Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Zájec


Zájec
veterán

(#1348) szacsee :: nem pasztáztam át , maradt rajta a hövezetö gyári-gyurmamaszlag,, csak egy picit tettem még rá az nb közepére , és ugy raktam vissza.... egy pár fokos javulást észleltem kb 3-4 fokot..

utolag jutott eszembe hogy úgy kelett volna hogy a gyurma-maszlag közepéböl kiszedek egy 5-7mm körkörös részt, és azt ezüstpasztával töltöm fel... elméletileg ugyis a középsö résznél van a legnagyobb höátadás.. akkor több értelme lett volna, igy csak rákentem egy kis plusszt...

(#1349) milbo :: a teljes külsö ház szélessége 20cm. szüken de elfér még a 25cm oldalventi is....

(#1350) ImI87 :: hát igen , egy olyan VGA tud füteni... de ha van kereszthuzat akkor egyész jól kordába lehet tartani...
csinálj majd képeket, megnézném szivesen öket... :)
az én képeim se egy szuper géppel készültek ( Canon powershot A520 , 4mpixel )
nem egy uj gép , de nem is annyira régi...
mondjuk ezt a nagy NB-s képet a lapról egy másik géppel csináltam, ez se sikerült elsöre, több kép közül lett kiválogatva, ez lett a legélesebb... még a ramokról is leolvasod milyen chip van rajruk.. :)

(#1352) zip


zip
tag

SziasztoK!

Most vettem egy Gibabyte EX58-UD4 es lapot és bele egy i7-920-as procit. MInden szép és jó, az egészet egy ASUS 650W-os táppal hajtom,, DE!
Amikor bekapcsolom a gépet, felpörögnek a ventik (mint minden normál indulásnál) de kb. 1 mp múlva lekapcsolja magát a gép,, vár kb. 2mp-et és bekapcsol. Utána minden okés, nem fagy a gép, nincsenek gondok, de hülyét kapok ettől az indulástól.. valaki esetleg tudja mi lehet a gond? javaslatokat előre is köszi!

...

(#1353) szacsee válasza zip (#1352) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha teljes áramtalanítás után indítod, akkor ez normális, viszont, ha áram alatt volt amíg ki volt kapcsolva, akkor valami nem gyól van beállítva. (Hányas bios van fenn?)

Zájec
: Köszi! :R

(#1354) zip válasza szacsee (#1353) üzenetére


zip
tag

F2 -es. Alapból ez volt rajta.

...

(#1355) szacsee válasza zip (#1354) üzenetére


szacsee
nagyúr

Tedd fel amelyik szimpi... F5 a barátod.
Így támogatni fogja a D0-s procikat is, valamint az előtte levő javításokat is tartalmazza.
Idővel majd nézegesd az oldalt, mert a következő biosokba már belehegesztik az új AHCI biost is. :K
Az exe-t indítsd el és a pendrive-t add meg neki kimeneti könyvtárnak. Utána mehet a frissítés, de a biosban nyomj előtte egy Load Setup Default-ot.
Próbáld először pendrive-al, bios alól frissíteni (Q-Bios).. ha nem jön össze, mivel a biosfrissítést vezérlő cuccost is lehet frissítették, akkor a windows alóli @Bios-t használd.

(#1356) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Sziasztok!

Ne verjetek le nagyon, de lenne egy elég idióta kérdésem. Vista 64bit-em van, és szerettem volna használni az "alvó állapotot" rajta, de a gépet sehogyan sem tudom feléleszteni, maximum kikapcsolni. A kérdésem az lenne, hogy milyen beállításokat kell eszközölnöm az ud5 biosában, hogy vissza is kapcsoljon ez a rohadék? (a billenyüzetet és az egeret is aktivizáltam, de semmi, vagy lehet hogy nem kapok "képet") a videókártya is lehet hibás?:( Konfigom a sokatmondó nevem alatt, köszönöm:(

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#1357) bufurc


bufurc
tag

Hali! 1 gyors kérdésem lenne: rendelkezésre álló memoria mennyiségén kívül lesz valami hatása annak, ha 3 csatorna helyett csak 2őt használok?

1xer nekem is lesz 1 fasza kis gépem

(#1358) ImI87 válasza bufurc (#1357) üzenetére


ImI87
őstag

Egy minimális sebességvesztés........ De tényleg csak jelentéktelen a különbség, a mindennapos használatban észre sem fogod venni. ;)

(#1359) bufurc válasza ImI87 (#1358) üzenetére


bufurc
tag

köszönöm ezt akartam hallani:)

1xer nekem is lesz 1 fasza kis gépem

(#1360) Ombi5


Ombi5
őstag

Van olyan aki optikai kimenten hasznalja a hangkarijat? Kell vmit kulonlegeset beallitanom,h erositom DolbyDigital-ba kapcsoljon, mert nemakar, pedig a hang beallitasnal azt valasztottam ki?!

(#1361) HSM válasza Tutivesztes (#1356) üzenetére


HSM
félisten

BIOS-függő is a dolog, szerintem próbáld feltenni a legfrisebb F7-est, és a tuning levétele is segíthet. :K Sajnos ez a hiba több X58 lapnál is előfordult már....

(#1362) Tutivesztes válasza HSM (#1361) üzenetére


Tutivesztes
tag

Szia!

Az létezik hogy azért hiszem hogy nem kapcsolt vissza, mert a jel nem jut el a monitoromig? Mintha életre kelt volna, csak a VGA-t nem kapcsolja vissza... Megnézem az új biossal, hátha..Köszönöm

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#1363) Ombi5 válasza Tutivesztes (#1362) üzenetére


Ombi5
őstag

Nekem nagyon nehezen kapcsol vissza a kepet, rengeteg ido, mar ha elso inditasnal egyaltaln bios reset nelkul meguszom, mert csak ki-be kapcsolgatja! :( Majd profilbol belovom gyorsan es mar megy is, de mindig csak hideg inditasnal! :(

(#1364) HSM válasza Tutivesztes (#1362) üzenetére


HSM
félisten

Szívesen. :R
Nálam amúgy az F7-es BIOS-al XP SP2 32bittel és UD5 lappal I7 920 alapórajelen, HT, turbo OFF-al hasonló VGA-val, 9.4-es Catalyst-al vidáman feléled S3-ból, igaz, nálam úgy van beállítva, hogy csak a power-gomra ébredjen föl, de ara fölébred, kipróbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#1365) totatti


totatti
csendes tag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség, meg szeretném hajtani a procimat (i920) 3.8 Ghz-en, le tudná vki írni, hogy milyen beállítások szükségesek hozzá
Alaplap Gigabyte UD 5,
Memória CSXO-CEC DDR3 1600 Mhz 2x2 Gb.
Elég kezdő vagyok, ezért kissé nehézkesebb a felfogásom, lécci segítsetek.

Köszi.

(#1366) ImI87


ImI87
őstag

Na sikerült megoldani a eSata mobil-rack-es dolgot, leírom mit hogyan kell, hátha mást is érdekel. :)

UD5 lap, Cooler Master X-Craft 360 rack, benne egy Sata vinyó, és eSata kapcsolat. (Lehet használni akár a laphoz adott eSata kivezetést, akár a házon lévő csatit - ha van) Lényeg, hogy a hot-swap csak AHCI módban működik! Ez nekem fontos, mivel a külső vinyóra csik időnként akarok kimenteni cuccokat, mindenféle újraindítgatás nélkül. Tehát emiatt a fehér Sata csatik valamelyikére kell kötni az eSata kivezetést (ezeket a csatikat a + chip vezérli), és akkor nem muszáj az állandó vinyókat is AHCI módban hajtani (amiket az Intel chip vezérel). Bios-ban engedélyezni kell az "Onboard SATA" opciót, és "Controller Mode" beállítást AHCI-re kell állítani. Windowsban fel kell tenni a "Gigabyte SATA driver"-t, egy újraindítás, és már működik is a dolog. :C

Nem szükséges boot-oláskor bekapcsolni a rack-et, Win alatt is bármikor be lehet kapcsolni, és azonnal használható a külső vinyó. :))

(#1367) tlac válasza ImI87 (#1366) üzenetére


tlac
nagyúr

hurrá :D
de ezt már itt is írtam neked, hogy ez így ok

(#1368) ImI87 válasza tlac (#1367) üzenetére


ImI87
őstag

Sorry, én akkor még azt hittem, hogy minden vinyónak AHCI módban kell menni.
Most meg átnéztem a bios-t, és rájöttem, hogy az intel vezérlőt és a "gigabyte" vezérlőt is külön lehet állítani. :B

El tudnád mondani pár szóban, hogy az NCQ pontosan mit csinál, és mire jó? :F

(#1369) Barney™ válasza ImI87 (#1368) üzenetére


Barney™
aktív tag

(#1370) tlac válasza ImI87 (#1368) üzenetére


tlac
nagyúr

[link]
a linken lévő kép, elég jól érzékelteti, hogy mit csinál
de a vinyónak is támogatnia kell

és inkább szervereknél segít, desktopra nem szokták ajánlani

[ Szerkesztve ]

(#1371) ImI87


ImI87
őstag

mindkettőtöknek köszi :R

(#1372) bim


bim
veterán

Úgy néz ki hamarosan csatlakozom a csapathoz .
DS4 mennyivel gyengébb az UD5-től?
Vannak gyerekbetegségei bármelyik giga lapnak?
D0 i920 honnan beszerezhető?
Melyik FPO mutatja a D0?
Nagyhirtelen ennyi :D

[ Szerkesztve ]

(#1373) bim válasza bim (#1372) üzenetére


bim
veterán

Persze elírtam..nem FPO hanem s/n. szám az ami mutatja hogy D0-e. :B (ha jól emlékszem)

megtaláltam..

[ Szerkesztve ]

(#1374) zip


zip
tag

Sziasztok!

Giga EX58-UD4 -es lapot használok egy i920-as procival és 650W-os Asus táppal. Minden megy szépen, viszont a power led hol világít, hol elalszik.. olyan mintha "suspense" álapotban lenne. elég idegesítő attól függetlenül, hogy semmi fagyás, semmi hiba nincsen. Mit gondoltok mi lehet?

[ Szerkesztve ]

...

(#1375) Zájec válasza bim (#1372) üzenetére


Zájec
veterán

"Úgy néz ki hamarosan csatlakozom a csapathoz ." :Y :C
ez nap hire volt, jön egy öregmotoros a bandába.. :)

"DS4 mennyivel gyengébb az UD5-től?"
gondolom itt a felszereltségbeli külömbségekre gondolsz, mert tuningban nincsenek külömbségek, eddig semmit sem tapasztaltunk...
szóval: a nyákfelépitése a ds4-nek u.az mint a ds5 , Extreme , ud4p. -nek..
12+2+2 fázisu tápellátás.. a ds4-nél kevesebb sata van, csak 6db, valamit at alaplap nincs bevonva az Ultra durable réteggel,de a kondik viszont u.azok... a DS4 nem támogat SLI-t csak CF és a pci-e kiosztása :x16,x8,x8, mig az UD5 x16,x16,x8...
az UD5-n a hütés is más egy kicsit , több a heatpipe... üzemeltetés szempontjából nincs jelentösége,, mivel itt csak az NB melegszik , de abban is már csak a pci-e vezérlö lakozik, mivel a memvezérlö bekerült a prociba....

"Vannak gyerekbetegségei bármelyik giga lapnak?"

jelenleg már nincsenek...elég sokmindent kijavitottak a új bios-okal..
legalábbis én úgylátom.. de ha valaki tud valamiröl akkor szóljon...

"D0 i920 honnan beszerezhető?"

már minden nagyobb boltba kapható... ( pl. ipon , hardverker , stb.. )

ramokból mit választasz hozzá?

(#1376) bim válasza Zájec (#1375) üzenetére


bim
veterán

ezt néztem ki ramból
A jövő hetem rá fog menni erre a dologra tutira. Eladtam a Q procimat és a 4x1 giga memot így már nincs visszaút. Már csak a DS4 van meg mert a vga-t is eladtam.
Gyorsba összeszedem a lapot-procit-ramot és valami legolcsóbb pci-e kártyával beüzemelem ideiglenesen a cuccot. Mivel keresztbe kasba utalás van és csak a fele lé van meg a zsebemben így még a pénzek érkezése beleszólhat ebbe a jövő heti gépindításba.
Reménykedem hogy egy hét múlva itt fogom tépni a hajamat mert instabil valamelyik beállításom az ezer közül.. ;]
UD5-el szemezek de kicsit drága nekem .Aprón néztem Donnie-ét csak fel kellene jutnom érte pestre ami elég kilátástalan jelen pillanatban.
Majd összehozok valamit...

Nem menekültök mert full új lesz minden számomra.. :DDD

(#1377) tlac válasza bim (#1376) üzenetére


tlac
nagyúr

én az ud4p-t venném meg, az minden fontosabb dolgot tud
az ud5-ön egy csomó hülyeség van

(#1378) bim válasza tlac (#1377) üzenetére


bim
veterán

az a baj hogy rákeresve az árára 56 rugóért találtam ud4p-t.
ennél meg olcsóbb az aprós ex-ud5... :B
max 50 rugót tudok szánni a lapra hogy meg tudjam venni a ramot és a procit is még...
nem érdekel véletlenül a DS4-em? ;]

(#1379) tlac válasza bim (#1378) üzenetére


tlac
nagyúr

ipon-nál is szokott lenni, lehet holnap már frissülnek a nagyker listák, aztán újra elérhető lesz
de valószínűleg csak ilyesmi áron

ingyen elfogadom ;]

(#1380) leonaprofi


leonaprofi
tag

Sziasztok!Érdeklődnék,hogy a gigabyte ex58-ud4 jó választás lenne-e coreI7-hez?Az ud5 számomra már felesleges dolgokat rartalmaz az ud4p pedig nem ér plusz 7 ezret azért,mert van rajta még egy PCIe 8x-os slot,mivel ugyse fogok három videókártyát bekötni másra meg ugyse jó az a slot.Szerintetek is csak ennyi különbség van közöttük?

(#1381) Black Dragon válasza leonaprofi (#1380) üzenetére


Black Dragon
addikt

Hátha te ugy gondolod hogy egyik sem ér meg + pénzt akkor ne vedd meg:)
Mondjuk én a helyedben Asust vennék de ez csak az én hülyeségem :D

(#1382) zip válasza leonaprofi (#1380) üzenetére


zip
tag

szia!

nekem ilyen lapom van és nagyon jó. Én is úgy néztem, hogy a többi lap számomra felesleges dolgokat tartalmaz, ezért ajánlani tudom. annyit mondjuk elmondanék saját tapasztalatból, hogy gyalázatosan sok beállítási lehetőséget tud a lap úgyhogy érdemes már most előre olvasni, hogy mit merre hogyan.

[ Szerkesztve ]

...

(#1383) HSM válasza zip (#1382) üzenetére


HSM
félisten

Láttál volna egy speckóbb P45-öt... ;] Na, ott aztán van eszetlen sok beállítási lehetőség... :D

(#1384) bim


bim
veterán

Ud 5 holnap a kezemben és remélem ideér giannitól a D0 920 is... ;]
Már csak ramot kell szereznem péntek estig. :DD

(#1385) Zájec válasza bim (#1384) üzenetére


Zájec
veterán

az klassz :C akkor megvetted az UD5-t ami az apróhirdetésben volt.... :)

kiváncsi leszek az fpo-ra ! poén lenne ha te is olyat kapnál mint az enyém :D

ramból gondolom az lesz amit linkeltél ...

akkor pénteken röffen az X58 ;)

(#1386) bim válasza Zájec (#1385) üzenetére


bim
veterán

Igen.
Donnie UD5 lapját vettem meg.
A procid hogy megy?
Rammal gondba vagyok mert az ipon tegnap mikor megrendeltem volna feltolta 31 rugóra a ram árát. :(((
Most aprón keresgélek hogy péntek estére mindenképpen meglegyen a memo is. Egy CL.7-es 1600-as OCZ Platinium trikitet kérdeztem meg. Ha az nem jön össze kénytelen leszek rendelni az aquából egy CSX 1600-at...Mi a véleményed?

A gyári léghűtő mire lehet elég? A vizesblokkomnak a felfogatását át kell még alakítanom a 8mm miatt. :O

(#1387) Zájec válasza bim (#1386) üzenetére


Zájec
veterán

az jó lap, én is gondolkodtam rajta :B eladom a ds4-et..

a proci nagyjából jól megy,, a papirformát hozza ,, igy hirtelen a 4ghz 1.23v körül..

jó a " CL.7-es 1600-as OCZ Platinium " ram is, bár egy kcsit tud finyáskodni , de belehet állitani... HSM és ImI87 -nek is ilyen ramja van, nekik is UD5 -s lapban.. :K
CSX-et ne :N nincs tapasztalat... én meg speciálisan kingmaxot használok.. :B

hogy a gyári hütö mire elég....? hát akár egy 3.8-4ghz-s beállitásra is ha nem prime-olsz rá.... csak simám használod a gépet... el lehet vele pötyögni... :D

(#1388) bim válasza Zájec (#1387) üzenetére


bim
veterán

:C :C :C
Remélem menni fog így az én procim is..
Bízom benne hogy péntek estére minden a kezembe lesz mert nagyon utálnám ha a ram miatt csak nézegethetném a lapot és a procit...

(#1389) Zájec válasza bim (#1388) üzenetére


Zájec
veterán

szerintem tuti :K azon se csodálkoznék ha u.azt az fpo-t hoznád mint én, végülis nekem is onnan van...
akkor milyen ramot rendeltél ? mert holnap már péntek...

(#1390) synthmaster


synthmaster
csendes tag

Sziasztok!
Megtudná valaki mondani hogy mi a különbség az ALC888 és az ALC889 hangkódek közt,és érdemes-e a 889-el szerelt alaplapot venni?
a mási kérdésem pedig hogy a gigabyte ex58 ud3r-en van-e e-sata?

(#1391) tlac válasza bim (#1386) üzenetére


tlac
nagyúr

1600-as corsair nem jó?
az 27k és még nagyobb borda is van rajta

szerintem úgy se nagyon éri meg magas mhz-en járatni a ramot

synthmaster:

realtek oldalán meg tudod nézni

[ Szerkesztve ]

(#1392) bim válasza Zájec (#1389) üzenetére


bim
veterán

megjött a proci és a lap is a kezemben.
FPO: 3851A320 Van még valakinek ilyen? :F
A lap valami meseszép. :C
Rammal gondban vagyok mert dolgozom és nincs időm üzletelgetni..

Tlac: hol is van ez?
Az a baj bármit rendelek is az már csak jövő héten lesz meg.. :O

(#1393) Zájec válasza bim (#1392) üzenetére


Zájec
veterán

az klassz ;) eléggé friss az FPO-d .. :D mikor csomagolták:? 05.hó.20-25- között ?

a procival együtt kelett vona megrendelni g27-nél... egy ocz -vel.....
de még péntek d.u-n összejöhet :)

(#1394) bim válasza Zájec (#1393) üzenetére


bim
veterán

Melyik szám mutatja mikor csomagolták?
Az a baj hogy nem egyszerre volt meg a pénzem és nem tudtam hogy amikor megérkezik a proci ki tudok e egyben fizetni 100rugót... Mint kiderült befolyt az a pénz amire számítottam és megvehettem volna nyugodtan a ramot is nála. Úgy néz ki hogy mégis tudok szerezni memot de nem tudom mikor tudom átvenni. Ez nem rajtam fog múlni.
Reménykedek hogy hétvégén legalább egy pici tuningot be tudok nyomni ami reményeim szerint egy alacsonyfeszes 4 Ghz ;]

(#1395) bim válasza bim (#1394) üzenetére


bim
veterán

Úgy néz ki még ma meglesz a ramom. :C :C :C
Hétvégén izzítom a vasat. ;]

(#1396) HSM válasza bim (#1394) üzenetére


HSM
félisten

Valami ilyesmire gondoltál? [link] ;]
Kíváncsi leszek, mit tud a D0-od! :K Milyen ram lett végül?

(#1397) bim válasza HSM (#1396) üzenetére


bim
veterán

:K :K :K

Ram is megvan már. OCZ platinium 1600 CL.7 3x2giga..
Szépen egymáson figyel a 3 dobozka.. Ma még megpróbálom valahogy össze hozni a vizet rá és beszerelem a gépbe. Hétvégén TESZT!! ;] :Y

szerk: valami olcsó vga-t is kell vennem nagyhirtelen bele. Bááár asszony búrája már 2x akkora mint gyárilag. Valahogy nem tud annyira örülni neki mint én. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1398) leonaprofi


leonaprofi
tag

A ramot hol sikerült beszerezned és mennyiért?

(#1399) bim válasza leonaprofi (#1398) üzenetére


bim
veterán

aprón vettem 25-ért...

(#1400) HSM válasza bim (#1397) üzenetére


HSM
félisten

Az nagyon jó ram! :K A lap teljesen szar subtimingeket lő be hozzá, esélyed sincs auto-n 1500@CL7 felett járatnod. Ezt küldte nekem az OCZ support:
Try these settings:
tCL = 7
tRCD = 7
tRP = 7
tRAS = 24
tRFC = 92 (or higher)
tRRD = 4
tWR = 10-12
tWTR = 4
tRTP = 4
1T/2T Timing = 2T
QPI voltage = 1.35V
DRAM voltage = 1.65V

Majd csak pislogni fogsz, a lap mit talál ki neki magától! :D Nekem nem volt időm még tesztelni, így megy-e, de biztos.... :D Amúgy 1,65V-on 1750@CL8-on is stabil, ha be tudod lőni a subtimingeket. :K [link] (BIOS beállítás: [link] :D )Arra vigyázz még, hogy nemárt rájukfordítani egy gyenge 12cm-s ventilátort, mert különben intenzív használat mellett csúnyán át tudnak forrósodni szellős házban is. Sajnos ezek az Elpidák szeretnek melegedni... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.