Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) Superman


Superman
nagyúr

Két gmail fiókom van. Az egyiknél minden rendben, de a másikban a ma reggeli ellenőrzést követően 312 új üzenet fogadott. Júliusra vissszamenőleg olyan üzenetek, amelyeket régen töröltem. :F :F

Érthetetlen...

(#3252) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Sziasztok, nem találtam a google csoportokról fiókot ezért irom ide:
Szerettem volna megváltoztatni a profil képemet a google csoporton belül ami független a gmail profil képemtől, de nem tölti fel valamiért, próbáltam jpg, gif, és bmp formátumot is, próbáltam előre megvágott összevisz 4k képpel is több fajtával is hátha pont azzal van gond amit én szeretnék, de miután rányomok a kép feltöltésére nem hozza be azt, és megvágni se engedi, hibaüzi nincs egyszerűen csak nem csinál semmit se, tapasztalt valaki hasonlót vagy van esetleg valakinek ötlete hogy mi lehet a gond ?

(#3253) ollie válasza BemAnyó (#3252) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs blokkolva a javascript?

***

(#3254) hack69


hack69
aktív tag

Nem megy az 587-es smtp port küldéskor. A 465 OK. Ez miért lehet?

(#3255) darkling


darkling
tag

Üdv!

Az alábbi problémám van:

Párom IE8-at használ, én FF-t. Tegnap óta IE-ben a gmail kezdőoldalon a felhasználói név fixen az enyém és sem bejelentkezni nem tudok a jelszavammal, sem más felhasználóként bejelentkezni, mert mindig az én felh. nevem marad ott. FF-ben semmi ilyen nincs. Sütiket, jelszavakat, egyebeket már töröltettem, de pl. ma reggel IE-ben a gmail az én levelezésemmel indult, holott nincs is eltárolva a jelszavam. És az elején említett dolog továbbra is fennáll.
Valakinek van ötlete, mit tudnék csinálni?

Köszi!
D.

Why is a soap bubble round?

(#3256) EmberXY válasza darkling (#3255) üzenetére


EmberXY
addikt

Amikor automatikusan a levelezést tölti be, akkor elvileg be volt pipálva a "maradjon bejelentkezve" checkbox, egy időben én is használtam igy, más egyebet nem tudnék elképzelni, ami miatt ez az eset fennállna.

Tehát a cookie-kat kéne törölni, meg úgy általában mindent, lehet, hogy mégsem törlődtek (emlitetted, hogy "töröltetted", inkább te magad töröld, az a biztos. :D)

Up the Irons!

(#3257) darkling válasza EmberXY (#3256) üzenetére


darkling
tag

És igen a kézzel való törlés után sikerült megoldani. Viszont az az érdekes, hogy én az IE-n keresztül sose használtam a gmail-t, így bejelentkezve sem tudtam volna maradni. Ki érti ezt? :)

Why is a soap bubble round?

(#3258) EmberXY válasza darkling (#3257) üzenetére


EmberXY
addikt

Hát magától nem kezd el belépkedni, szóval valaki csak belépett onnan szerintem, mert így nem szokott összekuszálódni a google, hogy egy más böngészőben, esetleg más gépen csak poénból belépjen egy eddig ott nem használt e-mail fiókba, és még be is állitja, hogy maradjon belépve..
Esetleg ha egy gépen van a kétféle böngésző, talán bekavarhatnak egymásnak, de hogy belépkedjen egyik a másikban használt adatokkal. ez nem valószinű. :D

Up the Irons!

(#3259) McLaca válasza EmberXY (#3258) üzenetére


McLaca
őstag

Vagy asszonypajtás kémkedett... :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#3260) attiati


attiati
veterán

Nem bírok új gmail fiókot regisztrálni, állandóan sms azonosítást kér. Régen is volt ilyen, de IE alól sikerült. Most sehogy. Semelyik böngészőből, sütik törlése, és IP cím váltás után sem. :F

(#3261) EmberXY válasza attiati (#3260) üzenetére


EmberXY
addikt

Az nem lehet, hogy közben be vagy lépve egy másik fiókkal?
Elvileg lehet regisztrálni bármennyi fiókot..

Up the Irons!

(#3262) attiati válasza EmberXY (#3261) üzenetére


attiati
veterán

Megnéztem, még az sem lehet, hogy másik böngészőben bejelentkezve maradtam volna.

(#3263) leviske


leviske
veterán

A Gmailben nem lehet olyan mappákat létrehozni, mint a Hotmail-ben? Gondolok mondjuk arra, hogy csinálok egy EA mappát és oda automatikusan bepakolja az EA-től érkezett cuccokat, de a sima beérkezettek közt nem jeleníti meg.

(#3264) MichaelSD válasza leviske (#3263) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nem lehet, amit mappa helyet csak a tagat / címkét ismeri a Gmail. Kb. ugyanazt éred tudja, csak rugalmasabb.

Csinálj egy filtert / szűrőt amit EAnak nevezel és mozgassa a Gmail oda az EA emailes leveleket. ?ég jelöld be a marked as read / jelöld olvasottnak és a skip inbox (archive it) / uogra ät a beérkező leveleket (archiválja) (vagy valami ilyesmi magyaul). Voala, ugyanott vagy mint a folderrel / mappákkal.

PS: nagyon jó ám a Gmail help fájlja:D

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3265) leviske válasza MichaelSD (#3264) üzenetére


leviske
veterán

Közben megtaláltam én is, hogy hogy tudom kiváltani a dolgot, szóval elnézést a felesleges kérdésér és köszi a segítséget! :R

(#3266) MichaelSD válasza leviske (#3265) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nincs mit. Kicsit más a tag / címkék, mint a mappák, de jóval rugalmasabbak. Sok sikert.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3267) attiati


attiati
veterán

nálatok is van olyan, hogy 2-3 naponta nem elérhető a gmail, aztán 5-10 perc múlva újra jó?

(#3268) MichaelSD válasza attiati (#3267) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nekem megy rendesen.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3269) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Hogy tudom azt elérni, h. a windowsból akarok csatolt levelet küldeni (pl. fájlon jobbgomb -> küldés -> levélként) akkor megnyisson a böngészőben egy gmailt és automatikusan csatolja egy új levélhez?

(#3270) localhost válasza WonderCSabo (#3269) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ha nincs levelezőprogram beállítva és telepítve a gépeden, akkor véleményem szerint sehogyan. A küldés menüpont ugyanis a levelezőprogramot hívja meg.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3271) WonderCSabo válasza localhost (#3270) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, de ennyi erővel lehetne felrakni egy programot, amit meghív a küldés, ami aztán elvégzi az általam szükséges dolgot.

(#3272) EmberXY válasza WonderCSabo (#3271) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem ez a megoldás?

Up the Irons!

(#3273) localhost válasza EmberXY (#3272) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ejha! Csettintő és elismerően bólogató smiley!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3274) WonderCSabo válasza EmberXY (#3272) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem. Ez csak a Fx böngészőben lévő mailto hivatkozlásokat társítja a GMailhez. Nekem arra lenne szükségem, h. az intézőből tudjak közvetlenül fájlokat küldeni a Gmaillel. (tehát megnyitja a böngészőt, és egy új levélbe becsatolja a kijelölt fájlt)

(#3275) ntomka válasza WonderCSabo (#3274) üzenetére


ntomka
nagyúr

Úgy próbáltad-e már, hogy létrehozol a gmailnek egy alkalmazásikont vagy Chrome vagy Firefox böngészővel, és az oprendszerben ezt megadod alapértelmezett mail kliensként?

ツ Headphones on - World off

(#3276) EmberXY válasza WonderCSabo (#3274) üzenetére


EmberXY
addikt

Ubuntu alatt elvileg meg lehet oldani, mert be lehet állitani, hogy a levelezőkliens helyett a firefoxot nyissa meg és benne a gmailt, gondolom akkor ha az fájlkezelőből indítja az ember, akkor is a gmail fog megnyílni, esetleg Windows alatt nem lehet hasonlóképpen trükközni?

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3277) WonderCSabo válasza ntomka (#3275) üzenetére


WonderCSabo
félisten

és EmberXY: Nem tudtam alapértelmezett levelőznek beállítani, csak a feltelepített mailprogramokat ajánlotta fel.

(#3278) MichaelSD válasza EmberXY (#3276) üzenetére


MichaelSD
őstag

Én csak az a megoldást ismerem Windows alatt mikor a Gtalkot vagy Google Notifiert kell feltenni, és azokban kiválasztható a Gmail beállítása alapértelmezett böngészőnek

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3279) MichaelSD válasza WonderCSabo (#3274) üzenetére


MichaelSD
őstag

Alapban sehogy nem megoldható. Viszont ezzel már megy amit szeretnél, de fizetős, illetve ami neked kell az működik az ingyenes verziójában.

Next :)

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3280) WonderCSabo válasza MichaelSD (#3279) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Köszi. Sajna nem elég gyors ez a cucc, és nem is direkt csatolja, de azért köszi! :)

(#3281) MichaelSD válasza WonderCSabo (#3280) üzenetére


MichaelSD
őstag

Akinek ilyen perverz kívánságai vannak.... :D

Sajons mást nem találtam, mindenhol ezt használják.

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3282) WonderCSabo válasza MichaelSD (#3281) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hát annyira perverz, h. minden mail program ezt csinálja. ;) Azért köszi.

(#3283) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi all!

Megtudja valaki mondani, hogy tudok gmailen belül egyik fiókomból a másikba átlépni, úgy hogy ne keljen kijelentkezni...

Úgy emléxem, mintha már lenne erre lehetőség, de én nem találok ezzel kapcsolatban opciót a gmail-on belül... :U

THX!

3njoy the Lif3

(#3284) EmberXY válasza Sn00k (#3283) üzenetére


EmberXY
addikt

A Beállítások menüben a Fiókok és importálás-t kiválasztva, lentebb van a Google fiók beállítása menüpont, azt kell megkeresni, és ott lesz lehetőség a Többfiókos bejelentkezés funkció bekapcsolására/beállítására.

Ha ez nincs beállítva, akkor csak egy másik böngészővel tudsz egy másik fiókodba belépni, az aktuálisban nem, ha bekapcsolod, akkor lehetőség van egy böngészőn belül több fiókban bejelentkezve lenni.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3285) Sn00k válasza EmberXY (#3284) üzenetére


Sn00k
veterán

köszi!!

sikerült!!

PACSI!:) ;]

3njoy the Lif3

(#3286) EmberXY válasza Sn00k (#3285) üzenetére


EmberXY
addikt

Nincs mit, én is hasznos funkciónak tartom, de mivel csak egy e-mail fiókot használok, így nincs rá szükségem. :)

Up the Irons!

(#3287) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Néhány órája thunderbird alól nem tudok stmp felé leveleket küldeni. Valaki tapasztalt ilyet?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#3288) localhost válasza Speeedfire (#3287) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Általában (!) a szolgáltató hibája - hacsak el nem állítottál Te valamit.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3289) Speeedfire válasza localhost (#3288) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Valószínű akkor megint az invitel volt a bűnös, ma már megy.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#3290) Ziog


Ziog
aktív tag

IMAP-on keresztül használnám a Gmailes címemet. Beállítottam egy üzenet szűrőt, mely alapján egy cimkével látja el az üzeneteket a gmail. Ez mappaként rendesen szinkronizálódik is nincs is ezzel gond.

Azonban beállítottam, hogy egyből legyen archiválva is az elem, ergo a bejövő üzenetek között ne legyen. Viszont így Thunderbirdben nem látszik, hogy van-e olvasatlan elem az adott mappában, csak akkor ha rákattintok közvetlen a mappa nevére.

Valahogy szinkronizálható ez, hogy látszódjék? Esetleg másik levelező program?

(#3291) MichaelSD válasza Ziog (#3290) üzenetére


MichaelSD
őstag

Ez a Gmailben is így van. Sejtésem szerint azért van, mert a Archive mappában nem számolja a Gmail az olvasott leveleket és valószínület a TB sem nézi ezt a foldert.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3292) Ziog válasza MichaelSD (#3291) üzenetére


Ziog
aktív tag

Hát a labsos cuccok között van egy olyan lehetőség, hogy mutassa ha van olvasatlan levelem egy adott mappában, szóval ebből gondoltam, hogy van valami megoldás. De majd még keresgélek, hogy lehetne megoldani.

(#3293) MichaelSD válasza Ziog (#3292) üzenetére


MichaelSD
őstag

Ez csak egy sejtésem, ne vedd készpénznek. Biztos nem jelölted be a Filternél, hogy "mark as read"? A TBben más filter nem mozgatja azokat az emaileket, mert akkor is olvasottnak minősülnek.

Viszont van egy olyan bug is a Gmail oldalon ahol ha válaszolnak akkor pontosan ez a jelenség történik.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3294) Ziog válasza MichaelSD (#3293) üzenetére


Ziog
aktív tag

Nem jelöltem meg ezt direkt megnéztem. Outlookban szinkronizálódnak és látszanak is mappák, csak az a fránya tárgy szerinti gyűjtés működne benne valahogy....

(#3295) MichaelSD válasza Ziog (#3294) üzenetére


MichaelSD
őstag

a tárgy szerinti gyűjtés alatt a conversation / beszélgetésekre gondolsz?

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3296) Ziog válasza MichaelSD (#3295) üzenetére


Ziog
aktív tag

így is megfogalmazhatjuk

(#3297) MichaelSD válasza Ziog (#3296) üzenetére


MichaelSD
őstag

Csak azért mert az Gmail sajátja és nem tudod "exportálni+. A TB a klasszikus megoldást alkalmazza, a választ az adott email alá szúrja be.
Azt hiszem az új Roundcube tud valami beszélgetés szerűt.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3298) Ziog válasza MichaelSD (#3297) üzenetére


Ziog
aktív tag

jah nem úgy gondoltam, ahogy webes gmailben megjelenik azt tudom, hogy gmail sajátja és nem implementálták még levelező programba.

TB-hez hasonló megoldás kellene, de még az egyedi szűrőkkel sem sikerült rendesen beállítanom a dolgokat.

(#3299) MichaelSD válasza Ziog (#3298) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nagyon régem használtam TBt és lehez hogy a TB témában okosabb emberek vannak, de szerintem a View / Nézetbe lehet vagy lehetett beállítani a threaded viewet.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3300) Zsom!


Zsom!
tag

Sziasztok!

Bocs a hülye kérdésért, de hogy kell képet küldeni gmail-ben? Nem a csatolásos módszerrel, hanem úgy mint, egy hírlevélben? Ha megnyitják a mail-t akkor ott legyen, ne kelljen megnyitni/letölteni. Így lehetséges?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.