Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) #97544192 válasza #97544192 (#1499) üzenetére


#97544192
törölt tag

Megjegyzem, hogy ez lehet az XP miatt volt... Azóta újratettem a Win-t, ha visszajön a procim, meg fogom nézni a 3DMark-ot.

(#1502) Zájec válasza ImI87 (#1498) üzenetére


Zájec
veterán

szerintem igen, ugyanúgy....

(#1503) ImI87 válasza #97544192 (#1499) üzenetére


ImI87
őstag

Nagyon egyszerű az indok: hűtés :K
Lejjebb akarnám tenni a VGA-t, és a fölső x4 slot-ba pedig a hangkarit.

HSM: kösz az infót, egyik nap ki fogom próbálni a dolgot. :R
legalább majd erre is fény fog derülni..........

[ Szerkesztve ]

(#1504) bim válasza ImI87 (#1503) üzenetére


bim
veterán

Mennyire melegíti az NB-t a 295?
szerintem is ideálisabb lehet a középső slot. Én még a helyedben fölé helyeznék kartonból egy légterelőt hogy tutira ne nyomja rá a bordára a forró levegőt a vga.

(#1505) ImI87 válasza bim (#1504) üzenetére


ImI87
őstag

Nem az NB a vészes, az terhelés alatt is csak 50-55 fokos.
Inkább a procin érződik meg simán ad neki +5 fokot. :(

(#1506) Savanya


Savanya
addikt

Van valakinek UD3R lapja ??

Mobilszámom: 70-516-8068

(#1507) bim válasza ImI87 (#1505) üzenetére


bim
veterán

Az szép..
Jól emlékszem hogy a 295 teteje is lyuggatott és ott is tolja a meleget? :F

(#1508) leonaprofi


leonaprofi
tag

Sziasztok!Egy olyan problémám lenne,hogy amikor bekapcsolom a gépet,akkor pittyeg egy rövidet és egy hosszút az alaplap,ez mit jelent?Amúgy rendesen betölt a windows és nem ír ki semmilyen hibát.Előre is köszi.(ex58-ud4p alaplap)

(#1509) milbo válasza Savanya (#1506) üzenetére


milbo
aktív tag

Nekem pl. az van!

(#1510) Savanya válasza milbo (#1509) üzenetére


Savanya
addikt

Privi ment :R

Mobilszámom: 70-516-8068

(#1511) milbo válasza Savanya (#1510) üzenetére


milbo
aktív tag

Válaszoltam!

Itt is megkérdezhetted volna. Nem olyan rossz deszka ez annak ellenére hogy csak "alsó kategóriás".

Egyik kollégám beceneve is Savanya!

(#1512) ImI87 válasza bim (#1507) üzenetére


ImI87
őstag

Igen, lyuggatott a teteje, de ez lényegtelen, mert az csak a borítás. Igazából az egész egy meleg tégla. De legalább gyors. :))

(#1513) Skyfish válasza Savanya (#1506) üzenetére


Skyfish
tag

Szia!

Nekem is UDR3-as lapom van.20*200-on gyönyörüen megy a lap,tovább nem próbáltam..

Üdv

(#1514) HSM válasza HSM (#1466) üzenetére


HSM
félisten

Na, most már eltelt egy hét, mióta nem szinkronizál az OS-em, és még mindig pontos a lapom órája... Még ígyhagyom, majd jelentkezem mégegy hét múlva, bírja-e! (Bár sztem fogja, nem néztem túl nagy pontossággal, de +/-10 másodperc egy hét alatt.)

(#1515) Henk


Henk
veterán

Sziasztok.
Gondolkodok i7-re váltáson és ezt néztem ki: Gigabyte EX58-UD4,ramot pedig: Ocz 6Gb 1866Mhz Platinum Tri kit.
Van valakinek ezekkel tapasztalata?Jótanács,rossz tapasztalat,egyéb észrevétel esetleg?
Kell egyáltalán az 1866Mhz,jobb valamivel mint az 1600Mhz-es?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1516) ImI87 válasza Henk (#1515) üzenetére


ImI87
őstag

Bőven elég 1600-as, már sokszor bebizonyosodott..........

(#1517) Henk válasza ImI87 (#1516) üzenetére


Henk
veterán

De abszolút 0 az értelme?Mert asszem 2-3k-val drágább mint az 1600-as.

(#1518) szki


szki
őstag

Sziasztok!
Melyik alaplapot javasoljátok i7-hez?
Melyik 1600 MHz CL7-es ramnot?
Persze Core i7 D0 lenne a proci.
Nem igény az extra tuning, de azért 7/24-ben mehetne 3,4 GHz-en..
Videos feldolgozásra lenne és játékra.
2 évig nem akarok új gépre költeni.

Én az UD4P-t néztem ki.

(#1519) ImI87 válasza szki (#1518) üzenetére


ImI87
őstag

Tul.képp bármelyik jó lesz, a te igényeidtől függ. Nézd meg, hogy milyen csatikra van szükséged, és dönts ez alapján. Egyébként az UD4P nagyon jó lesz. ;)

(#1520) Zájec válasza Henk (#1517) üzenetére


Zájec
veterán

(#1515) Henk :: jó gondolat , vágjál bele ;)

(#1517) Henk :: vigyázz mert az OCZ-nél az 1866-ból is van 3 fajta.... cl7 -s cl8 -s és cl9 -s is van... itt árban külömbségek vannak , meg teljesitményben is..
nézd meg jól milyet néztél , ha az ipon-ba nézed 30k -ért , az a cl 9 model , de a cl8 linkje van feltéve ha ráklikelsz... ( rosszul rakták fel , megtévesztö )..
az 1600-ból is van cl7 meg cl8 -s.... szóval ezek csak a "platinum" szorozat tipusai...

aztán van ilyen is az OCZ-nél ::"Intel Extreme Series" ::: [link]..
ezek már core i7-hez készültek XMP profillal..

(#1521) HSM válasza Zájec (#1520) üzenetére


HSM
félisten

"aztán van ilyen is az OCZ-nél ::"Intel Extreme Series" ::: [link]..
ezek már core i7-hez készültek XMP profillal..
"

Miért, a "sima" 3 csatornás low-voltage Platinum kit nem core I7-hez készült? :C
Csak nincs bennük XMP profil, bajosabb beállítani, de olcsóbb, és talán még jobb is... :U
A Platinumom gyárilag 1600@CL7, és tudja az 1750 CL8-at is, ez az Intel-extreme viszont 1600@CL8, és 1800@CL9 gyárilag... Bár élesben még senki sem próbálta, mit tud az Intel-logós kit.... :D

[ Szerkesztve ]

(#1522) mpierre


mpierre
veterán

Lenne egy kérdésem:
A CPU Clock Drive [ 800mV] és a PCI Express Clock Drive [ 900mV] érték jó-e? [link], vagy D0 proci esetén más értéket kell belőni?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1523) Savanya válasza HSM (#1521) üzenetére


Savanya
addikt

Intel logóssal csak egy baj van hogy a QPI feszt egyből 1,4V-ra állítja ...

Mobilszámom: 70-516-8068

(#1524) HSM válasza Savanya (#1523) üzenetére


HSM
félisten

Igen, ez nem szép tőle.... :D Nem szabad Auto-n hagyni... :U

(#1525) Henk válasza Zájec (#1520) üzenetére


Henk
veterán

Az Ipon-nál is néztem,ott az 1600-os platinumra cl7-et ír a link,az 1866-os eg cl8.Legalábbis amit behoz link ott ezt írja,de aztán ki tudja.Meg néztem az Intel extreme kit-et is arra meg cl8-at ír 1600Mhz-re,cl9-et meg 1800-ra.
HSM: akkor ez az intel logós ram ez nem jó nekem?Én nem szoktam húzni,meg a bios-ban variálni.Általában alapon használom.

[ Szerkesztve ]

(#1526) HSM válasza Henk (#1525) üzenetére


HSM
félisten

Az "alapon használod" I7-nél max 1066Mhz-es ramot jelent. Azonkívül neked kell ezt-azt állítgatni, de ezt az XMP meg tudja helyetted csinálni megfelelő lapban (elvileg, nekem sose volt XMP-s cuccom), csak a QPI feszültségnek hajlamos túlzott feszültséget adagolni....
Amúgy szerintem az 1866-os az a CL9-es.... Az 1600-as Platinum CL7-es, az Intel ex meg 1600CL8, 1800CL9.

[ Szerkesztve ]

(#1527) Henk válasza HSM (#1526) üzenetére


Henk
veterán

Értem.Akkor továbbra sem tudom melyik mellett döntsek,de ha meg lesz asszem egy gyorstalpaló bios kezelőre beiratkozom.
Akkor az 1866-os a magasabb időzítése miatt nincs is előnyben?Mert akkor lehet az intel ex.-et kéne.

(#1528) HSM válasza Henk (#1527) üzenetére


HSM
félisten

Hát nem tudom igazából... Sajnos nem tudom, milyen csippel szerelik az 1866-ost, úgypedig nehéz találgatni.... Az 1600CL7-es Platinumról tudom, hogy I7-hez jó a csip, ami van rajta, jól is megy, de picit bajos beállítani bizonyos lapokban. (Pl. Giga EX58-UD5) De ha beállítottál pár értéket, utána már jó. Szerintemez az 1866-osra is igaz. Az Intel ex se tűnik rossznak, az magasabb órajelet, is és viszonylag jó 1600-as időzítést tud. Bár szerintem az 1600CL7-es platinum a legjobb ezek közül, nem véletlen vettem olyant... :D

(#1529) Henk válasza HSM (#1528) üzenetére


Henk
veterán

A lapot sem döntöttem még el,de Giga UD4 vagy UD4P-re gondoltam.A ram meg mégkérdésesebb.Mindegy addig keresgélek még róla infó-t aztán hátha tisztul valamennyit a dolog.
Köszi.

(#1530) Savanya válasza HSM (#1524) üzenetére


Savanya
addikt

Nem marad auto-n , az XMP alapján állítja be és a ramfeszt 1,66V-ra .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#1531) HSM válasza Savanya (#1530) üzenetére


HSM
félisten

És kézzel nem tudod neki azt mondani, hogy QPI-fesz 1,35V? :F

(#1532) Savanya válasza HSM (#1531) üzenetére


Savanya
addikt

Természetesen le is vettem 1,325V-ra . Csak nem olyan biztos hogy jó az XMP -s ram azért írtam .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#1533) HSM válasza Savanya (#1532) üzenetére


HSM
félisten

Na ja, ésszel kell kezelni, de legalább tuti jól lövi be magának a subtiming-eket... (Nem úgy, mint a Platinum kitem...) :D

(#1534) leonaprofi


leonaprofi
tag

Sziasztok!Egy olyan problémával fordulok hozzátok,hogy mostanában amikor bekapcsolom a gépet pittyeg 1-et,ugye ez normális lenne,de utána pittyeg 1 hosszút is és ezután néha újra indul a rendszer néha pedig simán megy tovább.Ez szerintetek mitől lehet?Előre is köszönöm a segítséget.

(#1535) Sárpac válasza leonaprofi (#1534) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szvsz lehet neked is ram lesz.
Memtest stabil?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1536) leonaprofi válasza Sárpac (#1535) üzenetére


leonaprofi
tag

Nem mondanám,hogy stabil ugyanis 4 másodperc után megáll és nem csinál semmit.Akkor ezek után vihetem vissza a ramokat?

(#1537) Henk válasza leonaprofi (#1536) üzenetére


Henk
veterán

Most készülök ilyen lapot meg ramot venni mint a tiéd.Ha nálad a ram a gond akkor remélem ez egyedi eset.Ha kiderül mi a gond akkor oszd meg velünk légyszi.

(#1538) bim


bim
veterán

feldobtam UD5-re az F8b biost és tuningban el sem indul a lap. :Y
Nyomtam is vissza az F7-et ... Valakinek van más tapasztalata ezzel kapcsolatban?

(#1539) mpierre


mpierre
veterán

CPU Clock Drive, PCI Express Clock Drive mennyi legyen?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1540) HSM


HSM
félisten

Na csináltam kis videót a boot-ról! [link] Meg találtam egy hasonló videót is: [link]
Majd ha lesz kis időm holnap, csinálok az alapbeállításos boot-ról is egy videót.

(#1541) Sárpac válasza HSM (#1540) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Jól látszik, hogy a lap a memókkal hogyan kínlódik (68-69-es kód-ot pörgeti újra).
Kivi lennék egy profilos ramra azzal mit csinál.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1542) HSM válasza Sárpac (#1541) üzenetére


HSM
félisten

De viszont nálam 10-ből 10-szer elindul, "szenvedés" ide, vagy oda... :F Na, majd este csinálok videót alapórajelen is, kíváncsi vagyok.

(#1543) leonaprofi válasza Sárpac (#1535) üzenetére


leonaprofi
tag

Végül lefuttattam a Memtest86+2.11-et és az stabilan lefutott,tehát nem írt ki a semmilyen hibát.Akkor mi lehet még az oka az alaplap pittyegésének?

(#1544) Sárpac válasza HSM (#1542) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Az a gond, hogy a dmi adatokat nem tudja elmenti a ramokról a giga biosa szvsz nem kompatibilis vele.
Amúgy valszin az én ramjaim rosszak is így mennek is majd vissza gariba.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1545) HSM válasza Sárpac (#1544) üzenetére


HSM
félisten

De nálam nem hibásak az OCZ modulok... És más modulokkalis csinálta... Pl. ugyanígy ébredt az elpidás Kingmaxxal, pedig annak egészen más volt az SPD-je, szépen korrektül volt felprogramozva. De ami vot benne Kingston, az is így indult. Ez szerintem inkább a lap sajátossága lesz.... :U Elég fura lenne, hogy 3 teljesen különböző gyártó ramjával, 3 különböző SPD-vel is csinálja ugyanazt.... :D Na, majd este back az alapórajeles videóval. ;)

(#1546) Sárpac válasza HSM (#1545) üzenetére


Sárpac
nagyúr

De a melegindításnál lévő fagyi már nem egy normális jelenség, néha hidegben is csinálja proci alapon akkor is szvsz ramteszt előtt fagy meg, vagy lap vagy ram hiba.

Jah és ha egyszer elindul onnanstól semmi baja tegnap boinc-ot futtattam 6órán át gameltem primoltam memtest semmi hiba, csak a bios bootnál.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1547) HSM válasza Sárpac (#1546) üzenetére


HSM
félisten

"...vagy lap vagy ram hiba."

Az oké, hogy nálad nem frankó valami, én csak azt írtam, hogy ami a videómban van, az ezeknek a lapoknak a normális indulása elpida csipes ramokkal.... ;) Nálad meg tényleg vagy a ram, vagy a lap hibás, ha valamikor nem indul be alapon se... De nem típushiba, hanem egyedi hiba. ;)

Mondjuk az tényleg picit fura az esetedben, hogy amikor ramhibát láttam, akkor nem a lap tesztelésénél halt be, hanem vígan indult, és menet közben, prime, memtest, HCI, vagy bármi tevékenység közben, és akkor is általában kifagyó progi, vagy kékhalál volt a diagnózis, esetleg abnormális működés.... Gondold végig alaposan, mikor jön a hiba, és mi lehet még... :K (A lap is sanszos, ahogy mondtad...)

[ Szerkesztve ]

(#1548) Sárpac válasza HSM (#1547) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nagyon nehéz végiggondolni mert full defaulton is csinálja.
Ha volna egy stabil támpont amiből ki tudnák indulni, de szvsz így lehetetlen.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1549) bim válasza HSM (#1540) üzenetére


bim
veterán

Nekem is pont így bootol csak ki van kapcsolva a kávédaráló. ;] :P
Majd lemérem nekem hány sec.

(#1550) Sárpac válasza Sárpac (#1546) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szétkaptam a gépet kicsit memókat átrendeztem és most megy szépen koppkopp 10indítás 10x jó 10melegindítás 10x jó 200bclk 19x 3400uncore Qpi vtt 1.3V. Viszont egyenlőre autón minden cl 10.11.11.24 lool.:D
Holnap megpróbálom kézzel mert ha simán cl8ra teszem subtimeok nélkül kifagy az oprendszer.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.