Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) ntomka válasza FoxiestFox (#3100) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nekem tegnap egy 5 percre elérhetetlen volt fiókom. Azóta hibátlan. 6 év alatt ez a második alkalom, hogy hiba van, szerintem nem rossz átlag. :)

ツ Headphones on - World off

(#3102) FoxiestFox válasza ntomka (#3101) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem sem volt gondom eddig, pont csak akkor amikor el kéne küldenem pár tucat képet. :)
Nem baj, már hasít.

(#3103) ClioRS


ClioRS
őstag

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy az alap gmail-es címembe akarom importálni a másik gmail fiókomat. Ezt beállítottam, és kb 1 évig tökéletesen működött is, azonban pár napja nem importál, hiába csinálok akármit. Ha rámegyek, hogy Ellenőrzés most, akkor egy idő után kiírja, hogy 0-át töltött le, holott lenne legalább 5 letöltendő email. A beállításokhoz nem nyúltam hozzá, magától állt át.

Mit csináljak? Remélem valaki tud segíteni. :U

(#3104) ClioRS válasza ClioRS (#3103) üzenetére


ClioRS
őstag

Úgy látszik egy újrabeállítással megoldódott a probléma. Hogy mi okozta azt nem tudom :U

(#3105) harry


harry
veterán

Sziasztok, szűrőkkel kapcsolatban kérdeznék:
- van egy levelező listánk, ahova irkálhatunk többen is
- van egy mail cím, ahonnan nem akarok levelet kapni
- és ami bonyolít, hogy ha valaki erről a címről ír, akkor az arra küldött válaszokat sem kapjam meg.
Erre van lehetőség? Mert ugye le tudok szűrni egy címet, és azokat a leveleket törlöm, de ha valaki arra válaszol, azt megkapom. Lehet valahogy adott mailcímről indított beszélgetést szűrni?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3106) icons


icons
addikt

Hello!

Átirányítottam egy citro- és egy freemailes postafiókomat Gmailbe, de az a baj, hogy késve jelennek meg a mailek (van amikor 4-5 nap is volt).
Ez másnak is fenn áll / lehet vele valamit kezdeni? :)

Köszi!

(#3107) zoo8800 válasza icons (#3106) üzenetére


zoo8800
veterán

(ló)citrommal sajnos előfordul nálam is. A freemail általában jó.

rip and tear, until it is done

(#3108) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Hello!

Thunderbirddel használom a Gmailt, és a mai nap folyamán ilyen hibaüzenetet dobott amikor levelet akarok küldeni vele:

Az üzenet küldése sikertelen.
Hiba történt a levél küldésekor: Nem sikerült kapcsolódni a(z) smtp.gmail.com SMTP-kiszolgához a STARTTLS használatával, ugyanis az nem hirdeti ezt a funkciót. Kapcsolja ki a STARTTLS-t ehhez a kiszolgálóhoz, vagy forduljon a szolgáltatóhoz.

Mi lehet a gond? Nem találom a beállítást a Gmailben, Thunderbirdben variáltam a biztonsági beállításokat de semmi nem változott...

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#3109) MichaelSD válasza icons (#3106) üzenetére


MichaelSD
őstag

Az átírányítás nekem megy bár, vannak késedelmek, de max. pár óra nálam.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3110) Tibcee


Tibcee
tag

Másnál is belassult és rakoncátlankodik a képfeltöltés vagy egyedi probléma :F

(#3111) MichaelSD válasza Tibcee (#3110) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nálam nincs gond, reméljük csak ideiglenes a gond.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3112) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
Egy ismerősömnél az a probléma jelentkezett, hogy hiába van belépve a csevegésbe, és hiába látszik online-nak, ha írnak neki, nem kapja meg, ő pedig mindenkit offline módban lát.
Linuxot használ, de eddig nem volt gond, más messenger programok működnek a gépén, tehát a netkapcsolattal nem lehet gond, illetve a tűzfal beálllításokban sem történ semmi változás.
Mitől lehetséges ez a gond? Másoknál jelentkezett esetleg ilyen probléma, vagy volna rá valami ötletetek?
:R

Up the Irons!

(#3113) jabá


jabá
tag

Helló!
Tudja valaki hogyan lehet egyik Gmail fiókból a másikba exportálni az összes régi levelet?

(#3114) EmberXY válasza jabá (#3113) üzenetére


EmberXY
addikt

Én exportálásra nem emlékszem, de szerintem egy-két egyszerű szűrővel meg lehet oldani a dolgot, a lényeg, hogy a szűrésnél a feladó és/vagy cimzett ciméhez egy *-ot kell tenni, az igy kapott leveleket továbbitsa az adott cimre, és a szűrőt alkalmazni kell a meglévő levelekre is, elvikben az összes levél bele fog esni ebbe a szűrési csoportba...
Elvileg igy egyszerű a dolog..

Szerk: kipróbáltam, a * működik, akármelyik szűrési feltételnél adod meg, a funkciójából adódóan az összeset hozzárendeli, igy a többi már csak részletkérdés...

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3115) MichaelSD válasza jabá (#3113) üzenetére


MichaelSD
őstag

IMAPon keresztül a legkenyelmesebb.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3116) iCook


iCook
csendes tag

Visszajelzést szeretnék kapni, hogy a címzett megnézte-e a levelem, de ezt az opciót nem találtam sehol. Valaki tudna segíteni? :R

(#3117) Gabás válasza iCook (#3116) üzenetére


Gabás
addikt

csak levelezőprogramban

(#3118) MichaelSD válasza iCook (#3116) üzenetére


MichaelSD
őstag

Gmailben (szerencsere) nincs erre lehetoseg.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3119) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok!

Ma regeltem, kb 1 órája, eddig nagyon tetszik:) Eddig freemailem volt de már átláthatatlan a sok spam-től :N Remélem ezzel nem járok így :R

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#3120) MichaelSD válasza kovacsroli (#3119) üzenetére


MichaelSD
őstag

A spam szűrése nagyon jó a Gmailnek, nekem évek óta nem hibázott.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3121) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Egy új mail-hez feltöltöttem két dokumentumot, majd egy képet szerettem volna.
Feltöltés során a következő hibaüzenetet kaptam:

A rendszer hibába ütközött (#6414) - Újabb kísérlet 38 múlva…

Átmentem másik géphez, ott is ugyan ez történt!
A levelet elküldeni nem tudtam!
Mi lehet a gond?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3122) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Bnőmnek csinálok címkéket a gmail fiókjába. Egy szűrőhöz,hogy lehet több emil címet hozzá csatolni? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3123) EmberXY válasza cellpeti (#3122) üzenetére


EmberXY
addikt

Az "és" vagy a "vagy" jelekkel, értelemszerűen a kívánt szűrési metódustól függően, előbbi "&&"(AltGR+C kétszer) , utóbbi: || (AltGr+W kétszer), az e-mail címek közé ékelve, de legyen előtte és utána egy-egy szóköz.., ez a legegyszerűbb módja szerintem, én is így használom...

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3124) cellpeti válasza EmberXY (#3123) üzenetére


cellpeti
veterán

Köszi

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3125) norbiphu válasza cellpeti (#3124) üzenetére


norbiphu
senior tag

|| helyett használhatsz OR szót is elválasztóként ha az kényelmesebb.

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#3126) attiati


attiati
veterán

Hogy lehet megváltoztatni a kiküldött e-maileknél a "címsorban" megjelenítendő nevet?

Sehol sem találom. Köszi előre is!

(#3127) Sianis válasza attiati (#3126) üzenetére


Sianis
addikt

Beállítások -> Fiókok -> ... szerkesztés

Sianis

(#3128) attiati válasza Sianis (#3127) üzenetére


attiati
veterán

köszi!

(#3129) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, buta elképzelésem van: megoldható-e valahogy, hogy amikor levelem jön gmailben, a böngésző kiadjon vmi hangjelzést?
Win7 32bit-et használok firefox-al, a böngésző és vele együtt a gmail mindig meg van nyitva, de ha pl: tanulok és le van hajtva a noti teteje, akkor nem tudom "real time" érzékelni a leveleket.

Próbáltam gmail widgetet kirakni, de az meg baromi lassú, már vagy 5perce megjött a mail a böngészőben, de ő még mindig nem jelzett..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3130) Zirowe válasza Zirowe (#3129) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Felraktam a google sound notifiert, kb3perc késés van a levél tényleges megérkezése és az általa való észlelés és hangjelzés között (van hogy rövidebb ez az időköz, van hogy hosszabb, de eléggé random, hogy mikor jelzi a levelet)..

Nincs vmi olyan program ami ennél is rövidebb idővel dolgozik?
Vagy ahol én állíthatom be az ellenőrzési időközt?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3131) EmberXY válasza Zirowe (#3130) üzenetére


EmberXY
addikt

Esetleg ezt próbáltad már?

Up the Irons!

(#3132) Zirowe válasza EmberXY (#3131) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Firefox add on oldal jelenleg karbantartás alatt, vagy nem tudom miért nem elérhető:S

Felraktam a 0.6.1-es verziót, beállítottam magyarra, jobb alsó sarokba meg is jelent, minden jó, de a netes leírásokkal és videókkal ellentétbe, a beállításoknál nem tudom se a gyakoriságot se a hangjelzést beállítani, nincsenek ilyen opciók.
(megjegyzem egyik leírás se a 0.6.1ről szólt, hanem korábbi verziókról).
Egyébként ez lenne a legjobb program, tényleg, mert beintegrálódik firefoxba, nem foglal máshol helyet, csak nincsenek megfelelő beállítások:S

Esetleg régebbi verziót valahonnan le tudnám tölteni?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3133) EmberXY válasza Zirowe (#3132) üzenetére


EmberXY
addikt

Én nem használtam még ezt a progit, én csak simán ránézek néha a gmailre (nekem is állandóan nyitva van) :D

De ennél jobb ötletem nincs.... ha itt nem találsz, akkor már tényleg nagy a probléma. :D

Up the Irons!

(#3134) Zirowe válasza EmberXY (#3133) üzenetére


Zirowe
nagyúr

De jó lenne ez a progi, és nagyon köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet, csak nem tudom miért van butítva amit én töltöttem le..

Megvárom, amíg újra elérhető lesz a firefox add on részleg, hátha van fent vmi más verzió:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3135) odrif


odrif
MODERÁTOR

OFF:

Tíz mód, ahogy a Google adatokat gyűjt rólunk:
[link]

20 éve a Prohardveren

(#3136) EmberXY válasza odrif (#3135) üzenetére


EmberXY
addikt

A mai világban ez "elfogadható", csak olyan adatokat adj meg magadról, amit meg is akarsz osztani másokkal, illetve olyan szolgáltatásokat használj, amelyekre feltétlenül szükséged van...
A google funkcióinak használatakor elfogadod a feltételeket, tehát tudsz ezekről a dolgokról, ráadásul ha azt vesszük alapul, hogy amint rácsatlakozol az internetre, (a google-től függetlenül..) már pontosan beazonositható vagy a szolgáltatód számára, valamint az összes kommunikációs eszközöd is hasonlóképpen működik, vagyis ha "valakit" komolyabban érdekelsz, azt is megmondják, hogy mikor készitettél reggelit, kivel mikor mit beszéltél, hol vásároltál, mikor és mennyit fizettél, stb....
Ehhez képest a google egy művészeti alkotás. :D
:R

Up the Irons!

(#3137) MichaelSD válasza odrif (#3135) üzenetére


MichaelSD
őstag

És? :)

Most komolyan valaki azt hiszi, hogy ingyen lehet valamit használni, a két, szép szemedért?

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3138) Derrewyn válasza MichaelSD (#3137) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Már ha egyáltalán lehet használni. A gmail smtp napok óta nem képes olyan e-mail küldésére, amihez csatolt fájlok tartoznak. Olyan is volt, amikor csatolt fájl nélkül sem tudtam levelet küldeni.

Persze ingyen lónak ne nézd a fogát...

[ Szerkesztve ]

(#3139) EmberXY válasza Derrewyn (#3138) üzenetére


EmberXY
addikt

Az igaz, hogy ingyen ne várjon az ember "túl sokat", de szerintem a google szolgáltatásai messze felülmúlják azt a szinvonalat, amit normál esetben igyen elvárhat az ember----> itt most eltekintek a "mindenféle adatot gyűjt rólunk" eszmétől, ezen felül biztos vannak gyenge vagy gyengébb pontjai a szolgáltatásnak, akár ideiglenesen, akár állandóan....
Én speciel arra jöttem rá, hogy ugyebár internetet használ az ember általában egész nap, akkor miért ne legyen megnyitva egy gmail ablak, és minek szórakozzak más egyéb elérésekkel.., persze mindenkinek más az izlése és mások a felhasználói szokások...

Up the Irons!

(#3140) Gabás válasza Derrewyn (#3138) üzenetére


Gabás
addikt

az elmúlt napokban, sőt amióta gmailt használok (5+ év), soha nem volt ilyen gondom, pedig aztán én tényleg küldözgetem a csatolmányokat, minden nap legalább egyet. A pop3 felület szinte mindig működik, még akkor is, amikor a http lehal (az is nagyon ritka, és olyankor minden hírportál tele van vele:D)

[ Szerkesztve ]

(#3141) MichaelSD válasza Derrewyn (#3138) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nekem az elmúlt kb. 10 évben nem nagyon volt gondom a Gmaillel. Csatolmányokkal meg soha sem. Persze, biztos kis szerencse is...

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3142) Coyote2000


Coyote2000
őstag

sajnos nekem nem jön be ez a "cimzettcsoport és tárgy" szerinti csoportositás - tudtok valami trükköt, amivel hagyományos módon lehet rendezni a leveleket? Itt arra gondolok, hogy CSAK küldő (cimzett) vagy CSAK tárgy, vagy CSAK érkezési időpont alapján kellene rendezni a leveleket....

(#3143) EmberXY válasza Coyote2000 (#3142) üzenetére


EmberXY
addikt

Cimkéket kell létrehozni, és szűrőket.
A szűrőkben pedig beállíthatod, akár egyenként is, hogy milyen feltétel alapján melyik cimkét alkalmazza az adott levélre, és még azt is be lehet állítani, hogy a beérkezők között ömlesztve is látszódjon-e, vagy csak a cimke alatt.
Azután a megfelelő cimkére kattintva láthatod az oda tartozó leveleket.
Én is így csoportosítok ismerős, családtag, stb szerint.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3144) Coyote2000 válasza EmberXY (#3143) üzenetére


Coyote2000
őstag

köszi...

mondjuk ez igy eléggé fos, miért nem birták összehozni ezt egy-kattintásos megoldással? :(

(#3145) MichaelSD válasza Coyote2000 (#3142) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nem lehet hagyományos módon rendezni. Rákeresni lehet a kereső mezőben. A Gmail ilyen. A Yahoo és tsai hagyományosabb felépítésüek.

A Gmail nem akart hagyományos megoldást, mert szerintük ez egy gyorsabb munkafolyamtot eredményez (már akinek). Szerencsére neked, csak a Gmail ilyen ezért sok másik ingyenes email közül tudsz választani.

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3146) EmberXY válasza Coyote2000 (#3144) üzenetére


EmberXY
addikt

Hát ilyen, amilyen, bár hozzáteszem, hogy egy személyesen kialakitott szűrési rendszert nem fognak alád rakni sehol, hiszen mindenkinek más az izlése....

Egyébként van egy olyan opció a levelek fölött a "További műveletek" menüben, hogy "hasonló levelek szűrése", igy ha kiválasztasz egy levelet, és ezt a opciót előhivod, egyből felkinál egy szűrőt az adott feladóval, és az összes addigi találattal, neked csak a cimkét kell beállitani hozzá és kész... :D
Igy is lehet... :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3147) emitter


emitter
őstag

üdv,

az a gyanúm, hogy kicsit még fejleszthetnének a szűrőn, jelen formájában bár nem rossz, de lenne mit fejleszteni.

Pl. ha több feladót szeretnék egy címke alá rakni, azt nem tudom megtenni ,-vel vagy ;-vel elválasztva a címeket, csak ha külön szűrőt készítek nekik.

A másik ami bosszant, hogy tf. én csak a [FONTOS] szót tartalmazó tárgyú maileket akarom címkézni, de ő megtalálja nekem a FOTOS, Fontos, fontos, stb. tárgyúakat is. Hiába rakom idézőjelbe, meg ilyenek..

Vagy van ezekre megoldás?

(#3148) Coyote2000 válasza EmberXY (#3146) üzenetére


Coyote2000
őstag

félreértés ne essék: dijazom a rugalmasságukat. Egyedül a kezelhetőséget szólom le, mert hiába tudok makrókat irogatni, egyszerűen nem akarok: egy postaláda legyen végtelen egyszerű...

Ez olyan mint az iGO 8.3 és az Amigo. Jó, ha egy program annyit tud mint a 8.3-as felulet, de néha nem kéne túlbonyolitani...

Most őszinten, mibe került volna feltenni egy "Toggle Basic/Advanced" gombot? :)

(#3149) EmberXY válasza Coyote2000 (#3148) üzenetére


EmberXY
addikt

Nyilván ahány ház, annyi szokás, mindenki másként csinálja, csinálná.... :D
Nekem akkor végtelen egyszerű, ha a megfelelő cimkék mellett látom, hogy hova hány levél érkezett, sőt, az egyik Google Labs alkalmazás segítségével még a cimkéken belül további alcimkéket is lehet létrehozni, tehát főcsoportok és azokon belüli csoportok kialakítására is lehetőség van...
Csak egyszer kell beállítani, mint mindent az életben, azután működik a struktúra, ha el nem állítjuk (nagy általánosságban), és módosítható, bővíthető.
Ennyit megér a dolog, egy bizonyos szintű önállóságot azért igényel. :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3150) EmberXY válasza emitter (#3147) üzenetére


EmberXY
addikt

Lehet több címet is adni ugyanahhoz a szűrőhöz, nemrég már volt erről szó, ebben a hsz-ben van a "megoldás". :D

A szóra történő keresésnél elvileg ha az adott szót adod meg, nem kell semmilyen jelek közé tenni, csak a "tartalmazza" vagy a "nem tartalmazza" opciót kiválasztani, nálam pl működik, és szerintem nem a tárgyban keres, hanem az egész levélben :F .

Szerintem a tárgyra csak a Tárgy mezőben található feltétel vonatkozik, szerintem ott a *Fontos* szót használva a "fontos" szót bármilyen elő-vagy utótag esetén megtalálja..

Up the Irons!

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.