Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Zájec válasza serito (#350) üzenetére


Zájec
veterán

:) ezek a mai reklámok ... haappci :D

egyébként mintha melegebb lenne egy picit a lap... de annyira nem vészes, bár hütés nélkül még nem vizsgáltam , jelenleg telibe fújja a 25cm -s venti...

felraktam az F4bios -t... ( F3 -al jött a lap..)

elkezdtem piszkálni egy picit :B a BCLK felnyomtam 150-re , a ramokat 1:10-be 1500mhz-re , és adtam egy picit a QPI/vtt voltage 1.375v -n....

a többi értéket AUTO-ról Normal-ra állitottam ,
csak a ramoknál hagytam pár dologot auto-n...
ismerkedek tovább...

(#352) Zájec


Zájec
veterán

fincsi :) ittvannak a részben új feszek :: ..::

(#353) serito válasza Zájec (#352) üzenetére


serito
senior tag

Nagyon ígéretes. Miért van 2 Voltage az ET6-ban? PLL 1.8v 133Mhz-nél? QPI ezek szerint a korábbi FSB nem?
Szorzót sikerült 20-ról magasabba emelned 21-22-re a max OC-hez?

Bocsi a sok kérdésért de már nem bírok magammal. :N

(#354) Zájec válasza serito (#353) üzenetére


Zájec
veterán

-- a voltage 2-nél csak 1db fesz van az ICH core 1.1v.. nemtudom miért nem birták betuszkolni ezt az 1-et a voltage1 ablakba...

-- CPU PLL alap 1.800v a core i7-nél.. ( de van még egy a QPI PLL , ez új nekem is )

-- QPI/vtt ez nem a korábbi FSB hanem a korábbi CPU Termination voltage...
az FSB helett a BCLK van... azt kell emelni a 200felé és a x20 jön ki a 4ghz...

-- ööö , félig sikerült , de ha a HT (hyper threading) 8mag , be van kapcsolva ,
akkor saját maga felnyomja 21-re.. ha ki van kapcsolva akkor x20 , de most az új biossal is változott , kikapcsoltam a HT akkor is felment 20ról 21-re...

de elég egyenlöre a x20 , ha a BCLK feltortázod..

most megy a smallFFT 3780mhz-n ( 180 BCLK x21 ) 1.248v -al....
egyenlöre ez az elsö nekifutásom... nézem tovább...

nagyon tetszik :) :B

(#355) serito válasza Zájec (#354) üzenetére


serito
senior tag

Ez most rengeteg infó volt, sokat segítettél. Örülök, hogy neked már megy. 3700-on gyári hűtővel nem melegszik nagyon? Akkor a BCLK a korábbi FSB igaz?
A memóriákat hasonló módon tudod állítani mint a P45-ben?

(#356) Gorneck válasza Zájec (#354) üzenetére


Gorneck
titán

Mennyire melegszik?

Gorneck#1239

(#357) Zájec válasza serito (#355) üzenetére


Zájec
veterán

hát , melegszik ,, de annyira nem vészes , ellehet bóhockodni vele :)
nálam igy néz ki jelenleg a dolog...

szerintem aki nem prájmol , az beállitja a 3.8-4ghz és használhatja 7/24-be , a játékok alatt is nyugodtan... 50-55 fokosan nemhinném hogy baja lenne...

"Akkor a BCLK a korábbi FSB igaz?" igen :K

a memóriákat ? háát , mondjuk talán hogy hasonló , de azért más világ a ddr3...
itt már a prociban van egy-két okosság ami felelös a dolgokért....

Gorneck :: hogy mennyire ? hát meleg rendesen... melegebb mint a P45.
nem azt mondom hogy k.forró , de forró..
alapon , hidegen a biosba a PWM hömérséklet van amikor 32-35fok ...
de ez nem mérvadó mert ez csak a hidegindulásnál ennyi...

szóval ... beüzemelve simán van 50 fok körül , hütve ...
megnéztem hirtelen a 25cm venti nélkül ,, hát forró 64 fokos.... és e közben a procimagok 50 fok körül vannak..... de most húzva van 3.8-ra... megnézem milyen normálon ,
bár az 1.25v - 1.30v körüli fesz még nem egetveröen sok ....

szóval odakell figyelni... lehet hogy jobban kell hüteni a PWM-et mint a procit ?? :U
mert végülis melegebb,,, és nem picit.....
de hogy ez befolyásolja e a stabilitást , azt még nemtudom.. hogy mennyire és mikor..

(#358) Speed válasza Zájec (#357) üzenetére


Speed
őstag

Nah látom megyeget a vas várjuk a mem eredményeket :D :R
ui.: A 4ghz gyári hűtéssel nagyon sok, metrtz ott már 1,3v kell vagy felette és azt már nagyon nem birná a gyári lapát :( :R

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#359) serito válasza Zájec (#357) üzenetére


serito
senior tag

Első próbálkozásra ultra durva biosa van a lapnak.
Itt egy kép a teljesen alap AUTO beállításról.

Ezek szerint a vid 1.315v? Nem sok egy kicsit? Biosban is ezt írja és feltettem már az F4 bios. A lap F2-es bossal érkezett pedig friss szállítmány.

(#360) Zájec válasza Speed (#358) üzenetére


Zájec
veterán

azok is lesznek majd .. :P
hát igen, prájmoláshoz hütés is kell.. :K

(#361) Zájec válasza serito (#359) üzenetére


Zájec
veterán

nem ennyi nálad a vid ,, nem tudom :N azt se hogy ennél hogy van.. :B

ugye hogy klassz a bios ;) de nem annyira vészes... egyszerübb mint a p45..

(#362) serito válasza Zájec (#361) üzenetére


serito
senior tag

Eza vid kérdés érdekes, mert néha 1.265v-ot ír máskor meg 1.312v-ot de volt mikor 1.268v-ot ír alapfesznek a bios. :F Sajna a dobozon sincs rajta mint az E8xxx sorozatnál volt.
Tényleg ezt honnan lehet megnézni mert a Real Temp 2.90 sem mutatja.
Ja hirtelen ez sikeredett : 3700Mhz Prime FFT 1.264v

(#363) serito válasza Zájec (#361) üzenetére


serito
senior tag

Ja igen a bios. Egész érthető, a leírtak alapján már én sem veszek el benne de azért még vannak hiányosságaim. Azért szükségem lesz tanító szavaidra. :K

(#364) Gorneck válasza Zájec (#357) üzenetére


Gorneck
titán

Normális hűtéssel nem lesz gond...hisz mozgatja a levegőt...

Igazából olyan alapfeszes téma érdekelne...ha lehet plusz 25ös venti nélkül...megoldható?
Nem szeretnék sokat költeni gépre vagyis lapra...UD3R mellett tenném le voksom, hacsak nem akar vki nagyon lebeszélni róla...
Órajelbe sok nem kell...tuning nem lesz nagyon max 3,2 ahogy a mostanim is ketyeg.

Feszekkel sokat kell babrálni, mert így elsőre egyszerűbbnek tűnik, mint a p45.

Speed: VGA-t mennyire hajtja meg a proci? Előtte mid volt? Vagy mindent cseréltél?

450es tápom mennyire lesz elég vajon?

Jahh, ha van rá igény, akkor összedobhatok egy X58as oldalt is... :K

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#365) serito válasza Gorneck (#364) üzenetére


serito
senior tag

Remélem válaszolhatok kérdésedre. Az X58-as oldalnak személy szerint örülnék, sokat segített a P45 beállításoknál. :K

Alapfeszes " téma " : Már csak az a kérdés, miként lehet megtudni mi az alapfesz?

Ugyanis a bios hol 1.312v-ot ít néha meg 1.25v-ot. Proci dobozán sincs feltüntetve a vid, Real Temp és coreTemp sem mutatja meg, vagy én rontottam el valamit. :F

(#366) Gorneck válasza serito (#365) üzenetére


Gorneck
titán

Az a baj, hogy nincsenek guide-ok semmik...még gondolkodom rajta...mi is legyen...

Biosba normálra rakva a cpu feszt...nálam ezt jelenti... :K Itt nincs normál fesz csak fix?

Gorneck#1239

(#367) serito válasza Gorneck (#366) üzenetére


serito
senior tag

De van normal is, csak az változik mint írtam nálam 1.3412v és 1.265v között. Szerintem viszont a tényleges vid ennél alacsonyabb.

(#368) Gorneck válasza serito (#367) üzenetére


Gorneck
titán

Az meg hogy a rákba?! :D Ilyen magas a Nehalem alapfesze?

Remélem a többi kérdésemre is érkezik válasz... :K

Gorneck#1239

(#369) szacsee válasza Gorneck (#368) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hmm....csábulunk? :DDD
Én megvárom az x86-os chipkészletet, az legalább old schoolosan hangzik. :D
Első chipset nem mindig a legjobb választás...lásd 775-ös tokozásnál, valamint én arra teszem a voksom, hogy a Mainsterm kategóriába szánt procik sem maradnak el annyira teljesítményben majd, és lehet nem kajálnak annyit, mint egy hőrezsó. ;]

[ Szerkesztve ]

(#370) Gorneck válasza szacsee (#369) üzenetére


Gorneck
titán

Az az új melótól függ...ha meg lesz, akkor biztos...a kérdés inkább az, hogy az új proccantyúk (32nm) mennek e majd ezekbe a lapokba... :U :F

Amúgy nem mostanában lesz a csere...

Gorneck#1239

(#371) Zájec válasza Gorneck (#364) üzenetére


Zájec
veterán

háát , " normális hütéssel " ,, attól függ , nálam elég kielégitö házhütés van , ennél erösebbet nem igazán lehet már összehozni,,,, de ennek ellenére meleg az NB , most megvizsgáltam az NB melegszik és az melegiti a PWM bordát , mert a másik pwm borda nem meleg , tehát a höcsöven keresztül melegiti az NB a balodali pwm bordát... még szerencse hogy a SB-vel nincs összekötve , mert még az is közrejátszatna...

lehet hogy az X58-nál újrafogalmazódik az erösebb NB hütés szükségessége ?
fene se tudja, mert végülis azon kivül hogy meleg , még korlátokba nem ütköztem emiatt , szóval akkor lehet hogy jó ez igy mégiscsak .. nemtudom még....

egy kicsit a borda dizájnjával van a gond.. vagyis szépnek , nagyon szép , csak a teteje teljesen le lett takarva egy lemezzel , olyan szinte mint egy tetö a házon.. igy a bordáktól jövö meleg egy kicsit megreked , és a venti meg nem bir befújni a bordákhoz , mert a tetö teljes mértékben eltakarja, elszigeteli...

"Igazából olyan alapfeszes téma érdekelne...ha lehet plusz 25ös venti nélkül...megoldható?"

persze :K de amit csináltam az elég alapfesz körüli... majdnem azt mondom hogy minden normálon van , egyedül a proci kapott elég minimálisat mert hát az 1.3v nem mondható soknak és a QPI/vtt kapott egy csipetnyit a ramkezelés segitése miatt... de az is jóval a javasolt 7/24 érték alatt van... mert 1.175v az alap kap 1.275 körül és valami 1.5-1.6v nál van a limit....

"Feszekkel sokat kell babrálni, mert így elsőre egyszerűbbnek tűnik, mint a p45."
igen , jóval egyszerübb , kezd p35 filing lenni..
szinte semmit sem kell tolni csak a BaseClock-ot 170-180-190-ra... és az órajeltöl függöen kb 3.6ghz-3.8ghz-töl egy kis Vcore-t tolni...
meg egy kis QPI/vtt -t ,de a többi mind normálon van nálam , még a ramoknál is a beállitások .. minden normálon..

"450es tápom mennyire lesz elég vajon?"
megvan még az elözö 480w-os nem márkás tápom.. azzal kifogom probálni hogy viselkedik a rendszer, ha birja , akkor a tied mégjobban fogja birni...
de szerintem nem nagyon kell itt akkora power.... vinni fogja ...

egy Gigabyte X58 oldal jó lenne :K
körvonalazodnak a dologok ,aztán majd összehozhatnánk valamit.. :)

(#372) Zájec válasza Gorneck (#368) üzenetére


Zájec
veterán

ez valami bios bug... tényleg ezt csinálja ,hol ennyit hol annyit mutat miközben lépkedsz le föl kurzor nyilakkal...

Serito:: beállitod a CPU Vcore-t : Normalra.
a Loadline calibration-t bekapcsolod.

megnézed mit mutat a CPU-Z és ahhoz hozzáadsz 0.02v-t.
valamit az ET6-nál a feszeknél megnézed mennyit adot a lap a Vcore-nak..

(#373) serito válasza Zájec (#372) üzenetére


serito
senior tag

Köszi!

Este megnézem. Megjöhetne már a lefogató a hűtőmhöz mert aggaszt a 70fok körüli hőfok.
Ha csináltál már teszteket linkelhetnéd kíváncsi vagyok mik sikerültek neked. :K

(#374) Zájec válasza serito (#373) üzenetére


Zájec
veterán

ok , nézd meg nálad mit mutat.

engem nem aggaszt a 70fok körül höfok , mert ugye csak a prájm alatt ennyi..

ami jobban foglalkoztat a PWM höfok... nálad mennyi a biosba ? és mennyi az ET6 szerint ? ( az ET6-ban jelenleg a CPU hömérséklet a PWM hömérséklet , de az everestben is a cpu hömérséklet is az.. )

nem nagyon csináltam még tesztet... probálkoztam egy kicsit a 200 BaseClock-al de még nem sikerült, meg inkább játszottam mostmár egy kicsit.. :) ... Gorni-nak nézem milyen Normal Vcore-n a dolog... most már 45 perce megy a SmallFFT 3.6ghz-n , HT off , 1.216v-al müködik.. a Loadline Calibration ON.. a bioban elvileg 1.2375v ad neki Normalon..

de ez a Loadline Calibration ahogy elnézem csak a prájm alatt van egy pici jelentösége...
a bios és a CPU-z között mindig 0.02v a külömbség , ha be, ha ki van kapcsolva , tökmindegy.... annyit csinál hogy a prájm alatt nem ugrik le 0.02v-0.03v -t ha be van kapcsolva...

amúgy azt lehet mondani hogy kevesebb a drop mint eddig ,, kb 0.05v a külömbség a bios beállitott és a Prime 100% terhelt között,, szerintem ez tök normális... :)

(#375) serito válasza Zájec (#374) üzenetére


serito
senior tag

Ok, megnézem a PWM hőfokot is, de mint ahogy írtad nekem sem sikerült még a 200 BCLK
195 fölött nem indul a gép vagy Win betöltés közben kifagy. Este , ha már a családtagok elnyugodtak rápróbálok megint. :K Azt én is megfigyeltem, hogy a Loadline Calibration Prime-nál nagyon jól jön, kevesebb a drop. Nálam úgy 0.06v és 0.075v között változik. Nagyjából ennyi volt a dékú6-é is. Ha Loadline On akkor 0.03v-al kevesebb.
Ez jó, elmondtam u.a mint te az előbb. :F

(#376) Zájec


Zájec
veterán

megjöttek a friss bios-ok..

(#377) Gorneck válasza Zájec (#371) üzenetére


Gorneck
titán

Kezdem úgy érezni, hogy teljesen jól járnék egy UD3R-rel...

Köszi az infókat...

A táppal kapcsolatos észrevételt meg várom...

Hétvégén összedobok vmit... :K A többi rajtatok múlik, mert most nincs sok idő bogarászni leírások után... :(

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#378) Speed válasza Gorneck (#364) üzenetére


Speed
őstag

Huh előtte nekem volt mindenem Qx9770 , E8600. Az E8600 anyira nem tudta meghajtani csak ha nagy kraftot kapott a qx9770 már meghajtotta de nem anyira mint az i7. Azonos cpu órajeleken kb. 1000 pontal kapok többet 3d markokban és néhány fps-el a gamek is jobban mennek. A 450-es tápod elég lesz annak fügvényében, hogy milyen vga kerül a gépbe :R

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#379) Speed válasza Zájec (#376) üzenetére


Speed
őstag

Hűha F5b és F5c ez kell a népnek meg is nézem ma, hogy mi válltozott :DD

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#380) Gorneck válasza Speed (#378) üzenetére


Gorneck
titán

Látom sokat spóroltál össze gépre akkor...grat! :K

Ezt jó hallani...adatlapomon ott van...giga 4850...és a táp is... :)

OS-t mit használsz? Ramból elég a 3gb? Mert most jelenleg 4gb-om van és vista x64 ami marad is...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#381) Zájec válasza Speed (#379) üzenetére


Zájec
veterán

au UD5-höz a F5d még OFFline , meg a F5c az Extreme & DS4 -hez is OFFline...

nézd meg mi helyzet ezügyben :K , van e változás...

(#382) Speed válasza Zájec (#381) üzenetére


Speed
őstag

Jah még igen de mán lassan anyi biost rakok fel mint még életembe soha, minden héten kettőt :D Most vettem le pont az F5c-t megnézzük válltoztt e valami, főleg ramm fronton várnék már valamit :C :B

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#383) Speed válasza Gorneck (#380) üzenetére


Speed
őstag

hja szinte mán csak arra költök lassan mán kezdem unni ezt a sok kiadást :(

Ahh egy 4850-el fog menni a randszer a 450-es táp elégséges.

Itt egy példa, hogy mi a mostani fogyasztási átlag:
Asus P6T DeLuxe / OC Palm
Processzor Intel Core i7-920 (2,66 GHz, LGA1366)
Memória 3 x Kingston HyperX DDR3-1333 2 GB kit
Grafikus kártya Sapphire Radeon HD 4870 X2 2 GB GDDR5 RAM
Merevlemezek - WD Caviar Black 1000 GB, SATA, 7200 rpm
- WD Caviar Green 500 GB, SATA, 7200 rpm
Optikai meghajtó LG GGC-H20LRB Blu-ray- és HD DVD-olvasó, DVD-író

Ennek a gépnek igy alakul a fogyasztása:
Üresjárat 181W
1 CPU mag terhelve 240W
Összes CPU mag terhelve 259W
Játék közben 410W

[ Szerkesztve ]

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#384) Zájec válasza Gorneck (#377) üzenetére


Zájec
veterán

szerintem is jó lesz az , egy 7/24 normál tuningot biztos kiszolgál , hiába van kevesebb a fázisokból , azért annak is müködnie kell normálisan , különben nem kerülne forgalomba. a tápot majd késöbb kiprobálom.

az jó lesz , ha lesz valami... gyüjtjük az infokat , aztán bemixeljük... ;)
bár most hétvégén dolgozok , igy nem tudok aktiv lenni ezügyben.. :B

(#382) Speed :: ez igy volt a p45-nél is , mindig toltam fel amit kiföztek... voltak javulások , klassz volt ..... a ram fronton én is várnék már valamit , mert még blend-elni nemtudok :N már ideje lenne viritanom valami ramos-cpu-s összeredményt.. :B

azon vacilálok hogy milyen oprendszert rakjak fel .. :: XP-64bit vagy Vista-64bit :F

(#385) Speed válasza Zájec (#384) üzenetére


Speed
őstag

Jah meg javulhatna az elérhető fsb is vagyis a bclk :R
Én most 32bites xp-vel tolom de csak tezstelni raktam fel, de a mindennapokban 64bites Vistát használok főleg ha megjön a 6gb rammom :D

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#386) Gorneck válasza Zájec (#384) üzenetére


Gorneck
titán

Az jó lesz...mármint x64es Vista.

Speed: Ramból elég a 3gb játékhoz?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#387) Speed válasza Gorneck (#380) üzenetére


Speed
őstag

ui.: most nézem hogy erre meg nem válaszoltam:
"OS-t mit használsz? Ramból elég a 3gb? Mert most jelenleg 4gb-om van és vista x64 ami marad is..."

Os-t 64 bites pista van és a 3gb ramm már sajna egyre kevésbé lesz elég. Először 2gb ramm volt benne nah annak már vége Játék alatt 90%-ra is hazsnálj ami azért nemtul jó de a 3gb is lassan kevéske :( Jövőhét kedden kapom kézhez a 6gb-s kittemet :C

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#388) Gorneck válasza Speed (#387) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor érdemes 2*2giga ramra gyúrnom...aztán lesz zsé veszek még 2 gigát...

Kb ennyi volt...most várakozás és figyelni hogy alakulnak az árak...pl ha végre ideér az ud3r...

Apropó...x58ba menni fognak az új procik is? 32nm-es gondoltam...

Gorneck#1239

(#389) Speed válasza Gorneck (#388) üzenetére


Speed
őstag

Igen 2X2gb dual ch. és utána 3X2gb tri ch ami ha költségtakarékos a megoldás összeállhat pl. 1333-as kingmax rammokból :R

LGA 1366 (X58) : ebbe socketbe elsősorban a felső kategóriás illetve az Extreme cpu-k fognak kijönni ezek egy az egyben meg fognak egyezni a Xeon változattal azaz rendelkezni fognak 3 csatornás IMC-vel és Quickpath busszal is .LGA 1366 socketbe fognak jönni a Bloomfield illetve a majdani 8 magos cpu-k ,Tylersburg chipsetre fognak épülni .TDP itt 120W körül fog alakulni.

Az LGA 1160 meg lesz a P55 valószinűleg. Mindkettőben lesz 32nm-es cpu csak teljesitményben és árban lesznek külömbözőek :R

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#390) Gorneck válasza Speed (#389) üzenetére


Gorneck
titán

Az van betervezve...esetleg Samsung.

Facca...

Gorneck#1239

(#391) serito válasza Zájec (#374) üzenetére


serito
senior tag

Sikerült a BCLK-t 200-ra belőnöm. Egyen lőre csak Spi 1M de rálövöm a prime.ot is hamarosan.
közben megjöttek a ramok is 3x1gb Kingmax meglátjuk mit mennek.

(#392) Speed válasza Gorneck (#390) üzenetére


Speed
őstag

Hamarosan össze fogom hasonlitanio az i7 procit egy qx9770 cpu-val majd feldobom az eredményeket :DD

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#393) serito válasza Speed (#392) üzenetére


serito
senior tag

200.as BLCK felett már az északi híd feszét is emelni kéne nem? Már csak az a kérdés UD5-ben melyik az? IOH Core lenne?

(#394) Speed válasza serito (#393) üzenetére


Speed
őstag

nem tudom nekem az is megy emelés nélkül, ennek anyira még nem néztem utána maj a jővőhéten nehkifekszek már :B

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#395) Zájec válasza serito (#391) üzenetére


Zájec
veterán

klassz ;) ez betöltötted vagy az ET6 alatt sikerült ? x18 -al ..?

igen , az IOH core . de nagyon óvatosan vele ,1.20v felett nem igen kell , meg vigyázni kell vele mert ez a prociba van, vagy mi a fene.. :B 1.12v -1.14v esetleg , de kitudja használ e...

pwm-nek mennyi a höfoka nálad?
vid -et mégnézted ? :)

mod :: Speed nálad mennyi a vid és a pwm ? :R

[ Szerkesztve ]

(#396) serito válasza Zájec (#395) üzenetére


serito
senior tag

Igen, betöltöttem. PWM hőfokot hol tudom megnézni?
Vid-et sikeresen megnéztem 1.215v

Tody segítségével sikerült a ramokat is szinkronba hoznom ez lett az eredménye : [link]

(#397) Zájec válasza serito (#396) üzenetére


Zájec
veterán

az ET6-ban a CPU hömérséklet.. vagy a biosban a PC health ....-nél irja a pwm-t is.

az klassz vid , akkor lehet hogy kisebb mint az enyém ? :)

jó lett a szinkron :K

(#398) serito válasza Zájec (#397) üzenetére


serito
senior tag

Ha a ET6-ban a HW monitorra gondolsz akkor ott a system és a CPU is 40-43 fokosak.

jó lett viszont az aggaszt, hogy a QPI/vt-t ilyen magasra kell állítani. 1.44v már enyhén piros érték, igaz még nem vörös . :U

(#399) Zájec válasza serito (#398) üzenetére


Zájec
veterán

igen arra, nálam is 42 most a .. de korábban , más volt.. na mindegy valami gubancos még itt..

hát igen .. de annyira nem vészes.. ez a tuning ára :)

én is probálom összehangolni a QPI link dolgokat...

nálam is megvan a 200 BCLK :K

(#400) Gorneck


Gorneck
titán

Gyerekek...kéne nékem vmi támpont, hogy a tuning táblicskukba milyen feszek is kerüljenek...ahogy látom talán 3mal kell foglalkozni... :F A többi ram tweak fesz és olyan fesz amit nem kell bazirgálni?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.