Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37202) Attila2019


Attila2019
tag

Üdv.
Mi a véleményetek a be quite silent wings 3 140mm pwm high speed ventiről? 28dB
Viszont a sima 140mmes 15dB hangos

Egy be quite pure base 500 házba lenne előre.
Elég előre a 1000rmp vagy inkább 1600rpm legjobb?

(#37203) korren


korren
aktív tag

Sziasztok!

Nem vagyok elégedett a számítógépházamban uralkodó hőfokkal, különösen a VGA hőmérséklete zavar. Arra gondoltam, hogy kicsit "agresszívebb" ventikkel előrébb jutnék.

A ház egy [Fractal Design Define R6] , teljesen zárt, benne a 3 db gyári [Dynamic X2 GP-14] venti (3 pin, 1000 rpm, ~116 m3/h).
Szép is, csendes is, de az ereje egy lágy női pukinak tűnik nekem. (persze nem is értek hozzá különösebben)

Esetleg ebből 3 db: [Noctua NF-A14 PWM] (4 pin, 1500 rpm, ~140 m3/h)?

Ha vmikor ARGB-re adnám fejem ez mennyire látja el a disco mellett a hűtést is?
[Fractal Design Prisma AL-14 ARGB PWM]
Nem ismerem ezeket a Fractal Design ventiket....

A VGA egy vertical stand-en van és a ház oldala hangszigetelt (elég vastag bitumen féleség) így a VGA ventik előtt alig marad hely elhajtani a levegőt....

Az elődje egy blower hűtésű volt, ott ugye ilyen gond nem volt, sőt....

Köszi szépen!
:R

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#37204) #31418368


#31418368
törölt tag

Sziasztok!
Tapasztalt valaki olyat, hogy a gyári processzor hűtőventilátor első bekapcsoláskor csörög, zörög mintha csapágyas lenne. A gépet leállítom, ismét indítom és csendben megy akár egész nap. :R

(#37205) frelife válasza korren (#37203) üzenetére


frelife
aktív tag

szia

az a nem vagyok elégedett a hőfokokkal az mit jelent? mert felül nyitható a ház, le kell szedni a takaró lemezt és csak a bordát kell benn hagyni és elől az ajó is nyitható.
ugyan ezen a házon nekem a vga alapon 31 fok a cpu meg 28-35. meghajtva stresz teszt és játékok alatt sincs 60 foknál több. 3700x és 2070s strixes kártyánál.
azt tudni kell a ventiket lapra kösd és ne a ház hubra. és adni kell neki egy jo,agressziv venti vezérlést, nálam ezt az al suite 3 teszi

tehát milyen höfokok vannak benn?

[ Szerkesztve ]

(#37206) korren válasza frelife (#37205) üzenetére


korren
aktív tag

Szia!

A Ryzen 3600 felmegy max 78°C-ig, de ez még nem olyan vészes.
Az Sapphire RX 5700 XT NITRO+ Special Edition 85°C-ba is benéz, ez mint írtam a kevés helynek tudható be.

Azt már én is észre vettem, hogy a max fordulaton se hangos a gyári venti, bár nem is kavar különösebb hurrikánt... :DDD

A felső szellőztetés nem járható út es az elejét se akarom megnyitni állandóra, max ideiglenesen.

Természetesen alaplap vezérli a ventiket, BIOS-ból, AI suite - ot nem használom, nem szeretem. Tréfált már meg.

Üdv

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#37207) frelife válasza korren (#37206) üzenetére


frelife
aktív tag

hát az a 78 fok amugy sok, nekem soknak tünik, alulfeszeld a procit, nyersz 8-10 fokot, agressziv venti vezérlés, nálam 50 foknál 60% és onnan ugrik, a venti bírja és nem hangos.
amugy ha full zártan használod sookat ne várj, igen ez egy silent hát és full szigetelt, na pont ez miatt nem lesz légmozgás, oldalt nem sokat tud beszivni a front oldalon a venti, hiába jok az oldal lemezek de a venti elött is borda van,az is töri a levegőt.
nem hinném hogy más ventivel jobb lenne, 60cfm már jonak kell lennie.
nekem mondjuk aio van a procin és felül,igy nyitott a felső rész.
amugy lehetne még alulra is betenni ventit. alulfeszelni, agressziv venti vezérlés.
nekem más igy nem jut eszembe, hiszen zártan használod a házad,eleve nem lesz jól hütött.
remélem más tud segíteni.

(#37208) abridabri válasza korren (#37206) üzenetére


abridabri
veterán

Vertical VGA eseten mindig meg fogja magat fozni a kartya ,nem tudsz neki mit csinalni. A mai hazak 90% -a alkalmatlan vertical VGA ra. Par kivetel van ahol nincs ranyomva az oldallapra a VGA pl :
[CM C700m]
[CM SL600]
Amit tudsz csinalni: ventikre ellocsolt penz helyett beruhazol egy olyan Vertical VGA holder-re ami sokkal beljebb tolja a VGAt, hogy tudjon levegozni rendesen. Peldaul [Cablemod]

(#37209) korren


korren
aktív tag

Köszi a válaszokat srácok!

Sajnos a vertical stand a Fractal Design sajátja, minden eleve adott, a furat távok, a függőleges nyitott részek a VGA kiálló portjainak...

Nem sok mozgás terem van. A jelenlegi ventiket megpróbálom maxon járatni...

Első körben lecserélem a hangszigetelt oldallapot egy üvegre, nyerek majd 1 centit is szerintem.
Aztán ha nem váltja be, venti csere.

Kezdem azt hinni, hogy nem létezik tökéletes ház.... :O

-I like the misery. -I like this world!

(#37210) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy Zalman S3 ház és egy B450M-S2H alaplap. Ezen a lapon 2 tüskesor van, 1 a cpu-nak fenntartva 1 a házhűtésnek. Ugye ez elég kevés, miközben a házba akár 8 ventit is lehetne pakolni.
Kérdésem: hogyan tudnék én 5-6 db ventilátort alkalmazni ebben a felállásban?

Láttam az összefoglalóban, hogy létezik ilyen elosztó Y kábel (tök jó, eddig nem tudtam), viszont azt is látom, hogy csak 3 felé ajánlott osztani. Ha a cpu tüskesort megosztanám ilyennel az gondot okozna az érzékelőknek? Milyen megoldásokat láttok ésszerűnek?
Köszönön előre is. :)

(#37211) Mizol29 válasza acsati (#37210) üzenetére


Mizol29
senior tag

Van az Arctic-nak a PST megoldása, hogy a ventin alapból van y kábel így egy alaplapi csatlakozóra akár 4-5-öt is lehet kötni. Nekem is így van. P12 PWM PST a venti típusa. Kellően hosszú a kábele így kényelmesen össze lehet őket fűzni. Van belőle 14 centis változat is.

(#37212) abdulka1 válasza acsati (#37210) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Nagyon jó amit Mizol29 ajánl, és nincs is szükség 8 ventilátorra, szóval ez lehet a legolcsóbb megoldás, de ha többet szeretnél vannak más lehetőségek is.

A lapodon hibrid aljzatok vannak (tud vezérelni 3 és 4 pines ventilátorokat is)
Az aljzatokat, 1A-ig lehet nyugodtan terhelni így egy elosztó akár 4 ventilátort is elbír. Mondjuk egy ilyennel.

Ha egy aljzatról szeretnél többet vezérelni arra is van lehetőség.
Ebben az esetben az alaplapról csak a vezérlést kapják a ventik, de a feszültséget egy sata tápcsatlakozón kapják a tápegységről.
Így nem az alaplap kapja a terhelést.

Mivel a lapod bármit tud vezérelni, csak arra kell figyelned, hogy a ventilátoraidnak megfelelő elosztót vegyél, illetve ajánlott azonos típusú ventilátorokat használni.
Ha egyik sincs meg, akkor a topik tapasztalt mesterei segítségedre lesznek a megfelelő eszközök kiválasztásában, és a setup kialakításában.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#37213) cooi11


cooi11
senior tag

Ismét FELTÁMADT a kérdésem.
Segítségre szorul a videokártyám,
hol tudok ventilátort venni bele?

(#37214) arnoldito válasza abridabri (#37208) üzenetére


arnoldito
senior tag

+1 pont ezt akartam írni a vga holder megoldás kell. :C

(#37213) cooi11
Aliexpressen szinte van minden típushoz gyári!

[ Szerkesztve ]

(#37215) cooi11 válasza arnoldito (#37214) üzenetére


cooi11
senior tag

Köszönöm!

(#37216) BoykaMalac


BoykaMalac
friss újonc

Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem hogy Fractal Design Meshify s2 házon szeretnék ventiket cserélni.
Előlre gondoltam 2 140 plusz felülre 1 120 meg hátul szintén 1 120.
Be Quite-en gondolkoztam ezekre a modellekre: Be quiet! BL083 Pure Wings 2 140mm PWM High-Speed rendszerhűtő
Be Quiet! Pure Wings 2 120mm PWM BL039 rendszer hűtő

Válaszokat előre is köszönöm!

(#37217) acsati válasza abdulka1 (#37212) üzenetére


acsati
aktív tag

Köszönöm szépen válaszaitokat, ezek alapján akkor már megoldom szerintem. :)
Először gondoltam, hogy előre rakok LED-eset, fentre meg simát, de ha egyformákat ajánlott akkor lemondok a ledesekről. Annyit nekem nem ér meg, elég drágák.

(#37218) abdulka1 válasza acsati (#37217) üzenetére


abdulka1
őstag

A közelmúltban ment a vita az azonos ventilátorok használatáról (én továbbra is ezt támogatom), de tapasztalt kollégák szerint nem akkora gond az eltérő típus. Arra mindenképpen figyelni kell, hogy a vezérléshez megfelelő (még ha típusban el is térő)ventilátorokat használj a hozzá való elosztóval.
Szóval akár mehet is előre a csillámpóni, csak akkor a többi ventivel egyezzen meg vezérlésben.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#37219) sarizoo


sarizoo
csendes tag

Szasztok!
Sapphire Tri-x R9 290X kariban elhalt az egyik venti. Méretei: átmérő 85mmX10mm, felfogatás 3X40mm, 4pin, 9lapátos. Tudtok magyarországi beszerzési forrást ilyen ventire?

(#37220) #31418368 válasza #31418368 (#37204) üzenetére


#31418368
törölt tag

Megoldottam. A proci ventilátornak semmi baja nem volt. (Leszedtem a bordáról. Coolermaster felírat volt rajta.)
A hátsó házventilátor márkás, de régebbi 3 tűs csatlakozós. Az UEFI-ben kellett a Q Fan beállításokban a dc-t beállítani a pwm helyett.
:C

(#37221) Találtgyerek válasza Találtgyerek (#37169) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Sziasztok!
Nem érkezett a hozzászólásomra válasz,de azért megosztom a tapasztalataimat,hátha valakinek hasznára lesz.
Két darab Noiseblocker eLoop B14-PS lett a X62-re rászerelve előre a gyári meg hátra.
7-8 fokot javult a processzor hőmérséklete a Gpu 3 fokot javult.
Kicsit javult így a Be quiet! Silent Base 801 szellőzése és csendes maradt.

06-3o/9759I39

(#37222) zarew


zarew
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy CHEFTEC TORNADO 3 házventis szettet. A távirányítás viszont nem működik. A táv adja a jelet a leírást elolvastam,de nem megy. Ha valakinek van ilyen ,kérdeznék ezt azt. Ha nem jó visszaküldeném.
Köszi.

(#37223) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
A konfig.:
SPC Signum SG1 TG
Seasonic Core GM 500W Gold
MSI B450 TOMAHAWK MAX
5 3600
Intel Arctic Freezer 34 eSports DUO Yellow (ACFRE00062A)
Gigabyte 1660 s (3 ventis)
WD Blue 1TB 3,5”
M2 SSD
2x8 RAM
A házba gyári vetik vannak.
Esetleg a ház szorul a szellőzés fejlesztésére,
szerintetek?

(#37224) Lugi01


Lugi01
tag

Sziasztok!

Bővíteném a házam hűtését. Ez egy Coolermaster Silencio S400, benne a 2db gyári 120mm-es ventivel (1 elől, 1 hátul). Tennék be előre 2db 140mm-es Be Quiet! Silent Wings 3-as ventit, de nem vagyok benne biztos, hogy nem inkább 120-as kéne. A leírás szerint 140-es is befér, látom is, hogy így van, csak ahogy a csatolt képen látszani fog, 120-as is pont lefedi a légutat, a 140-es meg mintha már kiesne belőle, így felesleges lenne bele. Mit gondoltok?

(#37225) rasotamas válasza Lugi01 (#37224) üzenetére


rasotamas
veterán

3 db 120 ne mfér be?
Azért ne feledd, a ventinek nem csak magassága hanem szélessége is van. Ha nem fér be 3 120-as akkor 2 140est vennék mindenképp.
Nekem kicsit más cm házam van, nr400, de fölöttébb hasonló ez a rész, oda befért 3 120as igy az ment bele.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#37226) Lugi01 válasza rasotamas (#37225) üzenetére


Lugi01
tag

Épp a szélesség miatt kérdezem, mert látszólag a 140es széltében már mintha takarásba kerülne egy kicsit a ház vázától. Viszont 3db már drága lenne, kb 500ft-tal olcsóbb a 120as darabja, mint a 140esnek. Valamint az igy megmaradt gyári 120-as mehetne a ház tetejére.

(#37227) Lugi01


Lugi01
tag

Itt egy kép a gyártó oldaláról szedve.

(#37228) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

Egy Corsair H100 i v2 esre keresek ventit, mert zajosnak találom a gyárit, amúgy egy
I9 9900K - hoz kell.
Milyet ajánlotok ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#37229) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Eset [link] leg.

(#37230) elodman


elodman
aktív tag

Üdv!

1- 12 cm-es, 4 pin-es PWM-es házventit keresek előlapi befújás céljára, mivel a gyári venti állandó fordulaton pörgött, és valószinűleg interferált (?), legalább is erős zajt keltett a mögötte álló HDD állványok miatt.

2- gyári CPU (Intel i3-4170 3,7GHz Socket 1150) hűtőt érdemes halkabbra cserélni? Lehet, h. ez a zajos, v. a hátsó levegőelszívó venti, nem tudom. Mind a 2 házventi gyári és a CPU-s is.

Ház: In Win Mana136 (midi, ATX)
Lap: ASUS Z97-C
1 x CPU Fan connector(s) (1 x 4 -pin) , 3 x Chassis Fan connector(s) (3 x 4 -pin)

Jó lenne vajon manapság is az ajánlóból kinézett
be quiet! Pure Wings 2 PWM
3.5 E Ft, 2 év garival előlapi befújónak?

Köszönet, üdv!

(#37231) abdulka1 válasza cooi11 (#37229) üzenetére


abdulka1
őstag

A jelenlegi hőfokokról nem írtál semmit, így nem lehet konkrét választ adni.
Ezek ismeretében, tudnak neked segíteni a hozzáértők.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#37232) cooi11 válasza abdulka1 (#37231) üzenetére


cooi11
senior tag

Most rendeltem a konfigurációt,
Csak gondoltam hátha kivetni való van benne!

(#37233) Yogi Bear


Yogi Bear
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy "Sharkoon REX8 Value" ház, amiben van 2db (elöl és hátul) 120 x 120 x 20mm ventilátor gyárilag beépítve.

Az a gond, hogy megállt a front oldali. Mivel gyárilag beépített fogalmam sincs, hogy milyen ventik és milyen paraméterekkel.
Ráadásul a kereskedők oldalán csak a venti átmérőjére lehet szűrni, a vastagságra nem. A 25mm vastag meg nem fér be, 20mm-est meg csak egyet találtam.

Milyen típusokat ajánlanátok a fenti paraméterekkel 3k alatt? Világítás nem kell, viszont jó lenne ha csendes lenne (max. 22dB).
Vagy hogyan tudok könnyen keresni a 20mm vastag darabokra?
(keresés "120x120x20mm"-re már volt.)

Köszi, YB

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#37234) Kiscsőke válasza Yogi Bear (#37233) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

15mm-es?

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#37235) D4v3


D4v3
őstag

Hello!

Van egy Fractal Design Mini C házam (egyel lejjebb levő helyet is elfoglal a VGA, de oldalról így fest) a két gyári 120mm-es ventivel benne (elöl és hátul) illetve egy forrófejű Asrock RX 570-em. Nagyobb terhelés alatt a VGA felmegy 80-80 fokra is akár plusz meglehetősen hangos is ekkora már.
Ha leveszem a ház oldalát, akkor lazán 10-12 fokkal lejjebb megy a hőmérséklet, de így azért nem használnám a gépet. Most annyit csináltam még, hogy a PCI takarókat lecsavartam, így 2-3 fokkal kisebb értékeket mutat, de ugye egyértelműen arról van szó, hogy a VGA alatt megreked a levegő, hiába fúj rá a venti elölről.
Szerintetek ha feljebb tolom az elöl levő ventit (esetleg tegyem a ház felső részére?) és veszekk alá egy erősebbet, akkor várható javulás? Sajnos tényleg elég kevés hely van a VGA alatt, úgyhogy nem tudom merre távozhatna el a levegő jobban.

[ Szerkesztve ]

(#37236) Yogi Bear válasza Kiscsőke (#37234) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

??? Írtam, hogy 20mm vastag kellene. :))

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#37237) csucsbicep válasza D4v3 (#37235) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Én cserélném ezeket a gyári ventiket mondjuk 3db Arctic P12 PWM PST vagy 2 db hasonló P14-re. Esetleg azt is csinálhatod setuptól függően, ha üres a táptakaró alatti hdd rack, akkor azt kikapod és alulra is tehetsz egy 120-as ventit.

(#37238) abdulka1 válasza cooi11 (#37232) üzenetére


abdulka1
őstag

Nincs információ az üresjárati, valamint a terhelés alatti hőmérsékletekről, mi alapján kéne kivetnivalót találni? :F

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#37239) 360xbox360


360xbox360
tag

Sziasztok!

NZXT S340elite házba kellene 3db 140mm-es és 1db 120mm-es ventilátor. Vissza olvasva Arctic P12/P14 PWM verziót néztem ki ~9k. Ezek megfelelnek? Cél a hangtalan működés kb 500-700RPM között.

[ Szerkesztve ]

(#37240) PitLee válasza D4v3 (#37235) üzenetére


PitLee
őstag

Szerintem is ahogy csucsbicep is írja, előre több venti kell.

Ha csak egyszerű logika mentén nézed
az elől lévő egy darab venti nem szállít annyi levegőt,
hogy a hátsó ventit és a VGA-t is ellássa.

Elvileg így negatív nyomás alakul ki a házadban
és a hiányzó levegőt onnan szedi ahonnét a legkisebb az ellenállás
Tippre szűrő nélküli pci takarók melletti perforált rész (3.) ami annyiból hátrányos,
hogy pont ide érkezik a meleg levegő (táp, vga, cpu)
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Ha betudod tenni a 3db 120-as ventit előre,
(nem tudom hogy fér el a táp/HDD takaró lemeztől az alsó veti (1.)
akkor az csinálna elég túlnyomást,
hogy ellássa az CPU, VGA-t plusz a perforáción (3.) meg a be nem csinált likakon (2.)
kifele áramoljon az air.
Ha nincs HDD akkor azt a (2.) likat akár be is takarhatod.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Ha nem fér el alul a venti (1.) takarólemeztől,
akkor ha akarod teheted a (4.) vagy a (2.)helyre befújónak
vagy
csak 2db 140 előre.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Ha a VGA-n van két 85mm pörgettyű az kb 2db keretes 90mm-es széltolónak felel meg,
azt azért kell tudni etetni, még ha a legtöbb VGA szellőzése nem is hű de optimális, mivel hátra felé azon a kis résen kellene kinyomja a meleget, de mivel a legtöbb kártya burkolata nem tökéletesen zárt, ezért jut belőle a gépházba is, erre jó a (3.) perforált rész ott a fölös levegővel távozik elvileg.

(#37241) D4v3 válasza PitLee (#37240) üzenetére


D4v3
őstag

Köszi a részletes választ ill. csucsbicepnek a tippet is. A héten akkor beszerzek 2 említett hűtőt és adok neki levegőt :)

(#37242) Yogi Bear válasza Yogi Bear (#37233) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

Erre valaki tudna értelmes választ adni? -> (#37233) Yogi Bear

Vagy egyszerűbben kérdezve mi az ajánlott, illetve
hol és hogyan lehet keresni 120x120x20mm-es ház hűtő ventilátort?

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#37243) Tufa_ válasza Yogi Bear (#37242) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Biztos vagy benne hogy normal meretu venti nem fer be oda?

Egyebkent barmilyen slim megoldas mukodhet, azok 15mm vastagok. Linket nem tudok adni, nem tudom mik elerhetoek Magyarorszagon.. Amazonon ezeket hozza.

(#37244) Yogi Bear válasza Tufa_ (#37243) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

Sajnos a 25mm vastag biztosan nem fér be, mert előtte és mögötte is van tartó.
A gondom az, hogy magyar kereskedők oldalain nézve mindenhol csak az átmérőre lehet szűrni, a vastagságra nem. Maradnék a magyar oldalaknál, de puskázni már tudok a linkelt oldalról. Köszi! :R
Esetleg van ajánlott darab a linkelt oldalról?

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#37245) abdulka1 válasza Yogi Bear (#37244) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Ha minden kötél szakad, esetleg EZ?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#37246) Tufa_ válasza Yogi Bear (#37244) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Noctuak jok, de fogalmam sincs mennyi otthon (tippre tobb mint amennyit koltenel ra) vagy epp milyen markak elerhetoek.
Silverstone FN123 vagy Coolermaster Xtraflo (full sebessegen hangos lehet)

(#37247) Yogi Bear válasza Tufa_ (#37246) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

Köszi srácok! Akkor nézelődök. Üdv.

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#37248) D4v3 válasza D4v3 (#37241) üzenetére


D4v3
őstag

Még egy kérdés e kapcsán:
Asrock B450M Pro4-F lapom van, 1db 4 és 1db 3 csatis házventi csatlakozó van rajta. BIOS-ban is csak az egyik fordulatszámát tudom állítanI (gondolom a 4-esét). Ha veszek még 2 ventit a házba, akkor a 4-eshez vegyek elosztót, ami 3 részre osztja vagy tápra dugva is megoldható ez valamivel?

(#37249) kecsawi válasza D4v3 (#37248) üzenetére


kecsawi
senior tag

Egyforma PWM PST-ket vegyél, azt feltudod fűzni egy csatlakozóra.

(#37250) abdulka1 válasza D4v3 (#37248) üzenetére


abdulka1
őstag

Érdekes, mert a manual alapján a 3 pines aljzat is vezérelhető. Sehol nem írja, hogy fix 12V feszültségű aljzat lenne.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.