Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Lizard01


Lizard01
tag

Üdv!

Gigabyte s1366 GA-EX58-DS4 alaplap szeretné a OCZ DDR3 1600MHz Platinum memóriát?

Amúgy mennyi különbség van a DS4 és az UD5 között? Megéri azt a 15k-t?

(#102) szacsee válasza Lizard01 (#101) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ami egetverő kül... ami elsőre feltünt, hogy UD5 támogatja az SLI-t is..

(#103) P00By válasza sniper elite (#100) üzenetére


P00By
nagyúr

Akkor majd biztosan írnak neked :K

(#104) Lizard01 válasza szacsee (#102) üzenetére


Lizard01
tag

ATI kártya lesz benne úgyhogy az sli hanyagolható. Nem tudod, hogy az ocz ramot mennyire szeretné ez a lap?

(#105) szacsee válasza Lizard01 (#104) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha tuningolsz, akkor kis fesszel működő példány kellene, de ezt az i7-es topikban is boncolgatják. :K

(#106) jugeen


jugeen
addikt

(#107) westlake


westlake
félisten

ugy nez ki, hogy nyertem egy hibas lapot.. bar megaz is lehet, hogy a proci szar.. 69-es hibakodnal szepen lehal minden alkalommal a rendszer.. nem mondom, hogy a 69 olyan rossz dolog, de jelen esetben ez turn on l2 cahce-t jelent..

mod: kar, hogy i7-es procibol, es lapbol nincs annyi itthon, mint 775-osbol :(

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#108) tlac válasza westlake (#107) üzenetére


tlac
nagyúr

[link]

inkább ram "kompatibilitási" hibának tűnik (csak beleolvasgattam)

[ Szerkesztve ]

(#109) westlake válasza tlac (#108) üzenetére


westlake
félisten

az osszes rammal kiprobaltam (egyesevel is, mind a 4 darabot), de mindig ez lett a vege.. a ramok tokeletesen szaladnak 775-ben..
vagy a gigabyte-ok nem indulnak el olyan rammal, ami 1.65+?
egyebkent ezek 1333-as, cl 6 6 6 1.8v-os crucial ballistix modulok..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#110) tlac válasza westlake (#109) üzenetére


tlac
nagyúr

próbáld a fehér slotokban, mintha azt magyaráznák

(#111) westlake:
:D
azt próbáltad, hogy hármat raksz be és csak a fehérekbe?

[ Szerkesztve ]

(#111) westlake válasza tlac (#110) üzenetére


westlake
félisten

ne nezz kezdonek :U :P
lopnom kell ma valahonnan masik modulokat.. meg procit is..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#112) sniper elite válasza westlake (#107) üzenetére


sniper elite
senior tag

Sajnálom, pedig nagyon jó a lap, lehet valami kis gyári gubanc lehet, saját véleményem szerint eddig ez a legmegbízhatóbb lap ami eddig volt nekem! Garancia miatt nem érdemes nagyon szerelgetni, mert csak belefognak kötni!

(#113) westlake válasza tlac (#110) üzenetére


westlake
félisten

en maa' a pirosokba is tettem.. :D

Play nice!

(#114) tlac válasza westlake (#113) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor vmi vacak pre alfa lapod van :D

(#115) soma165


soma165
tag

hello
nekem is van egy Gigabyte ex58 extreme alaplap
corei7 cpu
4870x2 vga
ram:G-skill 3x1024/1600Mhz tripple channel
a porblemám hogy
FAGY AGÉP ha megterhelem akar jatektelepitéssel
colin dirt,crisys telepités közben lefagy!!!!
segitsetek légyszi

(#116) soma165


soma165
tag

westlake?
milyen operacios rendszert tegyek fel?
nem lehet hogy az a baj?

(#117) sniper elite válasza soma165 (#115) üzenetére


sniper elite
senior tag

Ram problémára gondolok, szerintem várd ki a legújabb F4-es biost, rakjad fel és ha utánna sincs megoldva akkor vegyél új ramokat, nekem is EX58 Extreme lapom van és Corsair ramokat használok és gond nélkül megy a gép!

(#118) jugeen válasza soma165 (#115) üzenetére


jugeen
addikt

ha leírnád a BIOS beállításaid, akkor kicsit könnyebb lenne segítséget adni.

(#119) soma165


soma165
tag

sniper elite?
neked milyen operacios rendszered van telepitve?
és probaltad már megterhelni valami erösebb jatekkal?COLIN DIRTHUN,CRISYS WARHEED??
és 3D mark 2006 mennyi pontot tud a géped?
neked is tripple channelben futnak aCORSAIR ram ok?

(#120) soma165


soma165
tag

BIOS BEÁLLITÁSAIM HOZ NEM IS NYULTAM
FRISSITETTEM F3 AS RA DE NEM SEGITETT AZ SEM

(#121) sniper elite válasza soma165 (#119) üzenetére


sniper elite
senior tag

Nem az oprendszer a baj... Gigabyte lapoknál előszökött fordulni hogy pár ramfajtát nem szeret, ha értesz a bioshoz akkor lehet betudod lőni te is, játékokról szólva minden megy normálisan, mivel ezekbe a lapokba csak háromcsatornás DDR3 ramok mehetnek így ez egyértelmű hogy abban futnak! Az F3mas bios csak processzor gondokat segít! F4-et várd ki, vagy lőjed be biosban a ram frekvenciákat!

(#122) soma165


soma165
tag

sniper elite?
a te corsair memoriad milyen késleltetéssel mennek?
éspontos tipusa mi a tiednek?
enyem:G.SKILL DDR3 PC 12800 CL9 3GB kit
F3-12800CL9T-3GBNQ
9-9-9-24
1,5-1,6V
http://newgskill.web-bi.net/bbs/view.php?id=g_ddr3&no=48

én sajnos nem tudom beállitani biosban a memoriat de infot gyüjtök hatha lesz valaki aki segit,és legyen kiindulasi alap beállitáshoz

(#123) westlake


westlake
félisten

ez azert eleg suxx.. a lap nem mukodik a crucial ramjaimmal.. minden egyeb "gagyi" rammal megy.. eleg bosszanto :(((

Play nice!

(#124) tlac válasza westlake (#123) üzenetére


tlac
nagyúr

másik x58-as lapban nézted már?

(#125) sniper elite válasza tlac (#124) üzenetére


sniper elite
senior tag

Persze mindjárt megnézi mind az 5 gyártónak mind a 14, X58-as lapjában! Gondolom csak egy ilyen fajta lapja van...

(#126) westlake válasza tlac (#124) üzenetére


westlake
félisten

nem.. de valszeg azokban sem menne.. biztos, hogy olyan spd-juk, amit nem szeretnek az x58-as lapok.. irok majd a crucialnak, hogy nincs-e valami "javitott" spd-juk..
#125: calm down bro... nem "rosszindulatbol" irta, hanem azert, mert mar ismer annyira, hogy azt feltetelezze rolam, hogy otthon az x58-as lapok is hegyekben allnak ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#127) tlac válasza westlake (#126) üzenetére


tlac
nagyúr

az elméletedet lehetne ellenőrizni, ha egy gagyi ram összes időzítését fixen belőnéd, aztán benyomnád a crucial-t

(#128) westlake válasza tlac (#127) üzenetére


westlake
félisten

jah.. bar en mar lattam olyat, hogy a lap erzekeli, hogy uj modul kerult a gepbe, es visszarakja a beallitasokat default-ra.. mondjuk egy probat meger.. vettem ma egy 1 gigas kingmax modult..

Play nice!

(#129) sniper elite válasza westlake (#128) üzenetére


sniper elite
senior tag

Kicsit nem értem, mitől ilyen inkompatibilis néhány ram típussal ez a fajta giga lap! Nekem nem jelentkezett hála istennek, de már 3 ismerősöm is kénytelen volt ramot váltani ez miatt, meg itt is olvastam hogy páran panaszkodtak, ezt nem lehetne valami olyan biosal megoldani amit Gigabyte direkt ezért dobna ki? vagy csak lexarják...

(#130) westlake


westlake
félisten

dumaltam egy crucialos agent-el, es elegge elszomoritott.. kenytelen leszek beirni valami mas spd-t a modulokba :(

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#131) SimonYana


SimonYana
addikt

Üdv mindenkinek!
Nagyon nagy kérés,hogy valaki írja le , hogy a bioszban miket kell nagyából beállíteni és mire vigyázzunk.
Egyenlőre nem igazán megy a tuning.
Mihez nyúljak ha legalább a gyárin szertném hajtani a memót.
Eőre is köszönöm mindenkinek.!

® SimonYana ®

(#132) SimonYana válasza SimonYana (#131) üzenetére


SimonYana
addikt

No!
Lassan megy ez.Még annyi kellene hogy a főbb beállítások,mik lehetnek.Mi az amit nemszabad túlfeszelni és mi az amihet feltétlen nyulni kell a stabilitáshoz.
Jelenleg 3200-nál járok,de nem erőltetem,mert jövőhétre jön rá a víz. :R

® SimonYana ®

(#133) Lauda


Lauda
félisten

Milyen biosa van ennek a lapnak? Award, vagy ami?

(#134) Gorneck válasza Lauda (#133) üzenetére


Gorneck
titán

Szted?!

Gorneck#1239

(#135) Lauda válasza Gorneck (#134) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi a linket, tehát award. :K

(#136) gardosv


gardosv
csendes tag

Üdv!
A napokban szereztem be Gigabyte EX58 alaplapot, UD5-öst. A WinXP feltelepítése sehogy se megy, rögtön az elején (az eszközök telepítésénél) kék halállal leáll. Valami IRQL NOT LESS OR EQUAL hibát ír ki, a többit nem vágom.

2x1024 CL7 Corsair ramok vannak benne, próbáltam egyenként is őket, amúgy a fehér slotokban vannak. Már kivettem minden kártyát, egyebet a gépből, most már végképp elfogyott az amúgy sem tág tudományom.
Ha van ötlet, megköszönném!

(#137) Speed® válasza gardosv (#136) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

BIOSban AHCIt tedd Disabledre, elképzelhető, hogy az kavar be. Ez SATAII vinyókhoz kell hogy menjen a hot-swap és az NCQ, egyik sem létfontosságú ugye..

(#138) gardosv válasza Speed® (#137) üzenetére


gardosv
csendes tag

Köszi a gyors választ. Az bizony Disabled-en van. Valami más baj lehet, én memóriára gyanakszom, de nincs több DDR3 ramom itthon, hogy próbálgassam. A win telepítő elindul, formáz is, de az eszközök telepítésénél kék halál. FF a hibakód.

(#139) tlac válasza gardosv (#138) üzenetére


tlac
nagyúr

memtest86+-t futtass rajta

(#140) westlake válasza Speed® (#137) üzenetére


westlake
félisten

ahci ilyet nem csinal...

Play nice!

(#141) Speed® válasza westlake (#140) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Te sz0ptal ~3 hete egy GX720 laptoppal emiatt vagy én..? Hidd el, csinálhat.
Egyébkéntis, picipuha termékkel minden lehetséges és a fordítottja is, ugye.

(#142) gardosv válasza tlac (#139) üzenetére


gardosv
csendes tag

Nos, lefuttattam a memtest-et, ragyogóan végigment, semmi hibát nem jelzett. Ezek szerint a memóriák biztosan jók, a hiba vajon az alaplappal lehet? Teljesen tanácstalan vagyok.
A PCI-express feszültségének mennyinek kell lennie? A BIOS-ban 700 mV van beállítva alapból.

(#143) westlake válasza Speed® (#141) üzenetére


westlake
félisten

en konkretan nagyon sok notebook-al szoptam mar az 5 ev alatt, amiota szervizben dolgozom.. achi miatt akkor fagy le egy gep (kekhalal), ha feltelepites utan allitjak at a sata modot.. telepites elott csak azzal lehet szivni, hogy kulso driver hianyaban a windows telepito nem fogja latni a hdd-t.. (de gondolom ezzel te is tisztaban vagy)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#144) tlac válasza gardosv (#142) üzenetére


tlac
nagyúr

ha van frissebb bios, akkor rakd fel és aztán load optimized

(#145) gardosv válasza tlac (#144) üzenetére


gardosv
csendes tag

Hát én most már feladom. Frissítettem a BIOS-t (ugyan F3 volt fent nekem is, ennek ellenére frissítettem), kézzel állítottam be a memória paramétereit, mégis pontosan ugyanaz a hiba. Már sokadszorra kezdem újra a telepítést, teljes formázással, mittomén még mivel, és nem jutok előbbre.
Marha jó, van egy kétszázezer forintos új rendszerem, csak éppen teljesen használhatatlan, és senki nem tudja, mi a baja. Visszavinni sem tudom, mert nem tudom, mit vigyek vissza, ha nem tudom, minek van baja. Őrület.

(#146) tlac válasza gardosv (#145) üzenetére


tlac
nagyúr

próbálj vista sp1-et

(#147) westlake válasza tlac (#146) üzenetére


westlake
félisten

jajj.. ezek mar a "nagyon elkeseredett" probalkozas koze tartoznak :U ;)
#145: eleg erdekes hiba.. probald ki egy modullal..

Play nice!

(#148) gardosv válasza westlake (#147) üzenetére


gardosv
csendes tag

Már kipróbáltam :). Mindkét modult külön-külön. Az eredmény ugyanaz :(.

(#149) gardosv


gardosv
csendes tag

Valami eszembe jutott. A tápom csak 360 W-os, igaz, nincs sokminden a gépemben (videokari is csak egy van, az is régi 7600GT). Lehetséges, hogy kevés? A core 2-höz elég volt bőve, és akkor több kártya is volt a gépben.
Bár, ha kicsi a táp, akkor is furcsa, hogy mindig ugyanannál a telepítői fázisnál hal le.

Az egyébként normális, ha újraindítom, mondjuk nyomok egy resetet (másképp nem is megy a kék halál miatt), akkor egy kis időre teljesen leáll, és csak utána indul el újra? Ugyanez, ha bekapcsolom frissen, nem mindig indul el rögtön, hanem mintha tenne egy próbát, aztán meggondolja magát és végül csak elindul.

(#150) tlac válasza westlake (#147) üzenetére


tlac
nagyúr

már próbálta:
2x1024 CL7 Corsair ramok vannak benne, próbáltam egyenként is őket, amúgy a fehér slotokban vannak. Már kivettem minden kártyát, egyebet a gépből, most már végképp elfogyott az amúgy sem tág tudományom.

gardosv:

táp pontos típusa?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.