Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7101) liksoft válasza m1sk4r (#7100) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ha PATA, akkor nagy valószínűséggel tettél rá jumpert. Gondolom master / slave miatt. Csak éppen a kapacitás limitre tetted.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7102) m1sk4r válasza liksoft (#7101) üzenetére


m1sk4r
aktív tag

Hogy én mekkora sügér vagyok, tényleg. :D Köszi szépen a választ :R .

Aurea mediocritas

(#7103) chungee


chungee
addikt

Hy népek!

Jelenlegi 80as vinyóm felépítése. Nos ez helyett lesz másik vinyóm, 300as. Az a kérdésem, hogy így cakk-pakk át tudom vhogy "teleportálni":F Anélkül, hogy megint particiónálni és újra kelljen rakni a 2 win-t az új vinyóra. Naon praktikus lenne nekem, ha vki tudna megoldás rá. Köszi előre! :R

(#7104) KngAlex


KngAlex
tag

Valaki tud ajánlani olyan programot amivel le tudok törölni egy raid-es dynamic disk-es vinyót?

(#7105) Hoffer


Hoffer
őstag

Hali!

Még mindig fent áll az a probléma nálam, hogy van egy régi vinyóm amikről az adatokat fel akartam másolni az uj gépemre! Bekötöttem minden fasza Biosban látja is a vinyót! De xp alatt a sajátgépben nem jelenik meg a vinyó! Sőt a windows nem is irja hogy uj lemezmeghajtó! De az eszközkezelőben meg látja! Hogyan tudnám elérni, hogy lássam az adatokat?? A régi gépnél volt felhasználónév de jelszót nem kellett beirni! Lehet hogy ez a probléma?? Vagy mit ajánlotok mit tegyek???

Köszi! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#7106) liksoft válasza Hoffer (#7105) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ha dinamikus lemez volt, akkor a lemezkezelőben kell aktiválni. A módját nem tudom, majd a többiek segítenek. (Soha nem használom, és adatmentés esetén máshogy mentek. Nem rendszerből.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7107) liksoft válasza KngAlex (#7104) üzenetére


liksoft
nagyúr

A gyártó tesztprogramjával a drive-ok darabonként felülírhatóak a teljes felületi írástesztnél.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7108) liksoft válasza chungee (#7103) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Keress clone programot. Több free is van a neten.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7109) KngAlex válasza liksoft (#7107) üzenetére


KngAlex
tag

Mármint melyik gyártó? Kaptam a vinyót mert a gazdájának tönkrement a párja és azt hitte hogy ez is rossz mert a win nem látja mint sima partíciót. A kérdésem továbbra is hogyan tehetem basic-é a dinamikus partíciót?

(#7110) Hoffer válasza liksoft (#7106) üzenetére


Hoffer
őstag

DOS-ból szoktál menteni?? Mert mondták hogy probáljam meg ugy! CSak nem találok egy szaros Norton Commandert a neten amit le tudnék szedni! A másik pedig hogy akkor hogy tudod elinditani a gépet dosban??

Üdv.

(#7111) peternai


peternai
csendes tag

Hello!

Segitsetek. Vettem ma egy 500GB-os Hitachi vinyot.
Kivettem a regit, es erre probaltam feltenni a xp-t, amikor is kozolte, hogy van rajta kb 33GB hely. Feltettem erre a particiora, letoltottem egy particio magicet, gondolvan, azzal majd megoldom, de semmi, tovabbra is ugyanazt latja. Ha a masik vinyot teszem be, akkor is csak ezt a 33-at latja.

Van rajta ket sor (vinyon): 16 heads szoveg a szokasos kis jumperelos rajzokkal, meg egy 32 GB clip felirattal a 4 kis rajz. Most a 16 heads szerint van jumperelve, de amikor a xp lett telepitve a 32GBos rajzok szerint lett jumperelve.

(A gepemben egy Abit IS7E2 alaplap van).

Segitsetek legyszi, mert igy eleg rosszul erzem magam a 32G-vel.

Koszonom.

(#7112) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!
Nemrégiben tönkre ment a winyám a notimban, garanciálisan kicserélték. Csak érdeklődés jelleggel mit ne csináljak, h ez még 1x elő ne forduljon?
pl ezek ártanak neki?:
-particionálás
-formázás
-csak egy partíció formázása
-gyors formázás

ezeket csináltam csak vele, vmelyik probléma volt?

(#7113) BoGyo[ME]


BoGyo[ME]
tag

Sziasztok! (A RAID topicban hiába kérdeztem, talán majd itt tud valaki segíteni)

Szerettem volna a gépem (lásd adatlapomat) háttértárát bővíteni; első ötletként 2 db 500GB-os HDD RAID0-ba kötésével + 1 db 1TB-os belső rackkel (+ van egy 150GB-os WD Raptorom, de picit hangos :(((, úgyhogy valószínű az a közeljövőben el fog adódni...; mind SATA-s). Az XP telepítő az alaplapi driverral (F6) felismerte ugyan a RAID-et, és félig fel is ment rá, de aztán először hibaüzenetet kaptam, hogy nem tudja másolni ugyanezeket a drivereket (iastor.sys és társai), aztán ha ESC-el mégis továbbengedtem kékhalál fogadott...

Mivel ha a biosban a SATA-t RAID-re állítottam, akkor a korábbi vinyóim is kékre fagytak az XP betöltésénél, letettem fenti tervemről, de úgy látszik bénán szedtem szét a RAID tömböt (utána meg már hiába próbálkoztam bármivel), mert bár az egyik 500GB-os vinyó azóta jól működik, a másik ugyanolyat 1 GB-osnak látja a rendszer, aminek van
- egy 20GB-os, nem lefoglalt (lemezkezelőben fekete hátterű);
- egy 80 GB kiterjesztett partíció (sötét zöld háttér), szabad területtel (világoszöld);
- és egy 830 GB kiterjesztett partíció (sötét zöld háttér), szabad területtel (világoszöld);

Ha ez utóbbi kettőt partíciót törölni próbálom a lemezkezelőben, akkor "Váratlan hiba történt..." üzenetet kapok, a rendszer-eseménynaplóban meg csak ennyi van róla:
"Forrás: LDM
Leírás: A paraméter nem megfelelő. : 80070057"

Van valami ötletetek, hogy hogyan lehetne megjavítani a vinyómat?!?

(#7114) Jarod1 válasza spyduck (#7112) üzenetére


Jarod1
addikt

elvileg mindegyiket használhatod, nem kéne hogy kinyírja, csak ne használd őket sűrűn

(#7115) chungee válasza liksoft (#7108) üzenetére


chungee
addikt

Azzal menni fog:F Nem ismerek clone progit, kívéve a norton ghost-ot. Ghost-val is lehet:F

[ Szerkesztve ]

(#7116) liksoft válasza KngAlex (#7109) üzenetére


liksoft
nagyúr

A winyó gyártójára gondoltam. De az OS lemezkezelőjéből is át lehet particionálni. Gondolom az adatok nem kellenek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7117) liksoft válasza Hoffer (#7110) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, sokmindent DOS-ból csinálok. Ehhez pedig DOS-ra van szükség (milyen érdekes.....). A win98 CD-n van, vagy rákereshetsz a FreeDOS-ra is.

Szerk: Ja, nem sz@ros, és amúgy sem azzal mentek. Ugyanis az nem képes NTFS-t olvasni.

Keress rá a Microsoft oldalon a dinamikus kötet aktiválására. Gondolom leírják. Ha meg nem sikerül, próbálhatod Get Data Back progival. Ha úgy sem sikerül, szívesen látlak. Igaz, az már fizetős.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7118) liksoft válasza peternai (#7111) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A kapacitás korlátozása után (ha megszűntetted), vagy újra kéne telepíteni új partícionálással a rendszert, vagy megnézni, látja-e a maradékot a lemezkezelőben. W2000 SP4, XP SP2 a minimum, és lehet, hogy bizonyos chipset esetén az EnableBigLBA progit futtatni kell, hogy 128GB fölött tudja kezelni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7119) liksoft válasza spyduck (#7112) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Egyik sem. Viszont nem szereti:
- a rossz tápellátást (tápegység, alaplap, akku)
- a túlmelegedést (ölben, paplanon ne használd)
- a verést (menet közben tilos mozgatni, belerúgni (ezt kikapcsolva sem)).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7120) liksoft válasza BoGyo[ME] (#7113) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Valahogy számomra zagyva.

- A drive-okat RAID0 használata előtt külön-külön is célszerű erősen letesztelni használat közben. Ha jók, akkor érdemes RAID-be kötni.
- Egyáltalán a 128GB-nál nagyobb winyókat kezeli a rendszer? [link]
- A Raptor a sebessége, elérési ideje miatt ilyen hangos. Azonos kapacitású standard drive használata esetén vissza fogod sírni ha eladod.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7121) liksoft válasza chungee (#7115) üzenetére


liksoft
nagyúr

A Ghost nem minden verziója jó rá. Az eddigi tapasztalatok alapján inkább neve van.

pl: [link] Nem használtam!

Szerk: Google a barátod! :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7122) spyduck válasza liksoft (#7119) üzenetére


spyduck
nagyúr

Köszönöm a választ. Akkor valószínűleg gyári hiás volt mert vigyáztam rá. Ha nem tudott néha kikapcsolni magától a gépem az is a winyó hibája volt?

(#7123) liksoft válasza spyduck (#7122) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7124) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Sziasztok
Lenne egy kérdésem.Gép inditásnál ugye az alaplap kattanik eggyet.Na nekem valamikor win alatt ugy fagyott meg és kelett resetelnem hogy 4-5öt is kattant. Most kicsit visszavettem a Ramok sebességéből hátha az okozta.Tegnap is csinálta de egy reset után egész nap GAME-eztem meg stb... és nem volt probléma.Egyébként ez mitől lehet?
Vagy esetleg vinyó probléma? Ja és még annyi hogy a jelenséget csak hidegen produkálja.

(#7125) liksoft válasza zsolt1129 (#7124) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Mi az, hogy "kattanik"? Pláne az alaplap amin nincs mozgó alkatrész. :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7126) zsolt1129 válasza liksoft (#7125) üzenetére


zsolt1129
addikt

Bocsi a helytelen fogalmazásért.Mikor indul a gép akkor ugye eggyet kattanik a gép ami normális.Nos win betöltése után kattanik 3 hosszút és fagyás.Tegnap reggel is ezt csinálta de csak hidegen amikor huzamosabb ideig nem ment a gép.Ha bemelegszik a hiba megszünik.

(#7127) liksoft válasza zsolt1129 (#7126) üzenetére


liksoft
nagyúr

A "kattanik" - kattan egy hangutánzó szó. A halk kalapácsütéshez hasonló. (Bocsi, de régi neveltetésű vagyok, és bár már helyes, az ikes igék hagyományos használatát viselem csak el. Így a kattanik szótól is kikattanok.)

Amire Te utalsz, az a "beep" hang. Ha egyet ad, azzal jelzi, minden rendben. Ezt valóban az alaplapi BIOS küldi az alaplapra helyezhető hangszóróra. Ha nem ez a hang jelentkezik, akkor annak a szabályossága (ismétlődése) mellett a jelzések hossza és sorrendje egy hibaüzenetet takar. Ez a hibaüzenet függ a gyártótól és a BIOS típusától, esetleg verziójától.

Amit Te hallasz, valószínűleg a video hiányára utalhat. Vagyis a videokártyát nem sikerült inicializálni. Ezt okozhatja érintkezési hiba, de a tápegység elhasználódása is.

Ezen kívül lehet még memóriahiba is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7128) zsolt1129 válasza liksoft (#7127) üzenetére


zsolt1129
addikt

Értem.Köszi a segitséget.Bocsi csak nem tudram hogy beep hang.D az a furcsa az egészben hogy csak akkor csinálja amikor huzamosabb ideig nem megy a gép.Ha bemelegszik akkor semmi baja. Általában win betöltése után 1-2 percre rá szokott előjönni a jelenség.

(#7129) liksoft válasza zsolt1129 (#7128) üzenetére


liksoft
nagyúr

Bocsi, én is figyelmetlen voltam. Csak a hangra figyeltem, amit most is tartok. Viszont ha már menet közben csinálja hidegen de melegen nem, akkor érintkezési hibára gyanakszom. Vagyis, az érintkezőket célszerű megtisztítani. Erre nem a dörzspapírt, hanem inkább alkoholt tudnék javasolni. A tápcsatlakozók sem kivételek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7130) zsolt1129 válasza liksoft (#7129) üzenetére


zsolt1129
addikt

Mégegyszer köszi hogy segitesz :R
És szerinted a kontakttisztitó spray nem lenne jó?Most azt fogom csinálni hogy lekapcsolom és rányitom az ablakot. Várok egy fél órát és kiváncsi leszek.

(#7131) liksoft válasza zsolt1129 (#7130) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem szeretem. Én isopropyl-t használok.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7132) zsolt1129 válasza liksoft (#7131) üzenetére


zsolt1129
addikt

Akkor veszek olyat, bemegyek a gyógyszertárba.. :D
7. restart után is tökéletesen működik.Csak reggelente szokta mikor teljesen hideg a gép.De ahogy nézem a procihűtő meg a táp közé fonalat szőtt a pók ugyhogy tényleg ki kell tisztitanom.
MOD: És ezzel befujhatom például az alaplap felületét is?Bármilyen elektronikai egységet?

[ Szerkesztve ]

(#7133) liksoft válasza zsolt1129 (#7132) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ez nem spray. Ez folyadék. "Izopropil alkohol" magyarul fonetikusan leírva. Nem kapsz mindenhol, de zsírtalanításra nagyon jó. A széntetrakloridot azért nem ajánlom, mert az agresszív, nagyon sok műanyagot megtámad. Olyan mint a nitrohigitó. Ha nem kapsz, akkor a sebbenzin is jó lehet, ha tiszta, és nem hagy foltot.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7134) superecneB


superecneB
őstag

Sziasztok!
Most "csak" a winchester halt meg, vagy az alaplap IDE1 es vezérlője is?
IDE1 es vezérlőben: Detecting IDE driversen nem megy át.
IDE2 es vezérlőben: Látja a winchit, de nem tud rábootolni, Lemezolvasási hibát ír ki.

(#7135) Petyeka válasza Eagl3 (#7043) üzenetére


Petyeka
csendes tag

Hali!
Bocsi hogy csak most reagáltam!
Szal a winyóm ami elszált az kb 4 éves 80 gb Hitachi márka.
Úgy történt az eset, hogy amikor meg akartam formázni a winyót, 52%-nál megált és csak szakaszos surlódó hangot lehet hallani. Gyorsformázással végigmegy, adatot tudok csak rajta tárolni!
Mi lehet?

(#7136) Eagl3 válasza Petyeka (#7135) üzenetére


Eagl3
veterán

Passz... próbáld meg több féle progival letesztelni pl. HDsentinel-el.

"adatot tudok csak rajta tárolni!"

Sztem a hamu tartó is megáll rajta. ;]

(#7137) liksoft válasza Petyeka (#7135) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A gyorsformázás nem teszteli le a felületet olvasásra. Így ha a felület hibás, akkor oda is fog írni a rendszer. Vagyis jó dolog vakon repülni. Ez akkor az igazi, ha valaki esetleg könyvelésre használja évek óta mentés nélkül. :D :D :D

Egy négy éves drive már lefutotta a kilométereit. Próbáld a DFT progit.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7138) Heizo


Heizo
csendes tag

Hali!
Ma jött meg az új 750es hitachi winyóm. Nekiálltam formázni és particionálni, de csak 700 giga helyet mutat. Ok persze vártam hogy kisebb lesz, de nem hogy ennyivel. A hibát oda vezetem vissza, hogy mikor először megcsináltam a partíciókat a win telepítővel még mielőtt formáztam volna kaptam egy áramszünetet. Következőnek nem láttam hibát így újra megcsináltama partíciókat, mivel azok elvesztek és wint telepítettem. Ott tűnt fel hogy kisebb az egész. Sajna nem néztem meg a legelején h meg van-e a 750, vagy már az áramszünet előt is csak 700 volt.Bocs, hogy nem olvasgatok vissza, de már a sírógörcs kerülget, hogy egy ilyen rutinfeladatnak tűnő dolog így szivat, mert vagy 3 órámba telt, mire windows tudtam rá varázsolni.
A választ előre is köszönöm!

(#7139) japy


japy
őstag

Szia! Az lenne a kérdésem a HD Tune progi az infó résznél azt írja hogy Supported : UDMA Mode 7 Active : UDMA Mode 5 ! Hogy lehetne rábírni a 7-es működésre?

[ Szerkesztve ]

(#7140) VVoid válasza Heizo (#7138) üzenetére


VVoid
aktív tag

700 GB = 700 x 1024 x 1024 x 1024 byte = 751 619 276 800 byte. Vagyis minden rendben van. A gyártók nem 1024-es, hanem 1000-es váltószámmal dolgoznak, ezért a 750 milliárd byte az szerintük 750 GB.

(#7141) Heizo válasza VVoid (#7140) üzenetére


Heizo
csendes tag

Hmmm. köszönöm a választ, ésszerűnek tűnik... azért egy kicsit lehangoló...
Most olyan problémám van, hogy visszadugtam a 160as ata winyómat is, és ha bekapcsolom a gépet a ventik felpörgése után leáll az egész, csak a zöld led világít tovább, és hosszú gombnyomással le kell állítani (kialszik a led) és utána indul el. Szval ha aktív a 160as nem indul el a gép. Remélem nem halt meg az is. Ötlet valakinek?

(#7142) liksoft válasza Heizo (#7141) üzenetére


liksoft
nagyúr

Talán a tápellátás működik határon?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7143) sysloser


sysloser
csendes tag

Hi!
A gépben volt egy ide maxtor 40-es hdd és egy 500-as sata2. A sata-t lehúztam, újratelepítettem a 40-es ide maxtorra az xp-t. Visszadugtam a nagy winyót és a disk management azt mondja, hogy csak 130-at lát. Illetve; a lemez nincs megformázva, és megformázná. Nem értem, mi történhetett? A bios frankón mutatja; max capacity 500 Gbyte. Fintos adatok vcannak rajta negyon nem szeretném elveszíteni. Help anybody SOS!! PLZ

(#7144) warrior28 válasza liksoft (#7142) üzenetére


warrior28
aktív tag

Sziasztok!
Ma reggel nézelődtem a HDSentinelben és érdekes(?) adatokat találtam. Az újabb vinyómról (WDC WD2500KS-00MJB0) az alábbi adatokat közölte: Raw Read Error Rate, Ultra ATA CRC Error Count. Ezek számomra ijesztő adatok a 3x olyan idős vinyómhoz (WDC WD3200JD-00KLB0) képest: Raw Read Error Rate, Ultra ATA CRC Error Count. Azért keltette föl a figyelmemet ez a dolog, mert mostanában megszaporodtak a kék halálaim reinstall után is, miközben már alaplapot is cseréltem és a ramom is tiszta! Megtudjátok mondani, hogy a vinyóm-e a gond vagy van-e köze a vinyókhoz?

[ Szerkesztve ]

(#7145) DarkDeer válasza sysloser (#7143) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Üdv!
Ha Service Pack nélküli XP-t raktál fel akkor az a baj. SP nélküli változatok nem tudják kezelni a nagyobb merevlemezeket. Telepítsd fel valamelyik Service Pack-et, szerintem most már az SP 3-at érdemes.

(#7146) elnofx


elnofx
csendes tag

Üdv!
Van nekem egy Seagate 250 gigás SATA-s vinyóm, amin 3 partíciót csináltam. Egy ideig jól is működött, aztán elkezdett szarakodni az egyik partíció (nem lehetett rá írni, de olvasni még igen), erre most az a helyzet hogy a 3. partíciót felismeri, de belépni rá már nem tudok, megormázni se tudom mert a formázás legvégén mindig kiírja hogy gixer van... Szóval valaki tudna nekem segíteni, hogy mit tegyek? (adatmentés engem se érdekel - csak hogy ne érje szó a ház elejét:) Köszi!

(#7147) BoGyo[ME] válasza liksoft (#7120) üzenetére


BoGyo[ME]
tag

Bocsi, akkor lényegretörőbben:

A kérdéses 500GB-os HDD-t korábban fél évig problémamentesen használtam, aztán vettem egy ugyanolyat, RAID0-ba raktam őket, kettépartícionátam (20GB+maradék) végül szétszedtem. A gondom az, hogy míg az újat egymagában is jól felismeri az XP, a régit valamiért még mindig 1000 GB-osnak látja és a partíciókból a kiterjesztetteket (80+830 GB-osak) nem hagyja törölni...

A kérdés hogy hogyan lehetne újra teljesen partícionatlanná tenni a vinyót, hogy elölről kezdhessek mindent... (régen volt a BIOS szintű formázás, csak az ma már "nem divat")

(#7148) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok.
Seagte 7200.11 ST3500320AS 500GB vinyóm van és a másolásnál 15-20 mb-al másol particiok között ugyan azon a vinyon.Ez mennyire normális? A tömörités pedig kb. 3 szoros idö lett 350mb kb.15mp helyett kb. 60mp lett.
Konfig: Intel E8400.Gigabyte EP45 DS3R,CSX 2*1gb @800.

A HD TACH pedig nagyobb értéket mutatt.
QUICK:
[link]
LONG:
[link]

Egyéb: A beállitásoknál bevan pipálva , hogy "írási gyorsítótárazás engedélyezve" ez kell vagy nem kell? Régebben egy vinyomnál se volt ez bepipálva bár ez az elsö SATA2-es vinyóm.
Elöre is köszi.

(#7149) liksoft válasza BoGyo[ME] (#7147) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A gyártó oldaláról letölthető tesztprogram írástesztje felül fogja írni a legelső szektort. Ezzel a partíciók törlődnek. Ha a RAID controller más információt is tárol esetleg a drive végén, akkor a teljes drive írástesztjét végig kell futtatni. A tesztet ha tudod NE a RAID controller csatornáján, hanem "sima" alaplapin végezd.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7150) liksoft válasza swoody (#7148) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Két sátrat kell felverned egymástól 100m távolságra. Most jön a nagy kérdés. Mikor végzel hamarabb?

1. Külön-külön felvered a két sátrat.
2. Minden hajtás, cövek elővétele és minden munkafázis után átmész a másik sátorhoz, és ott is egy munkafázist elvégzel. Vagyis ide-oda futkosva párhuzamosan vered fel a két sátrat.

Szerintem az első a nyerő. A két partíció közötti másolás ha egy drive-on van, a másodiknak felel meg. Szerinted érthető, hogy mitől lett lassabb? ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.