Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) mexel


mexel
veterán

Nem értem mit újítottak, nekem most sincs ott a kijelentkezés gomb (link), csak a legördülő menü.

(#3652) mexel


mexel
veterán

Ha átállítom angol nyelvűre a gmailt akkor ott a Signout gomb, ha magyarra akkor nincs. De jó.

(#3653) MichaelSD válasza mexel (#3652) üzenetére


MichaelSD
őstag

A nem angol nyelvekre szinte mindig később jönnek át fejlesztések. Ez amolyan Google sajátosság.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3654) sekli


sekli
addikt

Nem tudom eddig kinek volt kevés, hogy csak 10.000 névjegyet tárolhatott a gmailben, de mától már 25.000-et lehet.

(#3655) mexel válasza sekli (#3654) üzenetére


mexel
veterán

Ennek is örülünk :D

(#3656) MichaelSD válasza sekli (#3654) üzenetére


MichaelSD
őstag

1500nál tartok.... de most már azért nyugodtabban alszom :)

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3657) Franklin válasza koshmar (#3650) üzenetére


Franklin
addikt

De utálom az ilyen "fejlesztéseket"! Eddig egy kattintással lehetett valamit megcsinálni, most kettővel. Szuper! Tényleg! Remélem valaki ezért kapja a fizetését, hogy ilyeneket találjon ki.

Hihetetlen.

Van már "Vissza a kilépés linket!" facebook csoport? :-D

[ Szerkesztve ]

(#3658) mexel válasza Franklin (#3657) üzenetére


mexel
veterán

Van itt feljebb valami leírás hogy megoldható, de szerintem csak angol nyelvű gmailban ha nem tévedek. Én is várom a megoldást nagyon.

(#3659) Franklin válasza mexel (#3658) üzenetére


Franklin
addikt

Köszi, angolra állítva magától visszakerült a kilépés link.

(#3660) EmberXY válasza Franklin (#3657) üzenetére


EmberXY
addikt

Én csak azt nem értem, hogy ha már legördülő menübe teszik a kilépést, profil beállításokat, stb,.., akkor a többi menüpontot (Gmail, Naptár, Dokumentumok, stb..) miért nem teszik egy legördülő menübe, hogy kevesebb kacat legyen? Lényegében csináltak is valamit meg nem is, de pont a kilépést "nehezítették" meg...
Továbbá ha már a Beállítások menü kapott egy ikont, megoldhatták volna a kilépést is egy ilyen ikonnal, még jobban is nézne ki..
Szerintem előbb-utóbb biztosan lesz valami user script hozzá, ha a fejlesztők nem változtatnak rajta.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3661) koshmar válasza Franklin (#3657) üzenetére


koshmar
őstag

:DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#3662) MichaelSD válasza EmberXY (#3660) üzenetére


MichaelSD
őstag

Vállalati (egyetemek, stb.) környezetben harmadrangú funkció a kilépés. Reggel belépsz, este ki, ha egyáltalán kilép a felhasználó és nem csukja be egyszerűn a böngészőt. A többi alkalmazás viszont gyakrabban használják a munkához.

Ekkora sírás után tuti, hogy lesz valami labs vagy 3rd party megoldás.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3663) Davetim


Davetim
tag

Időnként érdekes jolly joker leveleket kapok gmailen. Ez alatt azt értem, hogy a feladója "user@domain.com", címzett nincs, se tárgy, maga a levél szövege meg ennyi hogy "¶¬‹" vagy "´¬‹". Tudja valaki mi lehet ez? Csak kíváncsiságból :)

(#3664) MichaelSD válasza Davetim (#3663) üzenetére


MichaelSD
őstag

Még soha nem kaptam ilyen levelet, ezért nem tudok mit mondani.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3665) kmisi99


kmisi99
addikt

Beléptem az egyik régebbi gmail fiókomba kiírta hogy gyanús tevékenységet észlelt változtassam meg a jelszót és mikor beléptem az elküldött üzenetekbe valami hülye holnapcímet küldött el elvileg az összes gmailemben lévő címre. Foglalkozzak ezzel vagy csak valami vírus volt?

(#3666) MichaelSD válasza kmisi99 (#3665) üzenetére


MichaelSD
őstag

Ez gyanús, ilyenről még nem is hallottam és soha nem is volt nekem.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3667) EmberXY válasza kmisi99 (#3665) üzenetére


EmberXY
addikt

A jelszót mindenképpen változtasd meg, előtte nem árt átvizsgálni a gépet, mert lehet, hogy valami trójai van a dologban.
Amikor belépsz a fiókba, legalul, ahol a legutóbbi bejelentkezést mutatja, a részleteknél meg tudod nézni, hogy a legutóbbi X időszakban mikor és honnan történtek belépések a fiókodba, ideális esetben az összes sorban a saját IP címed van, viszont láthatod, ha netán máshonnan is beléptek a fiókodba. Nem túl régre tekint vissza, de ha még nem sokszor léptél ki-be, találhatsz érdekességeket.
Ezen a fórumon is volt már ugyanilyen észrevétel, ott például macedón és brazil IP-ről is volt belépés a fiókba, és az a fiók is spam-eket küldözgetett, ezért nincs kizárva, hogy valami szétküldözgeti a jelszavadat a világban..: [link]

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3668) kmisi99 válasza EmberXY (#3667) üzenetére


kmisi99
addikt

Megnéztem és Szerbiából léptek be. Meg is változtattam a jelszót valami komolyabbra.
Vírus nem hiszem hogy van Norton internet security 2011 em van ami állandóan frissít

(#3669) EmberXY válasza kmisi99 (#3668) üzenetére


EmberXY
addikt

Hát valahogyan csak kikerült a jelszavad, ha te nem adtad ki, csak a gépedről kerülhetett ki. Ha esetleg még mindig rajta van a kártevő és tevékenykedik, akkor nagy eséllyel fogsz ismét ugyanígy járni.

Up the Irons!

(#3670) koshmar válasza kmisi99 (#3668) üzenetére


koshmar
őstag

Reméljük, alami jó nehezet állíts be.

Nekem 21 jegyű, van benne kocsinév, pluszjel, szóköz, jajj, minden ami kell- jobban mondva nehezíti. :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#3671) EmberXY válasza koshmar (#3670) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha a bevitt karaktereket figyeli a program, nem számít a jelszó bonyolultsága.. Nyilván az előző jelszót sem találgatással fejtette meg, hanem a beírásakor egyszerűen ellopta, ugyenezt könnyedén megteheti (megteszi) az új esetében is, ha még aktív. Ha találgatással fejtené meg, akkor valószínűleg egy jópár próbálkozás után a gmail már figyelmeztetne, nem pedig csak akkor, amikor már a spam-ek kiküldése megtörtént.. Valószínűleg az tűnt fel, hogy különböző országokból lépnek be a fiókba rövid időn belül, és ez irreális...
Szóval ilyen esetben mindenképp ellenőrizném azt a gépet, esetleg utánajárnék, hogy mások hogyan oldották meg a dolgot, mert a helyzet enyhén szólva nem megnyugtató, és a jelszó bonyolultsága önmagában nem oldja meg. (Véleményem szerint valami trójai és egy zombihálózat van a dolog mögött, a spam-ekből erre lehet következtetni)

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3672) koshmar válasza EmberXY (#3671) üzenetére


koshmar
őstag

Azt nem tudom, hogy a Gmail hány sikertelen próba után figyelmeztet.
Velem előfordult már, hogy negyedéjre sem sikerült belépnem, mert a már említett, jó hosszú karakteres jelszavamat 2 mp alatt akartam begépelni.
Az tuti, hogy egy idő után már nem csak a jelszót kéri, hanem ilyen ferde betűket is ki kell olvasni.

Az viszont, hogy különböző országokból nagyon rövid időkülönbséggel léptek be, szerintem egyértelmű utalás.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#3673) EmberXY válasza koshmar (#3672) üzenetére


EmberXY
addikt

Azt én se tudom, hogy hány próba után válik gyanússá, de azt beláthatjuk, hogy egy megfelelő nehézségű jelszót nem 5-10-100 próbálkozásból fog kitalálni egy program, így bizonyára gyanússá válik az ilyen fajta feltörési kísérlet..
A különböző országokból történő belépések szerintem egyértelműen arra utalnak, hogy valószínűleg egy zombihálózat megfertőzött gépei lépkednek be és küldözgetik a spameket, valószínűleg az említett gép is ezt teszi néhanapján, ha tévednék, nyugodtan javítsatok ki...
Az más kérdés, hogy más e-mail szolgáltatók hogyan tolerálják ezt, úgy néz ki, hogy a gmail viszonylag hamar leleplezi. (Ha én ilyet tapasztalnék úgy, hogy közben az általam megfelelőnek vélt védelem van a gépemen, ami nem talál semmi rendelleneset, én biztosan megkeresnék valami szakembert, hogy tegye rendbe.)

Up the Irons!

(#3674) PhoenixK válasza kmisi99 (#3668) üzenetére


PhoenixK
őstag

Az is lehet, hogy valahol máshol volt fertőzött gép. Használtad még valahol a fiókodat? (haveroknál, család, suli/meló)

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#3675) kmisi99 válasza PhoenixK (#3674) üzenetére


kmisi99
addikt

Igen iskolában használtam. Ott nincs vírusirtó és sokévenként rakják újra a gépeket.

(#3676) MichaelSD válasza kmisi99 (#3675) üzenetére


MichaelSD
őstag

Akkor tuti ez lehetett a gond.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3677) sbazsi


sbazsi
veterán

Adott a google apps.
És adott két domain. Mondjuk abc.com és def.com. Mindkét email cím egy főfiók alá van rendelve a gmailben, pontosabban az abc.com az elsődleges domain, a def.com pedig alias.
A google apps-ba a belépés az abc.com-os címmel történik.
tehát a google.com/a/abc.com címen.
És most úgy néz ki, hogy megválunk ettől az abc.com domaintől.
ez vajon hogy oldható meg, hogy a def.com a gmailen belül maradjon?
Szeretném megtartani az eddigi dolgokat. magyarán az lenne a legjobb, ha az aliast valahogy "elő lehetne léptetni" fő domain-nek, és utána a másodlagost törölni.
Érthető a kérdésem?! :B

(#3678) MichaelSD válasza sbazsi (#3677) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nem teljesen, ezért életbe léptetem a defcon onet. :)

Ez macera lesz. Szerintem, de most nem tudok utána nézni csak később, a legegyszerűbb IMAPpal lerántani a leveleket az abc.comról és feltölteno a def.comra. És a def.cmot elsődlegesként haszálni.

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3679) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!
Meg tudnátok mondani mit kell beállítsak ,hogy szinkronizálni tudjak a crome böngészőmmel?
Friss rendszert telepítettem és egyszerűen nem csinálja.

(#3680) MichaelSD válasza tomic (#3679) üzenetére


MichaelSD
őstag

Késő van és fáradt vagyok, bocsi, Mit is szeretnél syncelni?

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3681) MichaelSD válasza sbazsi (#3677) üzenetére


MichaelSD
őstag

Ez nem segít? A primary domain lehet változtatni. Átnevezed a abc.com helyett def.comot primary domainnek.

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3682) tomic válasza MichaelSD (#3680) üzenetére


tomic
addikt

A crome böngészőmben volt beállítva a synk az email címemre.

(#3683) tomic válasza MichaelSD (#3681) üzenetére


tomic
addikt

Sajna nem tudok angolul. De ez mi is pontosan? (kezdő vagyok)

(#3684) sbazsi válasza MichaelSD (#3681) üzenetére


sbazsi
veterán

Jelenleg nem lehet módosítani a vezérlőpulthoz társított domainnevet.
:( :(

akkor csak az újraregisztrálás segít? :F

(#3685) MichaelSD válasza sbazsi (#3684) üzenetére


MichaelSD
őstag

Szerintem kérdezz rá, hogy miért nem. Egy kört megér.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3686) sbazsi válasza MichaelSD (#3685) üzenetére


sbazsi
veterán

hol/hogyan lehetne rákérdezni :B
ez az ingyenes változat, nem tudom, ehhez is van levelezős support?

egyébként ha újraregisztrálok, akkor egy dolog aggaszt:
a def.com domaint ha törlöm az aliasból, akkor azt mennyi idő múlva tudom regisztrálni?!
azonnal, vagy el kell telnie egy kis időnek? :U

(#3687) MichaelSD válasza sbazsi (#3686) üzenetére


MichaelSD
őstag

Ha jól emlékszem az átfutási idő olyan 24 óra.

Help itt.

A fórumokban is rákérdezhetsz.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3688) sbazsi válasza MichaelSD (#3687) üzenetére


sbazsi
veterán

az emailhez valami pin kód kell, ha jól értem.
na akkor marad a fórum :R

(#3689) mutyi


mutyi
őstag

Sziasztok!

Nekem egy igen érdekes hibajelenség jött elő a gmailben.
Az asztali számítógépen fordul elő, hogy ha csatolni akarok bármilyen dokumentumot, akkor elkezdi feltölteni majd 1-2 mp után megáll és nem megy tovább, majd kiírja hogy sikertelen feltöltés. Ez eddig még semmi, mert ettől a perctől kezdve lehal a gép hálózati része is, se net se belső hálózat. Annyit sikerült már kitalálni, hogy az átjárót bassza el valahogy, ha újraépítem a kapcsolatot, akkor megint lesz hálózat.
Kipróbáltam már több böngészővel is, Firefox, Explorer alatt is ugyanaz. Miközben lehalasztja az asztali gépet, átülök a noti elé és ott csatolom, semmi baja sincs, tökéletesen csatolja és küldi.
Mind két op rendszer Windows 7.
Az egészben az a fura, hogy egy hete szólt egy ügyfelem, hogy ez a baja neki is, hogy nem akarja mindig csatolni a gmail a file-okat, mi lehet a baja.
Szóval minden ötletet várok,mert nagyon zavaró, hogy nem tudok a gépről csatolni egy file-t sem.

(#3690) fatal`


fatal`
titán

Csak nálam vannak problémák az IMAPpal?

Baromi lassú most...

(#3691) thesound


thesound
őstag

ma megjelent a gmail-ben a system mappák között egy important mappa és a hozzá tartozó jelölések... fontos nem fontos... a priority inbox ki van kapcsolva.... és bizonyos levelekre ráteszi az important labelt automatiksuan.... ez a label nem eltávolítható a levélről (ha megnyitom a levelet nem is látszódik)

bekapcsoltam, majd kikapcsoltam a priority inbox-ot de ugyanez...

labelek kezelése alatt a system labeleknél szerepel az important mappa és nem eltávoltítható....

hát a f*szomat már... miért kell ránk erőszakolni... kikapcsolni sem lehet... az ugyanazt tudja, mint a priority inbox, csak azt ki lehet kapcsolni... biztos a kutya nem használja a priority inboxot (max aki minden szarra fel van iratkozva) és ezzel promózzák... :W

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#3692) mexel


mexel
veterán

Még nem sikerült megoldást találni erre az idióta legördülő kilépésben a magyar menüben? magyar support elérhető valahol?

(#3693) koshmar válasza thesound (#3691) üzenetére


koshmar
őstag

Meg aztán honnan tudja, hogy nekem vagy másnak mi fontos és mi nem?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#3694) EmberXY válasza thesound (#3691) üzenetére


EmberXY
addikt

Ma én is ugyanezt tapasztaltam, amikor írtad, akkor nekem még nem volt, azért nem is értettem, hogy miről van szó...
Érdekes, lett egy "Fontos" mappa, és vannak is benne levelek, különböző cimkéjű levelekkel meg is pakolta, de hogy mi alapján... (pl egy facebookos értesítést soha nem jelölnék fontosnak, azért is gyűjtöm külön cimke alá, hogy ne is legyenek szem előtt, de most néhány ilyen levél is fontosnak lett jelölve) :F
Nem semmi...

Up the Irons!

(#3695) mukibuci válasza thesound (#3691) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Nálam is ma került elő ez a "fontos" funkció, hát nem volt hosszú életű :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#3696) EmberXY válasza mukibuci (#3695) üzenetére


EmberXY
addikt

Most, hogy mondod, már nálam sincs meg. :DDD

Up the Irons!

(#3697) thesound


thesound
őstag

A funkciót én is azonnal kikapcsoltam, de a mappát nem tudom eltüntetni... jobb híján hide-oltam, de nem is akarom, hogy legyen :D

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#3698) MichaelSD válasza thesound (#3691) üzenetére


MichaelSD
őstag

Ha fele ennyit szinkronizál és inkább a menüket elolvasnád, akkor észrevetted volna, hogy a priority inbox alatt ki lehet kapcsolni a importance-ot, a második menüpont alatt.... :U

A mappa megmarad, de a nyilakat eltávolítja.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3699) MichaelSD válasza MichaelSD (#3698) üzenetére


MichaelSD
őstag

Fáradtan nem szabada fórumozni :) szinkrinizál = szitkozódnál :)

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3700) thesound válasza MichaelSD (#3698) üzenetére


thesound
őstag

Észrevettem, de ha inkább elolvasnád (csak ilyen kedvesen ahogyan Te is) amit írtam, rájönnél, hogy a mappát is szerettem volna eltüntetni

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.