Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7551) BafyZsolt


BafyZsolt
csendes tag

Hellosztok!

A problémám egy WD 500 GB My essential külső My book-kal van gondom.

FAT32-ből átformáztam NTFS-be. Utána nem nagyon akarta felismerni. Windows reinstall nem segített. Kábelt cseréltem ezzel ment kb 1 hétig. És most már nem lát belőle semmit. Csak azt hogy nincs rajta hely.Se szabad se semmilyen. És a fájlrendszere RAW.
Valakinek adat vesztesség nélküli megoldása van?

Elöre is köszi:

Bafy

A végén még azt hiszem, hogy magam se hiszem el.

(#7552) liksoft válasza embe (#7550) üzenetére


liksoft
nagyúr

Örömmel.

De én csak a menthetőségükről tudok nyilatkozni, ugyanis nem vagyok kereskedő. Így az eladott / meghibásodott arányról nem tudok.

Samsung, Hitachi, Seagate, Maxtor, WD. :D

Az adatbiztonság terén biztosan más a sorrend. De ehhez a fent említett információkkal rendelkeznem kéne.

De talán nem ennek kéne a legfontosabbnak lennie. A mentés szerintem megelőzi. Ki kell alakítani egy archiválási rendszert, és működtetni is kell!

Szerk: És, hogy el ne felejtsem, a működési környezet sem mindegy. Tápellátás és hűtés!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7553) liksoft válasza BafyZsolt (#7551) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7554) azazell0 válasza liksoft (#7500) üzenetére


azazell0
csendes tag

Köszönöm a választ.

Kicserélni ki fogod tudni. Viszont nagy valószínűséggel nem fog működni. Ugyanis a gyártó az elektronikában és a mechanikában osztva tárolja a firmware-t (működtető programot). Annál a 40GB-os típusnál szerette a gyártó darabra összekötni. Vagyis igaz, hogy hibátlan, de nem ugyanaz.

Az utolsó két mondat mit jelent? Azt, hogy darabra más-más firmware van az azonos típusszámú modellekben is? Ez ellen lehet valamit tenni?

(#7555) cocka válasza BafyZsolt (#7551) üzenetére


cocka
veterán

Partition Table Doctort már próbáltad? Az partíciókat állít vissza. meg Master Boot Recordot és bootszektorokat.

(#7556) Isten88


Isten88
senior tag

Eljutottam a volt Mistral egyik üzletével oda, hogy a szektorhibás vinyót kicserélje (jupí). 2 hét múlva jön a következő szállítmány, rendeltem egy ilyen vinyót, elvileg ez kevesebbet eszik, meg nem nyűvi annyira saját magát. Itt mit jelent az az "intellipower" kifejezés? A válaszokat előre köszönöm!

(#7557) embe válasza liksoft (#7552) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi a választ! A probléma megoldódott. Reggel bevittem. Napközben lefuttattak egy teszt progit. Délután kicserélték egy újra. Korrektek voltak.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#7558) DjPremier


DjPremier
aktív tag

Sziasztok.Van egy olyan gondom,hogy van egy vinyom és 2 particiora van osztva.És megcserélödtek a betük.Nem tudom miért hogy lehetne visszaállitani? Az XP telepitésnél is forditva jelzi.Segitsetek légyszi :( Elöre is köszi.

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#7559) Isten88 válasza DjPremier (#7558) üzenetére


Isten88
senior tag

Heló!
Sajátgépre jobb gomb,kezelés. Kijelölöd a meghajtót és "átkereszteled".

[ Szerkesztve ]

(#7560) DjPremier válasza Isten88 (#7559) üzenetére


DjPremier
aktív tag

Az egyik a rendszer amit D: nek lát és van a C: ezeket kéne megcserélni valahogy :(
Bocsi hülyén fogalmaztam meg.A C: megváltozott D:-re.

[ Szerkesztve ]

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#7561) Isten88 válasza DjPremier (#7560) üzenetére


Isten88
senior tag

Sajátgépre jobb gomb, kezelés, tárolás, lemezkezelés. Itt tudsz működni, bár amin a rendszer van, azzal lesz egy kis gondod, azt szerintem csak reinstallal tudod megcsinálni, vagy próbáld meg az Acronis Disk Director Suite-tal, hátha az tud valamit segíteni. Én ennyit tudtam segíteni, ha nem sikerül, akkor várd meg a nálam okosabbak válaszát. :)

(#7562) DjPremier válasza Isten88 (#7561) üzenetére


DjPremier
aktív tag

Megnézem azzal is,csak ezt nem értem miért mind kettö rendszer? De köszi szépen.
[link]

Ma már a sokadik format c-m volt és és az istenért nem akarja :(

[ Szerkesztve ]

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#7563) cocka válasza DjPremier (#7562) üzenetére


cocka
veterán

PartitionMagickel windózon kívülről nem megy?

(#7564) DjPremier válasza cocka (#7563) üzenetére


DjPremier
aktív tag

Mire gondolsz?

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#7565) Isten88 válasza cocka (#7563) üzenetére


Isten88
senior tag

Szerintem live cd-je nincs.

DjPremier:

Ha adatmegőrzéses szándékod nincs, akkor próbáld meg azt, hogy a windows telepítésnél törlöd mind a két partíciót, létrehozol egyet, amire a windows-t akarod tenni (az lesz a C), majd miután felment a Win, utána ezzel a 'sajátgépre jobb gomb, kezelés' megoldással létrehozod a másik partíciót.

Amit kevésbé hozzáértők is meg tudnak csinálni, az ez, azrért írtam ezt a megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#7566) DjPremier válasza Isten88 (#7565) üzenetére


DjPremier
aktív tag

Windows PE az van.Sajna az nem jo közel 160GB-nyi mp3 van rajta és nem szeretném letörölni.Live CD-vel,hogy lehet?

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#7567) Isten88 válasza DjPremier (#7566) üzenetére


Isten88
senior tag

Szerintem sehogy, mert a meghajtó betűjelét az éppen aktuális operációs rendszer kezeli, de a live cd-s megoldást nem én írtam. Én csak azt a megoldást tudom, amit írtam, várd meg a nálam e téren tájékozottabbak válaszát, hátha tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#7568) DjPremier válasza Isten88 (#7567) üzenetére


DjPremier
aktív tag

Most vettem észre,hogy a másik particion vannak a boot.ini,bootmgr.exe meg ilyenek.És megnéztem a boot.ini filet és ezt láttam.Szoval nem vágom,hogy kerültek rá a fileok a másik particiora és a 2 particiot veszi észre.Mert megváltozott a betüjele a C: böl D: lett a D:böl C: és ez a boot.ini fileban is látszik miért nem lehet változtatni.Mit tegyek?

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional - magyar" /noexecute=optin /fastdetect

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#7569) BafyZsolt válasza cocka (#7555) üzenetére


BafyZsolt
csendes tag

Köszi! Szépen. Megpróbálom :R :R :R :R

A végén még azt hiszem, hogy magam se hiszem el.

(#7570) DjPremier


DjPremier
aktív tag

Van valakinek ötlete? Mi tévö legyek.

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#7571) Core2duo6600 válasza DjPremier (#7568) üzenetére


Core2duo6600
veterán

amikor fizikailag 1 hdd én van a vista és az xp, akkor ez a helyzet.
Jelen esetben ha törlőd az xp és particiot, amennnyiben a Vista alol a D:
Akkor a vistad nem indul el, lehet próbálkozni a vista dvd ről vóbootlni, majd startup fix et lefuttva, hátha segít.

A képen látom, hogy logikai meghajtón van, ami most a D: jelet képviseli.
Hogy tisztaba tudd tenni a dolgokat,
Célszerű lenne ha kell adatot máshova menteni, és teljesen törölni minden particit, majd a telepítés alatt létrehozni a rendszer particiót, vista alatt min 40-50 GB

Egyszer nekem is lett így, de az okát mai napig sem értem, mármint a betujelekkel.

(#7570) DjPremier

Mit szeretnél elérmni, a sok post közt már nem találom az eredeti szándékot

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7572) DjPremier válasza Core2duo6600 (#7571) üzenetére


DjPremier
aktív tag

Vissza állitani ami azelött volt.Egy particion van az XP nincs más op rendszer mellette.Csak gondoltam felrakom a Vistat és azota csinálja ezt,elötte is volt fent a Vista de ilyet sose csinált.Van a C:-n 160GB-nyi zene és azt nem tudnám hova menteni.De,hogy került a másik particiora minden.Itt vannak a képek.

[link]
[link]

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#7573) liksoft válasza Core2duo6600 (#7571) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem kötöszködni szeretnék, de......

Ha nem tudod "Mit szeretnél elérmni", akkor mire válaszolsz?

Boot esetére a "Akkor a vistad nem indul el, lehet próbálkozni a vista dvd ről vóbootlni, majd startup fix et lefuttva, hátha segít." nem erős egy kicsit? Ugyanis mit csinál ha nem jön be?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7574) DjPremier válasza liksoft (#7573) üzenetére


DjPremier
aktív tag

Ezért szeretnék tanácsot kérni,probáltam öcsém gépébe is berakni idegen vinyo ként és ott se engedte törölni ezeket a fileokat.Asszem felkötöm magam :(

Ebböl mi igaz?

Lehet, hogy hülyeség, de...
Pl. Partition Magic-kel rejtetté lehet tenni egy particiót.
Ki lehetne próbálni, hogy a fontos adatokat tartalmazó D meghajtót rejtetté teszed, majd úgy telepíted fel az oprendszert a másikra, amit ezek után minden bizonnyal C-nek fog elnevezni.

Miután felment a rendszer, szépen le lehet szedni a rejtett attributumot a D meghajtóról, amit ezek után újra tudsz használni. Mondjuk ez esetben nem D lenne a betűjele, mivel a rendszer az optikai egységek után tenné a sorban, de nem gond, mivel az előttem szóló által javasolt betűjel csere-berével simán meg tudod változtatni a sorrendet.

[ Szerkesztve ]

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#7575) liksoft válasza DjPremier (#7574) üzenetére


liksoft
nagyúr

A rendszer működik, vagy nem. Ha működik, minek variálni? Ha nem, akkor meg a bűvészkedések előtt (bármit csinálsz), célszerű a fontos anyagokat menteni.

Egyébként a rejtett partíciós megoldás működhet, de soha nem csináltam ilyent, így nem ajánlom jó szívvel, és csak a mentés utáni műveleteket látnám szívesen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7576) DjPremier válasza liksoft (#7575) üzenetére


DjPremier
aktív tag

Felraktam a Norton Partition Magic 8-at rámegyek a particiora jobb klikk advanced és a Hide partition nem látszik,nem lehet eltüntetni.
És ezt látom:
[link]
:F

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#7577) liksoft válasza DjPremier (#7576) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mivel mint írtam, nem csináltam ilyent. Viszont gondolom, aktív rendszer partíciót nem enged rejtetté tenni.

Viszont érdekes, hogy a nagy az elsődleges, a kisebb kiterjesztett partíció. Létezik, hogy már először sem standard installálással került fel a rendszer a gépre? Vagy akkor a nagy partícióra tetted, majd módosítottad a konfigot?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7578) DjPremier válasza liksoft (#7577) üzenetére


DjPremier
aktív tag

Valamelyik nap raktam fel a Vistat,formáztam a C:-t és telepitettem rá semmit nem változtattam nem töröltem particiot a jelenlegi C: ami azelött a D: volt megvan rajta minden zene ha formáztam volna akkor nem lenne ott,amikor ujra raktam az XP-t akkor láttam,hogy más a sorrend.

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#7579) liksoft válasza DjPremier (#7578) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagyis xp, vista, újra xp install volt. Csiki-csuki. Nem csodálkozom, hogy a boot megzagyvult. XP, majd Vista, és tessék békén hagyni. Ha ilyen vágyad van, akkor célszerű lenne három partíciót csinálni.

Primary1 XP
Primary2 Vista
Extendedbe pedig az adatokat.

Igaz, ehhez célszerű lenne leszedni minden adatot, és újra felosztani, installálni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7580) DjPremier válasza liksoft (#7579) üzenetére


DjPremier
aktív tag

XP-t szeretném visszarakni véglegesen.Csak a particio törlése nem fog menni mivel fontos adatok vannak rajta :( Többet nem rakom fel a Vistat ha ez meggyogyul....

"Ha valaki próbálta már átnevezni (átbetűzni) a system- vagy a bootpartíciót, tudja, hogy a Lemezkezelés nem hagyja ezt, mert védi e kettőt a véletlen módosításoktól. Ugyanakkor erre néha mégis szükség lehet, különösen klónozás (pl. Ghost) vagy SYSPREP után. A megoldás kulcsa a registryben van elrejtve...

Készítsünk rendszer-visszaállítási pontot!
Start / Futtatás / regedit
Navigáljunk ide: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ MountedDevices
Itt jobb oldalt ehhez hasonló bejegyzéseket találunk: \DosDevices\X:
X: helyén a partíciók betűjele lesz. A megfelelőre jobbklikk átnevezés. Adjunk meg egy másik, nem foglalt betűjelet!
Indítsuk újra a gépet." :F

[ Szerkesztve ]

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#7581) Core2duo6600 válasza DjPremier (#7578) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ahogy Liksoft is mondta, az a kiterjesztett, majd azon belül a logikai partició keverhette meg a dolgokat

Én is jártam már így, csak a totál reinstall segített, Kellett venni egy másik hdd ét az adatoknak.

Ami ok lehet, hogy miért cserélődtek meg:

Amikor telepítetted az xp ét , egy másik particióra, amit frissen akkor készítettél, abban a pillanatban amikor bebootolál a korongról, akkor a korábbi partició a C: nevet viselte, függetlenül, hogy volt - e rajta rendszer vagy sem.
Csináltál egy újjat, ez ebben a pillanatban a D: nevet kapta.

Lévén, hogy a Windows Rendszer képtelen bootolni kiterjeszett/logikai particióról a már meglévő elsődlegesre tette az induláshoz szukséges dolgokat.

Hogy miért lett logikai, partició az rejtély számomra, nem tudtam rájönni, de ezen én is átmentem.
Az xp és a vista lemezkezelés, particókezelési különbségét tippelem mögötte.

Az xp telepítőnek ugye nincs grafikus felülete, ezáltal az sem látszik rajta, hogy a létrehozni szánt partició hova kerül.

Úgy lehetett volna elkerülni a betujelek kavarodását, hogy az xp telepítése elött amikor létrehoztad, / formáztad a particiót, a 40 Gb osat a kép alapján, akkor ujra kellett volna indítani a gépet, hogy észrevegye magát, ez nekem bevált, akkor amikor kizárólag xp ét használtam.

Vista után, az xp ét csak úgy tudtam ugyanarra a hdd re, ugyanoda feltenni, hogy teljesen töröltem mindent, és az xp boot cd használatakor semmien partició nem volt a hdd én.
Valami oknál fogva az xp nek nem tetszik a vista által létrehozott partició az install elött / közben, az okát nem tudom.

(#7573) liksoft
Sorry, de nem látok más utat a totál ujraparticiónálás és formaton kivül.

Amit írtam, próba szerencse játék, megköveteli az adatok biztonságbahelyezését !!

(#7580) DjPremier

Olvasva a legfrisebb postodat, ezesetben kölcsön kéne kérni egy HDD ét amire átmented a cuccokat.

Sajna más mód nincs rá, összekutyulodott a particiós tábla.
Amit jelenleg extendetnek azon belül logikainak jelez, Ha ezt vista alol néznéd meg, ott rendesen jelenne meg, legalábbis így rémlik.

Még szerencse, hogy eléred a dolgokat. . .

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7582) zsámoly


zsámoly
tag

Üdv.

Lenne egy aggasztó problémám a SATA2-es vinyómmal...az a probléma,hogy működés közben változó időközönként leáll,majd ujra indul.(Előfordul hogy nem is indul újra,,sőt van hogy bootolás közben is megáll).(A rendszer egy másik vinyoról megy)...Hardverhiba lenne?..Néhány diagnosztikát lefutattam már,de azok mindent rendben találnak...Táppal van probléma?..Esetleg más?..Pls. Help!Előre is köszönöm(Konfigom a profilomban)

[ Szerkesztve ]

''Rohadjon meg az is,aki behoz ide még...egy...brazil sorozatot. José don Padrafos''(Hofi)

(#7583) DjPremier válasza Core2duo6600 (#7581) üzenetére


DjPremier
aktív tag

Sikerült megoldanom most jol vannak a betük,csak az a gond,hogy nem tudom megnyitni a D:-t mert azt irja ki a lemez nincs megformázva.Visszalehet hozni rola a zenéket? Nem merem formázni.
Elöre is köszi.

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#7584) nesa


nesa
veterán

Szektorhibas lett a 320as Hitachi HDD-m a boltal mar beszeltem kicserelik de nagyon fontos adatatok vannak-voltak rajta, van valami kis progi ami parszor felulirna nekem az egesz HDD-t nehogy valaki lekaparjon rola valamit....

(#7585) Tosee válasza nesa (#7584) üzenetére


Tosee
őstag

Esetleg ha van kéznél egy linux telepítő lemez akkor formázd le azzal! Tudtommal ez után már az NTFS partíción tárolt adatokat nem tudják visszafejteni, de javítsatok ki ha tévedek!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#7586) cocka válasza DjPremier (#7583) üzenetére


cocka
veterán

A topic címe egész beszédes: (NEM adatmentés)

Na mindegy. A Partition Table Doctor a barátod. ;)

(#7587) Core2duo6600 válasza zsámoly (#7582) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha ezt a 400 as samu csinálja, és garis még akkor viheted vissza, az emyém is pont ugyanezeket csinálta a hd sentinel mit mond ?

(#7583) DjPremier
Így látatlanban nem tudok erre mit mondani, mivel nem ismerem sem én, sem más a pontos lépéseket, amikkel sikerült vissztenni a betujeleket úgy ahogy szeretted volna.
Most látom, hogy válaszoltak, akkor próbáld meg azzal.
Ill. keress rá a googlevel, hdd doctor partition doctor szavakra, ha a javasolt progival nem jutsz célba.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7588) zsámoly válasza Core2duo6600 (#7587) üzenetére


zsámoly
tag

HD Sentinel szerint van 3 gyenge szektor a SATA-n,és 98%-os kondíció...Ami viszont érdekes,az az hogy a másik vinyóra(IDE) meg ezt írja: [I]"A lemez felületén található 96 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A szektorok javításának számából ítélve a lemez állapota több lépcsőben romlott.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Ajánlatos az adatok sűrű mentése az adatvesztés elkerülése érdekében."[/I] :F
19%-os kondició :Y Ez mit jelent konkrétan?kuka?

Nem lehet,hogy mégis a táp?

''Rohadjon meg az is,aki behoz ide még...egy...brazil sorozatot. José don Padrafos''(Hofi)

(#7589) liksoft válasza DjPremier (#7583) üzenetére


liksoft
nagyúr

Boldog vagyok, hogy lelkes ráolvasásaid eredménye képpen sikeresnek mondható ténykedésed. :R :R

Most már csak az adatok mentését kell megoldanod, amit ugyebár nem tudtad átmásolni máshová amíg még lehetett volna. (Ne hallgass másokra, menj a saját fejed után.) :W

Utolsó tanácsom: Ne formázd meg! A Get Data Back programmal mentsd át másik winyóra! (Igen, be kell szerezni másik drive-ot.) Ha megpróbálod a mostani drive-on helyreállítani, akkor tovább kockáztatod az adataidat. Lehet, hogy sikerül, de a teljesen összekuszált rendszered esetében lehet teljes adatvesztés is a végeredmény. Sok sikert!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7590) liksoft válasza zsámoly (#7582) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ellenőrizd a tápellátását!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7591) liksoft válasza nesa (#7584) üzenetére


liksoft
nagyúr

Töltsd le a gyártó oldaláról a tesztprogramot. Annak a felület teljes írástesztjét engedd rá. Sajna még meg is javulhat a drive, akkor viszont nem lesz garira érett. Ugyanis a felület írásával újrateszteli a lemezt. Újra bírálja a bejegyzéseket. Ha a környezet miatt (pl: tápon átjött zavar) lett hibás a szektor, akkor újra aktiválhatja.

Elméletileg csak a vizsgálat alatt lévő szektoroknál lenne szabad ezt megtennie, de időnként átallokált szektorokat is visszaminősít.

A felület felülírása lesz csak végleges eredmény. Egy egyszerű átformázás után jó eséllyel visszamentem az adataidat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7592) DjPremier válasza liksoft (#7589) üzenetére


DjPremier
aktív tag

Nem fogom.Ami nagyon fontos azt leszedem sajna nem tudok vinyot kérni.DiskInternals Uneraser visszahozta 166GB-nyi zenét most azzal foglalkozok.De köszi a tanácsokat.És mindenkinek. :R

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#7593) liksoft válasza DjPremier (#7592) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor vegyél. Ugyanis ha a mostani egyik napról a másikra megpusztul, akkor fogsz "a kardodba dőlni".

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7594) cocka válasza DjPremier (#7592) üzenetére


cocka
veterán

Ezekkel az adatmentéses progikkal én is megszívtam már.

Örültem mint majom a farkának, mikor láttam, hogy jéé visszaállított mindent. Fájltartalmat megkukkantottam F3-mal és valami teljesen idegen hexa adathalmaz volt benne. Na mondom ez nagyszerű, hát így akár én is vissza tudtam volna állítani a fájlokat a winhexszel, nem kell ehhez külön program. Mp3-maknál ez irtó érdekes, mert így a visszaállított fájlok lejátszhatatlanok lesznek, a képek is úgy jöttek vissza, hogy megnyitod és valameddig normálisan megrajzolja, aztán meg egy szabályos szürke vagy másfajta minta a kép további része. A programokról és filmekről nem tudok nyilatkozni, de úgy összességében ez elég gáz volt.

Szóval mielőtt túlságosan beleélnéd magad szépen nyitogasd meg a fájlokat. Mert pl. én nem a törlődött fájllistát szerettem volna viszontlátni, hanem a fájlok tartalmát is, amire a szoftveres eljárások elég kevés esélyt adtak.

(#7595) zsámoly válasza liksoft (#7590) üzenetére


zsámoly
tag

Sajnos láma vagyok ehhez a témához...Hogyan kell a tápellátást ellenőrzni?

''Rohadjon meg az is,aki behoz ide még...egy...brazil sorozatot. José don Padrafos''(Hofi)

(#7596) Core2duo6600 válasza zsámoly (#7595) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ellenörzöd, hogy nem laza - e tápcsatlakozása az eszközöknek,
Nem sérült - e a kábel.
Valamint, hogy megfelelő teljesítméynű - e a táp

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7597) Isten88 válasza zsámoly (#7595) üzenetére


Isten88
senior tag

Everestbe belépsz és kiírja. De neked az előző hsz-t kell nézned, most jöttem rá, hogy neked nem ez kell.

[ Szerkesztve ]

(#7599) zsámoly


zsámoly
tag

Köszönöm a tanácsokat,javaslatokat,de találtam néhány érdekes naplóbejegyzést az everestben
everest napló
Ezek szerint a merevlemez hibák 3:23-kor kezdődtek

Ezek pedig a HD Sentinelből vannak:
hds1
hds2

A 372Gb-os a SATA2-es merevlemez..Ezzel vannak a leállási problémák
A 186Gb-os pedig az IDE-s..Az pedig jól működik..

Ezek fényében ki mit tudna javasolni?..Én a tápproblémát a naplóbejegyzések alapján kilőném...

[ Szerkesztve ]

''Rohadjon meg az is,aki behoz ide még...egy...brazil sorozatot. José don Padrafos''(Hofi)

(#7600) Core2duo6600 válasza zsámoly (#7599) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A 400 as samut tünetei megegyeznek az enyémmel, azzala különbséggel, hogy 10 szer vagy 1000 hibas sector volt rajta

Ha azt akarod elérni, hogy kicseréljék, tedd be egy külső fém keretbe, csavarozd be, és ejtsed le az élére, úgy, hogy a csatik felül legyenek, ez az én hdd mnek betett, hozzá kell tennem, hogy véletlen esett le, de a hibas sectorok miatt, amúgy is garis lett volna.
A 400 as samud milyen meleg, kézrátétellel ?
Ez lehet ám motor gond is különösen ha hangosabb mint korábban.
A zuhanás után, már le sem lehetett formázni, és állandóan leállt.
A gép bizonytalanul ismerte fel.
HA garis vidd vissza, mert nem szabad leállnia minden ok nélkül.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.