Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) bim válasza CsendesMark (#1446) üzenetére


bim
veterán

Nem ismerem a progit. Vannak itt jobb procik mint az enyém. Pl. Imi-é (druszám :D )

(#1452) mpierre válasza ImI87 (#1449) üzenetére


mpierre
veterán

Van ilyen. Nekem a jelenlegi gépem "lassabban" méri az időt, egy év alatt cirka 20 percet szed össze, ezt csinálja 3-4 éve. Az asszonyé meg siet, 3 éve. Mindkettőnél ki van kapcsolva a frissítés.
Persze tudni kéne, hogy mihez viszonyítva méri a bios az időt? Valami frekvencia alapján határozza-e meg az egységnyi idő múlását? Vagy...?
Atomhasadás alapján nehezen... de ki tudja? ;]

Ha végre összerakom az i7-et, majd megnézem, hogy nálam mit csinál. Már csak a thermalright hiányzik :O

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1453) bim


bim
veterán

Ud5 tulajoknak milyen gyorsan indul be a lapjuk?
Nekem megnyomom a gombot és pörög a vga ventije elég sokáig. a post jelző össze vissza ellenőriz majd lelassul a vga ventije és beindul a lap. Utána már gyors a boot. Az előző lapjaimnál megnyomtam a gombot és vga felpörög majd szinte azonnal visszalassul majd már megy is a pityenés.
Mondjuk a vga-nak nem tudtam drivert feltenni mert nincs az xtx-hez win7. driver. Lehet ez a gond? :F

(#1454) ImI87 válasza bim (#1453) üzenetére


ImI87
őstag

Ez nálam is ilyen, kicsit lassan indul. Először én is aggódtam, hogy se kép se hang, de hát ez van. No para! ;)

óra:
Hát nem hinném, hogy v.mi komoly atomórát építettek a lapra. :DDD V.mi sim akis digitális óra lehet, többek között ezért is van elem az alaplapon (meg hogy ne felejtse el a beállításokat, stb.....).
Új bios nem hiszem, hogy segíthet, mert már volt rajta 3 bios is. Majd írok a Giga support-nak, hátha mondanak rá v.mi okosat.......
De mondom én már 3x is utánaállítottam, és 3-4 nap alatt 10-15 percet késik. Igazából rász@rok, csak nem értem, hogy ilyen alapvető funkció miért nem működik hibátlanul. :F Amúgy meg tök jó a lap, minden megy benne, mint a szél, még v.mivel alacsonyabb feszeken is, mint másoknak.

(#1455) ImI87 válasza bim (#1451) üzenetére


ImI87
őstag

Ja, most látom: Te is ImI vagy? :C :))

(#1456) bim válasza ImI87 (#1455) üzenetére


bim
veterán

Éljenek az Imik! Úgy is kevesen vagyunk. Persze a kisfiam is Imrus lett. :C

(#1457) CsendesMark válasza bim (#1451) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

Itt megtalálod, próbáld ki! LinX
Támogat 32 és 64 bites és persze Hyper Threadinget is ;)
A sebesség méréshez minnél nagyobb memória területet foglalj be, annál pontosabb lesz :K

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#1458) HSM válasza CsendesMark (#1457) üzenetére


HSM
félisten

Az az érdekes, hogy ez a Linx még annyira nem HT-optimalizált, hogy azonos beállítások mellett gyorsabb kikapcsolt HT-vel, mint bekapcsolttal... :F Ilyet is ritkán látni.... Ja, és nem kevéssel.... 4ghz körül már több Gflops...

(#1459) bim válasza CsendesMark (#1457) üzenetére


bim
veterán

49xx Mb állítottam be 52.Gflops. :D
Teszt fut még.Unalmas mint állat. ;]

(#1460) milbo válasza HSM (#1400) üzenetére


milbo
aktív tag

Azt honnan lehetne megtudni hogy nálam mik lennének a jó beállítások?
Nem tudok a gyártónak írni mert angol tudásom=0 .

Jelenleg minden alapon, auto beállítások mellett:

CAS Latency (CL) 9T
RAS To CAS Delay (tRCD) 9T
RAS Precharge (tRP) 9T
RAS Active Time (tRAS) 24T
Row Refresh Cycle Time (tRFC) 74T
Command Rate (CR) 1T
RAS To RAS Delay (tRRD) 5T
Read To Precharge Delay (tRTP) 7T
Write To Precharge Delay (tWTP) 21T
Four Activate Window Delay (tFAW) 25T
CKE Min. Pulse Width (tCKE) 4T
Refresh Period (tREF) 637T
Idle Cycle Limit 50T

(#1461) bim


bim
veterán

Most nézem itt hogy az én procim D0 C0 VID-fesszel. :W :W :W
Nem semmi hogy a D0 max VID-fesze 1,225 erre az enyém 1,281. :O

(#1462) tlac válasza bim (#1461) üzenetére


tlac
nagyúr

jól megy a proci, nem?
akkor meg nem tök mindegy?

(#1463) HSM válasza bim (#1461) üzenetére


HSM
félisten

Gondolom a Turbo miatt. Ha bekapcsolom, az enyém is sokkal több feszt kap, prime alatt turbo OFF 1,14V körül, Turbo ON meg 1,24-1,26V.....

(#1460) milbo:Fogalmam sincs, mi lenne neked a jó beállítás, de ha megy gond nélkül, akkor inkább örülj neki. :D Vagy nézz körül a Corsair fórumán, hátha be van linkelve.

[ Szerkesztve ]

(#1464) milbo válasza HSM (#1463) üzenetére


milbo
aktív tag

Csak azért kérdezem, mert Te foglalkoztál a dologgal és hátha látsz benne valami nem nóóórmális beállítást. Azt már máshol is hallottam hogy az Auto beállítás néha elég rosszul is elsülhet. Nem volt még bajom velük, teljes az öröm.

(#1465) bim válasza HSM (#1463) üzenetére


bim
veterán

Mivel a procit megtaláltam hogy milyen órajelen fogom használni ez a hétvége a ramok belövésére fog rámenni majd. :D
Egyébként a procinál mit lehet még finomhangolni amivel többet mehet? :B

(#1466) HSM válasza ImI87 (#1454) üzenetére


HSM
félisten

Óra: Sajnos ahogy sejtettem, Vista-n be volt kapcsolva az idő netes szinkronizálása. Kikapcsoltam. :D Most majd egy hét múlva írok, mennyire tévelyedett el közben. :D

(#1464) milbo: Sajnos nem igazán vágom, pontosan mire valók ezek a subtiming-ok, és melyik mit csinál és hogy kell beállítani... Csak azt tudom, amit az OCZ-supportjavasolt, valamint egy korábbi Giga-BIOS subtimingjeit, amikkel a jelenlegi kitem is viszi az 1750@CL8-at. :D

(#1465) bim: Procinál elég sokmindent lehet... Főleg a szorzókkal (QPI/Ucore/core) lehet kombinálni, igaz 3800 felett hamar kifogynak a lehetőségek.... :D +HT-ON-OFF. Nekem szerencsére nem kellett vele sokat bajlódnom. :B

(#1467) ImI87 válasza HSM (#1466) üzenetére


ImI87
őstag

Köszi, kivánscsi leszek............ :)

(#1468) bim válasza HSM (#1466) üzenetére


bim
veterán

lenyomtam egy kör LinX-et 4Ghz-en. Volt hogy a DES közel 160W-ot mutatott a procira. :Y :Y :Y De gyilkos!!
21x191 LinX
Brutális hőfokok is kerekedtek .max 84-84-80-80 :Y :Y :Y

(#1469) HSM válasza bim (#1468) üzenetére


HSM
félisten

Eben csak az a vicces, hogy nálam centire ugyanez a beállítás 1,312V-on C0-án csinált 160-170W-ot. [link]
Hőfokra pedig a CM Hyper212-vel és egy 1600-as ventivel max 90 fok... :B Bár korábban mikor feljebb húztam picit a házhűtést, sikerült 87 fokon stabilizálni.... :K
Fogyis mérések: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1470) bim válasza HSM (#1469) üzenetére


bim
veterán

érdekes hogy mostanában mindig ilyen melegedős procikat fogok ki. :(
A Q6600 is alacsony VID-es brutál melegedős fajta volt.
Mondjuk talán nem 30°-ban kellene ezt erőltetni.. :DDD

(#1471) HSM válasza bim (#1470) üzenetére


HSM
félisten

Óóóó... Nem úgy van az... Amikor 87 fokban stabilizáltam, akkor a lakáson kívül oké, hogy hideg volt, de mivel a gép kb. 30-40cm-re van a radiátortól (nyilván nem volt hely neki messzebb) ezért télen jó 3-4 fokkal melegebb van sokszor a gép mellett, mint nyáron... (25-28 fok) míg nyáron leginkább 22-24 fok, mivel földszinti a lakás, és ugye falközelben a gép. :D
Amúgy mértem egy érdekeset, mikor 87 fok volt a CPU magja, akkor 43 fok volt a hűtő aljának a CPU-hoz legközelebb eső része, amit még meg is tudtam mérni. Mondjuk csak nagyságrendi az érték, mert ilyen sima multiéter hőellenállása lett hozzányomva.... De akkor is mutat valamit.... Sokkal melegebb biztos nem volt, ez kézzel is érződött. :K Szerintem ezeknek a prociknak ugyanaz a bajuk, mint a wolfoknak, yorkoknak: pici a mag felülete ahol érintkezik az IHS-el. Nem tud ekkora hőtermelést már hatékonyan átadni a kupaknak, és ezért ilyen forró, akár extra léghűtő, akár pöpec vízhűtő alatt.... Persze, ez csak tipp... :U

(#1472) ImI87 válasza HSM (#1471) üzenetére


ImI87
őstag

Ezen már én is elmélkedtem. Mondjuk prime alatt a proci magjai 70-80 fokosak, a hűtő talpa meg csak meleg, kézzel simán fogható. A hűtő tetején a leméllák meg már csak langyosak. Szal ha meg tudnák csinálni, hogy a magoktól a hő eredményesebben közvetítődjön a kupakra, akkor jobban ki lehetne használni a fasza léghűtők képességeit. :U

(#1473) bim válasza HSM (#1471) üzenetére


bim
veterán

ebben tutira igazatok van . Mármint az IHS kérdésben mert nálam a víz is szinte hideg. a Q6600-al amikor felpolíroztam a radiátor szinte izzott. De itt semmi. De most akkor polírozzak le egy 70 rugós procit? ÁÁÁ!.
Mivel megvan a stabil 4Ghz így már annyira nem érdekel a dolog. Még kisajtolom valahogy a 20x200-at és irány vissza a jó kis 21x186-ra. :K

(#1474) ImI87 válasza bim (#1473) üzenetére


ImI87
őstag

Nem érdemes polírozni. :N Be kell lőni olyan feszre és órajelre, hogy egy jó hűtővel prime alatt 75 fok körül legyen, és így a mindennapi használatban sosem fog felmenni 65 fok fölé. ;)

(#1475) bim válasza ImI87 (#1474) üzenetére


bim
veterán

Nem fogom. :N
Sajna nem megy a 20x200 Marad a 21x191. Persze a hétköznapokra csak a 21x186. ;)
Van olyan progi ami monitorozni tudja win7 alatt azt hogy a proci mikor épp hogyan üzemelteti az energiagazdálkodási részt? Gondolok itt arra hogy netezgetek és gondolom kikapcsol ezt-azt hogy elérje az 5W fogyit. Valami progi jó lenne ami mutatja hogy épp csak az 1-es mag él a többi szunnyad...

(#1476) bim


bim
veterán

Most nézem hogy a DES-ben van dinamikus frekvencia állító. Benyomtam és le is vette 11x186-ra az órajelet. De nagyon banális szorzókat is betol az arcomba. Volt hogy odébb tettem egy ablakot és levette 7x-re a szorzót. Vagyis a cpu-z ezt mutatta. Vagy volt 14x186 is. :D

(#1477) bim válasza bim (#1476) üzenetére


bim
veterán

1x szorzó filmindítás után. majd 3-4x szorzót váltogat. Beszarás. :D
Amúgy köszi jól elvagyok magamban. ;] :DDD

(#1478) leonaprofi


leonaprofi
tag

Sziasztok!Tudnátok ajánlani pár programot,amivel érdemes letesztelni a corei7-es rendszerem különböző hardvereit?Köszönöm előre is.

(#1479) bim válasza leonaprofi (#1478) üzenetére


bim
veterán

1457-es Hsz-ban van a LinX. Az mindent tesztel szépen csak állítsd be a max memot amit enged.

(#1480) HSM válasza bim (#1477) üzenetére


HSM
félisten

Hogy csináltál 0.94V-ot 185-ös BCLK-val üresjáratban!!?!?! :Y Meg 8W-os üresjárattal? (Mondjuk nálam is csak 15-25W, de mégse 8!!!!) A DES visszaveszi tuning mellett is a feszt?

[ Szerkesztve ]

(#1481) bim válasza HSM (#1480) üzenetére


bim
veterán

persze. Ezért használok normal feszt és des-t..az a 8W még sok is mert átlagban 5,4W az üresjárat. Most hogy a win7-ben energiatakarékosra állítottam a rendszert kapásból 6-os szorzóval nyomulok netezés közben.. ;)

szerk: Ime Ahogy észreveszem bizonyos határok között dinamikusan állítja a feszt is amit a VID-ből kalkulál. Pl. ha csak 15x szorzót nyom akkor 1,15v-ot ad. De a 6x 0,928V-ot. Szerintem nem rossz dolog ez a DES..

[ Szerkesztve ]

(#1482) leonaprofi


leonaprofi
tag

Sziasztok!Ma meghozták a gépem.Holnap szeretném összerakni.Tudnátok valamilyen optimális BIOS beállítást javasolni,amivel stabilan elmegy a rendszerem?Corei7 920 D0 proci,Gigabyte x58-ud4p alaplap,Ocz 6GB 1600Mhz trichannel Intel Extrem memória,Scythe Mugen 2 hűtő.Előre is köszi.

(#1483) bim válasza leonaprofi (#1482) üzenetére


bim
veterán

legoptimálisabb a default. :DDD
amúgy pedig fixálod a feszeket és fixálod a pci-e frekit 100-ra. majd belősz neki egy 20x180-at és prájmot neki. Ha rendben van akkor feljebb lépsz..
Legyen minden azon a feszen ami mellé van írva alapfesznek kivéve a procit. Azt hagyd normalon.
A ramokra figyelj és az uncore-ra és qpi-re 3400-nál ne legyen magasabb nagyon...

(#1484) leonaprofi


leonaprofi
tag

Sziasztok!Tudnátok nekem abban segíteni,hogy hogyan kell frissíteni a biost az X58-ud4p alaplapon?Előre is köszi.

(#1485) tlac válasza leonaprofi (#1484) üzenetére


tlac
nagyúr

manual-ban le van írva
[link]

bim:

olyan nincs, hogy legoptimálisabb, optimális vagy legjobb :P

[ Szerkesztve ]

(#1486) leonaprofi válasza tlac (#1485) üzenetére


leonaprofi
tag

Köszi!De így nem tudom elrontani ugye,mert az alaplapban dual bios van?

(#1487) leonaprofi


leonaprofi
tag

Sziasztok!Lenne még egy olyan problémám,hogy van ez az új corei7-es rendszerem gigabyte ex58-ud4p alaplappal és egy szintén új HX620-as táppal és a probléma pedig az,hogy a táp elég sűrün cicergő hangot ad ki,ez mitől lehet?Amúgy a legújjabb alaplapi bios van fenn.Köszönöm előre is a segítséget.

(#1488) bim válasza leonaprofi (#1487) üzenetére


bim
veterán

Ha fent van a DES akkor azért. :D
Szerencsére engem (még) nem érint a dolog. ;]

(#1489) leonaprofi válasza leonaprofi (#1487) üzenetére


leonaprofi
tag

Közben visszaolvastam egy kicsit és láttam,hogy hasonló problémára azt javasoltátok,hogy a bios-ban ki kell kapcsolni a turbo,C1E-t illetve az EIST-t.Namost én kikapcsoltam mind a hármat viszont a cicergés ugyan úgy fennáll ugyanolyan hangerővel.Ilyenkor mi a teendő?A tápot amúgy pénteken vettem úgyhogy még benne vagyok a háromnapban.Cseréljem ki szerintetek?

(#1490) leonaprofi válasza bim (#1488) üzenetére


leonaprofi
tag

És akkor azt a DES-t le lehet szedni vagy mi legyen?Előre is köszönöm,de már nagyon idegesít a dolog.

(#1491) bim válasza leonaprofi (#1490) üzenetére


bim
veterán

én használom mert nálam nem okoz gondot.
nem létszükséglet a rendszer üzemeléséhez így le is szedheted.
minimális energiamegtakarítást eredményez ha használod.

(#1492) HSM válasza leonaprofi (#1489) üzenetére


HSM
félisten

Ha elindítasz prime-ot, akkor is csinálja?
Lehet amúgy, hogy a táppal van vmi zűr, nem kéne állandóan csinálnia.... :F

(#1493) leonaprofi


leonaprofi
tag

Na Sziasztok!Képzeljétek előszőr ciripelt a wincsi,ekkor kikapcsoltam az indexelést,jó lett.Aztán ciripelt a tápom,kikapcsoltam a C1E-t jó lett.Namost viszont szerintem a videókártyám ciripel,de nagyon hangosan,amikor például elindítom a 3dmark-ot,inkább betöltésnél.Amúgy egy Sapphire HD4890 Toxic-om van.Ezzel lehet valamit kezdeni?

(#1494) #97544192 válasza leonaprofi (#1493) üzenetére


#97544192
törölt tag

Általában 3DMark-nál az NVIDIA-k szoktak ciripelni, Radeon-ok nem tudom hogy csinálják-e... De én szerintem normális dolog, mert a 3DMark nekem is ciripelteti rendesen a 285-öm, pedig azon víz van.

Jah, akit érdekel, eladó 60k-ért a Gigabyte EX58-EXTREME-m. :U

(#1495) HSM válasza leonaprofi (#1493) üzenetére


HSM
félisten

A 4890 az sajnos ilyen.... Az ciripelteti a tápot. És a 4870 is. És a GTX260-am is csinálta, de az nagyon halkan, és ritkán. A 4890-nél annyit tudsz csinálni, hogy visszaveszed 800Mhz és 1,2V körnékére, ott már alig ciripeltet, és alig lassabb.... Nálam így müxik.... :D

(#1496) leonaprofi válasza HSM (#1495) üzenetére


leonaprofi
tag

Ezeket hol is tudnám módosítani?Köszi előre is.

(#1497) HSM válasza leonaprofi (#1496) üzenetére


HSM
félisten

Ez a biztos módszer: [link]
Nekem az Asus-hoz járt gyárilag a smartdoktor nevezetű kis progi, ott tudom a 3D módját állítgatni a karinak, feszültségekkel, órajelekkel együtt. De elvileg jó lesz hozzá előbb-utóbb a Ray Adams féle Ati Tray Tools BETA is.

(#1498) ImI87


ImI87
őstag

Szerintetek működhet normálisan a VGA a másodlagos PCI-E slotban? :F
Nincs kedvem emiatt szétszedni, ha v.kinek van tapasztalata légyszi ossza meg!
(UD5 lap)

(#1499) #97544192 válasza ImI87 (#1498) üzenetére


#97544192
törölt tag

Mi a probléma? Csak mert nekem EXTREME-nél volt olyan, hogy 3DMark-nál egyszer 60 FPS volt, egyszer meg 130-140... (elején)
De áttettem első slotba, és ott ugyanúgy csinálta... Csak nem tudom miért...
De kíváncsi lennék, hogy neked milyen jelenség jött elő, amiért feltetted a kérdést. :)

(#1500) HSM válasza ImI87 (#1498) üzenetére


HSM
félisten

Miért ne működhetne? Pont ugyanolyan slot, mint az elsődleges, annyira kell odafigyelni, hogy ha a legalsó 16X-es slotban is van akármilyen eszköz, akkor ez csak 8X-os lesz. Talán annyiból egészségesebb viszont az elsődleges slot, hogy az közvetlen van bekábelezve, nincs közbeiktatva egy switch, ami átkapcsolná a 8 közös "csatornát" az alsó slotba, ha oda kellene.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.