Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7801) vagamo válasza liksoft (#7799) üzenetére


vagamo
őstag

Tuning az van!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#7802) pitruka


pitruka
csendes tag

(#7797) Annyit szeretnék kérni hogy aki tudja az orvosságot csak az írjon és lehetőleg PM-be. Köcce

(#7803) vagamo válasza liksoft (#7796) üzenetére


vagamo
őstag

Ez a teszt sikeresen lefutott: HDSentinel:

Most FDD-ről próbálom ki azt a toolt ami van a HDD-hez.

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#7804) TESCO-Zsömle válasza liksoft (#7779) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Köszönöm!

Ezt az utóbbit kicsit részletezhetnéd. Elsősorbn a hogyanját. A tartalmat értem. :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7805) 1010


1010
őstag

udv
letezik e olyan kabelfeleseg hogy egyok vege ide masik fire wire
usb van ilyen de fire wire van e

(#7806) vagamo válasza liksoft (#7796) üzenetére


vagamo
őstag

Próbáltam FDD-ről BOOTOlni a lemezt amire kiírtam: SW/200803/20080325154554125_ES-Tool_For_FDD_.EXE
Kéri, hogy vegyem ki a lemezt és nyomjak 1 gombot, és indul az XP.

Hogy a fenébe kell ezt elindítani :W !

/Elegem van már abból, hogy elsőre semmi sem jó, alaplapot is cserélnem kellet, és még 1 jó pár dolgot, mert hibásak voltak! Miért nem megy simán nekem minden, miért kell állandóan szívnom, mára már kész szerettem volna lennem, hogy hétfőtől , max. fordulaton tudjak dolgozni a gépen, erre jön ez :W :W /

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#7807) vagamo válasza vagamo (#7806) üzenetére


vagamo
őstag

A fenébe lejárt az időm.

A CD-s változatot sikerült bootolnom!

De szerintem ez nem tesztelésre való?

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#7808) liksoft válasza vagamo (#7801) üzenetére


liksoft
nagyúr

:DDD Vedd vissza a tuningot alapra! Ott próbáld! Nem minden winyó szereti, ha korbáccsal állnak mögötte.

Szerk: Az a progi fogja elkészíteni a boot floppy-t! :DD

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7809) liksoft válasza 1010 (#7805) üzenetére


liksoft
nagyúr

Létezik olyan külső ház aminek van fire wire csatlakozása. Ha erre gondoltál, mert számomra nem egyértelmű a kérdés.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7810) vagamo válasza liksoft (#7808) üzenetére


vagamo
őstag

OK kipróbálom! ű
Ezen Slave-Master -t nem kell beállítani! Sata-I-II-se mehet alapon nincs semmi jumperolva! Itt van pár hibajavítási javaslat [link] Bár szerintem ezek csak általános javítások.

Tehát a program semmit sem ellenőriz?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#7811) liksoft válasza pitruka (#7802) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha válaszolnál a kérdésemre amit előzőleg tettem fel, talán közelebb juthatnánk a megoldáshoz.

Mi az a PM? :F Szerintem ez egy nyílt fórum........

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7812) liksoft válasza vagamo (#7810) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] Mint írtam, nem használom. Van más! :K De az munkaeszköz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7813) vagamo válasza liksoft (#7812) üzenetére


vagamo
őstag

Sikerült :B Én voltam f....! Már fut a teszt! Csinálok majd képeket róla, neked biztosan többet mondanak a beállítások!

Kicsit elcsépelt és ideges vagyok már :((( ! De szerencsére a prohardveren mindig vannak segítőkész emberek, még akár vasárnap is :R :R Köszönöm!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#7814) liksoft válasza TESCO-Zsömle (#7804) üzenetére


liksoft
nagyúr

Feltelepítem a rendszet, majd az említett munkaterületeket átirányítom. OS függő, hogy hol kell beállítani. Tőlem ne kérdezd, W98 alatt dolgozom! Ami újabb, az gyalulná mentés alatt a mentendő winyókat, így kerülöm. Nem kell nekem púp a hátamra.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7815) liksoft válasza vagamo (#7813) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tartok attól, hogy a tuninggal megemelkedett a SATA órajele is. Ezt a drive egy ideig tolerálhatja, majd bele hal. Ezért írtam, vedd vissza alapra. (Ha nem ilyen az alaplapod, akkor sorry, de sokszor ez a gond. Én viszont chipset-re nem tudom fejből melyik mikor kinek miért hogyan és különben is..... :D )

Sokszor a gyári tesztek a drive belső diagnosztikáját aktiválják. A Te tuningolt esetedben nem biztos, hogy minden hibát ki tudnak deríteni.

Ha tuning nélkül megy, akkor el lehet kezdeni újra felfelé tornázni, és figyelni. De egy winyó elektronikát hűtő ventillátor is sokat segíthet, ha tuning miatti túlmelegedés a drive leakadásának az oka. Vigyázat, a winyók elektronikája a határig gyorsított, így ha tuning miatt "csuklik", az hosszú távra is okozhat maradandó sérülést (bizonytalanságot először, majd akár elhalálozást is).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7816) 1010 válasza liksoft (#7809) üzenetére


1010
őstag

nem

van egy usb-ide kabelem
haz nelkul ehhez jon meg egy tapcsati is[link]
ilyen

es hogy van e fire wire vegu

(#7817) liksoft válasza 1010 (#7816) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ilyenről nem tudok. Viszont ha PATA belsejű fire wire külső házat veszel, abba bele tudsz tenni 2,5"-os átalakítót. Így már ugyanazokat a winyókat tudod kezelni. Igaz, nagyobb.

De ha keresel, nem kizárt, hogy találsz. Google, eBay, stb....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7818) vagamo válasza liksoft (#7815) üzenetére


vagamo
őstag

OK!
Ha végigmegy a teszt most 68%-nál tart (read surface scan). A következő lépés, tuning nélküli próba lesz!

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#7819) palika90


palika90
tag

Sziasztok!
Problémám a következő:
most raktam össz egy új gépet.
2 winyo van benne.
egy 750es SATA2es samsung, és egy 320as WD IDE-s.
feltelepítettem a vistát a gépre, kb 1 nappal később raktam be a 2. winyot, azaz a 320ast.
A Device Manager ben még megtalálom mind2 winyot. ám a Sajátgépben már csak a 750es sata jelenik meg. Az IDE-s winyom nem. :(
Próbáltam drivert frissíteni, letiltottam az eszközkezelőben, majd újra engedélyeztem, de semmi válltozás. Nem értem :F
A Vista 32 bites.
Help! :R

" palika90 felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! "

(#7820) liksoft válasza palika90 (#7819) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem kéne particionálni és formázni? ;]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7821) vagamo válasza liksoft (#7808) üzenetére


vagamo
őstag

Mindent visszavettem alapra a biost meg minden mást: [link] SATA beáll.

DOS os teszt: [link] [link]

A dosos program menüje: Ehez kéne egy kis segítség mi, mit csinál?

Alap
1
2
3
4
5

Köszi!

Tehát visszavettem alapra, de a hibajelenség ugyan úgy előtt, ahogy elkezdtem másolni! Most újra kell indítanom, hogy lássam ismét a samsung HDD-t. Semmi sem változott :O :W De a teszt szerint nincs hiba, ha persze jól értelmezem?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#7822) palika90 válasza liksoft (#7820) üzenetére


palika90
tag

egy XP-s gépből vettem ki. OP rendszer nincs rajta csak pár divx film... :F

" palika90 felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! "

(#7823) Raven18


Raven18
csendes tag

Hello

pár napja összeraktam egy gépet ,és van benne egy samsung 250gb vinyó. most ezzel igy nem lenne baj , de első telepitésnél (vista) ott volt hogy formázás, de nem tudtam rákattintani (gondoltam formázva volt alapbol?) ezután felrakta a rendszert és most jönnek a semmiből a kékhalálok meg ilyenek. mi oldaná ezt meg? formázás és mondjuk a vista ultimate? ez a home premium itt nem naon vált be.. de nem értem mi lehet a baja. :F

(#7824) Kampone válasza Raven18 (#7823) üzenetére


Kampone
tag

valami vinyo csekk progit futtatnek

nem irok ala

(#7825) toncy


toncy
csendes tag

sziasztok :) nekem van egy olyan problemam, hogy a merevlemezem kozbe olyan hangokat ad ki, mintha leallna es ujra indulna. ez a winyo egy 250gb-s western digytal. mi lehet a baj? koszi ha tudtok segiteni :)

toncy

(#7826) toncy


toncy
csendes tag

es azutan le is fagy. :F

toncy

(#7827) kem válasza toncy (#7825) üzenetére


kem
addikt

én a tápra saccolok. dugd át egy másik tápcsatlakozóra.
De mindenek előtt mentsd le az adataidat, mert ez nem tesz jót a vinyóknak.

Köszi!

(#7828) liksoft válasza vagamo (#7821) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nekem úgy tűnik, mintha a winyópanel PAM-ja lenne hibás. [link] Ezt kinyomtatva megpróbálnék egy garis cserét. A hibakód ugyanis: AJ29.

A teszted alapján én a drive-ban nem bíznék.

Tartok tőle, hogy az utóbbi időkben a tesztelést a gyártók egyre inkább ránk hárítják. A gyártás során óriási idő spórolható ezzel. De nem értek egyet vele.

Szerk: A drive üzemmódjait, sebességét, méretét, akusztikai beállítását tudod módosítani a linkelt menüpontokban. A Te alaplapod esetén nem kell a drive-ot ezekkel visszabutítani. A low level format (teljes felület inicializálása) sem segít Rajtad, hiszen nem felület, hanem RAM hibád van. A hiba ha a drive belső adminisztrációját érinti, a drive "befagyhat", így nem válaszol. Vagyis újra kell indítani a gépet.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7829) liksoft válasza palika90 (#7822) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor gondolom dinamikus kötet, ebben az esetben a lemezkezelőben csatlakoztatni (mount) kell a drive-ot.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7830) Isten88 válasza liksoft (#7829) üzenetére


Isten88
senior tag

Szia! Ismét hozzád szeretnék fordulni!
Most olyan kérésem lenne, hogy szerdán kapok egy vinyót, mert egy hónapja egy WD5000AAKS vinyót visszavittem szektorhibával, és kedvesen kihúzták a 30 napos garaniális javítás idejét, plusz még örömömre megtoldották 2 nappal, mert jó arcok voltak.
Na mindegy, a lényegre térek.
Olyat szeretnék kérni, hogy ha szektorhibás lenne a vinyó, akkor azt a 3 napos cseregaranciában kideríteni, mivel azt mondták, hogy újat adnak.
Szóval tudnál ajánlani egy olyan programot, ami a WD5000AAKS vinyót teleírja és vissza is olvassa? Nem szeretnék megint egy hónapnál is többet várni a cserevinyóra és a hibát az első 1-2 napban ki szeretném deríteni, ha hibás a vinyó - ha már a gyár nem teszi meg... :/

Gyártó oldalán letöltések ehhez a termékhez.

Ha innen kell nekem valamelyik, akkor melyik? :)

Köszönöm szépen a válaszodat és odaadó segítségedet előre is!

[ Szerkesztve ]

(#7831) vagamo válasza liksoft (#7828) üzenetére


vagamo
őstag

Nagyon szépen köszönöm! Nem tudom mi lett volna nélküled! :R Ma viszem is vissza /Ipon/ remélem normálisak e téren is 3 munkanapba bőven benne leszek, pénteken vettem :) !

+1X Köszönöm, jövök 1-el! :R

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#7832) liksoft válasza vagamo (#7831) üzenetére


liksoft
nagyúr

Remélem valóban sikerült megtalálni a hibát. Nem szívesen okoznék felesleges kellemetlenséget.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7833) liksoft válasza Isten88 (#7830) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Lépéseim:

Egybe partícionálom, majd teleírom. Cél, hogy minél nagyobb legyen egy file, és minél inkább kitöltse az utolsó cluster-t.
Visszaolvasás - másolás másik drive-ra.
Ezzel "Full Media Scan"-t csinálnék.
Utána "Full Erase", majd előző olvasási teszt.

A fenti vizsgálatot HDSentinel SMART ellenőrzése mellett (ha engedi a gyári tesztprogram) 2-3-szor megismételném. Ha ütközés lenne, akkor a tesztlépések közötti SMART értékek ellenőrzésével.

Nagy munka, de ennél jobb "nyúzást" a felületre és az átvitelre nem tudok.

Jó lenne random írást/olvasást is nekiereszteni 3-4 órára, de arra nem tudok programot.

Ha gond jelentkezne a win változattal, akkor a dos-ost kellene elővenni.

Tápellátásra, hűtésre ügyelni!

Sok sikert!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7834) Isten88 válasza liksoft (#7833) üzenetére


Isten88
senior tag

Akkor csak hogy tudom-e, hogy mit kell csinálni...
Filmekkel, játékokkal telerakom a vinyót, hogy egy szabad bájt se legyen. Utána itt itt futtatok egy "extended test"-et, utána megint itt "write zeros", majd megint "extended test", ugye? És közben mindvégig legyen bekapcsolva a Hard Disk Sentinel.
Ugye jól értelmeztem?
Nagyon szépen köszönöm a segítséged!

[ Szerkesztve ]

(#7835) liksoft válasza Isten88 (#7834) üzenetére


liksoft
nagyúr

Majdnem. A képek 404 üzenettel jönnek fel, így azokat nem tudom értelmezni. Az NTFS default cluster mérete 4kB. Vagyis, olyan file kell, ami 4 , 8 , 12 , 16 , stb kB méretű. Kettő hatványa. Ez fogja kitölteni az utolsó szektort is teljesen a foglalt területen. Egyébként igen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7836) Isten88 válasza liksoft (#7835) üzenetére


Isten88
senior tag

Kép-link javítva. :) Akkor az a lényeg, hogy minél nagyobb legyen a rámásolt fájl. Akkor játékot rakok rá inkább iso fájlban, ami megüti a 8 gigát legalább. A végére meg rakok kisebb képfájlokat, képeket, stb..

[ Szerkesztve ]

(#7837) liksoft válasza Isten88 (#7836) üzenetére


liksoft
nagyúr

Jó! De semmit nem értettél abból amit a méret miatt írtam. Olvass utána. Kulcsszó: cluster.

Szerk: Képre ránéztem, biztosan. Soha nem láttam. A gyári leírás alapján választottam ki a többiek közül. Nekem a munkám miatt egyedi programok állnak rendelkezésemre. Ezért nem szoktam használni a kevesebbet tudókat.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7838) Isten88 válasza liksoft (#7837) üzenetére


Isten88
senior tag

De értettem, lehetőség szerint 4-nek a többszöröse legyen a másolt fájl mérete, mert akkor használja ki a teljes írandó felületet. Ha például 13kB-os egy fájl, akkor 3 clustert teleír, de a negyedik clusternek csak a negyede lesz kihasználva, tehát az nem lesz átforgatva. Csak ilyen fájlt nem nagyon fogok szerintem találni, ezért ha egy 8 gigás képfájlt kiválasztok, akkor (500:8=62,5) 62 cluster nem lesz teleírva az 500 gigából.
Ezen elgondolkozva, lehet fel kellene darabolni azt a 8 gigás fájlt olyan részekre, hogy kihasználja az összes clustert, például 1073741824 bájtosokra (1024 a harmadikonra), a maradékot meg eldobni, és akkor teljesen kihasználom a felületet. Ha valamiben hibáztam volna, vagy rossz úton indultam volna el, igazíts légyszi helyre...szerintem ötletnek jó ez a arabolásos módszer. Ugye? :B

(#7839) liksoft válasza Isten88 (#7838) üzenetére


liksoft
nagyúr

:K :C

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7840) 134 válasza liksoft (#7773) üzenetére


134
csendes tag

Jaja. A következőkkel teszteltem:

* Másolás a két SAMSUNG között. Egyszerre mindkét irányban (explorerrel átrángattam 2 4,5 GB-os file.-t).
* Egyszerre másolás a 3. MAXTOR HDD-ről a két SAMSUNG-ra és ugyanez vissza.

Egyetlen hiba sem jött elő. Néztem a feszültségeket is, de század V-okat változtak.

Szóval szerintem az ST Lab kártya nem RAID kompatibilis. :-(

Másrészt viszont kaptam választ az ST Lab-tól. Jó semmitmondó volt. De az kiderült, hogy BIOS-t nem fogok frissíteni, mert okosan EPROM-ot használtak és nem Flash-t.

Kösz!

(#7841) liksoft válasza 134 (#7840) üzenetére


liksoft
nagyúr

:D Költségcsökkentés.

Milyen jó is, hogy a piac árérzékeny! :D :W :W :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7842) toncy válasza kem (#7827) üzenetére


toncy
csendes tag

okes:) koszike:) jah, es ha a windowsal formazom, ba..hatom, ujra kelll formazzam particion magic-kel, mert hanem 3-4 mb-ra lelimitalodik a masolas...

toncy

(#7843) liksoft válasza toncy (#7842) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor ott adatátviteli hibák vannak. Ugyanis ilyenkor vesz vissza a sebességből a Win. Esetleg tápellátás, tuning, kábel, SMART vonalon érdemes lenne körül nézni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7844) o0tomy0o


o0tomy0o
tag

Sziasztok!

Ma vettem egy 500 GB os samu vinyót, de abból csak 465 GB a felhasználható terület. Az addig oké hogy lehetnek eltérések a tányérok közt és ezért nem csiszre 500 GB de hogy ennyit lecsaljanak, nem sok ez kicsit? Visszavihetem gariba, vagy nem voltam szerencsés?

"Gyerekek! Amíg én élek, ennél a háznál ááállat lesz!!!" (Bödőcs T)

(#7845) DarkDeer válasza o0tomy0o (#7844) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Üdv!
Semmi baja a merevlemezednek! A gyártók úgy tüntetik fel a méretet, hogy 1GB-ot 1000MB-nak számolnak, pedig az igazából 1024. Ez okozza, hogy a merevlemezek szinte kivétel nélkül kisebb kapacitásúak mint ami fel van tüntetve rajtuk.

(#7846) Blaze71 válasza o0tomy0o (#7844) üzenetére


Blaze71
őstag

A szorzó 0,93!! Hozzávetőleg. :U

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#7847) craine12 válasza Core2duo6600 (#7677) üzenetére


craine12
tag

Na hétvégén sort kerítettem rá, és megnéztem (#7669). Másik HDD-vel remekül működő port, kábel került a Samsungra, a helyzet változatlan, eltűnik, ha nem elsőre, akkor másodikra. Következő manőver, vinyó át a JMicron (Gigabyte) vezérlőre, a helyzet javult, volt, hogy 4 standby-wake up ciklust is kibírt, aztán tűnt csak el. Láttam, hogy van újabb BIOS az intel ICH8R-hez (nekem 1.07 08042006 van rajta), illetve a JMicron/Gigabyte-os sem mai (1.06.59 asszem). Ezekhez honnan lehet szedni frissítést? Adnék nekik egy esélyt, de nem találom őket (JM oldalán van 1.06.70, de fogalmam sincs, az jó-e nekem: ftp://driver.jmicron.com.tw/jmb36x/Option_ROM/jmb363_1.06.70_raid_card.zip ).

Ha valakinek van ötlete, legyen szíves segíteni. Köszönöm.

No woman. No cry. No kidding.

(#7848) kem válasza o0tomy0o (#7844) üzenetére


kem
addikt

igen, ők 1000-el számolnak, nem 1024-el.
500Gb*1000*1000*1000=500000000000Byte
500000000000Byte / 1024 /1024 /1024=465Gbyte

Köszi!

(#7849) Core2duo6600 válasza craine12 (#7847) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha az alaplapgyá6tó oldalán nincs akkor passzolom.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7850) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Sziasztok!

Volna egy problémám, amiben a segítségeteket szeretném kérni.
Van egy Samsung HD250HJ merevlemezem, aminek a hőmérsékletét nem tudom ellenőrizni.
Próbáltam Everest-el, HD Sentinel.el, de egyik sem mutatja ki. Sőt a HD Sentinel semmilyen adatot nem tud kiolvasni belőle.
Van valakinek esetleg ötlete?
Köszi
Üdv

Csend a lelke mindennek!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.