Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6051) peterzonex válasza Thulcandra (#6049) üzenetére


peterzonex
tag

Na így már más, akkor úgy van slavebe. :U
Nem kell jumper bele.
Köszönöm a választ mind2-nek. :R :R

(#6052) Sátán44 válasza peterzonex (#6051) üzenetére


Sátán44
addikt

nincs mit :)

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#6053) Pero válasza Thulcandra (#6043) üzenetére


Pero
senior tag

köszi a felvilágosítást., elolvastam az említett részt.Már csak az volna a kérdésem mert számomra ez nem egyértelmű, h ezen a kondíción lehet valahogyan ajvítani? vagy fogadjam el h ilyen és kész?

(#6054) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Sziasztok.Lenne egy kérdésem.Mivel gépfejlesztésbe kezdtem ezért a régi gépemet eladtam. Csak egy vinyó kellett bele. Szóltam az egyik ismerősömnek hogy hozzon.A régi gépem a tökéletsenél is tökéletessen működött.De most az "új" vinyóval meg állandóan lefagy ha valamit telepitek.vagy csak úgy magától is. A hdd valami maxtor 80 gigás.
Én a hdd-re gyanakodom.Szerintetek lehetséges hogy megadta magát??

(#6055) liksoft válasza Pero (#6053) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem lehet. De, lehet.

Mivel nem írtad mi miatt nem 100%-os, így megjósolni sem lehet a kérdésedre adandó választ.

A kondíciót befolyásolja vizsgálat alatt lévő érték is (ez javulhat), és rögzített már fixált hiba is (ez nem fog változni).

Tessék értelemszerűen olvasni (elgondolkodni a leírtakon, értelmezni, és következtetni belőle). :o

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6056) liksoft válasza zsolt1129 (#6054) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lehet. Nézd meg a HDSentinel DOS-os változatával.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6057) zsolt1129 válasza liksoft (#6056) üzenetére


zsolt1129
addikt

Köszi.Az megmutatja ha valami gáz van vele?? CSak ilyet még nem csináltam.Amúgy köszi a tippet

(#6058) Pero válasza liksoft (#6055) üzenetére


Pero
senior tag

ok, megvan, de ezekszerint nem javítható

"A lemez felületén található 16 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve."

Marad majd a vinyó csere

[ Szerkesztve ]

(#6059) zsolt1129


zsolt1129
addikt

És szerintetek a hdd sentinelt windows alól nem lehet futtatni??

(#6060) gban válasza zsolt1129 (#6059) üzenetére


gban
Közösségépítő

Hogyne lehetne, csak azért javasolták a DOS-ost mert említetted hogy win alatt fagy

Postázást nem vállalok.

(#6061) zsolt1129 válasza gban (#6060) üzenetére


zsolt1129
addikt

ok. Akkor Dos alól csinálom.A maxtorok milyen vinyók?? Nem a legmegbizhatóbbak mi??

(#6062) gban válasza zsolt1129 (#6061) üzenetére


gban
Közösségépítő

Sok rosszat látni, de sok is volt az eladás.
A "sok" persze viszonylagos.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#6063) szumo válasza zsolt1129 (#6061) üzenetére


szumo
senior tag

Attól függ!

Nekem volt 3db 80GB diamond max 9+, amiből mára már csak 2 megy, abból is az egyik klatyog. De én 2001 ben vettem a vinyókat.

Amúgy tényleg sok ment el belőlük, mert a quantum-okat mindenki szerette, és hát ők vásárolták fel az a céget.

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#6064) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Na megnéztem a Hard disk Sentinelt.Tényleg a vinyó a ludas.Szerintetek a kondicióra 18% az már igen rossz nem? Akkor tényleg ez lehetett a hibás és ezért fagyott le állandóan.
Meg a következőket irta:
A lemez felületén található 67 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A szektorok javításának számából ítélve a lemez állapota több lépcsőben romlott.
A lemez felületén található 40 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák. Amennyiben hirtelen fagyás, újraindulás tapasztalható, érdemes adatkábelt cserélni (ajánlott a minél rövidebb 80 eres SZALAGkábel használata).
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Szerintetek kuka??? Köszi a segitséget előre is!!!

(#6065) Thulcandra válasza zsolt1129 (#6064) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Rendszerlemezként az már használhatatlan sajnos.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#6066) zsolt1129 válasza Thulcandra (#6065) üzenetére


zsolt1129
addikt

Köszi a segitséget.Még az a szerencse hogy még nem fizettem ki.A rendszerlemezen azt érted hogy semmilyen oprendszer telepitésére nem alkalmas?????

(#6067) gban válasza zsolt1129 (#6066) üzenetére


gban
Közösségépítő

A 18% a gáz nem a bad secorok száma. Ez már semmire nem jó - rendszernek, mint tapasztaltad, másik alternatíva az adattárolás, szerintem nem kell sokat magyarázni ezzel kapcsolatban sem. Tehát röviden kuka.

Postázást nem vállalok.

(#6068) zsolt1129 válasza gban (#6067) üzenetére


zsolt1129
addikt

Köszi ez eggyértelmű volt. Már dobom is ki.

(#6069) Thulcandra válasza gban (#6067) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Egy hdsentil szerint 18 % -os kondícióban lévő samsung winyót használok több mint 1 éve háttértárként (folyamatosan menő gépben van már archivált anyagok ideiglenes tárolására, hogy kéznél legyen ami kell), semmi gond nincs vele, adatvesztés, adathiba soha nem volt rajta, a 18 % kondicó abból eredt itt, hogy a lemez eleje elhasználta az összes áthelyezhető szektort, és több mint 20 már javíthatatlan szektor is van rajt. Mivel szerencsére ez a probléma egyetlen helyre koncentrálódott ezen terület kizárásával, azóta is hibátlanul megy a winyó.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#6070) liksoft válasza zsolt1129 (#6068) üzenetére


liksoft
nagyúr

NEM a 18% a gond. Ez egy számított érték több összetevő alapján. Az áthelyezett szektorok kitiltásra kerültek, azok sem okozhatnak (elvileg) adatvesztést. Az átviteli hiba már lehet kábel, tápellátás, controller, vagy winyó panelhibája is. Ezt csak teszttel lehet kideríteni. A legnagyobb probléma, hogy van 40 szektor mely most is rossz, és a winyó még gondolkodik, hogy használhatóak-e. Ha a drive 1-2 szektoron gondolkodik, az nem baj, csak stabilizálni kell. A 40 viszont azt mondja, hogy folyamatosan talál nehezen használható, vagy használhatatlan szektort. Ez viszont a drive hibájára utal, kivétel csak egy van. Ez meg a tápellátás. Alacsony vagy instabil táp esetén bármire képes egy drive.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6071) zsolt1129 válasza liksoft (#6070) üzenetére


zsolt1129
addikt

Köszi a segitséget.Most akkor gyenge a tápom,,?? 300W,de egy másik vinyóval Samsung 160gigás meg teljesen jól működik.

(#6072) liksoft válasza zsolt1129 (#6071) üzenetére


liksoft
nagyúr

Olvasd újra. Értelmezd. Ugyanis nem ezt írtam. Ez csak egy a lehetséges hibaforrások közül. :o

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6073) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Szép napot!

Megint előjött az a hibaüzenet, hogy "Nem sikerült a késleltetett írás". Most már a harmadik vinyó, aminél csinálja, két IDE volt előtte, és ez most SATA. Viszont sosem rendszervinyók voltak, hanem a másodlagos.

Mi lehet a gond?

Előre is köszönöm!

Hegyi

Aquila non captat muscas.

(#6074) szumo


szumo
senior tag

Került hozzám egy 80GB Diamond max 16

A vinyó megy, de időnként elveszti a partíciót. a gép igazából látja, hogy adott cimkéjű partíciók vannak ott, viszont használni már nem tudja.
Szerintetek, mivel lehet elemezni tovább a hibát?

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#6075) liksoft válasza szumo (#6074) üzenetére


liksoft
nagyúr

SMART mit mond? Pl.: HDSentinel. Akár a DOS-os változata is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6076) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Emberek van egy nagy gondom nemrég vettem a rack-be egy 320-as IDE maxtor vinyót, hogy az majd jólesz vinni haverokhoz mert már van egy beépített ugyanolyan IDE maxor 320-as gépemben és az a gond, hogy amikor a beépített winyóról másolok a rack-be akkor rohatt lassan másol olyan 3mbit/sec nem tom jól írom-e de ugyan ez van visszafele ha a beépített winyó egyik partíciójáról a másikra másolok akkor nincsen gond 18mbit/sec köröl másol.
Kérdés mi lehet a most vett winyómnak hogy, rohattlassan lehet róla másolni és rátölteni adatot?

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#6077) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Szép napot!

Megint előjött az a hibaüzenet, hogy "Nem sikerült a késleltetett írás". Most már a harmadik vinyó, aminél csinálja, két IDE volt előtte, és ez most SATA. Viszont sosem rendszervinyók voltak, hanem a másodlagos.

Mi lehet a gond?

Előre is köszönöm!

Hegyi

Aquila non captat muscas.

(#6078) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Bocs mindenkitől nem 3mbit/sec szerintem hülyeséget írtam de ti úgyis tudjátok miről van szó mert még nem nagyon értek hozzá bocs mindenkitől a válaszokat előre is köszönöm!

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#6079) Sanyi100


Sanyi100
csendes tag

Szasztok. Van 40GB -os hdd m 10 xp és 30 adatra osztva Nero 7.x drivebackup lementette a 10 est már korábban. És most visszaállításkor megkérdezte bootolhatóra akarom-e a visszaállítot part.-ot új Mbr írásával - hát ja. gépem nem bootol cd röl combo drive csere óta. A baj az 30 adat a folyamat indítása után kékhallállal eltűnt, xp rebootolt de megjelent a sérüt 10 es helyén egy korábbi telepítés most megy. A 30 as hogyan jön vissza, az most üresnek látszik. Kösz.

(#6080) szumo válasza liksoft (#6075) üzenetére


szumo
senior tag

A lemez felületén található 895 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A lemez önteszt során talált 1 hibás szektort.
Az szektorok javításának számából ítélve a hibás szektorok összefüggõ területet alkothatnak.
A lemez felületén található 1513 gyenge szektor, mely(ek) késõbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).

Ezeket mondja a HD Sentinel, valamint 43-47 fokot mutat, pedig a vinyó csak langyos.

Ez a vinyó, max gyakorolni lesz jó! Viszont láttam, hogy valahogy újra lehet a vinyók hőmérőit kalibrálni, azt mivel, vagy hogy lehet, mert ezen a vinyón szivesen kipróbálnám.
Valamint a hibás és gyenge szektorok kizárása is érdekelne.

Viszont azt is néztem, hogy a megformázott, és a teljes lemezkapacitásban azért jelentős eltérés van, és bőven van tartalék egy-egy vinyón. Nekem nagyon tetszett ez a kis progi. Amirre kíváncsi voltam első körben, mindent megmindott :)

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#6081) Gyurek


Gyurek
csendes tag

Sziasztok

Mostanában időnként lefagy a következő 4,5 éves konfigom:
ASUS A7N8X, Barton 3200+, 2x512 400Mhz ddr, Új FSP Bluestorm II 450W
4,5 éves Maxtor 6Y080L0 80Gb, 1,5 éves Samsung SP2514N 250 Gb, 0,5 éves Samsung SP2514N 250Gb, Chieftec jól szellőző ház, WinXP.

NOD32 negatív, Counter Spy negatív, MemTest negatív, Vindózt újraraktam, utána is néha lefagy. Kicsit több mint egy éve napi átlagban 16 órát megy cucc torrentezés miatt.

HD Sentinel eredmények (A HDD-ék 40°C körül üzemelnek):

Maxtor: Kondíció 100% Teljesítmény 100 % Becsült hátralévő élettartam több, mint 1000 nap. A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem.

1,5 éves Samu (Rendszer): Kondíció 59 % Teljesítmény 100 % Becsült hátralévő élettartam 634 nap. A lemez felületén található 29 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve. A szektorok javításának számából ítélve a lemez állapota több lépcsőben romlott. Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése.

0,5 éves Samu: Kondíció 93 % Teljesítmény 70 % Becsült hátralévő élettartam több, mint 1000 nap. A lemez felületén található 11 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek). Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése.
A régebbi Samu egy kicsit már gyengélkedik, okozhatja ez a lefagyásokat? Érdemes lenne a Maxtor használni a rendszerhez?

(#6082) Dare2Live válasza Gyurek (#6081) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hát egyik samu se néz ki túl jól....

én kapából visszagariztatnám a 29 hibás szektor miatt az egyik samut.... a másiknál meg ügyelnék, hogy ami rajta vana z ne legyen élethalál.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6083) Avicularia


Avicularia
veterán

segítséget kérnék..

Beraktam a gépbe egy Samsung HD753LJ wincsit,azóta minden win indításnál drivert kér hozzá,de nem tudom mit rakjak fel neki.
Win update helyen nem talál semmit,eszközkezelőben sárga felkiáltójel van,de a wincsi működik.

(#6084) Wezo


Wezo
csendes tag

Hello, szegeny oreg 80 GBos samsung winyomon ATA az egyik tu beletort. Hol lehet budapesten olcson javitani a csatlakozot? garancia persze mar nincs rajta :(

Asus P5K, Intel Core2Duo E6750, Zalman CNPS 9500 led, 2*2 GB Geil Black Dragon DDR2 800 CL4, BFG 8800GTS 512Mb (G92), Seagate 320GB Sata-II. Samsung 250GB Sata-II. Seagate ATA IV 60GB, Corsair VX 450, Raidmax Sagitta

(#6085) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Szigéteknél mit jelent a Raw Read Error Rate? ÉS miért normális az ha több milliós értéke van, és ugyanannyi a Hardware ECC Recovered értéke is? :F

Köszi!

(#6086) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Vettem ma egy vadi új 80Gb-s SATA-s Maxtor vinyót.
Érdekes dolgot csinál, de nem tudom, hogy ez rossz vagy nem.
Kikapcsolásnál, a gép már teljesen leállt, ventik is, a vinyó egy hangot ad ki.
Ez a hang olyan, mintha a vinyó kicsit később állna le.

Ez probléma vagy nem?

Előre is köszi! :R

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#6087) Thrawn válasza Klemens (#6086) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem probléma, kell egy kis idő, amíg a 7xxx RPM-el forgó tányér leáll.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6088) Klemens válasza Thrawn (#6087) üzenetére


Klemens
őstag

Értem.
De van egy már több, mint 2 éves szintén Maxtor vinyóm, de az IDE-s.
Az is 7200-vel forog, de az nem ad ki ilyen hangot. :(

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#6089) kem válasza Klemens (#6088) üzenetére


kem
addikt

Nekem is van olyan vinyóm ami ilyen hangot ad ki, az telljesen normális.

Köszi!

(#6090) Klemens válasza kem (#6089) üzenetére


Klemens
őstag

Értem.
Köszönöm a segítséget! :R :R :R

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#6091) Dzsekó válasza kem (#6085) üzenetére


Dzsekó
addikt

Most hogy így mondod, visszaemlékszem, hogy ez így normális, ha a két érték bazi nagy és fontos, hogy ugyanannyi legyen a két érték, akkor rossz, ha eltérőek.
Hogy miért ilyen nagy számok vannak itt, azt a Seagate-től kérdezd, ők találták ki. :)

[ Szerkesztve ]

(#6092) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Hello!

A külső WD MyBook Pro 500Gb (USB 2.0) winyóm Win XP SP3 alatt gyakran olyanokat ír ki, hogy "Nem sikerült a késleltetett írás". (Próbáltam az M$ tudásbázisa alapján megcsinálni, de a Win-ben már minden úgy volt beállítva, ahogy ott javasolták, hogy megoldás lehet.) Aztán minden féle hibákat ír még utána. Valamint párszor CRC hibára hivatkozik, és megszakítja a letöltésem. (Torrent) Ezek a hibák általában nagyobb méretű fájloknál jelentkeznek. (HD filmek) Windows Vista alatt ilyen hibákat nem tapasztaltam.

Köszi a segítséget előre is!

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#6093) Dzsekó válasza PowerBuldog (#6092) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hali!

Próbáld meg az eszközkezelőben a vinyód cache-ét letiltani.
Akkor közvetlenül ír majd a vinyód a felületére, nem teszi az adatot pufferbe.

(#6094) PowerBuldog válasza Dzsekó (#6093) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Erre gondolsz? :F (Ez volt alapon beállítva.)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#6095) Nyiscsák


Nyiscsák
aktív tag

Üdv!
Van egy 3 hónapos WD 250- SATAII-es vinyóm és mostanában olyan tünetet produkál hogy gondol egyet és megáll! Ha újratelepítem a gépet akkor vagy 5-ször neki kell kezdeni mert állandóan kékhalál! HDD LIfe-al megnéztem és a kondícióra 70%-ot ír! Hibát a felpörgési időnél ír! Ilyen hibával cserélik a vinyót vagy elküldenek a francba?

(#6096) lorant80


lorant80
tag

Szevasztok!

Dióhéjban a story:

A WD HDD-et a Hard Disk Sentinel Professional figyeli...! Minden jó volt 100% teljesítmény és kondíció...!
Na most feltettem a Kaspersky vírusírtót (nem mondom hogy ez lett a gondja, de egy infó ez is) majd kb egy napra rá vagy még annyi se leesett a kondíciója 85%-ra!(19 bad sectort észlelt bla-bal-bla) Hmmm...! Így kezdődött...!
Majd feltelepítettem a "Diskeeper 2008 pro premier" progit (töredezetségmentesítő) és a művelet alatt (aktiválás, regisztrálás, progi leállítás stb) lezuhant 21%-ra a kondíció, de a teljesítmény az maradt 100%-on. Olyan újabb 292 bad sectort fedezett fel a lemezek felületén!
Na ekkor már kezdtem egy kicsit bepöccenni...! (Restore C partíció) vagyis visszaállítottam a rendszert egy pár héttel korábra! Valamennyit változtak az értékek (pozitív irányba) de nem sokat!
Elég rendessen bántsa a szemem a Sentinel-nek az üzenete az ablakjában és lent a tálcán is...!

Mit tudok ilyen esetben tenni, ami tényleg használhat is és mi okozhatta ezt a dolgot? Van rá lehetőség hogy azok a progik amiket írtam vagy csak véletlen egybeesés? Vagy a Sentinel zavarodott meg? De azt nem hiszem mert Hard Drive Inspector is hasonlót üzen (azért az ennyire nem durva)!
A HDD működésében nem tapasztaltam visszaesést...! Fagyás akadozás még nem jelentkezett...( egy kék halál történt mielőtt leesett volna 21%-ra a kondíciója, de azóta semmi). De ahogy említettem is akkor instaláltam a Diskeeper progit is..., jobban mondva akkor már az aktiválási folyamat történt!

Kérlek segítsetek...! A HDD-m max: 5 hónapos..., tehát azért még nem kellene hogy meghaljon...!:banghead:

Néhány információs link:

link1
link2
link3

Előre is köszönet minden hozzászólásért...!

[ Szerkesztve ]

S.L

(#6097) lorant80


lorant80
tag

UP...!

Please...! :O

S.L

(#6098) Sanyi100


Sanyi100
csendes tag

:)) :)) Na már láthatóvá váltak at elveszett partíció adatai a getdataback 3.32 progival csak crack kell hozzá különben nem hagy másolni.

(#6099) Thrawn válasza Sanyi100 (#6098) üzenetére


Thrawn
félisten

Azt itt nem kapsz :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6100) liksoft válasza Nyiscsák (#6095) üzenetére


liksoft
nagyúr

A WD saját tesztprogramjával ellenőrizd le. Ha az garira érettnek minősíti, nincs apelláta.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.