Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Ottoka válasza zLL (#700) üzenetére


Ottoka
őstag

Nem tudom fejből melyik bios menüben van, de az a baja, hogy nem az 500gb-os winchester van kijelölve elsődleges winchesternek.

Mezőhegyes

(#702) zLL válasza Ottoka (#701) üzenetére


zLL
tag

privi ment

Intel Core 2 Duo E6400 @ 3,2 Ghz + Scythe Ninja Rev B . Abit AB9-Pro . Galaxy 8800 GTS 640 MB + Thermalright HR-03 Plus . Corsair XMS2 2 Gb 800 Mhz . 3dmark05/06 17417/10272

(#703) Ottoka válasza zLL (#702) üzenetére


Ottoka
őstag

Advanced Bios Features - Hard Disk Boot Priority
Itt tedd be azt az 500-ast első helyre, amire akarsz telepíteni

Mezőhegyes

(#704) zLL


zLL
tag

sikerült megoldani, köszi a segítséget :C

Intel Core 2 Duo E6400 @ 3,2 Ghz + Scythe Ninja Rev B . Abit AB9-Pro . Galaxy 8800 GTS 640 MB + Thermalright HR-03 Plus . Corsair XMS2 2 Gb 800 Mhz . 3dmark05/06 17417/10272

(#705) soma165


soma165
tag

hello
kis segitséget szeretnék
alaplapom gigabyte x58 extreme
azt olvastam hogy a windows vista aktivalasanak sikeressége alaplapfüggö
igaz e ezen állitás?
mit lehet tenni hogy tudjam aktivalni vistamat?
masik kerdesem:F5E beta bios aki probalta már,stabil e megfrissithetem e a lapomat vele?
vannak feltört biosok egyes alaplapokhoz,miért kell a biosokat feltörni?

(#706) serito válasza soma165 (#705) üzenetére


serito
senior tag

Nekem UD5-lapom van minden gond nélkül lehet aktiválni a Vistát. Ha meg nem engedi, arra vannak az aktivátor progik :D ! Beta biost használhatod saját felelősségedre, én a legfrissebb F5g biost használom.

(#707) Ottoka válasza serito (#706) üzenetére


Ottoka
őstag

Akkor Te nem beta biost használsz? Az F5g az. Maj ha a giga oladalán lesz F5, betű nélkül, az lesz a nem beta. :DDD

Mezőhegyes

(#708) Zájec


Zájec
veterán

(#709) Zájec


Zájec
veterán

néhány új beta bios érkezett::: [ Jz ]
az ud5-sök most nem kapnak semmit :P ( korábban megkapták )

(#710) xmanez88


xmanez88
tag

Új taggal bővült az X58-as család :) [link]

Acer Aspire One D250 Red ; Samsung Omnia i900

(#711) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

üdv emberek

ha a képek nem csalnak akkor 1 hét múlva X58-as giga lapokat fog gyilkolászni egy nagy rakás emberke Budapest szívében. :D

bővebben : Gigabyte GO OC 2009 - Magyarországi forduló

aki esetleg kedvet kap, ne tétovázzon :))

xmanez88 : nekem valamiért nem tölti be rendesen :(
Global link : GA-EX58-UD3R (rev. 1.0)

[ Szerkesztve ]

(#712) serito válasza Zé_Mester (#711) üzenetére


serito
senior tag

Gondolom itt nem kaphat akárki alkatrészeket a teszteléshez. Nem láttam sehol, de nevezni kell/et?

(#713) serito válasza serito (#712) üzenetére


serito
senior tag

Nem mintha nevezni akartam volna, csak nézőként mennék el! "Ezt kihagytam az eőbb".

(#714) Zájec válasza serito (#712) üzenetére


Zájec
veterán

ez valami nemzetközi verseny , tehát országok jelöltjei indulnak...

Én kedvet kaptam a nézelödéshez, igy elmegyek, úgyis ritkán van ilyen esemény , igy nem szeretném kihagyni, szóval ott a helyünk.... :D

(#715) xmanez88 válasza Zé_Mester (#711) üzenetére


xmanez88
tag

Szia!

nem tudom miért, nekem betölti. nem a sima UD3R-t linkeltem, hanem az új verziót. a neve GA-EX58-UD3R-SLI, Tehát a GIGA X58-asok 7. tagja :)
itt egy másik link: [link]

Acer Aspire One D250 Red ; Samsung Omnia i900

(#716) Gorneck válasza xmanez88 (#715) üzenetére


Gorneck
titán

Új lap kiadása helyett inkább árakat csökkentenének...mindenki jobban járni...erre mi van...bohóckodás...

Gorneck#1239

(#717) xmanez88 válasza Gorneck (#716) üzenetére


xmanez88
tag

Hát igen ez igaz. kiadnak egy olyan lapot ami szinte ugyanaz mint az eddigi UD3R.

Acer Aspire One D250 Red ; Samsung Omnia i900

(#718) xmanez88


xmanez88
tag

Egyébként végre összeállt a rendszerem :) hasít a core i7 véégre :)

Acer Aspire One D250 Red ; Samsung Omnia i900

(#719) Zájec


Zájec
veterán

(#720) Gorneck válasza xmanez88 (#718) üzenetére


Gorneck
titán

Mennyire melegszik a HP? Milyen proci hűtőd van? Ram tuning volt?

Gorneck#1239

(#721) szacsee


szacsee
nagyúr

Ottoka:
X58 Extreme X64 Vista alatt műkszik az ET6? Ezt láttad már?

Milyen recovery probléma volt vele? (bootoláskor a biost vissza akarta állítani valakinél??)

(#722) Zájec válasza szacsee (#721) üzenetére


Zájec
veterán

most akkor mi a megoldás ? , mert én nemtudtam kivenni . :)

(#723) szacsee válasza Zájec (#722) üzenetére


szacsee
nagyúr

Én sem... de gondoltam Ti kiveszitek mi a probléma. ;]

(#724) Ottoka válasza szacsee (#721) üzenetére


Ottoka
őstag

Nem műkszik, pontosabban 2-3 hete nem működött. Mondjuk pill. nem érdekel, 4ghz-en megy a gép 1600-as ramokkal, 7/24-ben szal nem kínlódok vele, hanem játszok :K és használom.

Mezőhegyes

(#726) Ottoka válasza P00By (#725) üzenetére


Ottoka
őstag

Vehetünk új lapot. :K

Mezőhegyes

(#727) P00By válasza Ottoka (#726) üzenetére


P00By
nagyúr

Vehettek :K ;]

(#729) xmanez88 válasza Gorneck (#720) üzenetére


xmanez88
tag

Szia!

A HP alatt a Heat Pipet érted? érzésre kézmeleg, amúgy az érzékelő nem tudom hol méri a hőfokot, de jelenleg az Everest 47 fokosnak írja az alaplapot.

Egyelőre gyári hűtőt használok, most ez is megteszi, majd idővel veszek rá jobbat :)

Ram tuning még nem volt, de az én ramjaim 1500-at bírnak kb max.

neked mik a tapasztalok? vagy neked már nem x58-as lapod van?

Üdv

Acer Aspire One D250 Red ; Samsung Omnia i900

(#730) Gorneck válasza xmanez88 (#729) üzenetére


Gorneck
titán

Adatlapomon szerepel a mostani konfigom...

Ilyen lapot szeretnék és ezért érdeklődöm...HP alatt azt értem amire gondoltál...

Gorneck#1239

(#731) xmanez88 válasza Gorneck (#730) üzenetére


xmanez88
tag

Nekem eddig nagyon tetszik ez a lap.Szépen teszi a dolgát, sokkal olcsóbb mint egy UD5, de mégsem tud annyival kevesebbet. sokat rágódtam, hogy melyiket vegyem, UD5-öt akartam, de végül nem láttam értelmét. maradtam ennél, de nem bántam meg :)

Acer Aspire One D250 Red ; Samsung Omnia i900

(#732) Zájec


Zájec
veterán

Gigabyte X58 Overclocking guide

( elég jó szemléltetö irás . tetszik :D )

(#733) Zájec


Zájec
veterán

na meg persze az F5 bios, amely kijött véglegesbe... tessék ferakni ;)
ahogy nézem mindegyik lapra megjelent .. :D

( bios F5 ) JZelectronic.de

(#734) xmanez88


xmanez88
tag

Egy kis összehasonlítás [link]

Acer Aspire One D250 Red ; Samsung Omnia i900

(#735) Gorneck válasza xmanez88 (#731) üzenetére


Gorneck
titán

:R

Gorneck#1239

(#736) xmanez88 válasza Gorneck (#735) üzenetére


xmanez88
tag

De neked volt már X58-as alaplapod nem? vagy csak akartál? mintha olvastam volna korábbi hozzászólásodban, de lehet rosszul emlékszem :)

Acer Aspire One D250 Red ; Samsung Omnia i900

(#737) Gorneck válasza xmanez88 (#736) üzenetére


Gorneck
titán

Akartam, de valszeg megvárom mindenből az új revet... :D

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#738) xmanez88 válasza Gorneck (#737) üzenetére


xmanez88
tag

én is mindig így vagyok, hogy várok... de már kezdek rájönni hogy ha várok akkor mindig meglátok valami jobbat, amire ismét várhatnék.. gondolom érted mire célzok :)

Acer Aspire One D250 Red ; Samsung Omnia i900

(#739) bacsis


bacsis
Közösségépítő

banyek, a rohadt X58as lapok miatt az X48hoz már nem is fejlesztik az átkozott Biosokat...
Van egy X48 DQ6 lapom, több mint 60k, drágább mint némely X58as deszka, azt mégis le van szarva :W :W :(((

(#740) Tigrincs


Tigrincs
tag

Szaisztok!
Lenne egy eléggé alap kérdésem' Ne nevessetek, nem vagyok teljesen hozzá nem értő, de biost még nem frissítettem, vagy ha akartam akkor nem jött össze.

Letöltöttem innen ([link]) az europai menüpont alol a fájlt, a GA-EX58-DS4 alaplaphoz.

Azt tudom, hogy észen kell lenni a bios frissítéssel mert el lehet szúrni vele az alaplapot.
Ezért kérdezem tölletek hogy mi a pontos metódus.

Előre is köszi a segítséget.

Nem mindenki számítógép guru! :-)

(#741) xmanez88 válasza bacsis (#739) üzenetére


xmanez88
tag

Szia!
Én is így voltam, volt egy X48T DQ6-om.. gyorsan el is adtam. még időben :)

Acer Aspire One D250 Red ; Samsung Omnia i900

(#742) xmanez88 válasza Tigrincs (#740) üzenetére


xmanez88
tag

Szia!

Két lehetőséged van. vagy @Bios nevű programot használod, vagy pedig írsz egy rendszerindító cd-t pl Nero-val, és azzal indítod a gépet, így emulált dos módban frissítesz, de az első megoldás is jó. a Giga honlapján fenn van a szoftver. de az alaplaphoz adott cd-n is.

Acer Aspire One D250 Red ; Samsung Omnia i900

(#743) bacsis válasza xmanez88 (#741) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Most valljuk be!
Mire nem elég egy ilyen lap, egy jó erős 4magos procival megtámogatva? szóval azért nem kis pályás még egy ilyen masina sem...
Ez a gép még hoszú ideig ki fogja húzni egy kis odafigyeléssel, karbantartással...
Ezelőtt volt Egy Asus X38as lapom.. aztán ugye bemutatták az X48at.. hogy mondta az intel: Wow 1600as FSB-s procik támogatása is simán...
Uhh nekem akkor ez kell gondoltam... Hogy LGA775ös fronton meglegyen a legjobb lapom és a legjobb procim!
Erre mit kapok? Van 1szem!!! Processzor ami ilyen 1600as FSB-s, az is 260ezer ft fölött van, olcsóbb nem lesz, mert előbb vonják ki a forgalomból... Viszont a Biosokat sem nagyon frissítik a lapomhoz, így örülhetek az 500as FSB-nek, pedig lenne még benne tartalék, mert a gyári bioshoz meg az utána való bioshoz ez a mostani "legfrissebb" lényegesen jobb, szóval van még ebben a lapban tartalék, csak nem aknázzák ki... Jól bepalizot engem is a rühes intel a marketingdumájával. ne bazze 60k-s alaplap... azt annyit érek vele mint egy 15k-sal....
Deee a nehalem... nyomjuk azt ezerrel.. igaz hogy szinte senkinek sincs, de nem baj az most a menő.. akinek meg fél éves gépe van az meg így járt :W

(#744) xmanez88 válasza bacsis (#743) üzenetére


xmanez88
tag

az az igazság, hogy igazat kell adjak neked. az X48-as lapok jelenleg is drágábbak, de legalábbis majdhogynem egy árban mozognak az X58-al, ez egészen fura.. viszont emiatt egészen kis veszteséggel tudtam belőle kiszállni, igaz nekem ramokat nem kellett vennem.

De szerintem ne idegeskedj ezen. sokáig jókis cucc lesz még az X48. nekem egy évet metn, semmi gond nincs vele :)

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire One D250 Red ; Samsung Omnia i900

(#745) xmanez88


xmanez88
tag

akit esetleg érdekel, találtam egy érdekes tesztet, ami bemutatja mit tud Core i7 ha olyan játékot futtatnak rajta, ami kihasználja a tudását (legalábbis részben) [link]

Acer Aspire One D250 Red ; Samsung Omnia i900

(#746) Zájec válasza bacsis (#743) üzenetére


Zájec
veterán

ha egy alaplaphoz nem adnak ki már több biost,akkor valószinü azért ,mert már nincs mit javitani rajta, mert már minden kijavitottak , ami hiba eddig felmerült.

attól hogy te azthiszed hogy van még benne tartalék , nem azt jelenti hogy van is benne... nemcsak az FSB körül forog a világ....az új lapokhoz értelemszerüen azért nyomják a biosokat, mert még van mit javitani rajta.... nempedig azért mert "menö" a cucc....

(#747) Zájec válasza P00By (#725) üzenetére


Zájec
veterán

egyébként ti ettöl valami csodát vártok ,vagy mi jött le nektek , hogy esetleg hangrobbanás lesz vagy mi :F :U

nemértem miért kellene lecserélni emiatt :F

(#748) xmanez88 válasza Zájec (#747) üzenetére


xmanez88
tag

Hangrobbanás? ez tetszett :D :))

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire One D250 Red ; Samsung Omnia i900

(#749) Zájec válasza xmanez88 (#748) üzenetére


Zájec
veterán

látom még idejében kapcsoltál ,és kijavitottad magad, hogy mire mondtam ezt... :D
(a B2-B3 váltásra..)

(#750) tlac válasza Zájec (#746) üzenetére


tlac
nagyúr

lenne mit javítani, mert az utolsó bios egy béta az x48-dq6-hoz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.