Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) Gombinyó válasza Valkűr (#27900) üzenetére


Gombinyó
őstag

RX550/560

(#27902) PuMbA válasza Valkűr (#27900) üzenetére


PuMbA
titán

Fent a téma összefoglalóban láthatod (PC-ről), hogy mi a jó és a teljes beállítási folyamatot is :)

[ Szerkesztve ]

(#27903) Valkűr válasza PuMbA (#27902) üzenetére


Valkűr
őstag

Nincs benne a 1050 azért kérdeztem, 1030-at meg nem akarok, mart az elég harmatos kártya...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#27904) PuMbA válasza Valkűr (#27903) üzenetére


PuMbA
titán

Igazából benne van, mert úgy van írva, hogy 1030 vagy újabb (jobb) :)

[ Szerkesztve ]

(#27905) Valkűr válasza PuMbA (#27904) üzenetére


Valkűr
őstag

Valóban, de nemigen követem a VGA kártyák fejlődését mostanában fogalmam sincs melyik mikori kiadás, alig találok igy is értelmes infót arrol, h melyik kártya ami kezeli a HDR.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#27906) Joshi válasza Valkűr (#27905) üzenetére


Joshi
titán

HDR-t Nvidia azt hiszem a Maxwell (9xx-as széria) óta támogatja, szóval annál újabb biztosan jó. :K

[ Szerkesztve ]

(#27907) Valkűr válasza Joshi (#27906) üzenetére


Valkűr
őstag

Mégis a 970 és 980-ra azt irja nem jo. :)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#27908) Joshi válasza Valkűr (#27907) üzenetére


Joshi
titán

Igen igazad van, a 980Ti-től van ami jóval később jött ki mint az említett kártyák. De akkor mégis csak ott az infó, valahonnan csak szedted az infót. :U

(#27909) Valkűr válasza Joshi (#27908) üzenetére


Valkűr
őstag

Itt láttam az összefoglaloban, a kártyákrol általában nemigen találni érdemi infot. Azt irja , h a 4K megy, de a HDR-ről nemigen tesznek emlitést.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#27910) PuMbA válasza Valkűr (#27909) üzenetére


PuMbA
titán

A 4K és a HDR együtt vannak, külön nem :) Ha 4K megy, akkor HDR is, hiszen nem léteznek 4K filmek, csak 4K HDR filmek (minden 4K Blu-ray-en kötelező a HDR), de a HDR-t nem írjuk le sosem, mert felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#27911) Valkűr válasza PuMbA (#27910) üzenetére


Valkűr
őstag

NA hát pont ezért akadtam le, mert valamikor volt 4K HDR nélkül is. Igy viszont választ is kaptam a kérdésemre, tehát ami 4K kompatibilis az tudja a HDR is, köszi. Még egy amit nem látok az összefoglaloban, hány giga RAM legyen a VGA kariban?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#27912) PuMbA válasza Valkűr (#27911) üzenetére


PuMbA
titán

Mivel nem írtam oda, ezért mindegy, hogy mennyi van rajta :) Játékokhoz viszont ma már használhatatlan a 2GB, szóval ajánlott a több.

[ Szerkesztve ]

(#27913) Valkűr válasza PuMbA (#27912) üzenetére


Valkűr
őstag

Köszönöm szépen a infokat, sokat segitett. :R De közben olvasom épp, h a RX560 is átveréses, mert ugyan azon név alatt 2 verzio is piacon van belőle, egy erősebb és egy a 460 utodjaként kiadott gyengébb verzio. De jómagam maradnék az Nvidia 1050Ti mellett inkább.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#27914) Joshi válasza Valkűr (#27909) üzenetére


Joshi
titán

Látom megoldódott a probléma. Egyébként eszembe se jutott hogy valaki HDR képes kártyát keres HDMI 2.0 nélkül. :DD

(#27915) Joshi válasza PuMbA (#27910) üzenetére


Joshi
titán

Nem lenne hülyeség beletenni az összefoglalóba, hogy HDR-re csak olyan VGA kártyák jók, amik rendelkeznek HDMI 2.0 foglalattal. :R

[ Szerkesztve ]

(#27916) Valkűr válasza Joshi (#27915) üzenetére


Valkűr
őstag

Na megmondom, h miért voltam értetlen. Van egy mediaplayerem ami tudja a 4K képmegjelenitést, de a HDR nem kezeli. Igaz nem is HDMI 2.0 hanem 1.4 a kimenete. Tehát 4K megy rajta csak épp a HDR nem...Ezért kavarodtam össze a VGA kártyával.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#27917) Joshi válasza Valkűr (#27916) üzenetére


Joshi
titán

Igen, mert a HDMI 1.4 tudja a max 4K@30Hz-et. Egyébként hogy még inkább összezavarjalak, a Dolby Vision simán át tud menni a HDMI 1.4-en is, csak PC-én nem támogatott HDR formátum. ;]

HDMI spec.

[ Szerkesztve ]

(#27918) Valkűr válasza Joshi (#27917) üzenetére


Valkűr
őstag

HA már benne vagyunk, VGA kariknál mi a helyzet a 3D megjelenitéssel ?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#27919) PuMbA válasza Valkűr (#27913) üzenetére


PuMbA
titán

"RX560 is átveréses, mert ugyan azon név alatt 2 verzio is piacon van belőle"

Már rég nem átveréses, mert a gyártóknak a hivatalos honlapon ki kell írniuk, hogy melyik RX560-as verziójú a kártyájuk :) Kis utánajárással nulla a kockázat.

(#27915) Joshi : Az összefoglalóban a felsorolt VGA-k mind HDMI 2.0 kimenetűek, ezért nem érzem, hogy oda kéne írni, továbbá ha jól tudom nincs is olyan csak HDMI 1.4-et támogató VGA, ami tud 4K filmet hardveresen gyorsítani.

[ Szerkesztve ]

(#27920) Joshi válasza PuMbA (#27919) üzenetére


Joshi
titán

A 4K mint fogalom filmes körökben elfogadott HDMI 1.4-el is, hiszen filmeknél bőven elég a 4K@30Hz. Persze ettől még nem lesz HDR. Nyilván nem miattam kellene beírni, de te tudod. A véleményem az, hogy nem nagy dolog beírni, hogy
"HDR csak HDMI 2.0 mellett lehetséges!"

ui.: sokmagos procival is lehet filmet lejátszani, de nem is ezért kellene beírni, hanem mert így egyértelművé válik a laikusok számára hogy a HDR egyenlő a HDMI 2.0-val. :K

[ Szerkesztve ]

(#27921) Valkűr


Valkűr
őstag

Nincs gond belőle, igy már értem, csak én is filmes vonalon indultam neki, és az zavart össze.

Ezeken a VGA kártyákon amugy 4K filmekhez van 3D támogatás, tudom , h nem nagy divat már, főleg 4K-ban de én szeretem nagy vásznon a 3D képet. Nagyon új még nekem ez a HTPC dolog, még abban se vagyok biztos, h jó otlet volt :)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#27922) PuMbA válasza Joshi (#27920) üzenetére


PuMbA
titán

"A 4K mint fogalom filmes körökben elfogadott HDMI 1.4-el is"

Az összefoglalót úgy írtam meg, ahogy a szabványok vannak, tehát hogy teljes 4K HDR élményt kínáljon, ha már Blu-ray-eken is együtt van a kettő. Az ilyen félmegoldásokba nem akarok belemenni, hiszen a 4K-t támogató TV-k is támogatják egyben a HDR-t is.

(#27921) Tigerteam: A 4K 3D hivatalosan nem szabvány, nem rakhatnak Blu-ray-re ilyet, így csak FullHD 3D lehet csak egy lemezen.

(#27924) Joshi: Tudom, de az a csúnya időszak szerencsére hamar lezárult.

[ Szerkesztve ]

(#27923) Joshi válasza Valkűr (#27921) üzenetére


Joshi
titán

Hogyne menne, a 3D-hez elég a HDMI 1.4 is. :K

(#27924) Joshi válasza PuMbA (#27922) üzenetére


Joshi
titán

Megjelentek 4K filmek HDR nélkül, ahogy megjelentek 4K tévék is HDR nélkül. Ok, hogy ma már ez a múlt, de azért volt ilyen is. Arról nem is beszélve, hogy HDR kivehető egy filmből, nem ismerem a módját de simán lehet belőle csinálni SDR-t.

[ Szerkesztve ]

(#27925) Joshi válasza Valkűr (#27921) üzenetére


Joshi
titán

Ha átnézed azokat a táblázatokat amiket linkeltem, mindenre megkapod a választ. ;)

(#27926) Valkűr válasza Joshi (#27923) üzenetére


Valkűr
őstag

Lehet rosszul fogalmaztam, ugy értem a kártyák közül bármelyik kezeli a normális 1080P 3D megjelenitést, nem a half SBS meg ilyenek, hanem a rendes 3D képet. Itt is ugye voltak gondok, mert vetitőkre ráirták, h 3D közben kiderült, csak a half sbs 3D amit kezelik.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#27927) PuMbA válasza Joshi (#27924) üzenetére


PuMbA
titán

" Arról nem is beszélve, hogy HDR kivehető egy filmből, nem ismerem a módját de simán lehet belőle csinálni SDR-t."

Simán nem, mert nem vehető ki, csak HDR -> SDR konvertálással, például madVR-rel (,de már a VLC is támogatja, hiszen nem tudnál nézni 4K filmet PC SDR monitorokon, mert a színek teljesen eltolódnak), ami sosem lesz olyan, mint egy FullHD SDR Blu-ray, mert a stúdióknál máshogy csinálják :) Én néztem a FullHD sima PC monitoromon HDR -> SDR-rel 4K filmet, de azért nem olyan, mint egy FullHD változat az adott filmből.

[ Szerkesztve ]

(#27928) Joshi válasza Valkűr (#27926) üzenetére


Joshi
titán

3D témában inkább itt érdeklődj.

(#27927) PuMbA nyilván konverzió lehetséges csak. Viszont ha egy lejátszó SoC megoldja jó minőségben a HDR-SDR konverziót mint pl Himedia vagy Oppo, akkor ez PC-én biztosan nem probléma, feltéve ha létezik ilyen program. Azért írtam hogy nem tudom hogy megy ez, mert nem foglalkoztam a témával.

(#27929) PuMbA válasza Joshi (#27928) üzenetére


PuMbA
titán

Kérdés, hogy mi az, hogy jó minőség. Van vagy tíz paraméter, ami befolyásolja a konverziót (mennyi fényerőt hagyj meg, mennyi részletességet hagyj meg a csúcsfényekben) és eggyel sem lesz olyan, mint a FullHD Blu-ray. Ha láttál már HDR -> SDR konverziót, akkor olyan érzésed van, hogy nagyon furcsa nézni. Szerintem érdemes kerülni és beszerezni a FullHD verziót, ha valakinek nincs HDR képes megjelenítője.

[ Szerkesztve ]

(#27930) Joshi válasza PuMbA (#27929) üzenetére


Joshi
titán

"Ha láttál már HDR -> SDR konverziót, akkor olyan érzésed van, hogy nagyon furcsa nézni."
Ez nem igaz, mert ahogy írtam a Himedia és Oppo kiváló minőségben konvertálja vissza a HDR-t. Az OLED tévém előtt volt egy 4K de nem HDR képes tévém, több filmet megnéztem így és nem volt semmilyen anomália a képben.

(#27931) PuMbA válasza Joshi (#27930) üzenetére


PuMbA
titán

Nem anomáliára gondolok, hanem hogy a világos részek máshogy néznek ki :) Hogy melyik a helyesebb, az algoritmusé vagy a FullHD verzióé az kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#27932) Joshi válasza PuMbA (#27931) üzenetére


Joshi
titán

Akkoriban nekem nem tűnt fel hogy rossz lenne és csak ez számít. Ma már persze nem nézek visszakonvertált anyagot.

(#27933) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Volna egy ostoba kerdesem. Ha letoltok egy 4K-s filmet gepre,de a monitorom csak 2k-s, akkor 2k ban fog menni a film, vagy egyaltalan nem is fogok latni smemit,mert pl fekete kepernyo lenne?

(#27934) Joshi válasza venom8888 (#27933) üzenetére


Joshi
titán

Természetesen vissza lesz konvertálva, de menni fog.

(#27935) venom8888 válasza Joshi (#27934) üzenetére


venom8888
őstag

koszi, akkor leszedek egyet

(#27936) PuMbA válasza venom8888 (#27933) üzenetére


PuMbA
titán

Amire figyelned kell, hogy olyan lejátszó programot használj, ami tudja a HDR -> SDR konverziót vagy színtelen lesz az egész film. Az oldal tetején az összefoglalóban lévő MPC-HC + madVR kombó tud ilyet, természetesen a TV-s beállításokat ki kell hagynod, a legújabb 3.0.6-os VLC és a Windows 10-be beépített Filmek+TV alkalmazás is tudja megfelelően a lejátszást. Pár hónapja az MPC-BE még biztosan nem tudta madVR nélkül vagyis tudta, de nálam tiszta piros színű volt minden, szóval bugos volt. Ettől függetlenül érdemesebb FullHD-ban leszedni, ha nincs 4K HDR megjelenítőd.

[ Szerkesztve ]

(#27937) venom8888 válasza PuMbA (#27936) üzenetére


venom8888
őstag

koszi, megnezem

(#27938) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Letoltottem egy 2160-as filmet, es hat nekem nem tunt annak, kb full hd felbontasa lehet. Ha youtube on nezek pl 2k-s videot akkor kifolyik a szemem olyan szep eles,de ennel ezt nem vettem eszre. Olyat olvastam hogy at konvertaljak a filmeket 4k-ba pl, vagy 2k ba, de az kamu 4 es 2k azt mondjak. Mire figyeljek a film infojaban, milyen adatoknak kell lennie benne hogy biztos 2k legyen?

(#27939) PuMbA válasza venom8888 (#27938) üzenetére


PuMbA
titán

imdb.com -> filmet megkeresed -> See full technical specs :) Digital intermediate sort megkeresed és utána ki lesz írva.

[ Szerkesztve ]

(#27940) venom8888 válasza PuMbA (#27939) üzenetére


venom8888
őstag

szia. Tudnal pl egy linket kuldeni egy filmrol?

(#27941) PuMbA válasza venom8888 (#27940) üzenetére


PuMbA
titán

Például, mobilról nem látod a technikai specifikációkat a honlapon, szóval PC-ről nézd. Ha igazán jó 4K filmet akarsz, akkor Blade runner 2049, Planet Earth II és Dunkirk.

[ Szerkesztve ]

(#27942) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Láttatok már ilyen csíkozódást?:[link] Csak ablakos nézetben látszik, amikor kirakom full képernyőre, akkor teljesen eltűnnek a csíkok. Ezért is furcsa, meg, hogy mitől lehet, még sose találkoztam ilyennel. Legfrissebb MPCHC.

(#27943) PuMbA válasza SunMount3r (#27942) üzenetére


PuMbA
titán

Windows 7 miatt van ;]

(#27944) SunMount3r válasza PuMbA (#27943) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Persze, vagy a régi egér driver miatt :D ...

(#27945) Kaisho


Kaisho
kezdő

Sziasztok!

Szeretnék öszerakni egy asztali gépet ami elbírkózik a 4k filmekkel. Nagyjából tudom hogy milyen videókártya tudja ezt kezelni viszont a processzorbn tanácstalan vagyok. Valaki csak 4 vagy több magos procit mondott valaki szerint egy erősebb 2magos is elég. Amd között nézelődök.
Esetleg tudnátok ajánlani valamit mit érdemes beletenni?

(#27946) PuMbA válasza Kaisho (#27945) üzenetére


PuMbA
titán

Mindegy a processzor, de azért egy mai gépbe illik a 2 mag, 4 szál, hogy elég gyors legyen a Windows és a hozzá kapcsolódó műveletek. A VGA a lényeg, amit az összefoglalóban megtalálsz, hogy melyek jók :)

[ Szerkesztve ]

(#27947) Kaisho válasza PuMbA (#27946) üzenetére


Kaisho
kezdő

Köszönöm!

Én ezeket nézegettem

AMD FX-8350 Octa-Core 4GHz AM3+

AMD Ryzen 3 1200 Quad-Core 3.1GHz AM4

AMD A6-9500 Dual-Core 3.5GHz AM4

Nagy teljesítmény nem fontos, játékra nem kell,csak filmezésre meg eseleg 1-2 apróságra.

Videókártyának egy radeon 550 néztem. Abban úgy tudom Hdmi 2.0 van és támogatja a Hdr-t is.

(#27948) PuMbA válasza Kaisho (#27947) üzenetére


PuMbA
titán

Ryzen 3, nem kérdés. Többi használhatatlan és fel sem merülhet a specifikációk, sebesség és régiség miatt. FX-8350 egy ultra régi, 200W-ot fogyasztó, de ezen procik közül a leggyengébb kazán és nem fogod tudni sose eladni. A6-9500 is egy régi, elavult cucc, teljesen értelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#27949) Elmör válasza PuMbA (#27948) üzenetére


Elmör
senior tag

Helló PuMbA!

Elolvastam a téma összefoglalót, de kérnék szépen infót, főleg mivel nem nekem kellene vásárolnom hardwaret 4K-hoz, hanem egy barátomnak és nem szeretném ha feleslegesen venne VGA-t.

Karácsonyra vett egy baromi nagy LG Oled tv-t, talán a 65B8-at, de a pc-je régi, eddig a Core i3-as prociról használta egy fullHD monitorral filmezésre, de ugye most nem viszi neki a 4K-s filmeket, mert persze kell bele VGA és ki is néztem neki egy GDDR5-ös 1030-at HDMI 2.0-val (most csak a tv neki a monitor is), így az nem gond, ha csak 1 HDMI van rajta, de elég lesz a kis core i3-as Win10 alatt a GT1030-al meg talán 4GB rammal ha követem a leírást és telepítek neki mindent ami kell?

Azt is meg tudja oldani, ha kell neki másik proci (meg gondolom akkor lap is és ram is, mert az még szerintem DDR3), csak nem rögtön, így akkor persze külön most VGA-t nem venne.

Válaszodat előre is köszönöm. :R

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#27950) PuMbA válasza Elmör (#27949) üzenetére


PuMbA
titán

Miért nem teszi fel a Plexet a PC-re, TV-re és akkor nem kell vennie semmit? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.