Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) MichaelSD válasza Zsom! (#3300) üzenetére


MichaelSD
őstag

Aktiváld a labsban a "Inserting images" funkciót és rich textre kapcsolva már be lehet szúrni.

De azért azt jó tudni, hogy sok ember alapból kikapcsolja a kép megjelenítést a levélben.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3302) Zsom! válasza MichaelSD (#3301) üzenetére


Zsom!
tag

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#3303) Ziog válasza Ziog (#3290) üzenetére


Ziog
aktív tag

Sikerült megoldanom a problémát. Kézenfekvőbb volt mint gondoltam. Jobb klikk a mappa nevén és van egy ilyen pipálható lehetőség, hogy új levél ellenőrzésekor frissítse az adott mappát is.

Azért egy global beállítás is jó lenne, és akkor nem kellene az összes mappán végigmenni bár ezt elvileg csak egyszer kell megcsinálni.

Probléma megoldva !!!

(#3304) feka007


feka007
nagyúr

Miért b.szogat ez a csoda folyamatosan minden belépésnél azzal, hogy Create a profile? rányomok a mailre, akkor meg bejön a sign up-os oldal, aztán végül nagy nehezen általában belép a fiókomba... :(((

(#3305) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Sziasztok!

Hogyan lehetne megoldani gmail-ben, hogy ha kapok egy feladótól egy email-t és elolvastam (a hangsúly itt van), akkor kapjon egy automatikus választ, hogy pl. "A címzett elolvasta az üzenetet."

Szűrővel és Labs-os "Előre megírt válaszok" modullal próbálkoztam, de így rögtön küldi az automatikus választ, jól gondolom? Tehát akkor küldi, amikor megjön a levél, és nem pedig amikor elolvastam.

Vagy van erre valami egyszerűbb megoldás?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#3306) MichaelSD válasza tomy_cz (#3305) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nincs tudtommal, de nem is nagyon próbálkoztam még ilyennel.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3307) EmberXY válasza tomy_cz (#3305) üzenetére


EmberXY
addikt

Elméletileg ezt a feladó tudja beállítani / kérni, miszerint kézbesítési vagy olvsasási visszaigazolást kér az általa elküldött levélről.
A gmail-ben ilyen beállítás tudtommal nincs, de ha valamilyen levelezőprogrammal használod a gmail-t POP-on keresztül, ott valószínűleg ezt a funkciót is el lehet érni, de szerintem csak a levél küldője tudja ezt beállítani, hogy kér-e ilyet, vagy sem, a címzett nem.
Az Outlookban biztosan van ilyen funkció, más programokat nem használok.

Up the Irons!

(#3308) tomy_cz válasza EmberXY (#3307) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Jobban favorizálom a webes felületet, de mondjuk be van állítva a küldőnek, hogy kér visszajelzést és mégsem kapom meg gmailre.

Kicsit megvan bonyolítva, de összegzem. :)
Van egy gmailes címem.
Ide POP-al importálom a leveleket egy külső céges email címemről.

Lehet, hogy ez kavar be, hogy eleve már importálva van. :F

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#3309) EmberXY válasza tomy_cz (#3308) üzenetére


EmberXY
addikt

Lehetséges, hogy az kavar be, hisz az eredeti levél a céges e-mail címedre megy, gondolom, igy lehet, hogy az értesítés is arra a fiókra vonatkozik.. :F
A céges e-mail fiókban közvetlenül nem szoktad nézni a levelezést, oda esetleg megérkezik a visszajelzés, ha egy olvasatlan levelet nézel?

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3310) tomy_cz válasza EmberXY (#3309) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Úgy emlékszem ott megjön a visszajelzés.
Ezek szerint az import kavar be neki. :S

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#3311) EmberXY válasza tomy_cz (#3310) üzenetére


EmberXY
addikt

Akkor elég valószínű... :D

Up the Irons!

(#3312) EmberXY


EmberXY
addikt

Csak nálam lassult be a gmail az utóbbi napokban, vagy más is tapasztalt ilyesmit? :F
Azt hittem, hogy a mobilnet miatt van, de a munkahelyi nettel is lassabb a megszokottnál...

Up the Irons!

(#3313) localhost válasza EmberXY (#3312) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ebben a hónapban az E-vel kezdődő nick- nevűeknek lassabb, én pl semmilyen lassulást nem éreztem.
Online (web) vagy Pop3 vagy IMAP a lassulás nálad?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3314) EmberXY válasza localhost (#3313) üzenetére


EmberXY
addikt

Online használom, gyakran az egyes cimkékre kattintva másodpercekig is gondolkodik, mielőtt betölti a kívánt leveleket. Nem annyira vészes, de régebben azonnal reagált...
Mivel már három különböző gépen különböző internet előfizetések mellett tapasztaltam, ezért gondoltam, hogy esetleg nem egyedi a probléma, de lehet, hogy csak a nicknevemmel van a baj. :D

Up the Irons!

(#3315) localhost válasza EmberXY (#3314) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Válts át "hagyományos nézet"-re vagy mi a neve, ott mindig piszokgyors.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3316) EmberXY válasza localhost (#3315) üzenetére


EmberXY
addikt

Találtam egy olyat, hogy "alap HTML nézet", ezzel a legegyszerűbb kinézet érhető el, valóban gyors, de ahogy láttam, sem a témák, sem a csevegés nem érhető el, pedig ezeket használom... :D
Valamit majd kitalálok, remélem, hogy csak időleges ez a belassulás, mindenesetre köszönöm a tippet.
:R

Up the Irons!

(#3317) MichaelSD válasza EmberXY (#3312) üzenetére


MichaelSD
őstag

Tegnap egy órát nálam is lassabb volt, de még bőven az elviselhető kereteken belül. Tegnap este, meg ma már minden rendeben volt nálam.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3318) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Üdv!

Azt meg lehet oldani, h. a szűrő egyből csak a címke mappájába tegye, a beérkezett üzenetekben benn se legyen az új levél?

(#3319) EmberXY válasza MichaelSD (#3317) üzenetére


EmberXY
addikt

Remélem, hogy nálam is megoldódik.. :D

WonderCSabo: Meg lehet oldani, a szűrő beállításainál a cimke kiválasztásával együtt be kell jelölni a "Beérkező levelek mappa átugrása" opciót, ennek eredményeképpen csak a cimke alatt jelenik meg a levél, a beérkezőben külön nem. Természetesen az "Összes levél" nézetben látszik majd minden levél. Én is így rendszerezem a leveleket, sokszor még a cimkék alatt is hozok létre további alcimkéket (a Labs-sal lehet ilyet csinálni).

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3320) WonderCSabo válasza EmberXY (#3319) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Zsír, én is erre gondoltam, csak nem voltam benne biztos, köszi!

(#3321) WonderCSabo válasza EmberXY (#3319) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A megolás sajna nem jó! Mert amikor pl. a Beérkező üzeneteken vagyok, akkor nem változik meg az oldal címe (pl. Beérkezett üzenetek -1 -re), ha az egyik címkén új üzenetem van. Ezt meg lehet oldani?

Mert nekem nagyon fontos, h. az oldal címe megváltozzon, ha kapok egy új mailt.

(#3322) EmberXY válasza WonderCSabo (#3321) üzenetére


EmberXY
addikt

A beérkezők közt nem látszik az a levél, amit az említett módon tettél valamelyik cimkéhez, csak ha az "Összes levél" menüt nyitod meg....

Például nálam a ph! fórumos e-mailek is egy külön cimke alatt jelennek meg, ha új érkezik, a cimke mellett látom, a beérkező levelek között egy sem szerepel, eleve nem is teszi bele, ha viszont a cimkét kiválasztom, csak ph!-s leveleket látok.

Közben leesett, hogy mire gondoltál :D, nálam is csak akkor változik a cím, ha éppen oda érkezik levél, amelyik mappa éppen meg van nyitva, ezért rá szoktam időnként nézni. (A csevegés funkciót elég gyakran használom, azt állandóan jelzi új üzenet esetén, tehát gyakran rá is kell néznem, ezért nálam nem gond, hogy nem látszik a címben egy új levél érkezése)
Szerintem másképp nem oldható meg, mert a cím az adott mappa szerint alakul, és ha oda nem érkezik levél, nem is fogja megváltoztatni (szerintem). Ha viszont a beérkezőben is tárolod a leveleket, akkor biztosan jelezni fogja, de ez esetben a cimkék majdhogynem feleslegessé válnak.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3323) WonderCSabo válasza EmberXY (#3322) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hát sajnos, akkor vissza az egész. :(

Azért így is elég sokat segítenek a címkék, a színek alapján már látszik melyik levék milyen.

Köszi szépen!

Szerk.: Ha a GMail főoldalán az Arciválás gombra kattintok, akkor manuálisan végzem el, amit eddig a szűrő csinált, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#3324) EmberXY válasza WonderCSabo (#3323) üzenetére


EmberXY
addikt

Az Archiválás funkciót nem ismerem, és nem is használom, az imént kipróbáltam egy levélen, az eltűnt, azóta sem tudom, hogy hol van, de a kereső megtalálja, szóval erről a funkcióról nem tudok érdemi véleményt alkotni. :D

Up the Irons!

(#3325) localhost válasza EmberXY (#3324) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Archiváláskor a program a beérkező levelek közül az Összes levél mappába helyezi át az üzeneteket, így törlés nélkül is rendet tarthat beérkezett levelei között. Az összes archivált üzenet megtalálható az Összes levél mappában, az üzenetekhez társított címkékben és a Gmail keresési eredményei között. Ha valaki válaszol egy archivált üzenetre, az üzenetet tartalmazó beszélgetés ismét megjelenik a beérkező levelek között.

Ugye, hogy ugye?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3326) WonderCSabo válasza localhost (#3325) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jah, akkor nekem az "áthelyezés ide" funkció kell. Köszi!

(#3327) EmberXY válasza localhost (#3325) üzenetére


EmberXY
addikt

Mostmár értem a funkció lényegét, köszönöm. :R
Használni nem fogom, mivel kellőképpen rendben vannak tartva a levelek a cimkék segítségével, ha a kereső meg úgyis megtalálja, akkor mindegy, hogy hol van az adott levél. :D

Up the Irons!

(#3328) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Elég fura ez a GMail.

Voltak alapból szűrőim, amik csak simán színes címkékkel látták el a leveleimet. Aztán módosítottam őket, h. a leveleket mozgassa át a beérkezettből a címkébe ( tehát, h. a beérkezettben meg se jelenjen)

Nos, nekem ez nem volt jó, és újból módosítottam a szűrőket, és kivettem a mozgatást.

Így minden címkés levelemet még egy "Beérkezett üzenetek" címkével lát el. LOL. :P

Ki kellett törölnöm, és újracsinálnom az összes szűrőt, h. megjavuljon, és ne rakja rá a "Beérkezett üzenetek" címkét, csak azt a címkét amit megadtam a szűrőben.

(#3329) MichaelSD válasza EmberXY (#3327) üzenetére


MichaelSD
őstag

Pontosan. A Gmail nem mappa rendszert (hierarchikus) rendszert használ. Egyszerűen fogalmazva a Gmail minden levelet egy zsákba rak és utána kezdi címkézni. Pl: az archiválás gyakorlatilag a beérkező levél / Inbox címke eltávolítása.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3330) localhost válasza MichaelSD (#3329) üzenetére


localhost
Közösségépítő

De már kikapcsolható az a fajta hierarchikus rendszerezés!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3331) MichaelSD válasza localhost (#3330) üzenetére


MichaelSD
őstag

Maximum bekapcsolható. :) Sajnos, mert csak teljesen összekeveri a két logikát, ami nem igazán egyezik egymással.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3332) bpx válasza EmberXY (#3312) üzenetére


bpx
őstag

nem csak nálad, nekem már vagy egy hete lassú
néha simán eltart 10-15mp-ig is mire reagál valamire

böngészőből használom 3+ különböző gépről, 3 különböző nettel, attól függően hogy hol vagyok, szóval azt kizárnám, hogy nálam/nettel van a gond

(#3333) MichaelSD válasza bpx (#3332) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nem észleltem nagyobb lassulásokat.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3334) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Sziasztok!

Van egy gmail-es e-mail címem de szeretnék csinálni egy másikat és a mostani helyett azt használni. Kérdés: a mostani fiókomból át tudom menteni a leveleket az új fiókba? Amik a jelenlegi fiókba fognak érkezni levelek, meg lehet csinálni azt, hogy az új címre érkezzenek (ilyen átirányítás féle mint mobilnál)? :U

(#3335) EmberXY válasza Gabesz1019 (#3334) üzenetére


EmberXY
addikt

Úgy tudom, hogy gmail fiókok között közvetlenül nem lehet leveleket importálni ( :F, ha tévednék, akkor remélem, hogy a többiek kijavítanak), viszont ha nincs túl sok leveled, akkor manuálisan átküldheted az új címre, amiket pedig ez után kapnál, azokra hozhatsz létre egy szűrőt, ami automatikusan továbbküldi az új címedre a beérkező levelet, így azt már az új postafiókodban olvashatod el.
Szűrőt a beállítások menüben a szűrők almenü segitségével hozhatsz létre, a lényeg, hogy a feladóhoz egy *-ot tegyél, így minden beérkező levelet figyelembe vesz, majd menj a tovább-ra, ezután állíthatod be, hogy az új cimedre menjenek tovább a levelek.

Up the Irons!

(#3336) MichaelSD válasza Gabesz1019 (#3334) üzenetére


MichaelSD
őstag

IMAP használatlátaval tudod átvinni.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3337) ALI_G


ALI_G
veterán

Opera mini-vel hogy tudok csatolni fájlt?
Korábban ugyanaz a felület jött be mint egy PC-n firefox-szal vagy chrome-mal, de most valami egyszerűsített vmi, amin nincs fájl csatolása...
nem találtam ott állítási lehetőséget, hogy mutassa az eredetit. :F

(#3338) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

EmberXY

MichaelSD

Köszi a válaszokat. Megnézem ezt a szűrőt meg az IMAP-ot is.

(#3339) Lotusz


Lotusz
tag

udv, egyik ismerosom gmailjet egyik naprol a masikra "feltortek", megpedig olyan modon, hogy a masodlagos e-mail cimet is megvaltoztattak, megpedig olyan cimre, aminek a vegzodese (ezt meg lehet nezni az elfelejtett jelszo visszaallitasanal) .ru .
na most en erosen ketlem, hogy orosz hackerek raalltak volna egy egyetemista csaj gmail accountjara, inkabb valami adathalasz baleset tortenhetett, de allitasa szerint semmilyen mas oldalon nem adta meg az accountjat.
biztonsagi kerdesre a valaszt termeszetesen nem tudja, a gmail support pedig azt mondta, hogy sorry de nem tudnak segiteni.
valami otlet? :F

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#3340) EmberXY válasza Lotusz (#3339) üzenetére


EmberXY
addikt

Azért a gmail supportot érdemes lenne még zargatni a kérdéssel, hiszen az meglátszik, hogyha ezidáig magyar IP-ről használták a fiókot, majd hirtelen Oroszországból lépkednek be, ráadásul még az adatokat is megváltoztatták... Mindenképpen gyanúsnak tűnhet a dolog, ezért érdemes lenne a supportnak még írni ez ügyben...
Ha a jelszó és a másodlagos e-mail cím is megváltozott, magától nem fogja tudni visszaszerezni. (Esetleg lehet írni az e-mail címre egy levelet, és megkérni, hogy adják vissza...., de talán a supporttal többre mentek, csak adjatok meg minden infót, amit tudtok, mert ha "elhiszik", hogy valóban az ő fiókja, az alapján van esély, hogy tudnak segíteni.).

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3341) ALI_G válasza Lotusz (#3339) üzenetére


ALI_G
veterán

Rendőrségi feljelentést is lehet tenni ismeretlen tettes ellen, ha be tudja bizonyítani, hogy az övé a fiók.
Pl. a régi jelszó ismerete, továbbá, ha megmutatja, hogy otthon saját IP-ről használta, az már egyértelműen elég.

(#3342) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Következőt szeretném valahogy elérni.

A youtube accountomat a gmail accountom adataival hoztam létre. Eddig úgy működött, hogy a youtube-ba bejelentkezve maradt ha kinyomtam X-szel akkor is, a gmailt meg csak megnéztem, aztán kiléptem és nem igénylem, hogy bejelentkezve maradjon. Ha újonnan megnéztem a dolgokat, akkor a youtube accountom belépve maradt (ahogy akartam), a gmail pedig a bejelentkezési adatokat várta.

Most viszont az istennek se tudom őket szétválasztani így, mert ha a youtube-ban belépve maradok, akkor a gmailben is belépve marad. Hogy lehet ezt kiküszöbölni? (Tudom jelentkezzek be másik gmail accountra, de esetleg nincs ezenkívül más megoldás?)

(#3343) cocka válasza cocka (#3342) üzenetére


cocka
veterán

Tudom jelentkezzek be másik gmail accountra

Kipróbáltam na így se működik. :((( Tipp?

(#3344) Ndruu válasza cocka (#3342) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ha 2009 májusa előtt hoztad létre a Youtube profilodat, akkor ez a leírás segíteni fog.

Harrrr!!!!

(#3345) cocka válasza Ndruu (#3344) üzenetére


cocka
veterán

Köszi. :R

Abban mindenesetre segített, hogy hol keressem a többi infót. :)

(#3346) cocka válasza cocka (#3345) üzenetére


cocka
veterán

Arról bezzeg nem szól a fáma (ahogy a helpet végigolvastam), hogy ha ez után nyitottad az accountot, akkor hogy lehet a kapcsolatot megszüntetni, csak arról, hogy hogy lehet összekötni.

Nem értem, hogy eddig hogy tudott úgy működni, hogy a youtube-ra állandóan be voltam jelentkezve és a gmailből ha kijelentkeztem nem dobott ki a youtube-ból sem. Hát ez már a múlté úgy látszik.

(#3347) pasztord válasza Vangelis (#2) üzenetére


pasztord
csendes tag

A Gmail az üzleti levelezés területén is egyre fontosabb tényező. Már magyar viszonteladótól is elérhető ilyen szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

Dávid

(#3348) kisi


kisi
aktív tag

Sziasztok !

Volna egy kis gondom, hátha tudtok itt rá valami gyógyírt:

Ki kellett volna küldenem a gmail fiókomból Több azonos tartalmú levelet.
Egy rövid üdvözlő szöveg a régebbi üzleti partnereknek, plusz egy link, ahol az új oldalt találják, ahol az új készlet van listázva.
Körülbelül 8-10 levelet engedett is a gmail, még hozzávetőlegesen ennyi lenne hátra is..
De elkezdte visszadobálni a leveleket, spam felkiáltással.
Mail Delivery Subsystem címzett: saját magam
részletek megjelenítése 13:59 (18 perce)

Delivery to the following recipient failed permanently:

********@***mail.hu

Technical details of permanent failure:
Google tried to deliver your message, but it was rejected by the recipient domain. We recommend contacting the other email provider for further information about the cause of this error. The error that the other server returned was: 554 554 Message rejected: processed as 4cb6f09b3081. The message was rejected because contains High n/a / status: spam / Az uzenet visszautasitva, mert High n/a SPAM-ot tartalmaz. (state 18).

Volna valami ötletetek, mit lehetne tenni?

(#3349) CivicEsi


CivicEsi
aktív tag

Kedves Gmail guruk.
Kipróbáltam azt a funkciót, hogy az outlookomból kiexportáltam a kontaktjaimat egy csv fájlba, amit a gmail accountomal összepárosítottam, és most kb. 300 névtelen kontakt ott figyel a kontakt listámba, amit az androidos telómmal, majd össze kéne szinkronizálni.
Hogyn tudom megoldani, hogy szépen láthatók legyenek a nevek, és ne csak annyi, hogy névtelen kontakt?

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#3350) Belba válasza Gabesz1019 (#3334) üzenetére


Belba
őstag

Nekem elég sok email-címem van (több okból) elég strapás lenne naponta többször is...

Telepítettem a gépemre egy kényelmes levelező programot (IncrediMail), ez 10 percenként minden fiókból letölti a leveleimet, egy helyen megvan minden levelem és minden válaszom rájuk (+a fiókokban is elmentődnek)...

És ebben még az a praktikus, hogy bármelyik email címemmel tudok válaszolni egy levélre, nem csak azzal, amilyen fiókba érkezett a levél. Szebb, formásabb leveleket tudok küldeni, mint a Gmail fiókból, a kép-, fájl-csatolás is egyszerűbb.

Outlook-kal is ugyanezt meg tudod csinálni.

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.