Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6551) Dzsekó válasza nolika (#6550) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha sata1-ben van a vinyó és kizárod a tápproblémát, akkor ideje megnézni az új vinyó smart-ját.
Két dolgot tehetsz/próbálj.
Azt próbáld meg, hogy másik gépbe beteszed, és ott kattog-e, meg vannak felpörgési gondok, ha nincs, akkor egyértelműen tápgond. Mivel írtad az IS7-et, és hogy ott nem csinálja a kattogást (csak azt nem tudom, hogy lapot cseréltél vagy másik gépbe tetted a vinyót, ahol ugye másik táp van), ezért feltételezem, hogy másik gépben jó. Ezért ez tápgond gyanús.

Másik dolog amit próbálhatsz, hogy minden vinyót és dvd-t lehúzol, hogy ne terheld a tápot, és ezután arra a sata portra kötöd az új vinyót, ahol a régi gond nélkül ment.
Ha így jó, akkor próbáld mellékötni a másik vinyót, de ehhez ne nyúlj.

Az egészet sorrendben csináld. Először a másik gép, ott smart nézelődés, utána ha ott minden jó, akkor a te gépedben a hibaszűrés, ahogy fent leírtam.
Ja és az XP-t meg úgy telepítsd, hogy csak az a vinyó van benne (új), amire telepítesz, és amikor kész a telepítés, akkor dugod rá a többi vinyót.

(#6552) SalvadorLynx


SalvadorLynx
aktív tag

Hi!
Most vettem egy samsung hd321kj vinyót. Egy 160 gb-s seagate mellé tettem be.
A bios látja, a vista indításkor észrevette és telepítette a driverét, de ennek ellenére nem látja. Jumperolás sztem jó (a régin nem változtattam, az új meg jumper nélkül slave)

(#6553) SalvadorLynx


SalvadorLynx
aktív tag

Az új vinyó sata2 a régi sata

(#6554) SalvadorLynx válasza SalvadorLynx (#6553) üzenetére


SalvadorLynx
aktív tag

valaki?

(#6555) SalvadorLynx


SalvadorLynx
aktív tag

A lapom p5b-vm

(#6556) Dzsekó válasza SalvadorLynx (#6552) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hogy jön össze a sata vinyó a jumpereléssel meg a master-slave-el?
Esetleg meg kéne vista alatt particionálni és formázni, és akkor látni fogja.

(#6557) icons


icons
addikt

Hello!
A HDD-m furcsa hangokat ad ki. Nemtudom pontosan definiálni, de kb olyan, mintha az írófej karcolná a mágneses lemezt (vagy hogy). Namost gép resi, utána MSNen beszélgetések egy része elveszett (amit az resi előtt beszéltem), és néhány oldalt nem bírt megnyitni (refresh után mind ment).
Hogyan tudnám leellenőrízni, hogy van-e tényleg vmi problémája? (progi, ilyesmire gondolok)

Ja, és mindig vmi műveletvégzésnél csinálja a hangot, pl most, amikor az Ok-ra rákattintottam (hogy elküldje), amint elküldte a hsz-t, elhallgatott.

[ Szerkesztve ]

(#6558) Dzsekó válasza icons (#6557) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hali!

Pl. HD Sentinellel tudod megnézni a vinyó állapotát és a smart-ját.

(#6559) tacepao


tacepao
csendes tag

Hi!

Nekem van egy Maxtor 160GB-os IDE-s vinyom. :((( A gép nagyon nehezen indul el, ha ez a hdd aktív. Ha mondjuk nincs rádukva a táp minden simán megy. Ha rá van dugva a sípíg sőt a videókártya visszajelzéséig sem jut el, hanem olyan mintha újra és újra el akarna indulni az egész gép, de valahogy nem sikerül neki. Valami ötlet?

Ave!

(#6560) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

sziasztok!

krízis-helyzet van, kérlek segítsetek! az egyik barátom vinyóját szerettem volna két partícióra osztani, partition magic-kel, de a folyamat közben kikapcsolt valami miatt a gép, ezáltal megszakadt a folyamat :((( miután bekapcsoltam a gépet már nem tudott be-bootolni a vinyóról, de bemountolni sem tudja. nem látja a partition magic sem, csak a hiren's boot cd-ről valami programmal tudtam belenézni. látszólag minden oké, minden fájl és könyvtár a helyén van, de mégsem működik :(

utána ntfs tools-al is próbálkoztam, de azt írta ki, hogy ugyan felismeri a drive-ot, de nem tudja bemountolni, mert az utolsó szektor hiányzik... mit lehet ilyenkor kezdeni? biztosan van sok fontos adat a vincseszterén, és ott is van minden, de nem tudok vele dűlőre jutni... :W légyszíves, segítsetek! :U

gottagofast

(#6561) Fairplays


Fairplays
aktív tag

Hello mindenkinek!

Fontos kérdéssel fordulnék hozzátok! van egy Vista rendszerem ami megadtamagát, de nem egy mindennapi módon, és még nem szeretném újra rakni...Szóval egyik bekapcsolásról a másikra bootolásnál lefagyott, és azóta mindig ez a jelenség tapasztalható, de abban másodpercben mikor ez elsődleges cd-romról való keresés után a vinyóhoz nyúlna a gép....próbáltam rengeteg mindent, vista lemezről javítást, de nem érzékel hibát, a teszt sikeresen lefut..., pm- talát a bootsectorba hibát elvileg kijavította, de semmi változás, scandisk-et is futtattam de semmi, ha másodlagosnak kötöm be megtalálok rajta minden file-t...Kérem segítsetek! Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#6562) Dzsekó válasza tacepao (#6559) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hali!

Ha működik is az a vinyó, én nem bíznék adatokat Maxtorra.
A helyedben vennék egy 1 tányéros 250/320GB-os vinyót WD, Hitachi márkájút.
Már előfordul 10ezer a 250-es meg az alatt.
Ezt a Maxtort meg kikukáznám.
Üdv!

(#6563) Dzsekó válasza msgt.fubar (#6560) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hali!

Esetleg Partition Find and Mount Pro-val próbálkozz.
Asszem úgy működik, hogy detektálja a sérült/törölt partíciót és bemountolja a rendszerbe, mintha cd/dvd lenne, kb. mint daemon tool a képfájlt. Pontosan nem tudom, mert még nem használtam.
Üdv!

(#6564) msgt.fubar válasza Dzsekó (#6563) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

szia!

köszönöm a segítséget, de végülis rádugtam a saját gépemre, ahol a windows xp scandisk-je helyretette a dolgokat (nagyjából 3 óra folyamatos lemezmunkával). utána legyalultam az egész vinyót secured delete-tel, így most felment rá szépen egy új windows. de örök tanulságként megmarad, soha ne szakadjon meg a partition magic, mert csak a szívás van vele.

gottagofast

(#6565) Dzsekó válasza msgt.fubar (#6564) üzenetére


Dzsekó
addikt

Azt hittem, hogy adatot is akartál róla menteni. :F
Így azt tanácsoltam volna, hogy gyári tool progival gyaluld le az mbr-t és írasd végig 0-val a gyári progi formázó részével. Ez szintén jó sok idő, de ilyenkor szektor vizsgálatot is végez, és letiltja a rossz szektorokat.

(#6566) logaritmus


logaritmus
tag

Sziasztok!

Már régóta küzdök ezzel a jelenséggel, hogy betölt a windows vagyis eljutok az aztalra és mindig kell várnom még vagy 3 percet hogy normálisan tudjak is valamit csinálni a rendszerrel.
Azért gondolom h a winyokkal lehet a gond mert már a winyókon kivül már minden kilett cserélve és még mindig fentáll ez a jelenség. Gondoltam h hátha a virusirtó szarakodik az elején de többfajta virusirtóval és virusirtó nélkül is ugyenezt csinálja.
Megprobáltam hátha win függő és több xp-t is felraktam de szintén ezt csinálja. Sőt csak akkor nem mikor teljesen szűz az xp és mikor már felmásztak a driverek akkor ugyanez a helyzet.

Szóval két 250-es winyó található a gépben egy HITACHI HDT722525DLA380
a másik egy Maxtor diamondback 10 6V250F0

(#6567) Dzsekó válasza logaritmus (#6566) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hali!

Régen nekem is volt ez gond, de akkor még nem volt internetem viszont volt integrált hálókari az alaplapomon, aminek feltettem a driverét. Alapból automatikus IP kiosztásra volt beállítva, ezért az XP mindig várt az IP címekre egy pár percig.
Azt csináltam, hogy kitöltöttem az IP cím mezőt meg az alhálózati maszk mezőt például ezzel:
169.254.115.65
255.255.0.0
És megszűnt a probléma. Sztem próbáld ki.
Nem tudom milyen neted van, de ha ADSL, akkor ez a probléma ugyanúgy fennáll.
Arra vigyázz, hogy ne a betárcsázó ikon tulajdonságainál állítsd át az IP-ket, azt hagyd automatikus kiosztáson, mert az ADSL szolgáltatónak az kell.
Hanem a hálókari ikonján (Local Area Connection - Helyi Hálózat) nyomj tulajdonságokat, és azt írd át. Ezután reboot. Remélem ez lesz a problémád.
Üdv!

Ui: olyan Hitachi vinyóm nekem is volt, azzal semmi ilyen gond nincs.

[ Szerkesztve ]

(#6568) logaritmus válasza Dzsekó (#6567) üzenetére


logaritmus
tag

Köszi szépen! Kipróbálom :) :R

(#6569) msgt.fubar válasza Dzsekó (#6565) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

miután a scandisk helyretette simán le tudtam róla menteni mindent, majd utána ment a gyalu :)

gottagofast

(#6570) Dzsekó válasza msgt.fubar (#6569) üzenetére


Dzsekó
addikt

ja, ok. :B

(#6571) klph válasza Dzsekó (#6542) üzenetére


klph
csendes tag

Elgondolkodtató...

És mit szólsz ehhez az alaplaphoz: [MSI 945GCM478-L]
Gondolom, a jelenlegi belépőszintű ASROCK [P4V88+]-nál csak jobb lesz.

Nem tudom, az MSI hogyan aránylik a Gigabyte-hoz, mindenesetre ez is:
- Inteles
- kiforrottabb, natív SATA2-es (ICH7) southbridge van benne
- microATX-es, beépített videókártyával

És megspórolom az új proci ~10 ezres költségét, maradhat a mostani S478 3 GHz dual core procim és hozzá a jó "kis" 12 cm-es Thermaltake hűtőm.

Mennyire tudod ajánlani ezt az alaplapot a probléma megoldására?

[ Szerkesztve ]

(#6572) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Van olyan magyar nyelvű progi amivel meg lehet nézni, h. milyen gyorsan ír, olvas a vinyóm?

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#6573) Dzsekó válasza Joe bácsi (#6572) üzenetére


Dzsekó
addikt

HD Tune, HD Tach.
Utóbbi angol, de miért kell, hogy magyar legyen egy sebességmérő progi?
Úgyis grafikont rajzol, meg a MB és a ms minden nyelven ugyanez. :)

(#6574) Dzsekó válasza klph (#6571) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hali!

Nem rossz ez az MSI lap, akár vedd ezt, ha picit kevesebbet szeretnél költeni.
Kb. ugyanazt tudja, mint az általam linkelt Gigabyte, csak gyengébb az integrált videókarija, és msik proci való bele.
Viszont az új procival már egy kétmagos platformod lenne, ami azért jobb.
A Gigabyte ugyanúgy mini/micro atx-es, ugyanúgy ICH7 a déli híd az északi meg picit jobb 946-os, msi meg 945-ös. A különbség csak a videókari. De a mostanit az MSI-é is veri sztem.
A sata problémádat meg fogja oldani az MSI lap is, ez a része megegyezik a Gigabyte-al.
Itt csak az a kérdés, hogy akarsz-e áldozni + pénzt a kétmagos procira, ha nem, akkor MSI-t vedd. E-boltban 9552 és 3 év garit adnak rá.
Sajnos a DDR2-t így is meg kell venned, ha nem szeretnél sokat költeni, akkor Kingmax DDR2-800 512MB-t vegyél ez olcsó eléggé, 2-3k az ára.
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#6575) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Vettem egy Samsung F1 HD753LJ winyót még június elején az első rögtön sector hibás volt nem lehetett rendszert se rakni rá kicseréltettem egy ugyanilyenre...
Kb fél hónapos a "kicsike" és tegnap este olyat csinált hogy leállt majd ismét felpörgött...
Nem tulajdonítottam neki nagy jelentősséget úgy voltam vele hogy biztos elmozdult a kábele...
Ma indítottam el és ilyen kattogó hangot adott és a BIOS-ig se jutott el a gép aztán fogtam lehúztam majd újra rádugtam kicsivel később akkor már elindult de újra leállt majd felpörgött újra!
Most megy faján de már kezdek félni tőle szerintetek mi a gáz vele? :(

(#6576) Joe bácsi válasza Dzsekó (#6573) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Azért, mert NEM tudom, h. mit jelent az MB és az MS!
Magyar kell és kész!

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#6577) Dzsekó válasza Joe bácsi (#6576) üzenetére


Dzsekó
addikt

A HD Tune magyar.
Amúgy a MB az MegaBájt és a ms az millisecundum, rövidítve magyarul is így írják, mivel nincs igazi magyar megfelelője.

(#6578) Dzsekó válasza Misi 007 (#6575) üzenetére


Dzsekó
addikt

Smart mit mutat? Azt kéne megnézni.
Elképzelhető kontakthiba a tápkábelnél és nem kap rendesen tápot.
Bár ez már nem molex 4 gyűrűs csati.

(#6579) Joe bácsi válasza Dzsekó (#6577) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Pont a HD tune-t telepítette és nem magyar. Át sem lehet állítani másik nyelvre.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#6580) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Vista alatt, hogy lehet rendszerínditót csinálni a logikai meghajtómból, nem tudom rá feltenni az oprendszert, most bedobtam, a másik gépembe a vinnyót... :(((

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#6581) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Hány fok a normális hőmérséklet a winchesternél működés közben? Nekem tegnap egész nap ment reggeltől estig és estére 46 fok körül volt. Ez jó vagy rossz?

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#6582) ANT válasza Joe bácsi (#6576) üzenetére


ANT
őstag

És szerinted a MB/s-ot hogy fogja kiírni magyarul bármilyen progi? Most sokkolni foglak: UGYANÚGY. :Y Szóval ha külföldiül nem tudod, ugyanazt fogod tudni magyarul? :(

Szerk: de mondok mást. Használj Total Commander 7-et. A másolásnál egy ablakban kiírja a pillanatnyi sebességet, és ez ráadásul nem szintetikus teszt, hanem valós adatmásolás sebessége.

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#6583) Dzsekó válasza Joe bácsi (#6579) üzenetére


Dzsekó
addikt

Akkor lehet, hogy a HD sentinel magyar, már keverem ezt a sok vackot.

(#6584) Dzsekó válasza Joe bácsi (#6581) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az még elmegy, 50 fok fölé ne menjen tartósan.

(#6585) cizoe


cizoe
őstag

Üdv. Azt mitő lehet hogy a hdd-m (seagate 200gb, 8mb cache, sata2) üresjáratban egy idő után elkezd ciripelni. Amint kattintok valahová, abbahagyja. Indexelés kivan kapcsolva, másra gyanakszom. Kösz előre is.

(#6586) Roxy


Roxy
tag

Hali!

Van egy WD400BB-55JKC0 , 40 gigas vinyom.
Azt csinalja, hogy barmely gepbe is rakom be, a gep meg a hardverfelismereshez sem jut, meg a mem szamolasig.
Egyszeruen bekapcsolom es szinte azonnal "lefagy" a gep.
Persze ha kiveszem, egybol megy minden, ugy ahogy kell.
Nem tom mi lehet a baja a vinyonak..
jah, mas gepben is ugyan ezt a jelenseget csinalja..
Gozom sincs miert. xD
Thetek vele valamit, hogy hasznalhato legyen meg?

[ Szerkesztve ]

(#6587) Dzsekó válasza cizoe (#6585) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ez Seagate alaptulajdonság, üresjáratban elkezdi járatni a fejet úgy 15 percenként.
Öntesztet csinál.
Amikor elkezdtem halkítani a gépemet, akkor nagyon hallottam anno a 3 Seagate-nél, idegesített, ezért eladtam őket.
Még a 250GB-os is csinálta, érdekes az IDE-sek nem csinálták.

(#6588) Dzsekó válasza Roxy (#6586) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hali!

Sztem kuka. Annyit esetleg még megpróbálnék, hogy win xp-vel ismertetném fel, hátha akkor lesz valami, mondjuk egy usb-s keretben.
Ha nincs ilyen, akkor betenném egy olyan vinyó mellé, amin van rendszer és biosban letiltanám ezt a vinyót, hogy az op rendszer ismerje fel.
Ha sikerül, akkor smartot néznék rajta.
Üdv!

(#6589) cizoe válasza Dzsekó (#6587) üzenetére


cizoe
őstag

thx :R

(#6590) KrAt


KrAt
veterán

Szasztok!

Vettem egy HDD keretet, külsőt, és nem tudom biztonságosan eltávolítani az usb-s izét, mert azt írja ki, h nem tudta leállítani, mert vmi használja.. De mi, ha semmi nem használja? hanem csak ha kikapcsolom magát a keretet.. Így megölöm a vinyót, vagy nem lesz baja?

(#6591) liksoft válasza KrAt (#6590) üzenetére


liksoft
nagyúr

Valamilyen program, vagy szolgáltatás pedig használja. A feladatkezelőben talán utána tudsz járni. Simán kikapcsolni nem illik, hiszen az írási puffer egy része csak záráskor kerül a lemezre.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6592) kételkedem


kételkedem
addikt

RIP

A vinyó is füsttel működik, miután távozott belőle, meghalt :O

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#6593) KrAt válasza liksoft (#6591) üzenetére


KrAt
veterán

Akkor lelövök mindent a rákba :)

(#6594) borsodika


borsodika
őstag

Van 1 Samsung 120Gb-os pata winyó.Vadi új gari nincs rá.Bekapcsolom a gépet és 1szerűen nem pörög fel a winyó,bios nem is látja stb....Ha ezt valaki megtudná mondani mért van és orvosolni is lehetne olcsón...

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#6595) liksoft válasza kételkedem (#6592) üzenetére


liksoft
nagyúr

Quantum lct 08 vagy 10-es széria?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6596) liksoft válasza borsodika (#6594) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha vadi új, akkor van rá gari. Ha meg régi, akkor meg használt. Ha meg régi és nem használt, akkor az valamiért olyan. Ha nem megy, akkor miért akarod, hogy menjen? Ha valami nem akarja, akkor jó ha megjavul és bármikor ugyanúgy nem akarja később esetleg tele adattal?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6597) KrAt


KrAt
veterán

Sehogyse tudom leállítani biztonságosan, ellenben így van beállítva:

Akkor ne is foglakozzak vele? Ha simán kihúzom USB-ből és lekapcsolom, akkor az jó eljárás ezek tekintetében? (feladatkezelőben 5x kékhalálozott a win, annyi szart bezártam, de akkorse tudom, mi használja, és miért nem tudom leválasztani :( )

(#6598) borix


borix
őstag

Üdv.
Van 1 samsung 160Gb és 1 Seagate 320Gb vinyóm.
HDDlife Pro a samsumg-ra azt írja hogy kiválló a seagate pedig 18%.

Hard Disk Sentinel a samsungra azt írja hogy 66% és van 56 gyenge szektor a segate pedig kiválló.

Lehet ezeknek a progiknak hinni?Úgy tudom a smart ellenőrzés mégy gyerek cipőben jár. :F

(#6599) pisti


pisti
őstag

Hi!

Keresgéltem olvasgattam itt a topikban, találtam sok hasznos dolgot, de azért csak beírnám ide a problémám, hátha tud valaki valami konkrét tanácsot adni.

Szóval van egy kb 3/4 éves Samsung vinyóm 320GB HD321KJ, kellemes darab, kedvelem. :)
Viszont nemrég a HDSentinel szerint megjelent rajta egy gyenge szektor, és le is áll ~1 mp-nként kattogni néha, direkt hallgatóztam mikor csinálta, biztos hogy ő hallatja a hangot. Plusz pont most az előbb a startmenüre kattintva pár mp-re megállt a gép amíg kattogott(aztán ment tovább), úgyhogy valószínűsítem, hogy ennek a gyenge szektornak az olvasása okozza a kattogást. Nézegettem a SMART adatokat is, nem láttam semmi más rossz értéket és a HDSentinel se ír más hibát.
Mit lehet kezdeni egy ilyen gyenge szektorral? Ez a kattogás meg a random belassulás elég idegesítő tud lenni.

(#6600) kételkedem válasza liksoft (#6595) üzenetére


kételkedem
addikt

Úgy vélem nem először látsz ilyet, gratulálok! :R

Quantum Fireball lct 10

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.