Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) HSM válasza serito (#599) üzenetére


HSM
félisten

Nem tudom, ti miért szidjátok a BIOS-okat jobbra-balra, de nekem a sima F4 gyári BIOS-a 100%, tökéletes.... :F Eleddig semmi hibával nem találkoztam... Ez az ET6 dolog picit fájó, de úgysincs túl nagy jelentősége, így legalább kicsit nagyobb kihívás így a tuning.... :DDD
Amúgy se szoktam az ilyesmikben megbízni, a BIOS-ban kell a dolgokat beállítani, és úgy lesz jó, ez az ET6 meg amatőröknek való, és még csak nem is tartom teljesen biztonságosnak. Nem biztos, hogy jó ötlet windóz-ból ilyen alacsonyszintű dolgokat matatni....

(#602) Zájec válasza HSM (#601) üzenetére


Zájec
veterán

"ez az ET6 meg amatőröknek való," ezt azért nem mondanám :DDD mert nem igy van ... látom nem használtad még ,igy nincs tapasztalatod róla, ezért nem kéne igy lehordani , azért mert te nem használod , még lehet biztonságos , függetlenül hogy te nem tartod annak attól még lehet az....

windóz-ból ilyen alacsonyszintű dolgokat matatni.... :U
milyen alacsonyszintü dologról beszélsz ?

(#603) HSM válasza Zájec (#602) üzenetére


HSM
félisten

A BIOS elég alacsony szintű... Ez az ET6 gyakorlatilag a legalacsonyabb szintű regiszterekben matat... És amúgy használtam már ET5-ET6-ot, Giga P35-ben, de feleannyit nem ért, mintha BIOS lett volna, pár dolog nem is működött, a minimálisnál nagyobb változtatásokra tuti fagyi, ilyesmik...(pl. 370-ről nem tudtam 420-ra rakni az fsb-t, BIOS ból ugyanez röhögve ment...) Kb. annyira volt jó, hogy adott BIOS beállításhoz pontosabban hozzálőjem a feszt.... De az is egyszer csinált olyat, hogy beállítottam valami 0,95V körüli feszt, még a Q6600-nál, hogy mi a minimum, amin stabil 1600-on, és eléggé elkerekedett a szemem, mikor látom hogy 0,9xxxV helyett 1,45xxV-ot kap a proci, ami a lap dropját ismerve kb 1,6V beállított érték lehetett... El is tűnt a csúszka, én meg téptem ki a tápot a konnektorból. Szerencsére mindenki túlélte a dolgot....

[ Szerkesztve ]

(#604) Zájec válasza HSM (#603) üzenetére


Zájec
veterán

miért "alacsonyszintü" :F nem értelek.. beszélj már érthetöen !
az ET6-al finoman kell bánni, nem pedig állitgatni észnélkül....
a q66-al a példád eléégé értelmetlen , ezzel a rohanok a konektorhoz, de semminek nem lett baja... röhögök rajta... amatörül hangzik , már ne haragudj.... :DDD

egyébként senki nem mondta hogy az ET6 kell állitani mindent...

(#605) HSM válasza Zájec (#604) üzenetére


HSM
félisten

Akkor úgy mondom alacsony szintű=hardverközeli.
"Az ET6-al finoman kell bánni" bakker, minek van a program, ha nem tudsz benne egy egyébként tökéletesen működő beállítást alkalmazni, csak azért, mert viszonylag távolabb van a boot-beállítástól? Mondom, ugyanaz a beállítás BIOS-ból lőve röhögve ment.... Így mi értelme?
Örülök, hogy viccesnek tartod a Q6600-as történetet, amikor ez történt, még nem voltam benne bizos, hogy semminek se lett baja... Azért ha pl. egy wolfdale-el sütötte volna be ugyanezt, az valszeg ment volna a kukába 2 héten belül.... A q6600 szerencsére jól bírja a feszt....
De azért igen-igen kíváncsi lennék a Te vérprofi megoldásodra, te mit tettél volna ez esetben???
"egyébként senki nem mondta hogy az ET6 kell állitani mindent..."
Ez tény. :R Szerencsére a BIOS jól müxik.

(#606) Zájec válasza HSM (#605) üzenetére


Zájec
veterán

még mindig nem érthetö az "alacsonyszintü = hardverközeli" kifejezésed... :U

ki mondta hogy nemtud ( rajtad kivül ) , :F azért mert neked volt egy-két szerencsétlen próbálkozásod ami nem sikerült ,abból még nem kellene általánossitani, pláne igy egy nyilvános topikban.....

a procival kapcsolatos mokád meg tényleg vicces, pláne amit mos még hozzáirtál,,,
eddig mg nem döglött be senkinek egy kis fesztöl.... lehet hogy csak félremonitorozott...

(#607) HSM válasza Zájec (#606) üzenetére


HSM
félisten

Egy nyilvános topicban az a lényeg, hogy az emberek megoszthassák a tapasztalataikat, véleményüket. Nekem ez a véleményem, a tapasztalatom, leírtam.
Te is leírtad, akik meg olvassák intelligens emberek, eldöntik, kinek hisznek.

Arról viszont nem tehetek, hogy nem érted, hogy mit jelent az, hogy hardverközeli. Legyen elég annyi, hogy egy sima program úgy működik, hogy a windóztól kér magának memóriát, és abban dolgozik, elszigetelve mindentől, eseteg adatot kér vagy ír ki a winyóra, képernyőre, meg használja az egyéb szabványos IO interfészeket. Egy ilyen hardverközeli programnak viszont van egy driver-szerű része, amivel közvetlenül tudja írni/olvasni a hardverelemek regisztereit, melyek meghatározzák az adott hardver működését. Tehát gyakorlatilag a BIOS által beállítot paramétereket tudja felülírni windóz-ból. És ha ez a program ha nincs tökéletesen megírva, az nagy bajokat tud okozni. Márpedig láthatjuk, hogy vannak vele gondok...

Ja, és nem monitorozott félre, ennyire nem vagyok amatőr, sry... :W És sajnos volt olyan Q6600 is ami degradálódott, igaz, 1,6V+loadline kellett neki... Bagira01 procija volt, igaz, még ma is megy szépen, csak éppen magasabb feszeken... De fesztől kimúlt wolfik is voltak bőven... Az, hogy én megúsztam, szerintem nem változtat a lényegen. :U

[ Szerkesztve ]

(#608) Ottoka


Ottoka
őstag

Most felraktam az f5e bios-t, idáig az f5d volt fent, de ezzel sem megy az et6.
Mondjuk most már nem is állítgatom.

Mezőhegyes

(#609) Zájec válasza HSM (#607) üzenetére


Zájec
veterán

veled beszélgetni , olyan mint egy csökönyös szamárral, már boccsásál meg, egyfolytába a saját mondandodat próbálod eröltetni.. már a core i7 topikban is fárasztó volt amit müveltél a qpi/vtt fesszel kapcsolatban, holott megmondák mi a tapaszalat ezügyben....
de te mint a szamár, nem és nem mert te ezt meg azt olvastad és annakúgy kell lennie,,
értelmetlen veled továbbiakban beszélgetni.....OFF vége...

(#610) tlac válasza HSM (#605) üzenetére


tlac
nagyúr

"Az ET6-al finoman kell bánni" bakker, minek van a program, ha nem tudsz benne egy egyébként tökéletesen működő beállítást alkalmazni, csak azért, mert viszonylag távolabb van a boot-beállítástól? Mondom, ugyanaz a beállítás BIOS-ból lőve röhögve ment.... Így mi értelme?

a finomat talán úgy értette, hogy kisebb lépésekben, ált. úgy menni szokott egy határig
bios-ból meg nyilván könnyebb, hiszen állítgatásnál újraindítja a gépet vagy ki-bekapcsolja

Zájec:

még mindig nem érthetö az "alacsonyszintü = hardverközeli" kifejezésed... :U

a következő hozzászólásában elég jól elmagyarázta
viszont amit arra adtál választ, az nevetséges...

[ Szerkesztve ]

(#611) HSM válasza tlac (#610) üzenetére


HSM
félisten

Értem én, hogy mire értette a finomat, de vajon van értelme egy olyan eszközzel matatni a gépet, ami ennyire bizonytalan? :U Én továbbra is kb 2-3 megspórolt bootolást látok, hogy kevesebb a vesződés a feszek beállításával....

(#609) Zájec: Ha már ide is írsz, kénytelen vagyok rá itt reagálni. Szóval engem azért foglalkoztatott az a fesz dolog, mert hiába tapasztalták páran, hogy akár 1,5V-os QPI fesszel is vidáman megy az I7, de azt még senki sem tapasztalhatta, hogy fog-e menni akár csak egy év múlva is. És különben is csak érdeklődtem, mert nem értettem, miért van az általam igen megbízható forrásnak tartott Intel technikai dokumentációban 1,35V abszolút maximumként. De asszem én akkor is be fogom tartani, ha így nem én leszek a legtuningosabb....

[ Szerkesztve ]

(#612) tlac válasza HSM (#611) üzenetére


tlac
nagyúr

igen, kb annyira jó
meg mutatni, hogy kb mi van beállítva

(#613) sniper elite


sniper elite
senior tag

Szálljatok már le egymásról, nincs elég gond így is mindenhol? Képesek vagytok egy programon összeveszni, nekem se megy az ET6 mégse esek neki valakinek érte! Szóval legyen nyugi és béke!

(#614) Zájec válasza tlac (#610) üzenetére


Zájec
veterán

"a következő hozzászólásában elég jól elmagyarázta
viszont amit arra adtál választ, az nevetséges..."

örülök hogy neked tetszik , és a nevetséges válaszom is megmosolyogtatot, de csak 1 pici probléma van kiskolléga, mégpedig az hogy nem válaszoltam a témára , eggyikre sem , mert unom ezt a kibaxot flamet már ami itt is folyik , ezért irtam od hogy off vége , gondolom olvasható volt... a h.sz -m személyre irányuló volt ..
szóval idejösz és belepofázol a végszónál , eddig holvoltál mókuskám ?
lehet hogy neked elmagyarázta , de nekem még mindig idegen ez a kifejezés és nem is akarom mostmár megérteni sem hogy mit akar vele takarni....

de ha HSM aztmondja hogy a "bios 100%" jó , akkor szerintem irni kellene a Gigáéknak hogy mostmár ne csináljanak semmit rajta mert tökéletesen müködik.... cpu core kijelzése is tökéletes, végülis amiket kiir abból vonuk egy átlagot, meg néha befagy a bios , ami végülis nembaj, mert egy reset megoldja a dolgot...
az ET6-ra kiirjuk hogy csak kezdönek , hagyj húzogassák össze-vissza....

(#615) HSM válasza Zájec (#614) üzenetére


HSM
félisten

Nemtudom, miről beszélsz... CPU-core kijelzés??? Nekem teljesen jó... :F A turbo-t nem számolja hozzá, de annak teljesen érthető oka van, a 20+1 nem ugyanaz, mint a 21...
És amúgy nem értem, miért csodálkozol a BIOS hibákon, ha béta bios-t használsz... Nem véletlen béta a béta... :K Nekem a végleges F4 még sose fagyott be, pedig nyúztam rendesen... Nem véletlen nem adták még ki a végleges F5 bios-t.... "írni kellene a Gigáéknak hogy mostmár ne csináljanak semmit rajta mert tökéletesen müködik.... " Nyilván fejlesztik a bios-t, hogy a lehető legjobb teljesítményt hozza a lapjuk, plussz ugye egyes szélsőséges esetekben felmerülő, utólag kiderült hibát javítsanak benne, vagy az azóta kijött Intel javításokat, kompatibilitási patch-eket implementálják. De nemtudom, ismered-e a viccet, hogy egy kijavított hiba két másikat csinál? Szóval ezért nincs még F5... :DDD Viszont van helyette egy F4, ami nálam bevált, bár biztos, hogy lehetne rajta még mit csiszolni, de funkcionálisan teljesen jó, és nálam stabil is.... Ha kész lesz, és alaposan letesztelték, akkor az F5 is letölthető lesz, és nagy valószínüséggel stabil.

[ Szerkesztve ]

(#616) Zájec válasza HSM (#615) üzenetére


Zájec
veterán

igen arról , ahogy lépkedsz a menü-ben , akkor néha hol az eggyik hol a másik értéket irja ki a CPU core-nál a normal érték alatt... ez a probláma másnál is felmerült, serito kolléga is emlitette korábban, neki is ezt csinálja, már az elejétöl fogva, tehát mindegy hogy melyik bios van fent, F3 , F4 vagy beta.....

a fagyással kapcsolatban még nem kisérleteztem ki teljesen , de föleg akkor tudja csinálni amikor a qpi link , uncore dolgokat állitgatod, és modjuk nem tetszik neki , akkor visszarakja magát alapórajelre, de azokat nem , igy beletud fagyni a biosba...

valamit az sem tetszik hogy a memóknál ha állitasz valamit, ami eddig auto-n volt , azt utána nemtuod visszaállitani auto-ra , csak a számszerü értékre....

(#617) HSM válasza Zájec (#616) üzenetére


HSM
félisten

Hmmm... Megnéztem BIOS-ban, nekem nem ugrált, kivéve azt az esetet, hogy ha az épp beállított (170)-ről elmászkáltam, és utána vissza, akkor vagy 169-en vagy 171-en maradt a számláló... De pár lépés a bios-ban, és visszaállt az is... Máshol nem tapasztaltam, pedig 133-tól 200-ig végignéztem a bios-t...

Azt a fajta fagyást, amit nagyon extrém beállítás után nem tud helyreállítani a lap, és csak a CLEAR-CMOS vagy kikapcs-bekapcs segít, lehet Bios-hibának hívni, de akkor az általam eddig látott összes BIOS hibás volt, az összes lapomon.... :DDD

Amúgy ha a memóriáknál állítasz valamit, a "+" vagy "-" gombbal is vissza tudod állítani "Auto"-ra, vagy ha gyorsan akarod, akkor ütsz egy enter-t, és beírod, hogy "0", ami magyar billentyűzet és alap kiosztás mellett az "ö" betű lenyomásával hozható létre BIOS-ban.... :DDD

Ennyi lett volna a bajotok a BIOS-al? :F

[ Szerkesztve ]

(#618) Zájec válasza HSM (#617) üzenetére


Zájec
veterán

akkor inkább úgy mondom hogy nézd meg mennyi a biosban az alapfesze a procinak, ott milyen értéket ir nálad.... :F

nemértem miért extreme beállitásnak hivod a qpi link / uncore állitgatását... :U
ez netán tán valami nehézséget okozz a lapnak vagy mi ?

egyébként a " :DDD " használata nálad mit jelent, mert szinte minden h.sz-dnél ott van... ez valami születési rendellenesség nálad ? :D

"Ennyi lett volna a bajotok a BIOS-al?"
neked meg ennyi a bajod az ET6-al ? ez neked hiba :U

(#619) HSM válasza Zájec (#618) üzenetére


HSM
félisten

A proci alapfesze elég bajos az I7-nél... "The VID codes will change due
to temperature and/or current load changes in order to minimize the power of the part."

Ráadásul a turbo is változtat rajta, üresben is minimum 2 érték között ugrál. Szóval lehet, hogy nem is lehet korrektül megállapítani, bár ez esetben hülyeség volt a BIOS-ban odatenni egy ablakot, ami kiírja.... Az I7-nél nem úgy van, mint a Core2-nél, hogy üres VID, terhelt VID, azt csoki...

Hát, arra gondoltam az "extrém" alatt, hogy valami szélsőségeset állítasz be, amivel képtelen indulni a lap... Én amivel eddig próbálkoztam kb. 4,8 és 7,4 között, az mind tökéletesen működött....

Nálam a " :DDD " jel a kaján vigyort jelenti, nálad mit jelent? :DDD

(#620) Zájec válasza HSM (#619) üzenetére


Zájec
veterán

hát ez az... elég bajos.. ezért nem irja ki a többi progi sem..

szerintem ha szélsőségeset állitok be , és nem indul ,akkor illene azt is visszaállitania, nempedig belefagynia a biosba... ez azért komoly hibának számit...

a "kaján" mit jelent. :F
( bocs ,de nem érteni teljesen magyar , mivel én lenni orosz Zájec )

(#621) tlac válasza Zájec (#614) üzenetére


tlac
nagyúr

inkább nem pocsékolok rád energiát...

(#622) Zájec válasza tlac (#621) üzenetére


Zájec
veterán

jól teszed... felesleges volt belepofáznod az elözméynek tudata nélkül...

(#623) tlac válasza Zájec (#622) üzenetére


tlac
nagyúr

örülök, hogy egyetlen egy dologban egyetértünk, hogy felesleges hozzád szólnom :D

(#624) serito


serito
senior tag

Nagyon felpörgettétek magatokat. Gondoltam, "benézek" hátha került fel valami érdekes teszt észrevétel...stb. Hát érdekesség az van ......jó volt végigolvasni, tetszett. :D

(#625) Tigrincs


Tigrincs
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. :)
Miért nem tudom megcsinálni, hogy a ház front paneli audió csatlakozásai működjenek?
Csatlakoztattam a ház front paneli csatlakozóját az alaplaphoz, de meg sem mukkan. A hátsó audió csatlakozások kifogástalanul működnek.

A bios-ban sem találok semmi beállítási lehetőséget.

alaplap: (GA-EX58-DS4)
ház: ASUS TA-D52

Nem mindenki számítógép guru! :-)

(#626) Zájec válasza serito (#624) üzenetére


Zájec
veterán

"Gondoltam, "benézek" hátha került fel valami érdekes teszt észrevétel...stb."

én valami normális tuningot probálgatok épp,olyat aminél a qpi/vtt fesz 1.35v alatt van.
meg olyan prociórajelet amit még a gyári cooler elbir és a fesz sem olyan sok.
memoknak nem adok feszt , gyári 1.5v-n a 6gb kingmax..
valami 7/24 -s beállitásra gondolok...

Gorneck májsztro :: ha úgy itéled hogy elfér az oldalon, akkor rakd fel kérlek :)

(#627) Ottoka válasza Zájec (#626) üzenetére


Ottoka
őstag

1600-on nem mennek? :F

Mezőhegyes

(#628) serito válasza Zájec (#626) üzenetére


serito
senior tag

Én is 3.6Ghz-es beállítást használok de 21x171 BCLK-val 24/7-re.. Memóriák 1368Mhz-en Cl7-ben 1.5v-on. A procinak itt elég bios-ban 1.218v ( load 1.184v) . QPI/Vtt 1.26v-ot kap de menne kevesebbel is ( idő hiányában még nem próbáltam, meg az a ro@adt ET6 sem működik :( ).
Igaz, itt cl8-ban vannak a ramok de ezt használom 24/7-ben.

(#629) Zájec válasza serito (#628) üzenetére


Zájec
veterán

szerintem egy picit mindegy ,hogy mennek a ramok , milyen órajelen és idözitéssel , igyis-úgyis szép értékeket csináltak ,hiába veszem lejebb az idözités vagy feljebb az órajelet ,ahogy Ottoka is kérdezi, mondja... nem lesz érdemlegesen gyorsabb , persze minimális eltéréseket ki lehet még csikarni belöle, de ez a rendszer igy-is megy nagyon.....
a ramjaim (6gb 1333mhz kingmax) cl9 ,1520mhz mennek , levittem cl8-ra , de azon nem stabilak, ennél a beállitásnál, valüszinü a 2gb modulok nem szeretik annyira , vagy még feszelni kellene valamit és akkor lehet hogy mégis mennének,, nemtudom...
de itt az a lényeg hogy elfogadható feszeken próbáljanak müködni stabilan..

(#630) serito válasza Zájec (#629) üzenetére


serito
senior tag

Igazad van, nagyon mennek ezek a ramok akár alap órajelen is.
Érdekesség, hogy a nálam lévő 1gb-os modulok 1600-on is megelégszenek 1.26v QPI/Vtt fesszel. Amint az ET6 működőképes lesz az én lapommal azonnal meg is mutatom.

(#631) Gorneck válasza Zájec (#626) üzenetére


Gorneck
titán

(#632) Zájec válasza Gorneck (#631) üzenetére


Zájec
veterán

köszi :) .. ( egy pici javitás:: HT off , Turbo off )

serito:: éjjel hazajövök ,rápróbálok majd hogy kevesebb qpi/vtt-vel megy e...

az elég jól hangzik hogy nálad ennyivel is beéri.... :K

de az idözitést nálam biztos hogy nem birják a 2gb modulok,,azt már próbáltam...
cl8 , 1520mhz-n behibázott... cl9en (auto) viszont megy....

(#633) Gorneck válasza Zájec (#632) üzenetére


Gorneck
titán

Javítom...

Gorneck#1239

(#634) tlac válasza Tigrincs (#625) üzenetére


tlac
nagyúr

talán
vagy a csatlakozással kell vmit csinálni

(#635) Zájec válasza serito (#630) üzenetére


Zájec
veterán

nálam úgy néz ki hogy kell az 1.335v QPI/Vtt a 2gb-s moduloknak 1520-n..
ha kevesebb akkor elhasal a blend :D

azthittem lejebb tudom venni de :N

(#636) HSM válasza Zájec (#635) üzenetére


HSM
félisten

Nem inkább a 3420-as Ucore-hoz kell az 1,335V? (Nekem ahhoz már kell, 1,315V-on jónak tűnik 3200-ig...)

[ Szerkesztve ]

(#637) Tigrincs válasza tlac (#634) üzenetére


Tigrincs
tag

Köszönöm a segítséget, megnézem estére, hogy nállam is működik e a dolog.

Nem mindenki számítógép guru! :-)

(#638) Zájec válasza HSM (#636) üzenetére


Zájec
veterán

lehet hogy akkor a magasabb Uncore kéri a több QPI/Vtt feszt.. .... :K :F
és nem annyira a magasabb memoórajel..

ja, egyébként a h.sz-d ON mert a témához tartozik nem pedig OFF....
tessék figyelni :))

(#639) HSM válasza Zájec (#638) üzenetére


HSM
félisten

Elvileg a szűk időzítés, és a magasabb memóriaórajel is kérhet plussz QPI/VTT feszt, de az szerintem 1800@CL8 felett.... Viszont nálam az Ucore akármilyen rambeállítással elkérte az 1,335V-ot 3400-on, de biztos, hogy ez is CPU-példány-függő. :K

Ha valamiben nem vagyok biztos, OFF-ba kérdezem meg. Nem baj az.... ;)

(#640) Tigrincs


Tigrincs
tag

Egy másik kérdésem is lenne ami ide tartozik talán.
Az alaplapba rakott RAM alapból a (bios-ban) 1066Mhz-esnek látszik, amikor elvileg 1600Mhz-esek a RAM-ok.
Miért nem a gyári értékeken érzékeli alapból az alaplap?

Nem mindenki számítógép guru! :-)

(#641) HSM válasza Tigrincs (#640) üzenetére


HSM
félisten

Azért, mert itt már a CPU-hoz tartozik a memóriavezérlő, és az I7 CPU (920-940) memóriavezérlője hivatalosan csak 1066-ot tud (a 965 tud 1333-at is alpból). Persze, lehet vele 1600-on járatni a ramokat, de ahhoz már kézzel kell sokmindent beállítani (túlhajtani), vagy az esetleg létező XMP profilra bízni, de utóbbit nem ajánlom, túlfeszelt értékeket is belőhet.

(#642) Tigrincs válasza HSM (#641) üzenetére


Tigrincs
tag

Akkor ezek szerint felesleges volt vennem 1600-as RAM-okat?

Nem mindenki számítógép guru! :-)

(#643) HSM válasza Tigrincs (#642) üzenetére


HSM
félisten

Hát ha semmiképp sem szeretnél túlhajtani, akkor igen, viszont minimális állítgatással, biztonságosan használható 1333-on, és mivel gyárilag 1600-as, valószínüleg simán bírni fogja 1333-on a 7-7-7-20-as időzítést. És ez a CPU-nak se nagy gond. A lényeg, BIOS-ban minden feszt a MIT menüben állíts kézzel normal-értékre, a CPU voltage legyen "Auto" és a VTT voltage 1,215V, és az Uncore szorzója 20. Ha minden igaz, így stabilan kéne működjön, kellemesebb memóriasebességgel.... :)

(#644) Tigrincs válasza HSM (#643) üzenetére


Tigrincs
tag

OK!
Köszi, estére megnézem.
Egyébként ez az átállítás fog érzékelhető sebbeség növekedést okozni?
Csak mert ha mondjuk később veszek még bele RAM-ot akkor lehet, hogy nem érdemes csak a kisebbet venni.

Nem mindenki számítógép guru! :-)

(#645) HSM válasza Tigrincs (#644) üzenetére


HSM
félisten

Ez azért szerintem érzékelhető plussz lesz... Ráadásul később, ha mégis a tuning felé csábulnál, akkor jól jön az 1600-as modulok nagyobb rugalmassága.... :K Amúgy hogy általánosságban mennyit számíta a memória, nem tudom neked megmondani, ráadásul alkalmazásfüggő. A Winrar teszteken pl. nagyon szépen kijön az 1500 körül járó modulok nagyobb sebessége... De hogy más alkalmazásokban.... Nekem mindennel elboldogul jelenleg alapon is, úgyhogy egyelőre úgy használom, de igen szép dolokat művel 3800-on is, 1440-es rammal... :C

(#646) Tigrincs válasza HSM (#645) üzenetére


Tigrincs
tag

Én most csak annyit állítottam a bios-ban (ezek szerint helytelenül), hogy a szorzóval felvittem 1600-ra.

Nem mindenki számítógép guru! :-)

(#647) HSM válasza Tigrincs (#646) üzenetére


HSM
félisten

Elképzelhető, hogy működik, de nem szerencsés. Sőt, azt ki is felejtettem, hogy a QPI szorzót is fel kell vinni 44-re.
Ki kell persze mindezt próbálni, de tudtommal csak így garantálható a rendszer stabilitása.
(Mmint ha a QPI órajele a legmagasabb, és az Uncore órajele minimum 2X-ese a raménak, de inkább oda is 2X+1 az ideális....)

(#648) Tigrincs válasza tlac (#634) üzenetére


Tigrincs
tag

Valóban ez volt a megoldás!
Érdekes, hogy valamit le kell tiltani ahhoz, hogy működjön, nem igazán értem a logikát, de a lényeg hogy működik!
Hálás köszönet a segítségért!

Nem mindenki számítógép guru! :-)

(#649) serito válasza Zájec (#626) üzenetére


serito
senior tag

Nálam így néz ki a memória kezelés QPI/Vtt 1.34v mellett 1528Mhz cl8-ban.
Everest Bench mem 1528Mhz
Érdekes a copy 21k felett van. :F

(#650) Gorneck válasza Tigrincs (#648) üzenetére


Gorneck
titán

Realtek...mit vártál? :D

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.