmi.

(#17576) tlala válasza HoppMaster (#17567) üzenetére


tlala
addikt

Revolut?
Gyakorlatilag csak azt használom (illetve fizetésre már telefonos Google Pay-jel), a CIB bankkártyám otthon van a fiókban.
Beállítható automata ingyenes feltöltés a magyar bankkártyáról, nagyon jó az app, kategóriánként mutatja a havi költségeidet, jóval olcsóbb valutaváltás, ill. száz másik hasznos funkció. Kötelezném az összes hazai bankot, hogy tanulmányozzák a Revolut alkalmazást, hogy hogyan kéne megírniuk egy banki app-ot 2020-ban.

(#17577) Lackooo84 válasza sifarr (#17574) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Már délután 6 körül szarakodott, nem lehetett belépni, mert csak karikázott stb. Utána meg hülyeségek voltak a kezdőlapon. Később talán éjfél körül már jó volt.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#17578) sopruk válasza HoppMaster (#17570) üzenetére


sopruk
aktív tag

Lehet hogy én értem félre, de szerintem sajtos365 fórumtárs arra gondolt, hogy Cib bankszámla nyitás nélkül is tudsz kp befizetni Barion számlára, onnan pedig tovább tudod utalni TW-ra...

(#17579) Brandynew válasza HoppMaster (#17570) üzenetére


Brandynew
őstag

A Barion számla teljesen ingyenes és tudsz rá készpénzt befizetni (HUF, EUR, USD, CZK).

Miután megvan a pénz a Barionodon, onnan átutalhatod a szintén teljesen ingyenes Revolut számládra, amit már használhatsz normál bankszámlaként, kártyát is kapsz hozzá (ha még nincs Revolutod, érdemes meghívókódon keresztül regisztrálnod, hogy még a kártya postázása is ingyen legyen).

Két költséged lesz:

- amikor egy CIB bankfiókban befizetsz a Barionra, az 100 Ft-ba fog kerülni
- amikor a Barion egyenlegedről átutalod a pénzt a Revolut számládra, annak 0,1%-os díja lesz

Kártyadíj, számlavezetési díj és egyebek nincsenek.

Amúgy nyilván jó a TW is, de én hosszas használat után a Revolut mellett tettem le a voksom, kényelmesebb és jobb az ügyfélszolgálatuk.

[ Szerkesztve ]

(#17580) K Norbi válasza Brandynew (#17579) üzenetére


K Norbi
addikt

[link]
[link]

Revolut pff

[ Szerkesztve ]

(#17581) MasterMark válasza K Norbi (#17580) üzenetére


MasterMark
titán

Egyik sem bank, a vásárlásért sosem basztatnak csak ha átjáróháznak használod.

Switch Tax

(#17582) sajtos365 válasza Brandynew (#17579) üzenetére


sajtos365
tag

A Forintot a Barionból Revolutra csak IBAN számra tudsz utalni annak 900Ft a költsége, TW-re viszont GIRO számra tudsz utalni aminek 0,1% (min 50 Ft) a költsége.

(#17583) K Norbi válasza MasterMark (#17581) üzenetére


K Norbi
addikt

Jó a Revolut. :R

Csak néha túlzok :DDD

(#17584) pdr755


pdr755
tag

Üdv!

A K&H mobil app-ban a "mobil token azonosítás" másnak sem működik?
"Technikai hiba történt kérjük próbálja később" hibaüzenet érkezik ha megnyitom (nem is kell ráirányítani a QR kódra). Minden más oké. Megpróbáltam újratelepíteni az appot, nem segített.
Verzió: 2.15.1-R3 (dec. 15-i), Motorola G8+, Android 10-vel.
A google play értékelések szerint nem vagyok egyedül vele....

(#17585) axioma válasza MasterMark (#17581) üzenetére


axioma
veterán

Mivel feltolteskor me'g nem tudja, mire hasznalod, eleg nehez azt mondani, hogy vasarlas miatt nem fog piszkalni. Talan automatikus feltoltesnel igazad lehet, de utalasosnal (ennyire vagyok azert ovatos) eselye sincs.

(#17586) MasterMark válasza axioma (#17585) üzenetére


MasterMark
titán

De ha basztatnak elkölteni akkor is el tudod vásárlással. Csak a továbbutalást szokták zárolni.

Switch Tax

(#17587) axioma válasza MasterMark (#17586) üzenetére


axioma
veterán

Ha most mar ugy van, akkor jo, mikor ugy 2 eve egy ideig olvastam a topikjat ott valami 100ezres osszeget ugy zaroltak beutalaskor, hogy hetekig nem leptek semmit hiaba kuldott be mindent, nem is remlik hogy lattam-e a veget.

[ Szerkesztve ]

(#17588) MasterMark válasza axioma (#17587) üzenetére


MasterMark
titán

Ez már akkor is úgy volt. A revolutos kártyával akkor is el lehetett költeni.

Switch Tax

(#17589) bigdady


bigdady
nagyúr

Bpbanknál valaki elmúlt egy hóban kapott push-t vagy nektek is azóta is SMS jön csak? Bank szerint működik

(#17590) fokukac


fokukac
nagyúr

Amikor ilyeneket olvasok, hogy befizetsz a bankban a barionra ,hogy aztán onnan utalj tovább a revolutra , vagy a tw-re, akkor mindig ez a rajz jut eszembe... :) Kicsit sok már itt a köztes lépés...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#17591) Oliverda válasza sajtos365 (#17582) üzenetére


Oliverda
félisten

A Revolutnál van (GIRO-kódos) magyar gyűjtőszámla amire belföldi utalásnak minősül a pénzküldés.

Egyébként nem tűnik rossznak a CIB->Barion->TW/Rev útvonal, már ami a költségeket illeti. 100K-t mindössze 200 forintba kerül feltenni a számlára.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17592) cocka válasza Oliverda (#17591) üzenetére


cocka
veterán

De ha keres olyat, akinek full ingyen van cibről az utalás, akkor csak egy cib bankot kell találnia, ahol befizet. LOL

(#17593) Oliverda válasza cocka (#17592) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha pedig nyit egyet magának, még keresnie sem kell. ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17594) axioma válasza cocka (#17592) üzenetére


axioma
veterán

akkor meg mar a barion se kene koze

(#17595) Brandynew


Brandynew
őstag

Revolutnál kaptam saját, egyedi magyar bankszámlaszámot, külön közleményt se kell megadnom az átutalásnál.

(#17596) Oliverda válasza Brandynew (#17595) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha egyedi, akkor miért a Revolut a kedvezményezett?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17598) MasterMark válasza Brandynew (#17595) üzenetére


MasterMark
titán

Ez nem egyedi számlaszám, ez egy gyűjtőszámla és a közleményben megadott kód alapján társítják neked az utalást.

Magyar bankszámla még nincs egyedi, csak külföldi.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#17599) K Norbi válasza Peter.70 (#17597) üzenetére


K Norbi
addikt

CSAK A CIB! :DD :DD :C

(#17600) fokukac válasza Oliverda (#17591) üzenetére


fokukac
nagyúr

"Egyébként nem tűnik rossznak a CIB->Barion->TW/Rev útvonal, már ami a költségeket illeti. 100K-t mindössze 200 forintba kerül feltenni a számlára."

Nekem ugyanez közvetlenül feltöltve is 0 Ft.... szóval ehhoz képest egy picit komplikáltnak tűnik azért. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.