Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) Koczka


Koczka
tag

Nem ide tartozki de hátha...
Hogyan lehet google keresőnél egyedi hátteret beállítani?

(#3502) EmberXY válasza Koczka (#3501) üzenetére


EmberXY
addikt

Így valahogy. Lépj be a profilodba (gmail fiókba például), és akkor lesz egy olyan menüpont.

Up the Irons!

(#3503) MichaelSD válasza Koczka (#3501) üzenetére


MichaelSD
őstag

Leírás.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3504) PierNight


PierNight
aktív tag

sziasztok egy kis segítséget kérnék. Már pár hónapja a gmailt használom és a régi mail címek el lettek hanyagolva így tetemes mennyiségű levelet kaptam (nekem csak 2000:D) aztán ma csatoltam a gmail fiókhoz ezeket a címeket és átimportáltam a leveleimet (bár még folyamatban) mert van közte olyan is ami jó pár éves és számomra fontos. Na most direkt csináltam cimkéket, így könnyebben beazonosítható melyik levél honnan jött (igen jelöli az email tárgya előtt is) Na most ennek ellenére a sima beérkezett levelekhez ugyan úgy bedobálja az összeset...és a cimkés megoldásnál is írja, hogy mennyi levelem van. A kérdés tehát az, hogy belehet állítani, hogy a sima beérkezett levelekhez ne adja ezeket be csak a cimke alól érhessem el?

(#3505) EmberXY válasza PierNight (#3504) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia!
Be lehet állítani, gondolom szűrőkkel rendezed a leveleket a különböző cimkék alá (ha nem, akkor utólag is létre lehet hozni a szűróket, hogy X feltétel esetén Y cimke alá tegye), a szűrők beállitásánál be kell pipálni a "Beérkező levelek mappa átugrása" jelölőnégyzetet, emellett természetesen megadod, hogy melyik cimkét alkalmazza, így csak az adott cimkénél jelenik meg a levél. Ezt utólag is meg lehet tenni, ha a levél már korábban beérkezett, egyszerűen a szűrőnél beállitod, hogy alkalmazza a már meglévő levelekre is, igy azok közül is amelyik megfelel a feltételnek, átdobálja a cimke alá, és kiveszi a beérkezőből, emellett a jövőben beérkező és a feltételnek megfelelő levelekkel is ugyanígy jár el...

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3506) PierNight válasza EmberXY (#3505) üzenetére


PierNight
aktív tag

Áh köszönöm a segítséget :) Kis idő ráfordítással igen szépen és értelemszerűen meglehet itt csinálni a dolgokat :) Tetszik.

(#3507) EmberXY válasza PierNight (#3506) üzenetére


EmberXY
addikt

Szívesen.
Én is ugyanígy használom, mindennek megvan a helye és nincs káosz. :)

Up the Irons!

(#3508) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Ma eszembe jutott,hogy tényleg mi lenne, ha pikk pakk lehalna a gmail és oda lennének a levelek. :) Bár tudom,hogy kevés az esélye, de mégis vannak benne olyan dolgok, regisztrációs adatok, amit azért nem kellene ,hogy elvesszenek.

Milyen lehetőségem van,hogy a gmailemen lévő összes levelet, névjegyet kimentsem, amit majd valamivel meg tudod nyitni később?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3509) EmberXY válasza V.Stryker (#3508) üzenetére


EmberXY
addikt

Valamilyen levelezőprogrammal le tudod tölteni a leveleket a gépedre, a beállítások, átírányítás, POP és IMAP menüpont alatt tudod engedélyezni, hogy egy levelezőprogram hozzáférjen a fiókhoz, azután már csak be kell állitani a gépeden a megfelelő progit, és letölteni a leveleket, onnan kezdve már a gépeden "biztonságban" tárolhatod őket.

Up the Irons!

(#3510) rii


rii
nagyúr

egy ismerősömnek teljesen használhatatlan lett a gmail fiókja, mégpedig több gépről is ugyanazt produkálja: levelet tud olvasni, de íráskor kiír valami hibaüzenetet, és megáll a gmail tudománya.

azt mondja éveken át kapott valami orvosi cuccot, és azt ebben tárolta.

Nem szeretne újat kreaálni.

Mi a baj? Hogy tud "elromolni" egy web-es postafiók?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3511) EmberXY válasza rii (#3510) üzenetére


EmberXY
addikt

Már a levél írásakor van a hibaüzenet, vagy amikor el akarja küldeni?
És a "megáll a gmail tudománya" alapján pontosan mire gondolsz? Lefagy, vagy mi a hibajelenség?
Furcsának tartom, hogy ilyeneket csináljon....
Levelet egyáltalán nem tud küldeni?
:F

Up the Irons!

(#3512) rii válasza EmberXY (#3511) üzenetére


rii
nagyúr

megérdezem majd h pontosan mit is csinál, .... de levelet nem tud küldeni senkinek sm, és egy gépről sem

elősször a java-r gyanakodtam, dehát több gépen is ez a helyzet

esetleg írjon a gmail staff-nak?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3513) EmberXY válasza rii (#3512) üzenetére


EmberXY
addikt

Jó ötletnek tartom, hogy írjon a staff-nak, mert ha nem működik, az semmiképpen nem jó..
De mindenképpen furának tartom, hogy egy olyan fontos funkció, mint a levélküldés csak úgy egyszerűen ne működjön, ha több gépen ugyanez a helyzet, akkor valószínű, hogy tényleg a fiók beállításaiban van a gond, szerintem ez eléggé egyedi probléma...

Up the Irons!

(#3514) rii válasza EmberXY (#3513) üzenetére


rii
nagyúr

nem találom sehol sem, h kinek kellene írni )))-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3515) EmberXY válasza rii (#3514) üzenetére


EmberXY
addikt

Itt is meg lehet próbálni, hátha kap az ember némi segítséget. Nem könnyű kiigazodni rajta, de megéri. :D

Up the Irons!

(#3516) Kloden


Kloden
senior tag

Sziasztok, lenne egy kis problémám, illetve kérdésem:

Gmailt használok, Thunderbird levelezővel. Átváltottam IMAP-ra, mert sok, nagy levelet kell továbbküldenem baromi lassú net mellett, remélvén, hogy így nem kell hosszú percekig feltöltenie a leveleket mint POP-pal.
De sajnos tévedtem, feltölti így is. Kérdésem hogy miért? Megoldható szerintetek, hogy ne kelljen feltöltenie minden levelet amit csak továbbítok? Ennek semmi értelme így... :F

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#3517) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Esetleg nem-e tudja valaki, hogy windows alá van-e olyan egyszerű talkszerű valami, amibe több gmailes címet lehet beállítani? Ubuntu alá van, mert azt használtam, de olyasmi kéne win alá is. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3518) Psychonaut válasza V.Stryker (#3517) üzenetére


Psychonaut
addikt

Digsby? Nem tudom, csak tipp.

(#3519) V.Stryker válasza Psychonaut (#3518) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm, ez telitalálat. :C Pont ilyenre van szükségem. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3520) dnelb


dnelb
veterán

Azt meglehet valahogyan oldani, hogy egy bizonyos címről érkező email automatikusan kapjon címkét?

(#3521) localhost válasza dnelb (#3520) üzenetére


localhost
Közösségépítő

igen.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3522) dnelb válasza localhost (#3521) üzenetére


dnelb
veterán

Köszi, sikerült :R

(#3523) Heidy92


Heidy92
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom a gmailos jelszavamat már mindent megpróbáltam, nagyon fontos lenne mert az ég világon mindenem oda érkezik :( :B Kérlek segítsetek hogy tudnék belépni :O :O :( :( :F :F

(#3524) localhost válasza Heidy92 (#3523) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Megoldáshoz kattintson ide

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3525) EmberXY válasza Heidy92 (#3523) üzenetére


EmberXY
addikt

Ahhoz képest, hogy mindened odaérkezik, túl gyakran nem látogatod, ha csak úgy elfelejted a jelszavad...

A jelszóvisszaállító menüt már próbáltad? (biztonsági kérdés, alternatív e-mail cím, stb, vagyis amit előttem linkeltek.. )

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3526) Heidy92 válasza localhost (#3524) üzenetére


Heidy92
csendes tag

A baj hogy ezeket olyan rég adtam meg hogy már nem emlékszem :O :W
Van egy ilyen menüpont "Szöveges üzenet a következő telefonszámokra: ••••••••••XX Részben elrejtve adatainak védelme érdekében"
Ez azt jelenti hogy kapok SMS -ben egy kódod, amivel visszaállíthatom?
Rámegyek hogy folytatás de nem kapok SMS -t :F :O

(#3525) EmberXY
Ahhoz képest, hogy mindened odaérkezik, túl gyakran nem látogatod, ha csak úgy elfelejted a jelszavad...

Ezzel mire akarsz célozni :F
Eladtam a hordozható gépem pár napja amibe benne maradt az EMAIL jelszó az eladó meg jelzett nekem telefonon én meg gyorsan megváltoztattam és nem tudom hogy mire :F :O

(#3527) EmberXY válasza Heidy92 (#3526) üzenetére


EmberXY
addikt

A "részben elrejtett" telefonszám látható része alapján a te telefonszámodról van szó? Mert ha nem az van ott, akkor megváltoztatta valaki, tehát arra a számra küldik az SMS-t, a saját számodon hiába várod.
Ha úgy érzed, hogy rajtad kívül más is hozzáfért, akkor érdemes jelezni azt az üzemeltetők felé is, mert különben nem fogod tudni többet használni..

Egyébként nem értettem, hogy miért nem tudod a jelszavad, nem kötekedni akartam.

Up the Irons!

(#3528) MichaelSD válasza Heidy92 (#3523) üzenetére


MichaelSD
őstag

Itt lehet próbálkozni.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3529) Heidy92 válasza EmberXY (#3527) üzenetére


Heidy92
csendes tag

Igen persze hogy az én számom azért X- eltem ki az a 2 számot azért furálom hogy nem küldi az SMS -t :F Mert ha működne ez a funkció már megoldódott volna a gond... :(((

(#3528) MichaelSD

Ezt hogyan és mire tudom használni? illetve mit kell csinálnom? bocs a kérdésért de nem vagyok otthon ezekben a témákban :O Nagyon nem :O

És bocs a sok sírásért :B :O

[ Szerkesztve ]

(#3530) MichaelSD válasza Heidy92 (#3529) üzenetére


MichaelSD
őstag

Elméletileg ott megadhatod az emailed és akkor folytatni lehet valahogy a procedurát. Ha megy az angol, akkor követni kellene az instrukciókat.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3531) sekli


sekli
addikt

Sziasztok,

Két címet használok a gmail-ben, de gyakran elfelejtem kiválasztani a jót, amikor valakinek gyorsan válaszolok. A beállításoknál van ilyen, hogy:

When receiving a message:
(x) Reply from the same address the message was sent to
( ) Always reply from default address (...)

Az első lehetőséget választva is mindig az alapértelmezett címemmel akar válaszolni. Másnál is így működik ez? :F

(#3532) Vicoo


Vicoo
senior tag

Hello!

Hogyan lehet Excel táblából kb 1000 mail címet importálni Gmailbe, ha CSVként elmentve sem ismeri fel?

(#3533) EmberXY válasza Vicoo (#3532) üzenetére


EmberXY
addikt

Üdv!
Elvileg megoldható a dolog, ott szokott probléma lenni, hogy nem pont olyan az általad elmentett .csv fájl formátuma, mint amilyen a gmail-nek kellene...
Érdemes a gmail-ben már bent lévő címeket kitenni egy .csv fájlba, és megnézni, hogy pontosan hogyan vannak elrendezve az adatok (milyen oszlopok, fejlécek, milyen sorrendben, stb.), és ugyanígy megcsinálni az általad feltölteni kívánt fájlt, ezután már el kell, hogy fogadja a feltöltött .csv fájlt. Valakinek volt már hasonló problémája, és ugyanígy oldódott meg.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3534) Hedgehog87


Hedgehog87
csendes tag

Hi!

Egy olyan kérdést tennék fel melyre már olvastam választ de nemtom hol volt az hírtelen...
kérdés az az h miért van, hogy mail serverről a gép állandóan minden bekapcsoláskor letölti a 4000 mailt amit a serveren tárolódik, és nem a server a hibás, más gpen használva az outlook ot ott rendesen jól működik, a két gépen ugyan úgy van beállítva az outlook, és egyik gépen rendesen mükszik, másikon meg állandóan letölti az összes mailt....

Köszönöm

(#3535) sekli válasza sekli (#3531) üzenetére


sekli
addikt

Rájöttem. A beállítás megváltoztatása után érkező levelekre lesz csak érvényes.

(#3536) McLaca


McLaca
őstag

Másnál is szórakozik ma a gmail pop3-on? A 7db gmailes fiókomból egynél rendre visszadobálja az azonosítást, webmailen pedig minden tökéletes...
Idegesítő, mert az Outlook percenként ellenőrzi a leveleket.
XP alatt Outlook Expressben ugyanez.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#3537) Gabás válasza McLaca (#3536) üzenetére


Gabás
addikt

nekem megy rendesen az az 1 db. Nem túl szűk az az 1 perc? Gyakorlatilag mire végfut a 7 hitelesítés, jön az újabb adag

(#3538) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Sziasztok!

Egy mailcímem, be van állítva a gmailben, hogy POP3 segítségével importálja a leveleket, viszont van, hogy 30-40 perc késéssel kapom meg őket. A POP3 frissítő addon-t feltettem, csak 'kényelmetlen' mindig kattingatni rá, hogy ellenőrizze.

Nincs rá lehetőség, vagy valamilyen módszer, hogy pl 5 percenként ellenőrizze?

Érdekesnek találnám, ha erre nem találtak volna ki valami okos megoldást a Guglinál. :))

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#3539) McLaca válasza tomy_cz (#3538) üzenetére


McLaca
őstag

Miért nem irányítod egyszerűen át a gmailre azt a másik címet?

Gabás: nem szűk, ha csak 1-2 levél érkezik, vagy egy sem, 5-10mp alatt lefut az ellenőrzés Outlookban. Az Outlook Expressnél 2mp se volt, ezt sosem értettem, miért ilyen lassú a "sima" Outlook...

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#3540) tomy_cz válasza McLaca (#3539) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Ja tényleg :DDD :B , Köszi. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#3541) Davetim


Davetim
tag

Heló mindenki, egy kérdésem lenne.
Egy papíron kapott címre próbáltam emailt írni ami így nézett ki:
keresztnévvezetéknév@gmail.com

Erre kaptam egy válaszlevelet, hogy rossz címre küldtem, de az olyan címről jött hogy

keresztnév.vezetéknév@gmail.com

szóval volt benne még egy pont. Vagyis más címről kaptam választ a levélre, mint ahova küldtem. Ilyenkor mi van? Az eredeti cím nem létezik és a gmail tippelt?

sz: Ja, és én is gmailről küldtem.

Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#3542) Davetim válasza Davetim (#3541) üzenetére


Davetim
tag

Megoldódni látszik a rejtély, a gmail egyáltalán nem veszi figyelembe a pontot, szimplán rossz címet kaptam.

(#3543) EmberXY válasza Davetim (#3542) üzenetére


EmberXY
addikt

Azt hogy érted, hogy nem veszi figyelembe a pontot? Elméletileg a keresztnév.vezetéknév@... és a keresztnévvezetéknév@... az két különböző címet kell, hogy jelentsen, hogy kaptál válaszlevelet a "másik" címről? :F

Up the Irons!

(#3544) PhoenixK válasza EmberXY (#3543) üzenetére


PhoenixK
őstag

Elvileg külön címet kellene jelentenie - a józan ész ezt diktálja. Viszont kipróbáltam, és megkaptam ponttal és pont nélkül is a leveleket!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#3545) MichaelSD válasza Davetim (#3541) üzenetére


MichaelSD
őstag

A kettő ugyanaz, a GMail nem tesz különbséget a XY@gmail.com és X.Y@gmail.com között.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3546) Davetim válasza MichaelSD (#3545) üzenetére


Davetim
tag

Igen, én is ezt nyomoztam ki, köszi! :R

(#3547) EmberXY válasza PhoenixK (#3544) üzenetére


EmberXY
addikt

Én is kipróbáltam, és tényleg...
Mindenesetre különös....

Up the Irons!

(#3548) localhost válasza EmberXY (#3547) üzenetére


localhost
Közösségépítő

... sőt a cimzett@gmail.com és a cimzett+akarmi@gmail.com is ugyanoda mutat!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3549) MichaelSD válasza localhost (#3548) üzenetére


MichaelSD
őstag

A quasi hivatlos álláspont.

localhost:

Ez nem lehet. xy@gmail.com és xyz@gmail.com két teljesen különállő email cím (feltéve ha léteznek). Maximum egyik a másikra lett írányítva.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3550) localhost válasza MichaelSD (#3549) üzenetére


localhost
Közösségépítő

De lehet! : :K Ha a + karaktert nem hagyod le, akkor igen.
Hivatalos(!) álláspont: imhol.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.