Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37851) Brownn


Brownn
tag

urak, még egy uccsó kérdésem lenne mielőtt rendelem a házventit

Van különnbség a kettő között?
[Arctic P14 PWM PST Value Pack ház hűtő ventilátor 14cm fekete (5db) (ACFAN00138A)]
[Arctic ACFAN00136A P14 fekete hűtő ventilátor 5db Value pack]
ANnyiféle verziója, modellszáma van. Melyik a legjobb deal?

(#37852) tasiadam válasza Brownn (#37851) üzenetére


tasiadam
veterán

üdv
Egyik PST (egybe kötheted az 5öt 1 PWM csatira), a másik sima 3 pines.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#37853) kecsawi válasza Brownn (#37851) üzenetére


kecsawi
senior tag

Én a 4 pines pwm - t venném ha elég csatlakozó van az alaplapon, ha kevés akkor pwm pst, mert felfűzhető egymás után, ha pedig folyamatos üzem van és nem baj ha hangosabb akkor pwm pst co.

(#37854) chopin42 válasza Brownn (#37851) üzenetére


chopin42
őstag

Régi szép idők, mikor még 7 k volt egy ilyen pack...na jó, 8k, éljen a csodás gazdasági helyzet :W

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#37855) Brownn válasza kecsawi (#37853) üzenetére


Brownn
tag

köszönöm szépen :R :R :R :C :C :C

pwm pst-t is lehet külön külön csatira kötni?
kitesztelnem h elég e annyi venti ahány csati van az alaplapon. ha meg idővel extra hutes kell tennék még be

chopin "dübörög a gazdaság" :D

[ Szerkesztve ]

(#37856) kecsawi válasza Brownn (#37855) üzenetére


kecsawi
senior tag

Lehet, csak van egy plusz kábel rajta, amire további ventit csatlakoztathatsz. Arra kell ügyelni, hogy az alaplapi csatlakozó el tudja látni a rá fűzött ventik energiaigényét.

(#37857) Brownn válasza kecsawi (#37856) üzenetére


Brownn
tag

Honnan tudom hány wattot bír el az alaplap? :U

(#37858) Mázli01


Mázli01
kezdő

SZiasztok

NEm találtam jobb helyte neki, ezért bátorkodom ide irni.
Ezek a szalagok között között nem tudjátok véletlen mi a különbség
[BitFenix Alchemy 2.0 BFA-RGB-60MK30N-RP 60cm RGB LED szalag]
[BitFenix Alchemy 3.0 BFA-ADD-60MK30C-RP 60cm RGB LED szalag]
[BitFenix Alchemy 3.0 BFA-ADD-60MK30N-RP 60cm RGB LED szalag]
[BitFenix Alchemy 2.0 BFA-RGB-60MK30C-RP 60cm RGB LED szalag + vezérlő]

A vezérlő gondolom annyival több h nem kell rákötni az alaplapra hanem ventilátorrol vezérelhető. De a többiről lövésem nincs
4 pines rgb csatlakozom van

(#37859) chopin42 válasza Brownn (#37857) üzenetére


chopin42
őstag

Az alaplapi csatlakozók legtöbbször (nálad is) 12v/1A, vagyis 12 wattosak. A ventiken amperben adják meg ami kell nekik, 1 amper összteljesítményig mehetsz, ez jobb ventiknél 3-4 darabot jelent jellemzően.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#37860) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok! Beadta a derekát a Scythe ventilátor vezérlőm... (maxon pörögnek a ventik bármit is nyomok). Egy CM Storm Trooper ház elejében van 2 db Akasa Apache Black venti ezeket vezérelte. Mit ajánlotok max. 10K-ig?

[ Szerkesztve ]

(#37861) Brownn válasza chopin42 (#37859) üzenetére


Brownn
tag

K9szonom irigyellek tudasodert :C

(#37862) jzsolt25


jzsolt25
csendes tag

Sziasztok
Aktuálisan most mi az ajánlott 180mm-es ventilátor radiátorra? Pusz pullban lenne szerelve egy duál 180-as Alphacool Monsta. Az sem baj, ha van RGB benne.
Köszi

(#37863) Mázli01 válasza Mázli01 (#37858) üzenetére


Mázli01
kezdő

Megtaláltam, elvileg csak a vezérlőben van különbség.
Viszont arra vonatkozó információt nem találtam, hogy a 2.0 és 3.0 között mi a különbség.
Szerintetek ha az alaplapon van rgb csati akkor semmi értrelme a + vezérlőnek?

Köszönet a segítőknek

(#37864) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Sziasztok
Remélem jó helyre írok. Az alábbi eszközökkel rendelkezem
MB: Gigabyte B450 AORUS Pro
Ház: Natec Genesis irid 505
A házban található 4 db argb-s venti melyek mindegyik a szintén házban található kis vezérlőre csatlakozik. A vezérlőből kijön 3 db kábel, 1 VDG(gigabyte only)-bekötve, egy 3 pines 5V-os kábel szintén bekötve és egy PWM feliratú kábel amely - szerintem legalábbis - a ventik fordulatsebességért felelne, ezt valamelyik sys_fan nevezetű csatlakozóra kötöttem. A problémám az, hogy eddig semmilyen program nem ismerte fel őket, hogy egyáltalán léteznek és nem tudom befolyásolni a működésüket. Ettől függetlenül rendületlenül teszik a dolgukat ahogy illik, csak számomra egy kicsit fura az a tény állás. Örülnék ha valaki ellátna egy-két tanáccsal, hogy mi az amit elronthattam. :)

(#37865) ridiculous válasza ridiculous (#37828) üzenetére


ridiculous
aktív tag

Esetleg valaki tud nekem ebben segíteni? :U

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#37866) abdulka1 válasza ridiculous (#37865) üzenetére


abdulka1
őstag

A PWM ventilátorokat PWM módban kell vezérelni, de azt senki nem tudja neked megmondani, hogy pontosan milyen %-ot adj meg. Ez erősen konfig függő, ezért neked kell megtalálnod a megfelelő beállítást próbálgatással.
Van az MSI-nek win alapú programja erre a célra, de abban is neked kell beállítani mindent.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#37867) ridiculous


ridiculous
aktív tag

Mi a neve annak az MSI programnak amiben ezt tudom állítani?
Mert már nem tudom hányat átnéztem és nem találtam. :(((

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#37868) Brownn válasza ridiculous (#37867) üzenetére


Brownn
tag

Gondolom bios

(#37869) Speedy007 válasza ridiculous (#37867) üzenetére


Speedy007
őstag

MSI command center ott csak %-ban tudod be állítani és ellégé fapados szerintem mert csak 50-75-100% között tudsz valasztani Smart mod-ban de van manual mod is de ugyanaz mmint a bios-é és mindig rendszer indítás után el kell indítani mert nem a rendszerrel eggyütt indul ja igen és nekem mindig elfelejti a beállításokat.De ott van a Dragon Center program azzal már a rendszerrel együtt indul és nem felejti el a beálításokat de viszont tudni kell ha MSI AMD-s kártyát használsz annak bezavar a ventillátor beállításának.Én ezért nem használok PWM-s ventillátorokat túl sok a macera van vele.DC-n keresztül a 3 PIN-seket is lehet állítani hogy milyen feszültséggel mennyit forogjanak.

[ Szerkesztve ]

(#37870) ridiculous válasza Speedy007 (#37869) üzenetére


ridiculous
aktív tag

Akkor majd ránézek a Dragon Center - re, nekem ASUS AMD-s kártyám annak csak nem zavar be. Köszönöm a választ! :R

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#37871) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van egy Be Quiet! Dark Base 900 házam amibe alapból van egy fan controller. Ezzel 3 db pwm-es ventit illetve 3 db 3 pines ventit tudok szabályozni. Alapból ugye ehhez a házhoz 3db 140mm-es PWM-es venti van telepítve, de előre fel akarok még 1db -ot szerelni.
A kérdésem az lenne hogyha veszek egy 140mm-es Silent Wings 3 ventit, de nem PWM-es verziót, akkor ha ezt rádugom a controller egyik 3pines csatijára, akkor azt is ugyanúgy fogja tudni szabályozni mint a PWM-es ventiket?
Vagy pedig csak úgy lehet hogy vagy 3db pwm-es ventit szabályzok vele, vagy 3db 3pines ventit?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#37872) jozsi252 válasza jozsi252 (#37871) üzenetére


jozsi252
veterán

Illetve még annyi lenne hogy a Be Quiet megoldását nem nagyon vágom. A ház hátulján van ugye a fan controller ami tartalmaz 3db 4pines pwm-es csatit meg 3db 3pines csatit. Az előre telepített ventik 4pines pwm-es ventik. Viszont ugye csak a Pro verziót lehet összekötni az alaplappal hogy működjön a PWM-es szabályzás.
A sima Dark Base 900 háznál úgy lehet hogy elől van egy csúszka, és így szabályozom a ventik fordulatát. Ez így szerintetek feszültség alapon működik? Nem az van hogy a PWM-es ventik nem szeretik a DC alapú szabályzást?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#37873) Mázli01


Mázli01
kezdő

Sziasztok

Azt szeretném kérdezni, hogy a 2 ventilátor ugyanolyan típusú? PST-s mindkettő?
[Arctic P14 PWM PST Value Pack ház hűtő ventilátor 14cm fekete (5db) (ACFAN00138A)]
[Arctic ACFAN00138A P14 5db ventilátor]
Utóbbinál nincs ott a PST jelzés a névben, AZONBAN a képen ott van a dobozkán hogy pst, illetve a ACFAN00138A is megegyezik a termék nevében.

Lehet csak különböző webáruházak más néven nevezik ugyanazt a terméket.

[ Szerkesztve ]

(#37874) kecsawi válasza Mázli01 (#37873) üzenetére


kecsawi
senior tag

A rendelésben leadott kódszám szerint is azonos, a képekre ne hagyatkozz, van, hogy csak illusztráció a webshopokban.

(#37875) tasiadam válasza Mázli01 (#37873) üzenetére


tasiadam
veterán

Ugyan azva 2. Csak a neve mas a cimben, de ez a kitolto hibaja. Valszeg annyira ert hozza, mint anyam :D van, amikor azt a nevet adjak meg, amilyen neven rendeltek es mogedobtam a cikkszamot, igy mossak kezeiket.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#37876) grizlisandor válasza Mázli01 (#37873) üzenetére


grizlisandor
addikt

Item Number alapján igen, mind2 boltban ugyanarról a Arctic P14 PWM PST Value Pack-ról van szó.
Ha a PCX-től akarod rendelni, akkor előtte alul van a Kapcsolat, oda írsz, hétköznap fél órán belül válaszolnak rá.

A PCX-es rendelésemnél volt egy kis probléma, rossz hűtőt küldtek, de írtam nekik és volt, hogy 5 percen belül válaszoltak(intézték a visszafutárt és ingyen kaptam a jó hűtőt).

(#37877) Mázli01


Mázli01
kezdő

Köszönöm szépen a segítségeteket. :C :C :C :R :R :R :R

(#37878) jozsi252 válasza jozsi252 (#37872) üzenetére


jozsi252
veterán

Közbe böngészgettem egy csomót a kérdésem után, de biztos infót nem tudtam meg. Viszont mivel a fan controlleren van 3 pines csati is, így 90%-ig biztos vagyok benne hogy dc alapú a szabályzása a ventiknek. Viszont akkor a Silent Wings 3 ventik ezt jól tűrik, mert nincs fura hangjuk, illetve csak olyan 80%-on foroghatnak.

iPhone 13 Pro Max

(#37879) ridiculous


ridiculous
aktív tag

Elkezdtem állítgatni BIOS-ban a 2db P14-es ventit.. Elsőnek a sima PWM a PST-re volt kötve és úgy a lapba, aztán a hamarosan felvázolt probléma miatt külön kötöttem a lapra.
Szóval a probléma a következő:
A sima PWM-es venti nem akarja engedni hogy szabályozzam, DC-be pörög az alap 1000RPM körüli értéken de ha Smart Mode - ra állítom akkor maxon tolja az áldást (1700RPM) és bármire állítom akkor is marad az 1700RPM-en.
A kérdés adott.. mi a probléma? :F

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#37880) abdulka1 válasza ridiculous (#37879) üzenetére


abdulka1
őstag

Milyen lap, és melyik portjára kötötted?
A vezérlést próbáltad PWM-re állítva is?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#37881) ridiculous válasza abdulka1 (#37880) üzenetére


ridiculous
aktív tag

MSI B450 TOMAHAWK MAX

Elírtam, nem Smart Mode-ra állítva pörög maxon hanem PWM-en.
Eddig úgy volt hogy sys fan 4-re volt/van kötve a PST venti és az Y elágazásra csatlakoztattam a sima PWM-est.
Most a sima PWM-es a sys fan 3-ra van kötve.

[ Szerkesztve ]

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#37882) abdulka1 válasza ridiculous (#37881) üzenetére


abdulka1
őstag

Klikkelj az "All Set Default"-ra, majd utána próbáld állítani.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#37883) ridiculous válasza abdulka1 (#37882) üzenetére


ridiculous
aktív tag

Ugyanaz a helyzet. :(((

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#37885) Mázli01


Mázli01
kezdő

Sziasztok

A 2 venti között színén kívül mi a különbség?
Melyik a megbízhatóbb?
[Arctic F14 PWM PST 14cm] vagy [Arctic F14 PWM PST 14cm]

Köszönöm a segítséget szakik!

(#37886) chopin42 válasza Mázli01 (#37885) üzenetére


chopin42
őstag

A második linken a p14 5-ös pack van. Ha elrontottad és mind a 2 f14 akar lenni, akkor a válasz: egyik szarabb, mind a másik.
Ha a link nevét rontottad, és f14 vs p14 a kérdés akkor:
Az F14=flow 14, légáramra, a másik P14=pressure 14, légnyomásra. ELVILEG. Gyakorlatilag a P14 mindenben lemossa az f14-et, hangban, teljesítményben. Jó házhűtésre és bordára is.
Nekem csak a p14 van, nem cserélném le, az f12/14 nincs, de fórumok tucatjain, valamint általában is rossz a vélemény az f szériáról (remélem az arctic majd az F szériát is gatyába rázza, olyan motorral, ami a p-ben van, pöpec kis házhűtő lenne).

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#37887) Mázli01 válasza chopin42 (#37886) üzenetére


Mázli01
kezdő

Neharagudj, valojaban elirtam a nevuket.
Koszonom a segitseged, csak azert fordult meg a fejemben, mert a feher ventilator lapat talan jobban mutat a gephazban.
De f.szom, akkor nem divatolok ennyire 😅 szart nem akarok venni. Kivancsi lennek amugy ha cseregaranciaval veszem az 5os pakkot, akkor 1 db ventit is cserelnek hiba eseten? :F

[ Szerkesztve ]

(#37888) kecsawi válasza Mázli01 (#37887) üzenetére


kecsawi
senior tag

Cserélik, de úgy, hogy az összest kell küldeni vissza mindennel ahogy vetted.

(#37889) 8zabi


8zabi
őstag

Üdv,

nem tudja valaki, hogy az Arctic P12 PWM PST alap fekete miért nem kapható szinte sehol? kifutó termék? simán készlethiány?

(#37890) soo277


soo277
őstag

Hy
tudnátok nekem ajánlani valami nagyon csendes hűtőt erre a procihűtőre
Cooler Master RR-212S-20PC-R1 Hyper 212
nem kell RGB s ,csak jó halk legyen
köszi szépen

BT: wersoo#21211

(#37891) tasiadam válasza chopin42 (#37886) üzenetére


tasiadam
veterán

F12 és P14 is van az új házamban. Nincs bajom az F12-vel. A 2db P14 nagyobb szelet és zajt csinál, mint az F12.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#37892) tasiadam válasza soo277 (#37890) üzenetére


tasiadam
veterán

P12 mondjuk.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#37893) sagit


sagit
addikt

Hello

A házamba hátra keresek egy 12 centis ventit egy noisblocker eloop B12-PS helyett valamit ami tud 800 rpm alatt működni, legszalitasa pedig ugyan olyan jó vagy jobb, illetve lehetőleg fehér és pwm. Pwm-hez nem ragaszkodom, váltottam vizhutesrol vissza léghűtésre, és ez az 1 venti nyomja ki a meleget, de idle semmi szükség a 750-800 Rpm-re, jelenleg ő a leg hangosabb venti (pedig úgy is hallk)

Előre is köszi a válaszokat

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#37895) daikonblaze


daikonblaze
csendes tag

Sziasztok
7 éve volt hogy utoljára gépet raktam össze, kérnék egy kis segítséget.
A konfigom:
Fractal Define R6
Asus TUF GAMING X570-PLUS
AMD Ryzen™ 7 3700X
Be Quiet DARK ROCK PRO 4
HyperX FURY 16 GB ddr4
GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC 3X 8G
CORSAIR RM650x
A kérdésem az lenne hogy találtam itthon 2 db akasa viper 14 cm és 1 artic p14-s ventilátort. A leírásuk alapján inkább radiátorra és proci hűtőre ajánlják őket. Attól még beépíthetem ezeket a házba? (2 vipert előre, p14-t hátra)
A másik kérdésem hogy van az alaplapon 1 ventilátor, ami némi után a járásom után a chipset hűtő akarna lenni. A BIOS szerint ez olyan 3000 fordulat körül megy.
Ez természetes? Illetve ezt lehet cserélni jobbra, vagy nem nagyon szokták?
A választ előre is köszönöm.

(#37896) tasiadam válasza sagit (#37893) üzenetére


tasiadam
veterán

Annyin porognek a ventik, amennyire allitod. De amugy redux 700 noctua peldaul. Airflow lehet h nem olyan magas.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#37897) sagit válasza tasiadam (#37896) üzenetére


sagit
addikt

Ezek 750 alatt nem mennek, akkor leallnak

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#37898) tasiadam válasza sagit (#37897) üzenetére


tasiadam
veterán

A redux 700? 300on porognek minimum nalam.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#37899) heartdown


heartdown
csendes újonc

Sziasztok!
Nemrég vettem egy PC-t, melynek a setup-ja a következő: I5 9400F, 1660 Super, Cricual DDR4 2666 Mhz 16 Gb. A gépházam Deepcool Tesseract SW Blue.
A házban az alap ventillárok vannak: elől egy (szív), hátul egy (fúj), valamint a procin az alap hűtő és a GPU-n egy hűtő.
A CPU hűtőt szeretném lecserélni egy Arctic Freezer 34-re. Amennyiben tudtok jobbat ebben az árkategóriában szívesen meghallgatom.
Ezen kívül venni szeretnék még további 4 ventillátort. A házon felülre lehet tenni még 2 db-ot, oldalra 2 db-ot. Ezeknek a légszállítés és a fordulatszám alapján a D-Cooling SF-12025-RGB-SNOW tűnik árban a legjobbnak. Szintén nyitott vagyok más tanácsra. Nem ragaszkodom az RGB-hez de ha már nyitott az oldala... :D
Továbbá. Érdemes a memóriára hűtő bordát venni? Esetleg ventillátort? Corsair Airflow II-ről olvastam, hogy egész hatékony.
A kérdésem az lenne, hogy eddigi tapasztalataitok alapján hogyan érdemes elhelyezni a ventillátorokat? Melyik szívjon és melyik fújjon?

(#37900) chopin42 válasza sagit (#37897) üzenetére


chopin42
őstag

Vegyél p12 pwm (pst, ha kell y elosztó) ventit. Egál a noiseblocker b12-ps-el, zaj teljesítményben hajszállal jobb is. Cserébe 3-ad vagy 4-ed ár. 250-ig lemegy, ott teljesen néma, alatta félpasszív. (Van mindkettő, teszteltem mind a kettőt, azonos fordulaton a noiseblocker jobb, de hangosabb is annyival. NB 800rpm kb 1000 rpm-el egyenlő a p12-nél.)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.