Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:24

LOGOUT.hu

A Guild Wars 2 egy MMORPG típusú játék, amely ráadásul havidíjmentes.
Történetileg a Guild Wars első részét folytatja, de itt most az 5 fajnak együtt kell harcolnia, a sárkányok legyőzésének érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) Helmoras válasza FehérHolló (#5100) üzenetére


Helmoras
őstag

Ez már biztos hogy a kiegészítők gemért is megvásárolhatók lesznek? Nagyon szimpatikus lenne hogy játékkal is bővítheted a tartalmakat :)

(#5102) Reno7


Reno7
senior tag

Sziasztok

A játékból nincs véletlenül próbaverzió? A honlapjukon nem találtam.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#5103) Lmh válasza FehérHolló (#5100) üzenetére


Lmh
őstag

Honnan veszed, hogy gemért lehet kieget venni? :) Mert biztos, hogy nem xD

Reno7: Nincs

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#5104) FehérHolló válasza Lmh (#5103) üzenetére


FehérHolló
veterán

Majd meglátjuk. ;)

Ha így lesz, akkor totál elinflálódik majd az arany.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#5105) #57919488 válasza Lmh (#5103) üzenetére


#57919488
törölt tag

A teljes kiegészítőt szerintem is majd rendes áron kell megvenni. Havidíj nélkül kell időközönként egy bevételi forrás.

(#5106) HS 2142 válasza FehérHolló (#5104) üzenetére


HS 2142
őstag

Szerintem legfeljebb olyan kiegészítőket, mint az első részhez volt a Bonus Mission Pack.

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#5107) FehérHolló válasza HS 2142 (#5106) üzenetére


FehérHolló
veterán

Az alap és a CE között azért volt legalább 5k különbség.
De teljesen felesleges ezen vitázni, mert úgyis egyértelműen eldől majd később. :)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#5108) andris811 válasza FehérHolló (#5107) üzenetére


andris811
tag

Ha ezt az egész gem store-t valahogy úgy oldanák meg, mint a LotRO-ban, az azért sokkal szimpatikusabb lenne. Ott még szívesen adtam is ki pénzt a turbine pontokért, ha valami nagyon kellett. Ha meg nem sürgős, akkor idővel úgyis lesz annyi pontom...

(#5109) #57919488 válasza andris811 (#5108) üzenetére


#57919488
törölt tag

Az egy B2P a másik F2P.

(#5110) andris811 válasza #57919488 (#5109) üzenetére


andris811
tag

Én ezt tudom, csak azt mondtam, hogy, ha olyan lenne akkor még vennék is dolgokat a store-ban... Így azért elég sok pénzt rá kell áldozni (goldot)...

(#5111) #57919488 válasza andris811 (#5110) üzenetére


#57919488
törölt tag

GW2-ben a játék közben ki lehet termelni azt amiért LOTRO-ban pénzt adtál ki a pontokért. Itt 1x veszed meg a játékot és sok fontos dologról nem lehet lemaradni a shop-ban.
LOTRO-ban meg szintezel majd egyszer csak megveheted a kiegeket ami kb. 30 euró környékén van a pack. GW2 gyakrabban van kb. ennyiért akcióban.
Köszi de nem akarok classokért meg küldetésekért fizetni amitől élvezhető lesz a játék, ismerem elég jól a F2P LOTRO-t :(((

(#5112) andris811 válasza #57919488 (#5111) üzenetére


andris811
tag

De te nem érted, amit én mondtam :D Nem mondtam, hogy jobb a lotroban, hogy ott minden területet, meg classokat is pontért kell venni! Én csak arra gondoltam, hogy ott játékkal több pontot tudsz szerezni, mint gw2-ben gemet, és, hogy ott vannak olyan dolgok is (területen, meg classon kívül), amit szívesen megveszek. Egyébként, meg mind2 játék nagyon jó, lotro-t most volt szerencsém egy steam-es akcióban beszerezni olcsó pénzért (a kiegeket). Jelenleg 3 játék van a gépemen, és ez minden igényem kielégíti: GW2, ha egy kis pörgés, akció kell; LotRO, ha egy kis történetre, szerepjátékra vágyom; és a Civ5, ha stragégiázni van kedvem... Na jó a dio3 is itt van kéznél, de az nagyon ritkán kerül elő :)

(#5113) HS 2142 válasza andris811 (#5112) üzenetére


HS 2142
őstag

Azért, mert itt nem fix az árfolyam, hanem a kereslet-kínálat függvényében változik. Aki az első hónapban kezdte a játékot, tanúsíthatja, hogy nagyon kedvező áron lehetett gemekhez jutni, ám ahogy egyre több pénz lett a gazdaságban (hogy a botok mennyire járultak hozzá abban nem vagyok biztos) és a gem iránti kereslet nem enyhült, így szükségszerű volt, hogy az ára emelkedik. Mellesleg én picit lehúzásnak éreztem volna, ha berakják a Fractalt, de csak 300 gemért lehet például feloldani. (Az update meg ingyenes lett volna, de hát az ugye nem a karkás része miatt hagyott pozitív emlékeket.)

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#5114) Jander


Jander
senior tag

Fractals:
A következő buildben jön a fractalba való visszacsatlakozási lehetőség, valamint a megoldás a szintkorlátozásokra.

Yaaaay! :C

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#5115) FehérHolló válasza Jander (#5114) üzenetére


FehérHolló
veterán

vótmá :)

Skynet is real. It's called Google.

(#5116) #57919488


#57919488
törölt tag

4 vs Zerg, jah ázsiaiak, akkor már értem :DDD

(#5117) Jander válasza FehérHolló (#5115) üzenetére


Jander
senior tag

De hát ez akkor került ki a hivatalos videó fordítása, persze volt már szó róla, de most mondták hivatalos úton is, hogy 28.-i update-ben ez már benne lesz. Vagy konkrétan ez volt már, csak elkerülte a figyelmemet? Mert pár napja ezt kérdeztem be ide :)

Zerg videó: aztaq! :D na ez kemény...

[ Szerkesztve ]

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#5118) Prof válasza #57919488 (#5116) üzenetére


Prof
addikt

Köszi jól mutatja milyen imba az ele aoe és mennyire sok a reménytelenül buta játékos ;]

[ Szerkesztve ]

(#5119) Lmh válasza Prof (#5118) üzenetére


Lmh
őstag

Inkább a 2.-at mutatja.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#5120) Cathfaern válasza #57919488 (#5105) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Miért ne lehetne gemért? A gemért valaki már fizetett egyszer.
Ha tegyük fel (nem ismerem az tényleges árakat) 20$ 2000 gem, és 20$ / 2000 gem a kieg, akkor:
1. Megveszed ArenaNet-től a kieget közvetlenül, akkor neki lesz 20$ bevétele
2. Veszel 2000 gemet játékban, és ebből megveszed a kieget. A gemet viszont valaki már egyszer megvette 20$-ért az ArenaNet-től. Tehát neki továbbra is 20$ a bevétele.

Szóval nekik halál mindegy, hogy te gemből veszed meg, vagy $-ből, ellenben ha lehet gemből is venni, akkor biztos lesznek olyanok akik megveszik, pedig amúgy nem tennék... :)

Szerk: közben eszembe jutott, hogy nem ismerem annyira a GW2-t, szóval ha van olyan lehetőség, hogy ingame (kereskedésen kívül) nagy mennyiség gemet lehet valahogy szerezni, akkor nem igaz a fenti. De tudtommal nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#5121) dilipok válasza Cathfaern (#5120) üzenetére


dilipok
veterán

nem vagyok nagyon jartas a dologban, de ha jol tudom ingame goldert is lehet gemet venni. Erre volt az a megjegyzes, hogy ha lehetne gemert venni kieget, nagyon elszaladna a gold/gem arfolyam (vagy ott csak azokat a gemeket lehet venni, amiket mar valaki megvett x EUR/gem arert? :F )

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#5122) FehérHolló válasza Cathfaern (#5120) üzenetére


FehérHolló
veterán

Szerintem gemet ANet is pumpál a rendszerbe, és machinálja az árfolyamot is. A gold-gem vételi/eladási árfolyamok között ugyanis látszólag nem nullad-, vagy elsődrendű a kapcsolat.

dilipok: Amíg a gemek elsődleges forrása csak a valódi pénzért vett gem (amit utána el lehet adni/meg lehet venni másodlagos piacon játékaranyért), addig igaza van Cathfaernnek.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#5123) dilipok válasza FehérHolló (#5122) üzenetére


dilipok
veterán

koszi, ezzel nem voltam tisztaban, hogy ott az mar csak masodlagos piac :R

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#5124) FehérHolló válasza Cathfaern (#5120) üzenetére


FehérHolló
veterán

Szerk: közben eszembe jutott, hogy nem ismerem annyira a GW2-t, szóval ha van olyan lehetőség, hogy ingame (kereskedésen kívül) nagy mennyiség gemet lehet valahogy szerezni, akkor nem igaz a fenti. De tudtommal nincs ilyen.

Paid tournamentekben lehet aránylag sok gemet szerezni. Cserében nem túl egyszerű dolog.

Skynet is real. It's called Google.

(#5125) Lmh


Lmh
őstag

Csűrhetitek, csavarhatjátok, de nem lehet majd fizetős kieget gemért venni. :) :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#5126) CactuS válasza Lmh (#5125) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Anet döntéshozót tisztelhetünk a személyedben? :)

Amíg egy Anetes illetékes le nem írja, addig minden csak feltételezés, tippelés. A tényeket majd a maga idejében megmondják - ami még odébb lesz, lévén a Devek nyilatkozták, hogy belátható időn belül nem lesz kieg a játékhoz.

FehérHolló: Onnan lehet, de ott szerintem a játékosok nagyon kis %a tud csak érvényesülni.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#5127) #57919488 válasza Cathfaern (#5120) üzenetére


#57919488
törölt tag

A Gem-ért nem mindenki ad ki valós pénzt. A kiegészítőért viszont kötelező lenne.

(#5128) Lmh válasza CactuS (#5126) üzenetére


Lmh
őstag

Ezerszer el lett mondva hivatalos forrásból, hogy lesznek nagy kiegészítők, kb 1-1.5 évente, amiket csak valós pénzért lehet majd megvenni. :((

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#5129) CactuS válasza Lmh (#5128) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Linkelhetnéd, mert az AMAs kiadványokban nem válaszoltak erre a kérdésre, csak annyit, hogy készíti egy külön csapat, de nem sietnek velük, mert inkább a free-content update-ekre helyezik a hangsúlyt.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#5130) CactuS válasza CactuS (#5129) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Szerk, csak már lejárt az idő:

Megjelenés előtti nyilatkozatok vannak, hogy lesznek-e stand alone kiegek vagy sem, illetve, hogy évente tervezik a bevezetését a kiegeknek, de azok jóval megjelenés előttiek. Megjelenés óta egy AMA/Hivatalos fórumon sem nyilatkozott - tudtommal - dev ezekről.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#5131) Cathfaern válasza #57919488 (#5127) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mégegyszer mondom, AN-nek pontosan ugyanannyi bevétele lesz $-ban akkor ha gemből veszed meg a kieget, vagy ha $-ért. Mert ha gemből veszed meg, de te a gemet goldból vetted, akkor egyszerűen annyi történt, hogy valaki más fizette ki a $-t nem te... nekik pontosan ugyanannyi bevétel, mivel közvetlenül az AN-től nem tudsz goldért venni gemet, csak más playertől... más player meg lényegében nem tud hozzájutni gemhez, csak $-ért (paid tournamenten kívül akkor ezek szerint, de ha jól tudom ott meg gem-be kerül a beszállás, szóval jó eséllyel nagyon minimális +gem kerül be a forgalomba azzal). Feltéve, hogy tényleg pusztán a playerek között zajlik a gem - gold csere, de szerintem igen, lásd lentebb.

FehérHolló:
Ez a felvetés jogos mondjuk, viszont itt meg feltételezhetjük, hogy ha bele is nyúlnak, akkor úgy / olyan mértékben, hogy nekik jobban megérje. Viszont ha így van, akkor jó eséllyel továbbra is megéri nekik az, hogy gemből is meg lehessen venni.
De megjegyzem, alapvetően nem érdekük belenyúlni a gem üzletbe, hiszen nekik minden "semmiből" eladott gem $-ban jelentkező veszteség. Tény, hogy másik oldalról érdekük, hogy ne legyen túl drága (ha túl drága, túl olcsón meg tudod oldani a gold szükségleted $-ból), viszont nagyon sok más eszköz van a kezükben, hogy befolyásolják az árat (lényegében minden amivel a gold szerzés sebességét befolyásolják, az befolyásolja a gemek árát: minél nehezebb goldot szerezni, annál olcsóbb lesz a gem és fordítva), szóval részemről kétlem, hogy közvetlenül beavatkoznának. Ugyebár a globális piac miatt elég nehéz rendesen átlátni a piaci folyamatokat, főleg ha nincs külső API, amivel AH figyelő programokat lehetne írni (és ha jól tudom nincs), szóval nagyon nehéz megmondani, hogy miért pont úgy mozog ahogy. EVE online nagyon régóta alkalmaz hasonló rendszert (ott ugyebár havidíjat tudod árulni ingame itemként), és nem igazán sikerült bizonyítékot találni arra, hogy a fejlesztők közvetlenül befolyásolnák a PLEX árát. Persze biztos sose lehet az ember, ügyesen csinálva sose derül ki a dolog.

(#5132) Jander válasza Cathfaern (#5131) üzenetére


Jander
senior tag

Attól, hogy azt a gemet valaki megvette, már többször nem lesz pénze belőle az AN-nek. Ez ugyanaz mint a használt-játék eladás/vétel - abból a kiadónak már nem lesz pénze, hiába mondják, hogy egyszer azt valaki megvette.

Véleményem szerint az Arenanet bukna azon, ha lehetne gem-ből venni kieget, ugyanis a gemet úgyis megvette valaki (pl. korábban valami kozmetikára), és neked kvázi 'ingyen' lesz meg a kieg. gold átváltásból ahelyett, hogy ők a gemért és a kiegért is kapnának pénzt.

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#5133) Lmh válasza Jander (#5132) üzenetére


Lmh
őstag

Pontosan.
Anet nem csak a gemből él. Teljesen világosan gemből és és az évente kiadott nagy fizetős kiegészítőkből.
Kár ezen vitázni. Olyan, mint meggyőzni valakit, aki nem hiszi el, hogy a Föld gömbölyű.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#5134) Cathfaern válasza Jander (#5132) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Huh.
"Véleményem szerint az Arenanet bukna azon, ha lehetne gem-ből venni kieget, ugyanis a gemet úgyis megvette valaki (pl. korábban valami kozmetikára)"
Ha kozmetikára vette meg, akkor te nem tudod tőle megvenni goldért. Amikor megvette a kozmetikát, akkor elveszik tőle a gemet, azt már nem tudja eladni.

Szóval mégegyszer:
1. eset: lehet kieget venni gemből
a. Player1-nek sok pénze van, de kevés ideje játszani, ezért gemből fedezi a gold szükségletét. Vesz 2000 gemet, amit elad goldért. Jön a kieg, ő nyilván megveszi 25$-ért. Tehát itt a AN-nek lett 2000 gem (25$) + 25$ nyeresége, összesen 50$. Ezután lesz 2000 db gem a rendszerben
b. Player2-nek nincs sok IRL pénze, ezért inkább farmol, és ingame goldból veszi meg a gemet. Tehát ő 0$-nyi gemet vesz az AN-től, ellenben mikor jön a kieg, megvesz Player1-től 2000 gemet, amiből megveszi a kieget. Tehát Player2-ből kereken 0$ haszna lesz így az AN-nek. Ezután 0 gem lesz a rendszerben, hiszen a kieg megvételekor elveszik
Tehát összesen 50$ haszna lesz az AN-nek a két playerből, és a rendszerben lévő (újra eladható) gemek száma 0.

2. eset: nem lehet kieget venni gemből
a. Player1 továbbra is pénzes, tehát simán megveszi 25$-ért a kieget. Ez esetben belőle lesz 25$ haszna az AN-nek
b. Player2 bár szivesebben venné gemből, de mivel nem lehet, ezért ő is megveszi 25$-ért a kieget. Ez esetben lesz belőle 25$ haszna az AN-nek.
Ez esetben gem forgalom nem volt, tehát az értelemszerűen 0, és összesen lesz 50$ haszna az AN-nek a két playerből.

Nos. Akkor légyszi magyarázzátok el nekem, hogy a 2. esetből miért lesz több pénze az AN-nek, mint az 1.-ből :) Köszönöm :)

(#5135) CactuS válasza Lmh (#5133) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Még mindig várom a linket, ahol egy dev állítja - a játék megjelenése után -, hogy nem lehet majd gemért venni a kieget, illetve évente fog új jönni.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#5136) FehérHolló válasza Cathfaern (#5134) üzenetére


FehérHolló
veterán

Második esetben ráadásul annak is nagy a kockázata az Anet részéről, hogy player2 nem tudja IRL pénzből megvenni a kiegészítőt, így az ő 25 dolcsijától eleshet. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#5137) #57919488


#57919488
törölt tag

Ezek a találgatások addig mennek ameddig meg nem jelenik a kieg.
Persze ez tuti, hogy akkor történik majd meg mikor se pénzem se gold-om se gem-em nem lesz :DDD

(#5138) S0m30n3 válasza andris811 (#5091) üzenetére


S0m30n3
aktív tag

A lényeg ugyanaz... Elköltözött, majd kirakta azokat, akik nem mentek át. Én pont nem játszottam abban az időszakban, szóval engem is kidobtak... De jól van, szerintem megpróbálok visszamenni, max. majd ha nem is játszok, akkor is belépek hetente egyszer megnézni, hogy guild-ben van-e valami változás, ami miatt kidobhatnak. Köszönöm a választ.

(#5139) #57919488 válasza S0m30n3 (#5138) üzenetére


#57919488
törölt tag

Akkor most hol van a Var?
Mert mintha Deso-n is láttam volna ezt a nevet.

(#5140) Jander válasza Cathfaern (#5134) üzenetére


Jander
senior tag

Megmondom miért:

1. általad vázolt eset: az AN 'kiadása' (szellemi tulajdont is beleértve): 2000 gem (25dollár), kieg (25dollár), 2000 gem (25dollár). Ugyanis Player2 a Te leírásod alapján újra rendelkezni fog a gemmel és vásárol belőle, de haszna ebből csak Player1-nek lesz aki megvette a gemet irl pénzért és a játékban tovább is adja. Tehát a gem-et kétszer költik el a játékosok, de az AN-nek csak 1x lesz belőle pénze (értsd ez alatt ők csak 50 dollárt kapnak, míg a játékosok 75 dollárnyi cuccot birtokolnak). Értem?

Még egyszer könnyebb példa: játékos 1 megveszi a CoD-ot (50dollár a kiadónak), játszik vele majd továbbadja játékos 2-nek (0dollár a kiadónak). Játékos 3 is megveszi (50dollár). 3 különböző teljes értékű felhasználás történik mégis a kiadónak csak 2x van belőle pénze.

[ Szerkesztve ]

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#5141) S0m30n3 válasza #57919488 (#5139) üzenetére


S0m30n3
aktív tag

Most Piken Square-en.

(#5142) #57919488 válasza Jander (#5140) üzenetére


#57919488
törölt tag

És hogyan lehet tovább adni valamit ami már accounthoz van kötve?

(#5143) Jander válasza #57919488 (#5142) üzenetére


Jander
senior tag

Mi is van account-hoz kötve a gem?

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#5144) Lmh


Lmh
őstag

Nem olvastam el a fenti hsz-eket, mert egyrészt nem érdekel mit theorycraftoltok össze olyanról amiről biztosan tudom, hogy hogyan lesz, másrészt időm sem lenne rá.
Cactus, nem keresek, mert szerdán államvizsgázom, meg amúgy is lenne jobb dolgom.
Lassan három éve minden nap minden gw2 hírt nyomon követek, tudom és kész. Hogy te nem hiszed el, az engem cseppet sem érdekel.
Elmondtam, nem célom, hogy meggyőzzelek.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#5145) HS 2142 válasza Jander (#5143) üzenetére


HS 2142
őstag

Nem a CoD-ra célzott?

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#5146) Jander válasza HS 2142 (#5145) üzenetére


Jander
senior tag

Jó kérdés, én amivel legutóbb játszottam a Black Ops volt, mittomén hanyadik rész volt, az nem volt account-hoz kötött, kölcsönkaptam 360-ra.

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#5147) Cathfaern válasza Jander (#5140) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

De ahogy a Player2 megveszi gemből a kieget, neki lesz 0 gemje, és 1 kiegje. Ez hol 75$? Amikor Player1 eladja Player2-nek a gemet, akkor 2000 gem lesz továbbra is a rendszerben, nem 4000 gem. Nem igazán értem miért számolod kétszer a gemet. Illetve a Player1-nek csak virtuális gold haszna lesz a gem eladáskor, ami pontosan 0$ költség az ArenaNetnek. Akkor lenne igaz amit mondasz, ha egyrészt a gemeket $-ért lehetne eladni ingame (nem lehet), másrészt ha a gemből úgy lehetne vásárolni, hogy az nem fogyna (ez se igaz).

Megpróbálom máshogy, első esetet vázolva:

............................................Player1 ---------------------------- Player2 ----------------------------- ArenaNet
Alaphelyzet..................50$ - 0 gem - 0 kieg.............25$ - 0 gem - 0 kieg................0$ - 2000 gem - 2 kieg
P1 gemet vesz AN-től...25$ - 2000 gem - 0 kieg........25$ - 0 gem - 0 kieg................25$ - 0 gem - 2 kieg
P2 gemet vesz P1-től....25$ - 0 gem - 0 kieg............25$ - 2000 gem - 0 kieg..........25$ - 0 gem - 2 kieg
P1 kieget vesz AN-től....0$ - 0 gem - 1 kieg.................25$ - 2000 gem - 0 kieg...........50$ - 0 gem - 1 kieg
P2 kieget vesz AN-től....0$ - 0 gem - 1 kieg.................25$ - 0 gem - 1 kieg...........50$ - 2000 gem - 0 kieg

Második eset:

............................................Player1 ---------------------------- Player2 ----------------------------- ArenaNet
Alaphelyzet..................25$ - 0 gem - 0 kieg..............25$ - 0 gem - 0 kieg................0$ - 2000 gem - 2 kieg
P1 kieget vesz AN-től....0$ - 0 gem - 1 kieg................25$ - 0 gem - 0 kieg............25$ - 2000 gem - 1 kieg
P2 kieget vesz AN-től....0$ - 0 gem - 1 kieg.................25$ - 0 gem - 1 kieg...........50$ - 2000 gem - 0 kieg

Ha így sem, akkor feladom...

Lmh:
"mert egyrészt nem érdekel mit theorycraftoltok össze"
Ez nem theorycraft, egyszerű matek meg némi pénzügy... egyre inkább úgy érzem, hogy utóbbit kötelezően oktatni kéne legalább középiskolákban.

(#5148) qad válasza Cathfaern (#5147) üzenetére


qad
senior tag

Úgy is lehet nézni hogy:

25 pénzért vesznek 2000 gemet. Ez a pénz már fix, innentől kezdve az Anet beljebb van 25-el és nem érdelki hogy a 2000 gemmel mi történik, csak az árfolyamot szabályozza.
25 pénzért mindenki megveszi a kiegészítőt és ezzel is beljebb lesz az Anet.

Ha ebből az elméletből indulok ki akkor az Anet hülye lenne gemért árulni a kieget amikor a kieggel együtt betehet valami tuti kívánnivaló ingame tárgyat. Tehát a játékosok megveszik a játékot és a nagyrészük ingame itemre is rámozdul. Ezzel sokkal nagyobb forgalmat generál mintha a kiegészítőt gemért árulná. A pénze ugyanúgy tutira megvan csak a gem után még extra profitja is lesz.

(#5149) CactuS válasza Cathfaern (#5147) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

"egyre inkább úgy érzem, hogy utóbbit kötelezően oktatni kéne legalább középiskolákban."

Én még hozzácsapnám a szövegértő olvasást is, mert nagyon sok embernek az sem megy.

Mindegy, úgy látom én is, hogy ez meddő vita, de azért remélem, hogy 8 hónap múlva - a GW2 első születésnapján - mindenki itt lesz még a fórumon, s akkor belinkelem ezeket a hsz-eket...

qad:

Ha a forgalomba kerülő gemeket csak valódi pénzért lehet a rendszerbe tenni, akkor nem számít. A kiegészítő is kívánatos "item" lenne, ahogy a digital deluxe verzió is, amit rengetegen "ingyen" upgradeelték fel goldból.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#5150) donki


donki
aktív tag

Én úgy gondolom, hogy ha gem-ért lehetne kiegészítőt venni, akkor drágább lenne a gem, és megérné venni, mert nekem most úgy tűnik, hogy a gold-ot jobb közvetlenül a játékosoktól (bot tulajdonosoktól) megvenni, amiből biztosan nincs haszna a játék üzemeltetőjének.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.