Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28851) PuMbA válasza torma1981 (#28850) üzenetére


PuMbA
titán

PC-n lejátszó programtól független volt ez a hiba, hiszen a driverben volt :) De most már megoldódott...

[ Szerkesztve ]

(#28852) SunMount3r válasza PuMbA (#28851) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor már azóta jó? Nem nagyon lehet kiigazodni azon a táblázaton.

A másik meg, hogy ha Gaming-re is kell, akkor az AMD-nek nincs igazán jó árú/reális kártyája jelenleg (még mindig). RX 5xx-et már a VP9 miatt nem vennék. Az RX 5700 meg irtó drága. Kellene még valami a kettő közé.

(#28853) Fandango


Fandango
veterán

Lehet hogy inkább egy kicsit jobban zsebbe nyúlok és egy mini PC-t veszek filmnézéshez inkább.
Valami hasonló masina jó lehet ahogy nézegettem.

(#28854) SunMount3r válasza Fandango (#28853) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Kérdezhetem, hogy miért?

(#28855) Fandango


Fandango
veterán

Valahogy jobban bízok a Windows alapú dolgokban, mert ahogy olvasgatom az Amlogic fórumot, nem annyira jön be az a mókolás amit ott kell csinálni.
Mert azt mondják Android alatt nem túl jó a lejátszás, nekem meg nincs kedvem kókányolni a CE-vel.
De még semmi sem biztos, csak gondokodok.

Aztán lehet az lesz, hogy csak veszek egy tv box-ot aztán meglátom milyen az Androidos film lejátszás, ha nem jön be akkor még talán ráveszem magam, hogy felrakjak egy CE-t. Vagy eladom a dobozt, aztán megvolt a tanulópénz. :D

[ Szerkesztve ]

(#28856) SunMount3r válasza Fandango (#28855) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem sokkal drágábban ennyiért már kapsz out-of-the-box Android-os, mókolás mentes, korszerű lejátszót is (Zidoo Z9S). Vagy olcsóbban ott a szintén ilyen Minix U9-H, amire később CE-t is tehetsz.

(#28857) Gombinyó válasza Fandango (#28853) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nem valami új benne az a HD Graphics 505.

(#28858) Fandango válasza Gombinyó (#28857) üzenetére


Fandango
veterán

A célnak megfelelne, ha tényleg az van benne, mert egy kicsit kusza a specifikációja, mert máshol mást ír.

(#28859) gabber01


gabber01
addikt

Sziasztok!

Olvastam az összefoglalót és az lenne a kérdésem, hogy 4K-s TV-re hogyan tudom beállítani az MPC-HC-t, hogy a 4K-s videók valóban 4K-n fussanak, de madVR nélkül?
A helyzetet bonyolítja, hogy multi-Display felállás van, egy fullHD monitor és a 4K TV van rákötve ráadásul egy GTX980-ra. A TV a jelet mHDMI 2.0-n keresztül kapja a kártyáról, a monitor pedig a DVI-ről.
Próbáltam hozzáadni a felbontásokat, mert csak amúgy a fullHD-t láttam a beállításokban, de amint elindítottam a videót visszaugrott fullHD-ra a TV felbontása is valamiért.

Jelenleg így néz ki a beállítások idevágó része.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#28860) Fandango válasza gabber01 (#28859) üzenetére


Fandango
veterán

Bármi más beállítást megváltoztatsz az megmarad? Szóval valamit átállítasz, bezárod az MPC-HCt, majd újra megnyitva a programot a beállítás amit változtattál úgy marad?

[ Szerkesztve ]

(#28861) PuMbA válasza gabber01 (#28859) üzenetére


PuMbA
titán

madVR nélkül hogy lesz HDR -> SDR konverziód a monitorodon, ami nem HDR képes?

[ Szerkesztve ]

(#28862) PuMbA válasza PuMbA (#28861) üzenetére


PuMbA
titán

Biztosan kiterjesztett asztal módban vagy? Windowsban be tudod állítani, hogy 4K és FullHD menjen egymás mellett?

(#28863) gabber01 válasza PuMbA (#28862) üzenetére


gabber01
addikt

Természetesen. TV 4K 60Hz-en működik, monitor pedig fullHD 60Hz.

HDR <-> SDR konverzió nem játszik, mert a TV is csak papíron képes rá, valójában szarra sem való, ezért sosem kapcsolom be a HDR-t.
A TV egyébként egy Philips 49PUS6561.

Fandango: nem egészen értem a kérdést. Az MPC-ben maradnak a beállítások, viszont amikor hozzáadtam a 4K felbontást (a képen ugye nincsen ott), akkor amint full képernyőre tettem a TV-n a filmet, az visszaváltott fullHD-ra, de úgy hogy a windows beállításait is megváltoztatta arra.
Az nem tudom mennyire játszik szerepet, hogy éppen nem 4K forrással próbáltam, a felskálázás meg nem tudom működik-e ebben.

Egyébiránt a monitor az elsődleges kijelző. Nem tudom ez számít-e.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#28864) PuMbA válasza gabber01 (#28863) üzenetére


PuMbA
titán

"ezért sosem kapcsolom be a HDR-t."

A HDR nem kapcsolható ki és be :) Ha van egy 4K HDR videód akkor azt vagy muszáj HDR képes kijelzőre raknod vagy pedig HDR -> SDR konverziót végezni, különben zöldes, kékes irányba tolódnak a színek.

[ Szerkesztve ]

(#28865) crystalmeth


crystalmeth
csendes tag

Sziasztok!

Lehet hogy ezeket a kérdéseket már feltette nem egy ember de én még nem találtam választ.
Problémám: PC-ről TV-re akad a HDR tartalom, vagyis nem mondanám hogy akad, de néha mikor a kamerát fordítják lehet látni hogy nem folyamatos a kép. Ez a bajom, és nagyon idegesít, volt már minden fent, splash, vlc, 5k player, mpcbe, kmplayer, bsplayer, powerdvd, madvr codec, csomó beállítást megnéztem, akadozás van.

Most a dologhoz hozzáfűzném hogy ennek a témának az összefoglalója alapján van beállítva az MPC-HC+MadVR kombó, és most már 95%-os a beállítás, szóval már csak 1 dolog hiányzik hogy a gépről is úgy menjen mint a pendrive-ról, csak nem bírok rájönni hogy mi az. De pl. LG media server-el, akadásmentes a story, és a PC-n is csak 2160p-ben van a probléma. YouTube is ok. (hardver:LG OLED/2060RTX/i7/16GB)

Kiegészítés: szívem szerint media serverrel letudnám a dolgot, csak az a bibi hogy a TV szoftvere csak 8 audio illetve felirat sávot támogat, ezért kénytelen vagyok az MPC-t használni.

Előre is köszi szépen a segítséget!!!!!

(#28866) Fandango válasza gabber01 (#28863) üzenetére


Fandango
veterán

Azért kérdeztem, hogy esetleg nem írásvédett e a konfig fájl ahova a beállításokat menti a program, hogy azért nem marad meg amit beállítasz felbontást.
Milyen verzió van MPC-HC-ból?

crystalmeth: a tévé átvált megfelelő frekvenciára a filmhez, vagyis 24p módba?

[ Szerkesztve ]

(#28867) PuMbA válasza crystalmeth (#28865) üzenetére


PuMbA
titán

Biztosan ugyanazok a képbeállítások a TV-n, mint amikor pendrive-ról nézel filmet?

[ Szerkesztve ]

(#28868) crystalmeth válasza Fandango (#28866) üzenetére


crystalmeth
csendes tag

hát ez jó kérdés, nem tudom, valószínűleg.

(#28869) crystalmeth válasza PuMbA (#28867) üzenetére


crystalmeth
csendes tag

természetesen, semmit állítok át, pendriveról való lejátszásnal gondolom a tv mindent saját magának automat állít hz/felbontas, mert uhdnel ugye kiirja h hdr, tehat valószínű hogy a 2160at 2160ba jatsza, de pcnel ott van választási lehetőség mert elindithatom 1080ba is a 2160as tartalmat ott nem áll át automat..a hz mas kerdes mert ott azt változik auto most hogy az összefoglaló szerint be vannak masolva a hz beállítások...

(#28870) PuMbA válasza crystalmeth (#28869) üzenetére


PuMbA
titán

"de pcnel ott van választási lehetőség mert elindithatom 1080ba is a 2160as tartalmat ott nem áll át automat"

Pedig ha a madVR-nél 2160p-vel adod meg a Hz-eket, akkor mindenképp 2160-ba kell váltania a TV-nek a 23 Hz mellett :) Biztosan jó helyre írtad ezt be?

"természetesen, semmit állítok át"

Pedig szerintem kéne, mert alapértelmezetten nem ugyanazok a képbeállítások a HDMI porton és a TV belső lejátszója esetén.

[ Szerkesztve ]

(#28871) Joshi válasza crystalmeth (#28869) üzenetére


Joshi
titán

Az oldalirányú svenkelésnél tapasztalt szaggatás az alacsony fps(24p) miatt van, általában világos jeleneteknél feltűnő. Ezt csak interpolációval tudod orvosolni. Nézd meg hogy minden mozgáskompenzációs beállítás ki van-e kapcsolva pendrive-os lejátszásnál.

[ Szerkesztve ]

(#28872) crystalmeth válasza PuMbA (#28870) üzenetére


crystalmeth
csendes tag

a Herzeket oda irtam be ahova az összefoglaló írta, és változtatáskent annyit csináltam amit szintén az összefoglaló írt hdmi deep color engedélyezve a hdmi portokon

(#28873) PuMbA válasza crystalmeth (#28872) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor a TV átvált UHD felbontásra ugye meg 23 vagy 24Hz-re is, ha teljes képernyőre teszed? :) Ami különbözik ebben az esetben a pendrive-ról való lejátszástól az csak a TV képbeállításai, hiszen minden bemeneten más beállítások vannak alapból.

[ Szerkesztve ]

(#28874) crystalmeth válasza Joshi (#28871) üzenetére


crystalmeth
csendes tag

azt hiszem hogy van olyan a webos_ben hogy trumotion na az magas értéken van. van felhasználói és van közép alacsony meg ki opció. de pendrive-nal megy a hdr mint az alom, igazából nem is irtam volna ebbe topikba ha kitudnam valasztani a feliratot azokban a hdr sorozatokban amik feliratosak... mert pendrivera ramasoltam volna és csodalatosan fut(na).

(#28875) crystalmeth válasza PuMbA (#28873) üzenetére


crystalmeth
csendes tag

hát ja igen igazad lehet meet akarmit nyitok meg most a változástatasok utan ami az összefoglaló szerint be lett allitva villanik a kép tehát vált valamit. ezek szerint hzet/felbontast, de a oldalso kamera mozgas szaggatasa továbbra is fent áll.. :(

[ Szerkesztve ]

(#28876) gabber01 válasza Fandango (#28866) üzenetére


gabber01
addikt

Elvileg elmenti.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#28877) PuMbA válasza gabber01 (#28876) üzenetére


PuMbA
titán

Mi ez a több éves verzió? :) Ezt használd és a madVR-ből is a legújabba: v0.92.17.

[ Szerkesztve ]

(#28878) gabber01 válasza PuMbA (#28877) üzenetére


gabber01
addikt

madVR mindenképpen szükséges a 4K videozáshoz? Mert valamikor évekkel ezelőtt kipróbáltam, és akkor úgy emlékszem nem volt az igazi, sőt, inkább csak a baj volt vele. :/

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#28879) PuMbA válasza gabber01 (#28878) üzenetére


PuMbA
titán

Igen. Az MPC-HC önmagában nem kezeli helyesen a 4K HDR videókat és rosszul jeleníti meg őket. Ha a VGA drivered friss, akkor nem kéne, hogy gondod legyen a madVR-re a téma összefoglalóban is lévő alap beállítással.

[ Szerkesztve ]

(#28880) gabber01 válasza PuMbA (#28879) üzenetére


gabber01
addikt

És a nem HDR videók, csak sima 4K felbontású filmek? Mint említette a HDR forrásoktól amúgyis tartózkodom, mert nem kezeli rendesen a TV. Még a windows asztal sem működik megfelelően azzal. :/

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#28881) gabber01 válasza PuMbA (#28879) üzenetére


gabber01
addikt

Ok, frissítettem az MPC-t és a madVR is telepítve és a leírás alapján beállítottam. Nem tudom az viszont normális-e, hogy a TV custom felbontásainál nem jeleníti meg a 4K módokat. :/


Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#28882) PuMbA válasza gabber01 (#28881) üzenetére


PuMbA
titán

Ahogy az összefoglalóban van, alaphelyzetbe állítottad az MPC-HC és madVR beállításokat frissítés után? Szóval ha jól értelmezem, akkor Windowsban be tudod állítani a 4K felbontást, de MPC-HC-ban és madVR-ben nem látszik. Itt a madVR-ben mi van, ha a Philips TV properties menüjére kattintasz?

[ Szerkesztve ]

(#28883) gabber01 válasza PuMbA (#28882) üzenetére


gabber01
addikt

A properties menuben nincs semmi lényeges. Az identificationben vannak adatok. Amit furcsállok, hogy a natív felbontásnak miért a fullHD-t ismeri fel, amikor 4K az.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#28884) PuMbA válasza gabber01 (#28883) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor ideje a TV szoftverét frissíteni vagy a HDMI kábelt másik portba dugni vagy pedig márkásabb HDMI kábellel próbálkozni. De az is lehet, hogy a HDCP 2.2 hiánya miatt a GTX980-nak 4K helyett FullHD felbontást jelez vissza a TV-d, hiszen ugye a GTX980 még csak ilyen fél-4K kategóriába sorolható kártya a régisége miatt.

[ Szerkesztve ]

(#28885) gabber01 válasza PuMbA (#28884) üzenetére


gabber01
addikt

Értem, de ettől függetlenül egyébként simán viszi a 4K 60Hz-et. Ehhez valóban kellett másik kábelt vennem, mert a régivel csak 30Hz-et tudott, ami PC használatnál borzasztóan laggolt.
Játékokat simán kirakja 4K-ra. Na nem mintha túl sok minden lenne, amit elbír 4K felbontáson maga gép. :D
Youtube vidók vagy hasonló forrásból is láthatóan 4K-n mennek, ha lehetséges.
Inkább csak az a bajom, hogy nem is tudom, hogy valóban 4K-n futnak-e adott filmek. Lehet azt vhol ellenőrizni, hogy adott állományt éppen milyen felbontásban játszik le?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#28886) PuMbA válasza gabber01 (#28885) üzenetére


PuMbA
titán

"Lehet azt vhol ellenőrizni, hogy adott állományt éppen milyen felbontásban játszik le?"

Ilyen nincs. Ha egy film 4K-s, akkor azt nem lehet FullHD-ban vagy bármi másban lejátszani, mert akkor egy 4K-s filmet lejátszhatnál 640x360-as minőségben egy 15 éves gépen.

[ Szerkesztve ]

(#28887) gabber01 válasza PuMbA (#28886) üzenetére


gabber01
addikt

Félreértettél. Egy fullHD-s üzemmódú panelen is le lehet játszani egy 4K-s anyagot, de az nyilván nem 4K-s minőségű lesz. Tehát, hogy tudom megmondani, ha full képernyőre rakok egy videót, hogy a panel milyen üzemmódba kapcsol éppen, és annak megfelelően skálázza vagy sem az anyagot a lejátszó?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#28888) PuMbA válasza gabber01 (#28887) üzenetére


PuMbA
titán

Ha nagyobb felbontású anyagot játszol le, mint a monitor felbontása, akkor semmi nem kapcsol sehova, a monitor marad FullHD-ban, hiszen a monitor nem tud többet :) A film pedig ugyanolyan minőségben kerül lejátszásra, mint ha 4K monitorod lenne, hiszen a film felbontása 4K. Mindig a film teljes felbontása kerül lejátszásra, ahogy írtam az előbb.

Azért láthatóan jobb a 4K filmek minősége FullHD monitoron, ha hasonlítottál már össze ugyanazt a filmet.

[ Szerkesztve ]

(#28889) gabber01 válasza PuMbA (#28888) üzenetére


gabber01
addikt

A monitoros eset egyértelmű. Viszont egy 4K panel lehet fullHD-s üzemmódban, és arra leskálázva játszhatja le esetleg a lejátszó az egyébként 4K-s anyagot.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#28890) PuMbA válasza gabber01 (#28889) üzenetére


PuMbA
titán

"Viszont egy 4K panel lehet fullHD-s üzemmódban"

Igen, de a játékokon kívül ennek nincs értelme, hiszen a VGA 3D teljesítménye nem befolyásol ilyenkor. Egy filmet, képet vagy egy böngészőt egy nagyon olcsó VGA is meg tud jeleníteni 4K felbontásban.

[ Szerkesztve ]

(#28891) crystalmeth


crystalmeth
csendes tag

Helló mindenki!

Azt hiszem felhagyok a madvr beállításával ami azt eredményezné hogy az oldalsó és zoom kamera mozgások ne akadozzanak, mert az EVR custom presenter és az nvidia cuvid kombináció megoldani látszik a problémát, viszont most meg aminek pirosnak kellene lennie az narancssárga (pl netflix logó) :D erre legyen kedves valaki választ adni, hogy ez miért van?

[ Szerkesztve ]

(#28892) PuMbA válasza crystalmeth (#28891) üzenetére


PuMbA
titán

CUVID felejtős, már elavult és régi :) EVR nem támogatja a HDR-t az MPC-HC-val, szóval az is. madVR-rel semmi baj sincs, ha csak azt az 1-2 alap dolgot állítod be, ami az összefoglalóban van az oldal tetején.

[ Szerkesztve ]

(#28893) crystalmeth válasza PuMbA (#28892) üzenetére


crystalmeth
csendes tag

OK, most d3d11 és gpu kiválasztva, madvr is belőve, egyenlőre át is vált 23hz-re meg 2160ra, teljesképernyőre váltásnál 1-2 másodperces akadás van aztán beáll folyamatosra a kép, eddig elégedettség, na de micsináljak azzal hogy baromi sötét a kép, a tv meg hdrbe vált ugye csutkán van minden, film közbe nyomok egy jobb egér gombot olyan fényes a nyíló "ablak" hogy kiégeti a szemem, a kép meg csont sötét...ezaz egy dolog választ el attól hogy minden ok legyen. javaslat?

(#28894) PuMbA válasza crystalmeth (#28893) üzenetére


PuMbA
titán

"most d3d11 és gpu kiválasztva,"

GPU-t nem kell kiválasztani, mert az lassabb, de ez oda is van írva angolul mellé. Hagyd automatikuson, ahogy az összefoglalóban is van (azaz nincs) írva. Milyen filmet nézel? Ha az MPC-HC-ban a Fájl -> Tulajdonságokra kattintasz és ott a Média Infó fülre, akkor mit ír? madVR a legújabb verziót használod és a beállításai megegyeznek az összefoglalóban írtakkal? Milyen TV-n nézed? Milyen videókártyád van? Legújabb driver van feltéve? 8bit RGB Teljes tartomány be van állítva PC-n a HDMI kimenetre? TV-n helyes HDMI feketeszint?

[ Szerkesztve ]

(#28895) crystalmeth válasza PuMbA (#28894) üzenetére


crystalmeth
csendes tag

Milyen filmet nézel? stranger things s03 2160p
Ha az MPC-HC-ban a Fájl -> Tulajdonságokra kattintasz és ott a Média Infó fülre, akkor mit ír?

madVR a legújabb verziót használod és a beállításai megegyeznek az összefoglalóban írtakkal?Igen 09217
Milyen TV-n nézed? LG OLED
Milyen videókártyád van? RTX2060
Legújabb driver van feltéve? 431.60 Release Date: 2019.7.23
8bit RGB Teljes tartomány be van állítva PC-n a HDMI kimenetre? Igen
TV-n helyes HDMI feketeszint? Ha a hdmi deep color-ra gondolsz, azt a tv automat bekapcsolta.

ui: visszaraktam automatikusra a video codecsnél a gpu-t. köszi hogy szoltál tényleg oda van írva, nem is vettem észre eddig.

[ Szerkesztve ]

(#28896) PuMbA válasza crystalmeth (#28895) üzenetére


PuMbA
titán

Nem, a TV-n tényleg van fekete szint állítás. Részlet az összefoglalóból:

"A TV-n ezután be kell állítani, hogy Teljes dinamika tartományt várjon, azaz a HDMI feketeszint beállítást Normálra tegyük (LG-n például Magasra, de minden TV leírásában meg tudjuk nézni, ha nem vagyunk biztosak benne). Automatikus észlelési beállítás nem ajánlott, mert sok esetben rossz képet eredményez."

[ Szerkesztve ]

(#28897) crystalmeth válasza PuMbA (#28896) üzenetére


crystalmeth
csendes tag

Magasra állítottam, ugyan világosabb lett a kép minimálisat, de ezek a mikro szaggatások csaknem akarnak eltűnni. agyrém.

(#28898) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!
Az mitől lehet, hogy a MadVR telepításe után "szaggatnak" a videók? Nem csak a 4k, hanem a kissebb belbontású anyagok is (720, 1080p)? :F

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#28899) PuMbA válasza crystalmeth (#28897) üzenetére


PuMbA
titán

Plex...vagy amit még próbálhatsz, hogy nem kiterjesztett asztalozol, hanem egy megjelenítő vagy pedig Geforce experience van fölrakva neked? Nem rég volt olyan, hogy azt kellett letörölnie valakinek és megszűnt a szaggatás. Hoki ez az NVIDIA. Játékon kívül használhatatlan kártyákat csinál :)

[ Szerkesztve ]

(#28900) PuMbA válasza aginor (#28898) üzenetére


PuMbA
titán

Ha a CPU és a GPU használatod nincs 100%-on, akkor szerintem normális, hiszen a 23Hz miatt kicsit akadósabbnak tűnik a kép, mint 60Hz-en. Megpróbálhatod kitörölni madVR frissítési frekvencia váltó sorát és akkor 60Hz-en maradsz mindig. Ha NV kártyád van, akkor töröld a Geforce experience-t.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.