Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27301) Lajmund válasza Formaster (#27299) üzenetére


Lajmund
senior tag

Értem. Egy hét mire jön a tv kb. Most leszedtem egy filmet ami 4k hdr. 66 giga mkv-ba. teszteltem a plexet hogy onnan játszom le a gépen. Szaggat és a procim 100% pörög. i5 6500. Kiprobáltam vlcvel azzal simán fut oda tekerek ahova akarok. Ha itt szaggat akkor a tvén is szaggatna? Mert akkor attol félek marad ez az örült beállitás hogy gépröl nézzem hdmi kábelen XD 10 éve nem nézek tvét csak monitoron filmeket eddig megvoltam vele. Igazábol eddig azt hittem nagyjábol képbe vagyok a dolgokkal erre rendeltem egy 4k tvét és bumm fasz se gondolta volna hogy ekkora mizéria a 4k filmezés :D

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#27302) Lajmund válasza Gombinyó (#27300) üzenetére


Lajmund
senior tag

Köszi. Akkor ugy érzem marad a hdmis megoldás.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#27303) Formaster válasza Lajmund (#27301) üzenetére


Formaster
addikt

Valami miatt újra transzkódolja, két dolog lehet, vagy a hang nem támogatott, vagy felirat miatt kell újra renderelje. Eddig 1 filmnél futottam bele a hangba, mert a TV-men nincs DTS kodek, de AC3-ra rakva lejátsza.

A player felületen minőség beállítás alatt azt kell látnod, hogy "Eredeti". Más esetben újra rendereli.

(#27304) Lajmund


Lajmund
senior tag

Leszedtem az mpct meg a madvrt a leirtak szerint feltettem. Igazábol azt kell mondjam elég egyszerü volt mivel a leirás tényleg részletes és kézenfogva végig vezet. Azt hittem bonyolultabb lesz. Köszi a segitséget mindenkinek a felvilágositást. :R :R :R :R :R Nem is tudom mi lenne a halandokkal ilyen forumok nélkül! Ha megjön a tv megirom a tapsztalatot hátha valakinek majd jól fog jönni a jövöben.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#27305) SunMount3r válasza Lajmund (#27298) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Plex-ről nem tudok nyilatkozni, hogy lenne e ugyan olyan a képminőség, formátumtámogatás vele, mint egy jobb dedikált eszköz esetén. Amennyibe nincs HD erősítőd és semmiféle hangrendszered, csak a TV-ről hallgatózol, akkor elég lehet a Plex is.

(#27306) Lajmund válasza SunMount3r (#27305) üzenetére


Lajmund
senior tag

Nics semmien erösitöm csak egy 2.1 szettem sima jack csatlakozoval. Még most azon gondolkoztam hogy lehetne ugy beüzemelni hogy a tv is szoljon majd meg a 2.1 is. Ha valakinek van valami ötlete ne tartsa magába :D

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#27307) Formaster válasza SunMount3r (#27305) üzenetére


Formaster
addikt

A formátumtámogatás inkább a TV kérdése, hiszen a TV a lejátszó, addig amíg a formátumokat tudja. Ha nem tudja, akkor a szerver fog újra renderelni. Kivéve ha rá kell égetni a feliratot, ebben nem annyira jó a plex, de ettől el tudok tekinteni, családosan amúgy sem játszik a feliratos eredeti hangsáv.

Az audió kérdést elég jól megoldottam, ugyanis a TV-m nem támogatja a DTS-t, viszont tud PCM passthrough-t, így leküldve a lejátszóra már tudok DTS-t nézni. Viszont az erősítő cserés lesz, mert ARC-t nem tud így Toslinken kell leküldjem az audiót, bár a magyar szinkronok 99%-ához ez is elegendő.

(#27306) Lajmund Egyik vagy másik, én a 2.1-re szavazok, a TV-t ne keverd hozzá, mert el fogja rontani az egyik a másikat.

[ Szerkesztve ]

(#27308) Lajmund válasza Formaster (#27307) üzenetére


Lajmund
senior tag

Igen ugy lesz az is eléggé szépen szol egy tvhez képest.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#27309) SunMount3r válasza Lajmund (#27306) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

PC-s lejátszáskor az a legjobb, ha egyből a PC-ből küldöd analógon a hangot a 2.1-be. Plex-ezésnél ez még átmegy a TV-n, ha onnan küldöd ki Jack-en, ami viszont ronthat a minőségen. Persze attól is függ milyen a TV-d és milyen hangfalszetted van, hogy ez mennyire érezhető egyáltalán (jobb hangfalnál jobban).

(#27307) Formaster : Nyilván én is erre gondoltam, csak az egyszerűség kedvéért írtam egybe.

A DTS-el kapcsolatban nem értem mit írsz, hogy a "lejátszóra küldöd". Ha SPDIF-en küldöd PCM-ben a TV-ről az erősítőbe, akkor az csak sztereó lehet max, az meg már sehol sem 5.1-es DTS. A DTS meg eléggé elterjedt ahhoz, hogy erről ne kelljen lemondani. Szóval: PC-ről lejátszás továbbra is rulez, mert úgy rendes DTS-ed is lenne és erősítő csere sem kell. :D

[ Szerkesztve ]

(#27310) Lajmund válasza SunMount3r (#27309) üzenetére


Lajmund
senior tag

Philips 55PUS6503/12 ö lenne a tv. De még egy hét mire megjön kb és akkor kezdödnek a tesztek :D Én is ugy gondoltam hogy nem szarozok simán a gépröl direktbe küldöm a hangot a 2.1-re. De kiprobálom igy is ugy is. Hátha a dtsel feljavitja a tv a hangot és ugy küldi a hangszorokra. Egyáltalán ezt megérzem egy sima 2.1-en?

[ Szerkesztve ]

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#27311) Formaster válasza SunMount3r (#27309) üzenetére


Formaster
addikt

Lejátszó alatt inkább a receiverre gondoltam. Igen erre nem is gondoltam, viszont egy rövid teszt alatt valahogy jobban bejött ez a mód, mint a sima DD. Játékosabbá teszi a surround hatásokat, ugyanakkor minden a helyén van, nem hallottam más hangot máshonnan, mint ahonnan kellene. De majd ma kiderül, megnézünk végig egy filmet így.

A receiver amúgy is cserés, mert túlzottan belépő szint, a PC lejátszás meg közel sem annyira rulez számomra. Egész addig jó, míg van időd vele mókázni, illetve a PC a közelben van, de se időm rá, se a PC nem lesz a közelben, ha jövőre költözünk. A receiver cserével várok még, valami azt súgja, hogy a jövő évi modellek némelyikében lesz már plex támogatás, de ez lehet, hogy csipkerózsikás álom.

(#27312) SunMount3r válasza Lajmund (#27310) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A TV nem "javít" fel semmilyen hangot (sőt, inkább ront általában). 2.1-nél neked gyak. sztereó lesz, amit az alaplapi hangkártyád és a lejátszó program biztos ki fog tudni adni, de a TV hang képességei (Plex esetén) már labilisabb tészta, de azért esélyes, hogy azzal is menni fog.

(#27313) imcsoo válasza Formaster (#27294) üzenetére


imcsoo
aktív tag

És ki is kapcsolhatom a 2,4ghz-et a wifin, hogy mindenki az 5ghz-et használja?
Vagy mi a legjobb beállítás? :)

(#27314) imcsoo válasza imcsoo (#27313) üzenetére


imcsoo
aktív tag

Mert hiába rakom a tv-hez közel a wifit néha az 5-re néha a 2,4-re kapcsolódik rá.
Vagy esetleg azt meg lehet csinálni, hogy a tv csak az 5ghz-re csatlakozzon?

[ Szerkesztve ]

(#27315) Formaster válasza imcsoo (#27313) üzenetére


Formaster
addikt

Ez esetben inkább kapcsold ki a 2.4-et, ha minden eszközöd tudja az 5-öt. Ez sok esetben probléma a szolgáltatós routerekkel.

(#27316) imcsoo válasza Formaster (#27315) üzenetére


imcsoo
aktív tag

Az a baj hogy a teló, tablet nem tudja az 5ghz-et.. :W
Egyébként, úgy is akadozott a 4k film, hogy csak a laptop s a tv volt a hálózaton, pedig meg volt a 150-200mbs sebesség.
Plexhez akkor kevés lenne a laptop teljesítménye? Vagy inkább a telekkomos modem a rossz?

[ Szerkesztve ]

(#27317) Formaster válasza imcsoo (#27316) üzenetére


Formaster
addikt

Az hogy lehet? Az ezer éves telefonom is tudja, tablet szintén.

Dolgozik a laptop filmlejátszás közben? Ha igen, akkor kevés, eredeti minőségben kellene átküldje, a TV lejátszójával megjelenítve. Ha nem így van, akkor ott valami nem stimmel.

(#27318) imcsoo válasza Formaster (#27317) üzenetére


imcsoo
aktív tag

Nemtudom :F
Egyébként Cat 6-os utp kábellel nem lenne jobb összekötni a laptopot is meg a tv-t is a modemmel?
Az elvileg 1000mbps-t is tud.

(#27319) Formaster válasza imcsoo (#27318) üzenetére


Formaster
addikt

Azért javasolják itt páran a köztük én is az 5ghz-et, mert a tv-k lan kártyája többnyire 100Mbit alatt megy. Egy próbat megér, nálam 70-nél megáll a tudomány. Ugyanezen kábellel simán megy más eszközön a gigabit.

(#27320) Formaster válasza SunMount3r (#27312) üzenetére


Formaster
addikt

Nos igazad volt, a PCM-en leküldött sztereo DTS-Neo6-ban nem lesz olyan jó, mint a DD. Viszont sajnos a TV miatt bukom a DTS hangsávot. Jelenleg rendben van a dolog, ha van DTS akkor nyomom inkább a régi HDMI megoldással, viszont ez már nem sokáig játszik, mert feltehetőleg fél múlva költözünk és a gép másik szobába kerül.

HTPC szóba sem jöhet, így is futtatok már egy synologyt i3 alapokon. Egyre jobban hajlok egy Nvidia Shield felé, ez kezelné a plexet és elvileg így támogatott minden, Atmos, DTS-X stb. Egyébként szakadjon meg a Samsung, hogy 2018-tól kivette a legtöbb TV-ből a DTS-t, nem értem, ha egy 150$-os Shieldbe belefér, akkor egy 1500$-os TV-be miért nem :U

(#27321) SunMount3r válasza Formaster (#27320) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Shield-re van elég jó HDR-es KODI is. De képminőségben van jobb a Shield-nél.

Ha meg a Shiled-el akarod a Plex-et, akkor nem tudom van e olyan beállítás a Plex-ben, hogy a hangot az SPDIF-en küldje ki külön.

[ Szerkesztve ]

(#27322) Formaster válasza SunMount3r (#27321) üzenetére


Formaster
addikt

Az SPDIF nem érdekel, most csak kényszerből használom. A Shield menne HDMI a Receiverbe, onnan a TV-be passthrough. Mi a baj a Shield képminőséggel? Gondolom ennek 4K HDR (esetleg 1080p) esetén nincs jelentősége, csak ha upscaling van mondjuk 720p-ről nem?

Kodizni nem szeretnék. Mindenképp a plexre szavazok. A shield azért lenne nyerő, mert baromi gyors, jól kezeli a plexet és nem mellesleg konzol, vagy pc-game stream funkciója is van. Iszonyat multi eszköz lenne, de ha a 4K HDR filmeket nem kezeli jól, akkor felejtős.

(#27323) SunMount3r válasza Formaster (#27322) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Itt az első posztban olvasd el a Shield-re vonatkozó részt.

(#27324) Formaster válasza SunMount3r (#27323) üzenetére


Formaster
addikt

Tehát vannak gondok, de leginkább akkor, ha a nem megfelelő kontentet a nem megfelelő módban játszuk le, vagy megjelenítőn. Pl HDR filmet nem tud SDR-re konvertálni, vagy a BT709 filmek esetén manuálisan váltani kell a megjelenítőt és a shieldet is BT709-re. Utóbbit lehet, hogy más player magától megteszi, a TV-t akkor is manuálisan BT709-re kell állítani.

A 1080p>4K skálázás pedig gyenge benne, de ebben az esetben 1080p-n hagyom a shieldet és a TV elvégzi elég szépen magától, nyilván ebben a MadVR jobb lenne, de valami kompromisszumot hozni kell. Most már csak azt nem tudom, hogy mi a xarért tart itt a világ, hogy ennyit kelljen szórakozni a formátumokkal. Egy halandó ember ezt már nem is érti, hogy mit hogy miért.

Ami idegesítő, hogy minden film előtt ellenőrizzem le, hogy az most BT709 vagy BT2020 és minden eszközt állítsak hozzá? Lassan más mozigépésznek kell lenni egy filmlejátszáshoz. Állítsd be a képet, állítsd be az elfuserált hangsávok erősségét, és kb fél órád elmegy, mire indíthatod a filmet. :W

[ Szerkesztve ]

(#27325) pinnacle


pinnacle
nagyúr

MPC-BE-n be lehet azt állítani, hogy ott folytassa a lejátszást, ahol abbahagytam?

(#27326) imcsoo válasza Formaster (#27319) üzenetére


imcsoo
aktív tag

Rendben, kipróbálom. :)
Egyébként ha vennék egy külső vinyót, arról szépen le tudná játszani a tv a 4k filmeket?

(#27327) Fandango válasza pinnacle (#27325) üzenetére


Fandango
veterán

MPC-HC-ba be lehet, akkor gondolom a BE-ben is.

Opitons/Player/History - Remember file position (ez MPC-HC alatt)

(#27328) Formaster válasza imcsoo (#27326) üzenetére


Formaster
addikt

Elvileg igen, én mondjuk nem annyira szeretem ezt a megoldást, ide-oda kell rakosgatni a vinyót. Aztán nálam pl pont az audió támogatottsággal van gond, a TV-m nem tud semmilyen DTS-t, így ezt bukom, bár a magyar szinkronok nagy része dolby.

(#27329) imcsoo válasza Formaster (#27328) üzenetére


imcsoo
aktív tag

Az én samsungom tudja a dts-t, mondjuk egy Genius 1250B van optikán rákötve csak, de nekem az is szépen szól.

[ Szerkesztve ]

(#27330) SunMount3r válasza imcsoo (#27329) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem is 1250B van jelenleg. Mit használsz DAC gyanánt?

(#27331) pinnacle válasza Fandango (#27327) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Itt is megvan.

(#27332) imcsoo válasza SunMount3r (#27330) üzenetére


imcsoo
aktív tag

Fiio D03! Szépen szól a genius, de egy jó pár komoly buli vab a háta mögött meg km, szóval gondolkozom egy Microlab Solo 6C+ Fiio D03 kombón. :D

Te is külső vinyoról tolod a 4k-t?

(#27333) SunMount3r válasza imcsoo (#27332) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem, Q10 Pro-ról és hálózatról.

(#27334) Formaster válasza SunMount3r (#27333) üzenetére


Formaster
addikt

Az igaz, hogy a Himedia-Plex kombónál is vannak audió kompatibilitási gondok? Bár gondolom te kodizol, de a Himedia-n is gondolkodtam már. Annyi szólna a Shield mellett, hogy sokkal több oldalú.

(#27335) pinnacle


pinnacle
nagyúr

5mp-es ugrást, hogy lehet az MPC-ben beállítai? Átírtam 5000ms-re, de továbbra is 30mp-t ugrik.

(#27336) Fandango válasza pinnacle (#27335) üzenetére


Fandango
veterán

Pedig annak mennie kellene.
Alapban elvileg a jobbra, balra nyíl a medium értékre beállított szerint ugrik, de mivel nálad mind 5000, ezért nem értem, hogy miért nem jó.

(#27337) pinnacle válasza Fandango (#27336) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Kijelentkezés után 10mp ugrott, átírtam 2500-re, 10mp maradt. Lehet ez a minimum.

(#27338) Fandango válasza pinnacle (#27337) üzenetére


Fandango
veterán

Nem hiszem, hogy annyi lenne a minimum, alapbeállítás az MPC-HC-ban, a 1000, 5000, 20000.

(#27339) pinnacle válasza Fandango (#27338) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Neked megy 10mp-nél kevesebbel is?

(#27340) SunMount3r válasza Formaster (#27334) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Plex-el nincs tapasztalatom, de nem is sokan használják a HiMedia-val. Ott a KODI média böngészőnek és az alól indul a Box saját Player-e.

(#27341) Fandango válasza pinnacle (#27339) üzenetére


Fandango
veterán

Majd megnézem, mert nem próbáltam.

(#27342) szabessz


szabessz
tag

Esetleg pc-re kötve Lg C8 hogy lehet HDR képüzem mód be aktív legyen?
Mert normál üzem módok vannak.
Gondolom akkor hiába indítok HDR filmet nem úgy játssza le.Nem érzékeli HDR videó.
Esetleg pc-n is állítani kell?
Nekem 1070-van rákötve így van beállítva most.
Nvidiánál csak ezeket tudom kiválasztani.

[ Szerkesztve ]

(#27343) PuMbA válasza szabessz (#27342) üzenetére


PuMbA
titán

Összefoglaló...

(#27344) szucsinka válasza szabessz (#27342) üzenetére


szucsinka
őstag

nekem is 1070-esem van igy kell beállitrani:

[ Szerkesztve ]

(#27345) szabessz válasza szucsinka (#27344) üzenetére


szabessz
tag

Köszi de sajna.
Az baj ha átrakom 420-ról 422-re vagy bármi másra már elveszti a jelet valamiért.
Nálam 8 és 12bpc van nincs 10 de azt 12 rakva megszűnik a jel.
Nem tudom mi lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

(#27346) szabessz válasza szucsinka (#27344) üzenetére


szabessz
tag

Most néztem csak 1.4 HDMI kábelem van.
Akkor ez a gond gondolom,ezzel nem megy HDR?

(#27347) SunMount3r válasza szabessz (#27346) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az bizony lehet.

(#27348) PuMbA válasza szabessz (#27345) üzenetére


PuMbA
titán

TV-n bekapcsoltad az UltraHD Deep Colourt? :) "1.4" kábelnek jónak kell lennie, ha jó minőségű.

[ Szerkesztve ]

(#27349) szucsinka válasza PuMbA (#27348) üzenetére


szucsinka
őstag

Szerintem Hdmi 2.0b kábel kéne mert az 1.4-esen nem megy csak 8bit.a hdr-t nem támogatja.és min 18gbps kellene lennie :
[link]

mondjuk a deep colour nélkül se megy XD

[ Szerkesztve ]

(#27350) PuMbA válasza szucsinka (#27349) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem megy az 1.4-esen. Azért mert 2.0-ból csak certifikált kábel létezik. A kábel típus ugyanaz, mint 1.4 esetén, ezért az 1.4-es kábelek 95%-án átmegy a 18Gbps is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.