Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) ImI87 válasza Attici (#1999) üzenetére


ImI87
őstag

Az x1-be (legfelső) ilyen kis mini WiFi adaptert lehet tenni (vagy bármi mást, ami ilyen mini kártya), viszont alatta az x4-be bármilyen kártya belemegy, ott már nincs útban a borda.

Egyáltalán nem hangosak, terhelés alatt is tűrhető a hangjuk. Fűtenek mint állat, de erre van a jó szellőzésű ház. Fogyasztás is megvan, de ezzel nem nagyon foglalkozom.

(#2002) Attici válasza ImI87 (#2001) üzenetére


Attici
őstag

Szerinted az x4- be bele lehetne paszírozni egy tuner kártyát?
Vagy egy órát nézegettem az alaplapot és elképzelhetetlennek tartom!

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#2003) ImI87 válasza Attici (#2002) üzenetére


ImI87
őstag

Nem értem mi a gondod. :U Miért ne férne oda? :F

Nézd meg a képet, pirossal bejelöltem:

Nekem is ebben avn az ASUS hangkártáym, és minden probléma nélkül elfér.

(#2004) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Van egy UD3-R lapom s ezzel a Dynamic Energy Saver-rel kapcsolatban lenne kérdésem.

Működik ez valójában? Tényleg lekapcsolja a proci nem szükséges részeit?

Mert én elindítottam a progit, bekapcsoltam, s a fogyasztásmérőn a teljes gépem 230-ról 205W-ra esett vissza azt kész.

nem akarok elégedetlenkedni, de ennyi az össz, amit tudnak ezek a progik? Vagy a videókártya downclock-olása többet jelentene?

Rederik

(#2005) Attici válasza ImI87 (#2003) üzenetére


Attici
őstag

Majd megnézem újból. Itt a képen tényleg úgy tűnik, hogy elfér de valahogy nálam nem tűnz úgy! :F

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#2006) ImI87 válasza Attici (#2005) üzenetére


ImI87
őstag

De mitól nem fér el? :F Más nálad az NB hűtő, vagy mi?

(#2007) Savanya válasza Rederik (#2004) üzenetére


Savanya
addikt

Sajnos tényleg csak pár wattot tud a progi . VGA downclock meg 35-40W-ot is tud . Nekem UD3R 138W-ot fogyaszt , C1, TB és HT kivételével minden bekapcsolva biosban , vga órajele és fesze alaposan visszavéve . Konfigom : UD3R , I7 920 "D0" , 3x1gb DDR3-1600 CL8 Corsair dominator , Gigabyte HD4890 ( 150/175-re levéve , fesz 0,93v-re ) , Asus Xonar DX hangkártya , 3db hdd , előlapi panel és 1 odd .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#2008) Savanya válasza Attici (#2005) üzenetére


Savanya
addikt

ASUS Xonar DX tökéletesen elfér ott / volt olyan lapom és ott volt benne / . NB borda felettiben meg a PCI-E lanom is .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#2009) Qru válasza Attici (#2002) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Simán el kell férnie, a vga ha első hosszú slotban is van, akkor is nézd meg, hogy a nem magasabb a slotnál a kártya felfelé (az NB felé). Tehát bőven elfog férni ott.

#nincsbennetarcsi

(#2010) mikey_hun


mikey_hun
csendes tag

Vkinek volt gondja a Cpu Smart Fan Controllal. Bekapcsolom, és probálgatam, pwn, voltage, de ujrainduláskor mindig Disabledre ugrik. 4 pin es Mugen 2 -es gyári Scythe ventillátor van rajta a cpu_fan-be dugva. F7 es bios.
Vkinek vmi tippje?

(#2011) ImI87 válasza mikey_hun (#2010) üzenetére


ImI87
őstag

Manuális ventivezérlő-panel, vagy potméter! :K

[ Szerkesztve ]

(#2012) mpierre


mpierre
veterán

Nem túl jó infó: [link].

Vagy, volt már?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#2013) Zájec válasza mpierre (#2012) üzenetére


Zájec
veterán

nem a p55-s topikba akartad linkelni.... :F

(#2014) ImI87 válasza Zájec (#2013) üzenetére


ImI87
őstag

Ő az X58A lapok után érdeklődött, amik elvileg (kamu) 24 fázissal jöttek volna ki. Erre írta a Gigabyte viccesen, hogy inkább vegyen P55-UD6-ot, mert csak abban van 24 fázis. :)

(#2015) Sárpac válasza ImI87 (#2014) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Persze arra fognak koncentrálni ahol nagyobb a biznice, így ergo az x58 szépen ki fog halni mert senki nem fog vele foglalkozni. :(((

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2016) #97544192 válasza Sárpac (#2015) üzenetére


#97544192
törölt tag

ne beszélj hülyeséget. bár annyiba igazad van, hogy ki fog halni. majd egy pár év múlva... a 6 magosok az x58-ot fogják támogatni, nem a p55-öt, úgyhogy még kár temetni az x58-at...

(#2017) Sárpac válasza #97544192 (#2016) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Lehet, de én úgy értettem, hogy támogatásban odafigyelésben az x58-at jobban fogják hanyagolni mert a piacnak csak töredékét fogja lefedni...

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2018) kulerr válasza Sárpac (#2015) üzenetére


kulerr
őstag

ez sztem is erős azért...az viszont igaz lesz h a P55 lesz a legelterjettebb. Viszont biztos vagyok benn ha kijönnek majd a 6 magos procik majd figyeld meg micsoda másodvirágzás lesz.....apropó és az 1156 nem fog kihalni?? ;]

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#2019) Gyuri27 válasza kulerr (#2018) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] a p55 megint zsákutca.

Amd - Radeon - Ryzen

(#2020) kulerr válasza Gyuri27 (#2019) üzenetére


kulerr
őstag

dehogynem. Erre próbáltam én is rávilágítani. Tudod h most volt platformváltáson és nem véletlen az 1366-ra tettem a voksomat... :K

[ Szerkesztve ]

(#2021) Qru válasza kulerr (#2020) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tovább tartják életben az fix mint a 1156-ot.

#nincsbennetarcsi

(#2022) ImI87


ImI87
őstag

UD5-höz elérhető az F9E beta bios a Giga honlapján, ha valakit érdekel.

(#2023) kulerr válasza Qru (#2021) üzenetére


kulerr
őstag

nem kell h mesterségesen tegyék...1156 illetve 1155 láb kevés a majdani prociknak, ezért hoszabb távon mindenképpen ez marad életben... :R arról nem is beszélve h a jövőbeni i5-ös procik 32nanoval ugye nem fognak menni az 1156-ban már...aztán kinek a pap kinek a papné :U

[ Szerkesztve ]

(#2024) #97544192 válasza kulerr (#2023) üzenetére


#97544192
törölt tag

de ez az 1156-1155 dolog annyira jóóóóóóóóóóóóó... 1 kurva láb. :DDD siralmas.

(#2025) Rederik válasza mikey_hun (#2010) üzenetére


Rederik
tag

Nekem meg olyan problémám van UD3-R alaplappal, hogy teljesen ködös miként szabályozza a ventillátort az alaplap. Bios-ban auto-ra van állíva, de nem értem mikor kezdi el felpörgetni a ventit, s mikor veszi le. A hőmérsékletek függvényében lenne logikus, de nekem nem úgy tűnik.

Lehet ezt valahogy szoftveresen felülbírálni? Vagy legalább változtatni azon, hogy mikor pörögjön fel a ventillátor?
Gyári intel hűtőm van cpu_fan-ba dugva,

(#2026) mpierre válasza Zájec (#2013) üzenetére


mpierre
veterán

A legkevésbé sem.
Az EX58A UD5 nagyon érdekelt volna. A jelenlegi UD5-t terveztem ilyenre lecserélni. (SATA III; USB 3.0) A 24 fázis az nem is lényeg, a mostanin is kamu a 12 megléte.

Sajna angolul nem tudok valami fényesen, de nekem az jött le a fórumot továbbolvasva, hogy a Giga nem is akarja kiadni az "A" kiterjesztésű X58-as deszkákat.

#2025: Az ET6-tal kellene próbálkozni, csak akkor biosban rakd át pwm-re, és az ET6 Smart fülön keresd meg beállítást.
Ne várj nagy csodát. Itt nincsen UGuru.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#2027) mpierre válasza Rederik (#2025) üzenetére


mpierre
veterán

Bocsi. El***tam.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#2028) Templomegere válasza ImI87 (#2022) üzenetére


Templomegere
senior tag

és hova lett az F8 ?

(#2029) tlac válasza Templomegere (#2028) üzenetére


tlac
nagyúr

GA-EX58-UD5
New Beta F9e from 01.09.09
Info: Successfully flashed ... I feel Coll noticed nothing negative ...
Fix: CoverTemp some D0s
Beta F9d from 24.08.09
Info: Successfully flashed ...
Beta F9C from 21.08.09
Info: Successfully flashed ...
Fix: CoverTemp at the brand new D0s
Beta F9a from 12.08.09
Info: Successfully flashed ...
Fix: Logitech G15 USB Keyboard
Bug: S3 mode, and Turbo -> CPU-Z bug!
Final F8 on 06.08.09
Info: Successfully flashed ...
Info: reflashing the backup BIOS automatically
Info: New ICH10R SATA set points (XHD)
Bug: Logitech G15 USB keyboard in DOS errors (eg RAID menu or Start menu)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2030) Templomegere válasza tlac (#2029) üzenetére


Templomegere
senior tag

köszi! vágom én ezt , csak az a fura hogy a giga honlapján hiányzik az F8-as .

(#2031) Zájec válasza mpierre (#2026) üzenetére


Zájec
veterán

p55-ud6 -t emlegetnek , ezért kérdeztem rá...

szerintem meg nem kamu a mostani 12fázis..... annyi kell hidd el... :K

(#2032) mpierre válasza Zájec (#2031) üzenetére


mpierre
veterán

Ja. Jogos.

A 12 fázisról, mintha olvastam volna, hogy virtuális... Persze lehet, hogy komoly frissítésre szorulna a memóriám, mert összezavarom a kevert. :F

Az X58A meg azért érdekelt, mert arra cseréltem volna a mostani deszkám. Így marad az, hogy eladom, vagy beszámítattom egy másikba. Ez van.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#2033) strebacom


strebacom
senior tag

Sziasztok a laphoz milyen ramokat javasoltok, amivet tuti jó lesz, amúgy válogat a ramokban??? Vagy mindegy milyen tipust veszek bele??

GEIL 6 GB/1600 ULTRA
DDR3 RAM Kingmax 2 GB/1333 MHz *2
DDR3 RAM Kingmax 2 GB/1600 MHz *2
Ezekel jól menne????
:F :R

(#2034) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Sziasztok...

Újabb idióta kérdésem lenne, hátha valaki találkozott már ilyennel. Adott egy ud5-ös lap, vista 64 bit-tel. Az a problémám hogy a 120/10-es nem csak 67/10-et tud, annál többet soha, mintha vmi limit lenne. (qos kikapcsolása sem segített). Más gigabit portos gépen működik rendesen. Meg tudom úszni a vista újratelepítését, vagy most mi van?:(

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#2035) Attici


Attici
őstag

Idióta kérdésből én is jó vagyok!
UD4P-m van és nem értem, hogy induláskor miért indul kétszer? :N
Rengeteg alaplapom volt (Gigából ez az első), de ilyet még egy sem csinált! :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#2036) Qru válasza Attici (#2035) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor szokott ilyet csinálni pl ha nem stabil vmi beállítás (tuning) és ilyenkor ha nem indul eslőre akkor visszarakja magát alapra és úgy indul. Ez a második indulás ugye...

#nincsbennetarcsi

(#2037) Attici válasza Qru (#2036) üzenetére


Attici
őstag

Alap beállításokon is mindig kétszer indul!
Felpörögnek a ventik, világítanak a LED-ek, majd leáll és utána elindul rendesen.
Kezdettől fogva így csinálja! Miért a tiéd nem?

[ Szerkesztve ]

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#2038) tlac válasza Attici (#2037) üzenetére


tlac
nagyúr

friss bios van rajta?
ha nem, akkor azt kellene megpróbálni

(#2039) strebacom


strebacom
senior tag

Látom leszarjátok amit kérdeztem....oké....

(#2040) Attici válasza tlac (#2038) üzenetére


Attici
őstag

Nem, még az eredeti BIOS van rajta.
Nem frissítettem. Nem gondoltam BIOS hibára, azt hittem, hogy ezeknél ez a normális!
Melyiket érdemes az F8-at vagy az F10D-t?

[ Szerkesztve ]

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#2041) Qru válasza Attici (#2040) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elsőre az F8-at tedd fel ha az megoldja maradj annál. F10 még csak béra ha jól emlékszem... Ezeknél az új lapoknál még érdemes gyakrabban bios-t frissíteni, pár (esetleges) gyerekbetegséget orvosolnak ilyenkor.

mod:

strebacom: Kingmaxot szereti a Giga X58. Geil-el nincs tapasztalatom. Amúgy a Giga honlapján fent van a ram support lista, azt (is) érdemes megnézni ram vásárlás előtt. Illetve ha régebbi bios-os a vasad akkor frissíts, mert F6-al finomítottak a ram kezelésen is de nem árt ha akkor élből az F8-at teszel fel.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#2042) strebacom válasza Qru (#2041) üzenetére


strebacom
senior tag

Nagyon szépen köszönöm....
:R :R :R

(#2043) leonaprofi válasza Attici (#2040) üzenetére


leonaprofi
tag

Nekem is hasonló problémám van,tehát amikor bekapcsolom a gépet a procihűtő ventije felpörög,majd leáll végül megint elindul.Felraktam az F9-es Biost,de azzal se javult a helyzet.Próbáltam változtatni a vezérlését a Biosban,de úgyse történt semmi.Így énis tanácstalan vagyok.

(#2044) mpierre válasza leonaprofi (#2043) üzenetére


mpierre
veterán

Ha jól emlékszem, akkor első körben végigszagoltja a RAMokat az alaplap, majd, ha minden oké, akkor nekiszalad a bootnak.
Az F8-as biostól van olyan ram késleltetés beállítás, hogy quick. Itt belövöd amit tud a memód az adott sebességen és onnéttól nem indul kétszer (meg nem kell végig beírogatni a 3 modul késleltetését). A lényeg, ne hagyd auton.
Ha fentiekre rosszul emlékszem, akkor mea culpa. Ha visszakerestek itt a topikban, vagy az i7 topikban, akkor volt erről már szó.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#2045) Attici válasza Qru (#2041) üzenetére


Attici
őstag

Az F8-as verzió megoldotta a problémát, már nem indul kétszer!
Köszi! :R

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#2046) Attici válasza mpierre (#2044) üzenetére


Attici
őstag

Most felraktam az F8-ast és a memó beálltást Profile1- be, (mert csak így jön elő az 1600MHz, Defaultban csak 1066-on mennek) de a többit Auto-n hagytam és nem indul már kétszer! :K
Az a Quick beállítás hol van? Én nem is láttam ilyet! :(

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#2047) mpierre válasza Attici (#2046) üzenetére


mpierre
veterán

Ja, hogy xmp-s memód van. Akkor ne keress ilyet.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#2048) Qru válasza Attici (#2046) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért van, mert az i7 hivatalosan csak 1066-os ramokat támogat, de van XMP profilod így nem kell kézzel állítgatnod már semmit, csak belövöd és kész.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#2049) Savanya válasza Attici (#2046) üzenetére


Savanya
addikt

Ott kell pedig lennie a "Dram Timing selectable " között van auto-quick és xpert is .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#2050) Attici válasza Qru (#2048) üzenetére


Attici
őstag

Mi az, hogy XMP-s memóm van? Az alaplap adatlapján az volt, hogy 2000 Mhz-ig támogatja a DDR3-at vagy nem? :N

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.