Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) serito válasza serito (#800) üzenetére


serito
senior tag

ET6 Xp 32bit működik F6a biossal, viszont Vistax64 alatt az előbbi hibát kapom. :F

[ Szerkesztve ]

(#802) P00By


P00By
nagyúr

Corsair Dominator GT képek(just for fun...):

[link]
[link]
[link]

(#803) Zájec


Zájec
veterán

ugyan a másik topikba belinkeltem de aki esetleg nem jár arra , akkor annak egy kis érdekesség a core i7-el kapcsolatban , ami hazánkban történt a mai nap :) , egy rendezvény :::Gigabyte go oc 2009 magyarorszagi fordulo
erröl a klassz rendezvényröl egy pár kép.... ;)

(#804) joshua7


joshua7
veterán

2 kérdésem lenne:
- tuningban ud3r és valamelyik combosabb társa között van különbség tuningban, mondjuk 4Ghz körül?
- dual channel-nek van teljesítménybeli hátránya a tri-hez képest?

Semper Fi

(#805) szacsee válasza joshua7 (#804) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hát nemtom a procifoglalat körül van némi eltérés...
Az i7 nem gyenge étvágyú teljes terhelésen, így tuningra azokat a lapokat ajánlanám, ahol a proci körül azért van bőven tekercs:
DS4
UD4P
UD5
Extreme

(#806) serito


serito
senior tag

Készül az oldal a videókkal. Folyamatosan frissítem eddig ennyi van készen. Rengeteg videót készítettem lesz bőven nem kell aggódni. Sok videón privát beszélgetések is vannak nem nevetni. ;] :D

Ja itt tudjátok megnézni:seritoweb

[ Szerkesztve ]

(#807) joshua7 válasza szacsee (#805) üzenetére


joshua7
veterán

Értem, köszi. Annyi a gáz, h eszméletlen árak vannak ugye..de mindegy, mindjárt földobok aprót, aztán meglátjuk. :)

Semper Fi

(#808) Zájec válasza joshua7 (#804) üzenetére


Zájec
veterán

"- dual channel-nek van teljesítménybeli hátránya a tri-hez képest?"

igen van , ellégé sántika lesz töle a rendszer,, kell a core i7-nek a tri ch. :K
nálam volt amikor 2db-al ment,, hát. :U . jó azért annyira nem volt vészes , csak döcögös :D

rambó l vegyé 1333 kingmaxot.. az ócsó :DDD és kiszolgál.. 10k/2gb
30k-ért van egy 6gb-s fogatod.. vagy 15-ért egy 3x1 gb-s kollekció :))
aztán késöbb majd ráérsz cserélni ha gondolod...valami dögösebb ramra. ;]

a lapoknál ahogy nézem az UD3r és DS4 között csak 2-3k val drágább a ds4 , és azon több a cucc lapfelépitésben ahogy azt (#805) szacsee kolléga is emlitette... ;)

(#809) joshua7 válasza Zájec (#808) üzenetére


joshua7
veterán

Köszi, részben emiatt is, de még hanyagolom az átállást.

Semper Fi

(#811) Zájec


Zájec
veterán

:R köszönjük , de legközelebb elég ha csak a saját topikjába linkeled be...

(#813) serito


serito
senior tag

Ha már Gigabyte és OC akkor a tekintsétek meg a 2009.02.21-én rendezett
Gigabyte GOOC 2009 Tuningversenyről készült videókat.

(#814) xmanez88 válasza joshua7 (#804) üzenetére


xmanez88
tag

Szia!

Tiszteletben tartom az előttem szólók véleményét, de azért szeretnék egy hiteles oldal profi tesztjéből idézni, amelyet úgy hívnak hogy Prohardver! :) nem tudom olvastad-e, de talán segít:
"A végső következtetések levonása előtt megvizsgáltuk, hogy a Core i7 hogyan viseli, ha csak kétcsatornás üzemmódban vesszük használatba, hiszen azok, akik Core 2 alapú rendszerüket szeretnék lecserélni, nagy valószínűséggel csak két memóriamodullal rendelkeznek, és nem árt tudni, hogy mit veszítünk, már ha egyáltalán veszítünk valamit a triple-channel működéshez képest. A tesztekből kiderült, hogy az átlagfelhasználónak olyan nagyon nem kell aggódnia, a harmadik memóriamodul és az ezzel párhuzamosan aktiválódó harmadik memóriacsatorna révén nem lesz számottevően gyorsabb a rendszer. A memóriaintenzív benchmarkokban (ilyenek az Everest tesztjei, a tömörítők és az ABBYY Finereader) kimutatható, egyes esetekben igen nagy is volt a különbség, de a programok többsége nem lassult le jelentősen, sőt a legtöbb semennyire. A háromcsatornás üzemmód használata a kiszolgálók és szerverek világában lehet kifizetődő, ahol a sávszélesség minden, hiszen erről szól a QuickPatch Interconnect bevezetése is."
link ahol a táblázat és a teszt található: [link]

A másik kérdésedre pedig a válasz, mindegyik X58-as GIGA lap korrekt cucc, de a DS4 az egyetlen olyan lap, amely még a régebbi fajta Ultra Durable 2-es kondikat tartalmaz. a többi mind a modernebb Ultra Durable 3-as. a pénztárcád dönti el, melyiket veszed, mindegyikkel jól jársz :)
Éppen nemrég írtam, hogy én is UD5 -re vágytam, végül UD3R lett, de nem bántam meg :)

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire One D250 Red ; Samsung Omnia i900

(#815) szacsee


szacsee
nagyúr

Be vagytok lassulva?
Új Bios gigáéktól!!

"Achtung: Alle neuen Finalen BIOSe vom 26.02.09 haben noch kein QPI Fix und "BBI to HDD" fehlt "

(#816) Zájec válasza szacsee (#815) üzenetére


Zájec
veterán

:DD :)) :DD

jah , tényleg köszi :R most mi ez ? javitott F5 , amit újra felraktak?
nálam most az F6a bios van fent :F

(#817) szacsee válasza Zájec (#816) üzenetére


szacsee
nagyúr

Gondolom, mert a Giga oldalára is feltették tegnap. JZ oldalán minden lapnál a leszedett verziószámú bios számozását kapta, csak elébiggyesztették, hogy NEW...gondolom a Te lapodnál elfelejtették. :U

[ Szerkesztve ]

(#818) sniper elite


sniper elite
senior tag

Megjött az Extreme lapokhoz is az F5 [link]

(#819) Zájec válasza szacsee (#817) üzenetére


Zájec
veterán

tényleg, most nézem hogy elfelejtették eléirni hogy "new"....

mostmár meg ottvannak az F6b és F6c bios-ok is.... :)

(#820) szacsee válasza Zájec (#819) üzenetére


szacsee
nagyúr

Achtung: Alle neuen Finalen BIOSe vom 26.02.09 haben noch kein QPI Fix und "BBI to HDD" fehlt

27.02.09 Jetzt ist bei den TestBetaBIOSen QPI/Vtt gefixt, aber haben jetzt ein neuen S3 Bug (E1) bei OC... mensch mensch... Taiwan hat einen Report bekommen... es macht kein Spass mehr :((

Most akkor mi is van?
Utánozza az Asust a Giga? Ezidáig ánusz gyártott tré biosokat, most meg giga próbál az elsietett szériához csinálni valamit?
Ebből rev 1.1 lesz a vége szerintem.... úgyis kapóra jön az új steppinges NB. ;]

Remélem mire procim lesz, addigra lesz normális bios. :U

[ Szerkesztve ]

(#821) tlac válasza szacsee (#820) üzenetére


tlac
nagyúr

pl. az s3-at rendszeresen elrontják...

(#822) Zájec válasza szacsee (#820) üzenetére


Zájec
veterán

nem tudom mi ez a vacakolás :(

(#823) keIdor válasza szacsee (#820) üzenetére


keIdor
titán

Nem tesz jót a Gigabyte-nak ez az Asus féle kapkodás látszik...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#824) sniper elite


sniper elite
senior tag

Ez az F5-ös bios pontosan mit is javít?? Mert elvileg a ramokat kéne támogatnia, mármint az újabb fajta ramokat, vagy rosszul tudom?

(#826) rol33 válasza sniper elite (#824) üzenetére


rol33
aktív tag

1. Improve VGA card compatibility
2. Improve S3 resume compatibility
3. Intel®Core™ i7 processor D-0 stepping support.

®

(#827) Gorneck válasza szacsee (#820) üzenetére


Gorneck
titán

Az új végleges biosok az adott dátumtól nem rendelkeznek QPI fix-szel és BBI to HDD is hiányzik.

Dátum, a béta biosoknál a QPI/Vtt fixálva lett, de van egy új S3 Bug tuningnál...fszom :D...Taiwan kapott riportot róla...ez már nem vicces...

Gorneck#1239

(#828) Zájec


Zájec
veterán

az imént megviccelt az F5 bios egy cheksum error-al...
hogy birják ezt megcsinálni hogy másodszor is rossz biost kreálnak véglegesenek...
hihetetlen... na mindegy, felraktam az F6b-t..

(#829) szacsee


szacsee
nagyúr

Na azt hiszem körbenéztem a témát, de lenne 1-2 kérdésem hozzátok:

Bios: JZ oldalán a QPI/VTT bug mit jelent? Ergo nekem az jött le, hogy 1,28V fölött hidegindításkor restartolgat az alaplap..
BBI az a bios lementése HDD-re? vagy mi a fene?
A másik alap biossal látja a 920-at? Elvileg látni kellene, de pl a giga oldalán a DS4-nél a FAQ-ban azt írja, hogy nem oan biztos az.

OS szinten:
XP telepítésekor gondolom ugyanaz a macera...ergo inf update etc...
Másra kell figyelni? Milyen progikat nem szeret, illetve melyik progi nem indul i7-el?
Everest...stb-re gondoltam. ET6 gondolom a legújabb kell és valamelyik F5 utáni bios..

Valamire kell még figyelnem, ha beüzemelem a cuccost? :R

(#830) HSM válasza szacsee (#829) üzenetére


HSM
félisten

Hát nem tudom, én raktam össze gépet egy régebbi, F2-es BIOS-al érkezett UD5-össel, és azóta is hibátlanul viszi, iaz alapon a 920-ast...

A QPI/VTT bug az nem restartolgatás, hanem hidegindításnál kétszer indulás. Everest-ből a régiek alapból csontra fagyasztják a rendszert, a 4.5 újabbaktól már jó. De érdemes az 5.0-t használni, mert a régebbiek pl. ramtesztnél nemvoltak jók. (Irreálisan alacsony késleltetést mértek.)

Igen, inf meg driver telepítés, nem hiszem, hogy nagyon más is kéne... Én mondjuk jól elvagyok az F4 BIOS-al, igaz, S3-at nem használok, és a 24/7-es beállításom se megy 1,255V fölé QPI-ben.... :DDD

Azért remélem, nem új revízióval akarják majd ezt javítani, különben sokan nagyon dühösek lesznek, akik ~70 rugót kiadtak a lapért, és nem fognak normális működést kapni... :W
Mondjuk, szerencsére a jelenleg elégedett vagyok a lappal, de ez a béna BIOS-gyártogatás nagyon nem jön be.... Valahogy jobban tetszett, mikor a P35-DS3R-nél az új BIOS mindig jobb volt, mindenféle visszalépegetés, meg egyhelybenállás nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#831) Lauda


Lauda
félisten

Mi a baj nálatok, hogy állandóan frissítgettek az új biosokra?

(#832) szacsee válasza HSM (#830) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kösz!

Lauda: Semmi különös, csak aki használja az S3-at, annak dühítő lehet...szerencsére én nem fogom. Valamint a QPI/VTT bug, de azt írják, hogy azt már megoldották az új beta biosokkal. :K

(#833) Lauda válasza szacsee (#832) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor ok. :K

(#834) soma165 válasza Lauda (#833) üzenetére


soma165
tag

hello
segitséget szeretnék kérni
intel core i7-920 as cpu m van,Gigabyte x58 extreme alaplapom és
3x1024MB G-skill 1600MHz es ram /9-9-9-24/
specifikacio:
http://newgskill.web-bi.net/bbs/view.php?id=g_ddr3&no=48

Néztem biosban hogy csak 1066Mhz-en mennek a ramok
olvastam itt a forumban hogy a cpu vezérli ezert alapbol többel nem is fognak menni
de szeretném ha 1600 on mennenek
Kezdö vagyok ha valaki leirna reszleteiben miket kell állitanom biosban.

(#835) Lauda válasza soma165 (#834) üzenetére


Lauda
félisten

Sajnos nem értek a Giga biosához, de lesz aki tud segíteni és menni fognak 1600-on. :)

[ Szerkesztve ]

(#836) Zájec válasza HSM (#830) üzenetére


Zájec
veterán

én a hideginditásnál jelentkezö bug-ért nem qpi/vtt okolnán..
vagyis lehet hogy abba van valami , de én nem tapasztaltam az ebböl eredö problémát, nálam a BCLK nagyságánál volt keresendö a megoldás.. azt vettem észre hogy 165-BCLK-ig nincs probléma ,addig jól indul, hibernálásból is (én azt használom ,nem kikapcsolom) de ha afölött van akkor nem akarja az igazságot ezen a téren.... természetesen a tuning 210BCLK-ig müködik.. ;)

(#837) HSM válasza Zájec (#836) üzenetére


HSM
félisten

Ott valami mással van szerintem a gond... Legalábbis nálam 190-es BCLK-val sincs dupla indítás, se áramtalanítás, se kikapcsolás után. (hasamra ütöttem, legyen ennyi a BCLK tesztre, belőttem hozzá a 24/7 beállításom) Ellenben ha 1,295V felett kap a QPI, akkor egyből duplán startol. Szóval vagy a DS4 lapod gondolkodik máshogy, mint az enyém ami UD5 vagy valami nincs jól beállítva nálad. (Esetleg az újabb BIOS méghülyébb, mint a régi??? ;] Nálam F4 volt/van fenn...)

(#838) beginn


beginn
csendes tag

Sziasztok!
A héten tervezem a Lap beszerzését ami GA-EX58-UD3R lesz, + memókat, ezeket szemeltem ki mellé: Corsair TR3X3G1600C9.
Nos a kérdésem pedig: mit gondoltok jó párosítás lesz? (persze nem lesz proc nélkül hagyva :)) Nem volt valakinek vele tapasztalata? Vagy talán más forrás felőle?
THNX hsz-eket előre is!

(#839) Zájec válasza HSM (#837) üzenetére


Zájec
veterán

:N más nem... már végigpróbáltam egy-két variáciot...
teljesen mindegy mennyit kap a qpi/vtt-böl...

de ezt már korábban is megfigyeltem a biostól függetlnül....

(#840) Zájec válasza beginn (#838) üzenetére


Zájec
veterán

inkább vegyél 1333 kingmax-ot... az tuti jól fog muzsikálni és olcsóbb is...
a corair lehet hogy vacakolni fog.....

(#841) szacsee


szacsee
nagyúr

Új bios jött ki UD5-höz és Extreme-hez!

(#842) Vágási Feri


Vágási Feri
csendes tag

...akkor inkább itt kérdezem :)
van különbség tuning szempontjából az UD4P és UD5 között? (egyébként a 4 Ghz-et szeretném elérni)
elegendő lenne 3x2Gb 1333 CL7 Kingmax? (nem tri-kit!)

(#843) Zájec válasza Vágási Feri (#842) üzenetére


Zájec
veterán

nincs külömbség tuning szempontjából....

sokan használunk kingmaxot ,nagyon szereti a lap, én is azért vettem mert csak pozitivumot hallotam róla... megbizható , kompatibilis , olcsó....
az eggyik legbiztosabb választás az X58-hoz....

(#844) HSM válasza Vágási Feri (#842) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem bőven elég a Kingmax 3db OEM mezítlábas ram, nekem is olyan van... :DDD Teljesen jó, nem lehúzás, cserébe nem Te leszel a RAM-májer, hogy 150 vagy 300 ezer FT-ba kerültek a ramjaid.... ;]
Amúgy az UD4P és UD5 között tuning szempontjából a hűtésben van a fő különbség, szerintem ha elég jó a házad szellőzése, megteszi az UD4P is. Bár én biztos nem ezen spórolnék, nem véletlen van UD5-öm... :U

(#845) Vágási Feri


Vágási Feri
csendes tag

ezen a pár ezren már én sem szeretnék spórolni. igazából azért gondolkodok az UD4P-n mert újabb. (bár külsőre tök ugyanaz 90%-ban, szóval lehet hülyeséget beszélek :F) ha jól tudom az UD5 volt az egyik legelső X58 lap és ezért tartok tőle.
meg valamire írtátok az i7 topicban, hogy remélitek nem egy rev2 fog segíteni, merthogy ezt-azt nem korrigálnak az új biosok.

gondolkodok még a p6T Deluxe V2-n is (az lenne a max ameddig elmennék árban) igazából nincsennek óriási igényeim. 4Ghz-et szeretnék elérni, és jó lenne ha 2 évig alapja maradhatna az esetleges fejlesztéseknek. (SLI CF nem jönne rosszúl, de lehet sosem használnám ki)

[ Szerkesztve ]

(#846) HSM válasza Vágási Feri (#845) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem semmi baj nincs az UD5-tel, leszámítva azt, hogy volt 1-2 hiba a BIOS-ában, amit össze-vissza kutyulva próbálnak megoldani.... :W
De szerintem meg lesz... Nagy égés lenne, ha az Extreme/UD5 nem lenne jó, az UD4P meg igen... Kizártnak tartom, hogy ez bekövetkezzen.
Amúgy nem tűnnek nekem komolynak a gondok, S3-módból nem tud elvileg tuning mellett felébredni, illetve kétszer indul ha 1,295V feletti QPI fesz van beállítva. Szerintem ezek olyan idióta apróságok, hogyha egyszer leülnek majd nyugodtan a seggükre, és rendesen átgondolják, akkor meg fogják tudni oldani....

(#847) Vágási Feri válasza HSM (#846) üzenetére


Vágási Feri
csendes tag

köszi! hát ti jobban benne vagytok ebben mint én, ezért sokat adok a véleményetekre. :)

"Nagy égés lenne, ha az Extreme/UD5 nem lenne jó, az UD4P meg igen..."
de akkor ez azt jelenti, hogy az UD4P-vel nem jelentkeznek ezek a gondok?

[ Szerkesztve ]

(#848) HSM válasza Vágási Feri (#847) üzenetére


HSM
félisten

Nem tudom, nekem UD5 van, UD4P-vel kevesen tolják még... Ha valakinek van UD4P, az beírhatná, az is produkálja-e!

(#849) szacsee válasza HSM (#848) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nekem van, de proci hiányában nem tudok még nyilatkozni.

Tényleg nem tudtok olyan boltot, ahol normális (olcsóbban) áron árulnak i7-et?

(#850) xmanez88 válasza szacsee (#849) üzenetére


xmanez88
tag

Mostanában egyre kevesebb helyen adnak jó áron i7-et, itt a PH!-n se látok már 920-asra jó áron hirdetést.

Acer Aspire One D250 Red ; Samsung Omnia i900

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.