Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) lordring válasza combonari (#3900) üzenetére


lordring
aktív tag

Utánanézek, köszi az ötletet. :)

(#3902) kmisi99


kmisi99
addikt

Az életkort meg lehet valahogy változtatni google+ hoz kellene. Keresgettem de nem igazán találtam erre utaló beállítást.

(#3903) Psych0


Psych0
őstag

Sziasztok!

kicsit más, de tud valaki olyan programot win alá, ami hálózati meghajtóként kezeli a gmail tárhelyét. Amit én találtam, csak linux alatt fut.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#3904) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Tudja valaki miként lehet beállítani, hogy a Chat-ben a másik fél az én "rendes" nevem lássa? Már átállítottam, hogy az elküldött üzeneteimben az igazi nevemmel jelenjek meg, azonban a chat-ben a haveroknál mindig valami baromsággal vagyok a chat listában. :D

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#3905) localhost válasza Psych0 (#3903) üzenetére


localhost
Közösségépítő

GMailDrive

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3906) EmberXY válasza KubanitoS (#3904) üzenetére


EmberXY
addikt

Nekem két helyen van megadva a nevem, a fiókbeállításoknál a "fiókhoz kapcsolva tárolt adatok megtekintése" menüben az Account menüpontban és a Profile-nál. ---> A chaten teljes névvel látszom annál, akivel chatelek (szerintem az account-nál lévő beállítás felel ezért főleg).

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3907) vegyszer


vegyszer
addikt

Szervusztok!

Az a problémám, hogy ismételten lekaptaka tíz körmömről, hogy hogy lehetek ilyen tirpák, hogy nem válaszolok...
de átnéztem a bejövő, az összes levél, a kuka, és spam mappákat, de a levélnek semmi nyoma,
a feladó meg továbbította az eredetit...
:W :W :W
Valakinek bármi ötlete? Tapasztaltatok hasonlót?

mivel ez már heti szinten fordul elő, valahogy kezd nem tetszeni a dolog...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3908) EmberXY válasza vegyszer (#3907) üzenetére


EmberXY
addikt

Elméletileg ilyen nem fordulhatna elő, valahol meg kéne lennie a levélnek, ha beérkezett. --->
Sehol nem látszik a levél, még keresés után sem?
Nincs semmi olyan szűrő beállítva esetleg, ami törli az adott levelet?
A levelet más e-mail szolgáltató rendszeréből küldték (volna)? Ha igen, akkor ha a kézbesítés sikertelen, akkor a küldőnek kapnia kellett volna erről egy üzenetet, esetleg a küldő rendszerében lehet valami hiba (a gmail biztosan küld ilyen figyelmeztetést, én is jártam már így, hogy nem sikerült valahova levelet küldenem).

Up the Irons!

(#3909) vegyszer válasza EmberXY (#3908) üzenetére


vegyszer
addikt

Gondolom nem csak nekem ugrik be az elmélet és a gyakorlat kapcsán a vicc:
Elméletileg van 3000000 forintunk, gyakorlatban 3 rossz kurvánk.

Nem, még a keresés sem talál rá.
Sem inbox, sem semmilyen más ládában, vagy spam, kuka...

Kicsit bosszantó.

Ugyan bizonyos ládáim egymásba vannak irányítva, de a az eredetileg címzettben sem jelenik. az eredeti levelek az eredeti ládában nem törlődnek. ott mindenképpen meg kellene lennie, vagyis sehol nincs meg.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3910) EmberXY válasza vegyszer (#3909) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem vagy valamelyik szűrő tehet neki keresztbe, vagy a küldő rendszerében van a hiba, más ötletem nincs.

Up the Irons!

(#3911) Badb0y


Badb0y
addikt

Lenne egy olyan kérdésem csinált-e már valaki SPF vagy DKIM autentikációt gmailban ?

Itt van a leírás mire is kéne.

A lényeg, nem akarom azt, ha küldök egy e-mailt, hogy a részleteknél az látszódjon, hogy küldve gmail domainen keresztül. Azt szeretném SEMMI ne látszódjon, olyan legyen mintha outlook-ból küldtem volna direktbe a mailemről.

Nem igen tudom mi az az spf meg dkim, de ezek valami domaines dolgot emlegetnek a szolgáltatónál.

Jártas ebben valaki és tudna segíteni a beállításban ?

How do I set my SPF records?

Sender Policy Framework (SPF) records allow domain owners to specify which hosts are permitted to send email on behalf of their domains, making it hard to forge From: addresses. We strongly encourage you to publish SPF records for your domain -- having these records in place will ultimately help fight spam.

To set your domain's SPF record, publish the following TXT record on the DNS resource: v=spf1 include:aspmx.googlemail.com ~all.

v=spf1 include:_spf.google.com ~all

De nem értem mi ez a "set your domain's SPF record". Hol van ez :F

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3912) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy a céges interneten keresztül ha be akarok lépni a gmailre, akkor állandóan feldobja ezt a figyelmeztetést.

Ez mitől lehet? Firefox beállítás, vagy céges hálózat miatt?
Hiába töltöm le a tanúsítványt, nem tudom hozzáadni a kivételekhez, mert szürke marad a pipának a helye.

Ötlet, vélemény?

Köszi, Pityke

(#3913) fatal` válasza Pityke78 (#3912) üzenetére


fatal`
titán

Valószínűleg azért szürke, mert nincs hozzá jogosultságod.

(#3914) Pityke78 válasza fatal` (#3913) üzenetére


Pityke78
őstag

Ezt nem lehet valahogy megkerülni?
Letölteni netről a tanúsítványt és valahova bemásolni, hogy többet ne kérje?
Vagy valami más megoldás?

(#3915) fatal` válasza Pityke78 (#3914) üzenetére


fatal`
titán

Nem. Nézd meg másik böngészőből, hátha az nem rinyál.

(#3916) Pityke78 válasza fatal` (#3915) üzenetére


Pityke78
őstag

Explorerrel megy a dolog, szóval itt valami firefox beállítási gond lehet.
Megyek a másik fórumra. :)

(#3917) hajtömeg


hajtömeg
aktív tag

Valamiért az egyik Gmail fiókom csak HTML nézetben jön be.
A másik simán megy normál nézetben.
Mi lehet a probléma? :U
(friss google chrome-ot használok)

[ Szerkesztve ]

(#3918) EmberXY válasza hajtömeg (#3917) üzenetére


EmberXY
addikt

Egy fórumtársnál már jelentkezett ez a probléma korábban, esetleg ezt érdemes lenne kipróbálni (bár az nem derült ki végül, hogy megoldódott-e, de az ellenkezője sem, így egy próbát megér...).

Up the Irons!

(#3919) hajtömeg válasza EmberXY (#3918) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Sajnos ugyanaz a helyzet.
Firefoxról belép, szóval nincs világvége, csak fura... :U

(#3920) EmberXY válasza hajtömeg (#3919) üzenetére


EmberXY
addikt

Akkor nincs más ötletem sajnos, hátha itt valaki tud rá mondani valamit... Furcsa, én még nem találkoztam ezzel, pedig már legalább 5 éve megvan a fiókom, az megint fura, hogy pont a chrome-mal nem megy normálisan..... :F

Up the Irons!

(#3921) RedWing


RedWing
aktív tag

Olvasom, hogy mások is szenvednek hasonló problémákkal...
Én még tetézném picit. Egyszerűen képtelen vagyok elérni a gmail.com-ot. Minden kísérletnél EZ az eredmény.

Op.rendszer: XP Prof SP3
Próbálatam Firefox 3.6.x, 5.0.1 és Google Chrome alatt is.
ActiveX/cookie ellenőrizve/beállítva, előzetesen minden előzmény törölve, minden frissen feltelepítve. Próbáltam a https://.... verziót is. Semmi.
Ami tovább bonyolítja:
A szomszéd szobában lévő gépen (azonos netről) megy! Ezen a gépen minden más netes tartalom megy! Telefonról is elérem.

:O

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#3922) EmberXY válasza RedWing (#3921) üzenetére


EmberXY
addikt

A képen látszik, hogy a link "elég hosszú", az nem lehet, hogy közben kiléptetett a fiókból, és ezért nem találja az elérési utat? :F
Meg a linkben google.com szerepel az elején, nem gmail, ha simán gmail.com-mal próbálkozol, akkor sem működik?

Up the Irons!

(#3923) fatal` válasza EmberXY (#3922) üzenetére


fatal`
titán

A google.com-on keresztül azonosít, és a gmail is igazából a mail.google.com-on keresztül fut, így nem ez a probléma oka. Sokkal inkább valami probléma lehet a windowssal, főleg, hogy az összes többi eszközén normálisan működik.

(#3924) RedWing válasza EmberXY (#3922) üzenetére


RedWing
aktív tag

Sajna nem ilyen egyszerű... Próbáltam gmail.com, mail.google.com, https://.... verziókkal is. Semmi.
Még majd ma ha hazaértem melóból megpróbálom úgy, hogy net lehúz, noti indít, teljes rendszervizsgálat AVG-vel. Hátha valami vírus... Jobb ötletem jelenleg nincs. :(

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#3925) EmberXY válasza RedWing (#3924) üzenetére


EmberXY
addikt

Az nem lehet, hogy tiltva van az oldal?
A c:/windows/system32/drivers/etc/host fájlban nem szerepel véletlenül az oldal? ([link]), vagy esetleg tűzfal által?
Más ötletem nincs...

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3926) RedWing válasza EmberXY (#3925) üzenetére


RedWing
aktív tag

Köszi, ezt majd még megnézem. Csak nem értem, hogy egyik napról a másikra miért változna meg a beállítás magától. Tegnap előtt este még simán ment, tegnap meg már nem.
Tűzfal kilőve, 2x is csekkoltam az AVG beállításait...

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#3927) Psytróger


Psytróger
tag

Facebook adatlapomhoz az elérhetőségeim közé szeretném megadni a gmail-os címem (korábban az volt az alapértelmezett, de egyéb problémák miatt töröltem), de a nem jön meg a gmail címre a validáló mail. Pedig az alapértelmezettként megadott mail címre még jön e-mail, hogy kattintsak a gmail-es címre küldött linkre ha én kértem a módosítást, de a gmail postafiókom üres... Spam könyvtárat néztem, egyéb ötletem nincs... Van valami 5letetek hogy mi lehet a probléma?

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#3928) EmberXY válasza Psytróger (#3927) üzenetére


EmberXY
addikt

Ez nem biztos, hogy a gmail hibája, ha nem érkezik meg a levél, szerintem az csak azért lehet, mert nem küldték el a másik rendszerből. Ha minden beállítás helyes, akkor szerintem kérdezz rá a másik oldalon..

Up the Irons!

(#3929) Ndruu válasza hajtömeg (#3919) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Sajnos ugyanez van nálam is, körülbelül egy hete. A legutóbbi frissítés (11.50) óta valamiért néhány helyen Firefoxként akarja azonosítani magát az Opera.
Ez valamiért nem sikerül neki (azaz a Gmail nem ismeri fel rendesen), így nem támogatott böngészőnek jelöli meg. A nem támogatott böngészőkkel pedig csak az alap nézet érhető el.

Érdekes, hogy az Opera nincs benne a listában, mégis működik vele rendesen a Gmail.

Tehát aki Opera alatt Gmailt böngészve olyat tapasztal, hogy csak az alap nézet érhető el, az a lapon kattintson egy üres helyre jobb klikkel, Webhely beállításainak szerkesztése... - Hálózat fül - Böngésző azonosítása - Azonosítás Operaként opciót válassza ki.

Harrrr!!!!

(#3930) Laybee


Laybee
őstag

Valakivel előfordult már, hogy Opera 11.50 levelezőkliensével pár karakteres mailel ez jön fel hibaként?
Kiszolgálóhiba [552-5.2.3 Your message exceeded Google's message size limits. Please visit552-5.2.3 http://mail.google.com/support/bin/answer.py?answer=8770 to review552 5.2.3 our size guidelines. w23sm1270206bkf.28]

(#3931) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Megerősítést kérnék: ugye az e-mail címekben tényleg nem számít már a pont? Szóval a vezetéknév.keresztnév@gmail.com ugyanaz, mint a vezetéknévkeresztnév@gmail.com? Vagyis hiába regisztrálta a tulaj annak idején ponttal a címét, most már mindegy, hogy beleteszi-e vagy sem?

(#3932) PhoenixK válasza Vodar (#3931) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ez így van, nem számít a pont! [link]

"A címe hasonló, de több vagy kevesebb pont van benne (.), vagy más eloszlásban tartalmaz kis- és nagybetűket.

Néha kaphat olyan üzenetet, amelyet az Önéhez hasonló címre küldtek, ám a címben nem ugyanannyi pont van, mint az Önében, vagy más a pontok elrendezése. Tudjuk, hogy elbizonytalaníthatja a gondolat, hogy a rendszer valaki más e-mailjeit irányította az ön fiókjába, de ne aggódjon: mindkét cím az Öné.

A Gmail a felhasználónevekben nem ismeri fel karakterként a pontokat, így a pontok hozzáadása a Gmail-címekhez, illetve elhagyásuk nem befolyásolja a tényleges célként működő címet; az összes levél Önhöz - és kizárólag Önhöz - érkezik. Röviden:
gipszjakab@gmail.com = gi.psz.jak.a.b@gmail.com
gipszjakab@gmail.com = GIPSZJAKAB@gmail.com
gipszjakab@gmail.com = Gipsz.Jakab@gmail.com

Ezek a címek mind ugyanahhoz a személyhez tartoznak. Ezt saját maga is tapasztalhatja, ha úgy próbál meg bejelentkezni a felhasználónevével, hogy hozzáad vagy elhagy belőle egy pontot. Ekkor változatlanul be tud jelentkezni a fiókjába.

Ha olyan levelet kap, amelyet láthatólag másnak szántak, akkor a feladó valószínűleg rossz címet írt be - ugyanúgy, ahogy telefonáláskor is megesik, hogy félretárcsázunk. Az ilyen esetekben azt tanácsoljuk, lehetőség szerint lépjen kapcsolatba az eredeti feladóval vagy webhellyel, hogy értesíthesse őket a hibáról.

Még egy dolog: a Google Apps felismeri a pontokat. Ha pontot tartalmazó felhasználónevet szeretne, kérje meg a domain rendszergazdáját, hogy adja hozzá becenévként a kívánt felhasználónevet."

ment egy PÜ is... :B

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#3933) fatal` válasza Vodar (#3931) üzenetére


fatal`
titán

Így van, gmailnél nem számít. Azért arra figyelj, hogy a többi e-mail szolgáltatónál igen. :)

(#3934) Vodar válasza fatal` (#3933) üzenetére


Vodar
senior tag

Tudom :)

(#3935) Orionk


Orionk
senior tag

Hali !

A gmail levelező elmenti azokat a mail címeket, amikről levelet kaptam, vagy én küldtem, mert ha elkezdek beírni egy címet, akkor felajánlja ezeket.

Viszont én sosem mentettem el egy mailt sem a címlistába. Most mégis ezt szeretném tenni, hogy az össze mail címet elmentsem, akinek írtam, vagy akik nekem írtak.

Ezt hogyan lehetne megcsinálni?

köszi
üdv.,

(#3936) EmberXY válasza Orionk (#3935) üzenetére


EmberXY
addikt

A Címtár menüben ott vannak azok, amiket a gmail elmentett, vagyis elméletileg minden.
Az ott lévő opcióknál megtalálod az összeset, pl Egyéb névjegyek, amik ritkábban fordulnak elő, Legtöbbet keresett partnerek, ebben vannak a leggyakoribbak, és nálam pl van még Család kategória is..
Tehát ha csak annyit szeretnél, hogy ezeket bármikor megtaláld, akkor ebben a menüben megtalálod, ha fájlba szeretnéd kimenteni, akkor azt a További műveletek, azon belül az Exportálás menüvel tudod megtenni.

Up the Irons!

(#3937) Orionk válasza EmberXY (#3936) üzenetére


Orionk
senior tag

tényleg ott vannak, köszi :)

(#3938) Orionk


Orionk
senior tag

Hali !

HA a gmail chat-en beszélgettek valakivel, akkor azt a beszélgetést hogyan tudjátok lementeni valahova?

Vagy, ha pár nappal ezelőtti beszélgetést szeretnék visszahozni, hogy miről is beszélgettem, akkor azt megtehetem?

köszi
üdv.,

(#3939) EmberXY válasza Orionk (#3938) üzenetére


EmberXY
addikt

A Beállításoknál meg lehet adni, hogy a csevegéseket mentse-e vagy ne (a Beállításokon belül a Csevegés menüben, a csevegési előzmények mentése opciónál a megfelelőt kiválasztani, majd elmenteni a beállításokat).
Alapértelmezés szerint nem tudom, hogy hogy van beállítva, ezt meg kell nézni (úgy emlékszem, hogy alaphelyzetben a mentésre van állítva).
A beszélgetéseket pedig a fiók bal oldalán a "Továbbiak" menünél tudod megnézni a Csevegések menüpont alatt, a Kuka és a Spam mappa környékén van valahol.
Ha a mentés be van állítva, akkor mindent elment, és vissza lehet nézni az összes addigi beszélgetést.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3940) Orionk válasza EmberXY (#3939) üzenetére


Orionk
senior tag

köszi

Most olyan kérdésem lenne :) , hogy:

Ha valaki ír gmail chat-en, akkor a gmail ablakon belül nyilik meg a chat ablak. Ezután ha szeretném, akkor én a jobb felső sarkában "kinyithatom", hogy egy különálló ablak legyen, ami már a start menü tálcáján is megjelenik.

Ezt szeretném kérdezni, hogy be lehet-e állítani, hogy ha valaki ír, akkor rögtön különálló ablakban nyíljon meg? a start tálcáján.

köszi

(#3941) Sianis válasza Orionk (#3940) üzenetére


Sianis
addikt

Szerintem sokkal jobb megoldás erre a gyári Google Talk alkalmazás.

Sianis

(#3942) Orionk válasza Sianis (#3941) üzenetére


Orionk
senior tag

Ez a program akkor is működik, ha a mozilla firefox-ban nem vagyok belépve gmail.com-ra?, tehát önálló, mint pl. az msn?

köszi

(#3943) fatal`


fatal`
titán

Sziasztok!

Mióta nem lehet se rart, se zipet küldeni mellékletként? Egy exe lenne benne, pár napja még engedte. Gmailes címre küldeném de visszadobja, hogy illegal attachment.

Ötlet?:)

(#3944) EmberXY válasza fatal` (#3943) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha az exe-t átírod valamire, és úgy tömöríted be, akkor sem engedi? (A cimzett majd visszaírja az exe-t...)

Up the Irons!

(#3945) fatal` válasza EmberXY (#3944) üzenetére


fatal`
titán

Mindjárt kipróbálom, furcsa lehet hogy exét nem enged, fura. :)

Mod.: Na talán így jó lesz, köszi az ötletet. :) Nem gondoltam, hogy belenéznek a tömörített fájlokba.

Bár még nem kapta meg, de nem is jött vissza a mail delivery. Meglátjuk :)

[ Szerkesztve ]

(#3946) EmberXY válasza fatal` (#3945) üzenetére


EmberXY
addikt

Az exe nyilván kockázatot jelenthet, bár attól, hogy a kiterjesztést átírod, a fájl tartalma még ugyanaz marad, ezért nem értem, hogy akkor már miért nem a fájl szerkezetét vizsgálja küldéskor... :F

Szerk.: akkor lehet, hogy most vizsgálja a CIA byte-ról byte-ra. :DDD

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3947) fatal` válasza EmberXY (#3946) üzenetére


fatal`
titán

Egészségére :D Nem vírust óhajtok küldeni, hanem fejlesztést :D

Na mégegyszer elküldtem átnevezve, most megkapták. :D

[ Szerkesztve ]

(#3948) Sianis válasza Orionk (#3942) üzenetére


Sianis
addikt

Teljesen önálló igen. Elindulhat a rendszerrel együtt, meg nem is. Kb olyan, mint az Live Messenger, csak ez éppen Google termék. És a leveleidet is figyeli, ha jön.

Sianis

(#3949) Sianis válasza fatal` (#3947) üzenetére


Sianis
addikt

Sajnos nem tudják, hogy kiféle miféle vagy, de nem tőled akarják védeni az r=1 felhasználót, hanem attól aki történetesen vírust küld.

Sianis

(#3950) fatal` válasza Sianis (#3949) üzenetére


fatal`
titán

Tudom, hogy miért és kitől védik ezért nem is nagyon reklamáltam. Csak furcsállom, hogy eddig működöt most meg már vizsgálják. Na mindegy, nem okoz problémát átnevezni. :)

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.