Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28151) johnny82 válasza Joshi (#28150) üzenetére


johnny82
őstag

Most nem értem mi a baj a Hama-val, amit én rendeltem. 3m és papiron tudja a 4K 60Hz HDR-T. Nekem kevés a 2m és 2 db is kell. A pearl-nél nem írja a hdr támogatást, meg 13600 a 3 m-es.

Mod: másik topikba is linkeltek egy kábelt és papiron tudja, ami nekem kell. Jónak tűnik: pixelgen design.

[ Szerkesztve ]

(#28152) SunMount3r válasza johnny82 (#28151) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Elméletileg nem kellenének ilyen über drága kábelek a 4K / 60HZ / HDR-hez sem. Ahogy írták már, egy régebbi High Speed (amit ráadásul anno 1.4-esként árultak a boltban) is tökéletesen elég lehet. Papíron meg az a HAMA is tudja elvileg, én ilyenkor nem értem mivel lehet a gond. A másik olcsóbb út ha "Premium certified" High Speed kábelt veszel, mert ezek -elvileg- tuti bevizsgáltan tudják ezeket, ilyen akár már viszonylag olcsón is is akad.

(#28153) PuMbA válasza johnny82 (#28151) üzenetére


PuMbA
titán

Hagyd már a papírt, mert csak magadat szívatod. Az enyémre sincs ráírva, hogy tudja a 4K 60Hz-et, csak a 30Hz-et és a HDR-ről sincs szó és mégis megy mindegyik :) Ennyi pénzt költeni szaros kábelekre...vegyél belőle inkább egy pizzát.

[ Szerkesztve ]

(#28154) Joshi válasza johnny82 (#28151) üzenetére


Joshi
titán

Pont az a baj a Hama márkával ami veled is történt, vagyis nem igaz az ami rá van írva mert gagyi gyártó. Láttam annak a 3 csillagos (ez is vicces) Hama kábel adatait és oda van írva hogy 18Gbps adatátviteli sebesség, márpedig az elég a 4K@60Hz 10bit-nek is de mégse működött. Persze te megint Hamát vettél :Y :W , de hát a te dolgod.

Kábelnél nincs olyan hogy támogatja a HDR-t vagy nem. A kábel egy passzív eszköz, tulajdonképpen nem más mint vezetékek sokasága szigetelve. HDMI kábelnél sávszélességet tüntetnek fel, de nagyon fontos a vezető anyaga és szigetelésének minősége. Nekem csak Audioquest Pearl kábeleim vannak és hibátlanul megy a HDR két tévén is. Azért ajánlottam és azért nem ajánlok gagyi márkát. Passzív HDMI kábel max 5m-ig ajánlott, fölötte már aktív kell azaz jel erősített.

[ Szerkesztve ]

(#28155) johnny82 válasza PuMbA (#28153) üzenetére


johnny82
őstag

+(#28152) SunMount3r
+(#28154) Joshi

Valószínűleg, legalábbis úgy gondolom, hogy a 3 m miatt van gond nálam. 1,5 vagy 2 m-es kábellal talán nem szívnék. Azt meg nem értem miért vagyok leoltva, mert nem akarok már szarakodni a kábelekkel és próbálgatni folyton, hanem vettem egy olcsót, ami papíron tudja, amit kell. Ha nem lesz jó, semmi gond, vissza lesz küldve.

Most már jó lenne, ha linkelnétek is különben, hogy milyet ajánlanátok. Valaki az olcsóra esküszik, van, aki a minőségire. Nehéz így dönteni, de nagyon.

"A másik olcsóbb út ha "Premium certified" High Speed kábelt veszel, mert ezek -elvileg- tuti bevizsgáltan tudják ezeket, ilyen akár már viszonylag olcsón is is akad."

Így döntöttem ez mellett. Majd mindenképp írok, ha megérkezik, hogy mire jutottam vele.

(#28156) Joshi válasza johnny82 (#28155) üzenetére


Joshi
titán

"Azt meg nem értem miért vagyok leoltva, mert nem akarok már szarakodni a kábelekkel és próbálgatni folyton"

Pont ezért vegyél minőségi terméket! :Y Ha eddig nem értetted amit írtam az nagy baj. :O

(#28157) johnny82 válasza Joshi (#28156) üzenetére


johnny82
őstag

Értem mit mondasz, csak azt nem értem, hogy a linkelt prémium minősítésű hama szerinted miért nem jó!? Ki fog derülni hamarosan, de ha ez sem válik be, többet biztosan nem veszek hama-t semmiből.

[ Szerkesztve ]

(#28158) bzoley válasza johnny82 (#28157) üzenetére


bzoley
veterán

Ha korrekt infóra van szükséged, szerintem máshol próbálkozz. Rég olvastam már annyi hülyeséget, mint amit itt irogatnak. Csak nem tudom, miért jó nekik, ha félrevezetik az embereket.
Nem kell aggódnod a Hama miatt, nem véletlenül találták ki a premium ajánlást. Biztos jobb, mint az a tíz éves konstrukció, amit itt ajánlgatnak.

(#28159) Joshi válasza johnny82 (#28157) üzenetére


Joshi
titán

Az a gond a Hamával, hogy ráírták hogy 18Gbps aminek jónak kellene lennie de nem jó. Számomra innentől kezdve hitelét vesztett cég a Hama, én biztosan nem vennék ilyen márkából semmit.

(#28160) hm15


hm15
senior tag

Használ itt valaki AMD kártyát és MadVR-t OLED 4k tévére HDR átengedéssel? Nekem csak MadVR + fullscreen exclusive mode képernyővel sikerül, ami nem feltétlenül tetszik. Lehetséges valahogy ablakos módban, sikerült esetleg valakinek?

(#28161) tutitibi válasza PuMbA (#28153) üzenetére


tutitibi
senior tag

Milyen eszközöd van ? Nekem alaplapi Intel , Intel 8100 CPU

(#28162) PuMbA válasza tutitibi (#28161) üzenetére


PuMbA
titán

Intel G4560 CPU és AMD RX460 :)

[ Szerkesztve ]

(#28163) 0ttó


0ttó
tag

Üdv mindenkinek,

3D filmnél, ha a lejátszó programban azt választva, hogy ne 3D-s legyen a megjelenítés, például Fel/Le -> Fel esetén, akkor a megjelenített képben "elvesztődik" a felbontás fele?

Vagy össze illeszti a két felet?

[ Szerkesztve ]

(#28164) PuMbA válasza 0ttó (#28163) üzenetére


PuMbA
titán

Ha OU vagy SBS 3D, akkor igen. Elég rossz minőséget kapsz ahhoz képest, mintha a 2D-s verziót nézed.

[ Szerkesztve ]

(#28165) Skipper


Skipper
tag

4k Hdr videókhoz milyen GPU-t ajánlotok? S miért? 😊

(#28166) Joshi válasza Skipper (#28165) üzenetére


Joshi
titán

Az a lényeg, hogy a HEVC kodeket hardveresen gyorsítani tudja. Ebből a szempontból jó a leggyengébb vga is.

(#28167) PuMbA válasza Skipper (#28165) üzenetére


PuMbA
titán

Az oldal tetején a téma összefoglalóban minden benne van :)

(#28168) johnny82 válasza johnny82 (#28155) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Azt ígértem írok, ha megjöttek a Hama kábelek. Itt vannak. A bekötés: pc - avr - tv, de először csak pc - tv bekötés volt. Most így tudok állítani mindent, hdr-t is be tudom kapcsolni, nvidia beállításokon belül tudom állítani a kimeneti színformátumot és színmélységet is. Ezekkel a kábelekkel már az erősítőn keresztül is 3840×2160-nak látja a natív felbontást a win10. Be tudom kapcsolni a hdr-t, működik. Viszont! Ahogy korábban is írtam, most is olyan problémám van, hogy ha be van kapcsolva a hdr 4K 60Hz-en, akkor a videolejátszás (és maga a kurzor mozgás is) szaggat pc-ről. Youtube vagy vlc, mindegy.

Kipróbáltam úgy, hogy wifin keresztül játszok le uhd hdr tartalmat a tv-n a pc-ről. Se plex, se serviio, vlc látja a pc win10-en belül megosztott mappáját. Tökéletes. Avr adja a hangot, a tv-n a videó nem szaggat, nem akad (KD65XE8577 android tv, vlc lejátszó). Szóval arra jutottam (ahogy a téma összefoglalóban is le van írva!!!), hogy "a legegyszerűbb megoldás, ha a TV-re bízzuk a lejátszást". :B

Nem tudom a szaggatás miért van, nem gondolnám, hogy ez a kábel is szar (persze ettől még lehet az).

Ha esetleg valakinek még van valamilyen ötlete, amit szerinte próbáljak ki, már csak azért is, hogy hátha valaki másnak segítség lehet, akkor ne tartsa magában. ;)

És még egyszer köszi a korábbi segítségeket mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

(#28170) johnny82 válasza Fandango (#28169) üzenetére


johnny82
őstag

Kipróbáltam a 398.11-el most, tiszta telepítéssel, de a helyzet nálam változatlan. De hasznos a link, köszi!

(#28171) PuMbA válasza johnny82 (#28168) üzenetére


PuMbA
titán

Ajánlott a TV alapértelmezett belső lejátszóját használni, mert az van tökéletesen a TV-re megírva :) Az applikációk között található videólejátszók általánosak, nincsenek speciálisan a TV-dre elkészítve, a teljes tudást kihasználva.

[ Szerkesztve ]

(#28172) SunMount3r válasza PuMbA (#28171) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Milyen "tudást"? :F Legyen kadenciahelyes (váltson rendesen frekit) és jelenítse meg rendesen a bejövő képet. Ezen felül milyen tudásának kellene még lennie?

(#28173) PuMbA válasza SunMount3r (#28172) üzenetére


PuMbA
titán

VLC ugye nem kadenciahelyes minden platformon, illetve HDMI-n vagy optikain nem tud minden formátumú hangot kiküldeni, csak a belső lejátszó :)

[ Szerkesztve ]

(#28174) SunMount3r válasza PuMbA (#28173) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mondjuk alapból nem értem a VLC használatát, mikor ott van pl. az MPCHC, az pedig mindent ki tud küldeni.
De Nv kártya esetén a linkek alapján értem, hogy a HDR nem a legjobb. Ezen kívül más nincs is amit a TV lejátszója jobban tudna. Mondjuk, ha épp HDR-re kell, akkor ez esetben érthető. Amúgy meg pont "fordítva", a legtöbb esetben pont TV lejátszója nem tud sok formátumot, pl. DivX, Xvid, DVD iso, vob, egyéb SD és BD iso, és van, hogy a ts-t, vagy az m2ts-t sem. A többi okot meg már írtam korábban: 100-as LAN és Wi-Fi esetén nem garantált minden UHD videó akadásmentessége és a mai TV-k általában még mindig csak max a DD-t és DTS-t tudják átküldeni az erősítőnek (és ez utóbbihoz is kell a szerencse), a HD hangok így kizárva.

Ha jönne a Gigás LAN és az e-ARC minden, akár belépő-közép kategóriás TV esetén is akkor már egy fokkal jobb lenne a helyzet, de ettől még nagyon messze vagyunk és akkor megint ott van amiket olvasok, hogy az SD videókat, régi formátumokat már le se tudják játszani (illetve, hogy ehhez is szerencse kell).

Egy rendes dedikált lejátszóhoz, vagy HTPC-hez képest ez még mindig olyan "koca megoldásnak" tűnik...

[ Szerkesztve ]

(#28175) PuMbA válasza SunMount3r (#28174) üzenetére


PuMbA
titán

"Mondjuk alapból nem értem a VLC használatát, mikor ott van pl. az MPCHC, az pedig mindent ki tud küldeni."

Ő a TV-n használja a VLC-t :) TV-re nincs MPC-HC, szóval ott a belső lejátszó a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#28176) SunMount3r válasza PuMbA (#28175) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Sorry, akkor félre értettem. :U Amit írtam nyilván a PC-s lejátszók vs. TV saját lejátszója kérdésre vonatkozott.

(#28177) johnny82 válasza PuMbA (#28171) üzenetére


johnny82
őstag

A tv saját videolejátszója is rendesen működik, átvált hdr-re és nem szaggat. :R

(#28178) Skipper válasza PuMbA (#28167) üzenetére


Skipper
tag

Köszönöm a válaszokat, természetesen az összefoglalót már jóval korábban elolvastam, de az nekem túl általános.
3 problémám van alapvetően:
- csak akkor megy a HDR, ha a Win10 állandóan arra van kapcsolva a TV-n
- néha mintha zökenne egy picit a kép (kadenciahelyesség?)
- Az UDH Deep Colour max 30 Hz-en megy (ez valszeg kábelprobléma).

Ezeket használom:
- GPU: NVIDIA 1050 Ti 4 GB
- HDMI a falban: High Spped with Ethernet, 14 méter
- AVR: Marantz NR-1607
- HDMI a TV-be: 2 méter prémium (pontos típust most nem tudok)
- lejátszó: MPC-HC x64 és MadVR
- OS: Win10 x64
- TV: LG C8 OLED

A kérdésem arra is vonatkozott, hogy ha kizárólag a (HDR) videolejátszást nézzük, érdemes-e visszaváltanom AMD-re vagy sem?
Illetve milyen beállítási problémám lehet esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#28179) PuMbA válasza Skipper (#28178) üzenetére


PuMbA
titán

14 méter nagyon sok, valószínűleg azért van problémád. 5m felett elég drága és speciális kábel kell, hogy átmenjen rendesen a 4K 60Hz. A lokális hálózat sokkal jobb megoldás ekkora távolságra és akkor a TV-d kezel mindent, hibamentesen és van Dolby Vision-öd is, ami PC-n sose lesz.

[ Szerkesztve ]

(#28180) Skipper válasza PuMbA (#28179) üzenetére


Skipper
tag

LAN-om is van a falban, de félek, hogy a PC-s lejátszásnál minden más rosszabb minőség lenne (Dune 4k Prón gondolkozom még esetleg).
De a többi bajom jobban érdekel :)

(#28181) PuMbA válasza Skipper (#28180) üzenetére


PuMbA
titán

"de félek, hogy a PC-s lejátszásnál minden más rosszabb minőség lenne"

:N Próbáld ki, nagyon jó minőségű a mai modern TV-k belső lejátszója.

AMD talán megoldja a kis zökkenéseket és a HDR is jó az összes driver verzióval, de a kábel hossz miatt biztosan nem oldja meg a 4K 60Hz-et.

[ Szerkesztve ]

(#28182) Skipper válasza PuMbA (#28181) üzenetére


Skipper
tag

Köszi, ha majd lesz pár órám, akkor a kábelekkel fogok még bohóckodni (rövidebbel próba, AVR kihagyása stb.).

[ Szerkesztve ]

(#28183) Joshi válasza Skipper (#28182) üzenetére


Joshi
titán

Szia. Megnéznéd az MPC-BE vagy MPC-HC lejátszó progiban, hogy a tévéd kiírja-e az 1920x1080@120Hz-et? Ugye a Sony xf8505 "monitorom" nem írja, de elvileg az LG OLED-ek tudják. A képen látható résznél elvileg csak a támogatott felbontás+képfrissítés jelenik meg amit a tévé támogat. Nyilván HDMI-vel összekötve a tévét és a PC-t. Köszi. :R

(#28184) Skipper válasza Joshi (#28183) üzenetére


Skipper
tag

Megnéztem, van 1080p/120 Hz

(#28185) Skipper


Skipper
tag

Van itt, akinek az mpc hc vált automatikusan sdr és hdr között?
Mindig kapcsolom kell win10 alatt és ez nem túl kényelmes.

(#28186) hm15 válasza Skipper (#28185) üzenetére


hm15
senior tag

Madvr kell hozzá és vált.

(#28187) Skipper válasza hm15 (#28186) üzenetére


Skipper
tag

Azt használok, de nem vált.
Lásd a konfigom feljebb.

(#28188) PuMbA válasza Skipper (#28187) üzenetére


PuMbA
titán

madVR legújabb, mostanában nyomtál rá beállítás resetet? :)

(#28189) Bodz válasza hm15 (#28186) üzenetére


Bodz
nagyúr

Így próbáltad már? Az alapbeállítás nem mindig működik megfelelően. Na persze ez sem, de hát bug az akad mindenben...

(#28190) Joshi válasza Skipper (#28184) üzenetére


Joshi
titán

THX. :R

(#28191) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Összefoglaló. Ezt... Úgyse tudom elhinni... :D

(#28192) Joshi válasza SunMount3r (#28191) üzenetére


Joshi
titán

What? :F

(#28193) SunMount3r válasza Joshi (#28192) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Tudod, a TV lejátszója "kiválhat mindent"... Inkább én: What? :F (Hosszúra nyúlik vissza és hosszú lenne előröl kezdeni, de csupa fül vagyok).

(#28194) Joshi válasza SunMount3r (#28193) üzenetére


Joshi
titán

Ja értem. Ez PuMbA tézise ami részben igaz is, kérdés hogy milyen TV-és platformon. Ugye itt főleg a feliratkezeléssel lehet gond, mert a fájlformátumokat azért már elég jól kezelik a jelenlegi tévék. Mondjuk az ISO és Mappa struktúrát Dolby Visionnal megfejelve szerintem még mindig csak a CFW-és Oppo 203/205 kezeli. ;]

(#28195) PuMbA válasza Joshi (#28194) üzenetére


PuMbA
titán

(#28196) Joshi válasza PuMbA (#28195) üzenetére


Joshi
titán

Az általad linkelt fórum topikot nem olvastam végig, de az tuti, hogy az első kép egy DV demo anyag ami most nem tudom milyen DV profillal rendelkezik. Az általam említett DV-és ISO anyagokat csak nagyon kevés lejátszó támogatja főleg ISO és Mappából. Plexet mindenképpen kipróbálom. Csak az LG támogatja 100%-san a DV-t külső forrásból, pl Sony nem.

(#28197) Joshi válasza Joshi (#28196) üzenetére


Joshi
titán

Összefoglalva ha a Plex támogatja a Dolby Vision Profile 7-et, akkor tudja. Szerintem nem tudja. :(

(#28198) Skipper válasza Bodz (#28189) üzenetére


Skipper
tag

Köszönöm, így jó lett (de csak akkor, ha kiteszem full screenbe az MPC-t).

(#28199) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok! Letezik az, es erre véletlen jöttem rá egy téves letoltéssel, higy Jriver mad vr-el működik ugye alapbol. Véletlen sima 1080p helyett egy 4K HDR anyagot szedtem le. Viszont ez fel se tűnt amig nem kezdtem a konyvtárban átirogatni a cimeket. Miért nem lett homalyos szintelen mint előtte a Dune mediaplayeremben ami nem tudta a HDR. Pedig Duneben meg konverzio is volt, megis fako szintelen volt vele a HDR anyag, itt pécén Jriver+mad vr pedig ha nem latom a cimet észre se veszem, h 4K HDR anyagot nézek, mert nem lett homalyos, szintelen. Mi erre a magyarazat? Mitől ennyire szép, sima Full HD-ban nézve?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#28200) PuMbA válasza Valkűr (#28199) üzenetére


PuMbA
titán

A madVR automatikusan HDR -> SDR konverziót csinál, amit a Dune nem csinált. madVR-t mindenképp frissítsd a legújabbra, mert mindig javítottak a konverzió minőségén.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.