Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) EmberXY válasza lorcsi (#3400) üzenetére


EmberXY
addikt

Elvileg ezt egy gmail labs alkalmazással tudtad megtenni, szóval azt az alkalmazást tiltsd le, és ha minden jól megy, visszakerül a bal oldalra.

Up the Irons!

(#3402) ollie válasza cascada (#3397) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs ideiglenes SMS szám, mivel ideiglenes telefonszám sem létezik, hacsak az eldobható, egyszer használatos telefonokat (simmel) nem számoljuk, de azok is pénzbe kerülnek, és nincsenek is itthon.

[ Szerkesztve ]

***

(#3403) cascada válasza ollie (#3402) üzenetére


cascada
senior tag

Ezt sajnálattal hallom :(
Kiprobáltam új IP-vel, és törölve az összes böngészési előzményt, de sajnos így sem engedi SMS küldés vagy hanghivás nélkül a regelést :(

(#3404) EmberXY válasza cascada (#3403) üzenetére


EmberXY
addikt

A help menüben az ehhez hasonló esetekre is gondoltak:

"If you don't have a phone, ask a friend to use his or her number to receive the code via text message or voice call."

Mindenre van megoldás. :DDD

Up the Irons!

(#3405) cascada válasza EmberXY (#3404) üzenetére


cascada
senior tag

Ez remek... :D
Az remélem akkor nem lesz baj, ha egy telefonszámhoz 10 fiók van hozzárendelve :C

(#3406) EmberXY válasza cascada (#3405) üzenetére


EmberXY
addikt

Végülis mind a tizen ugyanazt az ismerősötöket kértétek meg a jócselekedetre, és ugyanabból a netkávézóból használjátok a fiókjaitokat, nincs ebben semmi rossz. :D

Up the Irons!

(#3407) Kloden


Kloden
senior tag

Kb 2 napja szaraxik a gémél. SMTP-re hivatkozva nehezen küldi a leveleket...

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#3408) EmberXY válasza Kloden (#3407) üzenetére


EmberXY
addikt

Nálam működik, bár én csak webes felületen használom, de azt szinte éjjel-nappal...
Levelek jönnek-mennek rendesen....

Up the Irons!

(#3409) MichaelSD válasza EmberXY (#3408) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nálam is minden megy a web felületen.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3410) Kloden válasza EmberXY (#3408) üzenetére


Kloden
senior tag

Thunderbird/Winmail reklamál SMTP szerver hibára. Weben nekem is megy rendesen.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#3411) littlemamba


littlemamba
aktív tag

Hello, abban kellene segítség, hogy oprendszer újrahúzás után az ímélcsatolmányokat nem eredeti nevén akarja elmenetni, hanem getattachment néven. Ezt hogy lehet visszaállítani? Nem csak itt hotmailnál is ez van.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#3412) MichaelSD válasza littlemamba (#3411) üzenetére


MichaelSD
őstag

Hotmail???

Sajnos nem tudom, de ez oprendszer gond nem a Gmail beállítási probléma.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3413) littlemamba válasza MichaelSD (#3412) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Igen, mindkettőnél ezt csinálja sajnos...no mindegy, majd rájövök, hogy mi okozza.

[ Szerkesztve ]

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#3414) cascada válasza EmberXY (#3406) üzenetére


cascada
senior tag

Jaaa... :D Na közben sikerült regelni SMS nélkül is.. Csak sokszor kell próbálkozni napközben különböző időpontokban :K

(#3415) marsu


marsu
addikt

Sziasztok!

Hol lehet beállítani az automatikus vagy alkalomszerű visszaigazolás kérését?

(Webes felületen)

Nem találom ...

:U

[ Szerkesztve ]

Press any key to continue ...

(#3416) EmberXY válasza marsu (#3415) üzenetére


EmberXY
addikt

Elméletileg nincs ilyen funkció, azért nem találod.....

Up the Irons!

(#3417) marsu válasza EmberXY (#3416) üzenetére


marsu
addikt

Volt egy ilyen érzésem ...

Press any key to continue ...

(#3418) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, az mitől lehet, hogy minden levelem elküldése előtt a gmail úgy formázza be az általam írt szöveget, mintha egy vers lenne, betördeli úgy, hogy csak a lap felé foglalja el?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3419) EmberXY válasza Zirowe (#3418) üzenetére


EmberXY
addikt

A levél írásakor kihasználod a teljes sorokat, vagy gyakrabban ütsz entert?
Én gyakran váltok sort, nekem is némelyik úgy néz ki, mint egy vers, de a hosszú sorok az elküldött levélben is megmaradnak...

Up the Irons!

(#3420) MichaelSD


MichaelSD
őstag

1. A kereső a barátod :) Kb. 10 kérdezék már......

2. Azért nem találod, mert nincs ilyen lehetőség (szerencsére, bocs személyes vélemény).

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3421) localhost válasza MichaelSD (#3420) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3422) Zirowe válasza EmberXY (#3419) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem, gyakran ütök entert, de nem akkor, amikor ő formázza be.

Itt egy példa egy már elküldött levelemből (most a szöveg mellékes :) ):
Gondolom magától értetődő, hogy eléggé hihetetlennek hangzik, főleg a
fentiek tükrében, hogy a cég saját vagyona (megjegyzem a cég
bejegyzett tőkére a cégjegyzék szerint 500ezer ft, amiből nem igazán
futotta volna a több milliós számlák fedezésére) rovására történtek a
telefonszámlák kiegyenlítése.

Én pedig így gépeltem be:
Gondolom magától értetődő, hogy eléggé hihetetlennek hangzik, főleg a fentiek tükrében, hogy a cég saját vagyona (megjegyzem a cég bejegyzett tőkére a cégjegyzék szerint 500ezer ft, amiből nem igazán futotta volna a több milliós számlák fedezésére) rovására történtek a telefonszámlák kiegyenlítése.

Elküldés előtt is így, normálisan nézett ki, elküldés után pedig úgy, mint legfölül..

A formázási beállításokhoz az életembe nem nyúltam, most megnéztem, és balra húzás van beállítva, de ez akkor is túlságosan is balra húz, konkrétan a levél felénél nem megy tovább a szöveg elküldés után.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3423) MichaelSD válasza localhost (#3421) üzenetére


MichaelSD
őstag

nem Marsu füles barátunk :)

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3424) EmberXY válasza Zirowe (#3422) üzenetére


EmberXY
addikt

Én is kipróbáltam, küldözgettem magamnak pár levelet, és feltűnt (eddig valahogy nem.. :D), hogy a levél írásakor a keret szélesebb, mint az a keret, amelyikben a már elküldött levelet jeleníti meg, és a keret keskenyítéséből adódik, hogy a szöveg nem fér el abban a szélességben, mint ahogy eredetileg megírtuk, ezért összébb veszi, és ezért alakul ki a fura formázása...

De megfigyeltem, hogy ha az utóbbi, vagyis a kisebb keret szélességét veszem alapul, és úgy írom meg a levelet az eredeti nagy keretben (tehát ott váltok sort, ahol a kis keret széléhez érnék, ezt egyszerűen hozzánéztem a fejléc egy pontjához, és ahhoz viszonyítottam...), akkor az elküldött levélként megjelenő szöveg is ugyanúgy fog kinézni, mivel elfér a keretben....

Ehhez külön beállítást, labs alkalmazást nem láttam, szóval elvileg nekünk kell "kimérni", ha azt szeretnénk, hogy ugyanúgy nézzen ki a végén is, mint ahogy az elején... ---> bár ez engem nem nagyon szokott zavarni, a lényeg, hogy van rá megoldás..... :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3425) Zirowe válasza EmberXY (#3424) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ok, köszönöm, akkor majd tesztelem én is :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3426) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

A címtárban mi ez a "Starred in Android" csoport?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3427) Vladi


Vladi
nagyúr

Csak nekem nem megy? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3428) EmberXY válasza V.Stryker (#3426) üzenetére


EmberXY
addikt

Én ilyet nem találtam sehol.....

Vladi: nálam működik rendesen minden (webes felület).

Up the Irons!

(#3429) V.Stryker válasza EmberXY (#3428) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A címtárban menj rá valakire és ott ha a csoportokat lenyitod, a legalsó lesz.

Igazából az lenne a célom,hogy az androidos telóm nyugodtan szinkronizálja a névjegyeket is a gmailről, viszont, csak amiket megadok. Mert alapból minden szemetet is letölt a telóra, pl olyan emailcímet is, amire egyszer írtam x hónapja. Ötletetek ennek kivitelezésére van?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3430) MichaelSD válasza V.Stryker (#3429) üzenetére


MichaelSD
őstag

A csoportokat be lehet állítani, hogy melyikeket syncelje. Azzal tudsz játszani.

A Google a barátod :)

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3431) V.Stryker válasza MichaelSD (#3430) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Próbáltam a google-t, de nem tisztázódott bennem, hogy mire is keressek. :B A linkedből sem tudok sokat profitálni....szerintem hülye vagyok hozzá. :)

Szóval beteszem a szükséges névjegyeket egy csoportba? Mindegy melyikbe? Hol tudom beállítani,hogy melyiket csoportot szinkronizálja?
:B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3432) MichaelSD válasza V.Stryker (#3431) üzenetére


MichaelSD
őstag

:)

A csillag amolyan gyorsfilter. Becsillagozod és ott lesz a Csillagozott mapába.

Rosszul emlékeztem. Nem a synet tudod beállítani, hanem, hogy mit jelenits meg a contactocban (setting, display option)

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3433) Vladi válasza EmberXY (#3428) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jóvan mostmár megy. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3434) V.Stryker válasza MichaelSD (#3432) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szerintem felre ertettel. Nem a levelekkel van gond, hanem ugye a cimtarbol a kapcsolatokat beteszi a telefonkonyvbe es itt akarnek valami szurest, hogy minden szemetet vagy egyszer
haszznalt mailcimet letoltson.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3435) MichaelSD válasza V.Stryker (#3434) üzenetére


MichaelSD
őstag

Szerintem nem értettelek félre. Én úgy oldottam megy, hogy csak azokat jelenítsem meg a telefonomon, akinek van mobilja is. Ez nekem lefedi az igényemet.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3436) V.Stryker válasza MichaelSD (#3435) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És akkor ezt nem is a gmail-ben hanem a telefon névjegyzékében állítod be?

Azt esetleg nem lehet beállítani, hogy akinek nincs telszáma, azt le se töltse a teló?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3437) MichaelSD válasza V.Stryker (#3436) üzenetére


MichaelSD
őstag

Igen a telefonon. Szerintem nincs olyan beállítás, de nem is nagyon kerestem.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3438) V.Stryker válasza MichaelSD (#3437) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Értem. Közben meg is szerkesztettem a névjegyzéket fent a gmailen. Minden névjegyet betettem a Starred in Android, Ismerősök vagy család címke alá. De a Starred in Androidba mint benne van. Ezen kívül minden névjegy ugyanazzal a beállítással fut. DE megint csak szívok, hiába állítok be bármi, kb 20 névjegyet hajlandó letölteni, a többire meg szarik. Már ezerszer végignyomkodtam. Miért?

Közben valakinek, akit nem töltött le, küldtem egy mailt és akkor azt is betette a névjegyzékbe az összes adatával együtt. Mitől van megkattanva? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3439) MichaelSD válasza V.Stryker (#3438) üzenetére


MichaelSD
őstag

Érdekes, nekem nem volt ilyen gondom.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3440) mexel


mexel
veterán

Sziaztok! Tud arra valaki megoldást, hogy a komplett gmail-os levelezésemet (esetleg szűrőket is) elmentsem, majd egy másik gmail fiókba átrakjam úgy, hogy a meglévőket ne törölje?

(#3441) EmberXY válasza mexel (#3440) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia!
Gmail fiókok között nem lehet leveleket importálni, így elméletileg közvetlenül nem tudod átrakni a teljes levelezésedet, maximum átirányítani az ezután érkezőket az új címre egy szűrővel.
Szűrők importálására elméletileg van lehetőség, egy Gmail Labs alkalmazás segítségével, a Labs menüben megtalálod, csak engedélyezni kell, és kész.. Bár nem próbáltam ki, de remélhetőleg az gmail fiókok között is működik, tegyél egy próbát szerintem, így a két problémából legalább egy valószínűleg megoldottá válhat. :)

A levelezés átmentésére nincs ötletem, hátha valaki másnak van.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3442) mexel válasza EmberXY (#3441) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, a labs-os progival az már megvolt, át is viszi a szűrőket, de csak azokat. Kár hogya komplett gmail beállításokat nem lehet menteni. Az átirányítás is rendben van, de a lényeg éppen a már meglévő levelezés mentése lenne.

(#3443) EmberXY válasza mexel (#3442) üzenetére


EmberXY
addikt

A Gmail Help oldalon felsorolják, hogy melyik e-mail szolgáltatóktól lehet áthozni a levelezést, gmail-en belülről gondolom vagy helytakarékossági vagy biztonsági okokból nem teszik elérhetővé...
Esetleg ha a felsorolt e-mail szolgáltatók között van olyan, amelyik át tudja venni a gmail-től, akkor onnan az új gmail címedre is át lehet rakni, bár nem tudom, hogy mennyire érné meg ezzel pepecselni, és hogy egyáltalán működne-e, de más nem jut eszembe, még jó, hogy én csak egy fiókot használok... :D

Up the Irons!

(#3444) mexel válasza EmberXY (#3443) üzenetére


mexel
veterán

én is erre gondoltam, hogy közbe iktatok egy külső szolgáltatót. lekérem pop3-al, majd vissza az újra. Csak nem találtam értelmes szolgáltatót

(#3445) mexel


mexel
veterán

Az a baj nem találok olyan szolgáltatót akivel ezt meg tudnám oldani. :(

(#3446) EmberXY válasza mexel (#3445) üzenetére


EmberXY
addikt

Akkor nem lesz könnyű összehozni, legalábbis a webes felületen...
Esetleg mentsd le a levelezést egy levelezőprogival, elvileg több fiókból is lehet szinkronizálni, legalább a gépen együtt lesznek a levelek...

Up the Irons!

(#3447) mexel válasza EmberXY (#3446) üzenetére


mexel
veterán

Az is megvan, thunderbirdet használok. Sajnos vissza a gmailra nem mennek a levelek :)

(#3448) mexel


mexel
veterán

Szeretnék csinálni egy gmail fiókot, de mindig kér egy mobilszámot sms-hez. Eddig nem kért ilyet. Ez valami új dolog?

(#3449) icons


icons
addikt

Üdv!

Gmailbe importálom a leveleket freemail-ből és citromail-ből is. Ezek tökéletesen működnek, de nem hajlandó a címjegyzéket is importálni. Citromail-ből lementettem egy .csv fájlba, de Gmailban nem találok olyan funkciót, hogy ezt feltöltse a saját címjegyzékébe. Hogyan lehetne megoldani? (jelenleg a vágólapos megoldás működik, dehát pont ezt kiváltandó lett lérehozva a gmail-es cím)

Köszi!

(#3450) EmberXY válasza icons (#3449) üzenetére


EmberXY
addikt

A Címtár menüben a "további műveletek" között van egy importálási lehetőség, .csv fájlt lehet feltölteni, szóval valószínűleg az lesz a megoldás.

Up the Irons!

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.