Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) HXY válasza HXY (#3734) üzenetére


HXY
addikt

Nincs egy amerikai PH-s se? Vagy olyan, akinek a haverja van kint?

(#3752) Rototti


Rototti
senior tag

Sziasztok!

Próbálta már vki a kétlépcsős azonosítást?[link]
Jónak tűnik, de ezt írják: "Ha mobiltelefonra szeretne szöveges üzeneteket kapni, akkor az általános üzenetdíjak érvényesek." Akkor ez azt jelenti, hogy minden beérkezett üzenet után elszámol a szolgáltató egy sms díját? :F

Kimi - The King of Spa

(#3753) MichaelSD válasza Rototti (#3752) üzenetére


MichaelSD
őstag

Jó kérdés, de sajnos nem tudom. Ha nem emelt díjas akkor nem kellene hogy bármibe is kerüljön.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3754) Rototti válasza MichaelSD (#3753) üzenetére


Rototti
senior tag

Akkor kérek egy próbaüzenetet és meglátjuk, hogy hó végén felszámolja-e.

Kimi - The King of Spa

(#3755) MichaelSD válasza Rototti (#3754) üzenetére


MichaelSD
őstag

Majd kérlek számolj be az eredményről!

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3756) rankesz


rankesz
veterán

Ilyenkor mivan? Aggodjak? A jelszavam már megváltoztattam, biztos ami biztos

(#3757) dni


dni
őstag

Sziasztok!

A Gmail-ben lévő 3500 levelemből ~1000 olvasatlan lett, illetve a spam mappába is megjelent egy rakat, többek között régi levél. Mi okozhatta ezt? Hogyan tudnám ezt elhárítani egyenkénti átnézésen kívúl másként.

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

(#3758) dni válasza rankesz (#3756) üzenetére


dni
őstag

Ezt az oldalt honnan lehet elővarázsolni?

mod: megtaláltam: link

[ Szerkesztve ]

(#3759) F-ECT$


F-ECT$
titán

Azt hogyan lehet megcsinálni, hogy egy keresési eredmény összes olvasott levelét kijelöljem? (Jelenleg csak az adott oldalon levőket tudom kijelölni.) Vagy hogyan tudom elérni, hogy ne csak 20 levél jelenjen meg 1 oldalon?

Dive ever, work never.

(#3760) MichaelSD válasza F-ECT$ (#3759) üzenetére


MichaelSD
őstag

Mail settings / General / Maximum page size

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3761) dni válasza dni (#3757) üzenetére


dni
őstag

Szűrükkel kigyomláltam a levelezésem. :)

(#3762) pethYeti


pethYeti
addikt

Üdv.

Már 3-4 napja folyamatosan jön a Delivery Status Notification (Failure) levél, tök random időközönként napi 10 minimum.

Magamnak és még jó néhány ismerősömnek küldözgette a leveleket amiben egy url volt, ami valószínűleg egy kamu vírusirtó. Teljesen tanácstalan vagyok.

Még azt is kiírta hogy Amerikából beléptek a fiókomba, de jelszót már 3x megváltoztattam. És még mindig jön a levél:S

(#3763) EmberXY válasza pethYeti (#3762) üzenetére


EmberXY
addikt

Az e-mail fiókban legalul meg tudod nézni a fiókba való bejelentkezés legutóbbi dátumát, és a részleteknél pedig azt, hogy honnan léptek be... Ha van közte olyan, ami biztosan nem a te gépedről történt, akkor valószínűleg a jelszavad kikerült a gépedről valami kártevő által, és lehet, hogy valami zombihálózat használja a fiókot spam-elésre... :F
Ha a jelszóváltoztatások után is ugyanez a probléma, akkor szerintem a kártevő még mindig a gépeden van (vagy ha esetleg máshonnan is használtad a fiókodat, akkor lehet, hogy az a gép a fertőzött).
Jelszót mindenképpen változtass, és a gépet sem árt alaposan ellenőrizni, esetleg ahonnan nem biztonságos, onnan ne használd a fiókot (nyilvános hely pl..)

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3764) pethYeti válasza EmberXY (#3763) üzenetére


pethYeti
addikt

Ismeretlen Egyesült Államok (comcast.net:66.177.120.158) jún. 7. (3 napja)
Ismeretlen Egyesült Államok (mchsi.com:173.30.73.254) jún. 7. (3 napja)
Ismeretlen Egyesült Államok (comcast.net:24.11.121.23) jún. 7. (3 napja)

Akkor megváltoztattam azóta nem is volt idegen belépés, mivel megváltoztattam a jelszót, elvileg ismerősöknek sem ment több levél, csak nekem jön folyamatosan ez amit korábban írtam.

(#3765) EmberXY válasza pethYeti (#3764) üzenetére


EmberXY
addikt

A címeken is látszik, hogy mind különböző, tehát nagy valószínűséggel valami tényleg szétküldte a belépési adatokat.
Az rendben, hogy a jelszót megváltoztattad, de ha valóban valami trójairól van szó, és a gépeden ugyanúgy jelen van, akkor ugyanúgy ellopja megint a jelszavad.
A Delivery Status Notification (Failure) üzenet elvileg akkor van, ha nem sikerült kézbesíteni az elküldött levelet, lehet, hogy már a gmail rendszere blokkolja a kézbesítést biztonsági okokból.
Szerintem jelöld meg spam-ként a levelet, hogy legalább a spam mappában landoljanak később, és szerintem valahogy lépj kapcsolatba a supporttal, hátha többet tudnak a dologról, és esetleg egy jó alapos ellenőrzést is hajts végre a gépeden szerintem valami trójai munkálkodhat még.

Up the Irons!

(#3766) pethYeti válasza EmberXY (#3765) üzenetére


pethYeti
addikt

Most kivárok még pár napot utána support. Linux-ot is használok, ott is kapom jelszó változtatás után, szóval nem az én gépemen lehet, szerintem a jelszavamat feltörték beléptek 3 napja.

(#3767) F-ECT$ válasza MichaelSD (#3760) üzenetére


F-ECT$
titán

A főoldalon ettől megnőtt 100-ra a mutatott levelek száma, de a kersőben továbbra is csak 20 látszik.

Dive ever, work never.

(#3768) bAtt001


bAtt001
addikt

nektek is szokott olyat csinálni (friss chrome) hogy belépek gmail-be és mintha beakadna valami mert állandóan várakozik a szerverre és fent forog a kis karika?

(#3769) Retek-sys válasza bAtt001 (#3768) üzenetére


Retek-sys
csendes tag

Igen, nekem folyamatosan ezt csinálja hosszú percekig, úgy 5-6 percig.
Helytől és operációs rendszertől függetlenül: Linux, Windows, Chrome, Firefox, Internet Explorer (legújabb verziók).

(#3770) localhost válasza pethYeti (#3766) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Vagy olyan trójaid van, ami naplózza a billentyűzetleütéseket (keylogger) így hiába változtatsz jelszót, ha ezt a jelszót karakterenként a kártevő egyszerűen elküldi a mailbomber személynek. Így hiába a jelszóváltoztatás!
Takaríts, fertőtleníts, vírustalaníts, több programmal, több forrásból.

EmberXY , valahogy nem láttam, hogy te is ezt írtad, sorry.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3771) F-ECT$


F-ECT$
titán

Azt hogyan lehet megcsinálni, hogy egy keresési eredmény összes olvasott levelét kijelöljem? (Jelenleg csak az adott oldalon levőket tudom kijelölni.) Vagy hogyan tudom elérni, hogy ne csak 20 levél jelenjen meg a keresési oldalon?

Dive ever, work never.

(#3772) EmberXY válasza F-ECT$ (#3771) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem ezt nem lehet változtatni... Legalábbis én sem találtam ilyen beállítást, mindig csak 20-at mutat...
Gondolom jóval több levélen akarsz valamilyen műveletet elvégezni, mint amennyi a keresési oldalon megjelenik.
Esetleg próbáld úgy megoldani, hogy amire keresnél, ahhoz átmenetileg létrehozol egy szűrőt, és alkalmazod a meglévő levelekre, vagyis a találatokra (ez garantáltan az összes találaton végrehajtja a kijelölt műveletet) ---> igy át tudod helyezni az összeset akár egy cimke alá, vagy akár a kukába, stb, ha ilyesmit akartál csinálni, akkor ezt tudom javasolni (amennyiben tényleg nincs részletes beállítás a keresőhöz).

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3773) F-ECT$ válasza EmberXY (#3772) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha felcímkézem a leveleket, akkor egy adott címkéjű levelek közül ki lehet törölni az olvasottakat?

Dive ever, work never.

(#3774) raver válasza F-ECT$ (#3773) üzenetére


raver
aktív tag

Tudtommal nem. Legalábbis erre nem találtam megoldást én sem.

(#3775) F-ECT$ válasza raver (#3774) üzenetére


F-ECT$
titán

Hát ez nagy királyság. Lassan betelik a 7.5 GB, eddig nem is gondoltam törlésre, mert úgyis elfér. Kb 3-4000 levélről lenne szó...

Dive ever, work never.

(#3776) bAtt001 válasza F-ECT$ (#3775) üzenetére


bAtt001
addikt

ha rendesen felcímkézed őket akkor tudod törölni az olvasottakat csak. rámész a címkére bal oldalt akkor kilistázza az összes odatartozó levelet. utána felül a legelső gomb a kijelölésé ott meg kiválasztod az olvasottakat és törlés. nem próbáltam még de logikus hogy így működni fog. am érdekes levelezésed lehet ha 4000 levél 7 gigát foglal :D nekem 5ezer van most és 250 megát foglal összesen :)

(#3777) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok,

van-e valami modja a gmail-ben (akar beepitett feature-val, akar valami zongezo extension-on keresztul), hogy kulonfele statisztikakat kapjak a gmailes accountomrol?

Egeszen konkretan arra lennek kivancsi, hogy felado szerint csoportositva kitol hany darab emailem van az inbox-ban?

Koszi
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3778) F-ECT$ válasza bAtt001 (#3776) üzenetére


F-ECT$
titán

Köszi, kipróbálom majd (most nem érem el a gmailt). A levelek jó részében csatolmány van, ezért nőttek ekkorára.

Dive ever, work never.

(#3779) MichaelSD válasza Balinov (#3777) üzenetére


MichaelSD
őstag

Pontosan ilyen lehetőség nincs a Gmailben per pillanat.

A Contactoknál meg tudodni nézni a recent converssation alatt, hogy hány db. van az adott szeméyltől. Ennél több nincs a Gmailben.

Azért ez elég nagyipari funkció :)

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3780) Balinov válasza MichaelSD (#3779) üzenetére


Balinov
félisten

hmm..koszi azert.

Kar hogy nincs, segitene menedzselheto mereture zsugoritani a postafiokomat

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3781) fatal` válasza Balinov (#3777) üzenetére


fatal`
titán

Használd Outlookkal (ha van Officeod) IMAPon keresztül és ott be tudod állítani ezt. :)

(#3782) lorcsi


lorcsi
veterán

szasztok !

kellene egy kis help

volt egy csevegésem a mai nap egy ismerőssel és szeretném ezt tovább küldeni
régebben megjelent az egész összegezve (mint egy sokáig folytatott levél) ,d e most sehol nem találom :F

(#3783) MichaelSD válasza lorcsi (#3782) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nem lehet, hogy kikapcsoltad a chat elmentését? Nézd meg a beállításoknál.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3784) lorcsi válasza MichaelSD (#3783) üzenetére


lorcsi
veterán

megvan !
nagyon elrejtette a csevegés mappát, de a mentése be volt kapcsolva

(#3785) raver válasza bAtt001 (#3776) üzenetére


raver
aktív tag

És tényleg. Épp csak ki nem szúrta a szemem az opció :D Köszi.

(#3786) Balinov válasza fatal` (#3781) üzenetére


Balinov
félisten

:W tenyleg. be is lehet ugy allitani, asszem, hogy egy peldany maradjon a kiszolgalon.

kar, hogy a xobni 4 gmail meg nincs kinnt

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3787) fatal` válasza Balinov (#3786) üzenetére


fatal`
titán

Ha IMAPon használod, akkor ez az alapbeállítás. Folyamatosan szinkronizál :)

(#3788) Balinov válasza fatal` (#3787) üzenetére


Balinov
félisten

akkor megjobb.napokban majd beizzitom otthon. szegeny,hogy az otthoni net gyorsabb, mint a melohelyi

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3789) Fulmi


Fulmi
senior tag

Hello!

Az iGoogle headerem szinet szeretnem megvaltoztatni, de nem igazan talalok ra megoldast interneten. Meg tudnatok mondani, hogy hogyan lehet? Erre gondolok, ami most fekete:

Koszonom a segitseget: Fulmi

(#3790) Psychonaut válasza Fulmi (#3789) üzenetére


Psychonaut
addikt

Jo kerdes, nekem ma valtott at magatol. Engem is erdekelne a valasz, ha valaki tudja.

(#3791) MichaelSD válasza Fulmi (#3789) üzenetére


MichaelSD
őstag

Kereséseket nézve nem nagyon lehet. De valamit kell függnie, mert nekem fehér és kék a szöveg.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3792) Rototti válasza Fulmi (#3789) üzenetére


Rototti
senior tag

Nem lehet ezt változtatni, eddig sem lehetett. Úgy tűnik ez lesz az új design. [link] (ez a google új szolgáltatása, csak azért linkeltem be, hogy lásd, hogy már itt is az új designt használják)

[ Szerkesztve ]

Kimi - The King of Spa

(#3793) bAtt001 válasza Rototti (#3792) üzenetére


bAtt001
addikt

hát ez elég elszomorító mivel elég ocsmány ez a sötét sáv a többi világos felület között. amúgy ez a videó a googla facebook-ját mutogatja, mert nekem nagyon úgytűnik.

(#3794) Psychonaut válasza bAtt001 (#3793) üzenetére


Psychonaut
addikt

Olyasmi, ja.

(#3795) Fulmi válasza Rototti (#3792) üzenetére


Fulmi
senior tag

Sajnalatos...

(#3796) Rototti válasza bAtt001 (#3793) üzenetére


Rototti
senior tag

Nem ide tartozik, de ez (még) nem a google facebook-ja. Egyelőre nem facebook-killer-nek szánják. Ahogy a neve is tartalmazza ez egy project, csak meghívásos alapon működik és fejlesztés alatt áll. Természetesen mindenki tudja, hogy mi ezzel a google-nek a célja, de most talán a Wave és a Buzz hibáiból tanulva fokozatosan tálalják.

Kimi - The King of Spa

(#3797) Psychonaut válasza Rototti (#3796) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ja, szoval amig nem publikus mindenki szamara, addig nem FB-killer?

(#3798) Rototti válasza Psychonaut (#3797) üzenetére


Rototti
senior tag

Mint mondottam óvatosan tálalják, nem kapkodnak. Mivel még kész sincs és nem tudják, hogy milyen visszhangja lesz, így érthető, hogy nem úgy harangozzák be, hogy az FB halott.

Kimi - The King of Spa

(#3799) Csepe


Csepe
aktív tag

Sziasztok!

Ma nem tudtam belépni a fiókomba, mert valamilyen különös tevékenységet észlelt a gmail. Most addig nem enged be, amíg meg nem adom a telefonszámomat, hogy ellenőrizni tudja, hogy ez tényleg az én fiókome. Ezt ki lehet valahogy kerülni, csak mert nem tűnik túl bizalomgerjesztőnek számomra?

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#3800) Psychonaut válasza Rototti (#3798) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ettol fuggetlenul teljesen nyilvanvalo, hogy amit mutogat a video, az bizony a Google Facebookja. :)

SZERK: typo

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.