Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38451) chopin42 válasza Maxell014 (#38445) üzenetére


chopin42
őstag

Ha nem tetszik a hátsó kettő, oda is p14 pst :K
Nálam dettó így van, tökéletesen teszik a dolgukat. Igazából 1000 pm fölött max akkor hajtom őket, ha prime avx-en megy a proci, vagy benchelek.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#38452) tasiadam válasza boogie84 (#38450) üzenetére


tasiadam
veterán

NZXT es bequiet gyari ventik kb jok, de minden mas cseres majdnem instant. Ritkan adnak hasznalhato ventit hazzal :D En kfizettem 25 ezret a hazra, adtak 2 szutyok minosegu 120as ventit. Megkoszontem es beleraktam 3 ujat.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#38453) tasiadam válasza chopin42 (#38451) üzenetére


tasiadam
veterán

Jo ha porgetve van mert a szuron nem szipkazza at a levegot. Jobb megtekerni oket alapbol is, olyan 6-700rpm-en. 1000rpm meg nalam szurve kb 65 foknal jon. Ott a vga alatt kifujja a hideg levegot.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#38454) chopin42 válasza tasiadam (#38453) üzenetére


chopin42
őstag

A szűrőn átszipkázás relatív dolog, de alapból nálam 300 rpm körül mennek, a proci meg ilde 32 °C 22 fokos szobában.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#38455) abdulka1 válasza ates2 (#38449) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Belül általában azokban a házakban van, ahol külön porszűrő van rögzítve eléjük
Ha porszűrő nélküli házad van mesh, vagy zárt előlappal, és semmi nem gátolja egyik módot sem, akkor az egyéni ízlésed szerint szerelheted.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#38456) ates2 válasza abdulka1 (#38455) üzenetére


ates2
senior tag

van külön porszűrő,ház thermaltake core v51,csak furcsálltam,hogy láttam olyan képeket ahol belül van,azért érdekelt e van e különbség.

(#38457) abdulka1 válasza ates2 (#38456) üzenetére


abdulka1
őstag

Elől hol van abban porszűrő? Csak a mesh előlap funkcionál szűrőként a ventilátorok előtt, vagy van más is?


De ha így van mint az enyémben(kép), akkor csak belülre rakhatod ha nem veszed ki a szűrőt. Ha viszont kiveszed, és kívülre rakod a ventilátorokat akkor a zárt előlap nagyban akadályozza a légáramlást mert szinte semmi hézag nem marad a kettő között.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#38458) ates2 válasza abdulka1 (#38457) üzenetére


ates2
senior tag

igy van jelenleg,de rakhatnám belülre is a ventiket, a porszűrő az elölapon van rajta.

(#38459) cybermage


cybermage
csendes tag

Sziasztok, új számítógépház vásárlása elött állok. Ezt választottam: PURE BASE 500DX
A kérdés az lenne, hogy vannak benne pre-installed ventik, de amint latom nem PWM-esek. Érdemes ezeket PWM-esre cserélni? Illetve ha mar cserélek, nagyon tetszek a Cougar ventik. Van valakinek tapasztalata velük? Szeretnem, ha azért csendes lenne a ház. Kis zajt bevallalok a színes ventik miatt, de ha nagyon megnőne a zaj szint az mar nem erne meg.
Illetve meg1 kérdés: Mik ezek az alaplapi RGB sync-ek? Latom minden gyártónak van sajatja... MSI, ASUS, ASRock...

(#38460) chopin42 válasza cybermage (#38459) üzenetére


chopin42
őstag

Ház: szuper választás! :C
Ventik: pure wings 3, egész jó airflow venti, próba után cseréld, ha nem jó. Asszem 3 van hozzá, kettő előre, egy hátra, és nem is kell venned bele semmit. Dc vezérlés nem gond, csak ha a minimum fordulat túl sok, vagy a lap nem engedi nagyon levinni, esetleg a venitk nem indulnak 6-7 volt alatt, akkor lehet cserén gondolkodni.
Cougar ventik: nincs velük tapasztalatom, de közepesnél nem hinném, hogy jobbak, a világítás meg konkrétan 0 forintot ér (nekem). Több zaj árán főleg nem! A házban van rgb, elég ízléses, szóval ha nem akarsz világítós köröket nézegetni a rácson keresztül, akkor hanyagold :K
Alaplapi rgb syncek: minden gyártónak van saját, saját fos szoftverrel amit igényelnek. Elvileg a lapon lévő csatlakozó számít, hogy 12v/4 tű, vagy 5v/3 tű. Illetve a beépített szarok rgb-k nem biztos hogy működnek, pl msi lap "mystic light"+ asus "rogsztrix gpu aura sync", de talán ez sem gond, főleg, ha mindegyik saját szarját szoftverét felteszi az ember.
Röviden ennyi :)
Bestbuy nem grb venti: Arctic p12/p14 pwm pst.
Tűrhető rgb venti: Wing boost 3 argb.
Árban ég és föld.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#38461) cybermage válasza chopin42 (#38460) üzenetére


cybermage
csendes tag

Szia, koszi a segítséget.
Ilyen alaplapom lesz: MAG B460 TOMAHAWK
Ahogy latom 4-pin-es rendszer csatik vannak rajta ventihez. Ez jo lesz a pre-installed ventikhez? Es tudjak fogadni esetleg a PWMes verziot is?

(#38462) abdulka1 válasza cybermage (#38461) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
A manual alapján a SYS_FAN csatlakozók alapértelmezésben DC módon szabályoznak, ezért nem lesz vele gondod.
Mind a 6 csatlakozó hibrid, így mehet rá a PWM ventilátor is.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#38463) chopin42 válasza cybermage (#38461) üzenetére


chopin42
őstag

Ahogy abdulka1 írta :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#38464) L4D1K


L4D1K
őstag

Sziasztok.

Érdeklődnék, nem egészen témába illően, hogy Dunavox borhűtőben cserélt e már valaki ventilátort? :))

A leírásban látom, hogy Peltier elem alapú a hűtés. Gyárilag 50W(0.45A) teljesítményt vesz fel hálózatról.

A gyári 38dB is magas érték szerintem, de az, hogy most 2.5m ülve a nappaliban is zavaró hangja van, már kimondottan bosszantó.

Mindjárt beletúrok, addig esetleg ha van valakinek tapasztalata, várom. :D

# ANTAL Tuning #

(#38465) chopin42 válasza L4D1K (#38464) üzenetére


chopin42
őstag

Ha ez 240v-os ipari ventilátor, akkor itt nem valószínű, hogy tudunk tanácsot adni (bár a specifikációk alapján inkább 110v körül van: 110(v)x0,45(a)=49,5w. Ha ez a komplett hűtés, és nem csak a ventilátor, akkor kérlek nézd meg, mi való bele, 12v-os-e, kell-e forrasztani, stb (csak találgatok ;] ).

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#38466) L4D1K válasza chopin42 (#38465) üzenetére


L4D1K
őstag

Na szétkaptam. Tessék szörnyülködni:

0.16A sima kétpines.

# ANTAL Tuning #

(#38467) L4D1K


L4D1K
őstag

Kifutottam a szerkesztésből.

Szóval, ehelyett a csoda helyett tudnátok ajánlani más megoldoldást? Közvetlenül egy alumínium bordára van ráfogatva. A 2-pines megoldás gondolom annyit tesz h föld és fázis, magyarán nem szabályozza a hűtő a ventilátort, csak hőmérséklet függvényében ki/be kapcsolja.

# ANTAL Tuning #

(#38468) tasiadam válasza L4D1K (#38467) üzenetére


tasiadam
veterán

Mekkora a venti merete? Mert ha sima 12v (ahogy latom), akkor mehetne ra PC venti is, csak at kell forrasztani. Mondjuk P szeria, vagy valami noctua.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#38469) chopin42 válasza L4D1K (#38466) üzenetére


chopin42
őstag

Ez az a venti. 92 mm. A csatlakozója nem szabványos, hanem mini, és minössze 2 pines anya. Nem tudom, hogy ahova be van köve, ott forrasztott vagy socketelt-e. Ha utóbbi, esetleg egy ilyen segíthet. Nem tudom, itthon kapni-e ilyet, érdemes keresgélni. Ha nem, az is opció, hogy a mostani vezetékeiről levágod a csatlakozót némi vezetékkel, s összekötöd az új venti megfelelő fázis és föld vezetékeivel. 92mm-es ventit majd keresek, mert abból nincs arctic p széria csak f, az meg kaki. Most dolgozom, este bővebben.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#38470) abdulka1 válasza chopin42 (#38469) üzenetére


abdulka1
őstag

Marha csalóka ez a csatlakozó. Az általad linkelt ventilátoron 2,5mm-es, míg a linkelt adapteren a kisebb 2mm-es csatlakozó van.
A rögzítése is más. Ha pc ventilátort vesz, akkor inkább ilyen adapter fog kelleni, feltéve hogy nem forrasztva van.
De amíg nem tudjuk mi van a eredeti vezeték végén, csak vaktában lövöldözünk. ;)

2pin 2mm

2pin 2,5mm

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#38471) chopin42 válasza abdulka1 (#38470) üzenetére


chopin42
őstag

Melóban vagyok, annyira nem voltam alapos, este jobban megnézem ;]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#38472) abdulka1 válasza chopin42 (#38471) üzenetére


abdulka1
őstag

Én ebben teljesen biztos voltam, hogy akadályoztatva voltál, és ez miatt történhetett a fiaskó. :K :D

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#38473) L4D1K válasza chopin42 (#38469) üzenetére


L4D1K
őstag

Köszi a gyors választ.

Socketelt, és ahogy látom egy-az egyben szgép pin.

Viszont rohadjon meg a gyártó, nem ez hangos, hanem az a venti ami belül keringeti a levegőt. Na az másik nap lesz megnézve.

# ANTAL Tuning #

(#38474) tasiadam válasza L4D1K (#38473) üzenetére


tasiadam
veterán

azert majd ha ugy van lecserelheted mind a kettot egyuttal :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#38475) chopin42 válasza L4D1K (#38473) üzenetére


chopin42
őstag

Mérd le a ventiket, a furattávokkal együtt, fényképezd körbe a csatikat és a ventiket, méréssel együtt. Utána mondjuk, mi lesz a jó :K

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#38476) krisz77 válasza chopin42 (#38430) üzenetére


krisz77
tag

szia és a Wing Boost 3 bol melyik fajtát érdemes venni a 1600rpm vagy a 2200rpm ?

(#38477) krisz77 válasza chopin42 (#38430) üzenetére


krisz77
tag

a másik kérdésem meg az volna hogy hol tudom be állitani milyen szinen világitson ? mert csak ha kompleten veszem akkor adnak hozzá vezérlöt

(#38478) chopin42 válasza krisz77 (#38477) üzenetére


chopin42
őstag

Az 1600 rpm elég, bár ha egy árban van, veheted a másikat is, elvileg 700-ról indul mind a kettő, de ha más a motorja, utóbbi hangosabb lehet azonos fordulaton (vagy halkabb, ki tudja). A világítást az alaplapod megfelelő csatlakozójára dugva a hozzá adott szoftverrel tudod vezérelni. Milyen lapod van? A wb3 argb csatlakozót igényel, az meg 3 tűs és 5 voltos, és NINCS átjárás, mint a 3-4 pin ventik esetében, dedikált kontroller kell. Ha van, akkor csak rádugod, és kész.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#38479) krisz77 válasza chopin42 (#38478) üzenetére


krisz77
tag

gigabyte z390 ud

(#38480) krisz77 válasza chopin42 (#38478) üzenetére


krisz77
tag

tehát akkor mindenképp kell dedikált kontroller ?

(#38481) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Adott egy Gigabyte X570 AORUS ELITE, egy 3700X, es rajta egy Brocken 2, azon egy TY-147A.
Azt vettem eszre, hogy akar PWM akar AUTO akar Voltage modban neha-neha leall a ventillator a gep mukodese kozben.

Megneztem az UEFI-t, a Fan Stop funkcio nincs bekapcsolva. Redditet olvasva valakinek a BIOS frissites oldotta meg a gondot, mig masnak ventillator csere. F11-en vagyok, mar van azota F31e is, de nem igazan merem frissiteni, masreszt pedig olyan dolgok vannak a z ujabb UEFI-kben amikre nekem nem gondolnam hogy szuksegem van.

Ez a neha-neha torteno leallas-elindulas arra enged kovetkeztetni, hogy lehet erintkezesi problema van a hutoventillator kabeleben.

Ezert szeretnem cserelni valami

- hasonloan csendes
- RGB-s (ovintezkedes, hogy a sotet szobaban is lassam, hogy forog-e a venti :D )
- jo hatasfoku

ventillatorra elso korben.

Mit ajanlotok?

Koszi!

Udv.

(#38482) L4D1K válasza chopin42 (#38475) üzenetére


L4D1K
őstag

Na kint van mind2. Könnyebb volt mint hittem.
Furattávok 72 ill 82mm. Sztem ez a standard méret PC-kben is. Mind2 venti azonos márka. A belső keringető 80x25-ös,DC 12V 0.8A.

A csatlakozók eltérnek.




A belső venti csatlakozása trükkös. Oda biztos kell egy átalakító vagy forrasztani kell.

# ANTAL Tuning #

(#38483) tasiadam válasza L4D1K (#38482) üzenetére


tasiadam
veterán

forraszd at mind a kettot vapami ujra, az a biztos.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#38484) chopin42 válasza L4D1K (#38482) üzenetére


chopin42
őstag

Szevasz! Este megnézem, mi lenne jó, most melózok! Valószínű forrasztani kell.
krisz77
Nem tudom, ahogy néztem, 4 pines csati van a tiéden, legtöbb rgb venti meg 3 pines argb. Nézd meg, ha nincs 3 pines csati, akkor kell kontroller.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#38485) L4D1K válasza chopin42 (#38484) üzenetére


L4D1K
őstag

Forrasztás nem para. Mondjuk van toldóm is, azzal egy picit egyszerűbb a szűkös helyen bartelni.

Engem igazából az érdekel, hogy a 2-pint hogyan használjam a gyakorlatban.

Alapvetően belekartam tenni 2 bequiet-et :D de ott 3 pin van minden változaton.

# ANTAL Tuning #

(#38486) tasiadam válasza L4D1K (#38485) üzenetére


tasiadam
veterán

3 pin PC fan

Ugya úgy, ahogy itt van:

Ugyan így szoktam a tápra rákötni a 3 pines ventit.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#38487) L4D1K válasza tasiadam (#38486) üzenetére


L4D1K
őstag

Akkor jöhet ajánlás 3 pines ventikre. :))

# ANTAL Tuning #

(#38488) tasiadam válasza L4D1K (#38487) üzenetére


tasiadam
veterán

90 vagy 90-es a venti? Mert létezik elvileg minda kettő. leírás alapján 90-es. De beleeröltethető a 92-es venti?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#38489) L4D1K válasza tasiadam (#38488) üzenetére


L4D1K
őstag

80mm és 92mm-es kell. :)

# ANTAL Tuning #

(#38490) tasiadam válasza L4D1K (#38489) üzenetére


tasiadam
veterán

Nem talaltam sajna infot hogy mekkora az airflow. 80 helyere mehet P8 arctic. 92-es helyere meg mondanam, hogy F9 de az nem a legjobb. A noctua redux meg draga. Vagy F9 silent?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#38491) chopin42 válasza L4D1K (#38485) üzenetére


chopin42
őstag

Nos: 80mm opciók:
Arctic p8 silent (1600 rpm)
Noiceblocker BlacksilentFan 80 x-1 (1300 rpm)
Noiseblocker BlacksilentFan 80 x-2 (1800 rpm)
beQuiet! Pure Wings 2 80mm (1900 rpm)
92mm opciók:
Noiceblocker BlacksilentFan 92 xe-1 (1500 rpm)
Noiseblocker BlacksilentFan 92 xe-2 (1800 rpm)
beQuiet! Pure Wings 2 92mm (1900 rpm)
Ezek mind 3 pines dc ventik, Ahogy tasiadam linkelte, úgy vannak a vezetékek. A sensor az rpm-hez kell, az nálad nem játszik, a másik kettőt elég összekötni.
Elvileg a noname ventiknél mind jobb, max fordulatot illetően érdemes a hasonlókat választani, mint a gyári ventik voltak, mivel elvileg ki-be kapcsolja őket, nem szabályozza, így azt sem akarod, hogy hangosabb legyen mint volt, és a kisebb hűtést sem az azonosnál kevesebb fordulat miatt.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#38492) L4D1K válasza chopin42 (#38491) üzenetére


L4D1K
őstag

Noiseblockerek elég olcsók a BQ hoz képest. Ekkora minőségbeli eltérés lenne?

Mert 3e pénzért a 80 x-1 illetve a 92 x-1 oem elég baráti ár.

# ANTAL Tuning #

(#38493) Grózi válasza L4D1K (#38492) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Csodát ne várj tőlük-tűrhető darabok,de a PW2 minden téren jobb azért ebben a méretben.
Az adott méretben nekem még mindig a Shadow Wings az etalon.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#38494) L4D1K válasza Grózi (#38493) üzenetére


L4D1K
őstag

Akkor inkább a BQ. :D

# ANTAL Tuning #

(#38495) chopin42 válasza L4D1K (#38494) üzenetére


chopin42
őstag

Óriási különbségek nincsenek, de a legjobb ezek közül 92-ben a pw, ahogy Grózi írja. Ha nem drágák, azokat vedd.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#38496) Attila2019


Attila2019
tag

Üdv. Vettem 2 db silent wings 3 140mm high speed pwm ventit de az egyiknek van egy morgó motor hangja fordulattól függetlenül. A másik halkabb persze az is morog de kevésbé hallani. Selejt a venti vagy ez ilyen ? Pwm Y kábelel ossze kötve. Minden csatlakozón csinálja ezt a hangot .

(#38497) boogie84 válasza Attila2019 (#38496) üzenetére


boogie84
veterán

Kuld vissza oket!

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#38498) L4D1K válasza chopin42 (#38495) üzenetére


L4D1K
őstag

80ast megrendeltük, az volt amúgyis a qrva hangos.

Amúgy a pertiel elemnek működés közben van hangja?

# ANTAL Tuning #

(#38499) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Üdv.

Ma megjött pure 20 venti edigitalbol, és sima venti helyett kék ledeset kaptam, sajnos.

Kérdésem, hogyha a 4 lednél elvágom ezeket a vezetékeket, akkor jó vagyok, vagy lehet a ventik se fognak akkor menni?

Esetleg kikapcsolható valahogy a világítás vágás nélkül? Sajnos amint rádugom a 3 pines dugót egyből világít ¯\_(ツ)_/¯

(#38500) Grózi válasza Attila2019 (#38496) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mielött visszaküldenéd,elötte teszteld hogy Y kábel nélkül is morognak-e.Ha igen,akkor garanciális csere.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.