Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Ottoka válasza rol33 (#550) üzenetére


Ottoka
őstag

És én sem. Megoldás? :)

Mezőhegyes

(#552) rol33 válasza Ottoka (#551) üzenetére


rol33
aktív tag

hmm, na szóval akármit csináltam install-uninstall, eltávolítás, sehogy sem volt jó azzal a driverral ami a giga honlapján van fenn. na akkor felmentem a realtek honlapjára és onnan szedtem le egy drivert, asszem csak a 8111 volt a nevében, de mivel másik nem volt leszedtem azt. persze ennyivel nem oldódott meg a dolog, mert simán ez se akart települni, na akkor fogtam és manuálisan rábeszéltem az inf fájlra és onnantól már sínen volt a dolog.

én is kérdeznék, de ti hh tudtok netezni? mert amíg nekem felkiáltójeles volt abszolút nem ment a net.

®

(#553) tlac válasza rol33 (#550) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem nincs ilyen lapom

arra céloztam, hogy illik leírni a megoldást
nagy "öröm" szokott lenni, mikor később rátalál az ember a problémájára, ami másnál is előfordult és még sikerült is megoldania, de a megoldást nem írja le...

én is kérdeznék, de ti hh tudtok netezni? mert amíg nekem felkiáltójeles volt abszolút nem ment a net.

pl. másik gép
de azt hiszem a vista alapból ismeri a realtek hálóchipeket, kivéve ha vmi nagyon új fejlesztés

[ Szerkesztve ]

(#554) Ottoka válasza rol33 (#552) üzenetére


Ottoka
őstag

Nos amit én kaptam a laphoz lan drivert, az jó volt, nem felkiáltójeles az eszközkezelőben.

Mezőhegyes

(#555) rol33 válasza Ottoka (#554) üzenetére


rol33
aktív tag

cd-ről tetted fel?

®

(#556) Ottoka válasza rol33 (#555) üzenetére


Ottoka
őstag

Igen, először, aztán meg innen szedtem le frissebbet.

[link]

Mezőhegyes

(#557) rol33 válasza Ottoka (#556) üzenetére


rol33
aktív tag

ejj ha tegnap itt lettél volna :) ,
nem fájt volna annyit a fejem, mert ugyanezt szedtem le mint amit linkeltél oldalon van.
de köszi a linket, eltettem :R

[ Szerkesztve ]

®

(#558) Ottoka válasza rol33 (#557) üzenetére


Ottoka
őstag

Na ok. De neked ezzel a driverrel megy, bár nem értem mi köze a lan drivernek a progihoz, szal neked ezzel megy akkor nálam miért nem?

Mezőhegyes

(#559) rol33 válasza Ottoka (#558) üzenetére


rol33
aktív tag

Nem tudom, azt viszont igen h most megy, minden ok..
..de viszont én most nem értelek, akkor neked nem megy?

®

(#560) Ottoka válasza rol33 (#559) üzenetére


Ottoka
őstag

Nem biz'a :)

Mezőhegyes

(#561) rol33 válasza Ottoka (#560) üzenetére


rol33
aktív tag

áhhá, s azt peobáltad amit leírtam? jah s akkor hogyan tudol netezni? mert én addig nem is tudtam

®

(#562) Ottoka válasza rol33 (#561) üzenetére


Ottoka
őstag

nekem a giga driverrel is jó volt a net, de mikor észrevettem hogy van újabb, lecseréltem a realtek driverre, szal már régebb óta realtek van, és mégse jó a et6, most hétvégén a f5d biossal is prószáltam

Mezőhegyes

(#563) rol33 válasza Ottoka (#562) üzenetére


rol33
aktív tag

jah, kezdem érteni, tehát neked pont a realtek driverrel nem megy? a gigát nem tudod visszarakni?

®

(#564) Ottoka válasza rol33 (#563) üzenetére


Ottoka
őstag

Nem is akarom. Szépen megy a gép most, jó igy. Majd jó lesz egyszer az et6, momentán nincs szükség rá. Bár jönnek az új patriot ssd-im, rakni kell majd új rendszert, szal lehet hogy előtte kipróbálom a mostani megy a levesbe, jól meg is lett nyaggatva már ez a vista, ahányszor a tuning közbe gefagyott :DDD

Mezőhegyes

(#565) Bahama


Bahama
aktív tag

Sziasztok!
Lenne 1 kis problémám. Összeraktam az új rednszerem (Giga X58-extreme + i7 920).
És nem is volt semmi gond, fel is ment a vista, és mikor végzett újraindult, és utána jött a gebasz. Nem akart bebootolni. Azt írta ki hogy:
Scanning Bios image on hard drive...
utána meg:
BIOS auto recovering....

Nem is lett volna ezzel semmi baj, csak hogy nem csinált semmit, csak újraindult. Próbáltam mindent, elem, gombbal bios reset, de semmi. Ezek után hagytam had indulgassan újra, és 1 jó fél óra múlva sikerült neki valamit alakítania.

Warning: Main bios cheksum error
Retriveving recovery source from HPA....................
Bios auto recovering......

Ezek után megengedte hogy kiválasszam a legutolsó helyeset.

Nem is lett volna gond, ha ezt nem játsza el, miután felraktam a chipset drivert, meg egyebeket az alaplaphoz

Újra fél óra, míg 100-szor újraindult, aztán megint ugyanez.

Ezek után gondoltam biost frissítek. Fel is raktam az @biost, csak hogy nem akar elindulni, mert hogy fut az energy saver, és nem tudja leállítani sem. Na mondom megnézem magamnak, start menüböl indítanám az enerergy savert. Erre kiírja hogy a biosom nem támogatja.... OK akkor qflash bootolásnál. Elötte lementettem a legújabb biost a giga oldalról kitömrítettem a C-re. Bejön a Qflash, update bios from Drive.
Erre: no drive found.

Ezek után mi a **** csináljak?

[ Szerkesztve ]

Kerüld a pusztán a vita kedvéért, erõteljes érzelmi töltettel ellátott, sokszor az észérveket nélkülözõ, témához inkább csak lazán kapcsolódó hozzászólásokat, melyek inkább exhibicionistán öncélúak, mint konstruktívak a közösség felé!

(#566) Ottoka válasza Bahama (#565) üzenetére


Ottoka
őstag

Gondolom 1.44-es floppyd nincs... tedd ki a bios file pendrive-ra, és próbáld meg onnan betölteni

ha van win98 telepitő cd-d, akkor is tedd ki pendrivera a bios file-t és a flashspi.exe-t, indits cd-ről és frissitsd a bios a pendrive-ról

Mezőhegyes

(#567) tlac válasza Bahama (#565) üzenetére


tlac
nagyúr

Retriveving recovery source from HPA....................

na, ezek szerint fejlesztettek gigáék :D
végre kiírja pontosan, hogy honnan próbál helyreállítani

egyébként pendrive-ról próbáld, ne vinyóról
[link]

[ Szerkesztve ]

(#568) Bahama


Bahama
aktív tag

Na a frissítés sikerült pendriveról, csak utána meg a vista kért új serialt, mondom újra rakom, mert még mindig nem jók az alaplapos progik. Megy is az install, már kb a felénél járhat, mikor leáll a gép. újraindul. Se most egyből ez fogadott:

Warning: Main bios cheksum error
Retriveving recovery source from HPA....................
Bios auto recovering......

És most ott tartok, hogy a gép elindul, nincs se kép se hang, és 15 sec után leáll 5 secre, aztán újra bekapcsolja magát.

Kerüld a pusztán a vita kedvéért, erõteljes érzelmi töltettel ellátott, sokszor az észérveket nélkülözõ, témához inkább csak lazán kapcsolódó hozzászólásokat, melyek inkább exhibicionistán öncélúak, mint konstruktívak a közösség felé!

(#569) Ottoka válasza Bahama (#568) üzenetére


Ottoka
őstag

Valami nyűgje lesz a lapnak, hogy állandóan helyre akarja állítani a bios-t.
Ebből garizás lesz, ha beleférsz a 3 napba azonnal kéne hogy cseréljék ha jól tudom. :K

Inkább asus-t vettél volna. :U

Mezőhegyes

(#570) Gorneck válasza Bahama (#568) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen ramod van?

Gorneck#1239

(#571) Zájec válasza Ottoka (#569) üzenetére


Zájec
veterán

"inkább asus-t vettél volna . :U "

te meg dfi -t és akkor nem itt koptatnád a szádat ,
és nem beszélnél hülyeségeket... :DDD

(#572) Ottoka válasza Zájec (#571) üzenetére


Ottoka
őstag

Hiába áltatod magad, és tapsikoltál itt nem tom hányszor hogy milyen jó vásárt csináltál, van most jobb vétel is, és kész. A középszinten ahol Te vásároltál lapot és ramot kicsit rendezettebb a dolog, de az extreme lappal (mint amivel a kolléga is küzd, elég nagy baj az a bios helreállítási probléma) nem olyan vidám a helyzet, és ha azt nézzük hogy mennyivel többe kerül, akkor pont nem a felső kategóriával kéne ennyi bajnak lenni.

és most már hagyjuk ezt a dolgot. ;)

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#573) Zájec válasza Ottoka (#572) üzenetére


Zájec
veterán

te meg hiába koptatod magad itt a hülyeségeidel... hidd el felesleges...

ramjaid helyett meg persze hogy van jobb vétel.. olcsóbb és jobban is megy.. ;)

sokan vannak abba a tévhitbe , hogy a drágább a jobb...
te is beleestél ebbe a hibába, és nálad még ráadásul még usererror-al is párosul, igy nemcsoda hogy problémás a dolog...

attól hogy mindenböl megvetted a legdrágábbat , még nem azt jelenti hogy értesz is hozzá.... ami még magába nem is akkora baj, de te még reklámozod is...

(#574) Ottoka


Ottoka
őstag

Szépen beállt a rendszer végre.

[link]

Mezőhegyes

(#575) sniper elite


sniper elite
senior tag

EX58 Extreme-hez F5 teljes bios mikorra várható? Amúgy egyre jobban bejön ez a lapocska kezdem csak azzal hogy sikerült stabilan 4GHz felett húznom a procit benne! Remélem könnyen és azonnal befogja fogadni az OCZ Blade ramokat, elvileg F5 kell mindenhogy hozzá, de összességében nekem semmi gondom nincs vele egyenlőre!

(#576) Ottoka válasza sniper elite (#575) üzenetére


Ottoka
őstag

Az biztos hogy minden biossal jobb és jobb lesz. Lényegesen stabilabb az f5d beta bios mint az f4 hivatalos volt, és remélem az f5e még jobb lett.

Mezőhegyes

(#577) Zájec


Zájec
veterán

tegnap egy kicsit piszkáltam a dolgokat, ime egy részeredmény : [link :) ]

(#578) Gorneck válasza Zájec (#577) üzenetére


Gorneck
titán

Alakul ez...ramjaiddal mi történt?

Gorneck#1239

(#579) Zájec válasza Gorneck (#578) üzenetére


Zájec
veterán

a ramokat visszaküldtem a kedves tulajnak , mert nem küldte el a papirjait, igy nemtudtam lezártnak tekinteni az üzletet, ezért visszáltam....

jah , alakul :) még finomhangolni kell...

(#580) Gorneck válasza Zájec (#579) üzenetére


Gorneck
titán

Értem...

Akkor ezek szerint csipázza a Kingmax ramokat...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#581) Zájec válasza Gorneck (#580) üzenetére


Zájec
veterán

igen , jól müködnek , problémamentesen..
nem csak nálam hanem serito , HSM kollégáknál is.... :)

(#582) Gorneck válasza Zájec (#581) üzenetére


Gorneck
titán

Én is 1333asokat néztem...de lehet 1600as lesz inkább...

Gorneck#1239

(#583) Zájec válasza Gorneck (#582) üzenetére


Zájec
veterán

nemtudni hogy az 1600-ok hogy mennek,, nem biztos hogy annyival többett mennek mint az 1333-asok.. assziszem 1600-t nem is próbáltak nagyon , nincs is tulaj talán..

mindeki 1333-t vett eddig.... az is megy 1600-1700-et , eddig mindenkinél..
meghát az 1600-s kb 18k a 2gb, az 1333-ból pedig 10.5k a 2gb..... nemmindegy..
30k-ból kijön egy 6gb-s variáció.. szerintem ár/teljesitmény viszonylatban nem is rossz....

(#584) Gorneck válasza Zájec (#583) üzenetére


Gorneck
titán

Majd elválik, mert egyelőre mennek az árak felfele, ami kicsit szívás...így tolódik a projekt... :(

Gorneck#1239

(#585) Zájec válasza Gorneck (#584) üzenetére


Zájec
veterán

értem , de miért akartál 1600mhz-st ??
az árral kapcsolatban :: én is megrendeltem 11.5k / 2gb ... 3db-ot... erre este nézem levitték 10.5k / 2gb... olcsóbb lett.... na mondom , storno a rendelés , rendeltem az új árral...... olcsóbb lett.... :)

néztem a samsung 1600mhz-eket is , elég jó árban vannak 11k-ért , de aztán mégse mert nem tartalmazza a ram kompatibilitási lista a laphoz...
meg tapasztalat se volt róla, de az 1333 kingmaxról volt , ezért inkább azt választottam , gondoltam biztosabb.... jó döntés volt... :)

(#586) Gorneck válasza Zájec (#585) üzenetére


Gorneck
titán

Mert olcsóbb lenne az 1600as mint az 1333as... :K

Gorneck#1239

(#587) Zájec válasza Gorneck (#586) üzenetére


Zájec
veterán

olcsóbb ?? :U hol és milyen árat nézel,,, és melyik tipust... :F
erre kiváncsi vagyok , ne zavarjál össze :B :D

(#588) serito


serito
senior tag

Megérkezett a várva várt bios amivel az UD5-ös lapokon is indul az ET6.

Giga X58-UD5 lap tulajoknak kötelező F5g bios

ET6 működik: [link] Végre! :D

[ Szerkesztve ]

(#589) serito válasza serito (#588) üzenetére


serito
senior tag

Sajnos ez a bios sem javítja az ET6 hibát mert csak 1x indult aztán megint csak GUI hibával kifagy. :(

(#590) serito


serito
senior tag

Most már ott tartok, hogy telepíteni sem tudom az ET6-ot. Reg pucolás után ET6 telepítésekor ezt a hibaüzenetet kapom. [link] Valami itt nagyon nem stimmel. :F

(#591) SimonYana válasza serito (#590) üzenetére


SimonYana
addikt

:))
Nekem még sosem működött a ET6 az X58 Extrememnél.
Én már régen nem is próbálkozom vele.

® SimonYana ®

(#592) sniper elite válasza SimonYana (#591) üzenetére


sniper elite
senior tag

Nálam is ez a helyzet, elég érdekes hogy ezzel nem foglalkoznak az Gigabytenál! :((

(#593) Zájec


Zájec
veterán

az ET6-ból melyik verzsön van fent nálatok ? :F

(#594) Zájec


Zájec
veterán

[link :D ]

azé ilyen alacsony prociórajelen és gagyi cl9-1550-n ilyet produkáljon.. ;] :D

(#595) Ottoka válasza Zájec (#594) üzenetére


Ottoka
őstag

Nem a gagyi cl9 produkálja, hanem a 3700-es uncore :)

Mezőhegyes

(#596) serito válasza Zájec (#593) üzenetére


serito
senior tag

ET6 8.1224.1 de csak 1x volt hajlandó indulni, azóta már telepíteni sem tudom. :(

(#597) Ottoka válasza serito (#596) üzenetére


Ottoka
őstag

Gondolom próbáltad, és csak a formaság kedvéért: xp kompat. mód, futtatás rendszergazdaként variációk megvoltak?

Mezőhegyes

(#598) Zájec válasza Ottoka (#595) üzenetére


Zájec
veterán

:K az nagyon meglöki a dolgokat... vajon mennyi a max amit még produkálni lehet..?

az idözitést hiába veszem le cl8-ra , nem csinál jobb értékeket..

serito :: nincs ötletem , várjuk a javitást.

(#599) serito válasza Ottoka (#597) üzenetére


serito
senior tag

Igen azokat is próbáltam, de semi változás. Mivel már telepíteni sem tudom...á már nem is érdekel. Amíg valami normális bios ki nem jön hozzá, nem lesz változás. :F

(#600) Ottoka válasza Zájec (#598) üzenetére


Ottoka
őstag

Nem tudom, én még csak 3600 értékeket láttam, stabilra, vagy inkább 24/7-re.

Mi fesz kellett a 3700-hoz?

Ebben talán jugeen tud többet mondani.

Mezőhegyes

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.