Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) Fecogame


Fecogame
veterán

Milyen hasonló szolgáltatók vannak még, mint pl. a mailbox.hu vagy a postafiok.hu? Tehát amelyikbe beregisztrálok, és lesz egy GMail-es e-mail címem, nem @gmail.com végződéssel.

:R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3202) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Volt régebben hír arról, hogy a Google Apps postafiókokban is lehet majd témát/skin-t választani. Ez nálam azóta sem jelent meg opcióként. :U
Mit kell erről tudni?

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3203) Bici válasza Bici (#3202) üzenetére


Bici
félisten

Megoldva. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3204) MichaelSD válasza Bici (#3203) üzenetére


MichaelSD
őstag

Már akartam reklamálni, hogy nekem megy.. :)

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3205) Bici válasza MichaelSD (#3204) üzenetére


Bici
félisten

Ha valakinek hasonló gondja van, akkor a következő a teendő:

A manage domain résznél be kell kapcsolni, hogy engedélyezze a még meg nem jelent fícsöröket. (Domain Settings -> Enable pre-release features)

Ezután várni kell pár órát, és megjelenik a levelezés beállításainál a Themes fül.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3206) Lala6


Lala6
őstag

Most tényleg leállt a gmail, vagy csak nekem nem megy?

(#3207) x123456 válasza Lala6 (#3206) üzenetére


x123456
aktív tag

Nekem működik, de ez nem jelent semmit.

(#3208) Lala6 válasza x123456 (#3207) üzenetére


Lala6
őstag

Nekem ez jön be reggel óta:

(#3209) MichaelSD válasza Lala6 (#3206) üzenetére


MichaelSD
őstag

Neked nem megy, nálam minden ok.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3210) Lala6 válasza MichaelSD (#3209) üzenetére


Lala6
őstag

Most már nálam is megjavult, nem tudom mi lehetett vele.

(#3211) x123456 válasza Lala6 (#3210) üzenetére


x123456
aktív tag

A fiókok nem egy szerveren vannak valószínűleg. Gyanítom, azon szerverek egyikén, amelyik a te fiókodat tárolja, épp karbantartottak valamit (netán tényleg megdöglött). Mostanra magához tért és működik. A(zt hiszem ez a) cloud computing nagy csodája... :DD

(#3212) Andie


Andie
őstag

Szevasztok!

Azt irja itt egy indexes cikk, hogy mostmár több accountba is be lehet lépni egyszerre. Épp ma vetette fel párom, hogy állitsam már be neki, hogy egy másik cimét automatikusan átkérje a gyakran használt fiókja. Meg is örültem ennek a funkciónak, de akárhol keresem, nem találom!
Nekem nincs ott "Multiple sign-in" funkció, ahol ez a weblap mutatja... Nektek? :F

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#3213) EmberXY válasza Andie (#3212) üzenetére


EmberXY
addikt

Én sem látom... :F pedig azt írja, hogy már mindenki számára elérhető..., lehet, hogy kell még egy kis idő, mire "elér" hozzánk is a változás.. :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3214) MichaelSD válasza EmberXY (#3213) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nem, még nem mindenkinek elérhető. Szép lassan aktiálják, ahogy általában szokták a Google szolgáltatásokat. Általában először US nyelv használók nagytöbbsége szokta megkapni először
az új szolgáltatásokat.

Altalába 1-2 naptól 1-2 hétig szokott a szórás lenni, attól függően, hogy mennyire összetett az új funkció.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3215) EmberXY válasza MichaelSD (#3214) üzenetére


EmberXY
addikt

Az kétségtelen, hogy még nem elérhető.. :D
Én csak az Indexen olvastam, abban a cikkben, amit linkeltek is felettem, és én azt a sort, hogy "most pedig minden felhasználó számára elérhetővé vált" úgy értelmeztem, hogy azt jelenti, ami le van oda írva.. (az már más kérdés, hogy ezt ki és milyen forrásból írta..)
De már látom, hogy ez egyáltalán nincs így, félre lettem informálva... :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3216) K3NZO válasza EmberXY (#3215) üzenetére


K3NZO
senior tag

Én meg fél órája keresem, kutatom ezt a lehetőséget erre kiderül, hogy még nincs aktiválva. Na mind1 most legalább megismertem az egész gmail szolgáltatási felületet :D.

"Per aspera ad astra"

(#3217) Andie válasza EmberXY (#3215) üzenetére


Andie
őstag

Irtam az illetőnek, aki a cikket elénk dobta, és beismerte, hogy igen, nem mindenkinek aktiválódik azonnal. Tehát a "minden felhasználó" az nem minden felhasználót jelent :)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#3218) EmberXY válasza Andie (#3217) üzenetére


EmberXY
addikt

Ennyire a szíveden viseled a dolgot? :D :D
Én már megszoktam, hogy az ominózus oldalon nem kell mindent szentírásnak venni, sokszor még írásnak sem (de néha azért mégis bedől az ember a hülyeségeknek). :D
:R

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3219) MichaelSD válasza EmberXY (#3215) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nem kell mindent elhinni... :)

Nekem a sima Gmail fiókomba már van. A GAFYDnál nincs, vagy nem találtam meg, vagy még nem csinálták meg....

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3220) K3NZO


K3NZO
senior tag

Arról lehet valamit tudni, hogy mikorra aktiválják a többszörös bejelentkezés lehetőségét minden fiókra, nálam még mindig nincs, illetve nincs ott ahol az indexes cikk elmondta. Egyáltalán jó helyen keresem?

"Per aspera ad astra"

(#3221) EmberXY válasza K3NZO (#3220) üzenetére


EmberXY
addikt

Jó helyen keresed, de még nincs mindenhol aktiválva... (hamarosan..... :D)
Én sem látom még az opciót.

Up the Irons!

(#3222) K3NZO válasza EmberXY (#3221) üzenetére


K3NZO
senior tag

Hát nem sietik el, de ettől függetlenül örülök a dolognak mert egy nagyon hasznos opcióval bővül a gmail szolgáltatása.

"Per aspera ad astra"

(#3223) joe2005


joe2005
senior tag

Sziasztok, hátha valaki tudja a választ.
Egyes régebbi e-mailek mellékletében található képeket nem tudom letölteni a következő hibát adja egész nap.
A fiók egyébként működik.

"Sajnáljuk, Gmail-fiókja átmenetileg nem érhető el. Elnézést kérünk a kényelmetlenségért, és azt javasoljuk, néhány perc múlva próbálkozzon újra.

Ha a probléma nem szűnik meg, kérjük, keresse fel a Gmail Súgót »

Újrapróbálkozás Kijelentkezés

Részletes technikai információ megjelenítése
Részletes technikai információ elrejtése
Kódszám: 54"

"Have you tried turning it off and on again?"

(#3224) x123456


x123456
aktív tag

Ma reggel megpróbáltam mobilról belépni az egyik gmail accountomba.
A szokásos oldal helyett egy űrlap fogadott: adjam meg a mobilszámom és egy alternatív e-mail címet arra az esetre, ha elveszíteném a jelszavam. Ebből a mobilt kötelező jelleggel kérte! Részemről itt végetért a gúgli korszak.
Mióta egy ismerősöm és jónéhány társának a fotós blogját (több éves közös munkájukat) spam-nek minősítette a társulat, és nem találtak senkit, aki hajlandó lett volna érdemben foglalkozni velük, azóta kizárólag az e-mailt és a keresőt használtam. Most sürgősen lementem a két fiókom leveleit és felszámolom ezt a kapcsolatot is. Marad a kereső és semmi más.

(#3225) K3NZO válasza x123456 (#3224) üzenetére


K3NZO
senior tag

Menekülhetsz de el nem bújhatsz. Szerintem már réges rég túl vagyunk azon a kritikus pontot ahol még megállj lehetett volna parancsolni ennek az egésznek. Üdv a szép új világban. . .

Más: Mikor aktiválják végre a többszörös bejelentkezést?

"Per aspera ad astra"

(#3226) MichaelSD válasza K3NZO (#3225) üzenetére


MichaelSD
őstag

sorry, dupla bejegyzés

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3227) MichaelSD válasza K3NZO (#3225) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nekem már aznap aktiválva volt a többszörös bejelentkezés. Nem mintha használnám...

x123456: nem mintha kételkednék, de ez a "spamnek" minősítették a képeimet eddig szinta mindig user error volt a környezetemben...

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3228) x123456 válasza MichaelSD (#3227) üzenetére


x123456
aktív tag

Lehetett bármi. Akár valami "jóakaró" hathatós működése is. Nem ez a gond. Egyszerűen úgy tette tönkre a nagytestvér egy több éves munka anyagát, hogy nincs kit megkérdezni az okáról.

Ez a blog sérti a Blogger szolgáltatási feltételeit, ezért tartalma csak a szerzők számára érhető el
Ennyi jelenik meg a blog helyett. És ennek kapcsán panaszolta valaki még tavaly, hogy neki a diplomamunkáját tették tönkre hasonló körülmények közt. Hát kösz, de ez nem az a kategória, ami elfogadható.

(#3229) K3NZO válasza x123456 (#3228) üzenetére


K3NZO
senior tag

Ebben tökéletesen egyetértek veled, de akinek a diplomamunkája így "szállt" el meg is érdemli, amikor én írtam a sajátomat három külön helyen tartottam nehogy valami beüssön. . .

"Per aspera ad astra"

(#3230) raskolnikoff válasza Lala6 (#3206) üzenetére


raskolnikoff
őstag

nekem egyre többször nem megy, megkockáztatom: az elmult hétben többször nem ment mint a freemail. pl most se.

WTF? eléggé dühítő :W

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#3231) McLaca válasza raskolnikoff (#3230) üzenetére


McLaca
őstag

A freemail egész héten szar, nővérem folyamatosan anyázik. :) Nekem a 7 gmail fiókom problémamentes régóta.

x123456: ha sérti, akkor sérti. Meg kell vizsgálni, mi sértheti (átlinkelés, nem saját anyag, valami audió, ami jogvédelem alatt állna amúgy, stb., stb...)
A mobilszámos móka meg lehet, hogy azért kell, mert valaki accountlopással kísérletezett.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#3232) x123456 válasza McLaca (#3231) üzenetére


x123456
aktív tag

Nincs teljesen igazad, mert tízen néztük át a blogot és semmiféle olyan anyagot nem találtunk benne, ami bármiféle szabályt sértene. És csak annyi kellett volna ahhoz, hogy relative tisztességesnek tudjam nevezni a gúglis bandát, hogy legyen egy support, akik legalább ránéznek _és_ válaszolnak arra, hogy mi is a gond. De ilyen nincs.

A mobilszám bekérésével meg mindössze az volt a gondom, hogy opcionálisan megadhattam volna másodlagos e-mail és kötelezően elvárta volna a mobilszámomat. Érdekes módon másodjára nem reklamált...

(#3233) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Megértem, hogy bosszantó, de ha annyira fontos az anyag, akkor nem ingyenes szolgáltatást kellene használni. Google Appset vagy más szolgáltatót lehet ilyenkor választani, de ingyenes szolgáltatásoknál soha nem fogsz kapni normális támogatást, mert drága.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3234) x123456 válasza MichaelSD (#3233) üzenetére


x123456
aktív tag

Ha ez nekem szólt: nem arról van szó, hogy annyira fontos.
Elkezdesz írni egy blogot, nem feltétlenül azért teszed, mert létfontosságú. De ettől függetlenül, ha benne van több havi (adott esetben több éves) munkád, akkor azért elég kellemetlen ha egyik pillanatról a másikra megszűnik működni. És akkor következik a kínos meglepetés: nincs kit megkérdezni a miértről, hogy ha újraindítod, legalább az új ne jusson hasonló sorsra.

(#3235) MichaelSD válasza x123456 (#3234) üzenetére


MichaelSD
őstag

Ezzel teljesen egyetértünk. De azzal tisztába kell lenni mit lehet és mit nem lehet elvárni egy ingyenes szolgáltatástól. Támogatást pl. nem nagyon. Ez nem csak Googlera igaz, ha nem minden ingyenes cuccra. Pl. én a blogomat (azt a keveset) külön doksiba írom meg aztán teszem át.

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3236) x123456 válasza MichaelSD (#3235) üzenetére


x123456
aktív tag

Teljesen talán mégsem értünk 1et ;) : ha valaki névleg ingyen szolgáltat, annak is van bevétele a szolgáltatásából, max. nem közvetlenül a felhasználóktól.
Egy ötfelhasználós rendszernél az ember nem is várja el, hogy legyen bármiféle támogatás. De egy gúgli méretű cég "ingyenes" szolgáltatásánál azért annyit elvárhatnánk, hogy ha egyébre nem is, arra legyen kapacitásuk, hogy a nem teljesen nyilvánvaló esetekben elárulják, mi is a gondjuk egy-egy anyaggal.
Ugye a blogspot úgy működik, hogy ha valakit szabálysértőnek minősítettek, akkor kérheti a blogja felülvizsgálatát. Épp csak az a gond, hogy egy qrva hang visszajelzést sem adnak. Ha humanoid nézi meg a kifogásolt anyagot, akkor tán nem esne le a karikagyűrű az ujjáról, hogy legalább egyetlen alkalommal valami bővebb infot visszaböfögne, hogy miért tartja problémásnak az adott anyagot. Ha meg automata, akkor végképp érthetetlen, miért nem kap a blogadmin egy tisztességes hibaüzenetet a robottól...

(#3237) MichaelSD válasza x123456 (#3236) üzenetére


MichaelSD
őstag

A legtöbb folyamata a Googlinak automatizálva van. Konkrétan a blogspot hogyan működik azt nem tudom. De igen nem értünk egyet :). Teljesen mindegy, hogy mekkora a cég, egyszerüen a support baromi drága. Szerintem itt van a nem egyetértés, naiv dolog azt hinni, hogy törni fogják magukat, hogy mi volt a gond.

Ennek ellenére nekem nem fizetős a GAFYDom, többször segítettek a supportosok, pedig a saját hülyeségem volt a hiba. Szóval nekem jó tapasztalataim vannak a Google támogatásával. De ez a én tapasztalatom.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3238) x123456 válasza MichaelSD (#3237) üzenetére


x123456
aktív tag

Azé' (kicsit túllépve a témán) a fizetős supportok is tudnak ám. Sikerült már igen-igen drága supportot szivatnom a saját hülyeségemmel két héten át úgy, hogy végül én oldottam meg a problémát. :D
------
Visszatérve a google+blogspot témára: első menetben biztosan egy automata nyilvánítja a blogokat szabályellenesnek (állítólag pl. akkor, ha valamelyiket a kedves felhasználók közül elég sokan bejelölnek problémásként). No ha más nem is, legalább ez a nyomorult automata processz küldhetne egy jelzést az adminok felé, hogy mégis mi a bánatos ló**** baja van (illegális tartalom, felnőtt tartalom korhatár nélküli blogban, lopott anyag stb. ), de nem, semmi. És ettől kezdve mit lát a felhasználó? Van egy teljes mértékben arctalan cég, kapcsolati felület nélkül, akikre hülye fejjel rábízta a saját anyagát, esetleg még a személyes adatait is. Finoman szólva gusztustalan.

(#3239) x123456


x123456
aktív tag

Nem tudom, van-e itt valaki, aki szeretné használni a gmail egy böngésző-több bejelentkezés szolgáltatását, de még nem működik...
Ha netán volna érdeklődő: nekem úgy sikerült ma beüzemelni, hogy átállítottam a postafiókom nyelvét angolra, a google accountom beállításainál a tartózkodási helyemet az USA-ra (ez valamiért elég nehezen, sokadik ismétlésre sikerült csak, magyarázatot nem tudok), kiléptem, visszaléptem, ekkor már a google account beállításoknál ott virított a lehetőség, hogy engedélyezzem a többszörös belépést. Engedélyeztem, tartózkodási hely és nyelv visszaír az eredetire és lőn csoda! :)

(#3240) MichaelSD válasza x123456 (#3239) üzenetére


MichaelSD
őstag

Általában igaz minden új szolgáltatásra, hogy először az angol (US) nyelvet használó felhasználók kapják meg. A tartózkodási hely szerintem nem számít, de ez csak az én véleményem / tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3241) EmberXY válasza MichaelSD (#3240) üzenetére


EmberXY
addikt

Pedig paraszti ésszel belegondolva a forráskód a lokális oldalakon (szervereken) sem tér el a "hivatalostól", kvázi szerintem nem lenne nagy erőfeszítés szétküldeni a srácoknak, hogy "kopipészteljétek már be ide és ide", nameg állítsatok át egy-két dolgot (ezt és ezt...), hogyha netán valaki tényleg használná, akkor működjön is...
De javitsatok ki nyugodtan, ha tévednék..
Valamiért mi mindent később kapunk meg... :D :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3242) x123456 válasza EmberXY (#3241) üzenetére


x123456
aktív tag

Ehhez nem tudok hozzászólni, de egy dolog tény: a magyar nyelv és magyarországi tartózkodási hely visszaállítása után is működőképes marad a funkció, tehát már le van fordítva...

(#3243) EmberXY válasza x123456 (#3242) üzenetére


EmberXY
addikt

Nyilván a tartózkodási hely lehetett a megoldás, mivel a profilod "univerzális", tehát a google rendszerén belül bárhonnan bármikor tudod használni, csak gondolom azon a szerveren léptet be, ami a (beállitott) tartózkodási helyednek megfelelő, és ott már elérhető a funkció, vagyis a profilodat a szerver módositotta ennek megfelelően (mert látta, hogy még nem történt meg ezelőtt), és a módosított profil már ismét "univerzális"... :D
Ezek szerint nagy gond nincs, csak még nem mindenhol elérhető...
Előbb-utóbb majdcsak, én kivárom, mert amúgy sem fogom használni szerintem..

Up the Irons!

(#3244) MichaelSD válasza EmberXY (#3241) üzenetére


MichaelSD
őstag

Az új Google Docnál és az Appsnál mindenesetre direkt írja is a Google, hogy így van, ezért gondolom máshol is.

Valahol meg tudom érteni őket. Bevezetik x featuret és valami galiba van, akkor Butánull meg, swahli nyelven kapják a hibajelentéseket....:)

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3245) Andie válasza x123456 (#3239) üzenetére


Andie
őstag

Kipróbáltam, de nálam nem müködik.
Átállitottam a nyelvet a gmailben English (US)-re, és a tartózkodási helynél beirtam, hogy USA (nem választható, szabad beiró mező).
A gmail angol is lett, a profiloldalam továbbra is magyar, de a funkció nem jelent meg :(

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#3246) Andie válasza Andie (#3245) üzenetére


Andie
őstag

Na mégiscsak sikerült.
Nem a google.hu -t nyitottam meg, hanem a google.co.uk -t (google.com automatikusan a .hu-ra dobott át). Itt is magyarul jelent meg ugyan a főoldal, de alul egy kis felirat azt mondta, hogy a következő nyelven is elérhető: English. Rákattintottam az English-re, és angol lett a google főoldal. Ezekután a My Account-ra kattintva már ott volt a funkció, hogy Multiple sign in, vagy mi.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#3247) EmberXY válasza MichaelSD (#3244) üzenetére


EmberXY
addikt

Azért gondolom a google helyi szervereit angolul is jól kommunikáló szakemberek felügyelik, bár lehet valami ebben is... :D
(vagy csak szimplán lusták) :D

Up the Irons!

(#3248) dbius


dbius
veterán

Üdv!

Kicsit zavar, hogy megváltoztatták a kezelőfelület egy részét.

Vissza lehet valahogy állítani azt, hogy ne felbukkanó ablakban kelljen kiválasztani, hogy mely leveleket jelölje ki (all, none, read, unread, starred, unstarred), hanem úgy, mint régebben, egymás mellett legyenek ezek a választási lehetőségek és egy sima kattintással kijelölje az általam választott feltételnek megfelelő emaileket?

Hozzászoktam már a régihez és most kicsit kényelmetlennek érzem, hogy kétszer kell kattintani :B

Kerestem, de nem találtam erre vonatkozó beállítási lehetőséget.

(#3249) dbius válasza dbius (#3248) üzenetére


dbius
veterán

Közben annyit találtam, hogy vannak keyboard shortcut-ok is, amivel használható ugyanez a funkció.

(#3250) EmberXY válasza dbius (#3248) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem a legördülő menü praktikusabb megoldás, mert így kevesebb gomb van szanaszét, nekem például erre a menüre nincs szükségem, mivel a leveleimet szűrőkkel úgy csoportosítom, hogy cimkék alapján az egyes kategóriákba tartozókat könnyen elő tudom szedni. De úgy, hogy olvasott, olvasatlan, összes, semelyik, nem sok értelmét látom, hiszen csak úgy vaktában biztos nem törölgetnék vagy válogatnék.....

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.