Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) xmanez88 válasza Zájec (#749) üzenetére


xmanez88
tag

Igen bocsi mert utána vettem észre hogy egy régebbi hsz-re reagáltál, csak elsőre úgy tűnt, a mostani témához szól :B :D

Acer Aspire One D250 Red ; Samsung Omnia i900

(#752) bacsis válasza Zájec (#746) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

csak tudod a core2-esek még igen meg vannak lőve a rendszerbusz szűk keresztmetszete miatt... szóval igenis az FSB körül forog jelen esetben a világ.. mert a natív 2db16X-os PCIexpresss megvan :DD

(#753) Ottoka válasza Zájec (#747) üzenetére


Ottoka
őstag

Persze hogy hangrobbanást várunk tőle, én már a füldugókat megvettem. Ahogy kijön az új stepping azonnal cserélünk. Egyértelmű.

És a mostani cucc rögtön csak a felét fogja érni, ha egyáltalán. :K

Akkor addig nem is rakom fel az mosfet és chipset vizesblokkot, megvárom az új lapot áprilisban és egyszerre szerelem át.

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#754) Gorneck válasza Ottoka (#753) üzenetére


Gorneck
titán

De írtak már arról vmit, hogy mit csinálnak? Vagy miért is érdemes majd 70-80k-s lapokat cserélni? Az odáig oké, hogy neked ez nem probléma...mert megteheted...de ilyen kategorikusan kijelenteni, érdekes kicsit számomra...

Mert eddig a legtöbb chipset rev váltásnak nem sok értelme volt...

Gorneck#1239

(#755) Ottoka válasza Gorneck (#754) üzenetére


Ottoka
őstag

Amit múltkor linkeltek abból szinte semmi nem derült ki, azon kívül hogy az új steppenges chip lábkompatibilis a régivel, szal a gyártóknak nem kell áttervezni a lapot.

Valszeg ennek sem lesz értelme. Úgyhogy ha nem lesz érdemi változás eszemben sincs kicserélni, irónikus hangban akartam írni a postot, nem jött össze. :B

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#758) Gorneck válasza Ottoka (#755) üzenetére


Gorneck
titán

Ha át kéne terveznie a lapokat az már rég rossz lenne...max kapnak a lapok egy rev 1.1es matricát oszt csók...
XS-en is csak találgatnak...semmi konkrétum...sőőőt...van aki nem is az X58-ról beszél, mint áttervezendő chip...

Gorneck#1239

(#760) Tigrincs válasza xmanez88 (#742) üzenetére


Tigrincs
tag

Köszi, sikerült megoldani! :)

Nem mindenki számítógép guru! :-)

(#764) Zájec válasza Gorneck (#763) üzenetére


Zájec
veterán

amit feljebb linkeltem x58 guide-t , nem rakod fel az oldalra ?

(#765) Ottoka válasza Gorneck (#758) üzenetére


Ottoka
őstag

A rev 1.1 matrica esélyes, a gigabyte oldalára már eleve 1.0-s verzióban kerültek fel a lapok, lehetett sejteni (amit már ők gondolom tudtak) hogy lesz folytatás.

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#766) Bordoi


Bordoi
őstag

Uraim néhány hozzászólást töröltem.
Próbáljatok meg normális hangnemben beszélgetni.
Zájec a fenyegetőzést mindenképpen kerüld!

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#767) Gorneck válasza Zájec (#764) üzenetére


Gorneck
titán

Dehh, csak nem volt erőm még megcsinálni... :(

Gorneck#1239

(#768) Zájec válasza Bordoi (#766) üzenetére


Zájec
veterán

csak azt nem értem hogy miért csak az én h.sz-t törölted ?
van még mit takaritani , akkor rendesen végezd el a mukát ! #753 mit keres ott ?

egyébként köszönöm az árulkodást , nem tudom ki volt az a gerinces Gorneck vagy Ottoka... le a kalappal elöttetek...

Ottokának visszkéne venni hogy ne irkálja tele hülyeségekkel a topikot , mert ezt mások is olvassák és a hülyeséget sajnos hamar megjegyzik és utána az kerül terjesztésre mit egy rossz pletyka....
ezt is törölheted , köszi..

(#767) Gorneck23 :: nem is érdekel mostmár, azt csináltok amit akartok ...
majd mindenki megoldja a beállitásait ahogy tudja....

[ Szerkesztve ]

(#769) Bordoi válasza Zájec (#768) üzenetére


Bordoi
őstag

Mielőtt azzal fenyegetőzöl nagyon keményen, hogy a barátaiddal meglátogatod az embert, talán egy kicsit gondolkodnod kellene.
Mindegyik topikban vannak hülyeségek, ne kelljen már mindent törölnünk, mert akkor nem marad topik.
A hozzászólások tartalmi igazságát nem tisztünk eldönteni, viszont az ilyen jellegű fenyegetőzéseket nem tűrjük, ráadásul neked már nem is az első.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#775) Bordoi


Bordoi
őstag

Ismételten takarítottam az offokat. Amennyiben problémátok van egymással intézzétek el privátban vagy itt.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#778) Zájec válasza Bordoi (#775) üzenetére


Zájec
veterán

az a baj hogy nem !! mert még mindig csak fél munkát végzel :U

töröld ki a saját off-jaidat is.....

(#779) Thrawn válasza Zájec (#778) üzenetére


Thrawn
félisten

Mi lenne ha befejeznéd ezt a kereszteshadjáratot? :(((

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#780) Zájec válasza Thrawn (#779) üzenetére


Zájec
veterán

szerinted mi lenne ha a kollégád nem fél munkát végezne :F

nagyon klassz ez az egyoldalú dolog.... a sajátját miért nem törli ?
akkor már semmi nyoma ne legyen... ha valamit elkezdünk , akkor azt nem hadjuk félbe...

(#781) Thrawn válasza Zájec (#780) üzenetére


Thrawn
félisten

Egyáltalán nem végez félmunkát, sőt az az érzésem, hogy épp elégszer figyelmeztetett már azért, hogy állj le. Most megtettem én is, de nem teszed. Mégis mit szeretnél?

A továbbiakban ha valami problémád van akkor azt itt jelezd, ha erre a postra válaszolni szeretnél, azt is ott tedd meg légyszíves!

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#782) rol33


rol33
aktív tag

na kérdezek 1et h visszakanyarodjunk az eredeti témához.
nem tudjátok h a JZelectronic oldaláról miért tűnt el UD5-höz a sima F5 bios?

®

(#783) tlac válasza rol33 (#782) üzenetére


tlac
nagyúr

vmi probléma lehetett vele, de az nem derül ki, hogy mi

[link]
F5
Info: Erfolgreich geflasht... OFFLINE !!!

(#784) rol33 válasza tlac (#783) üzenetére


rol33
aktív tag

na mind1 érdekes, meg az is érdekes h giga oldalára sosem került ki (meg ugye most JZe-ről is eltünt), viszont most az F6a beta-t meg kirakták. :F

®

(#785) Zájec


Zájec
veterán

aztmodják menni fog az ET6 a vista alatt is. ;)

(#786) Zájec válasza Zájec (#785) üzenetére


Zájec
veterán

nálam müködik az F6a :K eltünt az ET6-s hibakiirás.. megcsinálták :C

akinek vista van fent :) ? müködik azon is ?

(#787) Ottoka


Ottoka
őstag

"Az Intel hamarosan friss revíziót ad ki a Core i7-es processzorok számára készített X58-as lapkakészletből. Az újdonság esetében néhány változtatást eszközöl a gyártó, a módosított chipsetre épülő termékek a tervek szerint valamikor április folyamán kerülhetnek a boltok polcaira, ugyanis magát a lapkakészletet április 10-én teszi elérhetővé a partnerek számára a nagyvállalat.

A módosítás hatására a jelenlegi B-2-es steppingről B-3-asra módosulnak a chipek, a változások a hírek szerint a lapkakészlet IOH (I/O HUB) egységét érintik majd. A pontos dizájnbeli módosításokkal kapcsolatban egyelőre nem osztott meg információkat a vállalat, de az már biztos, hogy az alaplapgyártók esetében nem lesz szükség az alaplapok jelentősebb módosítására, ugyanis az új chip lábkiosztását tekintve tökéletesen kompatibilis lesz az előző változattal. Az új lapkakészlet alkalmazása előtt különböző minőségellenőrzési folyamatokra van szükség. Az új, B-3-as steppinggel érkező lapkakészletek jelölése a korábbi SLGBT-ről SLGMX-re változik. Ezen felül jelenleg több információnk nem áll rendelkezésre a változással kapcsolatban."

Mezőhegyes

(#788) xmanez88


xmanez88
tag

Látom zajlott ma az élet itt, remélem nem maradtam le semmiről :)

Amúgy szerintem, és ez csak személyes vélemény, sebességnövekedés már biztosan nem lesz attól, hogy B3 Steppingre váltanak. ha belegondoltok, a memóriavezérlő CPU-ba integrálásával szinte teljesen lecsökkent a chipkészlet szerepe. (viszonyítva pl az X48-hoz, ami sokkal több feladatot látott el)

Acer Aspire One D250 Red ; Samsung Omnia i900

(#789) Gorneck válasza Ottoka (#787) üzenetére


Gorneck
titán

Magyarán...értelme nulla... :D

Gorneck#1239

(#790) tlac válasza Gorneck (#789) üzenetére


tlac
nagyúr

ha tényleg 0 lenne, szerinted foglalkozna vele az intel? :D
(ez ugye plusz költség)

(#791) Gorneck válasza tlac (#790) üzenetére


Gorneck
titán

Szólj ha lelsz értelmes okra... :P
Eddig az összes chipsetnél volt...értelme? Semmi. Mégis lett frissebb rev...

Gorneck#1239

(#792) HSM válasza tlac (#790) üzenetére


HSM
félisten

Nincs ebben semmi különös, valószínüleg valamit ide-oda drótoztak benne, hogy javuljon a kihozatal. És máris megérte nekik. :K Nem hinném, hogy bármi más változna..... (De legalábbis max apróságok....) Nincs is a techdoksiban javításra kijelölt hiba....

(#793) rol33 válasza Zájec (#786) üzenetére


rol33
aktív tag

hali

nekem Vista x64 van és működik :C

®

(#794) rol33


rol33
aktív tag

viszont lenne egy kérdésem, most h matattam biosba, találtam egy olyat h HPET Mode, ez mire jó, érdemes/kell bekapcsolni?

®

(#795) i are robot


i are robot
senior tag

Üdv!

Elkeseredésemben írok ide :DDD, végülis valamennyire érinti a kérdésem ezt a topikot is. Erre a kérdésre nem kaptam választ, elég döglött a topik. Talán Ti el tudtok hasznos tippekkel látni.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#796) Gorneck válasza rol33 (#794) üzenetére


Gorneck
titán

[link]

Gorneck#1239

(#798) rol33 válasza Gorneck (#796) üzenetére


rol33
aktív tag

köszi

oké, de akkor megkérdem úgy is h ti használjátok? van vmi értelme?

®

(#799) Gorneck válasza rol33 (#798) üzenetére


Gorneck
titán

Sokat nem változtat a teljesítményen tudtommal...aszhem tán defaulton disableden van...szóval próbáld és megtudod mi változik...

Gorneck#1239

(#800) serito válasza Zájec (#786) üzenetére


serito
senior tag

Nálam még mindig problémás a dolog. Regisrty kipucolva de ezt a hibaüzit kapom telepítéskor. [link] Ennek mi lehet az oka? Vista X64

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.