Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28951) PuMbA válasza proly01 (#28950) üzenetére


PuMbA
titán

Win 7-en nincs teljes HDR támogatás, de amúgy is fél év múlva megszűnik a támogatása :)

(#28949) Exodius: Az összefoglaló szerint rendben van :)

[ Szerkesztve ]

(#28952) proly01 válasza PuMbA (#28951) üzenetére


proly01
őstag

Akkor mondjuk egy win10 és egy GT 1030 változtatna a helyzeten?
4k filmek lejátszására még mindig inkább a plexet ajánlod mint a hardveres megoldást?

....Pr:)ly....

(#28953) PuMbA válasza proly01 (#28952) üzenetére


PuMbA
titán

Ha elég az a kezelőfelület akkor vagy Plex vagy Serviio, de ha nem, akkor Win 10 + GT 1030, de csak a GDDR5-ös változat ugye :)

(#28954) solfilo válasza PuMbA (#28953) üzenetére


solfilo
veterán

Ezt akartam már kérdezni, hogy GT 1030-nál HTPC célra is kerülendő a DDR4?

solfilo

(#28955) proly01


proly01
őstag

Hogy érted hogy elég a kezelofelulet?

[ Szerkesztve ]

....Pr:)ly....

(#28956) Joshi válasza proly01 (#28955) üzenetére


Joshi
titán

Ha LG C8 tévéd van, akkor én mindenképpen a tévé belső lejátszóját használnám a PC-és gtx970-es vga helyett. Pumba azt érti a kezelő felület alatt, hogy a Plex vagy Serviio csak egy hálózati megosztó kliens amit futtatsz PC-ről. A szerveren keresztül megosztott anyagot pedig a tévé belső lejátszója jó esetben lát és lejátssza. De érdeklődj az OLED topikban.

(#28957) proly01


proly01
őstag

Köszönöm! :R És azt hogyan tudom használni? Úgy értem hogyan tudom a PC-men levő filmeket a tv belső lejátszóján lejátszani anélkül hogy a winchestert be dugnám a tv usbjébe.
Lehet ilyet?

....Pr:)ly....

(#28958) Joshi válasza proly01 (#28957) üzenetére


Joshi
titán

Erre való a Plex vagy a Serviio. A PC-ére feltelepíted valamelyik klienst és megosztod a PC média mappáját ahol a média fájlok vannak(zene, film, képek). A lényeg hogy szükséges egy router amire minden eszköz vagy wifin, vagy kábelen csatlakozik. A kábeles csatlakozás stabilabb, habár tévékben csak Megabit LAN van ami 4K HDR filmeknél néha kevés lehet. Wifi is jó lehet ha a router 5GHz AC-és és hozza is az elvárhatót.

(#28959) proly01


proly01
őstag

Köszönöm. Este kipróbálom mindenképpen most már milyen.:R

....Pr:)ly....

(#28960) proly01


proly01
őstag

Szeretném megkérdezni hogy adott egy LG SJ4 es soundbar. Hogyan kössem össze LG C8 tv vel,hogy ha használok Playstationt mediaboxot vagy vinyorol nézek 4K-t PC-ről is nézek filmet illetve ugye set up box van még.
A Sound bar on van optika illetve HDMI is.
Jelenleg bluetoothal használom minden jó csak mikor a PS-t bekapcsolom alapból kiirja a tv hogy visszavált a tv hangszoroira es nincs HDR kép se. Ezt nem is értem mondjuk... Szóval hogyan kellene összekötnöm hogy minden stimmeljen és a lehető legjobb hang szólaljon meg mindenhol.
Előre is köszi!
:R

....Pr:)ly....

(#28961) PuMbA válasza proly01 (#28960) üzenetére


PuMbA
titán

Tegnap írtam, hogy Bluetooth helyett HDMI :) Ha ez nem jó, akkor optikai.

[ Szerkesztve ]

(#28962) SunMount3r válasza proly01 (#28960) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az ideális az lenne, ha minden eszköz először HDMI-vel menne a soundbar-ba, onnan a kép HDMI-n tovább a TV-be. Ehhez nyilván egy HDMI switch is kellene (hogy többet is rá tudj kötni). Csakhogy ahogy nézem a Soundbar-od nem 4K és HDR képes, így ezek a jelek nem mennének át.

Marad:

1. A TV-be kötöd közvetlen a 4K / HDR-es eszközöket és a Soundbar-t a HDMI ARC-al a TV-re. Így viszont kétséges, hogy milyen formátumokat tud a TV továbbküldeni a Soundbar-nak, ez a TV-től is függ. Ha pl. DTS-el nem lenne hang, akkor a TV-n PCM-re kel állítani a kimenetet.

2. Optikain kötöd rá a 4K / HDR eszközöket, ehhez egy optikai SPDIF switch kellene. A hang elméletileg ugyan az, mint HDMI-n és a TV tudása sem korlátozza és a képformátum továbbításába nem szól bele, mert HDMI-n a 4K / HDR közvetlen menne a TV-be.

A csak FHD / SDR képet adó eszközöket pedig optikaira és HDMI-re is kötheted direktbe a Soundbar-ra.

[ Szerkesztve ]

(#28963) proly01 válasza SunMount3r (#28962) üzenetére


proly01
őstag

Jesszusom,de bonyolult ez😳😞

....Pr:)ly....

(#28964) proly01 válasza proly01 (#28963) üzenetére


proly01
őstag

Gyakorlatilag akkor a következőképpen jó vagyok?:
Minden tehát (ps pc set up box) HDMI vel a tvbe a tv pedig optikaival a soundbarral osszekotve és a tv beállításai között a hangnál pedig az optikait választom?!

....Pr:)ly....

(#28965) SunMount3r válasza proly01 (#28964) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Így is lehet, de ez már egy harmadik opció. Először úgy próbáld meg, ahogy az elsőben írtam. Tehát a TV-t és Soundbar-t a HDMI ARC-on keresztül kötöd össze.

Ha ARC-on nem továbbítana valamit a TV, akkor azt nagy valószínűséggel optikain se fogja. + a TV optikája esetleg degradálhatja a hangminőséget is.

[ Szerkesztve ]

(#28966) proly01 válasza SunMount3r (#28965) üzenetére


proly01
őstag

Rendben! Köszönöm megpróbálom.🙂 Egyébként én teljesen láma vagyok ehhez vagy ezekhez szóval azt nem értem hogy ha bedugom a tv arc hdmi -jébe a soundbart akkor az ugye lefoglal egy hdmit a pl. 4 -ből a 3 asba bedugom a PS-t akkor hogy lesz a PS en hang? Már bocsi a láma kérdésért de ugye tök külön bemeneten vannak
..érted? Bekapcsolom a soundbart a HDMI arc on aztán at kell tennem a tv bemenetét hdmi 3 ra hogy jatszhassak a konzollal... és?😳

[ Szerkesztve ]

....Pr:)ly....

(#28967) SunMount3r válasza proly01 (#28966) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az ARC képes HDMI port a TV-n ilyenkor az esetedben kimenetként működik és a hangot továbbítja a Soundbar-nak, mindegy milyen forrásból. De ha a Soundbar HDMI bemenetébe is lenne dugva egy eszköz (pl. Set-Top Box), akkor az ARC annak a képét is továbbítaná a TV-be. Ez egy ilyen "kétirányú" HDMI port.

Bekapcsolom a soundbart a HDMI arc on aztán at kell tennem a tv bemenetét hdmi 3 ra hogy jatszhassak a konzollal... és? -> És? Nem értem mit nem értesz. A konzol egy bemeneten van, az ARC meg eközben külön magában működik kimenetként és küldi a konzol hangját a Soundbar-nak.

[ Szerkesztve ]

(#28968) proly01 válasza SunMount3r (#28967) üzenetére


proly01
őstag

Ahhh azt hiszem értem. Szóval ebben az esetben úgy működik a tv arc bemenete durván példázva mintha egy erősítő hdmi kimenete lenne vagy mintha a tvn nem csak optikai hanem hdmi kimenet is lenne ergo mint egy erősítőn. Jól értem?

....Pr:)ly....

(#28969) SunMount3r válasza proly01 (#28968) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A lényeg, hogy hang kimenetként is szolgálhat, mint pl. az optikai kimenet. [link]

(És e mellett kép bemenetként is, mint azt írtam az előbb).

(#28970) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Esetleg tudja valaki, hogy a Blade Runner-nek a 2017-ben kiadott Remaster változatából létezik e eredetileg is FHD-ban és SDR-ben maszterizált, vagy az kizárólag UHD / HDR-ben jelent már csak meg?

(#28971) Gigi01


Gigi01
őstag

Sziasztok!

Asszem bajban vagyok.Holnap jön meg a 4k hdr-es tv-m.Az avr-en át küldtem eddig a jelet pc-ről.
Na ez nem mai gyerek.Átmegy egyáltalán rajta a 4k? (Pioneer VSX-LX50)
Ha külön küldöm ki a jelet,és klónozva,jó úgy?
Vagy vegyek egy hangkártyát,és optikain küldjem avr-re?
Azt most nem biztos,hogy lecserélném.

[ Szerkesztve ]

(#28972) Joshi válasza SunMount3r (#28970) üzenetére


Joshi
titán

A Blade Runner 2049 Real 4K-ban felvett anyag, szinte biztos hogy ebből készült a sima Full HD SDR kiadás is.

[ Szerkesztve ]

(#28973) Joshi válasza Gigi01 (#28971) üzenetére


Joshi
titán

Abban a Pioneerben csak HDMI 1.3a van, szóval a válasz az, hogy nem fog átmenni a 4K se és a HDR sem. :(

(#28974) Gombinyó válasza Gigi01 (#28971) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nincs a pcn a hdmi mellett mondjuk egy display port kimenet? Akkor mehetne külön azon a hang az erősítőbe egy dp - hdmi kábellel.

(#28975) Gigi01 válasza Gombinyó (#28974) üzenetére


Gigi01
őstag

Egy hdmi,3 dp van.De meg tudom oldani,van 2 aktív dp-hdmi adapterem.Azt kérdezem,hogy klónozva jó-e.
Valami rémlik,de lehet 3d-nél nem volt jó,csak kiterjesztve.
Akkor jó nekem úgy,úgy is lecserélem az erősítőt,ahogy magamat ismerem.Csak jöjjön be az oled.

[ Szerkesztve ]

(#28976) Gigi01 válasza Joshi (#28973) üzenetére


Gigi01
őstag

Tehát fekete lesz.Nekem az már jó! :DDD

Segítsél már picit,oled topikot lefagyasztottam kérdéseimmel. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28977) Valdez


Valdez
őstag

Sziasztok!

Beújítottam egy LG 32UD99 4K HDR monitorra, elég baba cucc.
Viszont az RX 580-am igencsak nyögdécsel alatta, tudnátok egy madvr + rx580 + 4k optimális beállítások útmutatót mutatni? NGU-s cuccokat elfelejthetem ezzel.

Köszönöm :R

(#28978) PuMbA válasza Valdez (#28977) üzenetére


PuMbA
titán

4K-ra elég az alapértelmezett madVR beállítás. Úgy sem fogsz látni különbséget, mert ahogy jóval nagyobb felbontás és több adat áll rendelkezésre, annál hasztalanabb a madVR.

Még mindig nem fogom fel, hogy a 15 éve is 1:1000-res kontrasztot tudó LCD monitorok ma megkaphatják a HDR pelcsnit, mikor közük sincs hozzá :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28979) Joshi válasza Gigi01 (#28976) üzenetére


Joshi
titán

Fél évre kitiltottak az OLED topikból, de segíteni fognak. :D Én pár hónapja vettem egy használt de garis Marantz 7011-es erősítőt, nagyon jó a cucc.

(#28980) Joshi válasza PuMbA (#28978) üzenetére


Joshi
titán

Miért? HDR-hez szerintem kevés a jelenlegi kiváló kontrasztnak mondható ~1:1500-as IPS paneles tévék is, mégis megkapják. Egyébként HDR-nél a fényerőt erőltetik, pedig az önmagában édes kevés. :DD

[ Szerkesztve ]

(#28981) Gombinyó válasza Gigi01 (#28975) üzenetére


Gombinyó
őstag

Kiterjesztve lesz jó. Klónozva ugyanaz lesz mindkét "megjelenítőn", így ugyanúgy belefutnál az erősítő korlátaiba.

(#28982) Gigi01 válasza Gombinyó (#28981) üzenetére


Gigi01
őstag

Tudom,kiterjesztést kb. egy éve nem láttam nvidia driverben.Elég régi motoros vagyok.Vagy bezavar az oculus.

(#28979) Joshi : Tudom,sajnos!Pedig kellesz te is oda!Azért írtam,itt segíts.Priviben is jó,én meg lebeszéllek Rift S-ről.Más is felhozta különben,hogy pont te kellenél még oda,mert neked Sony-d van.

[ Szerkesztve ]

(#28983) Exodius válasza PuMbA (#28978) üzenetére


Exodius
őstag

Ezért valid az, ha VA-paneles monitor kapja meg. Azt jobban elhiszem. Ott nem ritkán 4000 fölött is van kontraszt-arány. ;)

(#28984) Joshi válasza Exodius (#28983) üzenetére


Joshi
titán

Mert szerinted az ~5000-es kontraszt az sokkal jobb? Az tény hogy IPS-hez képest egy VA akár lehet 3-4 szeres kontrasztja is, de még az is a béka segge alatt van. Egyébként HDR-nél nem is ez a legnagyobb gond, hanem oda nagyon kellene a pixelenkénti vezérlés ami jelenleg csak OLED-nél van.

[ Szerkesztve ]

(#28985) Valdez válasza PuMbA (#28978) üzenetére


Valdez
őstag

Nem csak 2160p-s filmeket fogok nézni, illetve egy darabig főleg nem azokat. 720p és 1080p, szóval szerintem igenis kell a madvr :)
Az IPS-nek sajnos ez a egy rákfenéje, de ez mondjuk jobb fajta, 1500:1 körüli kontraszttal. Sajnos nincs tökéletes monitor. Illetve van, csak nem megfizethető.

(#28986) Exodius válasza Joshi (#28984) üzenetére


Exodius
őstag

Hát...rakd oda egymás mellé a kettőt. Konkrétan eltűnik az IPS a süllyesztőben. Főleg fekete-fehér filmeknél. OLED ellen a VA is elvérzik, ez igaz. :U

Vajon hány év lesz, mire normálisan leszivárog a monitor-piacra és elérhető áron lehet majd kapni? Addigra ki is írtjuk magunkat.

[ Szerkesztve ]

(#28987) SunMount3r válasza Joshi (#28972) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Tudom (sőt 8K-s anyaguk is volt), de elméletileg 2007-ben adtak ki először egy Remaster-t, nyilván akkor csak FHD-ban. Aztán 2017-ben UHD / HDR BD-n is kiadták. A kérdés az, hogy a jelenleg elérhető FHD / SDR Remastered jelzésű verziók eredetileg is azok, vagy az UHD / HDR release-ből lettek átkonvertálva? Ill., hogy 2017-ben kiadták e újra sima FHD / SDR BD-n is ezeket?

[ Szerkesztve ]

(#28988) PuMbA válasza SunMount3r (#28987) üzenetére


PuMbA
titán

" Aztán 2017-ben UHD / HDR BD-n is kiadták."

Mivel 2017 óta nem adtak ki új FHD / SDR BD változatot, ezért nem a 4K-ból készült.

[ Szerkesztve ]

(#28989) SunMount3r válasza PuMbA (#28988) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor ami "eredeti" FHD / SDR az mind még a 2007-es felújításból való? Csak mert ezeknél nem jelzik, hogy Remaster, pedig akkor ez is az és ugyan abból az anyagból készült, amit majd a 2017-es UHD kiadáshoz használtak. ? Mert van olyan Remastered is (Librarians), amit az UHD változatból csináltak. És amúgy csak az UHD változatoknál jelzik, hogy Remastered, a sima FHD-snál a fenti kivételével egyiknél sem. Ezért vagyok össze kavarodva.

[ Szerkesztve ]

(#28990) PuMbA válasza SunMount3r (#28989) üzenetére


PuMbA
titán

Blu-ray.com-on megtalálod az összes Blu-ray verziót és a tesztjeiket is elolvashatod. Ajánlott honlap, mert sok mindent megtalálsz ott. Szóval azt írják, hogy a 2007-es 4K verzió van a 2017-es UHD Blu-ray-en is, tehát a FullHD verzió is a 4K-ból van:

"The Final Cut of Blade Runner was assembled from multiple sources, including a high-resolution scan of the film's original camera negative as well as new effects originated and completed entirely in the digital domain. The final result was a 4K digital intermediate that was used as a source for the 2007 Blu-ray. For this new 2160p, HEVC/H.265-encoded UHD, Warner has returned to that 4K DI, with no further modifications other than the application of HDR encoding. "

[ Szerkesztve ]

(#28991) Gigi01 válasza Gombinyó (#28981) üzenetére


Gigi01
őstag

Esetleg,az járható út,hogy hdmi-n megy a jel a tv-be.És onnan ki a hang optikain az erősítőbe?
Ideiglenesen persze.

(#28992) Gombinyó válasza Gigi01 (#28991) üzenetére


Gombinyó
őstag

Alapvetően működő dolog. Attól függ milyen tv, meg mi lenne a célod vele. Nekem jelenleg pont ez a felállás, de a Sony tv támogatja a DTS-t meg a DD-t. A Samsungokban már nincs pl DTS támogatás...

(#28993) Gigi01 válasza Gombinyó (#28992) üzenetére


Gigi01
őstag

LGB8

De nézegetem ezt a plex-et,na majd próbálgatok,csak egyedül vagyok itthon a tv már kibontva,de nem merek tornázni vele. :DDD :R

(#28994) Bossp válasza PuMbA (#28928) üzenetére


Bossp
addikt

Ez a felskálázás automatikus? Mer én nem találom az opciót :D q70R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#28995) Joshi válasza Bossp (#28994) üzenetére


Joshi
titán

Tévéknél nincs is ilyen opció, mert ha nem skálázná fel az 1080p anyagot 2160p-re, akkor a tévé közepén ablakban nézhetnéd az 1080p filmet. :DDD Csak asztali lejátszóknál szerepel opcióként a felskálázás, vagy kiküldöd natívan mondjuk az 1080p anyagot a tévé felé, vagy felkonvertáltatod a lejátszóval a filmet és már 2160p anyagot kap a tévé. Meg kell nézni, hogy melyik eszköz konvertál fel jobb minőségben.

(#28996) SunMount3r válasza PuMbA (#28990) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezt gyanítottam, hogy a "Remastered" jelzésű FHD verzió akkor a 2017-es UHD verzióból lett átkonvertálva maszek módon. Csak ez így nagyon megtévesztő.

A screenshot-okat elnézve van is amúgy különbség, állítólag élesebb lett a kép és a grain sincs elmosódva és van olyan scene, ami sokkal világosabb lett. Ez utóbbi mondjuk lehet az utólagos SDR konverzió mellékhatása is, nem tudom. Fura amúgy, de 2 ilyen verzió is van és egyiknél sem vettem észre a "malacbőrösödést" a túltolt piros/rózsaszín elszíneződéseket, mint az a legtöbb esetben lenni szokott.

Az eredeti FHD és UHD screenshot-okat összehasonlítva pedig a színekben óriási különbségek látszanak, az UHD sokkal élénkebb. Ez lehet épp csak a HDR miatt van, nem tudom mi mástól lehetne, hacsak nem csináltak tényleg mégis valami újabb réteg javítást az UHD verziónál.

[ Szerkesztve ]

(#28997) PuMbA válasza SunMount3r (#28996) üzenetére


PuMbA
titán

A HDR miatt biztos, hogy másképp nyúltak bele a forrás anyagba, de ettől még a forrás simán lehet ugyanaz :)

(#28998) SunMount3r válasza PuMbA (#28997) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

No ez az, akkor hiába ugyanaz a forrás, még ki tudja mit javítottak/módosítottak akkor az UHD verzióra... Az idézeted szerint "csak" a HDR-t "adták hozzá"...

(#28999) PuMbA válasza SunMount3r (#28998) üzenetére


PuMbA
titán

Biztos, hogy nem csak a HDR-t adták hozzá, hiszen eltelt 10 év :) Azóta fejlődtek az utómunka algoritmusok is.

[ Szerkesztve ]

(#29000) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nálatok MPC-HC alatt működik az online automatikus Magyar felírat letöltés ha nincs local sub?

MPC-HC/Subtitles/Misc/Online search/OpenSubtitles... be vagyok jelentkezve a felhasználómmal illetve a felírat is megtalálható az oldalon, mivel a manuális letöltés D tökéletesen működik!
Érdekes módon ha eng van megadva azt behúzza, de ha hun-t írok a mezőbe akkor nem történik semmi.

Valaki nézze már meg nekem legyen oly szíves :) :R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.