Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37501) grizlisandor válasza grizlisandor (#37457) üzenetére


grizlisandor
addikt

Egy hét alatt benyögte Bluechip, hogy nem tudnak se proci hűtőt, se Arctic BioniX P140-et szerezni nekem. :U
Bezzeg az apróságokat sikerült.

Jött Alza, ott meg venti nincs, de vannak apróságok(antivibrációs csavar PWM hosszabbító. Szeretem az alzát, volt minden raktáron, elvileg ma fel is adják. :B Ventiket meg a First Computer-től rendeltem meg, remélem az is csak ideér. :U

(#37502) Kempetlen válasza Grózi (#37498) üzenetére


Kempetlen
tag

Elmondom, ha már ennyire érdekel: az oldal fejlesztésével kapcsolatban nem bírták a kritikát az adminok. Tudjuk jól, hogy ez hogy megy itt, banolgatás van, mert idegesek szegények. És valóban, lehet, hogy nem 20, hanem 25 ezer a total. De miért is ezen lovagoltok?

(#37503) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Na. Meg érkeztek az Akasa viper 120mm ventik. Eddig meg vagyok elégedve velük. Egy x73 kraken gyári ventijeit váltották. És még nyertem is egy kevés hőfokot, és elég sokat halkult a rendszer.

Arctic P140 tapasztalatokat szívesen fogadnék, házhűtés témában :)

(#37504) Grózi válasza Sebibalu (#37503) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jók a P14-k,nyugodtan választhatod őket-jelenleg ár/érték arányban best buy.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#37505) mpierre válasza Grózi (#37504) üzenetére


mpierre
veterán

Ha választani kellene és az ár nem érdekes, akkor az Akasa Apache Black vagy, az Arctic BioniX P140 jobb egy 45 mm vtg radiátorra?

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#37506) Grózi válasza mpierre (#37505) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor BQ SW3 vagy eLoop.. :DDD
Arcticból a sima P14-t ajánlom,a Bionix széria annyira nem gyözött meg engem.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#37507) sunny1


sunny1
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.Adott egy 3 hónappal ezelőtt vásárolt házhűtő venti,ami eddig mindig 1000-1100 rpm-en működött.Most max.fordulaton (1350) üzemel.
Azóta semmi változás nem történt sem hw-téren sem szoftveresen,ezért nem értem mi történhetett.
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#37508) mpierre válasza Grózi (#37506) üzenetére


mpierre
veterán

Statikus nyomásra nem acélosak 1,6 és 1,08mmH2o... Ennél a mostani akasák is jobbak... :DDD

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#37509) chopin42 válasza mpierre (#37508) üzenetére


chopin42
őstag

Már kb 100x leírtam (másokkal egyetemben) hogy a GYÁRTÓI ADAT KAMU! A statikus nyomás adatok különösen viccesek: azt a többség nem tudja, hogy egy venti a maximum statikus nyomást 0, azaz NULLA légáram mellett fejti ki. Ez azt jelenti, hogyha lefogod, akkor szépen lelassul, és nyomást fejt ki. A gyakorlatban ha maxon járatja az ember, akkor ha jön a levegő, a statikus nyomás valahol 0 és közép érték között van (amit 0 légáram mellett tud a venti, annak a fele). Innentől MINDEN adat kamu (néhány gyártó esetleg odaírja, hogy "with zero airflow", de ott is hazudik....
Mi következik ebből? Az ember először meghatároz egy árat, majd abból a többség tapasztalata alapján legjobbnak ítélt ventit megveszi.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#37510) mpierre válasza chopin42 (#37509) üzenetére


mpierre
veterán

Heh, minő újdonságot mondtáli! Szerinted a radiátor micsoda ebben az összefüggésben?!

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#37511) Grózi válasza mpierre (#37508) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ne a gyártói adatot nézd!
Radira a 2 legjobb venti amit írtam.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#37512) mpierre válasza Grózi (#37511) üzenetére


mpierre
veterán

Most akasa apache black van. Tökéletes. Az új deszkával sikerült levinnem 500 rpm-ig. De mivel jön a nyári meleg, így feltolom 600-650-re. Egyenlőre maradnak, nem tudok jobbat náluk vagy, nem próbáltam, nem találkoztam még ilyennel. 500 rpm-en is átröffentik a 45 mm vtg radiátort.

Alapvetően nem véletlen van ott a fogatlan smile... Tudom, hogy nem érdemes a gyári adatra sokat adni, mert senki nem tudja mi alapján, hogyan, mit mérnek. Persze méretezhetünk járókereket is, meg kereshetünk munkapontot is...

Mindössze kíváncsi voltam, hogy mit tudhat a P14 (bionix).

Egy időben nagyon jók voltak az arctic kopterek, aztán sorra futottam bele morgós, zörgős példányokba. Pl sima P12-be. Még az akasa slim is jobb volt annál. Akkor leszoktam róluk, akkor jött az akasa apache. Ami - mint írtam - príma.

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#37513) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

Cooler Master MegaFlow 20 cm-es ventilátort tervezek cserélni 2 db 14 cm-es ventire a ház elejében. Ahogy nézem elég nagy a légszállítása ennek a 20-as ventinek (110 CFM és a fordulata alacsony (700 rpm max).

Van olyan 14 cm-es venti, amelyből kettő darab übereli ezt? A csend nem elsődleges, nem baj, ha kicsit hangosabb, de azért ne porszívó süvítés legyen. Hibrid ventilátor csatlakozók vannak az alaplapon, szóval mindegy, hogy 3, vagy 4 pin.

Amikre gondoltam:
- NB eLoop B14-2
- Silent Wings 3 140mm
- Phanteks PH-F140SP (ilyenből van jelenleg 1 a ház hátuljában és 1 a ház tetején)

Ezekből, vagy bármely más darabból kettő felül tudja múlni érdemben a MegaFlow ventit?

(#37514) Grózi válasza Qtya123 (#37513) üzenetére


Grózi
Topikgazda

eLoop esetén nyugodtan választhatod a 14-3-t is-alacsonyabb az índitófeszültsége is.
Akár az eLoop,akár az SW3 előrelépés lenne és normálisan szabályozva hangosnak se fogod találni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#37515) Qtya123 válasza Grózi (#37514) üzenetére


Qtya123
őstag

Köszi, tényleg a 14-3-ról meg is feledkeztem, pedig jobb értékei vannak, mint a 14-2-nek. (178 m3/h, kontra 109 m3/h airflow és a statikus nyomás is jobb, bár lévén házszellőztetés nem az a lényegesebb gondolom).

A Phanteks PH-F140SP nem ajánlott? 139 m3/h a légáramlása az eLoop 14-3 178 m3/h szemben, de árban fele annyi.

[ Szerkesztve ]

(#37516) Grózi válasza Qtya123 (#37515) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Van olyan aki szereti,engem nem győzőtt meg annyira.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#37517) Levazza


Levazza
újonc

Sziasztok!

Van egy Gigabyte B450M DS3H alaplapom 1db 4 pines csatlakozóval, azonban 3 db venti van a házamban. Ha veszek 2 db elosztót és rádugom arra, akkor mindegyik ventit tudja majd kontrollálni az alaplap? https://www.pcx.hu/akasa-ak-cbfa04-15-huto-eloszto-kabel-299414 Ebből szeretnék kettőt venni. (Kábel javaslatokat is elfogadok) Tudok az 1 A max fogyasztásról, nem fogyaszt a 3 venti annyit.

(#37518) Levazza válasza Levazza (#37517) üzenetére


Levazza
újonc

Közben találtam nagyobb kereséssel egy ilyet: https://www.pcx.hu/akasa-ak-cbfa03-45-0-45m-4pin-molex-5x-4pin-pwm-kabel-162731 Így nem kell az alaplapnak szolgáltatnia az áramot, ugye? Az probléma, ha a ventik nem egyformák? (2 gyári hűtő mellé volt pluszba egy bequiet)

(#37519) abdulka1 válasza Levazza (#37517) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Az elosztó 4 pines ágára kötött ventilátor paraméterei alapján, szabályozva lesz az összes, de csak az az egy lesz monitorozva.
Ha egyforma ventilátorokról van szó akkor azok fordulata egyforma lesz, de ha eltérőek, akkor mindegyik a saját specifikációjának megfelelően fog működni a PWM jel alapján.
Három légkeverőhöz talán EZ a kábel jobb, és még a lapot sem terheli, mert a tápról kapja a delejt.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#37520) abdulka1 válasza Levazza (#37518) üzenetére


abdulka1
őstag

A 3 pines ventilátorok max fordulaton fognak üzemelni ha PWM alapon vezéreled.

Érdekes, hogy mikor írtam az előző hsz-t 18:59-kor, még nem láttam a 18:49-es írásodat

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#37521) Levazza válasza abdulka1 (#37520) üzenetére


Levazza
újonc

És amit linkeltem (https://www.pcx.hu/akasa-ak-cbfa03-45-0-45m-4pin-molex-5x-4pin-pwm-kabel-162731) az nem a tápról adná az áramot? Jobb, ha sata-val csatlakoztatom, mint molex-el?

(#37522) abdulka1 válasza Levazza (#37521) üzenetére


abdulka1
őstag

Lényegében ugyan az a két kábel csak a csatlakoztatható ventik száma más.
A tápcsatlakozás szempontjából, azt választod amelyik szimpatikusabb.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#37524) Dugos


Dugos
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni RGB-s házventilátor ügyben. Fractal Design Define Mini C TG-be menne, gtx 1060 6 gb gpu, i5 8400-be quiet pure rock slim cpu hűtővel. Alaplap: MSI B360M Mortar, 3 db 4 pines fan csatlakozóval, egy 4 pines rgb csatlakozóval, de ezen már van egy led csík. Ha a fan csatlakozókra kötöm akkor tudom a mystic lighttal vezérelni őket? Vagy kell egy splitter?
Ezeket néztem:
ALPENFÖHN Wing Boost 3 RGB
THERMALTAKE Riing 12 LED RGB
3 db-ra max 20-21k-t szánnék.

Köszi a segítséget!

Üdv, D.

(#37525) mind_against


mind_against
tag

Hali!

2db előlapi 140mm 4pin PWM ventit akarok venni a házba és rákötni az alaplapra. Jelenleg csak hátul van.
Akasa AK-CBFA04-15 15cm fekete 4 pin PWM Y kábel

Szerintem ez rövid. Mivel tudom közelebb "vinni" az alaplaphoz vagy milyen megoldás lenne a legjobb? A hátsó 140mm-es szintén PWM 4pin venti szólóban megy jelenleg az alaplapba, de azt is cserélni akarom a két új előlapival együtt.

Szerk.: közben fentebb linkeltetek egy 45cm-es kábelt, az jó lehet nekem is?

[ Szerkesztve ]

(#37526) Dákesz


Dákesz
tag

Sziasztok
CM ml240 aio ra szeretnek 2db 12cm es ventillatort a gyari helyett.
max 5e/db
Koszi elore is :)

(#37527) Grózi válasza Dákesz (#37526) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Arctic P12,Akasa Apache
Ezek férnek bele a keretedbe és jó választás bármelyik.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#37528) racis válasza Találtgyerek (#37482) üzenetére


racis
tag

Nálam van ilyen, ha még érdekel. Én is egy videokártya ventijét akartam az alaplapra kötni, de végül is nem kellett. Ment pü.

(#37529) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Gigabyte BRIX mini PC-m (i7-7700hq és GeforceGTX-1060), és a gyári házból szeretném kivenni, egy egyedi házba rakni és egy jobb hűtéssel ellátni (egy normális játék közben simán 90 fokra megy a GPU, sőt van, amikor ki is kapcsolja magát a gép).
140-es és 200-as PWM-es Noctua ventikben gondolkodom, két db, egyik befúj, másik kiszív. A hang is fontos, de ha jól értem az összefoglalót, akkor a statikus nyomás fontosabb érték, hogy ki tudja fújni a lamellák közül a meleget a venti.

Itt egy kép, hogy az alaplapon és a VGA-n milyen lamellék vannak, szerintetek két noctua NF-P14s Redux 1200-as (3 pines), vagy két Noctua NF-A20 PWM-es ventivel lenne jobb dolgozni. A statikus nyomás értéke 1,29mm (140-esé) illetve 1,08mm (200-as), de a 200-as jelentősen halkabb tud lenni (akár 10dB(A), de akkor csak 0,59 mm a nyomás értéke).


A fő kérdés az, hogy elég-e ezekhez a lamellákhoz a nagyobb venti kisebb statikus nyomás értéke?

A másik (talán kissé off) kérdés: a CPU-n/GPU-n a bordák és a felület közözz kb 1mm vastag matrica szerű anyag van, nem a sima paszta. Ilyet hol lehet külön szerezni (kb 30x30mm-es kéne. Ha már hűtés újratervezés, gondoltam ezeket is cserélem, hátha kiszáradtak, és romlott a hatásfokuk.

(#37530) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Sziasztok!
Olyan jelenséggel találkoztam ami nagyon meglepett.
Alaplap:
-Asus Rampage IV Black Edition, de lehetne akár Asus Rampage III Extreme is, mert ott is előjött a dolog most, hogy így utólag belegondolok.
Ventik:
-Aerocool Dead Silence, 3pin, 140mm

A jelenség az, hogy ha az alaplapon CHA_FAN_(akármelyik) aljzatra csatlakoztatom a ventiket akkor lesz nekik egy morgó-búgó hangjuk.
Míg OPT_FAN_(akármelyik)aljzatra, vagy táp felől átalakítóval 3pin-re csatlakoztatom a ventiket, nincs morgó-búgó hang.

A CHA_FAN és OPT_FAN szabályzási interfésze máshogy néz ki a bios-ban, de a végeredmény ugyanaz kb. CHA_FAN-on a legalacsonyabb fordulaton is jól hallani, hogy búg a venti, maximális fordulaton meg pláne.

Szóval mi idézheti elő ez a különbséget és találkozott vele már más is?

(#37531) Maddrive321


Maddrive321
csendes tag

sziasztok, a házamban az egyik venti elkezdett zörögni, vennék helyette de ugyanolyat nem találtam, Zalman ZA1225 csl, milyet ajánlotok helyette, nem kell ledes, ja és cseréljem mindkettőt vagy elég csak az egyiket, köszi a választ

(#37532) chopin42 válasza Maddrive321 (#37531) üzenetére


chopin42
őstag

Nos. Ez a venti egy molexes fos. Mivel szinte 0 infót adtál meg (ár, alaplap, milyen házba), ezért keress akármilyen molexes ventit, gondolom eddig sem zavart, hogy maxon pörög. HA adsz több infót, akkor tudunk jobbat is ajánlani.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#37533) Maddrive321 válasza chopin42 (#37532) üzenetére


Maddrive321
csendes tag

ez volt alapból a zalman z9-es házban, szóval ha jól értem bármilyen 120as molexes jó bele

(#37534) HRolandS


HRolandS
újonc

Szevasztok!

Elolvastam a ventillátor ajánlót viszont szeretnék segítséget kérni. Úgy adódott hogy a házamban (phanteks enthoo pro a ventik megadták magukat, csapágyas hang,zajos működés stb.) Szeretnék előre 2db 14cm-es ventit, hátra 1db 14 centis ventit és fentre a proci felé 1-et. Milyeneket ajánlanátok? Nézegettem ezeket a thermaltake ventiket pl: https://aqua.hu/huto-ventilator/thermaltake-pure-14-argb-sync-tt-premium-edition-14cm-huto-ventilator-3db-cl-f080-pl14sw-a-t765081 jó választás lehet? Noctuát is néztem a redux elég jó árban van alzán, viszont kinézet szempontjából jó lenne ledes venti vagy felejtsem el? Be quiet pure wings 2-t ajánlották, olvastam itt hogy többen az arctic p14-eket ajánlják. Tudnátok segíteni? Teljesen megvagyok lőve venti téren, egyszerűen tanácstalan vagyok mit vegyek. Köszi előre is. :)

Üdv.

Roland

(#37535) chopin42 válasza HRolandS (#37534) üzenetére


chopin42
őstag

Arcticp14-et vedd. Az összes általad felsorolt ventivel minimum partiban van, de inkább jobb. Cserébe 2k/darab, a pst verzióval több összeköthető, 250-1700 fordulat, maxon sem zajos, 900-ig néma. Nekem enthoo pro van, és 4 p14 van benne, elöl 2, hátul és felül pedig egy.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#37536) HRolandS


HRolandS
újonc

És p140 bionix? kb. 1500-al drágább, azok jobbak mint a sima p14? Azt elfelejtettem írni,hogy tomahawk max lapom van.

(#37537) chopin42 válasza HRolandS (#37536) üzenetére


chopin42
őstag

Nem. Azoknak csak az ára több, meg van harisnya a kábelen, illetve valamivel több a max fordulat. Jó venti, de a dizájn oltárán beáldozták az ár-értéket.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#37538) abdulka1 válasza HRolandS (#37534) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Jók a P14-ek, csak először tisztázd le, hogy mit tudsz vezérelni. (DC vagy PWM)

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#37539) Dugos


Dugos
tag

Sziasztok! Ebben tudtok segíteni?
Nagyon köszi! :R

(#37540) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Giga B450 I manualban ez áll:

Pin No. Definition
1 GND
2 Voltage Speed Control
3 Sense
4 PWM Speed Control

Ha jól nézem az összefoglalóban, akkor ez hibrid aljzat lenne.
Továbbá Alpenföhn WIng Boost ventiből mennyit lehet egy csatira tenni? Ez még a legelső verzió, ez van itthon elfekvőben 3 db. Ha a WB2 nézem ott 0,11A írnak, tehát 3 db nyugodtan mehet egy aljzatra.

(#37541) hegegabi80 válasza hegegabi80 (#37540) üzenetére


hegegabi80
addikt

Közben megnéztem biosban és állítható a DC és PWM mód. Így már csak a második kérdés maradt, de az is elég egyértelmű.

(#37542) Grózi válasza hegegabi80 (#37541) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,az aljzat valóban hybrid.És nyugodtan tehete az első szériás WB-ből is a 3-t egy aljzatra-együtt sincs 0,5 A.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#37543) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok! Valami ötlet/tanács erre a posztra?

(#37544) hegegabi80 válasza Grózi (#37542) üzenetére


hegegabi80
addikt

OKs, köszi a megerősítés.
Van itthon elfekvőben 3 pines venti is, de jobb szeretem a pwm-est.

Vettem még pluszba egy ilyen BQ PW2 ventit az IS-60-ra tartaléknak ennyiért ajándék, úgy is vettem mást is. Lehet kellett volna még több is.

[ Szerkesztve ]

(#37545) Grózi válasza hegegabi80 (#37544) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez azért 1000-1200 rpm felett nem olyan halk-ettől függetlenül ennyiért jó vétel.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#37546) Raidon


Raidon
őstag

Sziasztok! Brocken 3 BE-vel elégedett vagyok mind teljesítményben mint pedig hőfokban. Kérdés a következő. Fractal Design Meshify C TG házba lenne szükségem 2db 120mm-es ventire abból egy örülnék neki ha slim lenne és beférne a ház elejére lentre, hogy ne kelljen kiszednem a takaró lemezt. Valamint 2db 140mm-re. Legyen jó légszállítása de azért legyen halk. Noctua-n filózok de konkrét típust nem tudom melyik illene a képbe. Köszi a válaszokat

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#37547) hegegabi80 válasza Grózi (#37545) üzenetére


hegegabi80
addikt

Na akkor benéztem. Végül is nem érzékeny annyira a fülem az ilyen hangokra, remélem nem fog majd sokkal magasabb fordulatra menni, 2000 rpm-ig biztos nem hagyom az tuti. A sima első AF WB halkabb?
Egyébként még rendeltem egy másik AF ventit varázslótól, ami a sima Ben Nevisen van. Meglátjuk melyik hogy muzsikál.

(#37548) abdulka1 válasza Maddrive321 (#37533) üzenetére


abdulka1
őstag

LINK

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#37549) Grózi válasza hegegabi80 (#37547) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azonos fordulat mellett,800 rpm felett egy kicsit halkabb a WB,de nem sokkal.A BQ-kal inkább az volt a gond,hogy elég sok hibás darab volt belölük ami morgott-kattogott.Ha ilyet tapasztalsz,akkor mehet vissza gariba.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#37550) hegegabi80 válasza Grózi (#37549) üzenetére


hegegabi80
addikt

Szerencsére van rá 1 év gari, ha kattogni fog megy is vissza.Bár a postaköltség majdnem annyi lenne, mint maga a venti volt.

Amugy valami fehér lapátos jobb lett volna, de az már drágább.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.