Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7951) Ulf


Ulf
tag

Sziasztok!

Most vettem egy SATA-s vinyót, sajnos a kábelt elfelejtettem. Elég hozzá SATA adatkábel? Mert látom hogy lehet venni SATA tápkábelt is. Az is kell? FSP tápom van.
WD Caviar Blue AAJS 250GB SATAII, Abit NV8

Vagy egyáltalán mit kell beszereznem hozzá. Sürgős lenne.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#7952) Isten88 válasza Ulf (#7951) üzenetére


Isten88
senior tag

Szia.
A vinyóba 2 kábelnek kell belemennie. Van az adatkábel és a tápkábel. Ha egyik nincs, akkor nem tudsz vele mit kezdeni. Ha a tápodnak van már sata csatlakozója, akkor nem kell venni, de ha még nincs, akkor be kell szerezned egy átalakítót. 2-3száz forint.

(#7953) Ulf válasza Isten88 (#7952) üzenetére


Ulf
tag

Köszi

Tehát mondjuk kell
[link]
Mi az hogy egyenes meg 90*-os?

meg ez
[link]

(#7954) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

Ilyen jelenség lehet merevlemez hiba miatt? :

Olyan problémám van, hogy a gépem pár alkalmazástól bedobja a fekete képernyőt, és úgy viselkedik ,mint mikor bekapcsolom a gépet , tehát a monitor keresi az analóg vagy digitális jelet (kiírja kis négyzetbe a képernyő felső sarkába), mindig ugyanakkor. Játékoknál hülye hang is kíséri, mint mikor simán lefagy a rendszer vindózban, csak ugye nálam full fekete képernyő kíséri most. Ezután várok pár másodpercet, aztán rezetelek.
cod 4 ,2 simán fut. Crysis is jól ment az elején ,aztán amikor tankkal kell menni, és leomlik a hegy, annál a résznél lép fel a gond. Supreme Commandernél intró alatt , dead space -nél is fellép a probléma, mikor lemegy az intro. A 3dmark tesztek jól lefutnak, kivéve a 03-at ,mert ott szintén fekete képernyő fogad jelkereséssel. Prime és orthossal teszteltem a gépet, nem dobott ki hibát. Viszont a memtest hibákat írt ki, 4 óra alatt 10-et.
Először ramhibára gyanakodtam, de mikor egy másfajta ramot kölcsönkértem, és annál is újraindulgatott.
Ja, és minden alapbeállításokkal van, semmi sincs húzva. Az everest szerint pedig túlmelegedés sem lehet. Biost is frissítettem f2-ről f3-ra. Gondoltam az segíthet, de semmi.Alaplapi chipset drivert is változtattam, xp-t is próbáltam vista helyett ,de semmi változás.

Szvsz alaplaphiba, de gondoltam, azért titeket is megkérdezlek, mi a véleményetek.

[ Szerkesztve ]

(#7955) cool13


cool13
őstag

Sziasztok!
Van egy kis gondom. Tegnap töredezettség-mentesítés történt a gépen. Majd még dolgozott. Ma bekapcsoláskor hosszan állt fel, és egy HDD ütemes csattogásal jelezte ez itt a vég. (azt hiszem) A hibás HDD-t lecsatlakoztatom a gépről, működik minden szépen. A Bios látja. Már nem emlékszem a nevére, de valami HDD recovery progi nem tudott vele mit csinálni, látta, de I/O hibát dobott.
Érzem hogy megdöglött, valahogy mégis, menthető róla adat szerintetek? És tényleg halott?

(#7956) dangerzone válasza dangerzone (#7954) üzenetére


dangerzone
addikt

Viszont annyi kapcsolódás a vinyókhoz tényleg van , hogy ezt írta ki a hd sentinel önteszt alatt : "sikertelen olvasó egység hibája miatt"

(#7957) dangerzone válasza dangerzone (#7954) üzenetére


dangerzone
addikt

Hmm...és hd tune is hibát ír ki olvasás teszt közben, ami egy hallható kattanással járul együtt.

[ Szerkesztve ]

(#7958) joey92


joey92
csendes tag

hello!
van egy 500GB-os Verbatim külső winchesterem és a gép mostanában nem ismeri fel.
Mármint lefagy tőle ha megnyomom a power gombját a vinyónak,de ha kikapcsolom a vinyót akkor megy tovább a gép normálisan. Mindegyik USB porton ezt csinálja.Ha mást kötök rá az USb portokra akkor azt gond nélkül felismeri. Másik gépek is felismerik a vinyót.

(#7959) ent


ent
őstag

cs all!

Nem is probléma de lehet. Ezek teljesen megfelelő értékek?
[link]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#7960) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

A problémám a következő.
Van két sata II-es vinyóm,egy 200-as samsung kettészedve 20ra és 180ra és egy 500as samsungom egybefüggő.
átlagban 40 megával másol a két vinyó egymásközt.Nem kellene ezeknek gyorsabban mennie?
Abit aw8-max lapom van.
Sata portok
1.200as vinyó
2.500as vinyó
3.dvdíró
4.dvdolvasó

Mindegy melyikbe van dugva a vinyó nem?a sata érzékeli melyik mi,úgy értem itt nincs olyan hogy az 1es a master 2es a slave?

a HD Sentinel 100%osnak,hibátlannak látja őket.

Valami ötlet miért nem gyorsabbak?

Mr.Brightside

(#7961) Hukkle


Hukkle
tag

Sziasztok!
Adott egy Samsung F1-es 500Gb-os merevlemez, ami hibátlanul működik, de nem tudok rá operációs rendszert telepíteni. Korábban annak tudtam be, hogy az Nforce4 Ultra alaplapom /ASUS A8N-E Rev 2.0/ lehet a probléma oka, de most egy ASUS P5Q lapban se lehetséges operációs rendszert feltelpíteni rá.
A régi SATA I-es Samsung 160Gb-os vinyóra viszont gond nélkül felment a Vista és az Xp is.
HA van valami 5let, vagy korábbi tapsztalat erről, akkor szívesen venném akár csak PM-ben is.
ELŐRE IS NAGYON KÖSZÖNÖM!

(#7962) liksoft válasza cool13 (#7955) üzenetére


liksoft
nagyúr

Döglött, vidd adatmentéses szakemberhez. (Viszont EZ az adatmentéses téma!)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7963) liksoft válasza joey92 (#7958) üzenetére


liksoft
nagyúr

Garira érett. Szerk: esetleg másik kábellel?

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7964) liksoft válasza ent (#7959) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, hiszen befelé a lemez átmérője csökken, így kevesebb szektor van rajta. Vagyis az átviteli sebesség csökken. A beesések meg a Win miatt vannak. Ez az OS imád a háttérben ökielé..tést végezni. :D Így időt lop a futó programtól, vagyis nem tud folyamatosan olvasni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7965) liksoft válasza Pocee (#7960) üzenetére


liksoft
nagyúr

A 200-as a szűk keresztmetszet. Valamint az ICHR7 esetén nem tudom, master / slave formációban, vagy dedikált vezérlőkként alakította ki az Intel a csatornákat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7966) dangerzone


dangerzone
addikt

a hd sentinel önteszt alatt ezt írja ki, és megáll: "sikertelen olvasó egység hibája miatt"
hd tune is 5 mp után megáll hibaüzenettel.
Akkor hibás most a vinyó?

(#7967) liksoft válasza dangerzone (#7966) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, van rá esélyed. És a gyártó által készített tesztprogram mit mond? (Esetleg pont a hibák kiszűrésére készült, és véletlenül a gyártótól van.) :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7968) dangerzone válasza liksoft (#7967) üzenetére


dangerzone
addikt

Utánanézek...még...ismét... Mert samsung honlapján csak ilyen user manual fostalicskákat találtam eddig . Megnézem alaposabban akkor még1x.

(#7969) ent válasza liksoft (#7964) üzenetére


ent
őstag

thx.

A Szígét 250gb os vinyonál a Sentinel 99% kondit ír és egy áthelyezett szektort mutat. Ez garis dolgok közé tartozik már?

thx

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#7970) kem válasza ent (#7969) üzenetére


kem
addikt

ha Low level format után is ezt írja, akkor igen.

Köszi!

(#7971) liksoft válasza ent (#7969) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link]

Kem : Ezerszer le lett írva, NEM! Nézz utána.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7972) kem válasza liksoft (#7971) üzenetére


kem
addikt

oké, most már bevéstem a fejembe.
Elnézést a zöldségért. Ma is tanultam valamit:)

Köszi!

(#7973) liksoft válasza kem (#7972) üzenetére


liksoft
nagyúr

Semmi gond, több kereskedő automatikusan cseréli. De nem kötelező! Csak a határ átlépése után.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7974) ent válasza liksoft (#7971) üzenetére


ent
őstag

:R

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#7975) Pocee válasza liksoft (#7965) üzenetére


Pocee
senior tag

Nem szeretnélek terhelni,de nekem ez az ichr7-es dolog teljesen homály.
Ha egybenyitom a 200as vinyót várhatok gyorsulást vagy nem?például amit észrevettem,hogy a o&o defrag a 180as particiót tök lassan csinálja meg,értsd ez alatt hogy a 20as partición sokkal gyorsabban helyezgette a fájlokat mint a 180ason,sőt amikor volt még egy ide-s 200asom azt is harmad annyi idő alatt teljesen letöredezettségmentesítette.
egyébként mennyivel kellene másolnia a kát sata IIes vinyóknak egymás között normális esetben?

Mr.Brightside

(#7976) liksoft válasza Pocee (#7975) üzenetére


liksoft
nagyúr

Minden a felületi bitsűrűségtől függ (az egy dolog, hogy az alaplap és az elektronika között mekkora a sebesség, de az adatokat sorosítva, kódolva a felületre kell írni, vagy onnan olvasni - és ez a szűk keresztmetszet). 40-50MB-tól a 100-ig mehet.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7977) Pocee válasza liksoft (#7976) üzenetére


Pocee
senior tag

köszönöm a tájékoztatót.

Mr.Brightside

(#7978) Chapel


Chapel
addikt

Üdv!

A kövi problémám lenne,a gépem az ami az adatlapomon van.
Vettem tegnap egy SATAII-es vinyót (ezt) és rádugtam mindent,a vinyó pörög szal áramot kap de nem látja a bios auto detect-je Mi lehet a gond? Esetleg kell frissitenem bios-st vagy valami sata vezérlőt?
Mindegy h a lapon melyik sata helyre van dugva?

help :(

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#7979) dangerzone


dangerzone
addikt

A vinyóm asszem összeszarta magát. Hd sentinel, hd tune is problémákat írt ki rá, illetve a tesztek sem futottak le. Most pedig a windóz sem jön be, csak halkan kattog a vinyó 10 mpenként.
Hutilt el próbáltam indítani dvd ről való boot-tal, de ezeket írja ki: can't open cd driver cd001. Shsucdx can't install. Your ram drive is loaded at c:
Out of memory error. Bad command or filename.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

samsung hdd utility

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

vhogy így :)

[ Szerkesztve ]

(#7980) liksoft válasza dangerzone (#7979) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nekem a tápegységed gyanús. Volt már memória hibád, a winyó is haldoklik,...... :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7981) dangerzone válasza liksoft (#7980) üzenetére


dangerzone
addikt

A vinyóm meg is halt ^^ :D

(#7982) kem válasza liksoft (#7980) üzenetére


kem
addikt

Szia!

Ismersz olyan programot, ahol egyszerre ~8 olvasást is el tudok indítani a vinyóról?
Ezzel azt szimulálnám, hogy mennyi DVD-t tudna a gépem egyszerre pörkölni.
Total Commandert próbáltam 8 fájl párhuzamos másolásával, de a másik vinyóm miatt elég gyatra lett az eredmény, miközben everest is olvasott még minimum 14Mb/sec-al...

Köszi!

(#7983) liksoft válasza kem (#7982) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nem. Olvastam az alapkérdést is, talán PPetert kéne megkeresned.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7984) Core2duo6600 válasza Chapel (#7978) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mindegy, hogy hova van dugva, márha nem használsz raid ot.
Ha a bios nem látha / látja esetben az oprendszer drivereinek semmi köze.
Amíg a bios nem imseri fel, addig ha nem csatlakozási gond, akkor hw es hiba.
a sata adatkábelt nézd meg, próbáld meg egy másikkal.

Próbáld ki úgy, hogy csak ez az egy van bedigva a sata 1 feliratuba.
Ha így sem megy, ésa kábel tuti jó, akkor viheted a hdd ét vissza.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7985) Scr1pter.cg


Scr1pter.cg
csendes tag

Üdv!
Haverom vett egy hd502IJ típusjelzésű SATA2-es vinyót, amit szeretne rádugni sata1-et támogató alaplapjára, viszont sehogy sem sikerül neki működésre bírnia. Tudomásom szerint mennie kéne simán, csak ugye nem teljes sebességgel. Valami tipp?

Előre is köszi

(#7986) Hukkle


Hukkle
tag

Sziasztok!
Adott egy Samsung F1-es 500Gb-os merevlemez, ami hibátlanul működik, de nem tudok rá operációs rendszert telepíteni. Korábban annak tudtam be, hogy az Nforce4 Ultra alaplapom /ASUS A8N-E Rev 2.0/ lehet a probléma oka, de most egy ASUS P5Q lapban se lehetséges operációs rendszert feltelpíteni rá.
A régi SATA I-es Samsung 160Gb-os vinyóra viszont gond nélkül felment a Vista és az Xp is.
HA van valami 5let, vagy korábbi tapsztalat erről, akkor szívesen venném akár csak PM-ben is.
ELŐRE IS NAGYON KÖSZÖNÖM!

(#7987) kokii


kokii
tag

hali, én lennék az illető (Scr1pter ismerőse)
a gondd a következő:
már majdnem egy éve vettem 1 hd501lj típusú sata2 es vinyót
mivel az alaplapom nem támogatja ezért visszatettem jumper segítségével sata1re
ez rendben is van
gondoltam mivel már nincs helyem és ez a vinyó tökéletes rendelek egy ugyan ilyet
ma megis érkezett a csomag de egy hd502ij típusú hdd t kaptam kézhez, mondom mindegy ugyanazok az adatai jó lesz ez is, de amikor ugyanúgy megakartam jumperelni láttam h a 4 helyett 2 jumper slot van rajta összvissz, ami ahogy próbáltam egyiksem a visszatiltás sata1 re...
az alaplapom nem rakja vissza alapból sata2ről a dolgokat és ez okozza a problémát, nem tudom mihez kezdjek
vki tudna segíteni?
(már próbáltam a samsung oldaláról egy 1,5gb/s re rakó iso t amit "sikeresen" nem bootol be a gép, szval elég nagy sz.rban vagyok)
sűrgős plz help

(#7988) liksoft válasza Hukkle (#7986) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Mivel már harmadszor futsz neki ennek a problémának, és senkinek nem volt ötlete, én mondok egyet. Vidd szakemberhez. ;)

Vagy egyszerű a gond ami a leírásodból nem derül ki, vagy rejtett hiba esetleg kompatibilitási probléma lehet. Azt viszont nem biztos, hogy "távdiagnózissal" tudjuk orvosolni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7989) liksoft válasza kokii (#7987) üzenetére


liksoft
nagyúr

Másik gépen ami tud SATAII-t, kell átállítanod SATAI-re.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7990) Chapel válasza Core2duo6600 (#7984) üzenetére


Chapel
addikt

Nagyából én is erre jutottam,ma voltam bent és kaptam újjat,szal este ugrik a majom a levesbe :D

Mindenesetre,köszönöm!

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#7991) kw3v865


kw3v865
senior tag

Vettem egy új gépet (én állítottam össze). Problémám a következő: nem ismeri fel (a BIOS-ban nem látom) a 400gigás SATA2-es Samsung merevlemezemet. Próbáltam másik helyre átdugni, de semmi eredmény. Az alaplap (GIGABYTE GA-MA790X-DS4) szerintem jó, mert a DVD-írómat felismeri. Van valami ötletetek, mi okozhatja ezt? Talán rossz a merevlemez vagy BIOS-t kéne frissíteni?

(#7992) Blaze71 válasza kw3v865 (#7991) üzenetére


Blaze71
őstag

Nézd meg másik gépben is a HDD-t, ha van rá lehetőséged. Ez a merevlemez ment-e már másik gépben, vagy most helyeznéd először üzembe? Mert ha ment már, akkor a kábelokat nézd át, hátha ott nem stimmel valami. Tápot megkapja rendesen? Alaplapnak nem lehet gondja, de azért dugd át másik SATA portra.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#7993) kw3v865 válasza Blaze71 (#7992) üzenetére


kw3v865
senior tag

Új vinyó. Próbáltam már másik kábellel is, átkötöttem másik SATA portra, de semmi eredmény. Tápot szerintem kap, mert melegszik egy kicsit.

(#7994) kw3v865 válasza kw3v865 (#7993) üzenetére


kw3v865
senior tag

Felismeri!!! :)) Fogalmam sincs, mi lett vele, csak bekapcsoltam a gépet és felismerte! Az mindegy, hogy melyik portra kötöm, és hogy mater vagy slave? Most slave-n van? Melyikre érdemes kötni?

(#7995) Alpee válasza kw3v865 (#7994) üzenetére


Alpee
aktív tag

Sziasztok!

@ kw3v865: Ha joltom, akkor SATA-knal nincs master es slave uzemmod :DDD de az is lehet h tevedek :D

Lenne egy problemam nekem is. Gepet cserltem, mar eleg regen. 250-es seagate ST3250410AS vinyoval. A regi gepembol maradt egy 40 GB-s seagate UATA 100 v 133 mar nem emlekszem pontosan (meg 5400 RPM-es). Gondoltam beteszem, imidzsek tarolasara jo lessz. Csakhogy naon lassu lett. olyan 10 MB/s el masol kb ugy, hogy rola olvasok, irast inkabb nem is emlitem :W Regi gepben siman ment 25 - 30 MB/s -t olvasas 20 MB/s vagy tobb iras :K . Sztetek mi baja lehet :F Windowsban ha jol emlekszem helyesen latja az UATA beallitast, de ennek meg utanajarok. Alaplapi Gigabyte GA-P35DS3.

(#7996) Isten88 válasza Alpee (#7995) üzenetére


Isten88
senior tag

Van master és slave SATA módban is, csakhát teljesen lényegtelen a beállításával szórakozni - szerintem -, mert egy kábelen csak egy vinyó van, így nem dúrják ki egymást. Alapból masternek vannak beállítva.
Szerintem UDMA beállítási baj, HD Sentinel ezt is kiírja neked, hogy melyiket tudja a vinyó és éppen melyik aktív belőle. Kábel is lehet probléma, ha a 40 eresed van a 80 helyett. Ha nem UDMA vagy kábel baj, akkor még talán a windows belekezdett a háttérben egy másik alkalmazáshoz. Sok idegesítő kütyüt beleraktak a windowsba. Ha jól hallottam, akkor töredezettség-mentesítőt is, amit a windows önkényesen futtat, amikor Ő jónak látja, független attól, hogy Te éppen használod-e a vinyót, vagy nem.

(#7997) Alpee válasza Isten88 (#7996) üzenetére


Alpee
aktív tag

Hmmm, 80 eres kabelem van es formazas utan ures vinyoval is igy mukodott, uh nem hiszem h a toredezettsegmentesito lenne a problem. HD Sentinelbol melyik verziot ajanlod?
Pro, sima?

(#7998) Isten88 válasza Alpee (#7997) üzenetére


Isten88
senior tag

Én eddig pro-t használtam csak, v2.40 (1797). Problémám eddig nem volt vele.

(#7999) qtrica válasza kw3v865 (#7994) üzenetére


qtrica
aktív tag

(#8000) Alpee válasza Isten88 (#7998) üzenetére


Alpee
aktív tag

Kiprobalaom, hatha okosabb leszek...10X

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.