Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) szacsee válasza serito (#900) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nálam 700/700-on 1,34-es QPI-vel 200 a max amin bootol, 800/800-on már 207, de az uncore-al még kell barátkoznom, hogy stabil legyen. :DDD
No meg a Skew-okkal még nem próbálkoztam... Asus lapoknál elvileg segít a stabilitásban.

(#902) Zájec válasza serito (#900) üzenetére


Zájec
veterán

na :D csak megindult a szekér.. ;) nyomjad neki a 3Dmark06-t.

(#904) Zájec


Zájec
veterán

(#905) szacsee válasza Zájec (#904) üzenetére


szacsee
nagyúr

Alakul ez mint púpos gyerek a prés alatt. :C

(#906) szacsee


szacsee
nagyúr

Új driverek JZ oldalán:
Jmicron
Realtek audio

Valamint új DES szoftver is van.... lassan már valami final biosok is jöhetnének.
UD4P-re nem valami bíztató a helyzet a teszt beta biosokkal ezért még nem is raktam fel egyet sem... F6-al tolom.
F7d,e-vel volt gubanc Tweaktown fórumán. 2 arc is befürdött velük, a részleteket nem tudom, mert nem írták le teljes részletességgel mi is volt a háttérben (OC, win alól-e... stb), de a lényeg, hogy biosfriss után venti felpörög és nyekk... lap nem bootol. :Y
(mondjuk az Ő bajuk, test beta volt, de lehet User Error is....no meg a dual biosos lapoknál tlac módszerével vissza lehet állítani a biost).

[ Szerkesztve ]

(#908) tlac


tlac
nagyúr

sli hack
(ennyiből már el lehet indulni)

(#909) Zájec válasza tlac (#908) üzenetére


Zájec
veterán

hát ebböl nem sokat lehet kivenni :(

(#910) tlac válasza Zájec (#909) üzenetére


tlac
nagyúr

vagy nem neked szólt
ud4-re elvileg megoldható, hogy felrakod az ud4p biosát: [link]
egyébként az érdekesebb p45-nél lenne, ha lenne 2 nvidia kártyám meg is próbálnám

(#911) Ottoka válasza tlac (#910) üzenetére


Ottoka
őstag

(#912) mpierre


mpierre
veterán

Nézegetem, olvasgatom, de az még nem derült ki számomra, hogy a giga lapok tudnak-e ventiszabályzást. (Mármint, az összes alaplapra kötött ventit, csendes, normál, meg mindenféle opcióban.)

Ööööö, ez kérdés akart lenni....

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#913) maxrad1580


maxrad1580
aktív tag

Ez engem is érdekel nekem is giga lapom van :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#914) Gorneck válasza mpierre (#912) üzenetére


Gorneck
titán

Felejtős...vegyél szabályzó panelt...

Gorneck#1239

(#915) mpierre válasza Gorneck (#914) üzenetére


mpierre
veterán

Aúúúú. :((( A 2005-ben vásárolt Abit deszka tudja ezt. Pont panelt nem akartam beépíteni. 4 év alatt nem sikerült "eltanulni" ezt a kis trükköt. :O

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#916) Zájec válasza mpierre (#915) üzenetére


Zájec
veterán

ez van....

én amúgy esztétikai okokból nem kötök a lapra ilyeneket.... nem szeretem látni az ilyen lapból kilógó ventivezetékeket..
minden ventit a tápról hajtok, 5v vagy 12v -s üzemmódban..
nálam jelenleg min. 5db venti müködik egyszerre..

(#917) mpierre válasza Zájec (#916) üzenetére


mpierre
veterán

Az esztétika nem zavar, bent van a házban, nem látszik (a rebel 9-nek meg amúgy se plexis az oldala), ellenben baromi hasznos. Ha emelekedik a hőmérséklet, akkor rákezdenek a ventik, addig meg csend vagyon. Elvileg ezt szerettem volna.

Úgy látom, hogy az asus tud ilyet, de oan lapot akkor se veszek, ha olcsóbb lesz mindennél.

Esetleg ez a speedfan nevű progi? Valaki próbálta már?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#918) szacsee válasza mpierre (#917) üzenetére


szacsee
nagyúr

A speedfan látja az összes hőmérsékletet, valamint a DS4 benn van a támogatott alaplapok közöt is. Ez gondolom jó jel.
Viszont, ha értessz a programhoz, akkor szívesen megnézem miképp reagál a dolgokra.
Sajnos én nem szántam még rá időt, pedig jó cuccnak tűnik. :K

(#919) Gorneck válasza mpierre (#915) üzenetére


Gorneck
titán

Én meg jobb szeretek mindent magam beállítani...ha ventiről van szó...nekem semmit se szabályozzon a lap...nem ez a dolga...

Gorneck#1239

(#920) Zájec válasza Gorneck (#919) üzenetére


Zájec
veterán

nekem is ez a véleményem.. ezért a tápra vannak kötve a ventik , és állandoan 5v-n mennek , az elég a hétköznapi használatra, akárhogyis nézem....

ha meg tuning teszt van , akkor meg nem a csendesség a lényeg...
ezzel azt akarom mondani hogy nincs szükség a köztes állapotra, csak a két végletre...

(#921) mpierre válasza Gorneck (#919) üzenetére


mpierre
veterán

Nos igen, ezt a uguru esetében meg is lehet valósítani (oda állítom ahova akarom, a hőmérséklet függő állítás csak egy lehetőség a sok közül), de olyan deszkát i7 alá nem tudok szerezni.
Amúgy ha tudná a lap, miért ne használnám ki? (Az más, hogy nem tudja. :((( )
Nekem is ez lett volna a célom.

szacsee: Ha mégis kipróbálod, megosztanád a tapasztalataid?

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#922) #97544192


#97544192
törölt tag

Srácok, mi van akkor, ha POST-olásnál világítanak a PHASE_LED bigyulák, de amikor Winben vok, akkor elvileg minden okés? :U
Na meg azt is furcsáltam, hogy ma a GTA4 az i7-em Intel Pentium III Xeon processzor-nak ismerte fel.

(#923) szacsee válasza #97544192 (#922) üzenetére


szacsee
nagyúr

Na most akkor mégeccer... postoláskor világít eddig értem, de win alatt is, vagy az alatt nem?
GTA4-re sz@rj rá... milyen OS?

(#924) #97544192 válasza szacsee (#923) üzenetére


#97544192
törölt tag

XP Professional x86. Postolásnál világítanak a PHASE_LED-ek, de Windows-ban nem. Világít az a kék LED, aminek kell világítania, meg a procinál is világít zölden a LED, ami jelzi, hogy 60 és 80 °C között van a proci. Holott nagyon nem... :D

(#925) szacsee válasza #97544192 (#924) üzenetére


szacsee
nagyúr

Phase ledek POST-nál mindig világítanak. Win alatt csak akkor, ha a DES software fel van telepítve és ahány fázist használ annyi villanik ki.
Proci mellett van 2 led-csoport. egy 3-as baloldalt és egy 2-es tőle jobbra.
A jobboldali a temp, ha az világít, akkor valami bug lehet, ha nem abba a hőmérséklettartományban van a proci...

Serito-nak azt hiszem egyszer segített, hogy kiűzte a bugokat a biosból.

Áramtalanít
Cmos reset jumer lenyom
ELem ki
Elemtartó érintkezői összezár 2-3mp-ig csavarhúzóval.
Elem vissza
Cmos jumper normal állás
Áram alá helyez és Power ON. :))

(#926) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

Hi!
A héten vettem egy: Gigabyte GA-EX58-EXTREME, Intel 920as procit meg 3×1GB DDR3-1600as ramot, de csak 3300MHzig ment a gyári hűtővel...

tudnátok ajánlani valami fankó hűtőt, lehetőleg olyat ami hallkabb mint egy tornádó :DDD

Illetve, jónak számít az eredményem, ha figyelembe veszitek hogy gyári hűtővel húztam?

THX :R

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#927) szacsee válasza CsendesMark (#926) üzenetére


szacsee
nagyúr

Feljebb erről ment a vita, de lehet az i7 topikban lesz...
Mugen 2-t és a TRU-t ajánlgatják.... pontosan nem tudok nyilatkozni, nálam a proci vízzel főz. ;]

(#928) #97544192 válasza szacsee (#925) üzenetére


#97544192
törölt tag

Akkor a LED-ekkel kapcsolatban megnyugodtam. Előző rendszernél nem világítottak azok a LED-ek, ezek szerint akkor most van jól... Hálisten a temp is okés, én csak kézikönyv alapján itélkeztem, de nyugi van akkor, nem bug, mert a jobboldali 3-as LED sorban világít egy zölden, többi nem.
Perpillanat 2 GB RAM van csak bent, és a RAM hűtőt is levettem. Egyelőre bírom így, de ilyenkor nem állok neki szerelgetni, az tutkó. Paszta sztem nincs elég, meg lehet nem is lenne értelme...

(#929) beginn


beginn
csendes tag

Üdv!
Egy giga x58 UD3R-lapom van és egy kicsit fusztráló dologgal találtam szembe magam ma reggeli gép indításakor.
Vista sp1 32bit-es rendszert használok. Feltelepítettem az easy tune soft-ot, + a DES-t is, ráadásul a honlapról vettem le a legfrissebb verziót. Miután bejelentkezik a win, hát megbotránkozva látom hogy egy hibaüzivel fogad: "GSVR.exe leáll" ez elvileg a DES-hez tartozik, így hibaüziablak bezárása után megpróbáltam elindítani a DES-t, mire az meg azzal fogad hogy frissítsem az újabb verzióra!
Hm de ha egyszer az újabb verziót tettem fel a hivatalos honlapról, akkor hogyhogy ilyeneket dobál felém, elindulni viszont nem hajlandó. :(((
Más lapoknál is jelentkezik ez a probléma?
CMOS reset sem segített rajt, bios újraállítása sem.
Nektek lenne-e valami ötletetek rá?
Üdv!

(#930) szacsee válasza beginn (#929) üzenetére


szacsee
nagyúr

Az új Test beta biosokkal már működik frankón, de azt javaslom inkább tuningolj biosból addig az a biztos. DES pedig C1E és EIST használata esetén is csak pár Wattot hoz a konyhára...
Vagy bepróbálsz egy test beta biost vagy vársz picit...
Ráadásul a Te lapodnál ráadásul cseréltek AHCI biost is, amivel elég jól rövidült a betöltési idő AHCI bekapcsolása esetén. :K

(#931) beginn válasza szacsee (#930) üzenetére


beginn
csendes tag

szacsee, thnx az info-t :R
Az AHCI biosnak utánajárok, jó hogy írtad, sztem most nem is tudnék róla ha nem mondod.
Test beta biosssal meg nem akarok befürödni, inkább álljon biztos alapokon most így. Türelemből meg sosem elég :P csak bírjuk cérnával

(#932) #97544192


#97544192
törölt tag

Jók lettek a RAM-ok... Képzeljétek el, az volt a baj, hogy tulságosan meg volt húzva a blokknak a csavarja. Tulajdonképpen nem értem, hogy ez miért volt gázos, de mostmár jó, és ez a lényeg. :)

[ Szerkesztve ]

(#933) #97544192 válasza #97544192 (#932) üzenetére


#97544192
törölt tag

Hehe, még hogyha ez is lett volna :DDD
Nem értem én ezt... Vagy a Gigabyte EX58-EXTREME-m szarakodik, vagy a tápom.

(#934) Zájec


Zájec
veterán

HSM :: látom lecserélted a ramokat és Kingstone-t szereltél be..
mesélj róluk , hogy müködnek a lapban , mik az elsö benyomások ? beállitás beli külömbség van e az elözöhöz képest....? :)

(#935) Zájec válasza #97544192 (#933) üzenetére


Zájec
veterán

a proci topikjába irtam választ , a problémádal kapcsolatban...::[link] , [link]

ez alapján el tudsz indulni , és be tudod határolni a hibát...
türelmet és kitartást kivánok neked ezügyben !

(#936) Lindus


Lindus
csendes tag

légyszi segítsetek! UD4P alaplapom van és elég gyakran, különböző intenzitású ciripelést hallok az alaplap hátuljából. kicsit olyan mintha nyikorgás lenne, mintha egy kerék forogna nyikorogva.... van hogy percekig is hallani folyamatosan! valaki segítsen! ez hiba?
elöször az integrált LAN-ra gyanakodtam mert netes adatforgalomnál a leghangosabb, de azóta már ez sem törvényszerű.
jó, nem olyan hangos, de hangosabb a gép teljes zajánál, és a másik - ősrégi - gépem nem csinál ilyet!

[ Szerkesztve ]

(#937) Zájec válasza Lindus (#936) üzenetére


Zájec
veterán

már hallotam erröl a jelenségröl , több user-nél is jelentkezik ez a cicergös dolog...

lehetséges hogy valamelyik kondiból jön a hang...

söt gigabyte VGA-k-nál is hallotam ezt a jelenséget....

megoldás egyenlöre nincs a dologra.. :(

vagy ! egy valami lehetséges.... állitolag ezt akkor csinálja amikor bevan kapcsolava a takarékossági funkció az " EIST és C1E " a biosba...

probáld kikapcsolni , és megfigyelni , akkor csinálja e....

(#938) szacsee válasza Zájec (#937) üzenetére


szacsee
nagyúr

A tápra gyanakszom még mindig.... Acor-nak is elkezdte. Nem is csodálkoznék rajta, hisz üresjáratban kevesebbet fogyaszt, mint egy C2D. ;]
Holnap kipakolom az asztalra az egész konfigot és meghallgatom, valamint egy tápguruval felveszem a kapcsolatot, hogy mit lehet csinálni ilyenkor. :B

(#939) Zájec válasza szacsee (#938) üzenetére


Zájec
veterán

szóval akkor lehet hogy táp ? milyen márkáju tápról van szó ?

"hisz üresjáratban kevesebbet fogyaszt, mint egy C2D."
a 4w -s fogyastásértékre gondolsz ? azon nem csodálkozok , nálam is ennyi..

attól még hogy négyhengeres, tud takarékos is lenni, pláne hogy egy új generációról van szó.... :)

(#940) szacsee válasza Zájec (#939) üzenetére


szacsee
nagyúr

HX 620 Corsair 1 éves sincs.
P45-nél ha húzkodtam az egeret, akkor is lehetett hallani valami halk sípolás félét, és öcsém gépébe betéve is...de már több embertől is hallottam ezt.
Szerintem valamelyik tápgurut megkérem, hogy a tekercseket rögzítsék normálisan... ;]

(#942) HSM válasza Zájec (#934) üzenetére


HSM
félisten

Hát, olyan Kingstone-t vettem, amin ugyanolyan Elpida csipek vannak, amik a jóféle Kingmaxomon voltak... Tettem rá hűtőt is. :K Jól megy, mondjuk nem tud olyan hajmeresztő dolgokat, mint a Kingmax, picit feszéhesebb, de hasonlóan jól megy.... :K

(#943) CsendesMark válasza P00By (#941) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

A hírt nemrég én is olvastam, de nem értem a lényegét, hiszen már korábban megkaptam a 2-way és 3-way SLI hidakat...

és új BIOS-okat sem adtak ki, még

De mindenesetre jó dolog :)

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#944) Lindus


Lindus
csendes tag

nálam tuti nem a táp! alulra van építve, így nehezebb összekeverni. amúgy is levettem a ház oldallapját és füleltem. :) amennyire be tudom azonosítani, vagy a proci és a gigabyte felirat közötti középső területről jön, vagy a proci és az I/O panel közötti területről. ja és pontosan ezt a hangot hallom! (szacsee táphangja:) ) és netes adatletöltésnél a leghangosabb! talán annyi különbséggel hogy nálam nem ilyen éles a sercegés benne, inkább nyikorgásra hasonlít, de lehet ez a különbség már csak a hangerő és a felvétel torzítása miatt van.

a tápom egyébként egy teljesen új 850W-os Corsair.

amúgy biztos hogy nincs valami komoly baj az alaplapommal ami kárt tehet a többi alkatrészben??

[ Szerkesztve ]

(#945) szacsee válasza Lindus (#944) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha biosban letiltod a C1E-t és EIST-et akkor is csinálja? :F

(#946) Lindus válasza szacsee (#945) üzenetére


Lindus
csendes tag

Nem mertem kipróbálni, nehogy baja essen a procimnak. :D :))

[ Szerkesztve ]

(#947) szacsee válasza Lindus (#946) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ezek csak energiatakarékossági funkciók, amivel a fogyasztást csökkented üresjáratban. :DDD
Letilthatod nyugodtan és ha így használnád amíg megvan a konfig, akkor sem lenne baja.
10 percig viszont ha így megy, legalább tudsz válaszolni és a fogyasztási többlet-be sem halsz bele... 5W-al eszik többet így. :K

(#948) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

Kijött a végleges F6-os BIOS az EX58-EXTREME-hez
Próbálta már valaki?
Bátraké a szerencse! :)

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#949) milbo válasza beginn (#929) üzenetére


milbo
aktív tag

Nekem is írta néha ezt a hibaüzit (UD3R), akkor szoktam kapni amikor két órányi játékból kilépek. Nekem akkor XP volt. F5c bios van, nincs vele semmi baj.

[ Szerkesztve ]

(#950) szacsee


szacsee
nagyúr

A probléma az egész X58 szériát érinti!
A netet bújtam az utóbbi napokban elég rendesen, még ha az angol tudásom elég gyér is... ;]
Amilyen lapokkal előfordult és találtam ilyen fórumhozzászólásokat:
DS4
UD4P
UD5
Extreme is rémlik...

Egyedül a kevesebb fázisú alaplapok nem érintettek... UD3R, UD4 etc.

A hsz-ok alapján biosfüggően változik a hang némiképp, illetve tápcserével, de meg nem szűnik!
Vannak akik nem érintettek a kérdésben, nekik valószínűleg jól tekercselt tápjuk van... kifogtak egy jó példányt.
Minden létező dolgot próbálgattak és én is próbáltam... :
-tápcsere
-memória modulok variálása, kevesbb modullal
-VGA csere
-alaplap kiszerelése asztalra...

Az eredmény az érintett cicergős alaplapoknál: SEMMI!
Egyedül akkor szűnik meg a "probléma", ha a biosban a C1E-t letiltjuk!
Vannak akik cseréltek alaplapot és tápot is és egy idő után újra előjött a probléma, de ahogy nézem pl Acor-nak is elkezdett ciceregni a tápja (i7 topikban olvastam).
Arra tudok gondolni, hogy az i7 fejlettebb energiagazdálkodással rendelkezik és kevesebb áram kell neki....

04ahgy-tól idéznék a Tápokról alaposan mélyvíz topikból:

"A tápok kapcsolófrekvenciája alapból messze a hallható tartomány felett van. Az alaplapi PWM ettől független impulzusokban veszi fel a teljesítményt. Ha a CPU nem fogyaszt (üresjárat) akkor sokfázisú PWM esetén (pont ilyen van az i7 alatt) előfordulhat, hogy a CPU feszültség stabilan tartásához nem kell egy-egy fázisnak kapcsolnia. Ekkor ugyebár feleződik a tápból felvett impulzusok sűrűsége. Tovább gondolva elképzelhető harmadolós, negyedelős, stb. eset is. Elértünk a hallható tartományhoz. Ha a tápból impulzusokban veszed ki a teljesítményt, az is impulzusokban igyekszik azt visszatölteni a kimeneti kondikba. Ekkor a tekercsek impulzusszerű terhelés alá kerülnek, ami az előzőek alapján akár hallható is lehet."

Pár külföldi oldal a sok küzül szabad fordításban:
Tweaktown
Whirlpool
OCuK

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.