Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) yako válasza Воланд (#3000) üzenetére


yako
tag

Igen az enyém!
Sajnos én is ettől félek... :W
Úgy kaptam, hogy nem volt rajta a foglalaton a műanyag kis védőkupak, és valószínű valami alkatrész elgörbítette. Van valami eljárás amivel ezt lehet orvosolni?
Megpróbálhatnám gariztatni, de mit is mondhatnék nekik!?!

By Demons Be Driven

(#3002) mpierre válasza yako (#3001) üzenetére


mpierre
veterán

A gariztatásra számolj legalább 2 hetet. Én megpróbálnám, max a gari idejére kérsz egy kupakot kölcsönbe, hogy azzal adjad le... A lábhajlásról hallgatnék, de előtte ellenőrizni kéne, hogy észrevehető-e.

Elméletileg vízhűtéshez nem kell szétszedni a socketet, de ezt nem merném 100%-an kijelenteni. :F

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#3003) yako válasza mpierre (#3002) üzenetére


yako
tag

Megvan a kupak, utólag elküldte...
Igazából nem is a 2 héttel van baj, hanem azzal, hogy ha nem találnak semmit, akkor a futár díját, és a bevizsgálás díját is ki kell fizetnem!
Azóta már szétszedtem újra, és átnéztem a lábakat, nem lehet látni a sérülést.
Ugyanakkor hallgatni kell a túlhajtásról - és attól félek, hogy ha alapon kezdem tesztelgetni, ezek nem jönnek majd elő.
Illetve van egy kis finomság a garanciajegyen:

"...
A termékek garanciájukat vesztik, ha..
a terméket az eredeti konfigurácihoz képest alapjában megváltoztatta. (...FirmWare vagy BIOS csere/frissítés...)"

Tehát már a BIOS frissítés is gond? De ugye itt DualBIOSról beszélünk, a gyári marad a lapon mindenképp!!!

PÜ-re: :R , rendes tőled!!!

[ Szerkesztve ]

By Demons Be Driven

(#3004) Воланд válasza yako (#3001) üzenetére


Воланд
titán

Az a baj, hogy ha leadod gariba, mondhatnád azt, hogy alapon fagy, nem nyúltál semmi beállításhoz, tesztelted a rendszert pl linx-el és fagyott. A gond itt csak az, hogy nekik nem fog alapon fagyni, húzni meg nem fogják. A lassú post-ot alapon is csinálja? Mert ha igen, akkor azon ők sem tudnak javítani socket-et meg nem hiszem, h javítanak (főleg, ha nem mondod, h elvolt görbülve egy láb) inkább kicserélik az egész lapot. Úgyhogy nézd meg, h alapon is sz@rakodik-e postnál, ha igen akkor szvsz megvan a megoldás.

Szerk.: A bios frissítés, az érdekes témakör, mert akkor minek adja ki a gyártó az újabb biost ha te nem rakhatod fel, mert ugrik a gari. Asszem ezt user error miatt írják bele a gariba.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3005) yako válasza Воланд (#3004) üzenetére


yako
tag

Igen ez jönne most, hogy alapon megnézzem, csak tartok tőle, hogy rendben lesz!
A másik hátulütője az, hogy 2009. 02. 11-én vették náluk! Mondhatom azt is, hogy most kezdte el, meg azt is, hogy próbáltam másik procival, RAMmal, de ez úgyis ott dől el náluk!
Nekem elfogadható, ha kicserélik az egész lapot...örülnék neki, rá is fizetnék! :)

By Demons Be Driven

(#3006) mpierre válasza yako (#3003) üzenetére


mpierre
veterán

Megfogod visszarakod a dualbiosból a rajta lévőt. És probléma megoldva.

A vásárlás dátuma független ettől. Most kezdett vacakolni. Nem kell ehhez értened.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#3007) bim válasza yako (#3003) üzenetére


bim
veterán

Próbáld meg picit lejjebb venni a blck-t. keresd meg a stabil végét. Mondjuk 180-tól indulj. Kár ábrándozni hogy kicserélnék emiatt a lapodat.(lábelhajlás) Rád fogják majd hogy te ejtettél bele valamit. Ők nem nyitják ki a dobozt. Elvileg te bontod ki azt amit a gyárban becsomiznak. Vagy szerinted bevallanák ha ők lennének a hunyók? :F

(#3008) yako válasza bim (#3007) üzenetére


yako
tag

Az a gond, hogy elméletileg 190es BLCK-n stabil, Linx szerint, viszont 2986...
Természetesen nem a lábelhajlás miatt akarom cseréltetni - hivatalosan! ;]
A POSTnál történő kifagyás, illetve a következetes fagyás 3Ds alkalmazásoknál, holott elméletileg stabil a cucc.
Persze, hogy nem vallanák, be de nem azzal kezdeném, hogy elhajlott egy láb!
:R

By Demons Be Driven

(#3009) bim válasza yako (#3008) üzenetére


bim
veterán

Mond nekik hogy szerinted fáj a lába azért nem szalad a boot ... ;]

[ Szerkesztve ]

(#3010) Воланд válasza bim (#3009) üzenetére


Воланд
titán

LOL, majdnem leestem a székről amikor elolvastam. :DD :C

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3011) yako válasza bim (#3009) üzenetére


yako
tag

Hmmm...
Lehet megpróbálom, csak ne lássanak át rajtam! :B
Ha bejön, jövök egy itallal! :R

[ Szerkesztve ]

By Demons Be Driven

(#3012) adamssss


adamssss
veterán

Megjött a lapom, de nem tudom, hogy a mugen2-őt hogy kéne felrakni. Van az alaplap hátulján egy merevítő, ezt le kell szedni(ha igen hogyan), ha nem akkor a mugen merevítőjét erre kell felrakni?
Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3013) bim


bim
veterán

Valaki tudja hogy hogyan lehet rábírni az integrált hangot hogy ne csak HDMI-n szóljon hanem a kimeneteken is? :F

(#3014) Qru válasza adamssss (#3012) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt ne szedd le! Maradjon rajta a lapon egyrészt a foglalatnál szolgálja a jobb hőelvezetést, másrészt extra merevséget ad a lapnak, pont az ilyen súlyos hűtők miatt. Erre tedd rá a Mugen merevítőjét.

bim: Hogy érted? Jack csatit dugsz bele akkor nem ad hangot? Nekem ha bedugok oda egy csatit akkor felismeri magától a driver és oda küldi a hangot. Igaz én külön a Realtek honlapjáról szedtem le a(z akkori legfrissebb) drivert.

#nincsbennetarcsi

(#3015) bim válasza Qru (#3014) üzenetére


bim
veterán

hang

Az a baj hogy vagy az egyik szól alapértelmezetként vagy a másik. Ha a hangszórót jelölöm ki akkor a HDMI elhallgat .

Bocsi a képért de az Nv. miatt ilyet ment és nincs kedvem szabdalni... ;]

(#3016) adamssss válasza Qru (#3014) üzenetére


adamssss
veterán

Már leszedtem, és össze is raktam a gépet, de nem indul. Ilyen még soha nem tapasztaltam, hogy egy nyikkanást sem hajlandó csinálni. Mikor megjyomom a bekapcs gombot elkezdenek zúgni a ventik de pár másodperc után leáll az egész. Amúgy az alaplapon egy picike piros led felgyullad az elem mellett.
Mitől lehet? Valami tipp?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3017) Savanya válasza adamssss (#3016) üzenetére


Savanya
addikt

Lehetséges zárlat . Fém alátétre felraktad a műanyagot is ? Képen jól látszik az a kis fehér .

[ Szerkesztve ]

Mobilszámom: 70-516-8068

(#3018) adamssss válasza Savanya (#3017) üzenetére


adamssss
veterán

Igen én is zárlatra gondolok, mert valami serceg egy picit indulásnál csak azt nem tudom hogy mi. Amúgy nem raktam föl sem a fém sem a műanyag gyűrűket.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3019) adamssss


adamssss
veterán

Igen biztos, hogy zárlat okozza a problémát, ugyanis hátul mini szikrák jöttek ki a leszorító foglalatból. Most már csak azt nem tudom, hogy hogy kellene ezt kiküszöbölnI, na meg remélem a proci nem füstölt el... :D

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3020) mpierre válasza adamssss (#3016) üzenetére


mpierre
veterán

Ácsi. Ismerős helyzet!

Én hasonlóba futottam bele. Foxconn deszka, mugen 2 920-as, 4870, 3×1GB ram + Giga superb460 táp. A telepítés végigment, majd onnéttól ugyanazt csinálta, mint a Tiéd. Ventik zúgnak, oszt csókolom. Csak valami bűvészkedéssel tudtam életet lehelni bele. [link] Tápcsere oldotta meg a dolgot. Corsair tx650 került bele, azóta is hiba nélkül megy.

Ha tudsz szerezz egy tápot kölcsönbe.

Szerk: #3019 Akkor felejtős a fenti. Hol laksz? Mert van egy adag gap-pad-em. 2000V-ig szigetel.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#3021) adamssss válasza mpierre (#3020) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi a segítséget, nem tudom mi az a gap pad de ha segít szívesen veszek is egyet tőled. Én most elutazom egy hétre, a tobbit pü-ben.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3022) mpierre válasza adamssss (#3021) üzenetére


mpierre
veterán

Hővezetőlap, rugalmas, kicsit olyan mint a gyurma, 1,00 mm vastag. Pl: videókártyákon a memória chipek és a borda közé szokták rakni.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#3023) yako


yako
tag

Szevasztok!

Segítsetek nekem, van egy amatőr kérdésem!
Egy UD5 és egy 920as alapból nem 20*133on megy, és az energiagazdálkodás 12*133ra veszi le?
Mert nekem ez a kép egy BIOS reset után készült, és semmit nem állítottam kivéve a FullScreenLogo-t, illetve, hogy RAIDből bootoljon.

Itt ugye 15*135 az alap, és ez a terhelt állapot.
Ezek az alapértékek változhatnak egy BIOS frissítéssel?

Egyébként - ha emlékeztek még a gondomra - a két VGA tökéletesen működik.
A proci is bírta a 190*21et Linx alatt, így azt hiszem kizárásos alapon marad a lap, mert az előző beállításon 3Dben kifekszik a rendszer.

Meg tudtok erősíteni?

:R

[ Szerkesztve ]

By Demons Be Driven

(#3024) Sárpac válasza yako (#3023) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Menj be a biosba és nyomj egy optimalizált default beállítást mentés és utána jó lesz.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#3025) Qru válasza yako (#3023) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Úgy érted ha alapon megy akkor is kifekszik 3D-ben?

#nincsbennetarcsi

(#3026) yako válasza Qru (#3025) üzenetére


yako
tag

Akkor - sajnos - nem!
Gondolom most azt mondjátok, hogy akkor a beállítás nem stabil.
Valóban, ez logikus, de akkor a Linx nem jó semmire, legalább is nekem, mert ott viszont stabil volt a rendszer.

[ Szerkesztve ]

By Demons Be Driven

(#3027) Qru válasza yako (#3026) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teljesen más fajta terhelést kap a gép 2d-ben meg 3d-ben. Ha Linx-el kiteszteled az még közel sem biztos, hogy stabil. Mint azt látod is. Első körben vga-t tedd alapra és a beállításoon reszelj kicsit. PCI-E frekit tedd 100-ra vagy 101-re, PCI-E feszt fixáld default értéken.

#nincsbennetarcsi

(#3028) yako válasza Qru (#3027) üzenetére


yako
tag

Teljesen érthető, hogy más a terhelés! :R
A Linx tesz gondolom a CPUt izzasztja.
A VGAk teljesen alapon vannak, PCI-E freki 100on, fesze alap 1.5V!

A reszelést hogy értsem, adjak mindennek még feszt?
CPU 1.35V, QPi Vtt 1.335V, IOH + ICH Core 1.16V, RAM 1.66VCPU PLL 1,9V
Saccra ezek a maxon vannak, kivéve a CPUt!

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

By Demons Be Driven

(#3029) Qru válasza yako (#3028) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Furmark-ban is elhasal vagy csak játékban? 1 vga-val is vagy csak kettővel?
Tápot kizárnám, az elég kraftos a cuccodhoz.

QPI-t told fel 1,34-1,35-re. Az még belefér és lehet segít. Ennél a rohad i7-nél minden összefügg mindennel kb. :( :D

#nincsbennetarcsi

(#3030) yako válasza Qru (#3029) üzenetére


yako
tag

Furmarkot igazság szerint 1x néztem 2 VGAval, elhasalt.
3DMarkot néztem velük, ott együtt is, és külön-külön is néha lefut, néha kifagy...
QPI következő lépcsője már 1.355, és piros nálam...de egy próbát megér!
:R
Azt egyébként ki lehet valahogy szűrni, hogy a lap vagy a proci nem bírja a stresszt?

[ Szerkesztve ]

By Demons Be Driven

(#3031) Qru válasza yako (#3030) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

No para QPI Intel ajánlás szerint 1,35V-is mehet de vmennyit dropol a lapod úgyis, szóval 1,355V belefér. Én 1,36V-al tolom pl.

Ajaj, akkor nem valószínű, hogy driver/progi hiba lenne, ha mindenhol elhasal. És ha olyan progit futtatsz ahol a 8800GT is megy nem csak Radid ott is kifagy egyből?

Ki. Ha alacsony szorzóval és magas bclk-val tesztelsz akkor megtudod meddig (bclk) stabil a lapod.

#nincsbennetarcsi

(#3032) yako válasza Qru (#3031) üzenetére


yako
tag

OK, akkor adok a QPInek még!
Gyakorlatilag futattam Physx bencseket - JX3Benchmark, Cryostasis lásd - ezek szépen lefutottak, bár ekkor még nem volt jellemző a fagyogatás. Azóta ezen a 185*20as beállításon is fagyott, vagy pedig csak úgy csinált, de kijutottam az Asztalra, ahol a "videókártya illesztője hibát észlet és leállt, desikeresen újraindult". De a VGAk jól működnek másik gépben ugyanazokkal a driverekkel... :F

Próbáltam 15*200, 15*195ös beállítást is, el sem indult a gép, de az említett 21*190en - most már így mondom - Linx stabil.
Ezek szerint a lap a ludas, nem bírja úgy a tuningot, mint az átlag.
:R

[ Szerkesztve ]

By Demons Be Driven

(#3033) Qru válasza yako (#3032) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen akkor magas neki a bclk. 180 felett nekem is gyengélkedni kezd a szajré. Amin nem is csodálkozom mert a Geforce 7800GS-em óta egy jól húzható komponenst sem fogtam ki. :( :W Pedig elhiheted azóta pár cucc átfutott a kezem alatt. Nincs mákom ezzel ennyi. :)

#nincsbennetarcsi

(#3034) yako válasza Qru (#3033) üzenetére


yako
tag

Értem!
Akkor vagy beletörődök, és keresek egy stabil 3600-3700as beállítást - ahol sajna a RAMok nem lesznek kihajtva -, vagy lapcsere...
Nekem az első és utolsó jól húzható cuccom egy 2180as volt. Se előtte, se utána, pedig igazság szerint nem azért vettem ezt a cumót, hogy alapon hajtsam

:R

By Demons Be Driven

(#3035) Qru válasza yako (#3034) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Senki sem azért vet i7-et sztem az itteniek közül. Alapon elég gyenge az X58 (1066MHz DDR3 hiába a 192bit-es memvezérlő), szóval érthető. :K
Na majd írd be mi lett az eredmény.

#nincsbennetarcsi

(#3036) pincehely válasza yako (#3032) üzenetére


pincehely
addikt

Leírnád ezeket a dolgokat?

bclk
ramszorzó
uncore szorzó
prociszorzó

Nekem pl mindig az uncore miatt hasalt el a gépem.
Aztán ajánlok egy valószínüleg használható beállítást.
Ha azon sem megy, akkor a lappal lesz a gond...Vagy én tévedek! :DDD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#3037) yako válasza pincehely (#3036) üzenetére


yako
tag

Köszönöm, ha mondasz egy beállítást, de szerintem nem nagyon van olyan, amit ne próbáltam volna!
Azért írok több értéket, mert ezek és variációik végig lettek próbálgatva.

BCLK: 180, 185, 190
RAM szorzó: 8
Uncore szorzó: 16, 17
CPU szorzó: 20, 21
:R

Valószínű a lap a gyengus amúgy, és aki esetleg követte a nyavajgásomat itt, az tudhatja is mi okozza ezt.
Egyéb iránt van lényeges különbség egy X58 UD5 és egy X58 Extreme között szerintetek? Ugyanis van itt a PH-n egy eladó, de én csak némi NB hűtést látok pluszban mellé, ami nem nagyon érné meg a felárat.

By Demons Be Driven

(#3038) viktor82 válasza yako (#3037) üzenetére


viktor82
őstag

Hát én nem cserélném le extremre,ha nem melegszik az ud5-s,a ram szorzót hagyd auton és az uncort is inkább a ram időzitésekkel kell játszani a giga lap nagyon kényes rá! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#3039) yako válasza viktor82 (#3038) üzenetére


yako
tag

Az alap beállítaás az 8-8-8-20, és 1T vagy 2T tökmindegy!
A subtimeingekre gondolsz? Azokat is állítottam már AUTOról kézzel arra az értékre, amit eredetileg adna. Eredménytelenül...de egy jó tippnek örülnék! :B

Szerintem nem igazán melegszik, bár nem volt még lehetőségem igazán megtapogatni, de gondolom ha az IBT és a Linx nem hevíti fel a végletekig, akkor nem melegszik az annyira.

Én sem szívesen cserélnék, de megnéznék egy másik UD5öt, hogy abban is a 190es BLCK lenne-e a határ nekem. Jelen pillanatban pedig nem sok x58as lap van eladó errefelé, ráadásul az enyémtől is meg kéne válnom...

[ Szerkesztve ]

By Demons Be Driven

(#3040) viktor82 válasza yako (#3039) üzenetére


viktor82
őstag

A lappal szerintem nincs probléma,a giga inkább a memóriákkal van problámája,bios-t próbáltál frissiteni vagy a legújabb van rajta?

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#3041) yako válasza viktor82 (#3040) üzenetére


yako
tag

Khmm... :B
F12es BIOS van rajta.
Sajna nem értek a subtimeingekhez :B

By Demons Be Driven

(#3042) viktor82 válasza yako (#3041) üzenetére


viktor82
őstag

A proc foglalat megvan égve?anno nekem is volt egy P5Q deluxe lapnál a tuningra nem volt befolyással,de ez lap függö is lehet!ki kellene próbálni más procit a lapban és szivesen kölcsön adnám az enyémet! :R

Itt a fórumban HSM kolléga linkelt be 1 subtimeingeket ocz ramokról,ha nincs profilja a corsairnak az szerint nyugodtan beállithatod,egy próbát megér!

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#3043) yako válasza viktor82 (#3042) üzenetére


yako
tag

Nem megégve volt, hanem nem volt rajta a műanyag védőelem mikor kivettem a dobozból. Valószínű szállítás közben a mozgó alkatrészek elhajlították azt a lábat - vagy többet is, de csak ezt vettem észre. Sajna olyan későn állt össze a cucc, hogy az eladót már nem tudtam érdemben zaklatni ezzel.

Kölcsönadnád a CPUdat? Én örülnék egy próbának, de hogy gondolod kivitelezni?

Van profilja a Corsairnek, de semmit sem ér jelen esetben, már próbáltam!

3044 Qru: én is ettől tartok :W

[ Szerkesztve ]

By Demons Be Driven

(#3044) Qru válasza yako (#3041) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Dominator XMP-s lődd be azt és kész azzal kizárható kvázi a ram. Esetleg tovább lazíthatod a mellék időzítéseket mint amit megától megad. De sztem az lesz a ludas, hogy a lapodon a lábak kicsit összekócolódtak. :(

#nincsbennetarcsi

(#3045) viktor82 válasza yako (#3043) üzenetére


viktor82
őstag

Hát a kivitelezés nehéz,ha csak el nem jösz,de még igy is nehézkes,de jövőhéten blokkcsere lesz a vga-n igy a vizet minden képen le kell engedni és kivehetem neked a procit! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#3046) Qru válasza Qru (#3044) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A,úgy az XMP se garancia, nekem is ugyan olyan ramom van mint neked és hiába az XMP ha nem emelek feszt a QPI-nek nem megy. Viszont ram feszből elég neki 1,64V is az 1600 CL8-hoz 1T-ben.

#nincsbennetarcsi

(#3047) yako válasza viktor82 (#3045) üzenetére


yako
tag

Sajna relatíve igen messze laksz. Nekem - szerencsére - nincs kocsim, de nagy családom igen. Ráadásul a meló miatt is nehézkes lenne egyeztetnünk, így nagyon-nagyon köszönöm a felajánlásodat, de sajna nem tudok vele élni :R Rendes Tőled!!!

3046 Qru:igen, azt vettem észre, ugyanis 1700on is szépen ment 1.64V-vel, CL8-ban 1Tvel! A QPI pedig 1.335V. Igaz ott a CPU 3400on ment "csak".

[ Szerkesztve ]

By Demons Be Driven

(#3048) viktor82 válasza Qru (#3046) üzenetére


viktor82
őstag

Ez igy van,nekem g-skill ramjaim sem mennek 2ghz-en ,ha a qpi-nek nem adok 1,55V-t fesz 1.6is elég a ramoknak! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#3049) Qru válasza viktor82 (#3048) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1,55V a QPI-nek? :Y Az marha sok! Intel ajánlás szerint a max 1,35V ami biztonsággal adható.

#nincsbennetarcsi

(#3050) viktor82 válasza Qru (#3049) üzenetére


viktor82
őstag

Igen,tudom,de a ram gyártók nem igy gondolják mert a xmp szerint minden gyártó nagyon magas QPI fesz ad a ramoknak!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.