Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) HSM válasza bim (#1699) üzenetére


HSM
félisten

Itt megtalálod: [link]
"Kernel Streaming support-
Allows bit-exact playback bypassing Windows kernel mixer. Activated through playback / output preferences page (device list). Warning: this component is experimental and provided for testing only; it is known to cause stability issues on certain configurations. If you experience any problems while using it, please revert to regular output modes ("Primary Sound Driver" etc).
"
Nekem még semmi bajt nem okozott, max annyit, hogy amíg így megy a zene, addig néhány szolgáltatása nem működhet a hangkarinak... Pedig így megy jóideje...

[ Szerkesztve ]

(#1702) bim válasza HSM (#1701) üzenetére


bim
veterán

úgy néz ki sokat javult...szerintem a kernelt nem jól állítottam be de végülis a realteket lőtem be neki. :F

(#1703) Robb202


Robb202
tag

Szóval senki sem találkozott olyannal, hogyha USB-s egység van az alaplapon (pendrive, HDD) akkor megfagy a POST-nál a gép? Ilyennel még nem találkoztam. Van ötletetek rá, mi lehet, teljesen el vagyok kenődve, nem értem mitől lehet ez. Nagyon jól jönne segítség. Nincs húzva a deszka, minden alapban van.

(#1704) ImI87 válasza Robb202 (#1703) üzenetére


ImI87
őstag

Figy! Nálam sem működött a pendrive-os bios-frissítés, de nálam nem fagyott, csak nem ismerte fel a pendrive-okat. :((

Viszont a Windows-os @bios-nak működnie kell, bármilyen rendszeren. Innen tudod leszedni. (Nekem működött simán Vista64-en......) Ha kell hozzá C++ bigyó, akkor tölts a netről és tedd fel!

Tudom, hogy ez nem oldja meg a gondodat teljesen, de legalább bios-t tudsz frissíteni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1705) Robb202 válasza ImI87 (#1704) üzenetére


Robb202
tag

Végül valóban belenyugodtam, hogy csak így tudom a bios-t uppolni.
Nos a C++ runtime error azért jött elő, mert a japán tükör szerverről akartam a bios-t leszedni, és valamiért folyton elszállt vele az @BIOS. Pedig azt hinné az ember a japánok precízek. Az USA mirror-ról már simán lejött és települt az F7-es BIOS.
Úgy látszik a probléma meg lett oldva. Mostmár nem fagy le ha USB-s hdd-k vannak a gépen. Viszont a régebbi pendrive-om valóban kifagyasztja a POST-ot még mindig, lehet a Kingston datatravelereket nem csipázza. A másik három pendrive-ommal simán megy már a QFLASH is. Szóval a probléma megoldva. Köszi a segítséget.

Na még annyit ez egy másik érdekes kérdésem lenne, hogy akár hogy is számolom a GA-EX58-UD5-ön 10+2 meghajtót lehet csatakoztatni. 10 darabot a SATA-hoz, és 2 darabot a PATA-hoz. Na most a BIOS-ban csak 10 látszódik. Nem 12-nek kellene lennie?
Azért érdekes számomra, mert anno sehol sem írták, hogy 10-et kezel 12 helyett. Mi az igazság? Valamit én néztem be nagyon? Ezekről tudtok valamit?

[ Szerkesztve ]

(#1706) sasha007 válasza ImI87 (#1704) üzenetére


sasha007
tag

milyen pen-drive-okkal próbáltad?? nálam csak kicsi max 2GB-os pendrive-ot ismert fel..

(#1707) HSM válasza Robb202 (#1705) üzenetére


HSM
félisten

Elvileg két sata és a pata az egy vezérlőn van, és kiüti egymást, vagy ez, vagy az. De nem 100%....

(#1708) Robb202 válasza sasha007 (#1706) üzenetére


Robb202
tag

Én is csak kicsi 1 és 2GB-os pendrive-okkal próbálkoztam. Többnyire mind noname.

(#1709) sasha007 válasza Robb202 (#1708) üzenetére


sasha007
tag

és azokkal sem ment?? :F

(#1710) Robb202 válasza sasha007 (#1709) üzenetére


Robb202
tag

De ment. Simán felismerte a Qflash. Most egyik haverom 2GB-os Kingstonja (nem travelleres) van nálam, azzal is kipróbáltam, azzal is megy. Valószínűleg van olyan amit nem szeret. Legkönnyebben ezt úgy tudod megnézni, ha kölcsön kérsz pár kis kapacitású pendirve-ot vagy esetleg veszel pár ezer forintért egy-egy darabot és teszteled. Nekem például az F2-es firmware-val még ment a Kingston Datatravellere, most nem, de minden más megy. Viszont 4GB-ossal és annál nagyobbal nem tudtam letesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#1711) Robb202 válasza HSM (#1707) üzenetére


Robb202
tag

Igazad volt. Kipróbáltam, úgy hogy rádugtam 10 sata hdd-t, pöpecül megy, viszont ha rádugok még + 1 vagy 2 PATA meghajtót is, akkor jön a bibi.

Szóval szerintem elég ronda húzás ez a Gigabyte-tól, mert sehol nem írja le a hivatalos oldalon sem, hogy biza csak 10 megy a 12-ből és választhatsz. ez elég gerinctelen húzás. Mert szépen fel van sorolva, hogy PATA majd hogy SATA és semmiféle VAGY-VAGY szó nem található. Szóval ezzel tessenek vigyázni.

[ Szerkesztve ]

(#1712) HSM válasza Robb202 (#1711) üzenetére


HSM
félisten

Igen, és azt sem írják, hogy 2 port az lassabb picivel, mint a többi, mert úgy van kialakítva, hogy az egyik giga-sata port van a a PCI-buszon, és a második Giga-sata vezérlő meg ehhez kapcsolódik. Valamelyik review-ben olvastam. nem jelentős a dolog, de ha ki van élezve a rendszer, számíthat.

Azon én is meg voltam lepődve, hogy a Giga oldalán nincs szó erről a limitről... Ki szokták írni az ilyesmiket... :F

[ Szerkesztve ]

(#1713) tlac válasza Robb202 (#1705) üzenetére


tlac
nagyúr

Viszont a régebbi pendrive-om valóban kifagyasztja a POST-ot még mindig

ezt tedd disabled-re:
Legacy Usb Storage detect

így nem fog menni az usb-s boot, de a q-flash-hez nem is kell

(#1714) ImI87 válasza sasha007 (#1706) üzenetére


ImI87
őstag

8 gigás A-Data és 1 gigás Kingston. Engem csak a bios update miatt érintett volna, de mindegy, tökéletesen jó a @bios is Win alól......

(#1715) sasha007 válasza Robb202 (#1710) üzenetére


sasha007
tag

nekem, se 4, se 8 se 16Gb-ossal nem net, csak 1 és 2Gb-ossal..

(#1716) tlac válasza ImI87 (#1714) üzenetére


tlac
nagyúr

nem a méreten múlik, hanem, hogy a partíció hogyan van rajta megcsinálva

(#1717) ImI87 válasza tlac (#1716) üzenetére


ImI87
őstag

miért, milyennek kell lennie? :F

(#1718) bim válasza Robb202 (#1705) üzenetére


bim
veterán

Én a helyedben nem erőltettem volna ezt a netes frissítést... Letöltötted volna a giga honlapjáról a bios fájlt amit kicsomizol bárhová majd betallózod a @biosal... :U

(#1719) sasha007 válasza ImI87 (#1717) üzenetére


sasha007
tag

igen, ez engem is érdekelne ;)

(#1720) szacsee válasza ImI87 (#1717) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nézzétek meg ezt a szösszenetet... nem lehet hogy a Q-flash verzió miatt szarakszik?
Jah és a link a lényeg. HP format tool-al formázzátok + elég gyakori újabban az a vírus, ami a pendrive-ra autorun-t csinál és az is bekavarhat... lehet ellenőrizni kellene vírusírtóval.

(#1721) ImI87 válasza szacsee (#1720) üzenetére


ImI87
őstag

Köszi a hasznos infót! :R

(#1722) Robb202


Robb202
tag

Hi!

Raid-ot szeretnék létrehozni rendszerindító lemezekhez. A kérdésem az, hogy mennyire komoly az alaplapi raid? Oprendszer független vagy windows fóbiája van? Ez csak félig hardveres? Mennyire megbízható? Ez a kérdés kicsit off, de melyik raidot javasolnátok?

Azért kérdem, mert szeretnék feltenni Windows-t Linuxot és OSX-et is. Az utóbbi két os alól nem managelhető ez ugye?

(#1723) tlac válasza Robb202 (#1722) üzenetére


tlac
nagyúr

fakeraid-nek is szokás hívni
gyakorlatilag szoftveres megoldás, abból sem a legjobb

ha ragaszkodsz a raid-hez és erre több oprendszert akarsz rakni, más választásod nem igazán van

linux, win megy rajta, talán az osx is tudja kezelni

nem túlságosan megbízható, nekem sokszor széthullott (pl. nem stabil tuningnál, de volt hogy biosfrissítés után is szétment), a visszaállítása körülményes
de ha csak normálisan használod a gépet, akkor nincs vele gond
(ubuntu-hoz viszont kellett egy libata ignore_hpa=0 beállítás)

(#1724) Robb202 válasza tlac (#1723) üzenetére


Robb202
tag

Hi! Köszi a választ! Hát akkor nem bízom rá az életem. Igaz adattárolásra vannak külön hdd-k. Bár kicsit off a téma, de te melyik raidot javasolnád?

(#1725) tlac válasza Robb202 (#1724) üzenetére


tlac
nagyúr

ja igen, itt most a raid alatt az inteles raid-et értettem
jmicron (gsata) chippel is lehet csinálni, de ezt csak rövid tesztre próbáltam még régebben, úgy emlékszem egy nagyon kicsivel lassabb és nagyobb volt a proc terhelése

ha az adatbiztonság a fontos, akkor sokkal jobb, ha a gépen kívül tartasz még egy vinyót és sűrűn archiválsz

Bár kicsit off a téma, de te melyik raidot javasolnád?

szerintem nézz utána a raid-nek jobban, mert erre így nem lehet egyszerűen válaszolni
(nem tudom hány vinyód van, vagy, hogy a sebesség vagy a biztonság a fontosabb és mennyi pénzed van rá, stb)
itt egy raid-es topik

(#1726) szacsee


szacsee
nagyúr

(#1727) mpierre


mpierre
veterán

Nem sok egy picit a 63°C-os északi híd ? (21×170 mellett)

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1728) HSM válasza mpierre (#1727) üzenetére


HSM
félisten

Picit... De belefér. ;) 70 fokig nincs miért aggódnod. Nekem alapórajelen 48-50 fok, tuningban felmegy akár 55-re is. De én alaposan szellőztetek mindent. :D Plussz a VGA is erősen befolyásol, anno GTX260 tűzforró hátlapját lehet látni a X58 hőmérsékletén... :D

(#1729) Zájec válasza HSM (#1728) üzenetére


Zájec
veterán

már azthittem azt mondod hogy az ATI nem fűt annyira.... :B

(#1730) HSM válasza Zájec (#1729) üzenetére


HSM
félisten

Attól függ, melyik NV, vagy melyik Ati. ;) :P

(#1731) Zájec válasza HSM (#1730) üzenetére


Zájec
veterán

mondjuk példaképp amilyen nekem van és amilyen neked ... :F

(#1732) HSM válasza Zájec (#1731) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem a Te huszoncentis oldalsó ventidnél gyakorlatilag nem lenne különbség.... :D Nálam volt néhány fok a GTX és a 4890 között. Itt írtam 4850 GS vs GTX260-at: [link] A 4890 pedig még pár fok (1-3) mínuszban.

Amit még mértem:
4850
üresben

UD3 lemez 33
elem 37
alaplap 40
északi híd 46
csati 36

Terhelve
UD3 lemez 36 (39 10 perc után)
elem 51
alaplap 48 (10perc után)
északi híd 55 (10perc után)
csati 40

GTX260
üresben

UD3 lemez 33
elem 38
alaplap 44
északi híd 49
csati 36

Terhelve
UD3 lemez 36 (37 10 perc után)
elem 40
alaplap 55 (10perc után)
északi híd 59 (10perc után)
csati 40

Annyi magyarázat még, hogy az UD3 lemez az ugye a lemezdarab a déli híd felett az UD5-ön, az elem a BIOS-elem teteje, a csati a PCI-e csatlakozó hőfoka (ezek muliméterrel mérve, annak korlátaival együtt, de az esélyek ugyebár egyenlőek voltak), az alaplap és az északi híd az everest által mért értékek.
Terhelési mód a linkelt hsz-ben volt leírva.

A GTX260-at és a 4890-et idő hiányában sajnos nem tudtam korrekt körülmények között összehasonlítani.
Csak egy kérés.... Ne legyen belőle NV vs Ati flame, nem azért írtam. :R

Szerk.: teszek is róla, hogy ne legyen... A GTX-nek meg sokkal halkabb volt a hűtése, és hűvösebbek voltak rajta a VRM-ek. :D

[ Szerkesztve ]

(#1733) mpierre válasza HSM (#1732) üzenetére


mpierre
veterán

Ezt a 60°C-t egy his 4850 1 GB iceQ felett tudja prudkálni, mindezt 26°C-os szobában. No, majd idővel aktivvá teszem az északi híd hűtését, csak azt a giga feliratú kék lemezt kell eltávolítani (tudom, gari meg ilyenek), aztán kap egy 6 cm-es koptert, mondjuk 7V-on.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1734) HSM válasza mpierre (#1733) üzenetére


HSM
félisten

És pontosan milyen tevékenységek, és milyen szellőzés mellett 60-63 fok? Kap plusszfeszt az IOH?
Csak mert nálam, igaz alapórajelen, de kikapcsolt házszellőzéssel, prime+furmark sikerült 60 fokra feltornásznom, 28 fokos szobában.... :F Vagy ha csak prime, és hűtöm a lapot is a proci körül OC alatt: [link]
1 CPU-ventivel, és a régebbi, CM Hyper 212 hűtőmmel, 27-28 fokos szobában: [link] [link]
+a régi cuccommal, prime+furmark, igaz, rövid ideig: [link] ([link])

[ Szerkesztve ]

(#1735) mpierre válasza HSM (#1734) üzenetére


mpierre
veterán

No ez a sarkalatos pontja dolognak.
Alapfeszen minden, a proci 1,25625V helyett 1,25000V-on, 170MHz×21; 1360 MHz ram (×8), Uncore 2720 MHz (×16), QPI 3060 MHz (×36).
A konfig az adataimnál.
A ház szellőzését elölről 1 db Noctua nf-p12 (ez lent a videokártya alá fúj be, innét a videokártya és a physx hűtője szívja ki a levegőt), eggyel felette pedig 1 db Arctic cooling AF 12025 pwm (ez a Ramokra és a procihűtőre fújja a friss levegőt), hátul ennek a párja szívja ki a meleget a házból (3db venti megy pwm szabályzással: a 2 arctic, meg az enermax a procihűtőn).
Oldalt nincs szellőzési lehetőség, mert az íróasztal és a fal között van a gép.

Tevékenységek, amiknél néztem a hőfokot: cad alkalmazás, 3d renderrel; sacred 2, magas graf beállításokkal.

Este csinálok pár képet, mondjuk linx mellett.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1736) Zájec válasza HSM (#1732) üzenetére


Zájec
veterán

hát ez nem hiszem el hogy nálad a 4850 ati kazán hüvösebbet csinált mint a 260-s.... :(
ott valami kamu van... pláne hogy a GS , ráadásul belül teriti szét a meleget , a 260-s pedig kivezeti.... ennek ellenére azt akarod bemagyarázni nekem hogy a melegebb kártya kevésbé fűt be... na , neee.... :O :(

a másik ez a 10 fokos különbségek az alaplapi hömérsékletnél,,, hihetetlen..
nekem még 3-4 fokot se kuszik fel nem hogy 10-t....

nekem ezek nagyon kitalált értékeknek tünnek...

"Csak egy kérés.... Ne legyen belőle NV vs Ati flame, nem azért írtam."

már rég vettem volna ATI kártyát , csak ezt az iszonyú melegedést , hötermelést nem tudom elviselni.... meg hát az ATI ref hütö hangjáról ne is beszéljünk...

(#1737) HSM válasza mpierre (#1735) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem az oldalsó szellőzés hiánya is okozhatja ezt a viszonylag magas hőfokot... Nem tudsz átmenetileg egy oldalsót beszerelni kipróbálni? Vagy esélytelen a dolog? Majd kipróbálom én is oldalsó nélkül. A Linx-es képekre kíváncsi leszek. :K

(#1736) Zájec: Figy, megértem hogy furcsállod, de miért hamisítanám meg az eredményt, amit mértem? Semmi okom nincs rá... :F Én is furcsálltam, elhiheted. ;)

Amúgy a 4850 "kazán" az feleannyira sem kazán, mint bármelyik GTX, vagy 4870/90... Csak viszonyításképp, a 4850 1,083V magfeszültségen megy, míg a 4870 1,312V-on.... A 4850 csupán azért lett "kazán"-nak kikiáltva, mert a refi gyárihűtés egy egyslotos kaka, és 80-100 fokon jár alatta a kártya, kézzel érinteni életveszélyes üzem után. :D De jelentősen kevesebbel beéri, mint egy GTX, vagy 4870/90..... Egy AC S1-el és egy 12cm-s hűtővel hűtve alig lehet 60 fok fölé vinni, plusszfesszel se... [link] ([link])

Ja, és hogy neked 3-4 fokot kúszik csak fel... Szerintem olyan szélmalom oldalhűtéssel nálam se lenne több... De nekem bár jó a gépem szellőzése, de a lapra nem jut olyan sok levegő... A fő légáramlat meg ugye "magasabban" van, mint az X58 hűtőrendszere. ;)
Próbáld ki úgy is, hogy lekapcsolod a szélmalmodat, úgy mennyit változik, ha elkezded gyilkolni a VGA-t... Szerintem nálad is meglenne a 3-4 fok difinek a duplája legalább....

[ Szerkesztve ]

(#1738) mpierre válasza HSM (#1737) üzenetére


mpierre
veterán

Sansztalan, illetve tök felesleges az oldalsó ventit berakni. Az íróasztal és a fal közt 1-1,5 cm-el nagyobb hely van mint a sharkoon rebel 9-es ház szélessége.
Egy-két képet linkeltem az i7 topikban, de ott nem indítottam az everestet.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1739) westlake


westlake
félisten

ud5 beta bios f8f

Play nice!

(#1740) HSM válasza mpierre (#1738) üzenetére


HSM
félisten

1-1,5cm már elég egy ventinek, hogy levegőt kapjon. :K Csak annyi kéne, hogy valami ráfújja a hűvöset a lapra. :K Nekem külön a lapfelé fordított belső ventim is lesz, ha kimértem neki, milyen fordulaton menjen... :D De sajnos a képeket nem találom az említett topicban... :F

(#1741) mpierre válasza HSM (#1740) üzenetére


mpierre
veterán

[link]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1742) mpierre válasza mpierre (#1741) üzenetére


mpierre
veterán

Akkor a ma esti 10 körös linx után 3570MHz-en (×8 ram; ×16 uncore); 1,25625V alapfeszen: [link]

64°C. :F

Szerk: A szoba 27°C-os levegővel van töltve...

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1743) szacsee


szacsee
nagyúr

Emberek!!!!

Feltettem a lapomhoz az új beta biost, amin az új AHCI ROM már rajt van... 1.20E
Eredmény: :Y
A csippanástól számítva max 4 mp elteltével már látom a Verify DMI Pool Data feliratot, majd tölt is az OS (AHCI enableden van)... nagyon dúrva.
Intelék és Gigáék jó munkát végeztek!

Már csak be kell lőnöm a gépet, mert ugye nem jegyeztem meg az előző beálítást és valszeg az alacsony VCore miatt kaptam is egy BSOD-t... mert a parasztnak egyből piszkálni kell a procit. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1744) Sárpac válasza szacsee (#1743) üzenetére


Sárpac
nagyúr

hMMM. elvileg elpida chippes ramokkal ezentúl nem lesz gond! :C
'Fix: Elpida Hyper Speicherchips '

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1745) mpierre


mpierre
veterán

Továbbá:
20 perc semmittevés: [link]
10 perc játék: [link]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1746) Robb202 válasza mpierre (#1745) üzenetére


Robb202
tag

UD5 alatt ki lehet választani, hogy melyik videókártya legyen az elsődleges. Hiába adom meg neki hogy a PCIe 16x_2-at vegye alapul nem törődik a beállítással és az első PCIe-s kártyát veszi alapul. Egy ATI és egy nVidia kártya van bent. Utóbbi linux alá lenne, mert sajna ati kártyák alá vacak a driver linuxban.

Tudtok erre megoldást?

(#1747) tlac válasza szacsee (#1743) üzenetére


tlac
nagyúr

nagyon jók ezek a gigáék, már 965p-hez, p35-höz is van új bios, amiben benne van az új ahci, de p45-ben még mindig nincs...

(#1748) szacsee válasza tlac (#1747) üzenetére


szacsee
nagyúr

Dehonnem, csak idáig a beta-ba tették csak be. :K

[ Szerkesztve ]

(#1749) HSM válasza mpierre (#1745) üzenetére


HSM
félisten

Na, itt vannak a méréseim! Üresben, netezés, olvasgatás közben, alapórajelen: [link]
10 perc intenzív száguldozásos (ez terheli a legjobban a cuccot) GTA4 után/közben, 4Ghz-re tunigolva, 191Mhz BCLK-n: [link] A szobában kb. 28,5 fok volt.
Üresben ez a 4Ghz-es beállítás 52 fokos NB hőfokon stagnál.

Majd este kipróbálom oldalventi nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#1750) mpierre válasza HSM (#1749) üzenetére


mpierre
veterán

Nézegettem a júzergájdot, elméletileg 80°C felett lehet érzékeny az északi híd.

:((( Bosszantó, hogy nálam idle tud 63-64°C-os lenni, igaz terhelés hatására se megy már sokkal feljebb. Ennyivel jobb lenne Cooler Master ház?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.