Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) bart1111


bart1111
csendes tag

Még abba tuduk kapaszkodni hogy ez a táp amit tudtam szerezni elég "low cost"-os . Egy 405W-os jeantech , életemben nem hallottam róla, ki tudja mennyit tud leadni.
Szerintem veszek egy normálisat aztán végleg kizarom a táp hibát.

(#5552) bart1111


bart1111
csendes tag

Vettem egy új tápot, amivel ugyan elkezdte a windowst betölteni (Üdvözlő kép előjött), de aztán kékhalál.

Esetleg van valakinek további ötlete?
Köszönöm

(#5553) bart1111 válasza bart1111 (#5552) üzenetére


bart1111
csendes tag

Még annyit az előző hozzászólásomhoz, ha a BIOS-ban a "CPU clock ratio"-t leveszem a default 23x-ról 17x-re (2.26GHz-re), akkor elindul a windows. Ismertek esetleg olyan szoftvereket amiket futtatva rá lehetne világítani a hibára?
Köszi előre is.

(#5554) mpierre válasza bart1111 (#5553) üzenetére


mpierre
veterán

Nem a vga mellett, vagy azon kötözgetted a ventit?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#5555) 04ahgy válasza bart1111 (#5553) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A kék halál screenshot CPU hibára enged következtetni (amikor a tuning instabil vagy nem kap elég feszültséget, akkor is ilyeneket szokott dobni). Szerintem vedd ki a socketből, tisztítsd meg a tappancsait és tedd vissza, nézd meg mit csinál úgy!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5556) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Sziasztok!

Rég nem írt már ide senki :D Megtörve a csendet, azt tudja valaki, hogy egy giga ex58-ud5 lapban a 6gb ramból a win7 x64 miért azt írja ki, hogy csak 4gb használható a 6-ból? BIOS beállítások rendben vannak, msconfigba nincs limitálva a ram, mi lehet akkor a gond?

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#5557) Qru válasza Ginkologic (#5556) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elhajlot egy-két prociláb és nem érintkezik rendesen, akkor csinál ilyet.
Elég vékonyak a lábak, könnyen elgörbülnek. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#5558) mpierre válasza Ginkologic (#5556) üzenetére


mpierre
veterán

Ami okozhatja:
- Ram fesz nem elég (1,64V Biosban).
- Esetleg elhajlott láb a proci foglalaltban.
- Uncore fesz kevés (Biosban + 1 lépcső)
- Nem érintkezik jól a ram, nincs bent rendesen a foglalatban...
Gyorsan ennyi jutott eszembe.

@Qru: Nahát, mire begépelem... :DDD

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#5559) Ginkologic válasza Qru (#5557) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Ez biztos kiesik mert évek óta nem volt megbontva a gép, és így jött elő az a hiba. Köszönöm, kipróbálom a lehetőségeket, aztán meglátjuk mire jutok :R

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#5560) Ginkologic válasza mpierre (#5558) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Kontakt hiba volt, kösz a segítséget :R

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#5561) jenő45


jenő45
tag

6f ledes hibakod mit takar ?mert kapásból újraindul 2b él 4et csippan ha jelent valamit

(#5562) jenő45


jenő45
tag

Ja és x58 ud7 rev 1.0 ásról van szó

(#5563) 04ahgy válasza jenő45 (#5562) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Jó eséllyel VGA, PCIe slot, IOH... Illetve valami ezekkel kapcsolatos.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5564) jenő45 válasza 04ahgy (#5563) üzenetére


jenő45
tag

Tökmindeggy milyen vidkari van benne még sima pci ossal is próbáltam mostmá csak eggyet csippan mint szokot de ugyanugy ujraindul a végtelenségig biosképernyő bejön és ujraindul..

(#5565) mpierre válasza jenő45 (#5564) üzenetére


mpierre
veterán

Nem kócos véletlen a processzor foglalat?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#5566) Qru válasza jenő45 (#5564) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bios reset volt már?

#nincsbennetarcsi

(#5567) jenő45 válasza mpierre (#5565) üzenetére


jenő45
tag

Nem annyit észleltem rajta ujdonságnak hogy nem égnek a processzorfeszültség ledjei

(#5568) jenő45 válasza Qru (#5566) üzenetére


jenő45
tag

Igen volt cmos clear is meg elemkivétel is

(#5569) slett27


slett27
addikt

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy Gigabyte X58-UD3R-ben működhet egy X5650-es CPU ? A CPU support listben nincs benne, de kezel 6 magos Xeon-t csak konkrétan ezt nem írják a Gigánál.

Előre is thx a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#5570) mpierre válasza slett27 (#5569) üzenetére


mpierre
veterán

Mivel az Ud5-ben ment az 5660-s, szerintem ebben is. Ja és a mielőtt beraktam volna, a neten találtam egy ud3r + x5638-cal eredményt.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#5571) slett27 válasza mpierre (#5570) üzenetére


slett27
addikt

Hálás köszönetem a gyors válaszért ! :R

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#5572) zolokas


zolokas
aktív tag

Üdv! Segítség kellene!

GA-X58A-UD3R v2 alaplapom van, ezt a lapot hogy lehet frissíteni a biosát? Akarok bele venni nagyobb terrás vinyót de csak akkor engedné ha frissíteném!
Csak floppyn keresztül lehet? az a baj az nekem nincs de usb kulcsom van!
2 terrásat még felismerte de a 3 és 4 terrásokat nem!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#5573) mpierre válasza zolokas (#5572) üzenetére


mpierre
veterán

@bios a progi neve és win alól tudod frissíteni. Giga honlapjáról vadászd le. w7 alatt biztos, hogy megy.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#5574) zolokas válasza mpierre (#5573) üzenetére


zolokas
aktív tag

értem köszi megpróbálom

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#5575) Filtro


Filtro
csendes tag

Sziasztok, nem tudom él-e még ez a topic, hátha...

A kíváncsiság kedvéért beszereztem egy EX58-UD5 (rev1)-es lapot, mert olyan gyönyörű volt :DD
Viszont nálam is ezek a fura RAM slot problémák ütötték fel a csúf fejüket. A tri-channel módra még sehogy sem sikerült rávennem, annyi modulom meg sajna nincs, hogy egyszerre mind a 6 slotot tele tudjam pakolni.

4db 4GB-os CL10-es HyperX 1866-os modulokkal szerencsétlenkedem (ugyanolyan fajta), ezek úgy tudom elég széles körben támogatott ramok, szóval nem hinném, hogy inkompatibilitási gebó lenne.

1-3-5 slotokba 12-ből 8-at lát a Windows :(
2-4-6-nál be se bootol (detecting DRAM size, és újraindul)
1-3-nál csak 4 gigát lát
2-4-5-6-nál nincs boot - valaki írta itt korábban, hogy így is működne a Tri-channel :F
3-5- OK, 8 giga megvan.
3-4-5-6 - OK, 16 giga megvan - viszont bárhogyan is pakolom a modulokat, az első 2 slotnak úgy tűnik nem bírja a pofáját a memóriavezérlő.

Amennyire tudtam átolvastam a fórumbejegyzéseket, de mivel rengeteg hozzászólás van, biztos volt, ami elkerülte a figyelmem.

A fenti probléma i7 920, és Xeon W3530 esetén is fennáll. Procit cseréltem, nézegettem a tüskéket, én nem látok görbülést (bár nagyon közel vannak egymáshoz alapból is), lazítottam a felfogató csavarokon, az összes slot por-mentes, legfrisebb (F13-as) BIOS van rajta, elemet is cseréltem... Gőzöm nincs mit lehetne még itt tenni, bármilyen tanácsot szívesen fogadok!

A másik, mintha a tuningot se bírná annyira a kis drágám, mint elvárható lenne. 185-os BCLK felett már halódik. A Xeon is.
QPI x36
Unclock x18
memória szorzó: 8
Vcore 1.36-1.38V (HW monitor szerint 1.34-et eszik max full terhelésen)
QPI/VTT - 1.295V
QPI PLL 1.24V
IOC CORE 1.24V
Load line calbration ON
RAM-ok 1.62V-on vannak

Szóval szépen fölül van feszelve minden, mégse bírja. X21 az alap szorzó, próbáltam 22-vel, de kb ugyanezek az eredmények, és ugyanúgy fagy 190BCLK körül már. 650W-os Seasonic táp hajtja, meg egy Gt740-es kártya adja most a képet, ami annyit fogyaszt kb , mint egy energiatakarékos izzó.
Ezekre valami tipp esetleg?

És végezetül, van itt olyan, akinek működött valaha a 2db gigabites csatlakozó egyszerre? Nálam mintha az egyik döglött lenne, de ez lehet, hogy csak valami driver probléma. Mondjuk ez a legkevésbé fontos, hogy működjön, ez az egyik legfeleslegesebb extra, amit eddig alaplapon láttam.

Előre is köszi a segítséget!

(#5576) Auratech


Auratech
őstag

Nekem meg egy GA X58A UD3R akadt a kezembe. x5650-nel egész jó kis gépet raktam össze belőle. Win 10 Tiszta lelepítése még folyamatban. Ha valakinek van emléke, szívesen kérdeznék.

Auratech Field Recording

(#5577) rgqjx válasza Filtro (#5575) üzenetére


rgqjx
aktív tag

+ Auratech

Szerintem gyertek ide, jobban zajlik az élet. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.